Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Ajándékok válasza beci43 (#14400) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem láttam még ilyen olvasót, nem tudok segíteni, de mindig is kíváncsi voltam, mire/kinek/miért jó ez a funkció?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14402) pjen válasza beci43 (#14400) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az én kindle olvasómban sincs.

(#14403) Apollyon válasza beci43 (#14400) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Erről eszembe jutott, hogy anno olvastuk tévén a TELETEXT nevezetű oldalakat. Agyfrászt kaptam, amikor a több oldalból álló lapot olvastam, és a HOLD gombot épp elfelejtettem benyomni, és fogta, és a 3/4-énél ellapozott. Ha mondjuk a 3. volt, akkor meg kellett várni, míg betölti előbb 4.-et, majd az elsőt, és a másodikat, majd újból a harmadikat ;]

Könyvnél is vannak tartalmasabb meg kevésbé tartalmas oldalak, biztos kitépném a hajam ha előbb ellapozna mielőtt elolvasnám, vagy hosszú másodperceket kellene várni, hogy tovább tudjam folytatni a történetet... :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14404) beci43 válasza Ajándékok (#14401) üzenetére


beci43
senior tag

Ő az. Egyébként ugyanazt a kijelzőt használja,mint a PW 3.
Volt egy Wayteqem,azon volt ilyen funkció.Szerettem,mert nem kellett nyomkodni a lapozó gombjait.Igaz,ez már érintős,abban igazad lehet hogy nem sok hasznát venném.

(#14405) Degeczi válasza Apollyon (#14403) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja... weboldalakon is utálom, amikor egy kis ajánlódoboz magától ellapoz, és fölhoz egy következő cikkajánlót (pláne, amikor még lapozógombja sincsen, és meg kell várni mire ismét körbeér)

(#14406) Chris Kiki válasza Apollyon (#14403) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Mindenesetre akár tetszik nektek ez a funkció, akár nem, valamilyért a Moon+ Reader Pro-ban is benne van. Gondolom nem ok nélkül.
Jó lenne viszont egy olyan lehetőség (kéretik nem kiröhögni), hogy tableten a kamerát figyelve mondjuk jobb szemmel történő kacsintásra lapozzon előre. Szoktam olvasni letámasztott tableten, baromi praktikus lenne, ha nem kellene mindig felnyúlkálni az asztalra lapozáshoz.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#14407) Degeczi válasza Chris Kiki (#14406) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megérett a világ a pusztulásra... :(

(#14408) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Az egyes vagy a kettes pont miatt? :DDD

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#14409) Degeczi válasza Chris Kiki (#14408) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha már az ujjal lapozás is kényelmetlen, az tényleg súlyos first world problem (hacsak nem mozgássérült vagy, persze, az más)

(#14410) Ajándékok válasza Degeczi (#14409) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A Chris által írt megoldás szerintem egy mozgássérültnek is kényelmesebb. Közben 1 felhasználási terület eszembe jutott. Nyilvános hirdető táblának használva hasznos lehet. De oda a 6" elég kicsi.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14411) Chris Kiki válasza Degeczi (#14409) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem vagyok mozgássérült, kifejezetten szeretem az aktivitást. De amikor olvasok, az más. Ott a kényelem a fontos. Sokkal jobban bele tudnék merülni egy könyvbe, ha nem kellene percenként felemelni a kezem egy lapozásért, hanem kényelmes relax pozícióban tudnék belealudni az olvasásba.
Ha már a first world problem-et említed, akkor a fizikai vs. virtuális lapozógombok megléte is ilyen. Mégis van aki ezen szempont alapján választ olvasót.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#14412) Dhampir válasza Degeczi (#14407) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát. (Luther Márton)

:D

(#14413) pjen válasza Dhampir (#14412) üzenetére


pjen
félisten

Hát, sok értelme akkor nem lenne.

(#14414) Ibolya09 válasza beci43 (#14400) üzenetére


Ibolya09
csendes újonc

Szia! Az olvasóddal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mennyire állítható a fényereje? A mostani olvasóm sötétben a legalacsonyabb fényerőnél is szinte kiégeti a szemem. A te olvasódnál ez milyen? Az érintőképernyője milyen? Nekem gombos van. Rá kell bökni egyszer, és vált a következő oldara? Ez mennyire gyors? Tokot találtál hozzá?

