Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Prof01


Prof01
veterán



Sziasztok!

Azt szeretném megkédezni, hogy mi a különbség a DVD-R és a DVD+R között?
Ahogy észrevettem a DVD+R vmennyivel drágább, és jobb is?

Köszönöm előre is!
:R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#702) hoby36


hoby36
senior tag

Nekem a Philips és a Verbatim jött be.Pl.Ridisc nagy része nekem rossz volt.Pioneer 110D az író.

A logikában semmi sem véletlen!

(#703) ANT válasza attiati (#700) üzenetére


ANT
őstag

Sztem semmi bajuk nem lesz a lemezeidnek a sima alk.filc miatt. Nekem kb. két éve írt, filces lemezeim a mai napig jók.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#704) Prof01 válasza Prof01 (#701) üzenetére


Prof01
veterán

Nem lenne vki olyan kedves, hogy válaszolna a kérdéseimre?
Vagy rossz helyen kérdem?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#705) attiati válasza Prof01 (#704) üzenetére


attiati
veterán

türelem, de egy a lényeg, hogy nem lényeg.... de majd a profibbak megerősítik, semmi különbség a minőségben, írhatóságban, tartósságban!

(#706) ANT válasza Prof01 (#704) üzenetére


ANT
őstag

Ezen topik #6 hsz-ben le van írva. Olvass vissza.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#707) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hello! Nekem a TDK DVD lemezek jönnek be, azokat hsználom évek óta, de hallottam olyatt is hogy megszünt/megszünik a gyártása, ti tudtok erről valamit?:)

Üdv: Csabee.

(#708) Prof01 válasza ANT (#706) üzenetére


Prof01
veterán

Kösz! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#709) lorcsi válasza Csabee. (#707) üzenetére


lorcsi
veterán

én olyanról hallottam, hogy megvett a cég egy csomó rosszabb minőségű lemezt és azokat dobja mostanság piacra- alacsonyabb áron. semmiféle megszűnésről nem hallottam

(#710) PPeter válasza Csabee. (#707) üzenetére


PPeter
addikt

A saját gyártósoraikat és üzemeiket számolták fel, amelyek eddig is csak a töredékét adták a TDK néven forgalmazott adattárolóknak, tehát olyan nagyon nem változott semmi. Most már mindent más gyártókkal csináltatnak - sok esetben ez nem hogy rosszabb, de legalábbis ugyanolyan minőséget eredményez, mint amit a saját üzemeikben készítettek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#711) Csabee. válasza PPeter (#710) üzenetére


Csabee.
nagyúr

okés, köszi az infokat!:)

Üdv: Csabee.

(#712) Elmör válasza attiati (#700) üzenetére


Elmör
senior tag

Szerintem sem lesz gond a sima alk. filccel sem, nekem is vannak CD-im még 2000-ből is, amik azóta is működnek. Ez 4-5 db-os CD-író filc kb 5-600 Ft. Nekem abból a szempontból jobb, hogy nagyon hamar megszárad, szinte 2 másodperc és már hiába húzod el az ujjad, nem mosódik el. Nekem ez most a favorit 2 éve. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#713) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol tudnék beszerezni Verbatim 16*-os lemezt, lehetőleg tokos legyen!
Ahol eddig vettem ott most nem lehet kapni egy darabig. A minőségről meg nem szeretnék lemondani!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#714) slayer006 válasza Adler (#713) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#715) PPeter válasza attiati (#700) üzenetére


