Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) fer válasza djculture (#7399) üzenetére


fer
őstag

Fel se merem tenni az eredményt, olyan borzasztó lett!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7402) djculture válasza fer (#7401) üzenetére


djculture
félisten

Ez ilyen és a gyári lemez 10 év múlva is olvasható lesz.Többi következtetést meg lelehet vonni ebböl...

(#7403) smiti


smiti
addikt

Engem is kíváncsivá tett, hogy milyen a gyári lemez. Az első dvd lemez amit megvásároltam, emlékszem még 9000 Ft volt, mondjuk az első lejátszóm is 80k volt anno.Amerikai Pite 1999-ből :D

(#7404) jeffo válasza djculture (#7209) üzenetére


jeffo
tag

IT Media PRO *UHC TTH02* DVD-R 16x *Silver* 100cw (IT4066) - erről a lemezről valaki tudna több infót mondani?

Itt volt egy teszt pont azzal az íróval, ami nekem is van: [link]

Eszerint ezt érdemesebb 6x-osan írni? Mert én általában a 16x-os lemezeket 8x-osan szoktam.
Az OHT, FHT beállítás feltétlen szükséges, hogy valamelyik legyen bekapcsolva, anélkül rosszabb lenne az érték? Az ImgBurn nevű programban a Tools/Drive/Change Advanced Settings/Lite-On fülön belül találtam Force/Online HyperTuning néven. Ha mondjuk én nem ImgBurn-nel, hanem Nero-val írnám, akkor milyen lenne? Ha bekapcsolom ezt az opciót, akkor más író programokban is érvényes?

Ha valaki tud, tegyen be még tesztet róla, más íróval, más sebességgel. Van még egy régebbi íróm, ami Pioneer DVR-215L, amivel én szinte mindig 8x-osan írok.
Az ITMedia fórumban ajánlgatták ezt a lemezt, habár én főként pluszosat szoktam rendelni, csak jó lesz ez is, csak akkor egyedül számítógépben való írásra használnám. Az asztali dvd felvevőbe rögzítésre vagy kimásolásra meg marad a pluszos JVC vagy Philips, bár most már nem nagyon akarok JVC-t venni.

Szerintem most rendelek próbára 2-3 darabot az 1 darabos papírtokos kiszerelésből, és ha jó lesz, akkor 12-én vagy 19-én megrendelem a 100-as hengert, mert elvileg akkor lesz kuponkód, és adnak 5% vagy karácsony alkalmával még nagyobb kedvezményt is, és úgy jobban megérné.

(#7405) jeffo


jeffo
tag

"Verbatim DVD+R Double Layer 8x 10cake" lemezből ami nem szingapúri gyártású azt ajánljátok-e XBOX-hoz való használatra? Egy ismerősnek szeretném karácsonyi ajándékba, szóval olyan kellene amit biztosan jól olvas a játékgép, és nem szállna el a fej tőle.
1 éve vettem ilyen lemezt utoljára, taiwainit, csak hogy azóta több helyen is az olvasható, hogy az gyengébb minőségű lett.

Az ITMedia shopban most éppen kifogyott, 1 darabos kiszerelésű jöhetne szóba, de az sokkal drágább.
"Verbatim DVD+R Double Layer 8x **PRINT** NormalJC (IT5649)" - ilyet írt valaki mostanában, tudnátok tesztképet betenni?
Vagy rendeljek 1-2 darabot belőle próbára? De ha valaki biztosan meg tudná mondani, hogy nem jó, akkor nem rendelek feleslegesen.

Mondjuk elképzelhető, hogy 1 héten belül érkezik a 10-es hengeresből a shopba, ami lehet, hogy made in singapore lesz, akkor talán érdemesebb azt megvárni. Valami más webshop tipp, ahol kapható ilyen? A Gold-media-nál sajnos nem jelzik a gyártót.

(#7406) djculture válasza jeffo (#7404) üzenetére


djculture
félisten

Egyszerű az infó régi tdk alapanyag tökéletes lemez csak drága.

