Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) ledgeri válasza Joltee (#6296) üzenetére


ledgeri
nagyúr

fúú, ha picit korábban értesülök erről..
mikor jött ki? (uccsónak szánt...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6302) Flashget válasza verybigboy (#6300) üzenetére


Flashget
félisten

elindítottál egy lavinát..775-öt szándékomba állt lecserélni másik asus lapra. :)

Realme GT Master Edition

(#6303) Joltee válasza ledgeri (#6301) üzenetére


Joltee
aktív tag

Már miről? Nem igazán értem a 2. kérdésed sem... :U :N

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6304) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdvözletem! Rég voltam itt: Verbatim MCC 03RG20 taiwani, 8x-os írás, iHAS 524-el írva

Drive: ATAPI iHAS524 A BL2U
Firmware: BL2U
Disc: DVD-R (MCC 03RG20 )
Selected speed: 8 X
PI Errors
Maximum: 289
Average: 3.14
Total: 50680
PI failures
Maximum: 5
Average: 0.02
Total: 2430
PO failures: -
Jitter: -
Scanning Statistics
Elapsed time: 9:16
Number of samples: 111336
Average scanning interval: 1.16 ECC
Glitches removed: 0

[ Szerkesztve ]

(#6305) ledgeri válasza Joltee (#6303) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ha korábban értesülök a lap létezéséről, akkor megmaradnak az ide-s winyóim, nem veszek másik optikai meghajtót, mert ez lenne..

Épp ezért kérdem, hogy mikor jelent meg a boltok polcain az alaplap... :N

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6306) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Pár napja beszerzett dvd-kel készült tesztek.
Pioneer 115D és egy az Asus DRW-22B3S-el.
Lemezek: Philips+ (Infome R30), Verbatim+/- (Kína/India)
Sajnos pluszos verbából csak kínai volt. :N

Philips+ (Infome R30), Verbatim+/- (Kína/India)

Philips+ (Infome R30) 25+5-ös, egy csomagból, egymást követő lemezek, különbségek

Nálam még mindig a Philips mínusz a nyerő. :K
Majd x idő múlva csinálok megint egy újra tesztet, hogy melyik lemez veszít többet a minőségéből.

[ Szerkesztve ]

(#6307) ^Clown válasza ^Clown (#6304) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bocsánat, elfelejtettem megkérdezni, hogy ez a legújabb fw az 524-hez (BL2U)? Ha tudnátok adni egy linket, ahonnan be lehet szerezni a fw-eket, megköszönném :R

(#6308) Flashget válasza ^Clown (#6307) üzenetére


Flashget
félisten

http://www.firmwarehq.com/

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

Realme GT Master Edition

(#6309) Joltee válasza Kam1kaze (#6306) üzenetére


Joltee
aktív tag

Mivel egy csomagon belül is ahogy látjuk eltérő eredmények adódnak, felesleges is azon filózni, hogy na itten 2-3000-rel több PIE van, meg 400-zal több PIF. A lényeg (szerintem), hogy ne legyenek nagyobb hibák, persze ki mondja meg (definiálja) azt, hogy mi számít tényleg nagy hibának? :U
Annyi fajta író/firmware/lemez/MID/írási sebesség/tesztképes olvasó/tesztmódszer létezik (no ez jó kis felsorolás lett :D), hogy kinek van annyi ideje, hogy ezeket letesztelje és átlássa? Meg mire találunk egy jó író/lemez kombót, addigra vagy az írót nem lehet már beszerezni, de főleg inkább a lemezt (legalábbis olyan minőségben) nem. :( Vennék én is ugye MIUAE Verbát, de hát... :O :((
Ettől függetlenül minden elismerésem azoknak, akik igyekeznek itt a fórumon a hozzá nem értőknek vagy a kevésbé hozzáértőknek támpontot adni! :R :)
(Mondjuk nekem is jövő héten érkezik meg a 4. és 5. íróm :B, de itt meg is állok. :D Azokkal még csinálok pár tesztet, aztán kész...)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6310) Joltee


Joltee
aktív tag

Egy kis nyálcsorgatás: link. (24x írás!!! :Y)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6311) Flashget válasza Joltee (#6309) üzenetére


Flashget
félisten

lényeg (szerintem), hogy ne legyenek nagyobb hibák, persze ki mondja meg (definiálja) azt, hogy mi számít tényleg nagy hibának?

PI = 80
PIF = 4
PIF összhiba = 1000
Jitter 12%

ezeknél az értékeknél több ne legyen a teszt végén

Realme GT Master Edition

(#6312) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

iHAS 524A BL2U-val írtam ma este egy audioCD-t (JetAudio beépített írójával).

Lemez: Verbatim CD-R 97m17s06f (emlékeim szerint egy papír-írószer boltban vettem, kb. 1 éve :) ). Írási sebesség max.-ra volt állítva (52x).

Mennyire számít ez jónak/rossznak?

