Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) pjen válasza Ajándékok (#14850) üzenetére


pjen
félisten

A Pc-t ne kapcsold ki,alvóban szinte semmit nem fogyaszt.Az 5 vagy 10000 könyvet mind tudtad,ogy hol van?Nem kellett keresgélni?Nem kellett időnként lerámolni a polcot takarítás céljából stb.

(#14852) Ajándékok válasza pjen (#14851) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ennyi könyvet már rendben kell tartani. Tudtam mi, hol van.
A pc-den valószínűleg 50 000 file is van. Ha tudod, mit keresel, a könyvtár szerkezetnek köszönhetően elég gyorsan megtalálod.
1 ebook rendbetétele, helyre rakása több, mint 1 perc. Ennyi idő alatt 1000 könyvet leporolok.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14853) pjen válasza Ajándékok (#14852) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem normálisan max ötöt.Leveszed,letörlöd a polcot,a könyve és visszateszed.Egyébként Te mit használsz?Minden jó ötletre vevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14854) Ajándékok válasza pjen (#14853) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nincs sok könyved. Ha sok van, szorosan egymás mellett vannak. Csak 3 élét kell portalanítani. Jó könyvespolc esetén mind háromhoz hozzáférsz a könyvek levétele nélkül egy ilyesmivel.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14855) pjen válasza Ajándékok (#14854) üzenetére


pjen
félisten

Sok van,szorosan egymás mellett.Évente párszor mégis leszedem őket.Tulajdonképpen könyv szekrény kellene,de már nem foglalkozom vele.Ritkán veszek könyvet,szinte minden megszerezhető digitálisan.

(#14856) hampidampi válasza Ajándékok (#14846) üzenetére


hampidampi
senior tag

pl: ha nagy könyvtárat akarsz, felejtsd el a kindlé-t meg a calibrét!

Ezt cáfolnám. Pont a nagy könyvtárakhoz ideális a Calibre meg a Kindle is.
Adatbázisban menedzselni könyveket sokkal-sokkal egyszerűbb, mint file szinten. Minél több könyved van jól kitöltött metaadatokkal, annál egyszerűbb.

(#14857) LittleBiG007 válasza pjen (#14847) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én sem raknék ennyi könyvet egy Kindle-re, és biztosan nem egyszerre. Az indexelés rettentő sokáig tartana a háttérben. Nekem van, hogy egy könyv indexelése 2-3, vagy akár több percbe is beletelik. Meg aztán érdemes ellenőrizni, hogy nem ragadt-e valamelyik bele az indexelésbe. A Kindle ilyenkor érezhetően kevesebb ideig bírja egy feltöltéssel. (Én a Voyage esetében tapasztaltam viszonylag gyors merülést, akkor olvastam utána, és tényleg ez volt a probléma. Azóta ok.)

A Calibre nagyon jó sok könyv esetén (meg kevés esetén is), de tényleg kell idő a könyvek nyilvántartására. Ha importálok egy könyvet, az első, hogy ellenőrzöm a metaadatokat. Megfelelő formátumban van-e a név, ki van-e töltve a nyelv mező stb. Ha hiányos, akkor letöltöm a metaadatokat, elsősorban az Amazonról. Ezeket először át kell nézni, én például nem szeretem, ha az Értékelés előre ki van töltve, azt törlöm. Valamint össze kell vetni a már létező adatokat a letöltött metaadatokkal, hogy vajon melyik a helyes. A cimkékkel már inkább nem is szoktam tölteni az időt.
Mindig is szerettem a könyvek borítóját, ezért külön figyelek arra, hogy a Calibre-ben is legyen, megfelelő és jó felbontású.
És ha a metaadatok már rendben vannak, akkor még a könyv szerkesztésében ráfuttatok egy ellenőrzést és a hibák automatikus javítását, hogy biztosan kikerüljenek belőle az olyan dolgok, amiket egyes olvasók nem biztos, hogy tudnak kezelni. Vagy ha látok valamilyen égbekiáltó hibát a formázásban, azt kézzel javítom. És arra már nem is térek ki, hogy ha a könyv már létezik, akkor is be kell importálnom, aztán el kell dönteni, melyik a jobb, melyiket tartsam meg.
Ez az egész azért valóban sokkal hosszabb, mintha feltenném a papírkönyvet a polcra, a nekem tetsző helyre. Igaz, már sokszor csináltam és rutinosan zongorázom végig a fent leírt folyamatot.

