Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) verybigboy válasza Joltee (#7499) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez nálam már a jó széria! Melyik fw.-el írtad 7200A-nál?

(#7502) TeeJay


TeeJay
félisten

gondolom JVC-ből sem ajánlott a DVD-R vagy ez még jobb mint a Verbatim?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7503) Joltee válasza verybigboy (#7501) üzenetére


Joltee
aktív tag

1.09 orig.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7504) verybigboy válasza Joltee (#7503) üzenetére


verybigboy
senior tag

8x és 12x-en már próbáltad? (Amúgy nálam az 1-es jelű írómon 1.04-es van, a 2-es jelűn pedig 1.05 van) Tesztet most nem tudok feltenni mert másik gépemen van, de emlékeim szerint a 7200A 8 és 12x-es sebesség mellett hozta a legjobb eredményt ... érdekes vannak olyan szériák ahol a gyorsabb jobb eredményt ad, és van ahol a lassabb írás adta a jobb eredményt (gyorsabb=12x, lassabb=8x).

(#7505) Joltee válasza verybigboy (#7504) üzenetére


Joltee
aktív tag

Összvissz 1 Philipset írtam 8x-osan a 7200A-val, jelentős eltérés nem volt a 6x-oshoz képest. 12x-esen még ezzel az íróval ezt a lemezt nem próbáltam, de ezek szerint egy próbát megér... (kevés az a 3 hely a MIDI-házban... 1-et fixen a 24B3LT foglal le teszteléshez; marad 2. :( állandóan cserélgetek írót, a csavarhúzót már el sem rakom a gép elől. :D)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7506) verybigboy válasza Joltee (#7505) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szerencsémre gyors csatlakozós a gépemben az írók rögzítése, különben meghülyültem volna már én is ... el sem tudom képzelni ha csavarozgatnom kellene ... akkor egy akkus csavarhúzót kellene beszerezni ... egyre komolyabb sport ez a miénk :D

(#7507) Joltee válasza verybigboy (#7506) üzenetére


Joltee
aktív tag

Én jobban szeretem a csavaros megoldást (mindkét oldalt 1-1), bár gyorsrögzítős az enyém is... 1.09-cel nem is próbáltad az INFOME R30-at?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7508) verybigboy válasza Joltee (#7507) üzenetére


verybigboy
senior tag

1.09 is volt fent régebben, csak azt hiszem azzal az volt a gondom hogy írási stratégiát nem tudtam váltani ... nekem meg mániám mindent kipróbálni, így ment vissza az 1.04 és az 1.05 is. Amúgy mikori gyártású a 7200A-d?

(#7509) Joltee válasza verybigboy (#7508) üzenetére


Joltee
aktív tag

2008 május

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7510) Met


Met
nagyúr

Nyomtatható lemezből mit érdemes most venni és + vagy - ?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7511) Flashget válasza verybigboy (#7506) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam sem gond az írók ki és be szerelése a probléma ott van, hogy elfogyott az alaplapon az USB helyek száma :DDD
2db vinyó, előlapi USB, 3db író a negyediknek már nincs hely.
Vagy fogom a raidbe rakom a vinyót és akkor felszabadul 2 hely :p

Realme GT Master Edition

(#7512) verybigboy válasza Flashget (#7511) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én a 70+ írómmal gondolhatod hogy vagyok, hányadik helyre próbálom "dugni" a dugnivalómat ... :D

(#7513) Flashget válasza verybigboy (#7512) üzenetére


Flashget
félisten

annyival már burkolhatod a szobád falát is :D

Realme GT Master Edition

(#7514) verybigboy válasza Flashget (#7513) üzenetére


verybigboy
senior tag

... ne félj, kapom is IDEhaza a "bókokat" a családtagjaimtól ... nem igazán tartanak komplettnek ... persze Ők nem értenek ehhez :DDD

(#7515) Joltee válasza verybigboy (#7514) üzenetére


Joltee
aktív tag

Akkor nálatok kérdéses egyáltalán mit fogsz kapni karácsonyra? :D
(Ja, kitalálom: lemezmegsemmisítő készüléket :DDD)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7516) verybigboy válasza Joltee (#7515) üzenetére


verybigboy
senior tag

... Naaaa ...

