Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) LittleBiG007 válasza Degeczi (#14698) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Mindketten félreértettetek. Magammal példálóztam, és csak véletlenszerűen választottam egy olyan nyelvet, amivel meg lennék lőve még én is. Sajnos sok olyan ismerősöm van, aki anyanyelvén kívül semmilyen idegen nyelvet sem beszél. És tudom, hogyan állnak ehhez a kérdéshez, és a szótárazáshoz is. Én megértem őket, hogy ennyi pénzért nem vállalják a kényelmetlenséget. Ennyi. Szó sem volt itt arról, hogy ha már a beállításokat valaki elvégezte nekik, ne tudnának az ikonok segítségével könnyedén elboldogulni, vagy hogy milyen a Google fordító minősége. :-)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14702) gyuszmó válasza LittleBiG007 (#14701) üzenetére


gyuszmó
őstag

Nyilván meglehet oldani, de hagy olvassak már a saját nyelvemen.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14703) Degeczi válasza gyuszmó (#14702) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A menü nyelvének természetesen nincs köze a rátöltött könyvek nyelvéhez.

(#14704) Apollyon válasza gyuszmó (#14702) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nyilván azt veszel magadnak, amit szeretnél. Azonban az az idő, amíg a menün keresztül megnyitod a könyvet, annyira elenyésző, hogy felesleges azzal foglalkozni, hogy a háttérben amúgy mire van állítva az eszköz. Az eszközre feltöltött magyar nyelvű könyvek ettől még ugyanúgy magyar nyelvűek maradnak értelemszerűen, és meg is nyitja és jeleníti rendesen a hosszú ékezetes betűkkel együtt (áéíóőúű stb.)

Én csak egy véleményt mondok: én konkrétan már szinte nem is nézem hova bökök a kijelzőn, annyira beidegződött, már, ha szuahélire állítaná valaki lehet elsőre fel sem tűnne.

Azonban könyvolvasónál, hogy a menü nyelve magyar legyen, egy olyan kritérium, amivel elesel sok jó olvasótól is, pl. Kindle, Kobo, amikkel egyébként lehet elégedettebb lennél és nincs bennük magyar nyelv, mint egy gyengébb márkával, ami meg tud magyarul de nem olyan minőségű a kijelző és/vagy a világítás, amik meg egyébként befolyásolhatják az olvasás élményét is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14705) gyuszmó válasza Apollyon (#14704) üzenetére


gyuszmó
őstag

Mondjuk nekem csak régi ebook típussal van tapasztalatom, ott minden manuál, gombok, nagyon fapados. Ott nagyon macera lenne az angol az Alcornál , gondlom az érintős ég és föld.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14706) JamesFinn válasza gyuszmó (#14697) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igen, szeretem. Jó a dropbox integráció, szerintem egészen jól személyre szabható, a világítás nekem mindíg be van kapcsolva kb 8-20 %on, az akksi így is kibír 3-4 hetet. Egy jó tok kell hozzá, és kész. Negatívumot nem nagyon tudok mondani.

(#14707) gyuszmó válasza JamesFinn (#14706) üzenetére


gyuszmó
őstag

inverz fény is van ?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14708) JamesFinn válasza gyuszmó (#14707) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nincs.

(#14709) gyuszmó válasza JamesFinn (#14708) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok, eddig nagyon sok jót olvastam róla, valószínűleg + veszem :)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14710) Geller72


Geller72
veterán

Én úgy vettem észre, hogy a PW pdf-ben nem állíthatóak a betűméretek. (Nem a nagyításra gondolok).

(#14711) Degeczi válasza Geller72 (#14710) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó reggelt: a PDF lényege, célja a készretördelt, felhasználó által nem változtatható megjelenés... Éppen ezért nem e-book formátum, mert annak alapkövetelménye ennek ellenkezője.

(#14712) Geller72


Geller72
veterán

Szar ügy (?) hogy egy ájfonon, droidos tableten ez default???..mármint hogy alapból "jól néz ki", jók az arányok, és ha mégis változtatni kell, akkor ez nem jelent problémát.(?).