hampidampi: "Ezt cáfolnám. Pont a nagy könyvtárakhoz ideális a Calibre meg a Kindle is."
Nem biztos, hogy egyet értek a mondat Kindle-re vonatkozó részével. De most ezt nem fogom megmagyarázni, mert nem akarok senkit meggyőzni, hogy igazam van. Elég annyi, hogy a Kindle az egyetlen olvasóm, amelyiken kizárólag az aktuálisan olvasott, valamint a közeljövőben olvasandókat tartom csak (mondjuk az is 100 körüli szám ;)). Ellenben például a Nook-on SD kártyán ott van minden könyvem.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14858) Ajándékok válasza hampidampi (#14856) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Könyvek rendberakásához jónak tűnik a calibre (nagyon kezdő vagyok benne), de nagy könyvtárhoz kell az 5-10 directory mélység.

LittleBiG007: Az indexelést ki lehet kapcsolni. Legalábbis k3-on ki lehetett.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14859) pjen válasza LittleBiG007 (#14857) üzenetére


pjen
félisten

Az az igazság,hogy én más irányból közelítek a könyvekhez.Nem igazán érdekel,hogy néz ki,főleg ha már elolvastam.Nem érdekel,hogy mekkora a margó,és,hogy vannak e égbekiáltó hibák a szerkezetben.Ha leköt észre sem veszem,hogy nem jó helyen van elválasztva stb.Egyszerűen csak olvasni szeretnék.Persze én megértem a másik oldalt is.

(#14860) Degeczi válasza hampidampi (#14856) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, erre idővel mindenki rájön.
Calibreben pár kattintással rászűrhetsz pl. az angol nyelvű sci-fikre, a magyar nyelvű mesékre, vagy egyszerűen egy szerző összes művére, stb - ilyesmi könyvtárstruktúrával nem megy, ott fix a kialakítás.

(#14861) hampidampi válasza Ajándékok (#14858) üzenetére


hampidampi
senior tag

Adatbázisban pont az a jó, hogy nem kell könyvtárstruktúrákkal vesződni, mert bármely paraméter alapján szűrhetsz, kereshetsz. Ahogy Degeczi is írta.

szerk.:
(#14857) LittleBiG007
Persze, ez egyéni ízlés kérdése ki hogy használja az olvasót, mi neki a kényelmes/praktikus. De IMHO a Kindle collectionjeiben sokkal jobban lehet szervezni, mint könyvtárstruktúrában.

[ Szerkesztve ]

(#14862) Ajándékok válasza hampidampi (#14861) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Én nem keresni akarom a könyveket, hanem megtalálni az ebook olvasón és OLVASNI.
Kindle-n, már 100 szerző esetén is 10 lapozás is lehet, mire a könyvhöz érek. Ha csak +1 directory mélység lenne, akkor 2 lapváltás.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14863) Degeczi válasza Ajándékok (#14862) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az e-book reader csak egy ideiglenes olvasóeszköz, és nem a könyvtárad maga - arra az alábbiak miatt nem is ideális, legyen bármekkora tárhelye. Arra a PC való, célszerűen a Calibre-vel.
Amit pedig frissen ráküldesz az olvasóra, mert tudod, h a közeljövőben olvasni fogod, a lista elejére kerül.
(egyébiránt pedig valóban, a collection-ökkel is jobban lehet rendszerezni, mint könyvtárakkal)

(#14864) LittleBiG007 válasza Degeczi (#14860) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igazad van, tényleg szuper és ezért is "vesződöm" a könyvek importálásánál a korrekt metaadatokkal. Még arra is ügyelek, hogy mindig legyen tartalom is, ha esetleg az alapján akarnék majd keresni. A vicces viszont az, hogy gyakorlatban az esetek 95 százalékában mégis az íróból indulok ki és böngészem a könyveit. Tehát nem azt döntöm el, hogy egy magyar történelmi könyvet akarok olvasni, vagy egy angol nyelvű horrort, vagy hogy esetleg valami humoros írást, hanem mondjuk valamit Jeffery Deavert-től, és lenyitom a baloldali panelen a szerző alatt Jeffery Deavert, és böngészem a könyveit. És ez pontosan olyan, mint ahogy a könyvtárstruktúrában tárolom a könyveket... Persze a maradék 5 százalék, a konvertálás, meg a metaadat-letöltés miatt szükségem van a Calibre-re.

pjen: sajnos hozzászoktam a jó minőségű könyvekhez, mert az az állatfajta vagyok, aki szokott vásárolni ebook-ot, pénzért. És azért azok túlnyomó többsége szépen szedett, igényesen formázott, ha meg valami probléma van vele, és az Amazon-ról származik a könyv, akkor szépen csendben kitolják a frissített verziót a háttérben. Tehát csak azért nyúlok néha bele a formázásba, mert el vagyok kapatva. Egyébként pedig teljesen igazad van.

