Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#7601) adra válasza verybigboy (#7536) üzenetére

adra
(tag)

Nekem JVC 16X (+ és - egyaránt) lemezekkel volt ilyen tapasztalatom. Írtak nekem néhány ilyen lemezt, szemmel látható sávok vannak az írott felületen (gondolom jó gyorsan írták :((( ) és a Plextorom nem látja egyiket sem, a Pio108 viszont igen.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#7602) verybigboy válasza Joltee (#7597) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

:D

(#7603) Met

Met
(veterán)
LOGOUT blog

Már csak abban segítsetek, hogy + vagy - -os lemezt válasszak?
Esetleg a Philips jobb mint a Verba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7604) kicsirigó7

kicsirigó7
(senior tag)

Ilyet még életemben nem csináltam. :)
Két azonos márkájú de különböző típusú íróból csináltam egyet.
Az egyik Philips DVD8631 8x DVD író. Amely nem olvasta be csak a CD lemezt. DVD lemezekkel nem boldogult.
A másik Philips PBDV16LSB 16x Lightscribe-s DVD író. Ezt csak a bios és az op látta, teljesen működésképtelen, még csak a tálcát sem adta ki. A fő panelján égésnyom.
Fogtam a 8x panelját és átraktam a 16x-ba.
Az eredmény egy működő Philips DVD8631, Philips PBDV16LSB köntösben. :DDD

Még pörkölni is tud max 8x sebességen.
Mivel felajánlotta a SONY16D1-nél, így ezt ki is használtam. [Az eredmény.]
Ezután csináltam egy fw frissítést mert még a gyári volt rajta. Most megy a pörkölés 4x sebességen. Ha jobb lesz ettől, akkor felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#7605) kicsirigó7

kicsirigó7
(senior tag)

Philips DVD8631 is 16x-os, sajna már nem tudtam javítani.

(#7606) Joltee válasza kicsirigó7 (#7605) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

Úristen kicsirigó, belegondoltál abba, hogy ha nem csak a fw-t, a lemezt, meg az írási sebességet variáljuk, hanem az író "belsejét" is, hányfajta variáció ez? :DDD :DDD :DDD
(Bár attól nem félek, hogy lavinát indítottál volna el. :D)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7607) kicsirigó7 válasza Joltee (#7606) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Most mért a PHILIPS DVD+-RW DVD8631 valójában (BENQ DW1620)
A PHILIPS DVDR16LS/PBDV16LSP valójában (BENQ DW1625)
Megérdemelnek még egy esélyt hogy valamelyikük életképes legyen. :D

Itt a 4x írás újabb fw-vel. [link]

(#7608) strike-force válasza kicsirigó7 (#7607) üzenetére

strike-force
(őstag)

kicsirigó: halott Philips DVDR1648P-ad nincs véletlenül? vagy valami hasonló? előlap érdekelne, mert az enyémet úgy vettem, hogy nem volt hozzá!

HP_Z620 / DELL_9010_SFF / LENOVO_M82_SFF - Just realize it!

(#7609) kicsirigó7 válasza strike-force (#7608) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Philips DVDRW885 van hasonló előlappal. Nem tudom hogy jó e a tiedre, 2 led van az előlapján CD és DVD-re.
De ez egyébként is működőképes!

Szk:
Az ilyet inkább privátban kérdezd. Ne offoljuk szét a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#7610) zsolesz84

zsolesz84
(csendes tag)

Maxell DVD-R 16x FULLPRINT
a jitter kicsit magas de nyomtatható lemezek közül eddig nekem ez a legjobb.

