Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#6101) Flashget válasza DeFranco (#6098) üzenetére

Flashget
(félisten)

És én, mint laikus felhasználó honnan ismerem meg a jó lemezeket (ránézésre).

sehogy.

itt megkérdezed a topicban mit ajánlanak megvenni és azt veszed. sokkal több segítséget kapsz mint bármelyik boltban. ott az a érdek, hogy eladjanak, itt az a érdek, hogy szart nem veszünk. :)

aztán vagy jó, vagy nem?

vagy jó vagy nem..sajnos ez van. 5 ével ezelött még nem ilyen volt a DVD lemez helyzet.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6102) kicsirigó7 válasza DeFranco (#6098) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Kívülről nincs ráírva egyikre sem, hogy jó vagy nem :N
Ami majdnem tuti, az Philips -R+R nél a 25cake-30cw-60cw csomagolás.
Sony -R+R lemezeknél a Thaiwani.
Maxell +R Thaiwani gyártás, fehér-zöld-sárga csomagolás.
Verbatim +R lemeznél Made in India vagy Thaiwan, Hol az egyik jobb, hol a másik.
JVC +R szépen írható, de már többen jelezték hogy elég hamar romlik a minősége.
Tehát vásárlás, megrendelés előtt nem árt megnézni/megtudni hogy milyen van készleten.

Én pl ezekből vennék: [Maxell DVD+R] [Philips DVD+R]
[SONY DVD+R] [Philips DVD-R] [Verbatim 8x DVD-R]
16x DVD+R Verbatim lemezek felől érdeklődni kell, hogy melyik kiszerelés nem Made in China.
Legalább négy különböző lemezt vegyél ,aztán majd kiderül hogy melyik válik be.
Nem árt egy PIE-PIF tesztképes író sem. [Asus 24B3ST] vagy 24B3LT.Esetleg [Samsung SH-S222L] Satában Samsung SH-S222AB.

[ Szerkesztve ]

(#6103) DeFranco válasza kicsirigó7 (#6102) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

OK, na lássuk a medvét:

Aranysárga maxell lemez, lilás adatfelülettel, Ezüst Maxell DVD-R data/video felirattal.

Belső gyűrűn DVD-R 120 min video / 4,7 GB data 16x Speed
cWH003180257C20
kódok aranysárga alapon

MID: RITEKF1

Forrás: ismeretlen. Ár: 50 Ft/db

Mennyire biztos, hogy ez frankó / nem frankó

Ha frakó:
Pioneer DVR111D íróval CDBurner XP-vel írható?

(#6104) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Nekem Maxell dupla rétegűből RitekF1 midijű volt,megtudtam írni rendesen nem volt vele gond,most sikerült kifognom Maxell Dupla rétegűből Ritek S04 066 midijű lemezt.Végeztem tesztet megszeretném veletek osztani..Mi a véleményetek?

(#6105) djculture válasza DeFranco (#6103) üzenetére

djculture
(félisten)

az hulladék lemez,dvd+r már akkor inkább.Ritek f1 ek kritikán aluliak.

[ Szerkesztve ]

(#6106) kicsirigó7 válasza DeFranco (#6103) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Maxell DVD-R MID: RITEKF1 Nem frankó. :N Mindegy milyen a szitázás vagy az írható felület. Ezüst Maxell DVD-R data/video felirat, szerintem az új piros fekete csomagolású Chinai Maxell lemez.

Én MAXELL 16x DVD+R lemezről beszéltem. Annak a MID kódja RITEKF16
Egyébként is, már leírtam párszor hogy milyet vegyél, linkeltem is őket. Egy helyről megtudod midet rendelni. Csak a piros feliratokra klikk az egérrel.
Ezért nem értem hogy mi ez a: OK, na lássuk a medvét: :DDD
Erre jössz egy olyan lemezzel amit nem javasoltam. :D

(#6107) DeFranco válasza kicsirigó7 (#6106) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

Értelmeztem amit írtál, és rá is kattintottam, csak a MID kódot néztem be, azt hittem az jó, ezt elnéztem sorry. Azért írtam csak ezt be, mert ilyet találtam itthon, és gondoltam hátha...