Ajándékok: a Kobo-éknál is ez volt és csak nemrégen került bele a firmware-be az, hogy a böngészés lehetséges író alapján is és nem kell azt a macerát csinálni, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14865) Ajándékok válasza Degeczi (#14863) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha már megvettem, én döntöm el, mire használom az ebook olvasót!
Egy pocketbook a tetszőleges mélységű directory struktúrával, tökéletesen alkalmas könyvtárnak.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14866) pjen válasza LittleBiG007 (#14864) üzenetére


pjen
félisten

Én is veszek időnként,bár elég szűkös a választék.Jóformán észre sem veszem a különbséget,nem érdekel.Papír alapon sem érdekelt soha,hogy fűzött vagy teljes bőr kötésű esetleg egy könyv.Azért veszem,hogy elolvassam.

(#14865) Ajándékok:Ebben teljesen igazad van,úgy használod ahogy akarod.Te írtad elsőnek,hogy mire nem alkalmas a Kindle szerinted.Mi csak leírtuk hogyan használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14867) Degeczi válasza Ajándékok (#14865) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az alábbiak miatt messze nem "tökéletesen", hanem a te felhasználásodban alkalmas rá.

(#14868) Ajándékok válasza Degeczi (#14867) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ezt az "alábbiak miatt" frázist másodszor használod, de nem találom, mire utal.
A kindle nem jó, azt én is írtam, de mi a gond a pocketbook-kal?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14869) Degeczi válasza Ajándékok (#14868) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már többször írtam, most is, h sokunk számára nem az a könyvtár, amikor egy fix, buta mappastruktúrához kell alkalmazkodni.

(#14870) LittleBiG007 válasza Degeczi (#14869) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Érdekes, de a "könyvtár" mindig is az volt. Egy fix, buta mappastruktúra, téma, azon belül pedig író szerint rendezve. Tudom, mert én még jártam valódi könyvtárban, igaz már nagyon régen. Léteznek még egyáltalán? :D

Bocs a vicces(kedő) kötözködésért, természetesen értem, mire gondolsz.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14871) Ajándékok válasza Degeczi (#14869) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

:F

Mi a gond a "fix, buta mappastruktúrá"-val?
Mi az, amit a kindle + calibre gyorsabban, kényelmesebben tud?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14872) Degeczi válasza Ajándékok (#14871) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokadszorra: én (és még sokan mások) Calibre-ben építjük a könyvtárat, időnként beimportálva egy valahol épp meglátott könyvet. Ebből aztán ezerféle szempont szerint választom ki, amikor következő olvasnivalót keresek: lehet, h műfaj, lehet, h szerző szerint keresve - de lehet, h egyszerűen beimportálási sorrend alapján, mert csak az rémlik, h az elmúlt hónapban vmikor begyűjtöttem egy skandináv krimit amit ajánlottak egy nekem még ismeretlen szerzőtől. Ha volna könyvtárstruktúra kialakítására mód az olvasón, akkor sem bohóckodnék azzal, számomra semmi jelentősége emiatt.
Neked meg bejön az a módszer - nem vagyunk egyformák.

(#14873) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Összefoglalom, ha nem gond, hogy a leendő tulajdonosoknak is legyen valami hasznos:

Kindle: elrejti a felhasználó elől a mappastruktúrát (tehát lényegtelen, milyen könyvtárakban helyezed el a könyveidet az olvasón), kvázi "ömlesztve" fognak megjelenni. Cserébe viszont gyűjteményekbe foglalhatod a őket. Nagy előnye, hogy egy könyv több gyűjteménynek is része lehet (pl. angol, romatikus, történelmi) Iró szerint nem lehet böngészni, csak rendezni lehet a könyveket. A kényelmes kezeléshez Calibre szükséges.
Kobo: szintén elrejti a mappastruktúrát, itt is hasonló gyűjteményeket lehet létrehozni, mint a Kindle esetében, de egy idő óta lehetséges az író szerint böngészés is. A kényelmes kezeléshez itt is Calibre szükséges.
PocketBook: megtartja a kialakított mappastruktúrát. Előnye: hogy a könyvek böngészése pontosan olyan, mint a számítógépen megszokott. Hátrány: egy fájl nem lehet több mappa része, így a könyvek különböző szempontok szerinti csoportosítása nem lehetséges. Kezelése fájlkezelőből lehetséges, Calibre nem szükséges hozzá.