[link]

(#7611) Flashget válasza zsolesz84 (#7610) üzenetére

Flashget
(félisten)

nem csak az magas..
fél év múlva egy újabb teszt ezzel a lemezzel? :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7612) Joltee válasza zsolesz84 (#7610) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

Bár én még csak egyet írtam a 624B-vé alakított 24B3LT-vel (egy INFOME R30-as Philipset), de ott is a lemez vége felé ugrott meg a PIE hibák száma: [link], 6x írás Ez lehet jellemző erre az íróra (mármint az Asusra)? Nekem a GL2A fw volt fent. (Jitter tekintetében meg dettó, mint zsolesz84-nek...)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7613) AtG

AtG
(aktív tag)

Én is a hetekben vettem egy 24B3ST-t, amit átalakítottam IHAS 124B-re + iExtreme maxburner fw-t tettem fel rá. A dupla rétegű TDK lemezt rétegváltáskor 200-as PIF-fel írta meg. 3-ból 3-at. Gyakorlatilag egy nulla lett az eredmény, 3 kukába való lemez. Szóval nekem csalódás. Igaz verbát még nem néztem.

(#7614) Flashget válasza AtG (#7613) üzenetére

Flashget
(félisten)

DL lemezből csak verba vagy ricoh az ajánlott..

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7615) djculture

djculture
(félisten)

ja pont irni akartam nemtudom mit vár el egy ritek dl lemeztől:) Az is csoda hogy túlélte a rétegváltást, íráskor akkor szokott behalni.

[ Szerkesztve ]

(#7616) AtG válasza djculture (#7615) üzenetére

AtG
(aktív tag)

Azért egy bolti 600Ft-os lemezt illene megírnia. Mégis mit vár el az ember? Hogy megírja. Ismerős vette a lemezeket, elég égő, hogy mind a kukában landolt.

[ Szerkesztve ]

(#7617) djculture válasza AtG (#7616) üzenetére

djculture
(félisten)

Boltba nem azért 600ft a lemez mert minőség...Mindenféle adó meg dij meg anyámkínját ha leszámitesz kiderül hogy 100ft maga a lemez...Vegyél verbát az jó csak még drágább a boltotban. Mondjuk ott kezdődik ki a fene vesz már itthon üreslemezt...

[ Szerkesztve ]

(#7618) slaci007

slaci007
(senior tag)

Optiarc 7280S 1.01 Sony16D1 6x írva

A samsung SH222AB három lemezig bírta,nagyon nem ajánlott író :( :O :W

[ Szerkesztve ]

Tungsram forever https://tungsram.com/hu https://www.youtube.com/watch?v=dh7tIDzFEkE

(#7619) zsolesz84 válasza Flashget (#7611) üzenetére

zsolesz84
(csendes tag)

Hát azt nem tudom de itt van egy április-i irás ez még tartja a irás utáni minöségét.
Esetleg ha 3 évet kibirna akkor nekem jó.

[link]

(#7620) verybigboy válasza zsolesz84 (#7619) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Jitter érték magas!!!

(#7621) slaci007

slaci007
(senior tag)

Optiarc 7280S 1.01 INFOMEDIAR30 Philips dvd-r 6x írva

Jitter érték nagyon jó :R

[ Szerkesztve ]

Tungsram forever https://tungsram.com/hu https://www.youtube.com/watch?v=dh7tIDzFEkE

(#7622) slaci007

slaci007
(senior tag)

Optiarc 7280S 1.01 JVC DVD+R 6x írva

Egyre jobban tetszik ez az író :R :C

(#7623) kicsirigó7

kicsirigó7
(senior tag)

Fiesta 16x DVD-R, MID: SONY16D01 4x-sen pörkölve
Írva: LG GSA 4081B,+ saját készítésű A104 speedpatshed fw.
Mivel ezt a MID-et nem ismerte, így a 8x SONY08D01 MID lett módosítva SONY16D01-é.

Az eredmény:[link]
Szk:
Ezt a lemezt ilyen szépen, nem pörkölte egyik íróm sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#7624) Flashget válasza slaci007 (#7622) üzenetére

Flashget
(félisten)

7260S még mindig szebben pörköli ugyanezt a lemezt..