A képeket, linkeket megnéztem, köszönöm. Tényleg sokat segítetek, elnézést, hogy tök vagyok a témához. Igyekszem. :R

(#6108) kicsirigó7 válasza tomaszka88 (#6104) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

DL lemezben, soha nem volt RITEKF1 MID-es lemez. :N
Mert ez a MID, normál 16x DVD-R, tehát 1 rétegű Ritek lemez.
De ha egyszer Samsung SH-S222A íród van, akkor mért nem készítesz KProbe2-vel PI-PIF tesztet az írásairól? [Download] KProbe2
A tesztet 4x sebességen végezd.

[ Szerkesztve ]

(#6109) kicsirigó7 válasza DeFranco (#6107) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Arra a kínai RitekF1 lemezre semmi kép ne írd ki a képeket.
Jól pörkölve is, max jó ha egy évet ha kibír. Vagy még annyit se. :(

Ha fontosak a kiírni valóid, akkor muszáj lesz kicsit belemélyedned a témába. ;)
Legalább is a MID-eket illetően.

(#6110) Flashget válasza DeFranco (#6107) üzenetére

Flashget
(félisten)

kukmál :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6111) King Unique válasza DeFranco (#6090) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Ha még olvasod...
Vegyél egy jó írót (ha még nem lenne) és jó lemezeket,amit kicsirigó7 is ajánlott. Esetleg archival lemezeket (pl.JVC,v MM-ben is van 8x Verbatim Gold archival,Kodak Gold...esetleg ez az M-Disc...) Aztán tesztelgesd,írd ki több dvd-re is a fontos cuccokat stb. :K
100% garancia nincs rá,h 10 stb. év múlva is megkesznek :N ,de dvd lemez írás mellett,praktikus ma már pl. külső hdd-re is menteni (azok se drágák,ill időközönként veszel újat,egyre olcsóbban és átmented arra,még mielőtt esetleg elhasználódna),esetleg online tárhelyekre feltölteni a cuccokat,az a lényeg legyen több biztonsági másolat.,ill.a fontos adatokat a kor technológiája által kínált adattárolókra időközönként újra át/lementeni. :K
Nem kell ezt túldramatizálni,ments több helyre,több féle adattárolóra,azt kész.Így teszek én is és még szerencsére nem volt adatvesztésem...kopp-kopp... :)

[ Szerkesztve ]

(#6112) DeFranco válasza King Unique (#6111) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

Olvasom, persze. Gondolkodom az archival-on erősen, megnézem mennyibe kerül. Ha megfizethető, akkor az lesz, és gondolkodom egy külső winchesteren is, a vesémbe látsz :)

@Flashget: ha viszont valami sima, akkor ez ;)

Köszönöm mindkettőtöknek.

(#6113) tomaszka88 válasza kicsirigó7 (#6108) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Jah bocsi elnéztem:D Leszedtem a Kprobe 2-t csak kifagyott nem indul el win7 64bitem van...Valami megoldás :U ?

(#6114) Joltee

Joltee
(aktív tag)

Bár nem lemez, de hozzá tartozó téma (sz'al csal kicsit OFF :) ): a G@ld-Media-tól rendelek DVD-t; tudtok ajánlani olyan tokot, ami jó minőségű? Értem ezalatt: a rögzítő korong nem törik darabokra 1 hét után, nem esik le magától róla a lemez, de azért nem csavarhúzóval kell róla leszedni :D , normálisan záródik a tok, stb. Gondolkodtam még dvd-táskán is, de valahogy egy jó tok számomra biztonságosabb tárolási módnak tűnik. :U

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6115) kicsirigó7 válasza tomaszka88 (#6113) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Opti Drive Control, csak ez nem ingyenes.
Nero DiscSpeed is buherálható, hogy elinduljon Samsung íróval.
[link] Itt le van írva a mikéntje. Igaz Plextor íróhoz, de samu esetében is ez a megoldás.

