Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball

Hozzászólások

(#751) TrueGooner válasza szTotyy (#750) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem feltétlen azért van ott mert RB-ben is jól tud játszani, de nem hátrány a sebessége. Szerintem egy vérbeli CB-vel sem lesznek problémák, de Nálam Mertesacker a sebessége miatt csak csere. Azt mondanám, olyan CB legyen a jobb oldalon, akinek azért van sebessége is. Illetve a személyiség sem utolsó, ha jól emlékszem Kounde-nak ez a lapja “extra-frontman” CB. (Így a védelmem: Build Up, Destroyer, Extra Frontman).

Nem mondom, hogy nem vagyok Vele megelégedve, de ha szereznék egy jó bal lábas belső védőt, mondjuk Gvardiolt, akkor Gvardiol-Dias-Marquinhos triót hagynám fenn a pályán valszeg.

(#752) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Én most minden téren elkezdtem használni a possession-t.

Válogatott kihívásban spanyolokkal toltam possession taktikában, úgy hogy egyedül Morata van meg csatárban, de ő super-sub, így két AMF-vel játszottam, nem egy túl erős csapattal, 2800-as körülbelül ami összejött spanyol játékosokból. Az egy pontos és a 3 pontos is simán lett meg. Az 5 pontosnál kaptam erősebb ellenfeleket, de ott is kevesen múlott. Most átváltok az olaszokra, mert ott van Del Pierom, Inzaghim és Immobilém is CF-nek.

Nem éreztem egyébként, hogy a játék gátolna. Erősebb ellenfelek ellen én is védekezőben kezdek, de ha meg menni kell, akkor letámadok, vagy a védő vonalat állítgatom a nyilakkal előrébb, nem adok lehetőséget annak, hogy egyáltalán átvegye a labdát. Rögtön ott terem akár a szélsőm is elfejelni a labdát. Ennyiből jó, hogy több csere van a padon, meg hogy ötöt lehet, mert azért ebben a felfogásban elfárad a legtöbb játékosom.

A DMF-re rárakom a defensive-t és a deep line-t, van egy plusz emberem hátul. Nekem most ezzel így megy. A div2 is meglett hétvégén.

Várom, hogy holnap nominating contractba mik jönnek, esetleg egy Szoboszlai vagy Bellingham, Nkunku. Végre kapnak live updatet.

[ Szerkesztve ]

(#753) VinoRosso válasza ROBREGGAE (#752) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szoboszlai sajnos nem jött csak Kerkez és nem is rossz. Nem tudom Szobolszait hogy lehetett kihagyni a breakoutból de talán majd később beteszik.

Jött még egy egész jó Albert Ferrer pointokért, tekintve, hogy a Barcában nincs igazán jó jobb hátvéd insta get.

(#754) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#753) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nyilván lesz több lapja is majd a szezon során, csak akkor nem kellett volna coint költeni rá, meg csillagosból tuti kitudod venni.

(#755) szTotyy válasza VinoRosso (#753) üzenetére


szTotyy
őstag

Ez ilyenkor úgy működik, hogy a már meglévő Kerkez kártyám (ami asszem' 84-es szintén e táblázat szerint) lesz 90-es?

Szoboszlait tényleg felpumpálhatták volna! Ugyan 90-es a csapatomban, de nem érződik ennyinek. Nagyon könnyen elveszik tőle a labdát, és a passzai is gyakran pontatlanok. Igaz ha elsül a lába a egész gyakran beakad.

Ferrernek külön örülök, régi jó Barca játékos. :C

(#756) VinoRosso válasza szTotyy (#755) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem, ez egy felpumpált lap, külön játékos gyakorlatilag

(#757) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Most új szezon után Div. 5-ben vagyok, és most hogy elkezdtem többet Ligázni, fel is tűnt egy elég idegesítő “valami”… Amit nem nagyon tudok hova tenni érdekelne hogy Ti is tapasztaljátok-e.

A kapcsolat jelző csík… Kezdjük ott, hogy 5 sávos kapcsolatom még SOHA nem volt. Általában 4 sávos meccseket játszok, azok 90%-ban jól működnek, jó a reakció idő.