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7625) kicsirigó7

kicsirigó7
(senior tag)

Maxell RitekF16 4x pörkölés az előbbi LG 4081B-vel.
Módosított írási stratégia. RITEKR03 002- ről RITEKF16-ra.

[Az eredmény.]

[ Szerkesztve ]

(#7626) 5-htp

5-htp
(tag)

Sziasztok!
Vettem a napokban egy Asus DRW-24 B3LT tipusú írót.Vettem hozzá Verbatim lemezt,ami MCC 03RG20-as médiakóddal van ellátva.Elkezdtem írni Decrypterrel,de minden második lemez kuka lett.Amit megírt annak is borzalmas volt az írásminősége.Gondoltam megpróbálom Imgburn-nel írni,és láss csodát hihetetlen jó minőségben kezdett írni.Ennyit jelentene az íróprogram?Szerintetek honnan lehetne hozzá firmware-t találni ehez a tipushoz?
Olvastam,hogy lehetne csinálni belőle Lite-On írót mivel a belseje ilyen tipusú.Hogy kell ezt megcsinálni?

(#7627) Met válasza 5-htp (#7626) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

A Decrypter már elég régóta ImgBurn néven fut, nem is értem miért azzal próbáltad :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7628) 5-htp válasza Met (#7627) üzenetére

5-htp
(tag)

Ez volt a gépemen...

(#7629) 5-htp

5-htp
(tag)

Egyébként szerintem szuper író ez az Asus DRW-24 B3LT.Próbáltam Ritek F1-est írni Imgburn-nel.Szinte tökéletesen írja 1.00 firmware-rel.

(#7630) Flashget válasza 5-htp (#7628) üzenetére

Flashget
(félisten)

de az Imgburn az utódja..dvd decrypter meg régi progi nem követi az újabb mideket..

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7631) Flashget válasza 5-htp (#7629) üzenetére

Flashget
(félisten)

lássuk a tesztet róla.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7632) jeffo

jeffo
(tag)

LG GH22NS50 dvd író és Philips DVD+R (INFOME-R30) lemez párosítással van valakinek tapasztalata?

Ma egy ismerősnél voltam adatarchiválás céljából, és direkt ilyen lemezt vittem, mert nekem minden viszi, és az Opti Drive Control programmal kapott teszteredmények is kiválóak, sok lemez viszonylatában. Gondoltam, akkor nekik is jó lesz, ha sok évig megőrzi az adatokat.
Ám az író minden 2-3. lemezt elrontotta. 8x-osan próbáltam írni. Először Nero-val akartam képeket direktben lemezre, aztán áttértem Imgburn-re, de ott sem működött a fájlösszeállítós felületből a direktben fájl írás. Közben frissítettem az író firmware-jét, és áttértem az Imgburn programban az iso-ba kiexportálásra, és így képfájlból írtam. Az első pár lemez jó volt, de aztán visszajött az elrontós dolog. Volt olyan lemez is, amit nagyon lassan olvasott vissza, ill. hasonlított össze az ellenőrzésnél. Volt amikor teljesen befagyott a program és vele együtt a rendszer, sehogy sem lehetett kilőni a beakadt írást. Elkezdte, a Lead in után az adatokat 2-3 MB-ig írta, és rögtön jött a hiba, ill. a beakadás, és sehova tovább. Reseteltem a gépet, aztán meg alig akart magához térni a rendszer, ki sem adta a lemezt jó sokáig, egyfolytában villogott a dvd író ledje, mintha még mindig írná.

Végül már ránéztem a winchesterre is HDD Sentinel programmal, kiderült hogy bad sectoros. Eszembe jutott, hogy pár hónapja tönkrement a gépükben a táp, és kicseréltették ott ahol vették. Elképzelhető, hogy az tette tönkre a dvd írót, vagy csak az újabb LG-k ilyen vacakok? Vagy nem bírják az új LG írók a Philips lemezt? Vagy talán a bad sectoros vinyóról olvas gyengén? Próbáltam olyat is, hogy bemásoltam egy lemez tartalmát, és az alatt belassult nagyon durván a rendszer, 5-10 másodperceket kellett várni, hogy egy programban a másik fül tartalma megjelenjen.