(#6116) djculture válasza Joltee (#6114) üzenetére

djculture
(félisten)

Amaray tokok az értelmesek

(#6117) td válasza kicsirigó7 (#6072) üzenetére

td
(senior tag)

Na ezt nem gondoltam volna! :D Valami női megérzés volt (bár ez szerintem csak urban legend), mert akkor viszonylag jó áron kiválasztott a kínálatból egy jó fajtát.

Legújabb tapasztalat: megírtam a +R-es Verbatimot 2.4x-esen, és a Nero verify szerint jó lett. Manuálisan még nem volt időm végignézni, de eddig mindent olvasott.

FW-frissítés volt, de az újjal sem ismerte fel az író a lemezt, tehát akkor ugyanazzal a stratégiával írhatta, mint két éve, amikor utoljára írtam +R-es Verbát (2007-eset).

Majd még azért ellenőrzöm. Amit viszont észrevettem, hogy a lemez széle egy kicsit durva, van egy minimális pereme az írható oldalán. Ez a régebbire még nem igaz.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6118) kicsirigó7 válasza td (#6117) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

A 16x +R verbára milyen sebességeket ajánlott fel az író program? Csak 2,4x-est?
Ha 6 vagy 8x lehetőség nem volt közte, akkor valóban csak egy általános, az író által (generált) írási stratégiával írja a MMC004 MID-et.

De mért nem tesztelsz a Plextor íród saját tesztprogramjával?
Ha dobozosan vetted, akkor rajta lesz a hozzá adott CD-n, vagy le is tölthető.
A Nero verify csak visszaolvashatóságról ad információt, valós írásminőségről nem. :(

(#6119) Blackdeath

Blackdeath
(aktív tag)

hy!

egy nec ad-7203a (1.28 fw) íróhoz melyik philips dvd lemez jó? + vagy - ?

(#6120) td válasza kicsirigó7 (#6118) üzenetére

td
(senior tag)

2.4x, 4x és 8x voltak. Vaciláltam, hogy 4x-en írom meg, de végül maradtam a lehető leglassabbnál. Abból gondoltam, hogy nem ismerte fel, hogy a Nero InfoTool szerintem csak azt írja ki, amit az író közvetít felé. De erről nem tudok konkrétat.

A Plextorhoz adott CD-n van PlexTools, ezt fel is tettem, de a system tray-ről elérhető menüből csak két fajta lejátszó nyitható meg (multimedia és CD). Nem tudom, ez miért van így, emlékeim szerint nem lehetett kiszelektálni semmit sem a telepítőjében.

(#6121) kicsirigó7 válasza td (#6120) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Ha felajánlotta a 4x és 8x írást, akkor ismeri az íród FW szerint.
Felesleges 2,4x sebességen pörkölnöd ezt a lemezt.
De mindenképp megéri teszteket csinálnod írásebességek szerint.
Kérdez meg valakit, akinek van régebbi Plextor írója, hogy hol találhatod a PlexTools programon belül a tesztelő részt, és hogyan használd.
Ebben én nem tudok segíteni, :N mert nincs és nem is volt Plextorom.

(#6122) kicsirigó7 válasza Blackdeath (#6119) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Mindkettő. :K

(#6123) Flashget válasza Blackdeath (#6119) üzenetére

Flashget
(félisten)

jelenleg bármelyiket :)
viszont az INFOME R30-at 3db íróm is szebben pörköli mint az INFOMEDIA R30-at

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6124) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Ki olvastam ImgBurnnal a lemez ID-ket,hozzá teszem a mai napig tudom rendesen olvastatni mindegyik lemezem!!

Ridisc DVD-R : ezen a régi lemezen ott van a Made In China felirat és ugyan ilyen IDT olvastam ki a verbákból is.

