Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) IRON STORM válasza LGLuke (#250) üzenetére


IRON STORM
őstag

6x, 8x sebesség az ideális.
Valamit nagyon elírtál mert a 8163B az egy sima dvd olvasó.

Csak a TDi!

(#252) LGLuke válasza IRON STORM (#251) üzenetére


LGLuke
őstag

Köszi az infót!

Aham, tényleg elírtam. Már nagyon fáradt voltam. LG GSA-4163B íróm van.

(#253) Chaser válasza LGLuke (#250) üzenetére


Chaser
titán

Ha minőségre akarsz menni nem azzal az íróval és lemezzel kéne próbálkozni..sztem :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#254) penene


penene
őstag

Sziasztok!

Plextor PX-755A-m van
És jelenleg
Verbatim AZO+ DVD-R -re írkálok, és a plextools eredmények viszonylag jók is.
És viszonylag árban is jó ez a DVD.

Viszont nem tudom pontosan, mit is szeretne jobban az író, lehetne növelni egy másfajta lemezzel a minőséget? (főleg családi mentések miatt érdekel)

Azon is gondolkodtam hogy DVD+ , bár nem tudom plexnek számít-e.
Esetleg másfajta lemez nagyjából hasonló árban, bár Verbáról csak jót hallottam.

Ti itt biztos okosabbak vagytok nálam. :D

Köszi szépen :R

(#255) :AMF: válasza penene (#254) üzenetére


:AMF:
senior tag

Szvsz ez a párosítás jó, én nem aggódnék egy percig sem a helyedben.
Egy kicsivel többért kaphatsz TY mid-del Verbát, vagy Plextort, kicsivel olcsóbban pedig 16-szoros Ricoh Gold-ot.

Ha biztonságban akarod tudni a családi mentéseket, írd ki azokat két példányban. Mondjuk 1-et +-os 1-et pedig - -os Verbára. :)

(#256) penene válasza :AMF: (#255) üzenetére


penene
őstag

hehe, köszi.

Igazán lövésem sincs, hogy a Plextor + Verba mennyi ideig lesz jó.

több, mint 2 éve írt irdatlan gáz minőségű (plextoolssal néztem most) Princo DVDimet is tudtam olvasni, persze volt olyan, amelyiknél volt már 1-2 rossz ''szektor''...
Mivel ezek a családiak nem pótolhatóak, így nem engedhetem meg, hogy bármilyen kopás kezdődjön is... Így ha 2 példány van amely ugyanakkorkészült, nagyjából azonos ideig bírják +- nemtom mennyi... Most vagy 2 évente átírom a fontos családiakat, vagy nemtom. :D
Végülis összesen nem tudom mennyi lesz, de apukám folyamatosan játssza át a régi kaziait (ebből a családi nincs több 5-10 DVDnél szerintem, a többi a régi filmjei, felvételei, stb... :D), és az az asztali DVD író irdatlan gáz minőségben ír, szal egyszer úgyis átírom az összeset Plextorral, és akkor az úgy már biztos minőség lesz, de kb. meddig...

:)

(#257) :AMF: válasza penene (#256) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha jól emlékszem PPeter írta a TY mid-es lemezekről, hogy nagyon jók a torzulási mutatóik, és hogy amit egyszer ráírtak, az valószínüleg még jóideig rajta is marad.

Princo nekem is van, 2 éves és még olvasható.
2 évente átírni mondjuk 20-30 dvd-t - a mai matricamentes piac :) árai mellett - nem nagy költség. (Bár én még így is inkább két példányban írnám, a másodikat eltenném egy sötét, hűvös helyre...mondjuk az Artisjus alagsorába. :D )

(#258) penene válasza :AMF: (#257) üzenetére


penene
őstag

TY mid

Ez a neve? Ezt így nem vágom, ha ez egy rövidités, kérlek fejtsd ki, hogy rá tudjak keresni. :DD

Mert, hogy Verba azt ismerem, mert már hallottam. ;]

Köszi amúgy.

(#259) penene


penene
őstag

Amúgy szerintetek a DVD+R és -R között, pl. Verbatimnál van vmi olyan különbség, ami alapján a Plextor talán jobban írná? :) Vagy vmi... - okra írtam eddig, és azért nem volt tökletes a szimmetria, sőt, egyenes vonalhoz nem hasonlított... Pedig Plextor és 6xosan írt végig... Furi. :)

(#260) szeva000 válasza :AMF: (#257) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem meg vannak yudenek és némelyik már olvashatatlan 1év után.(azért nálam a tárolást minősíthetetlennek nevezném :DDD )

(#261) attiati


attiati
veterán

Jó hogy nem azt mondjátok: dobja ki mindenki LG íróját! :)) Ha egyszer már ez jutott, milyen dvd ajánlatok, ha nem az ár számít?!