Viszont van, hogy egyszer csak gondol egyet, és 3 sávos kapcsolatnál nem hajlandó jobbat kínálni. Akárhányszor nyomok rá hogy “Cancel”, újra- és újra 3 sávos meccseket ajánl fel. Van hogy visszalépek a menübe, majd ismét elindítom a keresést, de akkor sem ad jobb kapcsolatot. A játék (olykor a PS) újraindítása kell, hogy helyre álljon.

Ezeken a 3 sávos meccseken rendre szenvedek, mert olyan érzés mintha csak Nálam késne a bemenet.

Ti mit tapasztaltok ilyen téren? Elérhető valahogy az 5 sávos kapcsolat?
LAN kábelen csatlakozik a gép a netre, szóval nem ez a gond.

Jelentem a taktika továbbra is működik! :DD Div. 5-ben, most 4 meccsből 3GY, 1V, úgy hogy mindegyik ellenfelem megjárta már a Div. 1-et.

És még egy kérdés a végére: Ti milyen csatárt használatok? Nekem a Free World Wideból Zamorano esett, de nem az igazi sajnos. Gondolkodom egy Target Men-en, van etétem tapasztalatotok? Jól működnek a Target Man csatárok?

(#758) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Erdemes ezt a jatekot elkezdeni? Billentyuzetrol lehet jatszani, vagy eselytelen?

https://www.coreinfinity.tech

(#759) VinoRosso válasza TrueGooner (#757) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez is a csalás egyik típusa. Nekem február óta csinálja csak 3 oszlop helyett 1 oszloppal. Az elején hamar felismerhető volt mivel csak akkor csinálta amikor 3 pontra voltam az 50 cointól, egyébként soha. Volt, hogy 10 percig pörgettem és csak 1 oszlopos ellenfél jött. Pedig előtte 3 volt végig. Pár hónapja ritkábban fordul elő, gondolom mert nem okozott akkora hátrányt, és mer hozzáadtak új csaló scripteket amik jobban szolgálják a célt.
Ha neked volt három felett valaha akkor te csókos vagy, mert nekem mióta ez az oszlopos raring van háromnál több sose volt. Előtte A-s courtesy ratingem volt mindig is.

Target man nem jó szvsz, csak LBCre. Ha fel akarsz ívelgetni CFre arra jó, egyébként nagyon statikus, nemigen indul be, nem jó a rövid passzoknál mert lassú, megelőzik.

Advanced striker jó mindenre, esetleg Fox in the box. Lewa, Haaland, Drogba, azt csúcsékek nagyjából ennyi. SS-be Messi, Müller, Mbappe, Cruyiff, Del Piero, Rummenigge, Maradona (nagyon ritkán látom mostanában) ezekből van rengeteg.

(#760) TrueGooner válasza sh4d0w (#758) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Kezd el, és ha tetszik akkor volt értelme elkezdeni. :) Láttam már olyat aki billentyűzettel tolta, de gondolom nem olyan egyszerű elsajátítani mint kontrollerrel.

(#761) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#759) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Amúgy röhejes a játék ilyen téren. Tele van goal poacherrel. Alig van target man vagy fox in the box. Meg Dummy Runnert se épp sokat láttam. David Villa talán az.

Pl. Inzaghi, aki világ életében lesi puskás volt, szerintem nem igen szerzett tizenhatoson kívülről gólt, miért nem lehet fox in the boxra tenni pl...

Én speciel Romáriót használom possessionben, de hát ugye, ha a játék nem akarja, hogy működjön, akkor kurvára mindegy.

Egyébként még Owent szokták dicsérni, havernak meg van és tényleg nagyon jól ki tud bújni a védők közül. Romárióhoz hasonlóan mozgékony.

[ Szerkesztve ]

(#762) sh4d0w válasza ROBREGGAE (#761) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig igen, még a Juventusban :K

https://www.coreinfinity.tech

(#763) csababarca válasza ROBREGGAE (#761) üzenetére


csababarca
őstag

Hol lehet látni ezeket a target man, fox in the box, stb pozikat? :D

Én csak játszok, most ráéreztem valamennyire, csak a védekezést kell rendbe tenni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#764) redingitell


redingitell
senior tag

Tegnap megint, (már sokadjára) elment a kedvem ettől a ....
Elővettem a pes2021-et, rátettem a Holland modot.
Óriási a különbség. Végre újra élveztem a játékot, pillanatok alatt elszaladt 2,5 óra....