(#7407) King Unique válasza jeffo (#7405) üzenetére


King Unique
titán

Hát Verba +DL-ből tényleg a szingapúri a legjobb,az indiai,v taiwani vmivel gyengébb minőség,de még mindig jobb,mint a többi RITEK midcode Maxell,TDK és társai,v Sparban vettem tavaly Emtec-et,RICOH middel,de vmi iszonyatosan sz@r volt,vsz vmi nagyon ratyi széria,v fake Ricoh volt.
Szal csak Verba+-os (indiai,taiwani is elmegy azért,v megvárod a szingapúrit az a tuti :K ),v Ricoh mides eredeti Ricoh,Kodak DL-ek jók még,de látom elfogyott már mind2 IT-nél,ill 2,4x van,az még elvileg jó,csak drága...szal marad Verba. nyomtathatót nem próbáltam,azt nem tudom milyen.
Még TDK +DL volt jó régen,az is RICOH mides volt,a "talpas hengerű és zöld feliratos szürke lemez" :K ,de abból mostanság lekerekített hengeres fehér feliratú RITEK mides kapható,ami sz@r... :DDD (IT-nél henger stimmel,lemez nem,vsz nem ok,Goldnál kép alapján elvileg jó lenne,de szerintem az is ritek lesz,mert a kép csak illusztráció ugye :DDD )..

[ Szerkesztve ]

(#7408) Dobos91


Dobos91
csendes tag

sZIASZTOK!

Van egy OPtiarc 7260s íróm.
Gyárilag 1.03 fw van rajta! Érdemes felrakni a 1.61 FW-t?

RitekG05 lemezeim vannak jelenleg... 4-6-8x-osan írjam?

Köszi a segítséget.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7409) Flashget válasza smiti (#7403) üzenetére


Flashget
félisten

Sok értelme nincs gyári dvd tesztnek csak jó móka :)
Még azt sem írja ki miféle lemezzel van dolgunk :p

A profi valami 900Ft volt tecsóban pár éve akkor vettem.

Nero CD-DVD Speed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : DVD-ROM
Kapacitás: : 4.29 GB
: 4396 MB
: 4610367488 bytes
Különleges Információ
Rétegek : 1
Másolás védelem : n/a
Régió(k) : 2
Nyers Adat
Physical Format Information (00h)
0000 - 01 02 01 00 00 03 00 00 00 25 59 93 00 00 00 00 - .........%Y.....
0010 - 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 - ................

Realme GT Master Edition

(#7410) zsizsef válasza ginola (#7392) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ilyenre gondoltam.

(#7411) ginola válasza zsizsef (#7410) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, már csak a flac-ot kéne audio cd formátumba konvertálni.

(#7412) IRON STORM válasza fer (#7401) üzenetére


IRON STORM
őstag

A gyári lemezt préselik, semmi köze az írható lemezhez. Ezért is nincs értelme az írásminőség tesztnek a gyári lemezekkel.

Csak a TDi!

(#7413) fer válasza IRON STORM (#7412) üzenetére


fer
őstag

Az olvashatóság ott is olvashatóság! Szerintem meg sokan tudják, hogy azokat préselik ezzel nem mondtál újat, de ettől függetlenül olvasáskor a drive-nak, épp úgy küszködnie kell a hibajavításokkal mint egy rosszul megírt lemeznél! Sőt nekem már volt adathibás gyári dvd-m, bárkinek kölcsönadtam mindenkinek megállít ugyanannál az időpontnál a filmlejátszás, és a sz.gép sem bírta felmásolni annak ellenére, hogy nem volt rajta semmilyen védelem!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7414) IRON STORM válasza fer (#7413) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen olvashatóságról beszélünk. Nem minőségtesztről.

Szerk: Kimondottan az írható lemezek teszteléséről szól.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#7415) Joltee


Joltee
aktív tag

TDK ScratchProof 8x DVD-R lemezt tudnék szerezni vagy 10-20 db-ot. Ha jól informálódtam ezeknek TTH01 MID-je van. TTH02-ről olvastam rosszakat is, az "előd" TTH01 vajon milyen? (A lemez karcállósága vonz főleg, archiválni kellene, de ha sz@r a lemez minősége akkor nem megyek bele...)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7416) Kcsabi


Kcsabi
tag

Sikerült megint egy aránylag jót írnom a Philips DVD+R lemezre.
Természetesen szerencsém volt, hogy olyan lemezt kaptam egy barátomtól, ami egész jó eredményt hozott az INFOME R30-asok között.
Pioneer 216L, 6X írva.