És ezután mindenki eldöntheti, melyik tetszik neki. Ha előre tudja, később nem éri meglepetés.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14874) Ajándékok válasza Degeczi (#14872) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha jól értem, elfogadod, hogy
a Kindle, calibre nélkül alkalmatlan nagy könyvtárnak.
A pocketbook alkalmas erre a célra.
A calibre pedig bármelyik olvasóval sokkal nagyobb keresési szabadságot ad, ha elfogadom, hogy +1 eszközt használok és sokszoros időt szánok azon könyvek elővételére, amik éppen nincsenek az olvasón lévő mini "könyvtárban".

LittleBiG007: Mivel sok könyv kezelése nagyon kényelmetlen a kindle-n, kevés könyvnél van valós haszna a több helyre rakott könyveknek?
Azt hiszem a pocketbook-on is van valami collection.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14875) Degeczi válasza Ajándékok (#14874) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Végtelen ciklus: számodra alkalmas erre a célodra.

(#14876) tt124307 válasza LittleBiG007 (#14873) üzenetére


tt124307
tag

Annyi megjegyzésem van, hogy a PocketBook-nál is lehet collection-öket létrehozni és egy könyv több collection-be is tartozhat.
Sok könyv esetén a Calibre szerintem egyik olvasó esetén sem megkerülhető, én azt mondanám, hogy nagyon leegyszerűsítve az intelligens könyvespolcot jelenti a digitális könyvek világában.
Amit én nagyon hiányolok az az olvasók OPDS támogatása, igazából számomra az lenne a tökéletes megoldás, ha a könyvek tárolása, rendszerezése, "katalogizálása" Calibre-ben történne (ahogy történik is), amihez az olvasó szabványos interfészen keresztül tudna csatlakozni, gyakorlatilag így tudnám egyszerűen kikeresni és levenni a könyvet a digitális könyvespolcomról. Ez a pc és a mobil eszközök esetén szépen működik, viszont valamilyen okból (pl. a saját digitális könyvesbolt preferálása miatt) a legtöbb hagyományos ebook olvasó gyártója nem implementálja.

(#14877) LittleBiG007 válasza tt124307 (#14876) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igaz, köszönöm!

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14878) hampidampi válasza LittleBiG007 (#14873) üzenetére


hampidampi
senior tag

Iró szerint nem lehet böngészni, csak rendezni lehet a könyveket.
Ezt nem igazán értem. Ha egyszer írók szerint is létre lehet hozni gyűjteményeket, miért ne lehetne a szerint böngészni? Más (fájl struktúrát használó) olvasón hogy böngészel író szerint? Legfeljebb megadott fájl név vagy létrehozott mappa szerint, nem? Csak akkor tudod ki az író, ha a fájlnak/mappának is az a neve.

A kényelmes kezeléshez Calibre szükséges.
Szerintem bármely olvasó kényelmes kezeléséhez ajánlott a Calibre. És a Kindle-ökéhez sem szükséges.

(#14879) LittleBiG007 válasza hampidampi (#14878) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ezt nem igazán értem. Sajnálom. Én pedig próbáltam a lehető legegyértelműbben fogalmazni, lehet, hogy akkor mégsem sikerült. Ha magyarázni akarnám egyébként, akkor azzal kellene kezdenem, hogy az előre-hátra lapozás egy rendezett listában még nem böngészés, meg hogy nézd meg a Calibre könyvtár mappájának struktúráját, különös tekintettel a mappanevekre. De a téma sajnos nem ér meg több szószaporítást.

Viszont amiben tuti, hogy igazad van és ezt érdemes kiemelni: irók szerinti gyűjtemények létrehozásával át lehet hidalni a Kindle fent említett hiányosságát. (Vagy láttam már olyat, hogy az abc minden betűje egy collection/gyűjtemény neve volt, benne pedig az ezzel a betűvel kezdődő vezetéknevű írók könyvei.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14880) zseko


zseko
veterán

Sziasztok, e-book olvasó vásárlását tervezem. Olvasom vissza a fórumot, de közben azért kérdeznék is.
Amit szeretnék benne:

- e-ink kijelző.
- mobi, prc, epub, pdf támogatás legalább, persze minél többfajta az jobb. Meg hogy ugye feltölthessek rá saját könyveket.
- angol-magyar szótár. Talán ez a legfontosabb. Van pár angol könyvem, jó lenne elolvasni, a fizikai szótárazás viszont nekem fárasztó :B
- vannak könyveim a google play-en, angolul is, jó lenne ha ezeket tudnám olvasni.
- háttérvilágítás.