ID : MCC 03RG20

Maxell DVD-R :

Ritekf1

Maxell DVD+R DL:

ID: RITEK-S04-66

JVC DVD-R :

ID: TYG03

Memorex DVD-R :

ID: CMC MAG. AM3

Maxell DVD-+R:

ID: RITEK-F16-01

TDK DVD-R :

ID: CMC MAG. AM3

Verbatim DVD-R(China és India is) : ez itt érdekes akkor ez most eredeti vagy nem?:D

ID: MCC 03RG20

(#6125) td válasza kicsirigó7 (#6121) üzenetére

td
(senior tag)

Én nem gondoltam volna, hogy egy 2006 eleji FW-vel ismerni fogja, de akkor ezek szerint igen. :) Majd meglátom, mit fog szólni a másik maradék, jelenleg még bontatlan -R-es Verbatimhoz. :) Annál ugyanis csak 1-2-4-et ajánlott fel a múltkor.

A PlexTools-nál az a baj, hogy sehol nem érhető el több annál, mint amit írtam. Sem a "gyorsmenüben", sem a Start menüben. Amikor indul a rendszer, akkor, már bejelentkezés után persze, feldob egy ablakot amíg betölt, aztán slussz. Na mindegy, majd legfeljebb rákeresek a neten, aztán letöltöm.

(#6126) DA3MON

DA3MON
(tag)

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy melyik márkájú DL lemezeket ajánljátok Xbox 360 játékok futtatására? :DD

(#6127) Sub-ZeRo válasza DA3MON (#6126) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Havernak csak egy maxell-t vitt, persze dupla rétegen. Azt hiszem + -os volt neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#6128) DA3MON válasza Sub-ZeRo (#6127) üzenetére

DA3MON
(tag)

Köszi szépen! A verbatimokat is nagyon reklámozták, arról esetleg valami tapasztalat? :))

(#6129) King Unique válasza DA3MON (#6126) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Lelett már párszor írva,Verbatim DVD+R DL,RICOH v.Kodak DVD+R DL,ha jó írásminőségű,lejátszásnál akadásmentes lemez kell :K ,aztán lehet olcsó Maxell,TDK,Emtec lemezekkel is kísérletezni,lehet összejön,v inkább nem... :D
Vhol azt olvastam,h a sz@rul megírt-gyenge minőségű lemez,amit nehézkesebben olvass Xbox is (ha beolvassa),hosszútávon az olvasófej idő előtti elhasználódásához,tönkremeneteléhez is vezethet,szal DL lemezen ne spórolj. :N

(#6130) Sub-ZeRo válasza DA3MON (#6128) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Arról nincs. Nekem nincs X-em, de sima dvd-nél a tdk, phillips, maxell (fekete-piros csomagos) lemezekkel volt dolgom és eddig működnek. Igaz van még rózsaszín princóm is, párszáz darab és azok is működnek még mindíg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#6131) DA3MON válasza King Unique (#6129) üzenetére

DA3MON
(tag)

Köszönöm szépen a tippet King Unique kolléga :R

(#6132) DA3MON válasza Sub-ZeRo (#6130) üzenetére

DA3MON
(tag)

Értem! Köszi szépen a segítséget :))

(#6133) Sub-ZeRo válasza DA3MON (#6132) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Nm, de van szerkesztés gomb is és nyugodtan használhatod.

(#6134) DA3MON válasza Sub-ZeRo (#6133) üzenetére

DA3MON
(tag)

Rendben, megfogadom :R

(#6135) kicsirigó7 válasza td (#6125) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Ez azért van, mert eleve az íród DVD-R lemeznél max 4x sebességen enged pörkölni.
DVD+R lemeznél viszont 8x a maximum.
2006-ban a jelenlegi 16x lemez MID-ek már majd mindegyike forgalomban volt.
Tehát a Plextor fw frissítésben, ezeket akkor tudta pótolni ha akarta.

[ Szerkesztve ]

(#6136) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sony Optiarc 7206S írom van,jelenleg Verba DVD-R MCC 03RG20 és Maxell DVD+R DL RITEK-S04-66 midjü lemezt használok. Ezeket hányszorosan érdemes írni? Én eddig 4x írtam ki mindent.