[INFOME R30] :C

[ Szerkesztve ]

(#7417) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

Szerintem nem is lett rossz 4x irás
lehet hogy 8x sebeséggel jobb eredményt adott volna?

[link]

(#7418) royalka


royalka
őstag

Hali mindenki. Kicsit nyálazgattam a topikot, de mégse világos. Most nekem van egy pioneer 215D -m ezzel akkor most nem tudok lemezt tesztelni? Viszont ha tudok akkor hol tudok utána olvasni hogy a kapott grafikonon mi a lényeg? A dvd-ken képeket tárolok amik igen fontosak. A lényeg csak annyi lenne hogy leszeretném ellenőrizni hogy milyen állapotúak.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#7419) DeadMeat válasza royalka (#7418) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem tudsz tesztelni vele :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7420) kicsirigó7 válasza royalka (#7418) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

PIE PIF Jitter Lemezminőség tesztet nem tudsz készíteni a 215D-vel. :N
(Arra Csak a LiteOn, BenQ, Plextor, és LiteOn klón Asus Plextor írók képesek.
Vagy PIE PIF tesztre alkalmas MTK chipszettes Samsung írók.)
Legfeljebb Benchmark tesztet tudsz csinálni, ha [ilyen] szép egyenletesen emelkedő ívet kapsz, akkor még nincs baj a lemez minőségével.
Ha viszont, nagy visszaesések lesznek benne. Az azt jelenti, hogy azon a részen már nehezebben olvasható a lemez. Ha visszaesik 1x sebességre vagy az alá, akkor minél hamarabb mentsd le a lemez tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#7421) royalka válasza kicsirigó7 (#7420) üzenetére


royalka
őstag

Igen, pont ilyenre gondoltam ahogy írod. Most már teljesen világos. Nagyon köszönöm.. :C :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#7422) TeeJay


TeeJay
félisten

milyen DVD és CD lemezt ajánlotok laptopos írókhoz?
nekem az Acer notiban ilyen van MATSHITA DVD-RAM UJ890AS
gondolom ezeket egyáltalán nem lehet frissíteni szóval lemezből kell jót szerezni hozzá

eddig én mindig Verbatim DVD-R lemezt vettem bár utoljára kb. tavaly azóta nem igen
most kellene vagy 25darab DVD és vagy 20 CD
aztán akit néztem ő JVC + és - meg Verbatim + - lemezt árul na meg van neki Philips is

notiban 4-6x sebességgel szoktam írni, vajon melyiket vegyem hogy ne szívjam meg
adatot már nem mentek DVD-re csak filmet (divx)

köszönöm az infót

u.i.: szerintem tőle fogok venni mert közel van hozzám meg nincs időm keresgélni mindenfelé
[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7423) Flashget válasza TeeJay (#7422) üzenetére


Flashget
félisten

DVD-R
ez a lista alapján én nem vennék semmit. Főleg olyan söralátét nem amit belinkeltél.
De ha nagyon kell akkor Jvc DVD-R 25db-os 60ft ez legalább TY mid.

CD-ből ezt vedd (TY mid)
Jvc CD-R 25db-os 45ft

Verbatim DL+R 10db-os 310ft (meg kell kérdezni tőle hol gyártották, ha Made in Singapure az jó)

Philipsből a promo csomag a jó 25+5, 50+10 de olyan nincs nála.

Realme GT Master Edition

(#7424) Flashget válasza royalka (#7418) üzenetére


Flashget
félisten

Mi a bajod ezzel az íróval hogy optiarc 7261-t akarsz venni?
Én a helyedben inkább asust vennék, mert akkor tudsz írás tesztet végezni. Ettől a Pio-tól a ma kapható írók nem jobbak a boltokban!

Realme GT Master Edition

(#7425) kicsirigó7 válasza Flashget (#7424) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én nem látom sehol hogy ő 7261S-t akarna venni. Sem azt, hogy venni akarna valamit. :N
Csak azt kérdezte hogy az írójával milyen tesztet tudna végezni. Mert képek vannak a lemezeken és nem szeretné ha eltűnnének róla.

#7423
Verbatim DL+R 25db-os Print ebben szokott lenni Made in Singapure.
Vagy is mostanában csak is printes lemezben beszerezhető. Normál verbatim DL-ben aligha.

