Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#673) vati


vati
senior tag

médium: Verbatim DVD-R 16x, MCC03RG20, tavaly nyári. Nekem ez jött be eddig a legjobban, 8x-osan írom őket, gond egy szál se.
régi író: LG GSA-H10A, JL03 firm.
új író: Pioneer 112D, 1.06 firm
sw: Nero 7.5.7.0 (tudom, van újabb... de nem szokásom ok nélkül frissíteni mint a bolondóra, a lemez se annyira új hogy indokolná, az írók sem)

Probléma: az új Pio nem ír megbízhatóan. Sőt, egyre rosszabbul. A sokak által köpködött LG íróim évek alatt nem rontottak lemezt ebből a fajtából. A Pio eddig 4-ből 1-et kifogástalanul megírt, utána már a harmadikat rontja el: a Nero Verify funkciója szektorhibát dobott rögtön írás után a lemez vége felé. A hiba annyira valódi, hogy a CDCheck szerint még rosszabb a helyzet: már a lemez elején is ''no more data is on the tape. Error 1104'' hibákat dob. Még az LG sem tudta visszaolvasni, pedig az olvasásnál eléggé mindenevő.
Nagyon nem értem a dolgot, ugyanaz a vadiúj író, ugyanazzal a sw-el ugyanabból a csomag lemezből hogy tud ennyire különbözőt írni? Az LG íróim legalább egy megbízható közepes minőséget hoztak, visszaolvasási hibám sose volt.

Légyszi, értelmezze valaki nekem ezeket a grafikonokat:

Ezt tudja a régi LG író:
[kép]

Ezt tudta a Pio a legelső lemeznél: (korai öröm...)
[kép]

második és n-edik lemeznél így ír a Pio: :(
[kép]

megoldási javaslat?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.