Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Joltee válasza Daywalkerke (#7900) üzenetére


Joltee
aktív tag

Egyelőre tapogatózom, de az tuti, hogy összesen sincs belőle 100-nál több... Időközben találtam teszt-infókat a TYG03-asokról, szerintem nem vmi csúcs, a TYG03-as Verbánál vmivel jobb, másrészt láttam jobb és rosszabb eredményeket egyaránt.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7902) verybigboy válasza Daywalkerke (#7900) üzenetére


verybigboy
senior tag

A verba TY-es lemezeknél amiket láttam eredményeket azok azt mutatták hogy a Panasonic jobb alapanyagot kapott, vett!

(#7903) Flashget válasza Intruder A 6 (#7885) üzenetére


Flashget
félisten

DL lemezben ajánlott tipus..

Realme GT Master Edition

(#7904) Flashget válasza Daywalkerke (#7897) üzenetére


Flashget
félisten

nem véletlen linkeltem őket ;)
viszont a JVC-ből a DVD-R nem ajánlott kategória..az hogy mi volt 1 éve nem mérvadó..napjaink számít. Reméljük már jobbat alkotnak mint az eltelt 1 évben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7905) Daywalkerke válasza Flashget (#7904) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ahogy írtam holnap kapom a JVC DVD-R lemezeket és rögtön ahogy megjött írok is belőle és megy a teszt eredmény ide fel és most megmondom neked őszintén, hogy remélem nem lesz igazad és jó teszteket fog adni.
Ezt az ajánlott-nem ajánlott dolgot meg érdemes óvatosan kezelni, mert nekem itt fórumon ajánlották ezt a fos Philips DVD+R INFOME lemezt ami 1 kalap szar(és más tesztjei is ezt támasztják alá).

[ Szerkesztve ]

(#7906) Flashget válasza Daywalkerke (#7905) üzenetére


Flashget
félisten

Írtam remélem nem lesz rossz. 6-8-12x teszteket végez majd.
De azt is írjuk (én legalábbis írtam) sajna ma már nem lehet 100%-ra nyugodtan ajánlani lemezt akkora a mázli faktor. Ami tegnap még jó volt holnap már nem biztos.
Nem hogy gyártásnapok miatt van eltérés de még hengeren belül is! lehet kiveszed a hengerből a 20-tól a 40-ig lévőket (ha 50+10 kiszerelés) és gyönyörű írást kapsz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7907) Joltee válasza Daywalkerke (#7905) üzenetére


Joltee
aktív tag

"Ezt az ajánlott-nem ajánlott dolgot meg érdemes óvatosan kezelni"

Elismerem van benne vmi igazság, de valld be azért még mindig nagyobb esélye van, ha itt a fórumon írtak alapján veszel lemezt, mintha mondjuk a boltból az elsőt amit meglátsz... legyen az egy kínai Verba pl. ;) Sajna akkora a szórás azonos márka/MID-en belül is, hogy az előző mondatomban az "esély" szó nem véletlenül van ott. Az INFOME R30-as Philips pedig, (bár te rossz sorozatot fogtál ki és teljesen megértem a bosszankodásodat) sokaknak bejött! Sőt, némely sorozat a "Made in UAE" Verbatimokkal vetekszik, az pedig nem kis dolog.

Szerk.: Na, ez hasonló lett mint az előttem szóló. :K

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7908) Kcsabi válasza Daywalkerke (#7905) üzenetére


Kcsabi
tag

Azért hátrább az agarakkal, vagyunk itt egy páran, akik bizonyítani tudják, hogy nem minden úgy van, ahogy állítod. :N
Sajnos nem volt szerencséd, páran kaptatok néhány guriga olyan lemezt, ami nem üti meg a mércét, sajnos ez csak azt bizonyítja, amit már sokszor állítottunk, hogy mennyire nem stabil a lemezek minősége, mennyire szerencse kérdése még ugyanannál a MID-nél is, hogy mit kapsz a rendelésnél.
De ha beütöd a keresőbe, INFOME R30, egy jó pár olyan tesztet is találsz, amit még nem láttál az utóbbi pár évben, mert egyszerűen nem volt olyan jó minőségű lemez.
Adja a jó ég, hogy szerencséd legyen a JVC DVD-R lemezekkel, de mivel már egy páran írtunk a JVC lemezek utóbbi évben tapasztalt romlásáról és nem is az ajánlottak között van, nem fogok csodálkozni, ha jól po..ra esel a nagy mellényeddel. :K
További szép napot.