(#14415) d.sophie


d.sophie
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatok visszafelé, meg olvasgatom azt a néhány tesztet ami e-könyv olvasókról készült.
Nagyon megtetszett a Kobo Aura ONE, de azért az ára... Szerintetek megéri ez az ár? Ha jól tudom kb. csak az az újítás benne, hogy változó fényű (meleg-hideg) a háttérvilágítás benne...

Első olvasóm lenne egyébként, eddig telefonon olvastam, főként utazás közben, de romlik a szemem tőle, szóval tényleg rá kell szánnom magam egy szemkímélőbb olvasóra. :))
Heti 2-3 könyvet fogyasztok, folyamatosan hordozva lenne táskában, így az sem baj ha itthon is kapható tok rá, mert anélkül nem hiszem, hogy használni fogom.
Ami fontos lenne még, hogy háttérvilágítást mindenképp szeretnék bele, illetve minél "zökkenőmentesebb" szótárazó funkciót.
A magyar nyelvnek örülnék,de nem feltétel.
Wifihez nem ragaszkodom, az érintőképernyőhöz viszont a szótárazás miatt igen.

Max. 60 körül szánnék rá egyébként - bár nagyon erős és megfelelő érvekkel a One-ra is rábeszélhető vagyok. :U

Valahol ki lehet próbálni egyébként az újabb modelleket? A Media Marktban nincs kint minden, és azok is kipróbálhatatlanok nagyrészt.

Köszi, ha valaki segít :)

[ Szerkesztve ]

(#14416) beci43 válasza Ibolya09 (#14414) üzenetére


beci43
senior tag

Szia!Az érintőképernyője ugyanaz mint az PW III-nak,a fényereje pedig 0-tól nagyon világosig állítható.Tehát sötétben is meg tudod találni a neked megfelelő beállításokat.Csúsztatni is lehet,ill. a képernyő két oldalán lévő diszkrét gombokkal is lapozhatsz.Kellőképpen gyors,nem gondolkodik lapozásnál.
Két hete használom,nem bánom hogy megvettem,ritka szép darab.(Ízlés kérdése)

(#14417) Ibolya09 válasza beci43 (#14416) üzenetére


Ibolya09
csendes újonc

Köszönöm a leírásod. Gondolkodom, hogy meglévőm mellé veszek egy másikat is, úgyhogy még válogatok.

(#14418) LittleBiG007 válasza d.sophie (#14415) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Nagyon megtetszett a Kobo Aura ONE, de azért az ára... Szerintetek megéri ez az ár? Ha jól tudom kb. csak az az újítás benne, hogy változó fényû (meleg-hideg) a háttérvilágítás benne..."

Ezt jól leegyszerûsítetted :-) A majdnem 8 colos 300 dpi-s kijelzõ, a 8 Gb belsõ memória, és a vízállóság is megér egy kis említést (ráadásul ez utóbbi esetében az USB csatlakozót nem zárták el fedéllel!) A többi Kobo-hoz képest még újdonság az is, hogy az olvasó hátuljára tették a kikapcsoló gombot, ami nekem mai napig a kegkényelmesebb módja a bekapcsolásnak (hasonlóan a Kindle Voyage-hoz.) Az ár pedig sajnos nem meglepõ a kijelzõ méretének fényében. Ha nem is újdonság, de elég ritka, hogy a kijelzõ és a keret egy szintben van, ami egyrészt "tabletes" megjelenést kölcsönöz, valamint az olvasó alig nehezebb a 2 collal kisebb Kindle Paperwhite-nál. De igazad van, ami valóban egyedi a piacon, az a ComfortLight Pro világítás.

Hogy tokkal együtt megéri-e a 100.000 Ft-ot? Hááááát...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14419) pjen válasza LittleBiG007 (#14418) üzenetére


pjen
félisten

Mért kapcsolgatod?Én a kindlét PW2 sosem kapcsolgatom.Egy hónapig igy is bírja.

(#14420) hampidampi válasza pjen (#14419) üzenetére


hampidampi
senior tag

Valószínűleg mert te tokot használsz, ő meg nem. Vagy az olvasója, esetleg a tokja nem olyan, ami ki-be kapcsolná a kijelzőt.