(#765) VinoRosso válasza ROBREGGAE (#761) üzenetére


VinoRosso
veterán

Mert japán kockák csinálják akiknek nem sok közük van a futballhoz. Del Pierot és Maradonát is berakták classic 10-nek miközben az Del Piero terquartista, Maradona meg enganche.

Dummy Runnernek ott van Müller, skillek alapján a legjobb SS a játékban. Csak épp a role-t nem tudták megcsinálni rendesen, össze vissza futkorászik és leginkább a saját csapatát téveszti meg a beindulásaival mintsem az ellenfelet. Advanced striker sokszor jobban csinál helyet mint ez. De a deep lying forward is jobban működött 21-ben. Passzokhoz nem jön eléggé vissza, és nem jó ütemben mozog ahhoz, hogy védőt hozzon el, amikor konktra van sokszor akkor is visszafele jön, sokszor nem indul be amikor megnyílik a rés a védelmen hanem akkor is visszafele mozog, és nem fed le elég nagy területet, szélre szinte sose vált ki, emiatt nehéz szélsőjátékba bevonni. Sokkal jobb egy creative playmakert betenni a helyére.

csababarca: a kártyán van rajta a felirat

[ Szerkesztve ]

(#766) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#765) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Na advanced striker meg tényleg fehér holló esete, nem is tudom mikor láttam olyat először és utoljára.. Néztem is, hogy mi a tököm ez? Ilyen is van?

Müllert én is használtam egy darabig, de aztán inkább kitettem. Én mondjuk Benzemát amikor tehetem játszatom. Romárió az első választásom mindig. Illetve ott van c. ronaldo, mert jól fejel. Viszont Van Basten csak azért csere, mert örök B-s, amúgy hatalmas csalódás, gyenge lapot csináltak neki.

(#767) BaJaZo válasza redingitell (#764) üzenetére


BaJaZo
tag

Ezt már én is megtettem többször, és valóban, a PES2021 szórakoztatóbb.
DE!!!
Persze, hogy élvezted a PES-t, mert ott csak nyomkodni kell a gombokat és megy minden, mint a karikacsapás... Persze, hogy szórakoztató.
A valódi futball, amit a TV-ben is látunk, nap, mint nap, belül, a játékosok számára nem valami szórakoztató ám... Az ott belül szenvedés, kőkemény küzdelem, egymás rugdosása, lökdösése, ráncigálása, minden, csak nem egy kellemes játszadozás. A futball mindig is ilyen volt, és el kell ismernem, ilyen szempontból az eFootball sokkal közelebb áll a valós futballhoz, mint a PES. Ez egyrészt engem is zavar, de el kell dönteni - a játékosoknak és a fejlesztőknek egyaránt - melyiket akarjuk? Ha abból indulok ki, hogy ez egy játék, akkor olyannak kellene lennie. mint a PES, de legalábbis szórakoztatóbbnak. Viszont, ha az elsődleges szempont az, hogy legyen minél élethűbb, szimulátor jellegű legyen, akkor eFootball.
Mióta igy tekintek az eFootball-ra, sokkal jobban elviselem, hogy kevésbé szórakoztató. Magamra nem úgy tekintek, mint aki egy kellemesen hűvös szobában, kényelmes gamerszékben lazán nyomkodja a kontroller gombjait, hanem úgy, hogy ott vagyok a pályán és megküzdök, szenvedek minden méternyi előrehaladásért, ahogy a valóságban. Mióta ilyen felfogásban ülök le "játszani" az eFootball-al, sokkal jobban elviselem, hogy nem igazán szórakoztató. Úgyhogy dönteni kell: aki csak egy könnyed kikapcsolódásra, szórakozásra vágyik annak ott a PES. Akit meg nem zavar, hogy meg kell szenvedni minden sikerért, annak az eFootball való.
Persze még sokat javithatna a Konami ezen: ha lassabbak lennének a játékosok és a labda fizikája javulna, akkor szórakoztatóbb lenne, de ez nem menne a szimuláció rovására, sőt!