(#262) adra válasza attiati (#261) üzenetére


adra
tag

Mindenképpen Verbatim lemezt vegyél (MCC middel, dobozon Made In Taiwan felirat), kompatibilitásban az a legjobb. :)

[Szerkesztve]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#263) wwenigma válasza attiati (#261) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azokat a lemezeket amiket par hsz-el ezelott irtam, hogy frankók, LG 4163-mal irtam.... szóval kicsit agyvérzést kapok amikor valaki az LG-t szidja. Mint irtam, szerintem rohadtul egy szinvonalon van a tobbi iroval, csak egyesek, akik xar lemezzel etetik és fórumoznak, túlságosan elhintették, hogy az iro xar....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#264) mexx0407


mexx0407
tag

sziasztok nekem 2db iróm is van és semelyikkel sincs problémám:
az egyik LG -ami másik pedig egy NEC!
Kékszinü ridisch re irok és semmi probléma vele:csak ennyi !!!!
Üdv:mindenkinek

(#265) IRON STORM válasza wwenigma (#263) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az új generációs Lg írók valóban nagyon jól írnak már, talán a supportal lesz gond a későbbiekben.

Csak a TDi!

(#266) kiss73 válasza IRON STORM (#265) üzenetére


kiss73
csendes tag

Egy GSA-4081B-vel (dobozos) kb. 2000db DVD-írás/3év és még nincs vége a kütyünek, tulajdonképpen ugyan olyan jól teljesít mint 2004 elején.

Arra gondolsz, hogy ez egy sereghajtó teljesítmény és még van mit behozni az LG-nek?

Én arra gondolok, hogy ki kell fogni a kütyüt és ésszel kell kezelni. Erre példa:

NEC beszerel, egy tesztlemez megír->OK, 11hó szünet (0DVD/11hó), NEC halott, (kecskeméti Mistral helyben és azonnal csere), pajó mer az jó, majd meglát, hogy a port ez bírja-e...

(#267) IRON STORM válasza kiss73 (#266) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha az írásminőséget nézzük akkor az említett 4081B nem erről volt híres.
De ettől függetlenül elképzelhető hogy bizonyos lemeztípusokat jól ír meg.
A supportnál arra gondoltam, hogy nem igazán kényeztetnek el új firmware-el a régebbi írókhoz.

Csak a TDi!

(#268) #00809728 válasza tkazmer (#247) üzenetére


#00809728
törölt tag

nagyon jó!
Asztali panasonic felvevőshőz asszony használja amiről lemarad délutánonként azt felveszi rá
Verba ill memorex kb fél éve nyüsztőli őket és hihetetlen de még mindig bírják.
dvd-rw ill +rw verbák tdk már némelyik meghasalt de a ram lemezek még mindig.

(#269) #00809728 válasza IRON STORM (#267) üzenetére


#00809728
törölt tag

sajnos ez igy igaz de még a samsung is hasonló.

(#270) :AMF: válasza penene (#258) üzenetére


:AMF:
senior tag

TY: A Taiyo Yuden rövidítése.
MID: médiakódot, vagy gyártókódot jelent (helytelenül bár, de szokták ''alapanyag''-nak is hívni).

Leghamarabb Verbatim és Plextor márkanév alatt találhatsz ilyen lemezeket.
A 16* pluszos lemezek médiakódja: Yuden000T03, a mínuszos lemezeké: TYG03. (Előfordul még Fuji, TDK, Philips köntösben is, de ritka, mint az a bizonyos pigmenthiányos énekesmadár. :) )

(#271) kiss73 válasza IRON STORM (#267) üzenetére


kiss73
csendes tag

Kéznél van a gsa4081a106.exe, de a ''P: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4081B A101''nevű kütyümet mégsem flesselem meg (nyomtam egy EXITet), mert nem érzem szükségét.
Megír minden 1rétegűt, DL-re meg nem szeretnék költeni. Még senki sem reklamált a
princo-ricoh-traxdata-memorex-verbatim-(a)ri...-tdk-samsung-sony-...4x8x16x lemezekre írtakért, pedig jófajta tecsógazdaságos lejátszókra írtam etűdöket 4x-el.

