Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Dhampir válasza ZephX (#14198) üzenetére


Dhampir
félisten

Így van. Bírják azok, csak értelmesen kell használni őket. Bizony néha jól jöhet az, hogy többet tud egy fapados olvasónál. A "szabadság" érzését semmi sem tudja pótolni. :)

(#14202) hampidampi válasza Dhampir (#14201) üzenetére


hampidampi
senior tag

"The jack of all trades, is a master of none."

(#14203) Technoman


Technoman
őstag

Jó ideje nyújtom, halasztom az e-book megvételét, de most (pár könyvem eltűnése után) kezdem magamat rászánni.
Sokat nem szeretnék érte adni, de gagyit sem akarok venni. Annyit tudok, hogy két fő tábor van -családtag állítása szerint- a Kindle és a Kobo (Koobe) csapat.
Ami lényeges:
- legyen benne világítás (sötétben a BKV-n)
- természetesen e-ink legyen, s abból is a 3. gen.(Carta)
- tudjon minél több "szerzet" formátum olvasását
- tacsipados
- megbízható (nem az ali és egyebekről szeretném rendelni, hanem hazai pályáról)
Gondolom 40 környékén nem fogok kapni normális 7-8"-ost, így marad a 6"-os.
Kinéztem egyet, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#14204) Apollyon válasza Technoman (#14203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak a pontosítás kedvéért, a Kobo és a Koobe két külön cucc, utóbbit nem ismerem de nem számít prémium cuccnak. A Kobo-t viszont igen, ha 40 rugót szánnék a dologra én is az Aura 2-t venném újonnan.

Nekem az első verziójú Aura van, és nagyon király. Esetleg még Kindle-ön is elgondolkozhatsz, bár passz hogy az mennyi így hirtelen.

A formátum támogatottság nem számít, mivel a Calibre nevezetű programmal ez könnyedén megoldható.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14205) Technoman válasza Apollyon (#14204) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi, a gyors választ :R

Jól tudom, hogy a hasonló árazású Kindle, még nem bír világítással?

szerk:
Még egy dolog, mekkora a minőségbeli különbség, a 2. (Pearl) és a 3. (Carta) gen. kijelzők között?

[ Szerkesztve ]

(#14206) robi-k válasza Apollyon (#14204) üzenetére


robi-k
őstag

Én is Kobo-t használok (GloHD). Még nem találtam olyan ebook formátumot, amit a Kobo ne kezelne alapból anélkül, hogy át keljen kódolni a Calibre-vel (kezeli az fb2-is, bár hivatalosan nem is támogatja).
Én a könyveket egyszerűen felmásolom a Kobo belsejébe, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#14207) Ébri válasza robi-k (#14206) üzenetére


Ébri
senior tag

Én mobi-t néztem (Kobo Aura HD), olvasni lehet rajta, de jegyzetelni nem lehet benne. Szóval teljes egészében tényleg csak epub és kepub használható. (Hacsak nem javítottak rajta újabb fw-n.) Viszont mivel calibre-ból küldöm, sose okozott gondot.

(#14208) r.feco válasza Technoman (#14203) üzenetére


r.feco
csendes tag

Én is hasonló "cipőben" jártam min Te,de végre elszántam magam. Több fórum, teszt böngészése és az árak figyelése mellett a PacketBook 626 Tocuh Lux 3-mat választottam. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Mindent tud, amit leírtál, jó áron van és adnak hozzá 500 magyar nyelvű könyvet is. Én itt vásároltam:http://ebookneked.hu/PocketBook-626-Touch-Lux-3-SZURKE-eBook és gyári tokot is tudtam mindjárt venni: http://ebookneked.hu/PocketBook-gyari-tok-PBPUC-623-BC-L-fekete-bezs-ma

(#14209) Technoman válasza r.feco (#14208) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi szépen az infót :R
Látom, ajánlott típus.
Megyek is a Mammut MM-be, meglesem.

(#14210) Oldman2 válasza Technoman (#14209) üzenetére


Oldman2
veterán

"Ajánlott" típus... 2016 decemberi cikk.

Nemrég vettem 30e HUF-ért egy PW3-ast gyári tokkal.

(#14211) pjen válasza Oldman2 (#14210) üzenetére


pjen
félisten

Az jó vásár vűlt.

(#14212) Oldman2 válasza pjen (#14211) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, és ehhez csak keresni kell kitartóan.

(#14213) Bosco01 válasza Oldman2 (#14212) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!

