Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) consono válasza ollie (#22950) üzenetére


consono
nagyúr

Egy próbát megér, de nem mindenkinek jön be.

"In God we trust. All others must bring data"

(#22952) koncsik válasza ollie (#22950) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Könyvolvasóimnál a nem tökéletes fekete (lehet, hogy csak állítgatnom kellene) miatt nem jött be, tableteknél igen.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22953) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem. Nézelődök az olvasók között. Most konkrétan 2 típus között töprengek, hasonló árban tudnám őket beszerezni.

Amazon Kindle Oasis (2017) és Pocketbook Inkpad

Az Oasisnek tetszik a prémium érzete, azt olvastam, hogy elég gyors. De elég zárt a rendszere.
Az Inkpad még nagyobb, egyszerűbben lehet rá tenni plusz dolgokat, tud TTS-t. De alig találni róla információt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22954) koncsik válasza DrBubo77 (#22953) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Könyolvasásra az Oasis-nak 1 szavazat. (Nehéz kérdés, mert mindennap az Oasis-t olvasom, de van egy 10" Pocketbook-om, amin a mai napig nem használom ki, amiket tud (játékok, zenelejátszás, stb)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22955) consono válasza DrBubo77 (#22953) üzenetére


consono
nagyúr

Sok mindent az Inkpadra sem tudsz tenni, kb. a Koreader az egyetlen értelmes dolog, meg van egy játék gyűjtemény, ellenben jóval nagyobb, mint az Oasis. Én is az Oasist választanám.

"In God we trust. All others must bring data"

(#22956) DrBubo77 válasza consono (#22955) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Még böngésztem, keresgéltem. Így a ti javaslataitokat is figyelembe véve az Inkpad-ot töröltem a listáról.
Viszont találtam egy Kobo Libra H2O-t, de ez többe kerülne az Oasis-nél. Érdemes vele foglalkozni, vagy maradjak az Oasis-nél?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22957) ollie válasza DrBubo77 (#22956) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Kobo Libra 2 az újabb változata, akkor már inkább azt ajánlom.

***

(#22958) DrBubo77 válasza ollie (#22957) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Használt piacon nézelődöm, így a kínálat határozza meg a választási lehetőségeket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22959) matti70 válasza DrBubo77 (#22956) üzenetére


matti70
tag

Attól is függ, neked mi a fontosabb az olvasóban. Hardveresen eléggé hasonló a két olvasó, a használat szempontjából én főbb különbségnek látom, hogy a Libra-ban van meleg világítás, este sötétben olvasva elég jól jön, viszont itt könnyű belefutni egyenetlen megvilágításba. Az Oasis-nak általában szép egyenletes a megvilágítása és jó a kontraszt, de a ghosting elő-előfordul nála. És a fém ház tok nélkül használva nem mindenkinek kedvence a hidegség és csúszósság miatt.
Szoftveresen pedig ahogy írod, az Amazon zárt rendszer, ha a saját olvasó programját használod (mert nem tudsz/akarsz vele olyat tenni, ami ezen a topikon tiltott téma), akkor sem a dokumentum, sem a könyvtárkezelése nem nagyon tesz majd boldoggá, és valószínűleg konvertálva kell majd rátenni az olvasnivalót. A Kobo-nak már a saját rendszere is kellően rugalmas és barátságos, szereti az epub-ot is, de könnyedén és legálisan rátehető pl. a KOReader program is, ami pedig minden igényt kielégít.

[ Szerkesztve ]

(#22960) koncsik válasza matti70 (#22959) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oh. Akkor nekem újabb Oasis van (van benne melegfény). Van egy Kobo Aura H20 2nd Edition is melegfénnyel, az alapján inkább a Kobo-t javaslom, ha nem sokkal drágább.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22961) DrBubo77 válasza matti70 (#22959) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A fém ház engem nem zavar, sőt kifejezetten tetszik.
A meleg világítás nekem nem jön be sem mobilon, sem monitoron. Youtube alapján ebook olvasón sem ragadott meg. Úgyhogy a meleg világítás nem szempont, az a lényeg, hogy legyen világítás.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22962) koncsik válasza DrBubo77 (#22961) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor Oasis :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22963) DrBubo77 válasza koncsik (#22962) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nehéz kérdés. Az Oasis-t úgy venném, ha a tudjukmit meg lehet rajta csinálni. De a Kobo nyitottsága, meg a Pocket integráció is csábító. :B