(#272) penene válasza :AMF: (#270) üzenetére


penene
őstag

aha... Köszi, majd ránézek... tegnap vettem 25 Verbatimot DVD-Rt, most van 50, majd közben megnézem ezt a TY MIDet is, mit tud.. :)

Plxtools-zal tesztelve a Verba is viszonylag jó, egyedül a szimmetria (Jitter) teszt az ami lehetne jobb is, de a jel mélység, amit belevés, az azért nagyon jó.
a NECem nem nyomta ennyire szépen azért... :) De az is elfogadható azért, bár összehasonlítva inkább nem írnék vele ilyeneket.. De hát a Plextor nem egy rossz márka, nem csoda, ha jobban ír. :)

(#273) attiati válasza wwenigma (#263) üzenetére


attiati
veterán

LG-hez verba és plextor lemezekre gondoltam a hsz-ek alapján.
Amúgy LG-ről is jó olvasni végre némi pozítivumotl. Eddigi tapasztalatom alapján nincs gond az íróval. Frissíteni kell és jó alapanyaggal kell párosítani.
Tény van jobb író is a piacon, de attól még nem kell kidobni.

(#274) szállitó válasza attiati (#273) üzenetére


szállitó
senior tag

én eddig 4 LG írót használtam a H20L ben nemrégen szált el a dma vezérlés igy 9 honap után cserélték (volna H22L re de mivel a szin nem volt megfelelö igy visszakaptam az akkori vételárat. ennek ellenére én meg vagyok elégedve az LG vel és valoszinüleg a jelenlegi H22L mellé egy H12L veszek majd a visszakapott pénzen.

(#275) szállitó válasza attiati (#273) üzenetére


szállitó
senior tag

plextor kitünöen és a sony is nagyon jól viselkedik az LG iroban ezeket a lemezeket az asztali lejátszok is szeretik.

(#276) attiati válasza szállitó (#275) üzenetére


attiati
veterán

ennyi optimista hsz. egy nap...! :))
köszönöm a tapasztalataid! :R

(#277) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok! Mi a véleményetek a RICOH Ultra Speed DVD-R 16X-os tipusról?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#278) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Az elöző hozzászólásokból kivetem, hogy a Verba a legjobb utána a TDK.
A DVD-R/+R között van valami különbség adattárolás vagy ha filmet írok ki rá? Melyiket ajánljátok filmírásra és melyiket adat tárolásra?

Nekem egy plextor 760-as írom van és Verbát használok, de a MID szerint nem mindegyik a legtökéletesebb. lásd az alábbi linket:

http://www.plextor-europe.com/technicalservices/technology/recmedia.asp?choice=Supported%20media

Gondolom amelyik mellé az van írva, hogy Recommended azt ajánlják az íróhoz mert az a legjobb (minőségi)?

Válaszokat előre is köszi

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#279) penene válasza Adler (#278) üzenetére


penene
őstag

nekem 755, szal valszeg ugyanaz vonatkozik rá.

Verba DVD-R et használok azo+ost persze. Elvileg ez jó.
Mi is a baj szerinted ezzel?
Mi az hogy a MID szerint? ehhez nem értek. a link sem jött be... De érdekelne a téma, mert én is keresem a jobb lemezt. Elvileg Plextor mindent visz jól. És Verbánál állítólag a Plextor jobb, vagy egy Ricoh 8xos vmi, nemtom, de az csak tokosban van.. az meg úgyis drááága. :D

(#280) Chaser válasza Adler (#278) üzenetére


Chaser
titán

''Verba a legjobb utána a TDK. ''.. és ezt a következtetést ugyan honnan vontad le?...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#281) levis4


levis4
tag

Hello!

RITEKF1 tapasztalat? A lemez Traxdata -16x.

(#282) wwenigma válasza levis4 (#281) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hello!

Kereső a jobb felső sarokban? Elsőre.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#283) :AMF: válasza levis4 (#281) üzenetére


:AMF:
senior tag

Archívum II-ből: [link]

Szvsz kerülendő.

(#284) levis4 válasza :AMF: (#283) üzenetére


levis4
tag

:R

(#285) Fortissimus


Fortissimus
őstag

Tönkreteheti-e a reptéri átvilágítás a dvd lemezeket? :F
Az utazásom után az itteni gép nem olvassa be a lemezeim....
Elbúcsúzhatom a lementett dolgaimtól?