(#7909) adra


adra
tag

itt találtok teszteket MID és márka szerint

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#7910) adra válasza verybigboy (#7890) üzenetére


adra
tag

Szia,

Dobsz fel néhány RICOH tesztet? :R
Egyébként nálam is közepes eredményeket hoz.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#7911) Joltee válasza adra (#7909) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ennél már csak ez jobb, amit linkelték szerintem közel nem teljes adatbázis, ennek ellenére én is sokat "tanulmányoztam". :) Bár tesztek nincsenek benne ezt elismerem, de a MID-ek felsorolása adott lemeznél igencsak fullos!

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7912) Daywalkerke válasza Kcsabi (#7908) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ne értsetek félre én nem hibáztatok senkit, csak azért mondtam, hogy az ajánlás mellé mindig oda kell(ene) írni, hogy csak saját felelősségre, vagy, hogy nem 100%-ig biztos, mert aki először jön a fórumra annak megtévesztő lehet, egyébként meg 67 Ft-ért nem is várok csodát, ha már olyan lesz mint ez a Philips DVD+R amit 80Ft-ért vettem már akkor boldog leszek.

(#7913) AtG


AtG
aktív tag

Teszteltem az újonnan érkezett INFOME R30 lemezeket (06IG0802 *****).
SH-222AB 12X
AD-5260S 12X

Elég hasonló eredménnyel írnak.

(#7914) verybigboy válasza adra (#7910) üzenetére


verybigboy
senior tag

Rendben, akkor "néhány" Ricoh DVD+R teszt eredmény, a napokban írtam őket ...

Ricoh DVD+R 16x, első henger, Made in India, AD-7200A, fw. 1.z3, 12x

Ricoh DVD+R 16x, második henger, Made in India, AD-7200A, fw. 1.z3, 12x

Ricoh DVD+R 16x, harmadik henger, Made in India, AD-7200A, fw. 1.z3, 12x

Ricoh DVD+R 16x, első henger, Made in India, LG GSA-E10N, vJE07, 12x

Ricoh DVD+R 16x, első henger, Made in India, LiteOn 524A, vBLC2, 12x

Én jobbra számítottam ... persze én mindig jobbra számítok, ez hajt előre ... de ismét meg kell állapítsam - mint nem először - AD-7200A íróm hozta a legjobb eredményt :R

Te tudsz feltenni szintén pár eredményt?

(#7915) Flashget válasza Daywalkerke (#7912) üzenetére


Flashget
félisten

Miért is kéne? ez egy fórum nem fogyasztóvédelem!
Itt megosztjuk a tapasztalatokat lemezekkel, írókkal kapcsolatban. sőt ha veszünk lemezt szó nélkül teszteljük és berakjuk. én magam tavaly több lemezt teszteltem el mint amennyit megtartottam. kereskedőktől nem fogsz ennek a felét sem megkapni őt csak az érdekli, hogy eladja neked a kínai verbát meg a TDK-t..

Realme GT Master Edition

(#7916) verybigboy válasza Flashget (#7915) üzenetére


verybigboy
senior tag

Egyetértek, és köszönet Neked is Flashget a folyamatos fórum támogatásért, a tesztekért, az információkért!!! Ahogy mondtad, ezt egyetlen kereskedő sem fogja megtenni, a legtöbbjük még arra sem hajlandó hogy a média azonosítót megmondja mielőtt vásárolsz, nem hogy majd komplett teszteredményeket készítsen. Neki az a legjobb lemez amin a legjobb haszna van ... és ez az esetek többségében nem egyezik azzal amire Neked szükséged van!

(#7917) djculture válasza verybigboy (#7916) üzenetére


djculture
félisten

Minek is tesztelgetne mikor minden lemez más lehet minőségileg mint az előző...
Perpillanat biztosan normális minőségű lemezt amúgy se lehet venni. Az járt jól aki betárazott 4-5 éve, mert a legrosszabb akkori lemez is jobb mint bármelyik mai lemez.
Persze ez csak a magyarországon megvehető magyar illetve szlovák webshopok tartalmára értendő. Sajnos erre a részre csak a gány minőség jut.

[ Szerkesztve ]

(#7918) Flashget válasza verybigboy (#7916) üzenetére


Flashget
félisten

Mindenkinek jár a köszönet aki segít másokon. Főleg Kicsirigónak és IRON-nak az évek alatti segítségekért. Na és persze neked is aki ennyi íróval rendelkezik :)
itmédiások a mid kapcsán azért segítenek azért ezt is írjuk le!