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22964) Apollyon válasza DrBubo77 (#22963) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amióta van ebook olvasóm, mindig csak "koboztam" ( :D ) és már nagyon hiányozna, ha nem tudnám "hackelni". Lehet rá rakni ezt-azt, pl. nickelmenu, koreader, utóbbit mondjuk Kindle-re is lehet, csak egy értelmetlen okból itt nem lehet róla beszélni.
Se a Libra H2O-val, se a Libra 2-vel nem nyúlnál mellé, mindkettő nagyon jó eszköz.
Az újabbak kicsit többet tudnak, de a Libra 2-t nem érdemes csak azért megvenni, mert újabb, mivel az olvasási élményben nem lesz számottevő különbség. Továbbá a Minin kívül (ami már nagyon régi) mindegyik egyszerre megkapja az legújabb szoftvert és funkciókat is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22965) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

vannak ingyen beszerezhető magyar (és esetleg angol) nyelvű ekönyvek? ha igen, hol érdemes keresni őket?

(#22966) ollie válasza Sanyi.mTs (#22965) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Project Gutenberg
Open Library
Magyar Elektronikus Könyvtár

De amúgy nagyon sok online shop kínál pár könyvet ingyen pl (amazon, kobo books store), szóval érdemes sok helyen nézelődni.

Példa: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#22967) fattyu válasza DrBubo77 (#22963) üzenetére


fattyu
veterán

nekem h2o van. imádom. kobo touch volt az elsőm még vagy 10 éve, pocketbookos voltam közte majd kobo ujra.
sok minden volt a kezemben is útközben más márkáktól is. kb minden.
h2o a legjobb olvasó amit fogtam. (mióta megvan nem követem az ujdonságokat. )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22968) szkaroly


szkaroly
senior tag

Ha valaki esetleg németül szeretne olvasni, annak ajánlom a Goethe Intézet e-Kölcsönzését [link]. Ingyenes, sok minden van.

Poco X3 Pro

(#22969) DrBubo77 válasza szkaroly (#22968) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Hasonló nincs magyar nyelvű könyvekkel?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22970) szkaroly válasza DrBubo77 (#22969) üzenetére


szkaroly
senior tag

Sajnos nincs. Kint az e-kölcsönzés teljesen elterjedt már. Nemhiába van Onleihe app a Kindle kivételével minden készülékben.

Egyébként néhány magyar nyelvű könyvet is tartalmaz a weboldal.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#22971) DrBubo77 válasza Apollyon (#22964) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Megszületett a döntés. Ma reggel meg is érkezett a Kobo Libra H2O.
Köszönöm mindenkinek a véleményét.
Majd kérdésekkel zaklatlak benneteket. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22972) mAtThEw0319 válasza Apollyon (#22964) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hello!

Tudnál írni pár sort, hogy mi is ez a Nickelmenu? Nem igazán tudok angolul, szóval nem a weboldaljukból nem igazán jöttem rá mi is ez, de érdekelne. :) :))

Köszi előre is a segítséged!

(#22973) Laslow


Laslow
senior tag

Ha valaki esetleg tudja, amazon.de-ről miért nem lehet Magyarországra Kindle PW5-öt rendelni? Azt írja, kifogyott, dolgoznak rajta. Közben német címre simán megrendelhetném. Máskor is így szokott lenni, hogy egy ideig - meddig? - nem enged rendelni Mo-ra?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22974) ollie válasza Laslow (#22973) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez érdekes. Lehet, hogy külön készlet van a belföldi rendelésekre. Nem lehet, hogy a reklámosat akarod itthonra rendelni? Mert azt nem szokta engedni.

***

(#22975) DrBubo77 válasza Apollyon (#22964) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Írnál bővebben ezekről a hackekről. Érdekelne, miket lehet kihozni az olvasómból.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22976) Laslow válasza ollie (#22974) üzenetére


Laslow
senior tag

A reklámos verzióra azt írja "Ezt a terméket csak Németországba, Ausztriába, Liechtensteinbe, Luxemburgba vagy Svájcba szállítjuk.". Azt - és a reklám nélkülit is - német címre engedné is megrendelni. Magyar címre egyiket sem engedi: "Átmenetileg nincs raktáron." Már 1-2 hete ezt nézem, amióta elkezdtem olvasó után kutatni.
Rossz érzés másodlagos embernek érezni magam, csak mert ebbe az országba születtem. Nem szép az Amazontól. Értem én, hogy nem tudnak eleget gyártani belőle, és ami van, azt inkább a gazdag németnek adják el, aki majd talán sok-sok könyvet is vesz rá tőlük, nem pedig a csóró magyarnak, aki eleve talán nem is beszél németül/angolul, így kevesebb könyvet is venne tőlük már csak emiatt is, de akkor is, na.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22977) LittleBiG007 válasza DrBubo77 (#22975) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Még szinte el sem kezdtél olvasni rajta. :F
Android-ost kellett volna venned, abból lehet a legtöbbet kihozni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#22978) consono válasza Laslow (#22976) üzenetére


consono
nagyúr

Esetleg ez? [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#22979) DrBubo77 válasza LittleBiG007 (#22977) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy telefonon elkezdett könyvet tegnap már az olvasón fejeztem be. :K