Úgy láttam eddig a népítéletben, hogy a Kindle Voyage tudja a szótárat. A google play-t persze valószínűleg nem. De érdekelne milyen alternatívák vannak még.

HR24.hu

(#14881) pjen válasza zseko (#14880) üzenetére


pjen
félisten

Pdf et felejtsd el.Mást mindent megold a calibre

(#14882) zseko válasza pjen (#14881) üzenetére


zseko
veterán

Azt tudom, hogy gyakorlatilag a legrosszabb formátum olvasáshoz. Van egy 10.5-ös tabletem, még azon sem jó olvasni őket.
Találtam egy olvasót, Onyx Boox C67ML Carta, árban sem vészes annyira, és mindent tud ami nekem kellene, csak azért írnak problémákat néhányan. Úgy tűnik nem is olyan egyszerű választani :/ Ha nem kellene (vagyis egész pontosan nagyon jó lenne ha működhetne az is) a google könyvek hozzáférés, akkor biztosan a Kindle Voyage lenne a befutó.

HR24.hu

(#14883) zseko


zseko
veterán

Találtam leírást a google oldalán, ahol azt írja, le lehet tölteni a könyveket tőlük epub és pdf formátumban, majd egy Adobe programmal fel lehet tölteni a e-book olvasóra. Megörültem neki, egész addig amíg azt nem írta a végén, hogy 'A Google Playen vásárolt könyvek nem működnek Amazon Kindle eszközökkel.' :((( fuck. De mivel nem kívánom pár naponta töltögetni, elképzelhető, hogy hanyagolni fogom az androidos utat, és maradok a Kindle-nél, vagy Paperwhite vagy Voyage. Akkor ezek kezelik a magyar-angol szótárat, offline is esetleg, és ha jól látom nem kezeli az epub-ot?

HR24.hu

(#14884) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Kinéztem az Alcor Myth LED olvasót, pár hozzászólást átolvastam a topikban. Az lenne a kérdésem, hogy attól, hogy LED háttérvilágítása is van, még ugyanúgy visszaadja az a matt "könyves" hatást? :D Állítható a LED fénye?

Valamint néztem, hogy különböző processzorokkal kaphatóak az olvasók. Ebben pl. ARM9 600MHz van, ez jónak számít? :R

PSN ID: marquuard

(#14885) Ibolya09 válasza EnterR (#14884) üzenetére


Ibolya09
csendes újonc

Szia! Nekem van ilyenem. Ha bekapcsolom a világítást, akkor már nem matt. Lévén, hogy elég hideg fehér fénnyel világít, még a legalacsonyabb fényerőn is. A fényerő állítható, jó lenne, ha még lejjebb lehetne venni. Amikor nem használom a világítást, akkor matt, de sötét is a képernyő, nem fehér a háttér. Gyakran használok inkább hozzá meleg fényű kislámpát. Az üzemideje nagyon jó - világítás nélkül -, a menüjét is szeretem, jól kezeli az epubot, mobit, meg fb2-t, én ilyen formátumú könyveket rakok rá. Lehet állítani a betűméretet. Szerintem ennyi pénzért ez így elég korrekt, bár a világítás, amely a plusz lenne, a gyengéje is számomra.

(#14886) anonimus25 válasza EnterR (#14884) üzenetére


anonimus25
tag

Szia mi most voltunk az MM-ben és meg tudtuk tapogatni és nézni a kint lévő termékeket.Az ára ugyanez ott is mint az e-digitalban. Több e-book olvasó is kint volt de valahogy ez a típus kinézetre jobban megfogott mint a többi kiállított darab.Persze kinek mi az ami tetszik.Mellesleg pedig nem mondom hogy a többi készülék nem jó nem akarom őket lehúzni félre ne értsetek.A véleményekre én is kíváncsi vagyok ezzel az olvasóval kapcsolatban.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#14887) jUUh


jUUh
addikt

Üdvözlet!