(#768) szTotyy válasza BaJaZo (#767) üzenetére


szTotyy
őstag

Valóban elég sok múlik azon milyen hozzáállással ül le az ember játszani. Ezen simán múlik, hogy az ember szeretni vagy utálni fogja-e a játékot.

Engem csak egy dolog zavar a játékban, az a random megtorpanó játékosok. Főleg akkor torpannak meg, ha épp átveszem az irányításukat. Nyilván a legrosszabb pillanatban, mikor egy csatár meglép és utána kéne loholni. :W Ezen kívül nekem semmi bajom a játékkal.... még egyelőre.

(#769) VinoRosso válasza ROBREGGAE (#766) üzenetére


VinoRosso
veterán

Advanced striker a goal poacher másik megnevezése. [link]

Egyik usa másik uk nyelvi setting.

(#770) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Hát nem tudom. Lehet, hogy csak megszokásból, de én amikor pár hete rápróbáltam a PES21-re, akkor Nekem nagyon “idejétmúltnak” tűnt a játék.

Nyilván szokatlan volt az irányítás is, de Nekem az eFootball a hibái ellenére is valamiért jobban tetszik. Meglátjuk az eFootball 24 szintet lép-e, és ha igen akkor mennyit. Tavaly amikor megkapta a 2.0.0-ás verziót, azt nagyon meglehetett érezni. Már várom, hogy mit fog mutatni a 3.0.0.

Közben kijött az EAFC bemutató trailere is, ahol megtudtuk hogy ugyan azt a Frostbite Enginet fogja használni mint eddig, HyperMotion 5 technologiával. 13.-án Gameplay bemutató.

Jó lenne ha az eFootball is mutatna valamit, de sajnos nem úgy ismerem Őket mint akik elfogják sietni. 😀

(#771) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#769) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Akkor azért volt gyanús. Láttam valahol, de csak emiatt.

(#772) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

És eljött az idő… Komolyan nem tudom hova tenni ezt. A taktika ami 2 hete gyönyörűen működik, tegnap óta “elromlott”. Eddig alig bírtak megverni, most pedig 4-5 gólokat kapok, és HETEDIK meccse nem tudok nyerni!

Most komolyan, mit kellene gondolnom? Tátongó lyukak a védelembe, pontatlan passzok, lomha támadók. Minden, ami eddig nem volt jellemző.

Kezdem azt hinni, hogyha nem veszel hetente játékost coinból, akkor a játék elkezd “rávenni”, hogy rászánd magad. Ez s hihetetlen kategória, roppant idegesítő mert KONKRÉTAN semmin nem változtattam, még is, kapuig alig jutok el.

:F :F :F

(#773) szTotyy válasza TrueGooner (#772) üzenetére


szTotyy
őstag

Bal lábbal keltél esetleg? :)

Tegnap este én is így éreztem. Egy ligameccset játszottam, a szezonban az elsőt ezért gondolom talán nem akart a gép keresztbe tenni nekem. De úgy éreztem a játékosok lassúak, a passzok pontatlanok. Ki is kaptam 4-0-ra. De elkönyveltem magamban hogy csak én voltam túl fáradt és amúgy is már egy hete nem játszottam player ellen.
Aztán játszottam az AI ellen egyet, ott semmi problémám nem volt.

Viszont nem tudom ki hogy van vele, de nekem az új Kerkez (91-es) kártya nagyon nem jött be. Védekezésben nem rossz, de nagyon könnyen eladja a labdákat, beadásai se jók. Szomorú. :(

(#774) TrueGooner válasza szTotyy (#773) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Tegnap óta van ez, feljutás után 7 meccsből egyet sem tudtam nyerni. A legutóbbin a 82. percben nagyon nehezen megszereztem a vezetést, majd kezdőrúgás után azonnal gólt is kaptam (nem tudtam mit tenni…).