Realme GT Master Edition

(#7919) verybigboy válasza Flashget (#7918) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

itmedia-val kapcs. nincs infóm, velük igazán csak 1-2x "üzleteltem". Van még 1-2 eladó aki készséges, de a nagy többség igazán azt sem tudja mit kérdezek.

(#7920) Flashget válasza verybigboy (#7919) üzenetére


Flashget
félisten

Ők megmondták melyik szállítmány volt INFOMEDIA R30 mid később az INFOME-t is. Kiírták a lemez mellé, akkor még nem volt egyértelmű hogy a promo csomagolás csak az ilyen mid.
Goldtól 1x kérdeztem telón hogy a verba +r ugye nem made in china...mondták nem hanem thaiwani. Aztán kiderült itthon mindegy volt hol gyártották :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7921) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok erre valaki tudna mondani valamit?

Köszi!

www.windydigital.hu

(#7922) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Megjöttek a JVC 16x DVD-R lemezek, íme a tesztek:

Samsung 222AB-vel 8x-an írva

Optiarc 7200A íróval 4x-en írva

Az egyébként befolyásolhatja az írás minőségét ha sok pici fájl(pár mb-os) írok rá? mert erre a dvd-re ilyeneket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#7923) Flashget válasza Daywalkerke (#7922) üzenetére


Flashget
félisten

okozhat de nem ekkorát..próbáld ki egy képfájl kiírását imgburnel többféle sebességen, hibát kizárandó de gyanítom ez ugyanolyan sz@r lemez mint amit mondtunk..nem ajánlott.

Realme GT Master Edition

(#7924) kicsirigó7 válasza Daywalkerke (#7922) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Kevésbé befolyásolja az írás minőségét az, ha sok pici fájl(pár mb-os) írsz ki DVD lemezre.
Akkor problémás, ha ezek a rendszer HDD-én vannak, ráadásul össze vissza helyezkednek el. Érdemes az imgburn-al lemezképet készíteni belőlük és úgy kiírni.
Írd ki így is, de nem sokkal lesz jobb az írásminőség.

Legalább kiderül, hogy ez valóban nem befolyásolja annyira. Hogy a mostani és az egy éve vett JVC lemezeid között (emiatt) ilyen különbség legyen.
Konkrétan ennyivel rosszabb minőségű a mostani, az 1-2 évvel ezelőttitől.

Tehát akkor: A nálad lévő, általad szidott. De valóban gyengébb minőségű Philips INFOME lemez, még is csak ajánlhatóbb másoknak mint a JVC? Hátha mások azért szerencsésebbek, és jobb minőségűt fognak ki belőle. :)

(#7925) Daywalkerke válasza kicsirigó7 (#7924) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ha megnézed a teszteket akkor az látható, hogy bár az INFOME-s pluszos Philips a PIF eredményekben jobb, de a PIE eredményekben meg a JVC a jobb tehát szerintem mindegyik hasonló lemez.

(#7926) Joltee válasza Daywalkerke (#7925) üzenetére


Joltee
aktív tag

A PIF hibák száma/nagysága mérvadóbb. Nyilván ha a PIE az egekben jár az sem jó, de itt erről nincs is szó.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7927) kicsirigó7 válasza Daywalkerke (#7925) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

PIE maximum érték az 280-ig elfogadható. 10 alatt jó minőség.
Összesen értékben ez egy jó minőségűnél 15-20.000 alatt van.
Közepesnél 20.00-120.000 között.
Egy átlagosnál 120.000-től 300.000-ig.
Ez felett már gyenge minőségnek mondanám.

Viszont a PIF maximum 3-ig.
Ennek az összesen értéke 500 alatt ideális, egy nagyon jó minőségű lemeznél.
Egy közepesnél 500-1000 között.
Egy átlagosnál ez elmehet 1000-től akár 3000-ig is.
Gyenge minőség, ez felett.

Jitter max 12% ig jó.

Legalább is én, így minősítem a lemezeimet.

Tehát nagyon nem egyforma a Philips és a JVC lemez minősége. :)

[ Szerkesztve ]

(#7928) Kcsabi válasza Daywalkerke (#7925) üzenetére


Kcsabi
tag

Ez a lemez nem nagyon szereti a 4X írást, 8X, 12X próbálkozzál Imgburn programmal OPC bekapcsolva, szerintem kisebb lesz a PIF érték.
Minden esetre, ha valami gagyi ezer éves Néróval dolgozol, azt érdemes lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#7929) Daywalkerke válasza Kcsabi (#7928) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nero 7-el írok az réginek számít? Ha igen tudtok helyette v.mi freeware író progit ajánlani? Ezt az OPC -t hol tudom ingburn-on bekapcsolni? ja és egyébként adatlemezeket(pl. zene, doksik) is érdemes Imgburn-el írni vagy csak képfájlokat?

