Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) lorcsi válasza ANT (#899) üzenetére


lorcsi
veterán

ezen belül hol van az új összeállítás: [link] ?



sajna csak 100-as henger van most néztem ennek utána én is (felesbe vettem ilyen lemezt)

(#902) Zebra válasza lorcsi (#901) üzenetére


Zebra
csendes tag

Amelyik úgy végződik, hogy ''készítése'', na ott van! Vagy a baloldali menüből a Nero Burning ROM-ban. :(

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#903) ANT válasza lorcsi (#901) üzenetére


ANT
őstag

Ez a Nero Express vagy mi? Én a Burning ROM-ot használom, abban van ilyen - ahogy Zebra kolléga is írta.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#904) Ricko


Ricko
tag

Üdv. mindenkinek!

Kérdéssel forduloknék hozzátok. Van egy haverom aki lemezeket árul.
Szerzett gyárból szitázatlan dual-os Sony DVD-ket, 8x-an írhatók.
Vettem tőle 5-öt kipróbálni.

6.6-os Nero-m volt fönt elkezdtem vele felírni két játékot, közben szólt a Jet Audio-ban a zene, így hagytam ott a gépet. Amikor visszamentem 72%-nál kiírta a hibát.
Hmm...gondoltam régi a Nero, felrakom a 7.9.5.0-sat, majd ugyanazt az anyagot elkezdtem felírni ismét legkisebb 4x-szeres írási sebességgel, úgy mint először is, de a zene megint szólt. Mikor vissza értem ment a képernyőkímélő, a zene akadozott az író medig össze vissza villogott, -> Ctrl+Alt+Del de semmi reakció, így Reset.
Na mondom akkor biztos a zene miatt csinálja (pedig amikor sima DVD-R írok akkor mindig szól alatta és még mást is csinálok és mindig hibátlanul ír). Így elindítottam ismét de már nem szólt a zene. Amikor visszamentem megnézni hol tart ismét ment a képernyőkímélő az írás leállt és már nem jött vissza a Windows....ismét Reset.

Nem mertem többet írni, így másnap öcsém íróján (Pio 110) próbáltam meg. Kikapcsoltam a képernyőkímélőjét. Nála csak 2,4x-res sebességgel lehetett írni, de 42 perc alatt megírta hibátlanul (vissza ellenőrizem).

Gondoltam megpróbálom magamnál is, hogy kikapcsolom a képernyőkímélőt. De ekkor már egy másik játékot írtam. És láss csodát...ott ültem végig felette és 4x-resen 28 perc alatt megírta tök hibátlanul.

Vissza ellenőriztem a 3 elírt lemezt mindegyiknél u.azon a pontnál állt meg az írás.

Most komolyan a képernyőkímélő tett be neki, vagy csak azt az adatot nem tudta megfelelően felírni vmilyen okból? (kipróbáltam, ha DVD-R írok és bejön a képernyőkímélő nem ír el semmit) :F

Szerk.: Ja, egy Asus 1612BL íróm van, most frissítettem rajta a firmware-t egy héttel ezelött. De ez benne van a konfig leírásomban is... :U

[Szerkesztve]

(#905) angol


angol
tag

PPéter,

nagyon megköszönném ha pár szóban ecsetelnéd hogy az un. alukofferekben, azon belül is a műanyag zacsikban tárolt cédéknél dévédéknél kell e tartani valamilyen károsodástól hosszú távon, amit spec esetleg ezek a műanyag „fóliák” okozhatnak, vagy nyugodtam pakoljam bele a lemezeimet ? Előre is köszi a válaszodat

(#906) Met válasza angol (#905) üzenetére


Met
nagyúr

Ugyan nem PPéter vagyok de az ő válaszát tolmácsolom, [link]
nyomkodd az F5-öt és jobb felül a gyorstippek között megvan a válasz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#907) PPeter válasza angol (#905) üzenetére