Imgburn program az alábbi hibaüzenetet feldobta többször is:
"Failed to Write Sectors 3872 - 3903 - Reason: Spindle Servo Failure"
utána meg sorra jöttek ilyenek:
"Retry Failed - Reason: Invalid Address For Write"

Szerintetek érdemes megpróbálnom másik lemez típussal vagy lassabb sebességgel írva, vagy inkább cseréljük ki az írót? Van itthon pár db itmedia-s dvd-r uhc lemez, bár saját célra vettem, hogy majd kipróbálom az ünnepek alatt, meg van még RITEK-F16-os Philips is. Az ismerősömnél van néhány kék színű TDK DVD-R, de arra nem akartam írni, gondolván, hogy úgysem olyan jó minőségű. Külföldi fórumok alapján erre az íróra jobban JVC és Verbatim lemezeket ajánlanak.

Kérem válaszoljatok mielőbb, mert péntek délelőtt megyek vissza, ill. ha menthetetlen a helyet, és csak írócsere segítene, akkor lehet, hogy el sem megyek. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#7633) fer válasza Flashget (#7630) üzenetére

fer
(senior tag)

Az íróprogramnak mi köze van a MID-hez??

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7634) Kcsabi válasza jeffo (#7632) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Csak azt írom le mit tennék én ilyen esetben.
Először kicserélném az adatkábeleket, utána csinálnák a vinyón egy Checkdisket [link], ellenőrizendő, hogy nem sérültek-e adatok a rossz táp miatt(nekem már volt ilyen esetem, amikor rendbe hozta) és megpróbálnám egy kölcsön íróval írni.
Ezeket lehet szépen sorban és közben írásszimulációval ellenőrizni, hogy rendben menne-e az írás.
Lehet az írónak semmi baja sincs.
Badszektor, ha nem sok annyira nem veszélyes, a vinyó kicseréli ezeket a tartalékról jó szektorokra.

(#7635) jeffo válasza Kcsabi (#7634) üzenetére

jeffo
(tag)

Köszi a választ és a tippeket.

A "spindle servo failure" hibaüzenetre google keresés alapján a külföldi fórumok többségében hardverhibára gyanakszanak. Van ahol azt írták, hogy ilyen virtual drive-os program is bekavarhat az író proginak (van a gépen: SlySoft Virtual CloneDrive, bár próbáltam disabled-re tenni a meghajtót, úgy is jött a hiba). Van ahol azt javasolják erre a hibaüzenetre, hogy lassabb sebességgel írjam a lemezt, vagy ajánlott megtisztítani a lézerfejet egy tisztító cdvel.

Írásszimulációt nem tudtam csinálni, mert az Imgburn progi kiszólt, hogy ezzel a lemeztípussal (dvd+r lemezzel?) nem lehet ilyet. Mondjuk DVD-RW lemezzel azért meg lehetne még próbálni, hogy azt is rontja-e.

Közben keresgettem itthon, és megtaláltam egy dobozban egy régebbi írómat: LG GSA-4163B (IDE-s). Úgy rémlik akkoriban sok éve Verbatim és TDK lemezekre írtam, és ez az író elkezdett rontani lemezt, utána vettem Pioneer 111-est, nem sokkal később Pioneer 215-öst. Ez utóbbi most is megvan és benne van a gépemben egy Plextorral együtt, de a 111-est szerintem elajándékoztam valakinek. Ebben a fórumban "4163"-ra keresve találtam tesztet az LG 4163B íróra INFOMER30 middel, kiváló eredménnyel.