Már mondták hogy Nekik mindegy mit csinálok az írókkal, de tüntessem el a polcról az összeset a lemezekkel együtt ... most mennek be a szekrénybe, feliratozom, kategorizálom őket, már azt sem tudom mim van és mennyi ... szegény kicsirigo is azt hitte a Jézuska visz Neki pár írót tőlem (habár ha tőlem nem megoldotta máshonnan ... pár ( :D ) írót azért beszerzett így is) ...

(#7517) kicsirigó7 válasza verybigboy (#7516) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát igen, számíthatok én rád. :D
Bővült igen az én gyűjteményem is, :K 18db 100% működőképessel. 8db részben jóval. 2db DVD ROM olvasóval.
Ja meg 14db alkatrésznek valóval. Bár rajta vagyok hogy megmentsek ezekből is párat.

(#7518) Joltee válasza kicsirigó7 (#7517) üzenetére


Joltee
aktív tag

Hűha...... :Y :C :R OMG :D

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7519) Flashget válasza kicsirigó7 (#7517) üzenetére


Flashget
félisten

Jézus..azt láttam, hogy eladni akarsz..naívan azt hittem végül csak rászántad magad és veszel BR írót :)

Realme GT Master Edition

(#7520) Flashget


Flashget
félisten

Amúgy az mitől van, hogy egy 50db-os Philips csomagon belül többféle gyártásból származó lemez van?
Verybigboy?
Azért kérdezlek téged mert Te kérdezed a sorozatszámokat mindig :)

Realme GT Master Edition

(#7521) verybigboy válasza Flashget (#7520) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szerintem ez úgy van hogy a gyártás során több szalagról jönnek a lemezek a csomagoló egységhez és ezért kerülhet egy csomagolásba több gyártósorról lekerült lemez. Nekem anno szerencsém volt a DVD-R lemezeimmel, ott kizárólag 11JF sorozatszámú lemezek voltak, meg is vettem az összes raktáron lévő lemezt másnap, most itt figyelnek (családom igen nagy örömére) a szekrény tetején. ... vésztartalékok (ezt mondom a családom többi tagjának :D )

BR írás ... nos erről ha jól emlékszem írtam, korábban, én magasnak találom a lemezek árát, ezért a magam részéről én még maradok a DVD íróknál. Itt is jóformán a DVD5 formátumnál, ennek találom elfogadhatónak az árát. DVD9-et itt is magasnak érzem, és csodálkozom picit hogy nem közelít jobban annak az ára a DVD5-ös lemezek árához. Ár-érték és biztonság arányban szerintem a DVD5 a legjobb.

(#7522) Flashget válasza verybigboy (#7521) üzenetére


Flashget
félisten

Én ilyenre gondoltam de egy 50-es csomagnál már 5db éemeznél is 2 különböző van..lehet van vagy 10 féle az 50-ből..és akkor megvan a magyarázat is arra miért térnek el tégelyen belül is a lemezek mínősége.

Én azt hittem mikor ellenőrzik a mínőséget kivesznek vagy 10db-ot találomra abból megnéznek egyet és az így összeszedett lemezeket csomagolják egybe, a nagykernek meg olcsóbban eladják.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7523) verybigboy válasza Flashget (#7522) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez is lehet egy verzió, míg nincs ki egy ilyen gyárban dolgozik, addig nem tudjuk meg a valódi igazságot! Sajnos ebből adódik az hogy nem elég csak azt mondani hogy ugyanabból a csomagból vettem ki a lemezt, ugyanazon szériából is kell lennie hogy mondjuk 2 író íróképességét össze tudjuk hasonlítani.

(#7524) Met válasza Met (#7510) üzenetére


Met
nagyúr

:U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7525) Gallac válasza Met (#7524) üzenetére


Gallac
senior tag

Hát nyomtatható lemez ez jó kérdés, nekem manapság amire írtam és "még elfogadható"
írásminőséget értem el vele az a MEMOREX DVD+R 16 x lemezek voltak.

mindjárt keresek is képet az írásról.

