Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) jeni válasza IRON STORM (#6500) üzenetére


jeni
félisten

abból a Panasonicból 2 van (az áruházban arany árban mérik) ami 3-4 éve polcon van 1 írtam rá és megörültem míg végeztem vele,az is igaz,hogy nem kell teljesen törölni az adatokat hanem olyan mint egy flopyy lemez.

(#6502) jeni válasza jeni (#6501) üzenetére


jeni
félisten

pl.itt ennyi [link] ja az két oldalas :U

[ Szerkesztve ]

(#6503) jeni válasza IRON STORM (#6500) üzenetére


jeni
félisten

A Gold-mediánál a Verbatim DVD-Ram lemez 560 Ft-ra jön ki 3-s csomagolásban

(#6504) djculture válasza jeni (#6503) üzenetére


djculture
félisten

maxel dvd-ram nem cardridge 360 pénz.Az se árt tisztázni 3 féle ram lemez van. Egy nem bontható cardridge ami csak speckó olvasó iróba irható aztán cardridge amiböl kivehető a lemez aztán sima tokos ram lemez.

(#6505) jeni


jeni
félisten

Akkor ez a Verbatim sima lemezes egy kivehető tokban? [link]

(#6506) djculture válasza jeni (#6505) üzenetére


djculture
félisten

Az a harmadik féle sima slim tokban egy ram lemez.
A cardridge ram lemez az ilyen: [link]
Van amúgy 9.4GB for a double-sided disc is,mindkét oldalára rögzíthető.

[ Szerkesztve ]

(#6507) jeni válasza djculture (#6506) üzenetére


jeni
félisten

Igen az van a Panasonic márkaboltban az a dupla oldalas,bár az,hogy cserélgetni kell az oldalakat,nem szerencsés. Habár kevesebb helyett foglal el a polcon a lemez :K

(#6508) Joltee


Joltee
aktív tag

Jó régi TYG01-es 4x TDK DVD-R lemez, Samsung 222L-lel 4x pörkölve: eredmény. Nem kimagasló, de igen jó. :) Majd megpróbálom egy Pio 111D-vel is, lehet hogy az jobban passzol a 4x-esen írható lemezhez, legalábbis korban mindenképpen. ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6509) Tompie


Tompie
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy az itmedia-nál kapható Philips DVD+R 16x 25cake (IT5512), RITEK-F16-01 MID-es DVD milyen lemeznek számít?

(#6510) Flashget válasza Tompie (#6509) üzenetére


Flashget
félisten

MID alapján mint a Maxell...

Realme GT Master Edition

(#6511) Flashget válasza Joltee (#6508) üzenetére


Flashget
félisten

régi lemez, régi író nem lehet a végeredmény rossz :)

Realme GT Master Edition

(#6512) verybigboy válasza Flashget (#6511) üzenetére


verybigboy
senior tag

:K
... amúgy honnét a TYG01 lemez?

[ Szerkesztve ]

(#6513) Joltee válasza verybigboy (#6512) üzenetére


Joltee
aktív tag

Angol eBay-ről... ne kérdezd meg mennyiér'... :N :U (ez már kezd nálam megszállottság lenni :B) Van egy pár Verba Pastel (4x DVD+R; YUDEN000_T01) is. :D

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6514) verybigboy válasza Joltee (#6513) üzenetére


verybigboy
senior tag

:C ... ismerős a feeling :K

(#6515) miko_


miko_
tag

Író: Sony Optiarc AD-5260S
Lemez: Philips DVD-R 16X
MID: infomediar30
4X írás mind2
2 hónappal ezelőtt rendelt 50-es henger:

múlthéten rendelt 50-es henger:

Úgy látszik a Philips is kezd szar lenni.Többet is próbáltam mindegyiknél ez a helyzet.Aztán írtam a régebbiből az jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#6516) Joltee válasza miko_ (#6515) üzenetére