Szóval nem érzem magam fáradtnak vagy tompának, egyszerűen nem tudok jelenleg nyerni.

(#775) BaJaZo válasza TrueGooner (#774) üzenetére


BaJaZo
tag

Nem csodálkoznék azon, ha a program figyelné, hogy sorozatban nyer-e valaki? Aztán, ha ezt látja, akkor közbelép, mert - gondolja a Konami - igy gyorsan megunod az egészet, hiszen nem találsz benne kihivást.
Azon se csodálkoznék, ha coin vásárlásra ösztönözne a program. Egyértelmű, hogy azért váltott PES-ről az eFootballra a Konami, mert nem volt elégedett a bevétellel, még az is lehet, hogy veszteséges volt.
Engem viszont az zavar, hogy a program lehetővé teszi a két-három-négy gombnyomásos gólokat. Egyesek folyamatosan ugyanolyan séma szerint passzolgatnak, aminek pár passz után gólhelyzet a vége. Ilyen a valóságban nincs, még a Man. City-nek is sok passz kell a gólhelyzethez, vagy a gólhoz. A valós futballban nem lehet betanult séma szerint támadni, ez nem kézilabda... A futballban rengeteg kiszámithatatlan, véletlenszerű dolog történik. ( Ezért nehéz eltalálni az eredményeket Totón, Tipp-Mix-en...)
Mondom ezt úgy, hogy egy ilyen játékban természetesen fel kell gyorsitani valamelyest a játékmenetet, hiszen nem tart valós időben 90 percig egy mérkőzés, de ez már túlzás. Néhány passzal ne lehessen már gólt rúgni!

(#776) VinoRosso válasza TrueGooner (#772) üzenetére


VinoRosso
veterán

hetedik? :D

Én 30 feletti meccs után tudtam megcsinálni a válogatott kihívást. Max döntetlent engedett játszani, egyszer nyertem mielőtt 30 meccs fölé mentem volna, akkor szerintem az ellenfélnek kellett kikapni, úgyhogy akkor épp a javamra csalt, mert nálam meg nem számított a győzelem mivel az még nem lett volna elég az 5 ponthoz.

Mutatom milyen góllal nyertem (88. perc 0-0):



A biztonság kedvéért velem is luftot rúgatott nehogy kirúgjam a stadionból a labdát azt mégse legyen gól :DDD

A maradék 29 meccsen én szenvedtem el ilyeneket, minden meccsen tömkelegével. Aztán 30. meccs után mintha mise történt volna hirtelen úgy kezdtem játsztani mint egy világklasszis, minden ami kapura ment gól, az ellenfélnél nem volt a labda az első félidő felénél kilépett...

(#777) TrueGooner válasza BaJaZo (#775) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Tehát azt mondod van abban bármi logika, hogyha valamit élvez az ember akkor arra hamarabb ráun? :D Számomra pont az benne a kihívás, hogy találjak egy jól működő taktikát amit aztán játékosokra lebontva feltudok építeni. Majd amikor ezt elérem, és sikeres emiatt a csapatom, akkor azt egyéni sikernek könyvelem el. És úgy éreztem, hogy ez meg volt, emiatt élveztem a játékot. De mint kiderült nem erről van szó, szimplán csak a hullámvölgy tetején jártam, most pedig azonnal a mélybe taszított. Pont hogy értelmetlenné teszi a játékosvásárlásokat, értelmetlenné teszi a taktikai elemeket, onnantól kezdve hogy rájövök arra, hogy bármilyen csapatom is van, csak periódusok vannak a játékban… Onnantól kezdve nem szórakoztat. :(

Szomorú ez az egész, mert tényleg nem lehet mással magyarázni ezt…

VinRosso, 30 meccs?! Annyit nem bírnék idegileg. Már így is, kínomban, magamban kuncogva ülök a TV előtt amikor akárhogy dominálok, az ellenfelem kis túlzással de felszabadításokból ver meg… :W

(#778) szTotyy válasza VinoRosso (#776) üzenetére


szTotyy
őstag

Szerencsétlen ellenfeled, kicsit sajnálom. :( Lehet azóta már monitort cserélt muszájból, de kontrollert biztosan.