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#286) blattida válasza Fortissimus (#285) üzenetére


blattida
nagyúr

Amennyiben folyamatos sugárzásnak van kitéve huzamosabb ideig, akkor igen...
Egyébként nem... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#287) Fortissimus válasza blattida (#286) üzenetére


Fortissimus
őstag

A kézipoggyászomba volt, huzamosabb ideig nem volt kitéve, csak amíg átment a vizsgálaton. Vagy az már huzamosabb idő?
Ja és volt mellette egy vinyó is, azt még nem tudtam kipróbálni, hogy jó-e. Remélem nem mentek tönkre... Semmi nem figyelmeztetett, hogy nem szabad ilyen cuccot alárakni

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#288) kkf


kkf
aktív tag

A jelenleg keringő 16x-os Taiyo Yuden Verbáknak mi a MID-jük?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#289) :AMF: válasza kkf (#288) üzenetére


:AMF:
senior tag

+: Yuden000T03
- : TYG03

18 hsz.-t kellett volna visszaolvasnod... :U

(#290) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Tiszteletem a Guruknak!
Volna egy apró kérdésem:
Egy 8x-os író a kompatibilitás miatt képes ''csak'' 4x-es sebességgel pörkölni a 16x-os lemezeket? : :B
A választ előre is köszönöm.
Üdv, DragonR+
Ui: Eddig még nem nagyon volt dolgom 16x-os lemezekkel, mert volt még készletem a régi 8x-osból.

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#291) ANT válasza DragonR+ (#290) üzenetére


ANT
őstag

Sztem inkább régi fw. lesz a jelenség oka. Csekkold le, és szükség esetén frissíts a legújabbra.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#292) DragonR+ válasza ANT (#291) üzenetére


DragonR+
aktív tag

A209-es firmware-em van. Nem találtam újabbat. :(
Az író: LG4082B

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#293) adra válasza DragonR+ (#292) üzenetére


adra
tag

Igen úgy néz ki hogy ez a legutolsó firm hozzá, nem is lesz már újabb. Ez az író elég régi darab nem? Én keresnék hozzá a helyedben 8x-os lemezt, a 16x nem való neki...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#294) DragonR+ válasza adra (#293) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Ahogy mondod. 2004-ben vásároltam. :)
Lehet, hogy az lesz, amit mond'sz, s nézek hozzá 8x-ost, bár a 16x-os lemezekkel is csak annyi a bajom, hogy lassabban írja, mint kéne. :)

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#295) Fortissimus válasza Fortissimus (#287) üzenetére


Fortissimus
őstag

#285, #287??

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#296) :AMF: válasza Fortissimus (#295) üzenetére


:AMF:
senior tag

Legjobb tudomásom szerint a reptéri átvilágítás alatt a komputer tomográfiánál (CT) is használt röntgensugárzással ''dolgoznak''.
Ha az átvilágítás előtt még olvasható volt a lemez, és most egyáltalán nem használható (más meghajtó sem olvassa be), akkor szerintem elképzelhető, hogy az tette tönkre.

Ha most Amerikában lennénk - a ''ne szárítson a mikróban macskát'' eset alapján - szép kis kártérítést nyerhetnél egy per során. :D

(#297) ANT válasza DragonR+ (#292) üzenetére


ANT
őstag

Ha a legújabb fw-rel így muzsikál az íród, az csak azt bizonyítja, h milyen szar fw támogatása van. :Y Viszonyításul: az én NEC 3500-m is 2004-es kiadású (sőt, van ismerősömnek még régebbi, NEC 2510-ese), de ezek korrektül felismerik a lemezeket, lehet velük névleges max. sebességgel írni. Szóval a drive életkora (gyártás éve) önmagában még nem lenne ok a jelenségre. És így tényleg csak annyit tudsz tenni, h azzal a sebességgel pörkölsz, amit az íród enged. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#298) DragonR+ válasza ANT (#297) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Ez van.
De én a névlegessel (16x) semmi esetben sem tudnék írni, mert az író csak 8x-os írásra hajlandó. :P
Arra volnék kíváncsi, hogy a jó firmware ellátással rendelkező, über*@*** 8x-os írók milyen sebességgel tudják írni a 16x-os lemezeket. :D
Tudják-e a a max. (8x-os) sebességgel pörkölni ezeket a korongokat?

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#299) DragonR+ válasza DragonR+ (#298) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Bocsesz, figyelmetlen voltam.
#298-ban szereplő kérdésem storno. :B
Köszi a felvilágosítást.
Üdv, DragonR+

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#300) ANT válasza DragonR+ (#298) üzenetére


ANT
őstag

Ha nem is 16x, de azér' 8x sebesség illő lenne, nem? :P

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.