Nyomtathatóban is jó lenne Infomedia R30 (DVD-R) vagy INFOME 30 (DVD+R), de szvsz
nem gyártanak ilyenben.
Esetleg próbálj ki még JVC DVD+R-t, bár ezt is csak nagyon halkan mondom.. :D

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#7526) Met válasza Gallac (#7525) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

Akkor inkább a +-os lemezeket nézegessem?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7527) Gallac


Gallac
senior tag

[link]

Ezen eléred az írásminőséget, Memorexhez képest nem rossz, persze ne hasonlítsuk a Philipshez.
Író Samsung Sh-222A, lemez: Memorex 16x full printable DVD+R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#7528) Met válasza Gallac (#7527) üzenetére


Met
nagyúr

Se Memorex se JVC írhatóban. :(
Olyan hely kell nekem ahol a jövő héten átvehetem sk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7529) Flashget válasza Met (#7528) üzenetére


Flashget
félisten

Azért nem kaptál választ mert nem nagyon veszünk nyomtatható lemezt. Ha vesz is valaki ilyen tipust nem olvasta még a beírásod :)
Sima mezei DVD+R lemezt ezt vettem és ezt tudom ajánlani is. Csak ugye ez nem nyomtatható Te pedig azt kerestél.

Realme GT Master Edition

(#7530) djculture


djculture
félisten

nyomtathatóban csak a majd 100ft os jvc -r jó valamire ...

(#7531) Flashget


Flashget
félisten

98-ban írt cd lemez (AOE1 játék) reccenés nélkül simán beolvasta a LiteOn win7 64 biten..
ő az vagy így
valszeg 1x vagy max. 2x sebességel írhatták. Ez még TDK volt :)

Realme GT Master Edition

(#7532) djculture válasza Flashget (#7531) üzenetére


djculture
félisten

Nekem van olyan 650megás plextor cd lemezem amin egy marha lyukat fúrt. Simán olvasható kivéve egy könyvtárt,ott van a lyuk gondolom :D

[ Szerkesztve ]

(#7533) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság. Hogy mit kezd egy 4x DVD-R+R író, egy mai 16x lemezzel. :)
Ezért kipróbáltam egy 2003-as BTC DRW1004IM pörkölőt,egy 16x SONY16D1 lemezzel.
Érdekes módon felajánlotta a 2 és 4x írásebességet is. Pedig fw szinten nem ismeri a MID-et.
Tehát ez egy általános írási stratégiával készült pörkölés.
Az eredmény [BTC DWR1004IM 4x pörkölés]
A végeredmény, használható lemez. Nem az írásminőség volt a fő cél. :D

Összehasonlításul, egy 16x BenQ 1650 pörkölése ugyan arra a MID-re: [BenQ 1650. 8x pörkölés]

[ Szerkesztve ]

(#7534) TeeJay


TeeJay
félisten

na vettem végül egy 30-as guriga Sony D21 DVD+R lemezt
most írok vele 4x meg 8x sebességen egy lemezt aztán kiderül hogy milyen lesz
remélem nem fogok befürödni vele :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7535) Joltee


Joltee
aktív tag

Egy érdekes (de inkább idegesítő) dolgot magyarrázatok már meg nekem légyszi: Philips INFOME R30 lemez, NEC 7200A író, 1.09 bitsetting fw. 12x-esen megírt lemezt sem az Asus 24B3LT sem a Samsung 222L nem látja. A 7200A látja, az avi-k tökéletesen visszaolvashatók róla. És ez már a 2. ilyen lemez. Érdekes módon az elsőnél a 222L még látta a lemezt, de az Asus már akkor sem. 6-8x tempónál minden OK. Arra gyanakszom, hogy az író használt volta (előélete nem ismert) a 12x sebességgel kombinálva okozza a gondot. (?) :U Majd kipróbálok egy másik fajta lemezt is 12-16x-osan.
Egyébként az írás legvégén a sebesség 12,6x-ig ment fel, számomra ez is furcsa kissé...