PPeter
addikt

Csak a CD-R(W) lemezeknél kell vigyázni a filcekkel, ugyanis a CD-knél nem két műanyag korong között van az adathordozó réteg (mint a DVD-nél), hanem egy átlátszó korong van csupán, amely a címkeoldali felén tartalmazza a vékony adathordozó réteget, amelyet a tükröző felület és egy vékony fedőráteg választ csak el a címkétől. Ezért ha a márkajelzés felől karcolod meg mélyebben a CD-lemezt, azonnali adatvesztést eredményezhet, valamint ezen a vékony védelmen könnyen áteszi magát a durva anyagot tartalmazó filc és bármmilyen szennyeződés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#716) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy 25-ös henger, 16x-osan írható ''+''-os TDK lemezt. A DVD Identifier szerint a médiakód TDK003. NEC-3540A íróval (legújabb 1.WB-s firmware), Nero 6.6.1.15a-val írtam meg. Az írás rendben le is zajlott (6x sebesség, általában ennyin írok minden lemezt), viszont visszaolvasni már alig lehetett. A Nero DVD-Speed Benchmark-ja nem tudott lefutni. Írtam még két lemezt próbaképpen, a helyzet ugyanez, van amelyiknél el sem indult a Benchmark, read errorral leállt.

Kérdés:
Kifogtam egy henger hamisítványt és mehet a kukába, vagy csak az én íróm nem szereti ezt a típust? Eddig ''-''-os lemezekre írtam, ott sosem volt baj, csak gondoltam kipróbálok egy csomag ''+''-ost is, úgy látszik nem volt jó ötlet... :-\

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#717) PPeter válasza Agyzuzo (#716) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáld ki más lemezzel is, lehet hogy ez a lemez még a lehető legújabb firmware ellenére sem fekszik jól neki.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#718) Agyzuzo válasza PPeter (#717) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Még annyit tennék hozzá, hogy az imént megírtam még egy lemezt, ezúttal 8x-osan, rajta DivX filmekkel. A NEC ugyanúgy képtelen visszaolvasni (elkezd másolni egy file-t 700kb/sec-kel, majd lelassul pár másodperc múlva és megáll), viszont ha beteszem az asztali Pioneer DVD lejátszómba, az gond nélkül mindegyik lejátssza (végignéztem gyorsítva több részt, gond nélkül megette). Lehet hogy tényleg a NEC nem komálja ezt a típus, de akkor azt nem tudom, hogy tudja egyáltalán megírni? :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#719) PPeter válasza Agyzuzo (#718) üzenetére


PPeter
addikt

Mert az írásnak és olvasásnak egymáshoz vajmi kevés köze van, még akkor is, ha egyazon íróban megírt lemez visszaolvasásáról beszélünk ugyanazon meghajtóban. Mindenesetre más PC-s meghajtóban azért visszaolvastnám azt a korongot, egy-két adatáviteli tesztet futtatnék CDSpeed programmal rajtuk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#720) Agyzuzo válasza PPeter (#719) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az lesz, csak itthon mindkét gépben NEC van és mindkettő ugyanúgy szenved vele, szóval valamelyik ismerőnél tudom majd csak megvizslatni. Az biztos, hogy pótolhatatlan adat nem fog kerülni rájuk...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#721) kicsitomi88 válasza attiati (#70) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sziasztok!
Tobb szaz giganyi nagy gonddal és figyelemmel osszegyujtott adataimat szeretnem archivalni. A kérdésem az lenne melyik DVD lemez felelne meg erre a celra valamint h milyen sebesseggel irjam. A DVDket 3-4 ev mulva is szeretnem hasznalni.

90 87.5 87.8 87.5

(#722) kicsitomi88 válasza kicsitomi88 (#721) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Itt olvasgatva a forumot ugy dontottem Verbatimot veszek, az mind1 h -R v +R?

90 87.5 87.8 87.5

(#723) lorcsi válasza kicsitomi88 (#722) üzenetére


lorcsi
veterán

igen laikus számára szerointem mindegy. talán azt lehet mondani hofgy a filmek a + szeretik jobban,d e ez lehet változot is azóta. ÉN már vagy 2-3 éáve csak iylet veszek, nagyon megbízható márka :C

(#724) kicsitomi88 válasza lorcsi (#723) üzenetére


kicsitomi88
őstag

>20000 MP3at kene kiirnom mert tele van mind2 vinyom és szeretnem ha nem tunnenek el egyik naprol a masikra. Tehat a Verbatim jo valasztas? 50es gurigat veszek majd, tokot majd kulon. A gurigasnak nem gyatrabb a minosege?