Szerintem megpróbálom ezt a régi írót valahogy beszerelni az ismerősöm gépébe, gondolom van IDE port, általában szokott lenni az új alaplapokon is legalább 1 db, majd viszek hozzávaló kábelt is. Aztán ráteszem a legfrissebb firmware-t, ha korábbi lenne rajta. A GH22NS50 íróval már nem akarok sima lemezt próbálgatni, esetleg újraírható lemezzel teszek még egy próbát.

A rontott lemezek többségén az Imgburn és a Nero program szerint is van szabad hely, kis híján a teljes lemezterület. Gondolom Nero-val még el tudom írkálni, ha az adott session-t lezárom Imgburn-nel, de a lemezt nyitva hagyom. Jó lenne, ha így lenne, sajnálnám kidobni. Érdekes, hogy a Nero a rontásnál egyből lezárta a lemezt, míg az Imgburn megkérdezte, le akarom-e zárni, és mivel nem-et nyomtam, nyitva hagyta. Azonban az Imgburn-nel még a fájltallózós móddal sem lehet ráírni egy ilyen "incomplete" lemezre, nem engedi megnyomni az írás gombot, alul meg jelzi feliratban, hogy a lemez nem üres. Valaki tud erre valami speciális beállítást? Én egyelőre nem találtam a programban.

(#7636) djculture válasza jeffo (#7635) üzenetére

djculture
(félisten)

4163b az üt mindent.. Én marha is lecseréltem egy újabb lg re, csak mert sürgősen kellett egy író és azt adtam oda az ügyfélnek. Meg is bántam. gh22ns40 volt azthiszem amit vettem helyette. Már az is gagyibb volt, lassan ismerte fel nagyon a lemezeket. Aztán azt is lecseréltem egy még újabbra annál már az iró mérete is rövidebb volt. 2 hónap múlva olyan volt mint a traktor. Azóta már a gari is mondvacsinált rá. Központi szerviz lapot adnak hozzá. H a elromlik vagy jófejségböl elintézi a bolt vagy ami hivatalos hogy pestre kell eljuttatni saját költségen.

[ Szerkesztve ]

(#7637) verybigboy válasza jeffo (#7635) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

LG GSA-4163B nagyon jó kis író, akár csak a Pio 215 ... jó az ízlésed!!!

Az "új" LG már sajnos nagyon nem ebbe a sorba illik, az már itt nálunk a nem ajánlott kategóriába tartozik ... ide jutott a világ, valamikor LG-k csudijó írókat gyártottak (a GSA sorozatuk ilyen volt) de azt követően lefelé csúsztak és ma ott tartanak hogy a nem ajánlott kategóriába estek ...

(#7638) Flashget válasza fer (#7633) üzenetére

Flashget
(félisten)

semmi..mai írókhoz elavult szoftver..rosszul írtam. :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7639) djculture

djculture
(félisten)

Jövőre árváltozás elég sok helyen.Gigán pl:"A december 31. éjfélig beérkező rendeléseket még az idei árakon szállítjuk!"

[ Szerkesztve ]

(#7640) jeffo

jeffo
(tag)