[ Szerkesztve ]

(#14713) Apollyon válasza Geller72 (#14712) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a xar ügy, amikor valaki pdf-fel szívatja magát egy alapvetően könyformátumok olvasására kitalált céleszközön ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14714) Ajándékok válasza Geller72 (#14712) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ebook olvasón is jól néz ki, de olyan kicsik a betűk, hogy nagyon nehezen olvasható.
Ha olvasni akarod, nagyítani kell. Ez is működik, de az e-ink kijelző tartalma nagyon lassan frissíthető. Ha az "ájfonon, droidos tableten" kipróbálod 1 oldal megfelelő méretre nagyítását, középre pozicionálását, láthatod, hogy akár hússzor újra rajzolja a képet. Ez e-inken legalább 10 másodperc. Ha csak 2 egyenlő részletben nézel meg egy oldalt, akkor is kb fél perc oldalanként. Túl sok idő.
Az e-book olvasok üzemidejét lapozás (képfrissítés) számával is meg szokták adni. 8000 körül szokott lenni. Normál könyv esetén 8000 oldal 10-20 könyvet jelent. PDF-ből talán még 200 oldal sem jön ki a nagyítás, kép tologatás nagy képfrissítés igénye miatt. Túl sok energia.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14715) Degeczi válasza Geller72 (#14712) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, bizony problémát jelent a PDF újratördelés, az egyáltalán nem triviális feladat...
(már ahol egyáltalán lehet, persze, hiszen rengeteg olyan akad, ami nem is szöveg-alapú)

Szóval továbbra sem ilyen készülékre valóak.

(#14716) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szerintetek melyik most a legjobb e-book olvasó? :)

(#14717) Apollyon válasza Lauda (#14716) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A 13 colos Sony Digital Paper, ha meg tudod fizetni. 6-8" méretben pedig Kindle, Kobo, Pocketbook

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14718) hampidampi


hampidampi
senior tag

A Kindle Oasis.

(#14719) Lauda válasza Apollyon (#14717) üzenetére


Lauda
félisten

Apollyon, hampidampi

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#14720) LittleBiG007 válasza hampidampi (#14718) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ott a pont. Megelőztél a helyes válasszal. :-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14721) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Tegnap megvettem a Pocketbook PB626 LUX3 Szürkét. Köszönöm a segítséget, nagyon tetszik, ég és föld a hagyományos és az érintős közötti különbség.

:R :R :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14722) TotO'


TotO'
aktív tag

Hello!

Van olyan online könyvbolt, ahol ha fizikai könyvet vásárolok, akkor esetleg olcsóbban kapom meg az e-book verziót belőle, ha azt is megvenném, vagy vice versa?

4a || Neuzer Courier DT

(#14723) LittleBiG007 válasza TotO' (#14722) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ilyen lehetőséget csak az Amazonnál ismerek, Kindle Matchbook a neve. Magyar nyelvű könyvek viszont egyáltalán nem elérhetők náluk.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14724) Met


Met
nagyúr

Megjött ma a Lux3-hoz a tok. tőle
18 nap alatt ért ide, trackinges küldeményként. Ajándék fólia és érintős toll volt hozzá, teljesen jól passzol az olvasóra.
A PB624 FM BK cikkszámút rendeltem mobilról 7.99 volt, most böngészőből 7.35, appból még lejön valamennyi kedvezmény.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14725) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégák
Mit gondoltok az aksinak kell több töltési ciklus mire beall, vagy rögtön a normális szintet kell hoznia? Nekem most volt a második periódus és több mint 20%esett ma reggelre 23%pontosan 24h belül, nem volt indokolatlanul sokat használva. Ez garanciális probléma amúgy az aksi?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14726) pjen válasza gyuszmó (#14725) üzenetére


pjen
félisten

Valameddig szokott gari lenni az aksira.Ott valami hibás,még a tabletem sem merül ennyire.Nekem érezhetően nem szoktak javúlni az aksik.