(#779) VinoRosso válasza szTotyy (#778) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát akkor képzelhetitek miket élek át, nálam ezek mennek egyfolytában. Majd teszek fel még jeleneteket mert van rengeteg, csak nem nagyon van időm most. Kontrollert nem török meg nem ordítozok, inkább kilépek ha látom, hogy nincs értelme. Csak már ezt is lereagálta a játék ezért van annyi x-em. Mert ugye ameddig x addig játszik az ember, hátha talál egy gólt...

(#780) szTotyy válasza VinoRosso (#779) üzenetére


szTotyy
őstag

Nyugodt és türelmes ember vagy. :)

Én még sosem léptem ki meccsből, a legfájóbb egy 0-10 volt pont egy magyar ellen. Nem esett meg a szíve Hungary nevű csapatomon, kegyetlenül kivégzett. :DDD Akkor egy pillanatra megforult a fejemben hogy kilépek, de nem igazán találtam rá opciót. ..
Csak Alt+F4-gyel lehet kilépni meccsből?

(#781) VinoRosso válasza szTotyy (#780) üzenetére


VinoRosso
veterán

Start gomb és Abandon Match a menüből

(#782) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Amennyiben valaha lesz normális alternatíva, tuti áteveznék rá próbaként.

Csak a helyzet, hogy nincs... Akkor már inkább ezzel játszok, mint a fifával.

Rengeteg csalásával együtt inkább akkor efootball.

Persze érthető a kiakadás. Megjelenés után ennyivel se lehet élvezni felhőtlenül, ami arra enged következtetni, hogy ezt a 5 meccsig világklasszisként játszol, majd jön 25 meccs, amikor nem enged neked semmit dolgot nem is akarják kivenni a játékból, ami gusztustalan.

Nálam ez a serie a challengenél jött elő, nem tudtam meccset nyerni hétvégén. Az ellenfél 2x olyan gyors volt, éreztem a sebesség különbséget. Az elpattanó, meg visszapattanó labdákat nem is írom már. Aztán vagy 10 meccs után jött egy kattanás és elkezdtem nyerni a meccseket.

Szóval a hajlandóságot se érzem, hogy ezt kivennék, igazságosabbá téve a játékot. Lófaszt... Kell, hogy költsd a lóvét.

(#783) TrueGooner válasza ROBREGGAE (#782) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

De ha költöd a lóvét, akkor is ugyan ezt csinálja. Én szoktam venni Coint, de mondom, szopóágra rak ugyanúgy. :D Tényleg inkább egyre jobban azt érzem, hogy a játék “azt akarja” hogy ne halmozd fel a Coint hanem költsd el idegedben/bánatodban, majd bánd meg, és amikor jön a kedvenc Legendád ruházz be újra Coinra.

(#784) szTotyy válasza VinoRosso (#781) üzenetére


szTotyy
őstag

Köszi, elkerülhette a figyelmemet.

Egyébként a Konamihoz eljutnak ezek az elégedetlenségek a játékkal kapcsolatban? Tudnak a készítők a túlságosan átlátszó scriptekről?
Van valami Konamis fórum ahol lehet szentségelni?
A steam-en a sok negatív kritika inkább a megjelenéskori állapotából származik és nem a csaló scriptek a kommentek témája..., vagy csak én nem találkoztam ilyennel.

(#785) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#783) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Igen, jól leírtad. Ilyesmire gondoltam, csak egyszerűen fogalmaztam. :D

Én is veszek 2-3 havonta, mondjuk az nem jelent állandó költekezést, de épp elég.