[ Szerkesztve ]

(#7426) Flashget válasza kicsirigó7 (#7425) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

[link]

a nem látom sehol-ra linkeltem :)

ok, thx.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#7427) TeeJay válasza Flashget (#7423) üzenetére


TeeJay
félisten

oké akkor hol vásároljak hogy ne szaladjak bele hulladék lemezbe?

ha más nem akkor jó lesz az a JVC DVD és CD mert max filmet írok rá tehát nem nagy tragédia ha nem tudom majd lejátszani, max kiírom újra

ti hol szoktatok vásárolni értelmes minőségű lemezt ha szabad kérdezni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7428) kicsirigó7 válasza Flashget (#7426) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Értem, én is olvastam, de most nem ezekre a hsz-ekre válaszoltál. Hanem [erre]. :)

(#7429) fer válasza Flashget (#7426) üzenetére


fer
őstag

De az a DVD írós fórumban volt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7430) slaci007 válasza jeffo (#7404) üzenetére


slaci007
senior tag

Mostani lemezekhez képest egész jó.OHT,FHT funkciók az íróra vonatkoznak íróprogramoktól függetlenek.Programok a beállításukhoz,setting utilities vagy smartburn[link]

Tungsram 1896-2022

(#7431) Flashget válasza TeeJay (#7427) üzenetére


Flashget
félisten

Sajnos manapság már nem lehet kijelenti "ezt vedd meg ez tuti lemez" mint régen a verbatim TY lemeznél.
Mi itt csak ajánlani tudunk hogy ezévben milyen tapasztalatok gyűltek össze lemezekről és az alapján mit szabad venni. És van egy nem ajánlott kategória is.
Ilyen nem ajánlott 16x lemezek esetén:
Maxell -R
TDK +- (név és az ár a régi a mínősége siralmas)
Verbatim DVD-R és minden olyan verba ami made in china van írva a csomagolásra.

ajánlott a Philips lemez INFOMEDIA R30 és INFOME R30 lemezei.
pl [link] és akkor mutattam egy helyet is ahol szoktam venni lemezt. :)

Realme GT Master Edition

(#7432) Flashget válasza kicsirigó7 (#7428) üzenetére


Flashget
félisten

ő érteni fogja az a lényeg.
vagy nem? :)

Realme GT Master Edition

(#7433) kicsirigó7 válasza Flashget (#7432) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez az írásminőség tesztelési mizéria, főleg videó fájloknál érdemleges.
Legfőképp a Jitter és a PIF érték. Mivel az asztali lejátszók hibajavítási képessége koránt sem olyan jó mint egy belső DVD írónak.
Másodsorban PS-Xbox játékkonzolokhoz írt biztonsági mentéseknél.
Mivel ezeknek az optikai meghajtója, igen érzékeny a rossz minőségben írt lemezekre.
Sokkal hamarabb beadják az unalmast mint egy DVD író.
Ezek cseréje nem 4-5-7e forint, mint egy pc meghajtónak!

DVD adat vagy kép fájloknál elég egy Bencmark teszt. Ami bármilyen Pc belső vagy külső optikai DVD meghajtóval elvégezhető. Tehát DVD RW vagy DVD ROM meghajtókkal is, csipszettől márkától típustól függetlenül.

Jelen esetben ő csak képeket tárol DVD lemezen. Ezért felesleges vennie egy PIE-PIF-Jitter tesztképes írót. De akár Optiarc Ad-7260S-t is vennie, a Pioneer 215D mellé. :)
Legfeljebb akkor ha más tervei is vannak, vagy már döglődik a Pioneer-je.

(#7434) verybigboy válasza kicsirigó7 (#7433) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az a pioneer azért ne döglődjék, annál jobbat nem igazán tud beszerezni főleg nem a mai leosztásokból!

(#7435) laca112


laca112
tag

Sziasztok!

A fiam ovijában készült télapóünnepség felvételeit én sokszorosítottam és teszteltem is néhány lemezt.
Igaz,hogy csak kb 1,6 GB anyag van a lemezeken de számomra meglepően jó eredmények születtek.Minden írás 6x.
Samsung 223l:

IHAS624B GL27

(#7436) TeeJay válasza Flashget (#7431) üzenetére


TeeJay
félisten

kösz
az lesz szerintem hogy végigkérdezem az összes +/- lemezét hogy mit hol gyártottak
aztán már talán okosabb leszek
főleg Verbatim + meg JVC + érdekel de megnézem ezt a Philips-et is hátha

CD-ből meg Verba vagy JVC

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7437) Flashget válasza TeeJay (#7436) üzenetére


Flashget
félisten

Verbatim + os ha kínai felejtős..bár én thaiwanit vettem februárban és egy hulladék mínőség volt. hátha szerencsésebb leszel.