(#14727) gyuszmó válasza pjen (#14726) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi, most teszteltem 20%világítás fél óra alatt 2% esett. Ez normális?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14728) hroberto válasza gyuszmó (#14725) üzenetére


hroberto
veterán

Nem maradt bekapcsolva a wifi?
Nekem egy Nook olvasóm csinált hasonló dolgokat, amit aztán garanciában cseréltek is. A jelenlegi PB HD egy feltöltés után másnap reggel azt jelezte, hogy lemerült. Ami nem volt igaz, csak valami "elmezavar" lehetett, mert töltőre téve észhez tért, és azóta nem volt ilyen kínja.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14729) hampidampi válasza gyuszmó (#14727) üzenetére


hampidampi
senior tag

Attól függ. Ha Androidos az olvasó, akkor sajnos igen, azok merülnek, mint a nyeletlen balta. Kindle-ök esetében az szokott gyors merítést produkálni, ha egyszerre sok könyvet raksz fel és elkezdi indexelni.
Szerk.: Ja bocs, most látom, hogy pocketbook. Akkor viszont vagy szoftveres probléma, vagy tényleg akku. Én először egy gyári resetet próbálnék, vagy egy másik firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#14730) gyuszmó válasza hampidampi (#14729) üzenetére


gyuszmó
őstag

Thk

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14731) gyuszmó válasza hroberto (#14728) üzenetére


gyuszmó
őstag

vilagitassal egy óra olvasás, 3% merülés, Kb 50 oldal

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14732) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Sziasztok!

Korábban egy Alcor Codex olvasóm volt, amivel alapvetően nagyon elégedett voltam elég sokáig, aztán szoftveres problémái akadtak. Könyvtárból nem lehetett már kezelni, de szerencsére fájlkezelőből igen. Egyre többször fagyott, frissíteni nem tudtam. Nehéz volt már az újraindítása is. Mostanra max 5 percig lehet bekapcsolva életben tartani. Használtan kaptam (nem én választottam),

Pont emiatt nézelődök másik iránt.

A szempontjaim:
Ár: lehetőleg 30e Ft (persze ha minőség érdekében kell, megtoldható egy kicsivel).
Legyen háttérvilágítása, ez elengedhetetlen számomra.
E-Ink, Inkább érintőképernyős
Lehet új és alig használt is (bár a korábbi miatt inkább az új felé hajlok).
Méretben elég nekem a 6"-os, felbontásban pedig a 800x600 is.
Formátumokból a fontosabb a pdf, doc, rtf és epub/mobi, kezelje az ékezetes karaktereket
Tudja rendezni az állományokat.
Lehetőleg WiFi-s (de nem létszükséglet), a memóriája vagy 4GB vagy bővíthető.

Ezek a legfontosabbak, a többiben rugalmas vagyok.
Amiket árfekvésben és többé-kevésbé a paraméterek alapján a kategóriában találtam:
Alcor Myth LED
Onyx Boox C67ML Carta
BOOKEEN Cybook Odyssey FrontLight2 (CYBOY5F)
PocketBook Touch Lux 3

Nem vagyok túlzottan képben még a specifikációk láttán sem, ezért örülnék minden tippnek, észrevételnek, tanácsnak. Az Alcor kapcsán kicsit szkeptikus vagyok a korábbi Alcoros tapasztalatok miatt, mennyire teszem jól?

(#14733) hroberto válasza gyuszmó (#14731) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem ez sok.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14734) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok !

egy ilyenen gondolkodom:
PocketBook Touch Lux 3 626

Használ valaki ilyet? Tapasztalat?

(#14735) gyuszmó válasza hroberto (#14733) üzenetére


gyuszmó
őstag

:Y

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14736) LittleBiG007 válasza gyuszmó (#14731) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ez csak azt jelenti, hogy - ha lineáris az akkumulátor kapacitás kijelzése - napi egy óra olvasással legalább (mert nem biztos, hogy mindig be lesz kapcsolva a világításod) 1 hónapig fogja az olvasód bírni egy feltöltéssel.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14737) gyuszmó válasza LittleBiG007 (#14736) üzenetére


gyuszmó
őstag

Igen én is igy számoltam 3-4 hét ez szerintem jó, mondjuk a wifi, szinkron eléggé eszi az aksit. :(

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14738) gyuszmó válasza Jarod1 (#14734) üzenetére


gyuszmó
őstag

Szerintem jó kb 2 hete vettem. Eddig nem találtam hibát benne.

Bocs a dupla :)

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14739) erahurka


erahurka
félisten

Úgy látom még nem említette senki az új Pocketbook Basic Lux-ot. ~35,000 forintért lehet kapni, egyelőre elég kevés helyen, viszont impozáns a felhozatal: Wi-Fi, 6"-os 1024x768 pixel felbontású kijelző, háttérvilágítás, 8 GB háttértár, Micro SD slot.