Hol bukkantál rá? ;]

(#14214) asuskiddd válasza Bosco01 (#14213) üzenetére


asuskiddd
tag

33.500-ért én itt vettem. Azóta le sem teszem. :D

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#14215) Technoman válasza asuskiddd (#14214) üzenetére


Technoman
őstag

Kezdem magam beleásni ebbe az e-book dologba. viszont lenne pár kezdeti kérdésem.
Melyik a legnépszerűbb formátum, melyikbe érdemes átkonvertálnom a könyvet, hogy a lehető legkompatibilisabb legyen a leendő (még nincs) olvasóval? Talán ez az .epub?
Egyáltalán mik a különbségek (azt tudom, hogy a "legrosszabb" a pdf, mert az képfájl és nagyításnál nincs tördelés)?
thx

[ Szerkesztve ]

(#14216) asuskiddd válasza Technoman (#14215) üzenetére


asuskiddd
tag

A legelterjedtebb az epub, de ha pl. Kindle-t veszel, akkor az nem támogatja. Erre van a Calibre, amivel rá lehet küldeni a könyvet egyszerűen az eszközre konvertálással. Kindle-re alapból mobi formátumba fogja áttenni. Én úgy tudom már nincsenek különbségek a formátumok között kivéve ugye pdf, sima kovertálással nem lesz szép.

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#14217) Oldman2 válasza Bosco01 (#14213) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt a Hardverapro-n. Ja és még csak nem is reklámos.

(#14218) Ajándékok válasza Technoman (#14215) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A mobi formátumot kb minden olvasó felismeri.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14219) Degeczi válasza Ajándékok (#14218) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel együtt inkább nem ajánlott, mert a MOBI a legrégebbi, legbutább formátum!
Formázási lehetőségekben is igencsak beszűkült, de pl. feltételes elválasztásokat (ami magyarban különösen hasznos a más nyelvekhez képest hosszú szavak miatt) sem tartalmazhat.

EPUB vagy AZW3 amit célszerű választani, ahol mód van erre.

De a formátum továbbra is teljesen lényegtelen kérdés, ha vki e-könyvtárat épít magának, mert annak a helye a számítógépen van, az ingyenes Calibre-vel nyilvántartva, rendszerezve - és az teljesen automatikusan, beavatkozási igény nélkül konvertál az e-book formátumok között, az épp rácsatlakoztatott készülék alapján.

(#14220) Ajándékok válasza Degeczi (#14219) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A legrégebbi, amire emlékszem a pdb, aztán jött a prc, aztán a mobi.
Bár ha az első kettőt átnevezem mobi-ra, az olvasok felismerik. :)
Az új formátumok extrái nem érdekelnek. Ha olvasni akarok, se a formázás, se az elválasztás nem izgat. (még a Merényi kiadós könyveket is el tudtam olvasni)
A calibre-t vagy nem tudom használni vagy túl türelmetlen vagyok. Időnként kipróbálom. Felteszek pár könyvet, de mivel percekkel később még mindig csak 4-5 darabot konvertált át, megunom is letörlöm.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14221) Degeczi válasza Ajándékok (#14220) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kimondottan meglepő, hiszen tökugyanaz "mindhárom"... :U
Az eredeti Amazon féle AZW is MOBI, pusztán annyi kiegészítéssel, h legyen mód DRM-el levédeni.
Vacak, kerülendő formátum.
Ehhez képest az AZW3 teljesen más, az már HTML alapú az EPUB-hoz hasonlóan, azzal egyenértékű minden szempontból.
A többséget azért szerintem érdekli az olvasott anyagok külleme is - de az valóban szerencsés helyzet, ha magad erre nem adsz. E-book formátumokkal nem szokott gondja lenni a Calibre-nek.

(#14222) deniro2


deniro2
senior tag

Sziasztok!
Alcor Myth tulajokhoz lenne egy kérdésem, Tegnap vettem egy ilyen készüléket ajándékba és gondoltam, mielőtt az új tulajdonos megkapja, feltöltöm. 20 órája töltődik a cucc, de még mindig pirosan villog a led az alján... A leírásban nem találtam erre vonatkozó részt, úgyhogy nem tudom, hogy ez tipikusnak számít-e, vagy valami gebasz van... Szóval, hogyan kellene viselkednie a készüléknek töltés közben és után?