Realme GT Master Edition

(#7438) Flashget válasza laca112 (#7435) üzenetére


Flashget
félisten

de számomra meglepően jó eredmények születtek

INFOMEDIA R30 a mid...

Realme GT Master Edition

(#7439) Flashget válasza TeeJay (#7436) üzenetére


Flashget
félisten

CD-ből én vettem maxellt ami jobb volt mint a verba és az ára is kevesebb volt :)

Realme GT Master Edition

(#7440) TeeJay válasza Flashget (#7437) üzenetére


TeeJay
félisten

JVC-vel befürödhetek?
abból + vagy - legyen amit veszek?
JVC CD arról mi a vélemény?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7441) DBC


DBC
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül mi történt a Gold-Media.hu-val? Idáig a Burningmedia-rol rendeltem de az eltűnt. A Gold-Mediaról rendeltem most és semmi email az alap rendelés emailen kívül (dec 4.) telefonjuk kikapcsolva, emailre nem reagálnak. Ilyenkor mi van?

(#7442) djculture válasza DBC (#7441) üzenetére


djculture
félisten

Én múlthéten rendeltem meg is jött probléma nélkül..

(#7443) DBC válasza djculture (#7442) üzenetére


DBC
tag

Ó de gáz. Igazándiból még a telefonjukon se érhetőek el, és az info emailre küldött emailre sem válaszolnak, nekem meg rendelnem kéne minél előbb lemezt. én Dec. 4-én rendeltem, és semmit nem tudok azóta.

Arról kaptál emailt, hogy már úton, stb?

[ Szerkesztve ]

(#7444) #77246208


#77246208
törölt tag

Néhány korábbi írásom teszteredménye, most már jitter kijelzéssel.

[Samsung SH-S222L (SB03) - 6x - INFOME R30]
[LiteOn iHAS124A (BL0U) - FHT on - 6x - INFOME R30]
[Samsung SH-S222L (SB03) - 6x - MCC 02RG20 (Verbatim Archival Gold 8x)]
[Samsung SH-S222L (SB03) - 8x - INFOME R30]

A tesztek AHCI-s környezetben készültek. Ez úton is köszönöm DeadMeat kollégának az ötletet, miszerint Intel AHCI driverrel próbálkozzak a Windows 7 saját AHCI drivere helyett! :R Bejött a tipp!

[ Szerkesztve ]

(#7445) djculture válasza DBC (#7443) üzenetére


djculture
félisten

Bevagy regelve a honlapra gondolom.Oda rendelésedhez mivan irva státuszként?Ilyen nekem akkor volt hogy nem volt már az adott cucc,akkor lapitottak. Héten lehet még rendelek én is amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#7446) DBC válasza djculture (#7445) üzenetére


DBC
tag

talán hiba volt vendégként rendelni? :D
Habár ez akkor sem magyarázat arra, hogy telefonon sem, emailben sem elérhetőek

[ Szerkesztve ]

(#7447) DBC válasza djculture (#7445) üzenetére


DBC
tag

Ja, és a lapítás mit takar? Hetekkel később megküldték, vagy semmi jel, és eltűnt az éterben az egész rendelés?

(#7448) djculture válasza DBC (#7447) üzenetére


djculture
félisten

Nekem kellett fölhivni őket hogy mivanmá.Aztán aztmondták utána néznek és hirtelen 10 perc múlva jött az email,hogy a renderélést töröltük mivel nincs készleten a termék és nem is várható.Vannak ott érdekességek...

(#7449) Flashget válasza #77246208 (#7444) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is bejött tippe :)

Realme GT Master Edition

(#7450) Joltee válasza #77246208 (#7444) üzenetére


Joltee
aktív tag

Ez az utolsóként belinkelt eredmény eléggé über! :R Jitter is kíváló! :R
Nekem még nem sikerült kifognom ilyen szériát ebből a lemezből, pedig vagy 4-5 különböző hengert próbáltam már... :(

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.