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7536) verybigboy válasza Joltee (#7535) üzenetére


verybigboy
senior tag

Érdekesség kép hasonló "gondom" volt úgyszintén INFOME R30 lemezzel, de LG GSA-H62N íróval. 6x-os sebesség mellett látta a Liteon 624-em, 8x-s 12x-es sebesség mellett nem, s azóta sem látja ... kicsirigo H-E-L-P mi itt a gond???

(#7537) Joltee válasza verybigboy (#7536) üzenetére


Joltee
aktív tag

Most megnéztem asztaliban is (a sz.géppel csak hang nélkül néztem bele): a kép jó, de gyakorlatilag hang az nincs!

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7538) kicsirigó7 válasza verybigboy (#7536) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Bár kicsi a valószínűsége hogy tutira így van, de leírom hogy szerintem ez mitől lehet.
Egyébként én még nem jártam így különböző sebességeken írt lemezekkel.
Különben biztos átunna járok ennek.

"Ez csak az én gondolatom, és nincs igazolva hogy így van!
Különböző sebességeken különböző módban pörkölnek az írók.
Általánosan így: 4-6x CLV, 6-12x Z-CLV, 12-16x CAV, 16-24x P-CAV
De ez írónként és fw verzióként is változhat!
Egyúttal az olvasási stratégiák is így működnek.

Ebből adódóan ha egy régebbi íróval pörkölsz 6x sebességen Z-CLV módban egy lemezt.
Akkor fennáll a lehetőség, hogy egy új 22-24x író ami 6x san CLV-ben ír és olvas.
Nem fogja tudni kezelni az adott lemezt."

Apropó az LG-H62N véletlenül nem az enyém? :U

Szk:
A H62N tudtommal az INFOMEDIAR30 mid-et,fw-szerint 4-8-12-16x-san pörköli.
A legtöbb LG úgyszintén, ezeken. :)
Hogyan tudtad vele 6x-san pörkölni? :U

[ Szerkesztve ]

(#7539) verybigboy válasza kicsirigó7 (#7538) üzenetére


verybigboy
senior tag

INFOME R30-at (DVD+R) írtam ... imgburn-el ... de ott lehet elkerülte a szemem hogy 6x-an nem is írja fw szinten!

Amúgy az LG GSA-H62N az én íróm volt, a Tiédhez még nem nyúltam hozzá, azaz de, be kellett már tennem a szekrénybe azt is ;)

(#7540) Joltee válasza kicsirigó7 (#7538) üzenetére


Joltee
aktív tag

Egy biztos: más-más módon ír a 7200A 8x-osan és 12x-esen, ezt megfigyeltem. Nem vágom ezeket a rövidítéseket sajna (bár nemrég linkelt be valamelyikőtök erről egy kis szösszenetet), de 8x-nál sávokra osztja a lemezt, az elején 6x-osan ír, utána egyből vált 8x-ra. 12x-nél 6x-osan kezdi, majd folyamatosan növeli a sebességet 12x-ig.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7541) kicsirigó7 válasza Joltee (#7540) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

"az elején 6x-osan ír, utána egyből vált 8x-ra. 12x-nél 6x-osan kezdi, majd folyamatosan növeli a sebességet 12x-ig."

Ez amiatt van, hogy a 7200A. 4x-sen CLV, 6-8x-san Z-CLV-ben pörköl.
12-16x-san már CAV módban.
A normál 16x DVD-R+R lemezek többségénél, ha jól tudom.

Szk:
CLV (Constant Linear Velocity).
Z-CLV (Zoned Constant Linear Velocity),
CAV (Constant Angular Velocity)
P-CAV (Partial Costant Angular Velocity).
[Bővebben!]

[ Szerkesztve ]

(#7542) kicsirigó7 válasza verybigboy (#7539) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát ha az imgburn-nél 6x-ost állítottál be, még ha véletlenül is.
Ezt hiába tetted, mert valójában 4x-sen pörkölte. :)
Szk:
Az írószoftver nem fogja felülbírálni az fw-ben lévő stratégiát. :N
Helytelen beállítás esetén, inkább a kisebb, (vagy a legkisebb) sebességet alkalmazza a szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#7543) fer válasza kicsirigó7 (#7533) üzenetére


fer
őstag

Engem se hagyott nyugodni, ezért én is kerestem ilyen "mid alapján nem ismerheti" lemezt! Thoshiba SD-R5112 az ugye csak mínuszos lemezeket volt hajlandó írni, nagyobb szerencsével akár 4X-en is!Maxell 16X-R RITEKF1 TDK 16X-R TTH02
Akkoriban mindent max-on írtam (4X)! Szerintem ezeket a mideket a Toshiba sem ismerhette, mivel ha jól tudom az utolsó kiadott fw 2004 elején volt hozzá! Ahhoz képest szerintem ezek sem olyan rossz irományok!

