Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) djculture válasza M107 (#7100) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom embertelen áron.Legutóljára kodak dvd+-rw vettem ott normális áron,azóta akárhányszor megyünk oda csak lesünk.Kamera rendszerröl meg annyit hogy rendszeres az olyan hogy hifi tornyokról tekerő gomb lelopva meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#7102) ginola


ginola
addikt

Van vkinek pio 109-e , amivel írt +dvd philips infomediát?

(#7103) Flashget válasza M107 (#7100) üzenetére


Flashget
félisten

Na akkor lekell menni és venni!! :)

valamikor februárban saturnba az összes verbatim lemezt feltúrtam hol gyártották de egyik se volt UAE..a legjobb eredményt idén azzal a lemezzel érték el.

Realme GT Master Edition

(#7104) M107 válasza djculture (#7101) üzenetére


M107
addikt

Verba dvd+r v dvd-r 3580 Ft 25 db pakk
Inkább kifizetem 3660 Ft pest és hozok Jvc dvd+R 7000 Ft 100Db Ty lemez

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7105) M107 válasza Flashget (#7103) üzenetére


M107
addikt

Itt olvastam hogy az Uae kerülendő rosszabb mint a princo

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7106) fer válasza M107 (#7105) üzenetére


fer
őstag

Linkeld be azt a hozzászólást!!!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7107) djculture válasza M107 (#7104) üzenetére


djculture
félisten

Az még istenes én legutóbb 5db os szines tokos packot láttam ott 1990ft ért és akkor sírnak rínak hogy jaj szlovákból veszik a lemezt.Egyébként nem csodálkoznák ha kitalálnának ellene egy törvényt.Most van egy nyilatkozat hogy addig amig nem adja el az ember a lemezeket nem kell matricadijat fizetni a lemezekért,de ezt bármikor megváltoztathatják.

[ Szerkesztve ]

(#7108) verybigboy válasza M107 (#7104) üzenetére


verybigboy
senior tag

"Verba dvd+r v dvd-r 3580 Ft 25 db pakk" ... szó-szó ...

Made in UAE Verbatim nagyon kurrens lemez, sajna hogy nem GM-től vagy Itmediatól lehet kapni ... emberi áron!

(#7109) Flashget válasza M107 (#7105) üzenetére


Flashget
félisten

Linkeld be légyszíves ezt a hsz-t!

mert én egy ilyet tudok.
illetve ami elötte és utána íródtak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7110) flash- válasza verybigboy (#7108) üzenetére


flash-
veterán

a minuszos verbatim tenyleg nem jo lemez?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7111) M107 válasza Flashget (#7109) üzenetére


M107
addikt

Jó Reggelt

Épp te írtad ezeket a sorokat:

"DVD+R Verbatim esetében szintén kerülendő a Made in China gyártású (csomagoláson rajta van hol készúlt) ha Made in Thaiwan akkor sem garantált a jó lemez Verbatimból vagy ha Indiai. lutri kategória lett sajnos ez a márka DVD lemezben.
Ha valaki belebotlik Verbatim DVD+R Made in UAE gyártásba azonnal a topicba írja be milyen kiszerelésben és hol vette :D "

"Lutri kategória lett sajnos ez a márka DVD lemezben"
Innen azt szűrtem le hogy annyit ér mint annak idején a Princo.

Ha valamit félreértelmeztem akkor elnézést.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7112) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link] [link]

Két egymást követő lemez ugyan azon hengerből. 8x írás 7280s 1.01 fw. Nincs is szórása a lemeznek :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7113) Flashget válasza M107 (#7111) üzenetére


Flashget
félisten

Félre.

a Made in UAE amit idén vettek magasan a legjobb mínőséget produkálta írástesztben. Tehát ezért "üldözzük" ezt a verbatim lemezt :)
Viszont ebből is kell egy tesztpéldány, hogy olyan a mínősége 8esetleg azonos gyártás) vagy gyengébb.

Realme GT Master Edition

(#7114) fer válasza DeadMeat (#7112) üzenetére


fer
őstag

És lassabb tempóval próbáltad? A jittered az nagyon jó, nálam 8X-on van hogy 11 fölé is elmegy! 6X-on 9-10 között van, 4X-en megint magasabb!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7115) flash-


flash-
veterán

sziasztok
ha nec íróval írt lemez írását leet pontosan tesztelni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7116) DeadMeat válasza fer (#7114) üzenetére


DeadMeat
veterán

Persze, minden sebességen van teszt, várom, hogy jó legyen a ph-s képfeltöltés.A jitter jobb alacsonyabb sebességeken, de 16x írva sem megy 10 fölé.