Eleve olyat kerestem, amin legalább a KOreader megy. Nemrég kapcsoltam be a developer mode-ot. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22980) Laslow válasza consono (#22978) üzenetére


Laslow
senior tag

Igen, láttam, hogy .hu forrásból is megvásárolható, bár nem igazán értem, hogy miképp, mert azok szerintem nem hivatalos források - vagy tévedek?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22981) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, ma jött email amazontól, hogy a 2022-es, alap Kindle verziókat elő lehet rendelni.

Kindle 2022 with ads 100 EUR
Kindle 2022 with no ads 110 EUR

***

(#22982) consono válasza Laslow (#22980) üzenetére


consono
nagyúr

Igazából szerintem szürkeimportos olvasók. MEgvették az Amazonról, gondolom és továbbértékesítik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#22983) Laslow válasza consono (#22982) üzenetére


Laslow
senior tag

Szerintem is. Én jobban szeretném a hivatalos forrást, ezért várok az Amazonra. Meg hátha lesz akció rá. Meg hát a Kindle 4-et is tőlük vettem, sőt, azt még Amerikából küldték, és tudom, hülyeség, de valahogy jobb a lelkemnek. Most nézem, hogy a gyári bőrtok rá 16000 Ft?! Nem túlzás ez? (És persze azt sem lehet Mo-ra rendelni.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22984) consono válasza Laslow (#22983) üzenetére


consono
nagyúr

Van hivatalos(abb) megoldás is: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#22985) ollie válasza Laslow (#22983) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

16 ezer? Nem túlzás. Legalább ennyibe kerül egy jóval kisebb mobiltelefonra is, sőt, még műanyag tokok is kerülnek ennyibe. Én azon csodálkozom, hogy csak ennyibe kerül egy Kindle méretű eszközhöz.

***

(#22986) Apollyon válasza DrBubo77 (#22975) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem kell nagy dolgokra gondolni. :) A "hack" valójában inkább patch, amivel olyan dolgokat lehet állítani, amiket gyárilag az eszközről nem.
Például be lehet állítani, hogy a margókat keskenyebbre állítsa, ezáltal a képernyőn több szöveg fér el, és kevesebbszer is kell lapozni. Alapesetben lehet állítani a sorközöket, betűvastagságot stb., de az általad felrakott random betűtípusoknál kevesebb az opció a gyári fontokhoz (betűtípusokhoz) képest. A patch-cseléssel ezt meg lehet oldani, hogy ugyanaz legyen, mint a gyáriaknál.
Akkor a footert (ami az épp aktuális fejezetet mutatja) is lehet állítani, fent legyen vagy lent, látszódjon-e egyáltalán, "oldalszámot" mutassa-e vagy sem, progress bar (ami azt mutatja mennyit olvastál el a könyvből) fent legyen-e vagy lent, látszódjon-e egyáltalán stb.
El lehet tüntetni az ajánlót a főoldalról, meg lehet nagyobbítani a könyvborítók megjelenését ugyanott, meg még egy csomó dolog. Itt érhető el + instrukciók: [link]

A Nickelmenuvel gyors elérést lehet állítani, pl. nekem a reboot van benne, a dark mode, a böngésző, hogy ezekhez ne kelljen belépkedni a Settings menube, hanem ott legyen azonnal. Instrukciók képekkel: [link]

Illetve – mivel a gyári szoftvert használom és nem KoReadert – nálam NanoClock is van, ami kiírja a dátumot/időt tetszőleges formátumban/kinézetben és helyre a kijelzőn. Ezt egy szöveges fájllal lehet állítani, és kísérletezgetni kell vele, hova rakja ki, ha amúgy módosítottad a margókat. [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22987) mAtThEw0319 válasza Apollyon (#22986) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hát ez tényleg jó cucc!! :))
Fel is tettem a kobopatch-t és a nickelmenu-t.
Jó ez a dropbox funkció (nickelmenu), de én borító nézetben használom a Libra 2-n a könyvtáram és ha így másolok fel könyveket, akkor szinte minden borító más magasságú.. és a legfontosabb: a sorozat metadatát nem ismeri fel a könyvsorozatoknál. :( (kepub-ba másolom fel, ráadásul még újra is indítom az olvasót, hátha csak annyi a gond) Pedig nagyon tetszik ez a funkció, de úgy néz ki marad a Calibre kábeles megoldás.. :(((
Viszont végre nem kell külön menübe lépkedni a darkmode bekapcsolásához, ezt megoldottam a nickelmenuvel. Ahh.. imádom! :D Semmi pénzért nem kellene ezek után Kindle! Csak a Kobo! :DD