Érdekesség kép itt egy 8 éves Arita 4x DVD-R lemez tesztje, de ami a legmeglepőbb, hogy a rajta lévő filmet(Az egyetlen Jet Li-vel) tegnap néztem meg és hiba nélkül lejátszotta az 5000Ft-os Hyundai asztali lejátszóm :-D

8 éves Arita 4x DVD-R tesztje

(#7930) Daywalkerke válasza kicsirigó7 (#7927) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Itt vannak újra a teszt eredmények mindegyik Samsung 222AB-vel írva:

Philips DVD+R Infome

JVC DVD-R yuden

Ahogy látszik a Philips PIE-be 162000 ugyanebbe a JVC 33000, míg PIF-be Philips 1600 és JVC 12000

Úgyhogy szerintem kb. ugyanolyanok, és ahogy mondtátok manapság még hengerek közt is van különbség, tehát lehet, hogy a következő 25-ös henger jobb(de az is lehet, hogy rosszabb) lesz.

(#7931) Flashget válasza Daywalkerke (#7929) üzenetére


Flashget
félisten

Ha igen tudtok helyette v.mi freeware író progit
te most komolyan nem olvasod el amit írok neked? leírtam mit és hogy csinálj.
de nem csak ma...hetekkel ezelkött mikor már kérdezted milyen lemez, milyen író, milyen progi.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7932) kicsirigó7 válasza Daywalkerke (#7929) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Azt hogy meg tudtad nézni, az nem a lemez minőségén, hanem az asztali lejátszó hibajavító képességén múlott. De ha ilyen írásminőségű lemezekkel eteted, nem sok jövőt jósolok neki. :D

Azért ha még egyszer megszeretnéd nézni. Mondjuk úgy fél év múlva, nem ártani lementeni egy másik lemezre.

(#7933) kicsirigó7 válasza Daywalkerke (#7930) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Most már én is látom hogy csak kérdezel, de szinte abszolút nem olvasol.
Vagy csak azt látod és olvasod el, amit akarsz. Annyi bizonyos hogy téged nem lehet semmivel sem meggyőzni. Mert csak mész a saját fejed után.
Én befejeztem veled az eszmecserét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7934) Daywalkerke válasza Flashget (#7931) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nem értem, hogy min húztad fel magad, mi rosszat mondtam-kérdeztem? Ma mikor is írtad le, hogy mit csináljak? nem értem, hogy ez, hogy jön a hsz-emhez...

(#7935) Daywalkerke válasza kicsirigó7 (#7933) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ezt ha megkérlek leírnád, hogy miből szűrted le? mert én egyáltalán nem mondtam, hogy a JVC jobb mint a Philips, de azt se, hogy a Philips jobb mint a JVC és az azért már engedtessék meg nekem, hogy lehessen szubjektív véleményem

(#7936) AtG válasza Daywalkerke (#7935) üzenetére


AtG
aktív tag

Bocsi, de te azt mondtad, kb. ugyanolyan a 2 lemez minőségre. Szerintünk nem. A JVC valami fertelem, hiába jobb PIE hibák tekintetében, a PIF értékek messze kimerítik sajnos a sz*r fogalmát. :)

(#7937) verybigboy válasza AtG (#7936) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) ... de a lényeg tényleg ez!

(#7938) Daywalkerke válasza AtG (#7936) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy nem lehet saját, szubjektív véleményem mint itt mindenki másnak? Mert amire hivatkozol(még ha nincs is mögé odaírva) a saját véleményem, mint ahogy itt mindenkinek megvan a saját véleménye.

(#7939) jeffo


jeffo
tag

Philips DVD+R (CMC MAG M01) lemez kapcsán valaki tapasztalt már olyat, hogy az író, amivel megírta, nem látja a lemezt, de egy másik író vagy dvd olvasó igen?
Itmedia-tól a múlt héten rendeltem Philips dvd-ket, de sajnos nem INFOME-s jött, hanem vegyesen RITEK-F16 és CMC MAG M01, többnyire az utóbbi. A Pioneer 215-ös írómmal 6x-os sebességgel elfogadható vagy akár jó minőségben írható, de eléggé vegyesek a teszt eredmények. A Panasonic dvd felvevők azonban nem szeretik ezt a midet.
A Plextor íróm a kérdéses lemezt látja, a Pioneer, amivel írtam azonban nem. Ennél elég sok a PIF total, a PIE értékek viszont jók.
Szerintetek írjam ki még egyszer?