Philips DVD+R (INFOMER30) lemezek kapcsán futottatok már bele hibás szériába?
Mert úgy tűnik nekem most itthon minden 2-3. lemezt hibásan írja meg a gépem. XviD avi fájlokat írtam ki, és mindig egyetlen fájl, egy film cd2 fájlja lesz hibás. Használtam Nero-t és ImgBurn programot, bár nem a legfrissebb verziót. Itt e fórumban az írómhoz (Plextor 880SA) kapcsolódó tesztképek alapján átállítottam az ImgBurn-nel az advanced settings-en belül az FHT-t on-ra. Utána próbaképp írtam 6x-osan, ami az Opti Drive Control program Disc quality tesztje alapján az ugyanezen lemeztípusra végzett tesztektől jobb lett, de csak PIE értékek tekintetében, mert a PIF-ből többet mutatott, de nem sokkal, viszont a PIF max az eddig megszokott 2 helyett 3 lett. Az MD5 checksum tesztnél aztán elhalt az egyik fájl, és a DVDInfoPro program speed tesztjével sem lehetett visszaolvastatni, 1 db crc hibát jelzett.
A hiba léte a PIE/PIF tesztekből szerintem nem látszik, gondolom ilyen esetben igen magas értéket kellene mutatnia az olvashatatlan szektornál, vagy az ilyen tesztelő progi alapból kihagyja az olvashatatlan részeket? A múltkor próbaképp leteszteltem egy lemezt újra, mivel majdnem leesett, és így hozzáért a nadrágomhoz meg össze is fogdostam, és láthatóan rosszabb értékeket mutatott, de nem sokkal, azonban a Samples szám eltért. Lehet ilyen? Az Opti Drive Control program eszerint csak mintákat vesz, nem tesztelné le a teljes lemezt? Akkor helyette jobb a Nero hasonló programját használni?

Ez alapján érthető, hogy az ismerősömnél a csütörtök-pénteki adatarchiválás során miért rontogatta a lemezeket, azonban ugyanezekből a Philips-ekből használok rendszeresen dvd felvevőkhöz direkt lemezes felvételre, vagy merevlemezes felvevőről kimásolásra, és a DVDInfoPro programmal tesztelve eddig soha nem futottam bele hibás lemezbe, habár a direkt felvételes lemezekből nem mindet olvastattam vissza.

Egyébként számítógépemen általában a Pioneer 215-ös íróval szoktam írni a Philips lemezeket, és tegnap pont azzal jött egy ugyanilyen hibás lemez, mint amiről fent is beszéltem. Azután álltam át a Plextor íróra, melyet jobban csak tesztelésre és bemásolásokhoz szoktam használni. De akkor eszerint vagy lemez anyaghiba vagy valami rendellenesség az op.rendszerben vagy a hardverben okozhatja a hibát. 2 féle író is ugyanolyan hibákat csinál, ez azért gyanús.
Antivirus programot nem kellene letiltani az írás idejére? Vagy egy magyar NOD32 fórumban írtak olyat, hogy új verzió telepítése esetén jobb uninstallálni az előző verziót (pl. Revo Uninstaller programmal) és csinálni egy rendszer tisztítást (pl. Advanced System Care 5 programmal a mélyvizsgálattal). Nemrégiben frissítettem a NOD32 Antivirus-t külföldi hivatalos oldalról az 5.0.95-ös verzióra, mivel a régivel (5.0.94) fagyott a külső HDD-m az USB-s csatlakoztatáskor, ám eszerint lehet, hogy mégsem tökéletes ez a verzió, vagy nem kellett volna rátelepíteni a régire. A régi verzióval sosem jöttek hibás írások. Most megpróbálom leszedni az antivirus programot, és rendszertisztítás után visszarakom az eggyel régebbit.
Közben megnéztem a dvd listámat, dec. 16-17. körül raktam fel az új nod-ot, és azóta írtam több lemezt, de a hibás írás csak azután jelentkezett, hogy 23-án próbára beraktam a gépbe az LG GSA-4163B dvd írót. A próba miatt kivettem a Plextor-t, majd visszatettem. Mi a fene történhetett ettől? De a Pioneer írót nem bántottam, akkor az miért ront lemezt?
Vagy mostanában volt több gépfagyás USB-s HDD csatlakoztatása során (állítólag az 5-ös nod verzió csinálhatja, habár a 5.0.95-ben állítólag javították, de mégis előjön néha), és reseteltem a gépet. Lehet, hogy ez tett tönkre valamit? Szerintem akkor ráeresztek a merevlemezekre is egy ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

(#7641) djculture válasza jeffo (#7640) üzenetére

djculture
(félisten)

Lemezt megnézve nincs rajta szemmel látható hiba,fénytörés? Amúgy a sonynak volt egy másolás védelmi vírusa, az hasonló mókákat csinál. Pár éve szoptunk mi is vele kiderült hogy akinél előjött az egy genya képernyő kimélő programot telepitett fel mindig amibe bennevolt a sony progi.