(#14421) pjen válasza hampidampi (#14420) üzenetére


pjen
félisten

Most valóban tokot,de előtte zsákban volt és akkor sem kapcsolgattam,elalszik.

(#14422) LittleBiG007 válasza pjen (#14419) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Leírom szívesen, ha kíváncsi vagy. Mondjuk ha nem lennél kíváncsi, nem kérdezted volna.
1. Kindle Voyage: A Kindle olvasókat nem lehet a szó klasszikus értelmében kikapcsolni. De. Sajnos zsíros a bőröm, egy két nap alatt rendesen összetapogatom (mielőtt kérdeznéd, elmondom, szótárazás miatt főleg, a kávát meg lapozás miatt). Amíg a mikroszálas kendővel áttörlöm, hogy ne nézzen ki a kijelző olyan gusztustalanul, addig leküldöm alvó állapotba. Ugyanis a mikroszálas törlőkendő tud lapozni.
2. Kobo Aura Edition 2: a tokkal gondjaim voltak. Bezáráskor kb. tízből egyszer nem küldte le alvásba az olvasót, és ilyenkor az érintőképernyő érintésnek érzékelte a tok fedelének rásimulását. Amikor legközelebb kinyitottam, láttam, hogy alvó állapot helyett vagy valamilyen menübe kerültem, vagy nem azon az oldalon vagyok, ahol abbahagytam az olvasást és az olvasó nem is ment le alvásba egyáltalán. Mivel a bekapcsoló gomb számomra nagyon kényelmes helyen volt, azt használtam, az automatikus funkciót pedig kikapcsoltam.
3. Kobo Aura: az újabb firmware-ek úgy vannak megoldva, hogy a tok nyitásakor a lehető leggyorsabban láthatóvá tegye az olvasnivalót. Mivel ilyenkor nem csinál teljes képfrissítést, pár óra eltelte utáni kinyitáskor a szellemkép a szöveg mögött zavaróan erős (a borítókép vagy valamilyen felirat). A bekapcsoló gombbal történő alvó állapotba küldés és ébresztés előtt mindig van teljes képfrissítés.
4. Általában nem-Kindle olvasók: a Kindle olvasókkal ellentétben ezeket ki lehet kapcsolni. Mivel van pár könyvolvasóm, a pillanatnyi kedvem és a leendő olvasási helyszín (vagy egyszerűen csak a táskám/zsebem mérete) döntik el, melyiket is veszem le a polcról. Amit hosszabb ideig nem tervezek használni, az kikapcsolva áll a polcon a következő használatig. Ami nem is biztos, hogy olyan sok idő ;)
Talán emiatt sem alakult ki bennem egyetlen típus iránti feltétlen elkötelezettség, tisztán látom az egyes márkák előnyeit és hátrányait is

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#14423) Degeczi válasza LittleBiG007 (#14422) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hibernálni tudod a Kindle-öket is (sokáig tartó gombnyomással), ami csak annyiban tér el a kikapcsolástól, h menti az állapotot - ami felhasználói szempontból végülis csak jó, mert bekapcsolás után gyorsan ismét ottvagy, ahol előtte (szemben egy sima kikapcsolással, ahol visszakapcsolás után még meg kellene várni a rendszer beindulását)

(#14424) pjen válasza LittleBiG007 (#14422) üzenetére


pjen
félisten

Ez a zsios bőr szindróma nálam is megvan,de én lefújon clin ablak mosóval és egy papír törlővel letörlöm.Csak kíváncsi voltam,köszi.

(#14425) faki_ válasza LittleBiG007 (#14422) üzenetére


faki_
senior tag

3. Kikapcsolva az alvó képernyőn megjelenő infókat (tokban egyébként is felesleges), csak egy kis "Sleeping" felirat van balra lent, ennek a szellemképét nem nagyon lehet észrevenni.

(#14426) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

abban kérnék segítséget, hogy calibre-vel átkonvertáltam egy könyvet kindle-re, mobi formátumba, de az istennek se lehet állítani sehogy se a betűtípust rajta. van valami speckó beállítás, hogy engedje a beépített betűtípusokat?