90 87.5 87.8 87.5

(#725) slaci007 válasza kicsitomi88 (#724) üzenetére


slaci007
senior tag

A helyedben duplán írnám ki mind a két fajta Verbára. :Y

Tungsram 1896-2022

(#726) adra válasza kicsitomi88 (#724) üzenetére


adra
tag

Nyugodtan válaszd a Verbatimot. Elvileg a hengeres ua. a lemez mint a tokos kiszerelés. Hogy pluszos v. mínuszos a jobb neked? Milyen íród van? MCC v. TY lemezt veszel?

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#727) kicsitomi88 válasza adra (#726) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Holnap veszek írót. Valszeg NEC 7173A-t. Az arlistaban nincs benne h MCC v. TY.

90 87.5 87.8 87.5

(#728) adra válasza kicsitomi88 (#727) üzenetére


adra
tag

Aha. Talán mindegy is a médiakód, ha ezt az írót veszed. De ezt így nem merem kijelenteni... Azért a 7173 topikban nézz szét.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#729) Elmör válasza kicsitomi88 (#721) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem kb pont 4 éve van íróm és azóta sok lemez megfordult már a kezeim között. Ha jó az író és nem gyorsan írsz szerintem nyugodtan vehetsz olcsó lemezeket is. Van persze nekem is Verbatimom meg TDK-m, de a legtöbb Benq és azokkal sincs baj. Főleg filmeket írtam és még működik az összes, max 4-esen írok. Az egyik íróm Teac, a másik LG (sokat szokták szídni, de én le nem cserélném) :))

Sok sikert és türelmet, mert bizony ennyi mp3-hoz kell! :C

Ja, most nézem, hogy NEC írót fogsz venni. Haverom is olyat vett és kicsit meglepődtünk a hangján (visított) de pár nap után már lehalkult, úgy látszik bejáratódott. :DDD

[Szerkesztve]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#730) attiati válasza Elmör (#729) üzenetére


attiati
veterán

LG-ből mellik' típus? és milyen lemezeket szereti szerinted?

(#731) Elmör válasza attiati (#730) üzenetére


Elmör
senior tag

Az íróm: Lg GSA 4160B.

Volt sokféle lemezem, eddig egyedül 1 Emtec DVD és egy Mic újraírható CD volt az amit tuti nem szeretett. Amik voltak: DVD-R 4X-esben: SoundX, iOmega, Memorex, Princo (asszem ebből 1-ről tűnt el a film). DVD+R-ből csak Ricoh-m volt. DVD-R 8X már több is volt: Benq, Memorex, Sony, Philips, TDK, Ridata, Maxell, Universal. DVD+R 8X csak Memorex. 16X-ból pedig most nyomatom a Benq-t és a Memorex-et.

Nem vagyok márka megszállott, így általában azt veszem ami olcsó. CD-ből jártam meg anno a Tesco félével, na olyat nem is vettem többet. 10 db-ból 4-ről tűnt el adat. Nem jó arány. :(

Ja és képzeljétek, megtaláltam a legelső DVD-met, amit a Teac íróhoz kaptam, eredeti Teac 4X DVD-R. Sajna akkoriban (2003 dec. 23) hiába írtam csak 2X-esen, a Teac író, az új Asus olvasóm és az asztali Panasonic lejátszó sem olvassa be, csak az LG íróm. :DD

[Szerkesztve]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#732) Kicsirics77 válasza Elmör (#731) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lg írókkal 1 baj van nincs hozzá normális firmware frissítés

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#733) G@ben


G@ben
addikt

LG 4081B-hez (a106 firmware) a nem Taiyo Yuden-es 16x Verbatim jó? Eddig TY-t használtam, de most már vagy nem kapni vagy csak elég drágán.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#734) adra válasza G@ben (#733) üzenetére


adra
tag

Itt nézted már?:[link]