Köszi a választ!!

(#6137) Flashget válasza DA3MON (#6131) üzenetére

Flashget
(félisten)

Nem tipp! Ajánlás! :)
DL lemezben Verbatim (Made in Singapure a legjobb) és Ricoh mást ne vegyél.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6138) td válasza kicsirigó7 (#6135) üzenetére

td
(senior tag)

Ja, persze, ott mondjuk mást nem is nagyon ajánlhatott volna fel. Hacsak azt nem, hogy van az 1x-es, oszt kész. :D

(#6139) td válasza tomaszka88 (#6136) üzenetére

td
(senior tag)

"Verba DVD-R MCC 03RG20 .... midjü lemezt ......... hányszorosan érdemes írni?"

Sehányszorosan. :D

(#6140) tomaszka88 válasza td (#6139) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C
Ráhúzom a legnagyobb írás sebességet hagy égesse a gecit!!

(#6141) King Unique válasza tomaszka88 (#6140) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Ez mi... :Y ,komoly nem mondom,de amúgy osztom vmennyire én is... :D

(#6142) td válasza tomaszka88 (#6140) üzenetére

td
(senior tag)

Ez a beszéd, hadd szóljon! :DDD

(#6143) Joltee

Joltee
(aktív tag)

Erről mi a tapasztalat: Verba Lightscribe-os DVD+R 16x MCC-004 MID-del ? (Jónak mondják...)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6144) Gallac válasza Joltee (#6143) üzenetére

Gallac
(aktív tag)

Sajnos, mint azt már több tag is leírta, a mai gyártású Verba lemezek (Dvd-R és DVD+R) nagyon silány minőségben kerülnek ki a gyártóktól, :(
Inkább vegyél Infomedia R30 -ost vagy Infome 30 +os Philips írható lemezt, esetleg JVC +-ost.

Eljutott a Verbatim is oda ahova a TDK. ott is nekem volt tavaly egy 100-as pakkom ami TTH02 mid-es volt és nagyon jó lett a minőségi teszt.

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#6145) Gallac válasza Joltee (#6143) üzenetére

Gallac
(aktív tag)

Max, ha tudsz vegyél pár darabot tesztelni és kiderül milyen amúgy a régi szériás Verba DVD+R (MCC 04 mides) lemezek a legjobbak közt voltak, én is ilyennel értem el a legjobb minőségű írást. :DD

(#6146) Flashget válasza Gallac (#6144) üzenetére

Flashget
(félisten)

Sajnos, mint azt már több tag is leírta, a mai gyártású Verba lemezek (Dvd-R és DVD+R) nagyon silány minőségben kerülnek ki a gyártóktól,

Ezt így nem mondtuk!
A Verbatim DVD-R nem ajánlott és a DVD+R-ből a made in china gyártású szintén kerülendő.
Azt is írtuk +R-ből kilehet fogni jó és rossz szériát mindegy, hogy indiai vagy taiwani.
A Verbatim DVD+R Made in UAE meg olyan mint a fehér holló, de a mínősége a jelenlegi lemezek között *5-ös!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6147) Gallac válasza Flashget (#6146) üzenetére

Gallac
(aktív tag)

De ettől még mindenki saját felelősségére válassza vagy ne, bár itt annyi a szakértő, hogy párját ritkítja :)

(#6148) Gallac

Gallac
(aktív tag)

Én is sajnálom, hogy a Verbatim ilyen minőségű termékeket ad ki a jól csengő és elismert név alatt :(

(#6149) Flashget válasza Gallac (#6147) üzenetére

Flashget
(félisten)

Én nem fogok senkivel vitatkozni aki a jelenlegi TDK lemezekre azt írja jó és hogy Maxell DL lemezre ír már régóta és nem is fog másra írni :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6150) feco100

feco100
(tag)

Sziasztok!

Ez már jó írásnak minősül?Mai beszerzés, úgy érzem ebből még rendelek.
12X

Ez a lemeztípus hozta most a legjobb eredményt.A JVC sem a régi már :((

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.