Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Flashget válasza Joltee (#6449) üzenetére


Flashget
félisten

nekem se P5Q

Realme GT Master Edition

(#6452) djculture


djculture
félisten

indiai lemez a divat,ma voltunk egy két boltba,verbától kezdve sony tdk-n át maxelig mindenre made in india volt irva,gondolom mbi az összes.

(#6453) kicsirigó7 válasza djculture (#6452) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Így van, a most kapható Sony és TDK 16x DVD-R lemezek többsége MBI 01RG40
Az Indiai Verbatim is az MBI gyártósorán készül, csak ép ott a stamper MCC
Viszont Maxell lemezben még csak Thaiwan és China volt eddig. Made in India-t még nem láttam. :N

[ Szerkesztve ]

(#6454) ginola válasza kicsirigó7 (#6453) üzenetére


ginola
addikt

Ennyire rosszak az Indiában készült lemezek, Verba is?

(#6455) kicsirigó7 válasza ginola (#6454) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én nem használok Verbatim lemezeket, nem is fogok. :N
Azoktól kérj infót, akik ezt a márkát használják.
Az itt leírt tapasztalatok alapján a Made in China Verbatim-tól jobb az Indiai, de változik ennek is a minősége. Egyik tégely jó, a másik már lehet hogy közepes minőségű lesz. Szerencse kérdése az egész. Tudtommal a Thaiwani gyártásúnál is ez a helyzet.

(#6456) djculture


djculture
félisten

sony 5 féle színes dvd-r egész jó pedig szintén mbi.

(#6457) kicsirigó7 válasza djculture (#6456) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem is van Ricoh Silver 8x DVD+R lemezem (MBIPG101 R04 001) MID-el.
A mai lemezekhez képest über minőségben.[link] :)
De a mai DVD-R (MBI 01RG40) MID-nél, több a pocsék minőségű mint a jó.
Tehát ha akarnának tudnának minőséget is. Mára nagyon kevés gyártó ad erre valamit is, a DVD lemezeknél. :(

(#6458) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Rakás szarok az új verbák. Héten is néztem egy filmet asztali lejátszón, és háromnegyedétől elkezdett akadni folyamatosan a végéig, vagy 50x, és csak pár hónapja lett megírva. Múltkor is volt ilyen, amit csak pár hónapja írtam ki verbatimra, háromnegyedétől akad. Pioneer író 70-75% körül leáll, csak próbálja beolvasni, de nem megy neki, Asusnak sikerült csak. Idén kb. 200 db ilyen verbatimra írtam, úgyhogy nagyon örülök most ennek... :(((
Írhatom majd át őket Philipsre, ha lesz rá keret, meg idő.

(#6459) jeffo válasza Joltee (#6450) üzenetére


jeffo
tag

Én 1-2 éve vettem színes Verbatim lemezeket, de gyengébbnek tűntek a normál szitázásúaktól. Pl. kétrétegűből volt hogy az 5 db-os csomagból 1-et nem tudtam megírni, ill. az újraírható dvd+rw-ból is rövidebb ideig, kevesebb törlésig bírta, mint bármely másik. Persze lehet ezek között is változó minőség, ill. nem tudom, hogy a sima írható milyen, amit belinkeltél, mert olyan nem volt soha nálam.

(#6460) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

sony dvd-r 8x irás,

(#6461) ginola válasza Kam1kaze (#6458) üzenetére


ginola
addikt

Nekem 109-es és 216-os pio írom van, milyen lemezeket szeretnek?

(#6462) Flashget válasza ginola (#6461) üzenetére


Flashget
félisten

DVD-R

Realme GT Master Edition

(#6463) Kam1kaze válasza ginola (#6461) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nekem a mínuszos Philips Infomedia lemezeket írta meg a legjobban, ezen belül is a 25+5-ös kiszerelésű volt a legjobb széria, amit sajnos egy ideje már nem lehet kapni. Az 50-es kiszerelés már sokkal rosszabb volt, nem tudom most a sima 25-ös promó csomagos milyen lehet, azt még nem próbáltam.
Utána jön a Philips plusz, majd a JVC+ aztán a JVC-.
1-2 hónap után is újrateszteltem, abban is a Philips- nyert, a JVC+ "sokat" romlott ilyen kis idő elteltével. Philips+ még nem tudtam újratesztelni, mert frissen írottak voltak csak, de majd lassan azokat is lehet.
Visszanézed keresővel, akkor megtalálod a teszteket.
Én jelenleg a 115D írómhoz, a Philipseket tartom a legjobbnak, azokat is ha 4x-en írom.
Többi lemeznél a 8x írás hozza a legjobb eredményt, de így is el vannak maradva...