Joltee
aktív tag

Próbáld meg 8 v. 12x-esen megírni.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6517) miko_ válasza Joltee (#6516) üzenetére


miko_
tag

8X írva is hasonló az eredmény a lemez gyengébb minőségű mint az amit 2 hónapja vettem mert ha abból írok akkor jó. Sajna a Philips se az igazi már :(

(#6518) Flashget válasza miko_ (#6517) üzenetére


Flashget
félisten

azért ezt nem mondanám..ez még bőven az értékek alatt van. nem hogy márkán belül vagy gyártáson belül eltérhetnek a lemezek mínőségei, de még azonos gurigán belül is!

ezekhez viszonyítsál..aztán írjál meg egy 16x Verbatim DVD+R made in taiwan lemezt és átgondolod amit a philipsről írtál.

PI max 250
PIF max 4
Jitter max 12%
PIF össz hiba max 1000

inkább azt teszteld le újra amit 2 hónapja írtál.

Realme GT Master Edition

(#6519) Joltee válasza Flashget (#6518) üzenetére


Joltee
aktív tag

Igen.
miko_, próbálj ki pár 16x Maxellt, Verbát, TDK-t meg Sonyt, utána szerintem értékelni fogod a Philipset. Sajna bele kell törődni, hogy DVD téren ma ez van, ennek senki sem örül... :(
A PIE/PIF még nem minden: ha a Philips INFOMEDIAR30 és INFOMER30 lemezei akár a te általad mutatott eredményeket pár hónap múlva visszaellenőrizve is hozni fogják, azaz tartósak, akkor nincs ok aggodalomra. (Azért egy karcálló réteg nem ártott volna. :K)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6520) miko_


miko_
tag

Persze értem én pont azért írok mostanában Philips-re mert ezek a legjobbak csak megdöbbentem mert azt hittem hogy itt nincs akkora szórás mint a Verbatimnál egyébként teszteltem 1 éve írt Philips-eket és kb ugyanolyan mint amikor megírtam. A durva az hogy van olyan Verbatim lemezem amit még 2004-ben írtam és most olyan a minősége mint egy kiválóan megírt Philipsnek , régen a Verbatim egy kiváló lemez volt de sajna változnak az idők. Még jó hogy a filmjeim 70%-át még 2005-ben írtam mindet Verbatim-ra tuti nem írom át őket soha mert még most is nagyon jó a minőségük.

(#6521) verybigboy válasza miko_ (#6520) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez úgy van ahogy írod, régen nagyon jó alapanyag volt a Verbatim lemezek, sokat, nagyon sokat is tudtak anno eladni belőle, lehet kicsit a számok meg is őrjítették őket, elszálltak maguktól azt íme a végeredmény. Olyan fos lemezeket adnak ki a kezük alól hogy az még jóformán a közép mezőnybe sem igazán tud beférni. A Philips nagyon jót tett ezzel az Infomedia alapanyaggal, tényleg kimagasló eredményeket lehet elérni rajtuk, arról nem is beszélve hogy a DVD-R kategóriában is!!! (ami nem igazán egyszerű dolog!!! sok DVD-R lemez közelébe sem tud jönni, nagyon-nagyon sok DVD-R lemez nem tudja meg sem közelíteni)

(#6522) engine88


engine88
aktív tag

Akkor Xbox játékokhoz miért a Verbát ajánlja mindenki?
Mi más alternatíva jöhet szóba?

(#6523) Flashget válasza engine88 (#6522) üzenetére


Flashget
félisten

régi beidegződés..verba jó lemez..ez igaz is a régiekre sajna amai verbákra nem. a DVD-R kifejeztetten nem ajánlott lemez kategória verbából. 3 éve meg még csak azt vettem én is..változik a világ.

Realme GT Master Edition

(#6524) #77246208 válasza engine88 (#6522) üzenetére


#77246208
törölt tag

Én nem használok konzolt, de gondolom az Xbox játékok is különböző méretűek. Verbát manapság csak akkor szoktak ajánlani, ha kétrétegű lemezre van szükség. Ennél a lemeztípusnál ugyanis még mindig a Verbatim a legjobb választás.