(#786) BaJaZo válasza TrueGooner (#777) üzenetére


BaJaZo
tag

Hát, ha téged szórakoztat, hogy állandóan nyersz, akkor nem vagyunk egyformák. Engem a kihivás éltet. Ha tudnád mióta küzdök egy golf játékban, ( PGA Golf 2K21) hogy a PGA Tour-on az összes tornát sorozatban megnyerjem... Egyenlőre nem sikerült, de, ha egyszer összejön, tovább nem golfozom, mert nem lesz ami motiváljon. Sokszor töröltem már a játékot, de újra és újra felteszem, mert ez a kihivás nem hagy nyugodni.
Azt viszont most már tudod, hogy nem azért működött olyan tökéletesen a csapatod, mert minden részlet a helyére került, hanem azért, mert a Konami úgy akarta. :)

(#787) TrueGooner válasza BaJaZo (#786) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Hát már hogyne szórakoztatna a győzelmi sorozat? Nem hinném hogy a Man. City unja a szezont mert szarrá ver mindenkit. :D De azt maguknak köszönhetik. Ha sorozatban mindenkinél jobb vagyok, az igen is szórakoztat és játékban tart. De ha egy script miatt nyerek vagy éppen vesztek, akkor az így is-úgy is demotiváló.
Ugyanúgy kihívást jelent minden egyes mérkőzés attól függetlenül, hogy mondjuk megnyerem mindet. Lehet félre értettél, vagy nem tudom.

A lényeg azon van amit én magam teszek bele. Ha én rontok el valamit és azon megy el egy meccs, akkor magamat okolom, de az, hogy napokig, hetekig izgalmas meccseken nyerem a meccsek 80%-át, majd zsinóron jönnek a bukták… Ezt nehéz nem a manipuláció számlájára írnom. :D

A legszomorúbb az, hogy már alig várom hogy holnap nyithassak egy World Wide Legendet, hátha kiesik Bergkamp. :D

(#788) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Mednasah pont nem régen mondta twitch streamben, hogy őt az első hely motiválja. Ezért játszik, a második hely neki nem elég. Nyilván ő más kávéház minden téren, nem is mennék bele.

Engem is motiválna a játék, és motivált is, míg nem jöttek elő ezek a scriptek látványosan. Addig nálam mindig cél volt elérni a div1-et, ami összejött három alkalommal. Csak aztán mikor egy fázison belül negyedjére sem sikerült div2ből feljutnom, már nem érdekelt. S legtöbbször nem miattam nyilván...

Ha nincs semmilyen event, akkor belépek a ligába és amíg tudok feljutok, de nem szenvedek inkább, meg idegesítem magam feleslegesen. Az, hogy 22 pontért szenvedjek, kösz, de jelen állás szerint nem inkább. Plusz nem ad olyan rewardot amiért megéri az extra frusztráció. Esetleg, ha div1-ért adna a játék 100 coint, div2ért meg mondjuk 50 coint, máris más lenne a helyzet. Legalábbis ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#789) szTotyy


szTotyy
őstag

Bemutatom már én is a "világverő" csapatom. :U Tudom, közel sem a legütősebb csapat, de fontos volt, hogy amennyi magyart lehetséges, játékban tartsak.

Az egyéni taktikák: Offense-ben Alexander-Arnoldot offenzívra rakom, nagyon jó elfutásai vannak, a beadásai hibátlanok.
Defense-ben Messi counter target, Kimmich pedig deep-line.

Szoboszlai helyett gyakran becserélem Fodent vagy Havertzet, ők azért sokkal jobbak ott, csak hát nem magyarok.
Kerkez helyett Spinazzolát játszatom felváltva.
Haaland cseréje pedig Ibrahimovics.
Érdekes, hogy Schafer statisztikái nem túl jók, de meccseken becserélve mégis mindig jól muzsikál.

Nem a legjobb csapat, de ha a játék folyton beleszól a meccs alakulásába, akkor meg úgyis mindegy, hiába lenne mind 100-as erősségű. :(

[ Szerkesztve ]

(#790) csababarca


csababarca
őstag

karbantartás van, lehet lesz valami update?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#791) VinoRosso válasza szTotyy (#784) üzenetére


VinoRosso
veterán

Steam fórum, reddit mindig is tele volt ezekkel a postokkal. Nem foglalkoznak vele, tudják, hogy mi tudjuk, hogy ők tudják, hogy mi tudjuk...szóval tisztában vannak mindennel. Volt egy időszak tavaly, olyan fél év amikor ezt kivették a játékból, nem voltak ilyenek, de aztán mégis visszarakták. Nem érte meg anyagilag gondolom nekik.