(nem nekem lesz a könyv, szóval én az androidos kindle progival nézegettem, de az csak valami droid serif betűtípust hoz fel)

[ Szerkesztve ]

(#14427) hampidampi válasza Tin (#14426) üzenetére


hampidampi
senior tag

Scannelt képeket tartalmazó pdf-et próbáltál konvertálni?

(#14428) Tin válasza hampidampi (#14427) üzenetére


Tin
veterán

nem, sima word docx. semmi extra. kép sincs benne. valamiért a gépre telepített kindle olvasó programmal teljesen jól megy, de amikor rátöltöm a mobilra a Kindle könyvtárba, akkor ott nem, csak az előre beállított fontot hajlandó kezelni. egyszerűen nem értem, már szétgugliztam mindent, beállítottam mindenhogyan, de nem akarja az igazságot.

[ Szerkesztve ]

(#14429) koncsik válasza Tin (#14428) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És ha email-ben küldöd a kindle-re?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#14430) Tin válasza koncsik (#14429) üzenetére


Tin
veterán

kipróbálom majd. az az érdekes, hogy egyébként ilyen netről letöltött mobi-kkal gond nélkül megy, de ott sem mindegyikkel. ez tuti valami konverziós akármi lesz. kipróbáltam online konvertert, de azzal sem volt hajlandó olyat előálltani, ami ezt kezeli. fene tudja, mindenesetre érdekes.

(#14431) Tin


Tin
veterán

na meglett a probléma. nem a calibre volt a bűnös (igaz ott a mobi formátumot át kellett állítani old-ról legalább both-ra), hanem a publio kiadó word template-je egy kalap sz@r.

sima cső egyszerű wordbe átmásoltam az egészet, és így meg működik a konverzió. direkt azért használtam azt a letölthető template-et, merthogy biztosan normálisan jelenjen meg az átmásolt tartalom, és álmomban nem gondoltam volna, hogy pont egy könyvkiadó sablonja hibás.

valószínű van valami abban a wordben, ami fejreállítja az egészet.

mindegy, köszönöm azért a tippeket. legalább tanultam/unk valamit.

(#14432) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok!

Gondolkodom 1 könyolvasón, látom elég sokfajta van a piacon
Milyeneket ajánlotok?

ami kellene bele:

- sd kártya
- háttérvilágítás

(#14433) Degeczi válasza Jarod1 (#14432) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért kellene SD kártya?
A legkisebb tárhelyű típusra is könyvek ezrei férnek, ami bőven több a szükségesnél.

(#14434) Jarod1 válasza Degeczi (#14433) üzenetére


Jarod1
addikt

micro sd re gondoltam..

(#14435) frankstork válasza Jarod1 (#14434) üzenetére


frankstork
aktív tag

Úgy érti, hogy nem kell bele kártya. :U 2gb tárhely mindegyik típusban van, arra pedig felmegy legalább 500 könyv.
Vagy Asimov-tól a teljes Alapítvány és birodalom könyvhalmaz 133-szor. Szóval elég sok hely van kártya nélkül is. Másrészt nem nagyon van szerintem kártyaolvasó nélkül. Van?

(#14436) Degeczi válasza frankstork (#14435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akad jópár típus kártyaolvasó nélkül, ám az átlagos könyvméret ritkán haladja meg az 1 MB-ot, tehát még egy 2 GB-os típusra (ahol a szabad hely persze nincs ennyi, hiszen a rendszer is abból vesz el pár száz M-t) is bőven ezernél több fér - ráadásul a beépített világításúakra jó ideje már inkább 4 GB háttértár jellemző...

Egy fényképezőgépben fontos a kártya, még telefonban is érthető, hiszen már a zenék is sok helyet foglalnak, pláne navigációs térképek vagy filmek - nade e-book olvasón?

(#14437) frankstork válasza Degeczi (#14436) üzenetére


frankstork
aktív tag

:N Ne nekem mondd, én tudom. :)) Mármint azon kívüli hogy van e kártya olvasó nélkül.
Egyébként az 500-at saccra mondtam. Az Asimov viszont valós, mert megnéztem 2Gb-ra számolva.
Máskülönben nekem Alcor Myth Led van, 4gb. Ebből használok 0.697gb-ot. Nem tudom pontosan mennyi könyvet jelent ez, mert listázza az adatlapokat is, ahol van, de a könyvtár kb 100 oldalt listáz, egy oldalon 10 cím van. Ha minden könyvhöz tartozik egy adatlap akkor 500. De persze jóval több.