(#6464) AtG


AtG
aktív tag

Maxell DVD+R (Made in Taiwan) AD-5260S-sel 6x sebességgel írva:
Miért tér el ennyire a PIF hibák jelzésében a 2 szoftver? Egyik gépemen már lejárt az Opti Drive licensz, szóval a másikon néztem meg, mert megijedtem a Nero-s értékeket látva. Ugyanígy jelzi az 5260S is a Nero DiscSpeed-del. Valamit állítani kéne a Nero DiscSpeedben?
Opti drive
Nero

[ Szerkesztve ]

(#6465) Flashget válasza AtG (#6464) üzenetére


Flashget
félisten

nem a szoftverrel van a gond..az íród nem tesztképes.

Realme GT Master Edition

(#6466) AtG válasza Flashget (#6465) üzenetére


AtG
aktív tag

Ok, köszi, akkor ez a Nero-s téma asszem hanyagolva lesz.

(#6467) Joltee


Joltee
aktív tag

MCC 01RG20-as MID-et melyik író ismeri? Pio 110D és 215 listájában nincs benne. (régi Verba 4x (!) DVD–R)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6468) kicsirigó7 válasza Joltee (#6467) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Pio 112/212D, NEC ND-4550A, LG H10N és az ezek előtti írók, tutira ismerik.

Pio110D (rpc1.org 1.41fw)- ben 4x sebességet ajánl fel hozzá. [link]

(#6469) djculture


djculture
félisten

intenso dvd-r nagyon kafa amúgy,kár hogy nem lehet csak igy borítékosan szerezni kiskerekbe.Tipikusan ma véletlen meglett izomból az egyik karcolva csavarhúzóval.Mondom ennek annyi.De azért megpróbáltam megirni és nulla baja.Ekkora karcot még a jvc archival grade se bírt.

(#6470) ginola válasza Kam1kaze (#6463) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Nekem a 109-es pioneer szerette a égi DVD+ Verbatimot anno, van is pár még igaz 6 éves pakk:)

(#6471) slaci007


slaci007
senior tag

Verbatim dvd-r 8x lemez 6x írva Nec 7240S 1.04


Plextorral írva 6x-an
OHT on

FHT on

Digital movie verzió jobb eredményt adott plextornál,nec-nél pont fordítva

Plextor 6x írva fht on

Nec 6x írva

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#6472) verybigboy válasza djculture (#6469) üzenetére


verybigboy
senior tag

Intenso DVD-k futnak Infomedia MID-el is, sok külföldi forumon láttam kiváló eredményeket ettől a lemeztől! Van aki tud ilyen Intenso DVD-R-t valahol?

(#6473) djculture válasza verybigboy (#6472) üzenetére


djculture
félisten

Én boritékosan látom errefele elég sok nagykerben kiskerben.Persze nem olcsó matricásan.Philipset árulták eddig de elfogyott és most ez van helyette.Nem tudom honnan jöhet amugy angliába van rengeteg,jóformán csak uk honlapon hirdetik.Szlovákba nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#6474) verybigboy válasza djculture (#6473) üzenetére


verybigboy
senior tag

Persze elfogadható áron érdekelne csak, végtelen pénzért nem! ... amúgy olcsóbbnak kellene lennie mint a philips lemezek!!!

(#6475) djculture válasza verybigboy (#6474) üzenetére


djculture
félisten

philips lemez sose volt karcáló,tehát ha szlovákba lehetne kicsit drágábban ezt venni mint a philipset nem gondolkoznák.

[ Szerkesztve ]

(#6476) Joltee válasza djculture (#6475) üzenetére


Joltee
aktív tag

Na azért ezek szerint van ez CMC MID-del is... :(

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6477) Flashget


Flashget
félisten

Philips DVD+R 16x, 25-ös hengerben, nyomtatható, repack: 39 Ft/db (INFOME-R30-00 alapanyag!)

itmédiánál..