Flash: Tesztképes író kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7117) Flashget válasza flash- (#7115) üzenetére


Flashget
félisten

lehet tesztképes írókkal..
LiteOn
Plextor
Asus

bár jittert nem tud mérni, de az MTK chipsetes samsung írók is jók hozzá

Realme GT Master Edition

(#7118) fer


fer
őstag

Azt vettem észre, hogy a philips lemezek felső ezüstös karimáján van amelyiken vannak apró vonalak, (mint egy vonalkód) meg számok, és van olyan henger (széria) aminek tök üres az ezüstös része!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7119) verybigboy válasza fer (#7118) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez nem igazán érthető, kifejtenéd picit pontosabban?!

(#7120) Flashget


Flashget
félisten

A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!

Most írtam Pio215L 6x-an lemezeket INFOMEDIA R30..tragédia a teszt. Egymás után voltak a tégelyben...

15 illetve 30-as PIF érték..a lemezen ugyanazon pontján mint a vezúv úgy kitörtek vagyis feltörtek a vonalak. Bezzeg addig úgy 3,5GB-ig PI 7 az össz hiba 2245 a PIF 2 és össz hiba 89 volt. A Jitter így is 8.8% lett.

Realme GT Master Edition

(#7121) Joltee válasza Flashget (#7120) üzenetére


Joltee
aktív tag

Megállapíthatjuk azt, amit már eddig is tudtunk: sajnos nincs olyan lemez a piacon, amelyik stabilan jó eredményt hozna. :(

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7122) verybigboy válasza Flashget (#7120) üzenetére


verybigboy
senior tag

A képfeltöltés nekem sem üzemel, így nem tudom feltölteni a ma írt próba lemezem eredményét :(

A lényeg, Pio215L, Philips DVD+R, INFOME R30, 8x, össz adat 4468 MB
Össz. PIE: 3777, Max. PIE: 7, Össz. PIF: 123, Max. PIF:2, Jitter Max: 11.2, Jitter átlag: 8.82

Tökéletesen megírt lemez, igaz jitter téren nem vagyok elégedett!!!

Holnap kipróbálom ezen író ATA-s verzióját is (Pio 115).

[ Szerkesztve ]

(#7123) Joltee válasza verybigboy (#7122) üzenetére


Joltee
aktív tag

Aztán reméljük beválik majd a 115D, mert ha nem, mi lesz a racionalizálással? :DDD ;) ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7124) verybigboy válasza Joltee (#7123) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ne is beszélj róla ... időm sincs rá, szegény kicsirigó is erre vár, jönne Neki a Jézuska karácsonyra, de még Jézuska nem tudja összeszedni az írókat és letesztelni ismét ...

(#7125) Joltee válasza M107 (#7100) üzenetére


Joltee
aktív tag

Tegnap "túrtam" én is a debreceni Tecsóban, de csak indiai (-R) meg taiwani (+R) Verbák voltak.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7126) Flashget válasza Joltee (#7121) üzenetére


Flashget
félisten

igen csak ezzel a lemezzel még nem volt ilyen gondom.
viszont abban sem vagyok biztos, hogy lemez hiba van...úgyis a héten (lehet holnap) átesek egy teljes formattáláson, visszarakom AHCI modba legfeljebb nem lesz jitter mérés ezen a gépen..és utána kiderül mi a gond.
mellesleg most a 7260S is gyalázatosan írta meg.

Realme GT Master Edition

(#7127) Joltee


Joltee
aktív tag

Szeptemberi beszerzéses (Gold-Media) Philips, egymást követő két lemez azonos hengerből:
1., 2.
Pio 215L, 6x-osan írva.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7128) verybigboy válasza Joltee (#7127) üzenetére


verybigboy
senior tag

Pio 215 legjobb eredményt az esetek többségében 8x írás mellett hozza!!! Írtál már 8x-an is ilyen lemezt? Én igen :D

(#7129) fer válasza verybigboy (#7128) üzenetére


fer
őstag

Nem igaz, a 6X jobb minőséget eredményez (legalább is nálam), még te is mondtad, amikor én 8X-an akartam írni, hogy próbáljam ki 6-al, és jobb lett, mint a 8X-os!

Majd csinálok képeket a lemez felső részéről, ha nem világos miről beszéltem itt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7130) Kcsabi válasza fer (#7129) üzenetére


Kcsabi
tag

Igazad van, belső átlátszó felület külső kerületi vonala alatt félkörben mintha vonalkód, vagy mi lenne, ez a 25+5 pakkon nem volt.