Kösz a választ

(#14223) Technoman válasza Technoman (#14209) üzenetére


Technoman
őstag

Na, tegnap elmentem a Mammut MM-be megsasolni az e-book választékot.
Hááát, elsőre vegyesek az érzéseim...
Javítsatok ki -lévén eddig még nem nagyon volt kezembe ilyen kütyü- ha valamit én néztem/csináltam rosszul, a kiállított eszközökön. Amikor lapoztam "vibrálás" szerű dolgot vettem észre, azaz lapozásnál nem szépen, folyamatosan jeleníti meg a következő oldalt, hanem a háttér először átmegy feketébe, majd kivilágosodik, s utána -cca 1-2 mp után- összerendeződik az oldal uez volt a menübe való ugrálásoknál is (?)
Ez normális, itt tart per pill i-ink technológia vagy a siralmasan kevés 256mb RAM lehet ennek az oka??
Néztem 20 és 58.000 közötti kategóriába, mindegyik ezt csinálta (pld Pocketbook Sense/Touch Lux3, Kindle wallpapper 3)
A napokba még visszamegyek, viszek magammal pár általam már lecsekkolt könyvet, amik az LG G4-es mobilomon tökéletesen futnak (eReader Prestigo)

(#14224) Degeczi válasza Technoman (#14223) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokszor volt már róla szó, h ez teljesen normális, az e-ink kijelzők jellemzője (semmi köze a RAM mennyiségéhez), mert enélkül pár lapváltás után látható szellemkép maradhat a korábbi szövegsorok után.

(#14225) DrBubo77 válasza Technoman (#14223) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Az e-ink technológiát nem fejlesztették túlzott mértékben. Ez van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#14226) Technoman


Technoman
őstag

Kösz a választ srácok (csak ugye ez nekem még teljesen új volt)
Akkor ezzel meg kell barátkoznom, független attól, hogy 40.000-es vagy 80.000 Ft-ért veszek bookot

(#14227) Degeczi válasza Technoman (#14226) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elkezded használni, és pár perc után már észre sem veszed, egyáltalán nem zavaró.
Ráadásul amikor nincs sem túl meleg, sem túl hideg, a mai készülékek többsége csak minden 5-6 lapozás során törli feketére a képernyőt, nem mindig (nem azért, mert zavaró lenne, hanem mert többletfogyasztás a teljes törlés. Nagy melegben vagy hidegben azonban mégis érdemes, mert olyankor erősebb az e-ink hajlama a szellemképre, ezért szokták ezt ettől is függően végezni)

(#14228) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Van egy PocketBook Touc Lux 3 (626) e-book olvasónk.
2015. decemberi vásárlás, németországi rendelés.

Sajnos sikeresen betörtük a kijelzőjét.

A hivatalos magyar szerviz 26K-s ajánlatot adott a kijelzőcserére.

Kérdések:

1) A gyártói garancia nem vonatkozik a kijelzőre? Vagy az a gond, hogy nem magyarországi vásárlás?

2) Véleményetek szerint van értelme ennyiért megcsináltatni vagy szánjak rá még egy kevés pénzt és vegyek egy új készüléket? (tartok tőle, hogy igen)

3) Ha igen, milyen készüléket ajánlanátok, ami fentinél nagyobb tudású, gyorsabb és nem Kindle gyártmány?

Előre is köszönöm a segítséget!
Péter

(#14229) Degeczi válasza Peterhappy (#14228) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kijelző törése a legtöbb gyártónál érthető okból nem garanciális hiba, kivéve épp az Amazonnál - dehát azt pontjajjne... ilyen az élet.

[ Szerkesztve ]

(#14230) Peterhappy válasza Degeczi (#14229) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)

Most olvasom, hogy ezzel a Calibre-vel lehet konvertálgatni. Így azért más a leányzó fekvése, azt hittem csak AZW3 játszik.

Kindle esetében Amazon Kindle Paperwhite 3 (2016) a best buy? Jobb, mint a Lux 3 vagy nem összehasonlítható?

Köszi,
Péter

(#14231) Exom


Exom
tag

Vásároltam egy Kobo Aura H2O könyvolvasót. Meg tudnátok mondani hogyan lehet kikapcsolni az oldalszám és a könyvcím megjelenítését?

(#14232) Apollyon válasza Exom (#14231) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Patchelni kell: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14233) Hajni90


Hajni90
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek. A jelenlegi olvasóm (Wayteq Xbook-60) cseréjét tervezem. Az egyetlen kikötésem, hogy legyen háttérvilágítása. A jelenlegiből is ez hiányzik. 3 típust néztem ki, Kindle Paperwhite 3, Kindle Voyage vagy Kobo Aura H2O. Szeretnék tanácsot kérni, mert sajnos még élőben egyikkel sem találkoztam, kinek mik a tapasztalatai ezekkel a kütyükkel. Elég tanácstalan vagyok, mert nem 1-2 évre terveznék vele.

(#14234) Dhampir válasza Hajni90 (#14233) üzenetére


Dhampir
félisten

A Kindle híres a szép képi megjelenítésről, a minőségéről és a támogatásáról, egyedül a könyvek konvertálását kell elvégezni az olvasó által kedvelt formátumba.