[ Szerkesztve ]

(#14438) Jarod1 válasza frankstork (#14435) üzenetére


Jarod1
addikt

oké, micro sd nem fontos, milyeneket használtok, illetve a háttér világítás mennyire használható..?

(#14439) Apollyon válasza Jarod1 (#14438) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szia!

Még azt is írd meg, mennyi forintot szánsz rá. Van-e kinézett típus ami jobban tetszik stb.
Kindle-vel meg Kobo-val biztos nem nyúlsz mellé.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14440) Jarod1 válasza Apollyon (#14439) üzenetére


Jarod1
addikt

nincs kinézett típus, 30 ezret

(#14441) frankstork válasza Jarod1 (#14438) üzenetére


frankstork
aktív tag

Mint írtam Alcor Myth Led-et használok. Összehasonlításom nincs, előtte világítás nélküli wayteq volt. Ennek teljesen jó a világítása, hideg fehér, fényereje állítható, de mint mondtam nincs összehasonlítási alapom más, valószínűleg drágább modellekkel. Ha most kellene venni, szerintem most is ezt venném. Olyan 25ezer körül kapható. Kényelmes gumírozott burkolat, tetszik hogy nem fekete, a lapozó gombok viszont hangosak, és ha csak egy kézzel fogom néha elég tádék...

[ Szerkesztve ]

(#14442) Jarod1 válasza frankstork (#14441) üzenetére


Jarod1
addikt

áááá .jónak tűnik, és magyar menü is van benne ..köszi!! :R

(#14443) Archos2014


Archos2014
tag

Sziasztok, vett már valaki Bookeen ebook olvasót? Mi a tapasztalat? Ehhez mit szóltok? Van benne minden, Carta kijelző, full HD, világítás, gomb+érintő kijelző, WIFI, háttérvilágítás, kifejezetten nagy akku (ebben a kategóriában) , 8 GB tár, magyar menü. Viszont a márkáról elég kevés írás van itt.
Van bármi ok, ami ellene szól?

[ Szerkesztve ]

(#14444) hampidampi válasza Archos2014 (#14443) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pont nemrég vásárolt egyik fórumtárs ilyet, esetleg őt kérdezd meg: [link]

(#14445) Ibolya09 válasza frankstork (#14441) üzenetére


Ibolya09
csendes újonc

Neked milyen firmware van rajta?

(#14446) raidx


raidx
őstag

Vettem egy ilyet: BOOKEEN Cybook Muse Essential (CYBFT1S-BK). Ha minden igaz hétfőn érkezik. Tokot majd keresek ebayen mert itthon igen drágán mérik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#14447) Archos2014 válasza beci43 (#14400) üzenetére


Archos2014
tag

Szia, érdeklődöm, hogy vált be az olvasó? Én is nézegetem, de érdekelne egy használói vélemény.

(#14448) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Vennék ebook olvasót, háttérvilágítással.
Néztem párat 30 ezerig: Koobe Slightbook HD Shine Edition vagy Koobe Novelbook HD Shine Edition. De lehet, hogy ezek már nem rendelhetőek. Akkor csak a Kindle Paperwhite marad? Ez viszont jelentősen drágább.

(#14449) silver-pda válasza silver-pda (#14448) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Esetleg még PocketBook Touch Lux 3 626?

(#14450) Oneironauta válasza silver-pda (#14448) üzenetére


Oneironauta
csendes tag

Koobe Novelbook HD Shine Edition-t ne vegyél...(ha rákeresel, láthatod, hogy nem csak én szidtam...gyorsan merül, hajlamos a szellemképesedésre, gyakran elfelejt beállításokat egy ki-be kapcsolásnál, stb...) akkor inkább a Pocketbook, de ha tényleg nem akarsz csalódni és nem fontos a magyar menü, akkor Kindle Paperwhite.
Az általad említettek közül messze az a legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.