[ Szerkesztve ]

(#7642) jeffo válasza djculture (#7641) üzenetére

jeffo
(tag)

Az utolsó 3 db xvid-es dvd lemezen van valami csík, ami a belső peremtől, a lyuk után nem sokkal indul kifele, és kb. 1 cm-ig tart. Ebből a 3 lemezből 2 db hibás lett. De ilyen csíkot láttam már máskor is, talán valami hajszál vagy ilyesmi okozhatja, ami beleszállt az íróba vagy a lemezre a berakáskor ráragadt, bár nem hiszem, hogy ráragadt volna, és máskor nem lett hibás lemez ilyentől.

Köszi a tippet. Azért átnézem a nemrégiben feltelepített programokat, hátha valamelyikben van ilyen másolásvédelmi vírus. De azért ilyen vírusnak egy sima adatlemezt csak nem kellene tönkretennie, vagy direkt minden írható média ellen van?
A tűzfal program is frissült mostanában (Comodo Firewall ingyenes), abba csak nem raknak bele ilyet...

Háttérben futó Hard Disk Sentinel program legújabb 3.70-es verziója szerintetek csinálhat ilyen hibát? Előtte a 3.50-es volt fent, ezt is nemrégiben frissítettem. Talán ki kellene lépni belőle az írás idejére. Az ismerősömhöz is feltelepítettem amikor észleltem, hogy lassú a winchestere, lehet, hogy ez okozta nála is a lemezrontást?

[ Szerkesztve ]

(#7643) djculture válasza jeffo (#7642) üzenetére

djculture
(félisten)

Költői kérdés...Eredeti a hdd sentinel? Nem kell rá válaszolni de ha nem a válasz, tudod a választ:)

[ Szerkesztve ]

(#7644) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Egyszerű kérdés, ezzel a media-val vannak-e negatív tapasztalataitok?
Kérdem azért, mert a 3.-at xartam el és ami biztos, azaz, hogy nem a konfigban/író(k)ban avagy bennem keresendő a gond. Címszavakban pár infó
W7 x64, Nero Burning ROM 11, 3 különböző LG író (ezért a 3 elxart lemez), legutolsó hivatalos FW-ek vannak rajtuk, egyik egy sima DVD író (GH20NS15), a másik egy külső DVD író(GE24LU20), a harmadik pedig egy BD író(BH12LS38).
Ezeddig sosem volt ilyen gondom, de most 3 dolog is változott
1. Nero 11 lett
2. Az említett alapanyag, amivel még eddig nem volt dolgom
3. A karácsonyi őrületben csak hazaérve eszméltem rá, hogy nem vettem lemezeket, nem volt kedvem csak ezért 70-80Km-es kört újrafutni, ezért netről rendeltem. (A csomagok sértetlenek, bontatlanok, a lemezek is fóliázottak voltak, tehát úgy ránézésre korrektek)

(Nem LG gyártmányú íróval próbáljam ki, vagy másik íróprogival is próbálkozzam, stb javaslatok most nem játszanak)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7645) Flashget válasza jeffo (#7642) üzenetére

Flashget
(félisten)

azért ne csodálkozz ha "658 program fut a háttérben" az írás a felénél elhasal..puffer és hasonló finomságok miatt.
Egyáltalán minek fut közben sentinel? mit csinálsz még írás közben? netezel, torrentezés, online játék?