(#14235) Hajni90 válasza Dhampir (#14234) üzenetére


Hajni90
csendes újonc

Köszi! :) A két kindle közül melyik a jobb? És miért?

(#14236) hampidampi válasza Hajni90 (#14235) üzenetére


hampidampi
senior tag

Amivel a Voyage más:
1. Van fizikai lapozó gomb
2. Van automata fényerő állítás
3. A képernyő egy síkban van a kávával.

(#14237) Hajni90 válasza hampidampi (#14236) üzenetére


Hajni90
csendes újonc

És ezek az "extrák" adnak annyit az élményhez, kezelhetőséghez, hogy megérje a többletköltséget? Egyszerűen meg vagyok lőve a választást illetőleg. Egyszerűbb lenne, ha fehéret szeretnék, de még ez sem szűkíti a kört. :DD

(#14238) Degeczi válasza Hajni90 (#14237) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A többségnek nem éri meg, túl nagy a felár (és van, ami eleve szükségtelen is, mint pl. az automata fényerő)

(#14239) Ajándékok válasza hampidampi (#14236) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"1. Van fizikai lapozó gomb"
Nem is hasonlít a valódira. Ez volt vele az egyik bajom.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14240) asuskiddd válasza Hajni90 (#14237) üzenetére


asuskiddd
tag

PW3

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#14241) Hajni90


Hajni90
csendes újonc

Tehát akkor a lapozógomb felesleges, ahogy a fényerő automatikus állítása is. Azt hiszem a keret nélküliség nem ér meg nekem 20 ezret pluszban. Köszönöm a segítségeteket. Szerintem ez a kérdés eldőlt. PW3 lesz az új áldozat. :DD :DD :DD
Remélem a kezelése is menni fog :D

(#14242) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Tesóm hozna nekem Angliából eg e-book olvasót. Ha nem kindlet akarok, akkor mi az amit tudtok ajánlani érintős legyen és háttérvilágításos, angol amazon is játszik. Jelenleg kobo-m van, azzal végülis elégedett vagyok, de olyan 100 font körül lenne érdekes egy nem túl rossz olvasó.

Köszi!

(#14243) hampidampi válasza Ajándékok (#14239) üzenetére


hampidampi
senior tag

Olyan jó úgyse lesz még egy, mint amilyen a Keyboardnak volt...
Egyébként mi volt vele pontosan a baj? OK, hogy nem kattog, de elvileg állítható az érzékenysége a nyomás erősségre.

(#14244) Ajándékok válasza hampidampi (#14243) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Szerintem nem valódi gomb. Nincs nyomáspontja.
Túl kicsi felület egy túl keskeny peremen. Gyakran a kijelzőt érintettem meg. Néha nem érzékelt, ilyenkor a kijelzőn kellett egyet lapozni, utána ismét működött.

Gondolom nem véletlen, hogy az Oasison visszatértek a valódi gombhoz.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14245) Oldman2 válasza vtechun (#14242) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem létezik olyan valódi E-Book olvasó, ami "háttér világításos".

Az E-Ink kijelzők nem "átlátszóak", emiatt azokon elölről, pontosabban oldalról van megvilágítva a tartalom.

(#14246) vtechun válasza Oldman2 (#14245) üzenetére


vtechun
veterán

:) értsd jól :)

Nem tablet, e-book olvasó érdekelne, nookból láttam egész jó áron. Csak nem tudom, hogy tudtok-e esetleg valamilyen Best-buyról :)

(#14247) hampidampi


hampidampi
senior tag

Az amazon.de-n akciós a Kindle Paperwhite (Ohne Spezialangebote - reklám mentes) és a Kindle Voyage is!
A Voyage-nak 160,07 euro, a PW-nak 106,72 euro a végösszege.

(#14248) Libretom válasza Hajni90 (#14235) üzenetére


Libretom
aktív tag

Hampidampit kiegészítve: Paperwhite - 4 led, Voyage - 6 led világítja meg a kijelzőt.

(#14249) Bosco01 válasza hampidampi (#14247) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!

Ez már mindennel (szállítás+ÁFA+VÁM+anyám tyúkja) együtt 106,72€ ?

(#14250) hampidampi válasza Bosco01 (#14249) üzenetére


hampidampi
senior tag

:K
szerk.: Igen, az áfa különbözet megy csak rá. Vám EU-n belül ugye nincs, a szállítás meg 39 euro felett ingyenes.

:W Elcsábultam, vettem egy Voyage-t. :W :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.