Épp most készült el még egy TDK iromány tesztje: [link]

Vagy valamilyen oknál fogva mégiscsak ismerhette a mideket??

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7544) fer


fer
őstag

Erről a lemezről van valakinek tapasztalata?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7545) Flashget válasza djculture (#7532) üzenetére


Flashget
félisten

ezt a Philipset 3 meghajtóm se tudta beolvasni, már csak a samsung maradt mentőövként :p
pedig ez is '98-ból való kb.

Realme GT Master Edition

(#7546) fer válasza Flashget (#7545) üzenetére


fer
őstag

Ez hányszoros?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7547) Flashget válasza fer (#7546) üzenetére


Flashget
félisten

fogalmam sincs..13 éve kaptam a lemezt ;)
1x-8x a lemez.

Realme GT Master Edition

(#7548) Joltee válasza fer (#7544) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az árából kiindulva nemigen próbálhatták ki túl sokan... :U

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7549) kicsirigó7 válasza fer (#7543) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

"Vagy valamilyen oknál fogva mégiscsak ismerhette a mideket??"

Nem ismeri semmiképp, legalább is fw alapján nem. :N
Legfeljebb annyit, hogy az DVD-R vagy DVD+R szabvány.
Azért tudja még is megírni, mert egy általános írási stratégiát alkalmaz. Mint minden olyan MID-re, amit fw alapján nem tud kezelni.

Ez annyit tesz hogy minden DVD-R lemeznek, szabvány szerint gyakorlatilag egyformának kell lennie. Mivel így biztosított a kompatibilitás az írókkal/lejátszókkal.
Mint ahogy a DVD+R lemezeknél is van egy szabvány, amitől a gyártás során nem térhetnek el.
Ezért azt veszi alapul ilyenkor az író, hogy ez egy szabvány DVD-R vagy DVD+R lemez, és elkezdi pörkölni egy általános írási stratégiával, max 4x-sen. Aztán vagy sikerül az írás vagy nem. :)

Vannak azért olyan írók is, amelyek az firmware-jukban nem szereplő MID-es lemezt, egyszerűen kiköpik. Azzal hogy rakjon be írható DVD-R vagy DVD+R médiát a meghajtóba!

Az már megint más kérdés, hogy a lemezgyártók milyen minőségű alapanyagokat használnak fel a lemezgyártás során. Meg hogy minőségre vagy mennyiségre mennek inkább.

Az közismert hogy a gyártók különböző médiaazonosítóval látják el a lemezeiket.
Egyrészt hogy megkülönböztessék belsőleg is a lemezeiket, más gyártó termékétől.
Másrészt hogy az író gyártók, tudjanak különböző sebességű írási stratégiát kidolgozni hozzá.
Itt jön képbe a firmware kérdés. Mert ha fw szerint pörköli az író a lemezt, akkor pontosan arra a MID-re gyárilag beállított/finomított írási stratégiákat használ, persze a sebességválasztástól függően. Így sokkal jobb minőségben tudja pörkölni az adott (ismert)lemezt mint egy általános írási stratégiával (max 4x sebességen). Ráadásul akár 18-20-22-24x sebességen is, a 16x lemez MID-ek némelyikét. Ha mai írókat vesszük alapul.

[ Szerkesztve ]

(#7550) adra válasza fer (#7544) üzenetére


adra
tag

Nekem van.

[link]

Nem sikerült túl jól megírnom :N

Még van belőle itthon, megpróbálom, hogy a Plextorom (Lite-On) FHT ON módjával jobban meg lehet-e írni. Egyébként Made In India.

üdv

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.