Ugyanaz volt vele a probléma mint amikor manuális védekezés volt csak a játékban: kijön a különbség a felhasználók közt, és az 5-10-15 nullás vereségek elveszik a kedvét az alkalmi játékosoknak akik a player pool nagy részét kiteszik. Akik meg régóta rendszeresen játszanak azokat nem fogja elhajtani az, ha kiegyenlítetté teszik a játékot, és segíti a gép azokat, akik csak épp kipróbálják vagy egy-két hetente pár meccset játszanak vele. Ez lehetett a koncepció emögött régen, ma már ennél sokkal tovább mentek, a jutalmazási rendszerrel, szerintem egy elég mélyreható profilozással a végletekig ki tudják facsarni a felhasználók, pénzét vagy az idejét, vagy mindkettőt.

Errefele a japán, kínai, koreai játékosoknál olyan csapatokat látok, hogy több százezer forintnak megfelelő összeget kellett beleöljenek, mire összejött nekik. Csapatok ahol 11-ből 11 epic és még a cserepadon is az van neki, de nem ám ilyen szedett vedett módon, hanem ami abból a csapatból amivel van elérhető, az abból a csaptból van. Ha pl a Milannal van akkor a Milanos Cafu meg Ronaldinho szerepel nála nem a Barcás meg a Romás. Ezek ilyen 150-ből 3 epic húzóból voltak, most ha csak 100 kártyát kellett húznia (nagyon alsó hang) akkor az olyan 500 euró a csapatért és szerintem van több ilyen csapata is. Közben a drágább játékok steamen olyan 60-80 euró körül futnak...

(#792) TrueGooner válasza csababarca (#790) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Szerintem amióta létezik PES/eFootball, minden csütörtökön leálltak a szerverek 4-5 órára reggelente. Heti karbantartást végeznek, jönnek az új eventek stb. :)

Az update Augusztus vége, Szeptember eleje lesz, és papíron az év legnagyobb updateje lesz.. Papíron. :D

(#793) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Coop event lesz elvileg. Kapunk egy ingyen Ochoát is, epicbe meg érkezett egy big time Roberto Carlos.. meg F. Torres, van der Vaart. Nekem nagyon kéne egy balhátvéd, lehet elcsábulok Carlosra. :)

(#794) csababarca válasza TrueGooner (#792) üzenetére


csababarca
őstag

Értem, köszi.

Átlagban mikor dob be coinból vett packoknál olyan játékost, aki legenda?
Mert gyűjtögetem a Coint, ha egyszer lesz Cruyff, rá vágyom, vagy Ronaldo.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#795) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Roberto Carlosra nekem is fájna a fogam, de most kihagyom. Majd valamikor a jövőben. :)

csaba, nincs olyan hogy átlag. Ha van egy Pack amiben van 150 játékos, akkor attól függ az esélyed hogy mennyit nyitsz. Kezdetben 150:1-hez esélyed van, de minden nyitás után egyre nagyobb eséllyel eshet ki mert ugye csökken a nyitható lapok száma. Érdemes 10-esével nyitni, mert úgy 10 játékos 900 coin, ha egyesével nyitod akkor 10 játékos 1000 coin.

(#796) ROBREGGAE válasza csababarca (#794) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Szerintem minimum kell számítani 30 nyitással. Nekem legutóbb Totti jött huszonvalahányból.

Még tavaly Dida meg Inzaghi jött,a kettő, húszból, az volt a legjobb eddig.

(#797) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na, kinek ki volt a 2. Legenda amit nyitott? Nálam Casillas. Ez van. :((( :D

(#798) csababarca válasza TrueGooner (#795) üzenetére


csababarca
őstag

Értem, köszi.
Bár ha a játék scriptelve van, így ez is valszeg.
Szóval ha látják, hogy költöttél rá, előbb dobja, ha nem akkor később.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#799) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#797) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem egy szar Denilson jött. Gondoltam, hogy Guardiola után nem dob a játék normálisat.

(#800) Cambi válasza TrueGooner (#797) üzenetére


Cambi
tag

Milyen 2. legenda? Én nem kaptam semmit "ajándékba" a mai nap folyamán. :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.