Realme GT Master Edition

(#6478) Met


Met
nagyúr

Létezik valami bolt aminél az EuroPark környékén lehet átvenni személyesen?
Idáig az IT Mediától rendeltem személyes átvétellel a körúton de kiköltöztem kispestre és eléggé kiesik a belváros :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6479) Flashget válasza Met (#6478) üzenetére


Flashget
félisten

de most komolyan..én még az europarkon is túl lakom mégis kibírom ha az itmedia vagy bármelyikhez kell menni..ha ennyire lusta vagy rendeld meg futárral kiviszik :DDD

Realme GT Master Edition

(#6480) Met válasza Flashget (#6479) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vagyok lusta csak egész napos munka után nincs kedvem 6 helyett 7-re hazaérni :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6481) #77246208


#77246208
törölt tag

A Milyen DVD-írót vegyek? topicban már említettem, hogy a Philips DVD+R hengerben az alsóbb lemezek picit gyengébbek a felül lévőknél. iHAS-124A-val jobban sikerült ezeket a lemezeket írni, mint az egyébként kitűnő Samu SH-S222L íróval. Azért próbálkozom a Samuval is :)

Philips DVD+R, Samsung SH-S222L, 6x:

Több lemez tesztelése után a következőket figyeltem meg:
- 200 MB-nál mindig jelentkezik 11 db PIF, 2-es mérettel
- kb. 3.8 GB-ig igen alacsony a PIF szám (25-30), azután lódul meg változó mértékben.

Verbatim DVD+R DL, iHAS-124A, 4x:

Sikerült kifognom egy gyenge eresztést a Verbatim DVD+R DL-ből (10-es henger). A második réteg ilyen sz.r, azaz ilyen jó, ha LiteOn-nal írom. A Samsung ennél rosszabb eredményt produkál, a nem rég vásárolt Optiarc AD7260S-nal nem sikerült megírnom egy ilyen lemezt. Egyszerűen elszállt az írás hibával a második réteg égetése közben.
Eredetileg úgy gondoltam, hogy csak tesztelésre fogom használni a LiteOn-t, de több DL lemez megírása után azt kell mondjam, hogy a három íróm közül ez írja legjobban a DVD+R DL-t (nem csak a legutóbb vásárolt hibás 10-es henger lemezeit).

Verbatim DVD-R Gold Archival 8x (Made in UAE), Samsung SH-S222L, 6x:

Háát, ahhoz képest, hogy milyen drágán vesztegetik...

(#6482) Met


Met
nagyúr

Optiarc AD-7200S íróhoz milyen lemez ajánlott?
Nyomtatható!
Idáig Verbát használtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6483) Joltee válasza #77246208 (#6481) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az nem lehetséges, hogy tudnak a lemezek a hengerben mozogni egymáson, ergo minimálisan is, de megkarcolják egymást? :U Nyilván minél inkább alul van, annál jobban rányomódik az alatta lévőre. Egyébként nekem is u.ez az eset volt (u.ezzel a fajta lemezzel), az alul lévőket rosszabbul sikerült írnom. Meg a Philips lemezek amúgy sem karcállók.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6484) Joltee


Joltee
aktív tag

A Taiyo Yuden 8x-osan írható lemezekből a mínuszosak (TYG02) vagy a pluszosak (YUDEN000 T02) jobbak?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6485) #77246208 válasza Joltee (#6483) üzenetére


#77246208
törölt tag

Előfordulhat az amit írsz, de akkor minden hengeres csomagolású lemeznek sérülnie kéne, nem? Nem is beszélve arról, hogy a 25+5 kiszerelésű hengerekhez képest az 50-es, 100-as tégelyekben méginkább ki vannak téve az efféle sérülésnek a lemezek. Meg aztán régebben, amikor még nem volt ekkora lutri a lemezvásárlás, nem szenvedtek ilyen betegségben a "gurigás" lemezek.

(#6486) Joltee válasza #77246208 (#6485) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ez igaz...

Arra már nem is merek gondolni, hogy a gyártó netán direkt alulra pakolja a rosszabb lemezeket; megveszel egy hengert, megírsz a felsőkből egy párat, aszondod na ez jó; erre alapozva rendelsz még belőle... de ez csak egy feltételezés... ;]

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6487) slaci007 válasza Joltee (#6484) üzenetére


slaci007
senior tag


Tungsram 1896-2022

(#6488) Joltee válasza slaci007 (#6487) üzenetére


Joltee
aktív tag

Köszönöm; akkor jól döntöttem, mert pluszosat rendeltem ebay-ről. :)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6489) djculture válasza #77246208 (#6485) üzenetére


djculture
félisten

Ezt a philips féle hülyeséget ott kezdeném hogy nem nevezném hengernek,Isten bizony többet ér akkor egy shrink mert az összevan szorítva a zsugorfóliával ebbe meg úgy mozog alemez ahogy akar.