íráskor ne fusson semmi a háttérben (télen amúgy sem kell hőmérséklet figyelőt futtatni) kapcsold ki a daemon tools, vagy Virtual CloneDrive Daemon a feladatlezelőben vagy más virtuűlis meghajtó.
De emellett is kilehet fogni hibás gyártást bármelyik lemezből.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7646) Flashget válasza Fire/SOUL/CD (#7644) üzenetére

Flashget
(félisten)

mai DVD írókból az LG nem ajánlott kategória. ez is lehet ok.
BD íróból nincsenek tapasztalataim csak ennyi

1. Imgburnt használok
2. én 10-es kiszerelésű verba DL-t vettem made in singapure azzal nem volt semmi baj.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7647) Fire/SOUL/CD válasza Flashget (#7646) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

1. Nálam sosem volt gond az LG-vel, itt sem az írók (3 teljesen más író) a ludasak, ez biztos.
2. Eddig DL-es lemezek mind Verbatim-ok voltak, eddig 1 darabbal sem volt semmilyen gond (se rontott, se adathibás, arról nem is beszélve, hogy SecureDisk-et írok, szóval ha a felület is teljesen karcos, akkor is leolvassa az adatokat)
3. Ezzel az alapanyaggal is úgy van gond, hogy teljesen simán megírja a lemezt/lezárja, csak összehasonlítva a kikerült adatokat az eredetivel, már van eltérés. Eddig annyit figyeltem meg, hogy a hibák/eltérések a 2. layer-en vannak kizárólag.
(Első dolgom volt a Nero-ban beállítani, hogy új layer-nél ne automatikus formátumot használjon, hanem az összeállítás szerintit, szóval ez sem lehet ok)
4. Igen nekem is van Singapore meg Taiwan stb származású Verbatim-ok, ennél a lemeznél a származási ország India (na ilyenem még nem volt...)

(Azóta a másik gépen visszaállítottam egy olyan állapotot, ahol még a Noer BR 10 van, securedisk nélkül írtam és xartam el a 4. lemezt, szintén a 2. layeren, az utólsó 2G totálkáros... :W Azt hiszem lesznek üres tokjaim legalább, ezt trutymó alapanyagot meg küldöm a kályhába...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7648) Flashget válasza Fire/SOUL/CD (#7647) üzenetére

Flashget
(félisten)

tehát akkor az én 2. pontom a válasz..rossz a lemez.
viszont réteg váltásnál a hiba lehet maga az író hibája is...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#7649) Fire/SOUL/CD válasza Flashget (#7648) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

"viszont réteg váltásnál a hiba lehet maga az író hibája is..."
Ez igaz, de azért azt Te is "érzed", hogy ha 3 (bár LG), de alapjaiban különböző író is ezt rontaná el, arra igen kicsi az esély. Ha ehhez még az is hozzájön, hogy eddig egyik író sem rontott lemezt vagy készített adathibás lemezt, akkor nyilván nem az írókkal van a gond.

"tehát akkor az én 2. pontom a válasz..rossz a lemez."
Igen, olybá tűnik. Lehet, hogy szállítás közben, valamelyik dokkban be volt tépve a röntgen-es csávó, aztán kicsit nagyobb dózissal nézték át a konténert. :DDD

Mindegy, ez van, kösz a válaszokat.

(#7650) kicsirigó7 válasza Fire/SOUL/CD (#7649) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Az Lg írói sajna manapság a legrosszabbak közzé tartoznak, ajánlatos a lehető legkisebb válaszható sebességgel pörkölni velük.
A nero helyett, inkább [ImgBurn-ot] használj. Magyar nyelvű fájl is letölthető hozzá verziónként.
Ez az egyik legjobb írószoftver DVD+R DL lemezek írásához (is).
Bár ha a lemez minőségével van gond, akkor ez sem segít.
Minden esetre egy próbát megér.
Szk:
Ajánlatos beszerezni Singapuri Verbatim DL-t. Egy ismerősöm [ezt] se tartja túlságosan rossznak. Bár az ár és az (MBI) MID, nem igazán támasztja ezt alá. Én még nem próbáltam. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.