[Szerkesztve]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#735) Kicsirics77 válasza G@ben (#733) üzenetére


Kicsirics77
veterán

esetleg a mcc04 16x+ viszonylag olcsó és jó minőségű

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#736) G@ben válasza adra (#734) üzenetére


G@ben
addikt

Néztem már, de drága. Már a kerethez képest. :B

#735: arra lennék kíváncsi, hogy ehhez az íróhoz jó-e ez a lemez.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#737) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Milyen minőség a maxell 16x- lemez? Most nagyon korrekt áron, 50 ft-ért adnák. :U

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#738) PPeter válasza LALA_kiraly (#737) üzenetére


PPeter
addikt

Nagyon jó lemezek, de új (legalábbis firmware tekintetében újszerű) író sem árt hozzájuk a jó minőségű íráshoz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#739) LALA_kiraly válasza PPeter (#738) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hát sajna csak notim van, abba pedig egy 8x multi LG író... Rendkívül kedvező áron (50ft!!!) találtam, de be is ruházok. Majd leírom a véleményem.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#740) PPeter válasza LALA_kiraly (#739) üzenetére


PPeter
addikt

Ajajj, régebbi LG íróknál (de sok más gyártó meghajtójánál) előfordulhat, hogy új firmware hiányában nem tudnak mit kezdeni az újabb 16x-os lemezekkel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#741) G@ben válasza PPeter (#740) üzenetére


G@ben
addikt

LG 4081B asszem 106-os firmware-rel ha vitte a 16X TY Verbatimokat (igaz, csak 2x-esen, de én nem sietek), akkor jó eséllyel vinni fogja a Made in Japan nem TY 16x Verbatimokat is? Ma készülök beruházni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#742) PPeter válasza G@ben (#741) üzenetére


PPeter
addikt

A helyzet az, hogy nem éri meg ilyen módon írni. Ugyanis azért kínált fel csak 2x-es írást hozzájuk, mert dedikált, kimondottan ahhoz a lemezhez való (a MID alapján párosított), kifonomult írási stratégia ugye nem szerepel a firmware-ében, így marad az úgynevezett GENERIC írásmód, többnyire lassú sebességgel. De ez NEM optimalizált írási stratégia, és hiába 2x-es, attól még nem lesz jó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#743) G@ben válasza PPeter (#742) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor mi a javaslat? Vegyek új írót?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#744) PPeter válasza G@ben (#743) üzenetére


PPeter
addikt

Vegyél 8x-os lemezt, de normális gyártmányt. Egyszerűb és főleg olcsóbb, mint új írót venni vagy új lemezekkel kombinálni a régi íróban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#745) G@ben válasza PPeter (#744) üzenetére


G@ben
addikt

Sajnos nagyon nehéz 8x-osat találni normális minőséget.
Ha a 16x-os lemezeket ebben az íróban írom, annak milyen következményei lehetnek? Hibás írás, az adat gyorsan elveszik róla, nehéz visszaolvasni? Írtam már 16x-os lemezre és eddig jónak tűnt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#746) LALA_kiraly válasza PPeter (#740) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hát a notiba nem nagyon tudom cserélgetni, és a max a 8x-os író, szal csak jó lesz.
Ennyit ír: LG-hitachi 8x DVD+-RW DL drive

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#747) Chaser válasza G@ben (#741) üzenetére


Chaser
titán

''Made in Japan nem TY 16x Verbatimokat is?''
Tudtommal a ''made in Japan'' TY lemez, az összes többi nem az.Javítsatok ki, ha tévedek :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#748) blattida válasza Chaser (#747) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tévedsz. Csak a jakuzák gyártanak Taiyo Yuden korongokat. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#749) G@ben válasza Chaser (#747) üzenetére


G@ben
addikt

MCC03-as lemez, amire ezt mondták.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#750) adra válasza blattida (#748) üzenetére


adra
tag

Hallottam már Made in china TY lemezről is (de még nem láttam :DDD )

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.