PPeter
addikt

Ha nem torzulnak a lemezek egymás súlyától, nem nyomják össze egymást, akkor nincs gond az ilyen tartókkal, de mint minden más toknál, elhelyezésnél, itt is ügyelni kell a páratartalomra, hőmérséklet-ingadozásra, tehát ne a szekrény tetejére tedd, ahol alkalmasint néha hőség van a plafon környékén. A rosszabb minőségű CD-knél nem javallott az ilyen lapozós, bőröndös tárolás: ha összenyomódnak a lemezek, a tasak képes lehántani a címke- és tükrözőréteget a lemezről a kivételkor, ez CD esetén azonnali adatvesztést eredményez. A DVD-n két műanyag korong védi az adattároló réteget, ott ez nem fenyeget.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#908) wwenigma válasza PPeter (#907) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezért cseréltem jó ideje a lapozós mappáim kofferra... végiggondoltam, mit élhetnek át benne... :U :R

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#909) angol válasza PPeter (#907) üzenetére


angol
tag

nagyon kössz, a gyors választ, remek mert csak dvd lesz benne ill. itt ezek ugye lógnak normál esetben ha a koffer fekszik, tehát a nyomódás is kiesik ,

még egy kérdésem lenne, régebben olvastam tőled a cd ill. dvd korongok élettertamáról egy cikket és most nem emlékszem pontosan hogy melyiknek is hosszabb az élettartama ill. normál használat és tárolási körülmények között melyiknek kb. várhatóan mennyi is - cd vs. dvd. Tudom sokat esett erről már szó de akkor is :) , köszi, üdv.

(#910) D.Zsolti


D.Zsolti
csendes tag

Sziasztok!

Szokott vki Verbatim vagy TDK dvd lemezre nyomtatni????

(#911) Met válasza D.Zsolti (#910) üzenetére


Met
nagyúr

Én Verbára nyomtatok már elég régóta

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#912) Cyrin válasza Met (#911) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is

(#913) lutiy


lutiy
tag

Sziasztok
A memorex 16* -os lemez mennyire jó?
Melyik a jobb belöle a + vagy a - , és a mid-je mind a kettőnek CMC??

(#914) ANT válasza lutiy (#913) üzenetére


ANT
őstag

CMC erős középkategória. Vannak nála jobbak és rosszabbak is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#915) Primőr


Primőr
aktív tag

hLo!

Éppen most vettem észre, hogy mindkét DVD-RW lemezem olvashatatlan, persze írni se lehet rá. Az egyik pluszos, a másik mínuszos. Az egyik Fuji, a másik Sony. Olyan DVD-t keresek, ami bírná a karcolódást, nem úgy, mint ezek (pedig mindig tokban voltak). Tudtok ajánlani?

A másik kérdésem, hogy mennyiben számít, hogy egy dvd pluszos vagy mínuszos?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#916) D.Zsolti válasza Met (#911) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
Az lenne a kérdésem, hogy nálad is marad a nyomtatott felületen egy gyűrűs sáv? (kb 2mm) ami a közepétől kb 1cm re van. Főleg sötét nyomatoknál látható! Canon pixma mp600 al nyomtatok. köszi a választ

(#917) D.Zsolti válasza Cyrin (#912) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
Tőled is ua.lenne a kérdésem mint az elöző üzim! köszi

(#918) Met válasza D.Zsolti (#916) üzenetére


Met
nagyúr

Mire gondolsz?
A nyomtatható részben van egy gyűrű vagy nem a nyomtatható rész szélénél kezdi a nyomtatást?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#919) D.Zsolti válasza Met (#918) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
Arra gondolok,hogy amikor kész a lemez nyomtatása,akkor sötét képeknél pl.fekete, a közepétől kb.1cm re van egy 2mm es gyűrűs sáv ahol sötétebb a szín. Ez csak Verbatim és TDK nál jelentkezett eddig.Mivel írtad, hogy Verbát használsz ezért kérdeztelek meg téged is.nálad is van ilyen?

(#920) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm nemrég kiírt saját személyes anyagot a vinyójáról 4db 16X Benq DVD-re. Ellenőrzött írással volt, utána 2 gépre is felmásolta, hogy jó-e, és minden ok volt.
.
4x-en írta, egy kb. 2 éves NEC íróval

Kiutazott külföldre, és az ottani gépek, amiben nézte (4 gép eddgi) egyik sem olvassa őket, pontosabban üresnek látja őket minden olvasó / író, amivel nézte.