(#7131) Joltee válasza fer (#7129) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ja ja, a jitter kisebb lett 6x-osan írva. A 6x/8x között PIE/PIF tekintetében nem emlékszem jelentős eltérésre, de majd megnézem. (Kb. annyi különbség lehetett, amennyi belefér a lemezek szórásába is...)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7132) Joltee


Joltee
aktív tag

Egy kis Philips INFOME R30-as statisztika, 6x-osan írva 5 fajta íróval.
Bár a kiírt adatok mennyisége nem mindig ugyanannyi, nagy különbség azért nincs (4.10-4.35 GB). A lemezek egy hengerből valók.
Látszik amit verybigboy is említett már párszor, hogy az IDE-s verziók (7200A) jobban szerepelnek, mint a SATA csatolósak (7200S).
Az öt pörkölő közül ezek alapján a 7200A a nyertes befutó. (jittert is nézve)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7133) fer


fer
őstag

Ezekről a vonalakról beszéltem!
1 2
A hatvanas hengerből 50 db vonalkás volt, az alatta lévő 10 db meg nem!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7134) Joltee válasza fer (#7133) üzenetére


Joltee
aktív tag

1., Egy újabb "Nazca-vonalak" rejtély? :D
2., Alulra már nem jutott... :DDD

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7135) fer válasza Joltee (#7134) üzenetére


fer
őstag

Ezek szerint nem sorba csomagolják ahogy lejön a gyártósorról, hanem valamilyen szinten ömlesztik, vagy átcsomagolják! Vagy a Philips-nél kerül vegyítésre amikor rányomtassák a márkajelzésüket! Én az utóbbira tippelek!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7136) verybigboy válasza Joltee (#7132) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igen, most már Te is látod. Elvileg ez is lehetne lemez és lemez közti különbségből de hogy szinte mindig az legyen az már azért csak nem életszerű ...

Amúgy ami mostanság került hozzám INFOME R30 lemez, a jitter értéket tekintve magas értékeket kapok. NEC 7200A-val írva 8x-an átlag majd 10 körüli a jitter (9.8 vagy valami ilyesmi) ... ez még nem tetszik ...

Pio 115 még nem volt kipróbálva, remélhetőleg hamarosan Ő is sorra kerül!

(#7137) Kcsabi


Kcsabi
tag

Na, kipróbáltam ezt a Philips DVD+R, 60-as pakk,mai szerzemény, nem különösen jó eredmény, Pioneer 216L íróval, 8X írva.[link]

(#7138) fer válasza Kcsabi (#7137) üzenetére


fer
őstag

Nincs azzal semmi baj! A te lemezeden vannak sugár irányú vonalkák a felső ezüstös részen?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7139) Kcsabi válasza fer (#7138) üzenetére


Kcsabi
tag

Igen, vannak. Eddig nem is találkoztam ilyennel, igaz nem sok lemezt vettem, a nyáron vett pár darabon nem volt ilyen.
A mellette éppen, hogy látszó DVD R3 felirat is más és a felirat után a régi lemezeimen minden 0001 sorszám látható, ezeken meg egy 8 jegyű kód, meg valami nagyon apró írás, amit az én nagyítóm nem tud.
Szerintem ez már nem a szó szerinti promó csomag.

(#7140) Joltee válasza fer (#7138) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nekem a szeptemberi 50-es hengerben a legalsó kb. 10 lemez (már csak ennyi van benne) ilyen "vonalkódos" szintén. A tetején lévőkre már nem emlékszem...

verybigboy, Kcsabi: holnap jön nekem is 2x60db Philips DVD+R; ezek szerint nagyon jóra ne számítsak... :O

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7141) Kcsabi válasza Kcsabi (#7137) üzenetére


Kcsabi
tag

Ugyanabból a gurigából 7280 1.01 íróval [link]6X írva.

[ Szerkesztve ]

(#7142) verybigboy válasza Joltee (#7140) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szo-szo ... sajnos a cégtől ahonnan rendeljük annyira pörög a készlet, hogy esély sincs arra hogy ugyanazon szériából kapjunk. 1-2 nap, vagy tán 1-2 óra és már más dobozt nyitnak és abból adnak ... lehet hogy épp jót fogsz ki, de az is lehet hogy befigyeled, nagyon nagy szerencse kell (kellene).

(#7143) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nem tudjátok honnan tudnék 50, 100-as üres új CD-DVD tartó műanyag hengereket venni (lehetőleg Bp.-i átvétellel, mert nem szeretnék + 1000 forintokat csak szállításra költeni). Várom az ötleteket, köszönöm!

(#7144) Joltee


Joltee
aktív tag

A Kcsabi által végzett tesztekhez: a Samu által produkált eredmények mennyire "valósak", mármint egy Lite-On (v. Lite-On belsős) íróhoz képest?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7145) Flashget válasza Joltee (#7144) üzenetére


Flashget
félisten

nagyon minimális az eltérés nálam..elenyésző a különbség.
jittert viszont a samu nem tud mérni ezért nincs elfogadva a teszt az írótól.

Realme GT Master Edition

(#7146) Joltee válasza Flashget (#7145) üzenetére


Joltee
aktív tag

A jittert tudtam, PIE/PIF érdekelt; köszi a választ! :R

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7147) Kcsabi válasza verybigboy (#7143) üzenetére


Kcsabi
tag

Megkérdezem holnap az informatikusokat a cégnél, hátha nekik van.

(#7148) verybigboy válasza Kcsabi (#7147) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#7149) adra válasza verybigboy (#7143) üzenetére


adra
tag

privi ment

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#7150) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Verbatim DVD-R 16X 6X sebességgel megírva. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.