Tudom, hogy bizonyára nem szerencsés ilyet kérni, de semmi ötletem nincs. Sosem használtam még ebookot, viszont érdekelne a téma. Az lenne a kérdés, hogy legelső készüléknek mennyiért lehetne használhatót találni, amivel nem fárad a szemem, stb, tehát nem >>>gagyi<<<... Mennyit kellene rászánni kb? Akár használtan is érdekelne. :R

Samsung Galaxy S23+

(#14888) hroberto válasza jUUh (#14887) üzenetére


hroberto
veterán

Ha e-ink kijelzőst veszel, akkor kb. annyira fárad a szemed mintha sima könyvet olvasnál. Én már csak háttérvilágítással, és érintőkijelzővel venném, ami némiképp drágítja a dolgot, de megéri a felárat. Persze ez az én véleményem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14889) hampidampi válasza jUUh (#14887) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ami használható és nem "gagyi", az 35-nél kezdődik. Elsősorban Kidle - PocketBook - Kobo vonalon érdemes elindulni.

(#14890) jUUh válasza hampidampi (#14889) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm a válaszokat! Esetleg van valami "bestbuy" max. 35-ért?:))

Samsung Galaxy S23+

(#14891) hroberto válasza jUUh (#14890) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem egy PocketBook Touch Lux 3-ban nem fogsz csalódni. És most 32 alatt van a MM-ban.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14892) jUUh válasza hroberto (#14891) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Samsung Galaxy S23+

(#14893) ValoVillam válasza hroberto (#14891) üzenetére


ValoVillam
tag

Már nincs, sajnos. A hétvégén volt. Azóta már három színben kapható, újra 35k-ért.

(#14894) karakán válasza ValoVillam (#14893) üzenetére


karakán
csendes tag

Tegnaptól újból akciós, igaz kicsivel drágább, mint a korábbi akcióban, most 32.549 Ft. Meg is rendeltem szürke a szürke változatát. :) Egyébként korábban is három színben árulta a MM.

(#14895) ValoVillam válasza karakán (#14894) üzenetére


ValoVillam
tag

Amikor én néztem akkor szürke (már?) nem volt, azért írtam.
Egyébként, jól érzékelem h Bp-i MM-ban nem vehető át (ennyiért) személyesen?
Hová érdemesebb rendelni? (posta v p.pack pontra?

(#14896) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
E book vásárlás elött állok, ez lenne az első e fajta készülékem.
Per pillanat a Onyx Boox C67ML Carta és a Koobe Novelbook HD Shine - t néztem ki magamnak, de sehol sem találok bővebb leírást.
Az Onyx - en gondolkodok nagyon, mert neki van audio kimenete, viszont a Koobe árban jobb lenne. A Koobe Slightbook - ban van audio akkor a Novelbookból miért hagyták ki?

Segítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!

mitibi

(#14897) karakán válasza ValoVillam (#14895) üzenetére


karakán
csendes tag

Úgy nézem én is, hogy nem vehető át személyesen a MM-ban, bár van jó néhány Bp-i áruház, ahol átvehető.
Szerintem mindegy, hogy Posta, vagy P.p.pont-ra rendeled, válaszd amelyik közelebb van hozzád.

(#14898) ValoVillam válasza karakán (#14897) üzenetére


ValoVillam
tag

Értem, köszi, hozzám minden közel van.
Azért érdekelt mert nem tudom hol hogyan bánnak útközben a csomagokkal. Ha egyformán jól, akkor ebből egy P..tapont lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14899) zseko válasza ValoVillam (#14898) üzenetére


zseko
veterán

Hát, szerintem pl. a p.pack pontnál sem mindegy hová rendeled. Mol benzinkutat pl. nem szívleltem, egyszer oda rendeltem, hajigálták a dobozokat. Azt is, amiben a rendelt dvd lejátszó és a tablet volt :((( Még ha nem is a szó szerinti értelemben dobálták azért, de pakolásnak sem nevezném. Persze ebből nem lehet véleményezni minden helyet, és megértem azt is, hogy ez nyűg nekik, mert a nyakukba varrták, de azért van egy határ. Igaz, szerintem ez nem szállító-, hanem inkább ember függő, ki hogyan bánik a csomagokkal.

HR24.hu

(#14900) ValoVillam válasza zseko (#14899) üzenetére


ValoVillam
tag

értem. a legközelebbi postapontra rendeltem meg tegnap végül, remélem épségben túléli a megpróbáltatásokat. (éppen ilyesmikre gondoltam, mint amiről írtál.)
egyébként, tegnap olcsóbban volt rendelhető, ma újra 35k a mm-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.