Mi lehet a gond? Hogy lehet ezeket megmenteni? ISOBusterrel állítólag valami fileszerkezet látszik, illetve 1 session: file1, file2... stb De állítólag nincs file system így nincs egy könyvtár sem, stb... :F

Kösz a helpet, szakik. :U :R

Üdv!

(#921) Dracula válasza Dracula (#920) üzenetére


Dracula
senior tag

Ja, bocs téves infó, szóval a lemezek +RW-sek, 4x-en írhatók.

A típus amit mond a Nero: DAXON D42.

Üdv!

(#922) TA68 válasza Dracula (#921) üzenetére


TA68
senior tag

Ha olyan országba utazott, ahol nem a kettes régiókódot használják, akkor az kavar be.

(#923) horitomy


horitomy
tag

Érdeklődnék, hogy mit tudtok erről a Plextor lemezekről manapság?
már közel fél éve megszűnt a gyártása elvileg. Mikor fél éve az utolsó bevásárlásomnál azt mondta az eladó, hogy már a végét járja a plextor, ugyanis megszűnik a gyártása.
Ennek ellenére még mindig kapni. Elkezdték esetleg hamisítani a nagy kereslet miatt, hogy-vagy kapni még?

(#924) #00809728 válasza horitomy (#923) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Sajnos az eladó jól mondta.
1-2 cd ill dvd árusnál még látsz a régi csomagolásban ill a megszokott minőségben de sajnos én is taliztam már f*s kategoriával igaz annak más volt a csomizása.

(#925) Met válasza D.Zsolti (#919) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vettem ilyent észre, max annyi, hogy a középső luk körül ahol még nincs adathordozó réteg csak a műanyag más a színe.
Az a 2mm-es sáv nem ott van ahonnan kezdődik az adathordozó réteg?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#926) D4rkm4n válasza #00809728 (#924) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Pontosan miért is állították le a gyártását? Netán olyan rossz minőség volt? :F

Csak mert én úgy tudom hogy a Plextor az márka az élvonalból... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#927) PPeter


PPeter
addikt

A Plextor korábban a Taiyo Yuden céggel gyártatta a lemezeit. Idén év elején röppent fel a hír, hogy a cég átalakítja a termékvonalát és kiszáll a lemezforgalmazásból. A korábbi raktárkészletből még van kint a piacon itt-ott, és egyelőre nem tudni, hogy a továbbiakban lesznek-e újabb Plextor lemezek, mert mostanában fejezték be a cég teljes átalakítását és nem nyilatkoztak ez ügyben (sem), hogy mi várható a következő szezonra.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#928) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

És ami még rosszabb, a franko Panasonic (TYG03) lemezekbol sem fog mar több utanpotlas erkezni.... :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#929) D4rkm4n válasza wwenigma (#928) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én megelégzem a philips korongokkal.

Szerintem azonos körülmények között egy plextor is kb. ugyanaddig bírja mint egy philips.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#930) D.Zsolti válasza Met (#925) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
De kb ott van ahol az írható rész kezdődik. nálad is van?

(#931) Met válasza D.Zsolti (#930) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tünt fel még, hogy lenne olyan.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#932) TA68


TA68
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok valamilyen jó minőségű DVD lemezt ajánlani? Sajnos az utóbbi időben a Verbatim se az igazi! Plextort meg sajna már nem lehet kapni.

(#933) IRON STORM válasza TA68 (#932) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mi nem jó a Verbatimban? DVD+R 16x MCC004 médiakóddal az egyik legjobb lemez a piacon.

Csak a TDi!

(#934) TA68 válasza IRON STORM (#933) üzenetére


TA68
senior tag

Ez tényleg így van, ha nem fogsz ki belőle rossz szériát!

(#935) lorcsi


lorcsi
veterán

az asztali játékosom azt írja néhány (kb. 2 éve írt lemezemre) hogy 'dirty' pulcsiba megtörölve van amelyiket olvasa, de többet nem. Miolye anyaggal érdemes megtisztítani -ha egyáltalám téyleg a kosz miatt nem olvassa- ?

szgépbe téve jól megy

[Szerkesztve]

(#936) qdak válasza lorcsi (#935) üzenetére


qdak
addikt

én prontoval szoktam + puha törlövel

TA68 Sony, Philips, Q-DAQ ( NEM ÉN :D ) , Ridisc ! ezekben nem csalódtam még

TDK felpattog a teteje :((( lehetett ujrairni, Verbatimot is.