Philips DVD+R, CMC MAG M01 tesztek:
Pioneer DVR-215@215L, 6x-os írás:
- Pioneer nem látja a lemezt, Plextor igen: [link]
- további tesztek: [link], [link], [link]

Panasonic DMR-ES15 dvd felvevő felvétel valós időben, 1-2x-es írás:
[link], [link]

Panasonic DMR-EH68 dvd felvevő gyorsmásolás, 4-6x-os írás:
[link], [link]

Egyébként fura, hogy tegnap az Itmedia shopból levették az INFOME-s Philips-et, eszerint talán nem is lesz mostanában. Tegnap este rákérdeztem, remélem mára válaszolnak, mert rendelni akarnék, de lehet, hogy akkor helyette rendelek Itmedia Pro DVD-R TTH02 lemezt, a papírtokos mintalemezek próbája alapján jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7940) AtG válasza Daywalkerke (#7938) üzenetére


AtG
aktív tag

Hogyne lehetne saját véleményed. Csak itt azért több hozzáértő, segítőkész ember is van (nem magamat értem alatta), akinek a véleményeit figyelmen kívül hagytad. Nyilván nem fognak megdícsérni, hogy milyen jól döntöttél, ha nem így van. És félre ne értsd, senki nem bántani akar, mi is csak a szubjektív véleményünket írtuk le.

(#7941) M3oH


M3oH
addikt

Na felteszem megint a kerdest: Milyen dvd erdemes rendelni most, ami nem aranyaron van? Nyaron vasarolt JVC nem volt gondom, de most mar nem ajanlot. Ok, de akkor mi ajanlot? Koszi

(#7942) AtG válasza M3oH (#7941) üzenetére


AtG
aktív tag

Én annak ellenére, hogy vannak gyengébbek is belőle (Maxellhez képest így is kitűnő) Philips +-os lemezt vennék. Gigaplaza-ban 52Ft/db.

(#7943) kali válasza AtG (#7942) üzenetére


kali
legenda

melyik maxell koronghoz képest? mert abban is van ám szórás rendesen...

(#7944) AtG válasza kali (#7943) üzenetére


AtG
aktív tag

A 16X-es "+"-os taiwani lemezt nagyon szeretem a Maxellben (mondjuk a jobb INFOME R30-cal az sem tud versenyeznyi), de mivel már drágább a Philips-nél ahonnan én veszem, ezért nálam marad a Philips a best-buy lemez.
A "-"-os 8X-es Maxell pedig Ritek G05, amit olyan szépen nem tudok megírni, a PIF-et max. 2-es értékre ki tudom hozni, de az össz PIE magas.

[ Szerkesztve ]

(#7945) Flashget válasza Daywalkerke (#7934) üzenetére


Flashget
félisten

ja hogy nem érted...

(#7923)

Realme GT Master Edition

(#7946) Flashget válasza jeffo (#7939) üzenetére


Flashget
félisten

milyen kiszerelést rendeltél?
mert az infome és infomedia mides philips csak a promo csomagolásban volt (25+5, 50+10) de a 100+20 már az amit kaptál!

Realme GT Master Edition

(#7947) Flashget válasza M3oH (#7941) üzenetére


Flashget
félisten

JVC-ből a DVD-R a nem ajánlott..DVD+R vehető de hiába TY nem kapsz extra mínőséget mint régen a verbatim TY esetében.

Realme GT Master Edition

(#7948) Flashget válasza AtG (#7944) üzenetére


Flashget
félisten

egy a lényeg..ne kínai maxell legyen mert az egy hulladék lemez..nekem volt piros/fekete csomagolású -R frízbinek való volt..a +R már jobb volt de elmaradt pl. a JVC+R-től egy hangyányival.
Én betáraztam Philipsekből nem tervezem, hogy vennék mostanában lemezt max. DL-t fogok.

Realme GT Master Edition

(#7949) kali válasza AtG (#7944) üzenetére


kali
legenda

anno vettem egy zsák ricohjpn-r03(-04) médiakódos maxell lemezt, abból kellene még, azon az - olcsó - áron! sok mostani maxell a közelébe sem ér...
miért írsz off módban? témába vágnak az írottak!

(#7950) M3oH válasza AtG (#7942) üzenetére


M3oH
addikt

Koszi! Berendeltem akkor + phillipsbol. Ennyi penzert nem rossz, es jo par honapig kitart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.