(#6525) Joltee


Joltee
aktív tag

Japán gyártmányú TYG03-as Verba lemezek milyenek? Ugyanis tudnék szerezni egy 25-ös csomagot, de az én régebbről maradt u.ilyen lemezeimet nem sikerült vmi szuperül megírnom. Viszont azokat nem tudom hol gyártották! A Tayio Yuden meg ugyebár mostmár többfelé is gyártat a világon...

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6526) Flashget válasza Joltee (#6525) üzenetére


Flashget
félisten

azok voltak a legjobb verbák..már ami nem hamisítvány volt.

Realme GT Master Edition

(#6527) Joltee válasza Flashget (#6526) üzenetére


Joltee
aktív tag

Értem, köszönöm.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6528) verybigboy válasza Joltee (#6525) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hááát, azért én nem vagyok ebbe olyan biztos!!!

A TYG03-as Panasonic lemezek voltak tudomásom szerint nagyon jók, a Verbatim ugyanezen MID-el szereplő lemezei már annyira nem voltak kimagaslóak ... persze jobbak voltak mint a mai Verbatim lemezek, de a kérdés hogy mihez akarunk viszonyítani. Én annyira nem voltam elájulva ezen Verbatim lemezektől!

(#6529) Kam1kaze válasza miko_ (#6515) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nekem is ilyen, vagy rosszabb eredményem lett az 50-es hengeres Philipsnél, amiket múlthéten vettél, pedig én 4 hónapja szereztem be. Úgyhogy nem idővel romlott, csak sikerült kifognod, meg nekem is, egy "rosszabb" szériát. Ettől függetlenül, még midig ezek a legjobb lemezek, főleg a 25+5-ös volt az.

Pont tegnap készítettem teszteket, közvetlen megírás után és 1,5 - 4 hónappal később újratesztelve, milyen különbség lesz.

Pioneer DVR-115D JVC+/- 8x írás [4 hónappal később]
Pioneer DVR-115D Philips-(25+5, 50) 4x írás [3-4 hónappal később]
Pioneer DVR-115D Philips+(25+5) 4x írás [1,5 hónappal később]

Ha lesz időm, készítek ma Verbatimokkal is ugyan ilyet, és feltöltöm.

(#6530) honda23


honda23
aktív tag

Én négy helyről vettem philipseket, és mind rossz.
Ugyanolyan nulla a minősége, mint a többinek.
De még ez a legtűrhetőbb az összes közül, pluszos és mínuszos is.
4 és 6-szorosan még meg tudom írni a négy író közül elfogadható eredményűre, viszont 8-szorosan már nagyon gyenge a minősége...
Hozzáteszem, a pio írja meg a legjobban, csak azt a jitter ugrálást nem értem én sem.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#6531) x_o_n


x_o_n
veterán

a mostani dvdr- maxell lemezekről van valami pozitiv vélemény?

(#6532) miko_


miko_
tag

Csak érdekesség képen az első dvd amit írtam Verbatim DVD-R 8X

A lemez 2004-ben lett írva most így nézz ki:

:)

(#6534) verybigboy válasza Kam1kaze (#6533) üzenetére


verybigboy
senior tag

A Pioneer 115 író szerintem a legtöbbet hozta ki ezen lemezekből ... ettől sokkal rosszabb eredmények szoktak lenni a mai Verbatim lemezektől (főleg a kínai Verbától).
Ismét egy igen jó bizonyíték a régi írók kiválóságára!!! Nehogy megválj ettől az írótól!!!

(#6535) Kam1kaze válasza verybigboy (#6534) üzenetére


Kam1kaze
tag

Na igen, ezek még elég tűrhető eredmények, de viszont ha már 4x írnám, nagyon pocsék lesz... már pirosba megy a grafikon tesztnél, és olyan értékeket ad ki... :N
Nem is akarok megválni tőle, amíg életképes a Pioneer, marad a gépbe. :D
Ha esetleg új alaplapot vennék egyszer, akkor is olyat, amin van IDE csatlakozó is.