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#937) qdak válasza Ricko (#904) üzenetére


qdak
addikt

nekem 1 film volt igy h az istennek nem lehetett kiirni, szoval a játék lehet sztem az oka, én is zene közben, néha játék v film közben irok !

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#938) #00809728 válasza TA68 (#932) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Sajnos az eladó jól mondta.
1-2 cd ill dvd árusnál még látsz a régi csomagolásban ill a megszokott minőségben de sajnos én is taliztam már f*s kategoriával igaz annak más volt a csomizása.

(#939) #00809728 válasza TA68 (#934) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Az nem rossz széria hanem esetleg nem azzal a médiakoddal adták neked amivel kelett volna.Légy körültekintőbb és olyantól vegyél akitől már vásároltál és megbizol benne.

Volt pár olyan emberke aki plextort vett anno igaz kicsit drgán (100-120ft) aztán láttak egy hírdetést ty lemez 70ft egyből kaptak a dolgon és jól bevásároltak belőlle.

Kérdem én mit nyeretek az üzleten?Minden 3. lemez kuka és max 75db-ot vett belőlle.

Néha nem értem az emberkéket.100ft/db egy jó minőségü dvd és még ezt is sokalja....

(#940) D.Zsolti válasza Met (#931) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
És milyen nyomtatóval csinálod?

(#941) Met válasza D.Zsolti (#940) üzenetére


Met
nagyúr

Epson R300

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#942) DJTJ válasza TA68 (#932) üzenetére


DJTJ
tag

ha teheted akkor,panasonic-ot vagy sony-t vegyél én eladtam már pár 1000ret és a legtöbben ezekkel vannak megelégedve és persze a legtöbb iróval és olvasóval kompatibilis!

(#943) PPeter válasza DJTJ (#942) üzenetére


PPeter
addikt

A Panasonic a kiszereléstől függően lehet CMC, MBI vagy akár Taiyo Yuden lemez is, amennyi fajta, annyiféle minőség, a Sony-ból pedig szintén van tajvani és indiai is, tehát ezek a márkák semmiben különböznek a többi nagy olyan gyártótól, aki OEM rendszerben dolgoztatnak más gyártókkal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#944) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bulkpaq lemezekről mit érdemes tudni? Nem életreszóló gyűjteménynek szánom, de 52Ft-ért be lehet szerezni. Nagyon rossz?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#945) 3x3y válasza Dilikutya (#944) üzenetére


3x3y
aktív tag

Hát...igen halovány...bár az új gyártású lemezekből még nem is láttam, de régen simán ez volt a lemezek legalja...

PF

(#946) Dilikutya válasza 3x3y (#945) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tartós, vagy sok a kuka írás közben?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#947) doc


doc
nagyúr

én is hasonló cipőben járok mint itt sokan - a Plextor eltűntével vmi normális lemez kéne
mintha a Ricoh Gold-ról régebben jókat hallottam volna, ez még mindig jó cucc? meg a Benq-n gondolkodtam még
szerintetek?

(#948) ANT válasza doc (#947) üzenetére


ANT
őstag

Pl. TTH02, MBI. Ezek (is) még a ringben maradtak. Nekem 6x pörköléssel beváltak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#949) 3x3y válasza Dilikutya (#946) üzenetére


3x3y
aktív tag

Érdekes, hogy írás közben egy sem szállt el, de abszolút nem volt tartós...

PF

(#950) Dilikutya válasza 3x3y (#949) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mennyire nem tartós?
Türelmetlen asszonpajtás bevásárolt belőle, nem tudta kivárni amíg haverom tud intézni feltehetően jobb minőségű lemezt. Nagyon rühellem ám, hogy nem állandó egy márkának sem a minősége, éjjel-nappal ezt a topikot kéne olvasnom, hogy mindig képben legyek.
A boltokban kapható legális lemezekkel is ugyanez van minőség terén?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.