Nem tűnik rossz csomagnak. Vagy már olcsóbban is kapni minőségi olvasót, ami tudja ezeket?

(#14740) hampidampi válasza erahurka (#14739) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, mondjuk úgy, 35-ért már kapsz PW3-at, ami ennél sokkal jobb.

(#14741) batai15


batai15
félisten

Üdv! Segítséget kérnék e book reader ügyben milyet lenne érdemes venni..
Trónok harca miatt kell más miatt egyenlőre még nem tudom.
Kritériumok
- minnél olcsóbb
- széles körű formátum kezelés például world is PDF stb.
- e ink kijelző
- könyvenként book mark
- valamint nem gond ha nem érintős csak könnyű legyen a kezelés , vagy gyors lapozás görgetés .
Az amazon Kindle mitől olyan jó? Köszi előre is a segítséget !

(#14742) pjen válasza batai15 (#14741) üzenetére


pjen
félisten

A kindle jó,de PDF hez nem való.PDF hez tabot vegyél.

(#14743) Degeczi válasza batai15 (#14741) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "gyors görgetés" és az "e-book olvasó" technikai okokból egymást kizáró fogalmak (itt viszonylag hosszú utat megtéve fizikailag mozognak festékrészecskék a kijelzőben, ettől csigalassú, hosszú tizedmp-ekben mérhető a képfrissítés ideje. Főként ezért alkalmatlan PDF-re, mert azok többségéhez nagyítás - és így görgetés is kellene. Arra nem jó egyik kis méretű e-book olvasó sem, csak a táblagép.
A nevükhöz illeszkedően ezek e-book olvasásra való célgépek, arra tökéletesek.
A Kindle részben azért jó, mert viszonylag kicsi a gyártási szórása, hasonlóan jó minőségű kijelző kerül a legtöbb példányába (olcsóbb márkák jellemzően másodvonalbeli e-ink kijelzőkhöz jutnak hozzá, ott nagyobb a szórás), jók az alapban meglévő szolgáltatásai (email-ben könyvráküldés) és az ügyfélbarát garanciális hozzáállás.

(#14744) batai15 válasza pjen (#14742) üzenetére


batai15
félisten

Ha tablet meg felelne akkor nem írtam volna.
Nem fogom szét verni a szemem...
PDF nyelvet tanulni kell.

(#14745) Degeczi válasza batai15 (#14744) üzenetére


Degeczi
nagyúr

([EVIL MODE ON]Magyar helyesírást tanulni? ;] [EVIL MODE OFF])
Az e-ink kijelző nem lesz gyorsabb attól függően, milyen célra szeretnéd használni: éppúgy alkalmatlan ilyesmire (pláne nyelvoktató anyagokhoz, ahol gyakran még a színeknek is komoly szerepe van). Egyedül akkor válhat be valamennyire, ha ilyen kicsi, A5 körüli méretre van tördelve a PDF, ezért nem kell nagyítani, görgetni.

Egy jobb táblagépnek pedig egyáltalán nem szemrontó a kijelzője (és azon nyelvoktató videók, hanganyagok is lejátszhatóak)

(#14746) Oldman2 válasza batai15 (#14744) üzenetére


Oldman2
veterán

Sokan nem hallgatnak a tanácsokra, aztán meg felháborodva reklamálnak...

(#14747) pjen


pjen
félisten

Nekem egy Sony tabletZ van erre a célra.Egyáltalán nem bántja a szemet.Égyébként 300K körül vannak nagy E-ink kijelzős olvasók.

(#14748) batai15 válasza Oldman2 (#14746) üzenetére


batai15
félisten

Azt majd én hadd döntsem el.. Mondjuk látom sok hasznosat nem olvastam, meg veszem ami bejön és ennyi.
66 eszközt meg azért sem fogok beszerezni főleg nem 300k .cuccot.
Ok a gyors görgetés ki zárva az nem is gond de nem hiszem el hogy egy szöveges PDF ilyen gond lenne főleg hogy eleve szöveget akarok olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#14749) Oldman2 válasza batai15 (#14748) üzenetére


Oldman2
veterán

No para, a vélemény kialakítása céljából próbálj ki valahol valóban élőben PDF-et olvasni egy 6"-os kijelzős Ebook olvasón.

(#14750) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Szívesen prezentálom Bp-en ha érdekel a pdf élőben :)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.