(#6536) verybigboy válasza Kam1kaze (#6535) üzenetére


verybigboy
senior tag

100%-ban egyet értek Veled!!! Nem megválni a jól bevált íróktól (azért mert valami "öreg" nem biztos hogy rossz ... sőt!!!). Ami meg az alaplapokat illeti, igaz egyre nehezebb, de azért még találni olyan új alaplapot melyen ott figyel az IDE csatlakozó is (hála Isten!).

(#6537) Dobos91


Dobos91
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem 10 dbos maxell DVD+r DL lemezt

Médiakód: RITEK-S04-66

Optiarc 7261S felénél sávváltáskor erőlködik az író, majd elrontja (power calibration area error)

Próbáltam a régi Pioneer 116D-vel ugyanez a probléma...

Ennyire sz*r ez a lemez vagy én rontok el valamit??

(#6538) djculture válasza Dobos91 (#6537) üzenetére


djculture
félisten

maxelek mióta kínába gyártják őket egy fillért se érnek...A normális régi gyártmánynak RICOHJPN-D01-67 volt a média kódja.Ha dl lemezt akarsz venni csak verbatimot vegyél,többi pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#6539) Dobos91


Dobos91
csendes tag

Haverhoz elvittem és az ő LG DVD írója meg hiba nélkül megírta, az xbox is tökéletesen olvassa..

Pedig az LG írókat leszólják?!

(#6540) Flashget válasza Dobos91 (#6539) üzenetére


Flashget
félisten

régi LG-t nem csak a mostanság kaphatókat.

egyébként selejt lemezt selejt író kezeli csak :DDD

hidd el DL lemezbe verbatim vagy Ricoh szabad venni.
és akkor még arról a tényezőről nem is beszéltünk meddig fogja tudni beolvasni ezt a lemezt az xbox.

Realme GT Master Edition

(#6541) Migee


Migee
tag

Szerintetek s 8x vagy a 4x -es olvasás a valós dvd minőségellenőrzésnél?

CD-DVD speed

(#6542) IRON STORM válasza Migee (#6541) üzenetére


IRON STORM
őstag

Minimális különbség van. A 8x sebesség a valós. Kprobe tesztnél pedig a 4x sebesség.

Csak a TDi!

(#6543) slaci007


slaci007
senior tag

It Media PRO UHC TTH02 DVD-R lemez
Plextor 880SA 1.13
6x írva oht on

6x fht on

Tungsram 1896-2022

(#6544) zsizsef válasza kicsirigó7 (#6085) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ezt én kiegészíteném.
Nem mindegy, hogy 1 ECC vagy 8 ECC mellett történik a minőségi ellenőrzés.
Mert:
"280 PI & 4 PIF maximums for liteons and other 1ECC burners."
"280 PI & 16 PIF maximums for Benq's & other 8ECC burners."
:B

(#6545) kicsirigó7 válasza zsizsef (#6544) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igazad van. :K
De kicsi országunkban nem sok emberkének van Beng's írója.
Főleg LiteOn vagy (LiteOn klón Asus / Plextor) írókat használunk, írásminőség ellenőrzés célra.
Ezért nem tartottam fontosnak, erre külön kitérni.

(#6546) zsizsef válasza kicsirigó7 (#6545) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem sikerült szerezni egy igen kikímélt Benq 1655-öt. Azzal tesztelek, és csak arra használom.

(#6547) IRON STORM válasza zsizsef (#6544) üzenetére


IRON STORM
őstag

Már korábban leírtuk. link

Csak a TDi!

(#6548) verybigboy válasza kicsirigó7 (#6545) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D ... a null lemezes Benq 1640 író itt figyel a dobozában, még a védő fólia is az elején rajta van ... húzzam a szíved még??? ;)

(#6549) kicsirigó7 válasza verybigboy (#6548) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem húzod. Már régebben említetted priviben :D
Leálltam az író vásárlással. A készleten lévő lemezeimhez, a meglévő írók is tökéletesek.

(#6550) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#6549) üzenetére


IRON STORM
őstag

És különben is... csak a gyúrás :)

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.