(#6490) flash-


flash-
veterán

Van valami előnye a DVD-RAM-nak?

mikor és kinek érdemes iylet venni,ilyenre írni?

Régebben olvastam hogy több ideig tárolja az adatokat,megbítzhatóbb tároló mint a DVD -+R

Ez igaz?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6491) IRON STORM válasza flash- (#6490) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mint egy merevlemezre másolhatsz rá ,törölhetsz róla.
Megbízhatóbb mint a dvd-r, dvd+r . Hozzávetőlegesen 100.000-szer újraírható.
Ellenben lassabban írható, mivel írás közben azonnal visszaellenőrzi a rögzített adatokat.
Eddig még nem találkoztam hamisítvánnyal. A fontos családi és egyéb fényképeket RAM lemezen tárolom.

Csak a TDi!

(#6492) flash- válasza IRON STORM (#6491) üzenetére


flash-
veterán

igen pont ezért kérdezem hogy érdemes e ezen tárolni a családi képeket.

kb hány év a tartóssága amig biztos nem tünik el róla az adat?

dvd+- nál asszem 5 év a garantált.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6493) djculture válasza flash- (#6492) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 10 éve van pár darab,ha vigyázol rá vagy karcálót veszel akkor több tíz évet is elvan.Viszont ha simát veszel akkor gyorsan kilehet nyírni.Én az egyiket odaadtam egy havernak az meg így tok nélkül levágja az asztalra a lemezeket ahova épp sikerül.Tönkre is tette lett rajta pár szektor hiba.Több lemezt mondjuk nem viszek oda.:)

[ Szerkesztve ]

(#6494) IRON STORM válasza flash- (#6492) üzenetére


IRON STORM
őstag

Konkrétan nem tudom megmondani hány év. Véleményem szerint minimum 10 év de inkább több normális tárolás esetén.

Csak a TDi!

(#6495) flash- válasza IRON STORM (#6494) üzenetére


flash-
veterán

ezt olvastam a wikipedián:

"Élettartam [szerkesztés]

Egy közönséges DVD élettartama, jó tartási körülmények közt 10-15 év. Érdemes fénytől védett, hűvös, páramentes helyen tartani őket. Léteznek archiválási minőségű DVD-k, ezek élettartama hosszabb (100 év). Áruk a normál DVD többszöröse (5-6X).

A DVD-lemezek élettartama igencsak szóródik. Az ismert NIST-tesztek szerint csupán a vizsgált termékek 47%-ának becsült élettartama van túl a 15 éven. A legrosszabb eredmény 1,9 év a becsült élettartamra"

Tehát ez a 10-15 év azt jelenti hogy utána eltünhet az adat róla?....

és ezek az archiválási dvd-k valóban jók?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6496) IRON STORM válasza flash- (#6495) üzenetére


IRON STORM
őstag

Érdemes újraírni a lemezeket pár évente, szerintem az megoldható egy RAM lemeznél.
Addigra meg lesznek egyéb tároló technológiák amelyek kiváltják.
Amit linkeltél archival lemezeket valóban tovább bírják elvileg, de konkrét tapasztalat nincs róluk.
Nyugodtan írj RAM lemezre nem lesz gondod velük.

szerk: túl van misztifikálva ez a lemez dolog véleményem szerint. A sokak által szidott f.s minőségű Princo lemezek, amelyek legalább 7-8 évesek simán visszaolvashatóak.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#6497) flash- válasza IRON STORM (#6496) üzenetére


flash-
veterán

értem
szóval szerinted archiválásra a ram lemezek megbízhatóbbak mint ezek az archiválásra való dvd-k?

Én azért misztifikálom a dolgot,mert haver járt úgy hogy kiirt jópár ricoh lemezt,aztán pár év és nem olvasta őket se az asztali,se a pc-s olvasó...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6498) IRON STORM válasza flash- (#6497) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem igen.

Csak a TDi!

(#6499) jeni válasza IRON STORM (#6496) üzenetére


jeni
félisten

akkor nem véletlen,hogy maga a DVD-Ram lemez akár 1000 Ft/db

(#6500) IRON STORM válasza jeni (#6499) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én tavaly vettem 800 ft-ért Panasonic lemezeket. Szerintem már van olcsóbban is.

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.