(#22988) Apollyon válasza mAtThEw0319 (#22987) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na szuper.)
Számítógépről én is calibre-t használok a könyvek felmásolásához, viszont kábel nélkül, wifin keresztül töltöm át a könyveket.
Megformázod a könyveket calibre-ben, és ha megvan, megnyomod ezt a gombot, remélem látszik: [kép]

Ekkor kiír egy IP címet, és ezt az IP-t a porttal együtt beírod a kobo böngészőjébe (miután amúgy már csatlakoztál a koboval a wifi hálózatodhoz). Pl. így: 192.168.88.04:9050
Aztán rá kell nyomni, hogy irányítson át a javascript nélküli oldalra, és voilá, ott lesznek a könyveid. :) Ugyanitt már csak le kell tölteni a kepub verziós könyveket, és ugyanaz lesz az eredmény, mintha kábellel másoltad volna fel őket.

Ja és még valami... calibre-ben add hozzá a moly.hu plugint, és a metadatát azzal töltsd le. Legtöbbször van jobb borító is a könyvekhez ezen keresztül.

A sorozatokat tényleg nem ismeri fel, de létre tudsz hozni az eszközön belül kollekciókat, ezzel ki tudod talán váltani a dolgot. Illetve ott van még a koreader is mint opció, sokkal többet tud, bár én ezt kobon sosem használtam csak telefonon.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22989) mAtThEw0319 válasza Apollyon (#22988) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Sajnos ezzel a módszerrel is különböző magasságúak a borítók Cover View-ben. :(

Viszont találtam ennél egyszerűbb megoldást, amivel ha a borítók nem is azonos méretűek (nem baj, használom akkor List View-ben), de legalább a sorozatokat felismeri: Kobo-UNCaGED Nickelmenuvel működik, pofonegyszerű és kényelmesebb, olyan mintha kábellel lenne rádugva a számítógépre.

Imádom, hogy ennyi minden van rá! :))

[ Szerkesztve ]

(#22990) schor


schor
tag

Sziasztok, Pocketbook-ra szeretnék német-magyar szótárt feltenni. Meg lehet ezt valahogy oldani? Nem találtam eddig ilyet a neten. Szívesen megvásárolnám, de fizetőset sem találtam.

Ha ez valamiért nem lehetséges, úgy tudom, hogy a Kindle-re lehet német magyar szótárt telepíteni. Akár le is cserélném emiatt a Pocketbook Inkpad 3 Pro-mat.
Tudnátok segíteni?
Köszönöm szépen előre is 😊

[ Szerkesztve ]

(#22991) DrBubo77 válasza schor (#22990) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nézd meg ezt a linket: Derült égből (mobi) szótár

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22992) schor válasza DrBubo77 (#22991) üzenetére


schor
tag

Köszönöm, erre már én is rátaláltam, de nem boldogulok vele.🥴

(#22993) alexw801 válasza schor (#22992) üzenetére


alexw801
senior tag

Régen csináltam:
https://prohardver.hu/tema/e-book_olvasok/hsz_11886-11886.html
https://prohardver.hu/tema/e-book_olvasok/hsz_11864-11864.html
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=319147&st=0#entry12048361

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#22994) schor válasza alexw801 (#22993) üzenetére


schor
tag

Nagyon köszönöm. Sajnos ez nekem túlságosan bonyolult. Nem boldogulok vele. 😔

(#22995) alexw801 válasza schor (#22994) üzenetére


alexw801
senior tag

Mi ebben a bonyolult?
Folytattam a szótár bepakolást a Kindle PW3-ra.
USB kábellel a laptopra kapcsoltam, majd a ...documents/dictionaries mappába bemásoltam a mobi és prc formátumú szótárakat, köztük az angol-magyart is, ami csak 4 MB.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#22996) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Mennyi problémátok van ! :F
Androidos book, 'oszt' jónapot ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#22997) Bozek válasza hockeyapu (#22996) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondom a címet, hogy hová küldheted. :D Ígérem, azon fogok olvasni. :D

(#22998) csibe1 válasza Bozek (#22997) üzenetére


csibe1
addikt

Én is, én is; nekem is kell! :DD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22999) schor válasza alexw801 (#22995) üzenetére


schor
tag

Nekem Pocketbook-om van. Ezzel is így működne?

(#23000) Arolotifar válasza schor (#22999) üzenetére


Arolotifar
őstag

Touch Lux 3-on működött anno :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.