(#6313) Flashget válasza Flashget (#6311) üzenetére


Flashget
félisten

PI 280

Realme GT Master Edition

(#6314) csonti07


csonti07
tag

Helló.
eléggé off a dolog, de azért megkérdezem.
tehát miben tartjátok a dvd-ket?
ugyanis nekem nincs túl nagy helyem(polc stb.) + drágább megoldás is lenne,(mondjuk gondolkoztam h mindegyiknek tok+borító stb. az már majdnem az igazi lenne:D)
de most vettem egy ilyet egy darabig elég lesz.
de olvastam itt a forumon is volt egy topik ahol írták h dörzsölődnek,sérül,kopik,összeér mit tom én szal h nem jó, csak amik már minőségiek azok puha anyagból vannak stb.
ebből mi igaz?
és mi számít már minőséginek amiben elfér 300vagy több, és nincs elszállva az ára.
előre is kösz.

(#6315) Mr.Cub3 válasza csonti07 (#6314) üzenetére


Mr.Cub3
csendes tag

Hőnek, párának, fénynek kitenni nem ajánlatos, tehát amíg nem kezdesz el a tatyóval focizni addig szerintem tökéletesen megfelel ez is ;)

[ Szerkesztve ]

"Be van fejezve a nagy mű, igen! Az alkotó forog, a gép pihen..."

(#6316) Flashget válasza Mr.Cub3 (#6315) üzenetére


Flashget
félisten

és legfőképpen mágneses tértől távol tartani pl. hangfal

Realme GT Master Edition

(#6317) Flashget válasza csonti07 (#6314) üzenetére


Flashget
félisten

és a koffer sem fér el?

Realme GT Master Edition

(#6318) csonti07


csonti07
tag

a koffer elférne, csak az zavarna h nem látnám h mi van a dvd-n ugye, hanem egyesével kellene kihúzni(vagy nem tom h h működik) és úgy megnézni h mi is van rajta.
a tok helye a tv állvány alsó részében lenne, az erősítő alatt.
ezt akkor felejtsem el? kb 30-50 cm-re a hangfalaktól.

(#6319) ledgeri válasza csonti07 (#6318) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(és már akkor is húrozgatnod kell...kopás esély)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6320) #77246208 válasza Flashget (#6316) üzenetére


#77246208
törölt tag

Már miért kéne? Ezt indokold, kérlek!

(#6321) IRON STORM válasza Flashget (#6316) üzenetére


IRON STORM
őstag

Semmi baja nem lesz a dvd lemeznek ha mágnes mellett tárolod akkor sem. Amitől óvni kell az a napfény, illetve a hirtelen hőmérséklet ingadozás, meg persze egyéb mechanikai behatások.

Csak a TDi!

(#6322) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Erről a lemezről [link] van valakinek tapasztalata? Egy SONY AD 7260S típusú íróval írnám.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#6323) djculture válasza feco100 (#6322) üzenetére


djculture
félisten

MCC 02RG20 régi verba...

(#6324) verybigboy válasza djculture (#6323) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szerintem nem a médiakód érdekelte, inkább az hogy milyen széria ez (ez engem is érdekelne). Valaki aki mostanság vett ebből, tudna feltenni teszt eredményeket hogy megtudhassuk érdemes-e venni belőle vagy sem (jó vagy sz.r széria).

(#6325) Flashget válasza #77246208 (#6320) üzenetére


Flashget
félisten

A speciális műanyagba ágyazott, erős lézerrel írható (de bármilyen DVD-lejátszóban beolvasható) korongot egy amerikai startup vállalat, a Milleniata mutatta be. A cégnek természetesen nincsenek ezer évre visszanyúló referenciái, ám kétségtelen, hogy a lemezük kiállta az USA hadügyminisztériumának szigorított próbáit (ezekben a tesztekben az idő múlását a fizikai igénybevétel intenzitásának növelésével igyekeznek ellensúlyozni). A hagyományos DVD-nek a leginkább a hő, a fény, a karcolódás, és az erős mágneses mező árthat ezeknek az M-Disc nevű lemez bizonyítottan ellenáll.

Egy M-Disc jelenleg nyolc dollárba, a legolcsóbb M-Disc író pedig 170 dollárba kerül, vagyis az eljárás korántsem megfi zethetetlen. Arra viszont aligha tudhat ma bárki garanciát vállalni, hogy ezer év múlva használatban lesznek-e még azok a DVD-olvasók, amelyekkel az „elpusztíthatatlan” DVD-t (meg a többit) el lehet majd olvasni.

Realme GT Master Edition

(#6326) Flashget válasza IRON STORM (#6321) üzenetére


Flashget
félisten

Tesztelj le 2db lemezt most ha írsz esetleg, tedd a hangfal mellé az egyiket a másikat tárold úgy ahogy anagy könyvben megvan írva (vagy ha napi szinten használsz PC hangszorót az is jó) majd 2-3 hónap múlva nézd meg újra az értéket.

Nálam a 2-es PIF értékből 8!! lett 4 hónap után :)

Realme GT Master Edition

(#6327) csonti07 válasza Flashget (#6326) üzenetére


csonti07
tag

tehát erősítő alá, a hangfaltól kb 50cm-re az már nem jó?

(#6328) IRON STORM válasza Flashget (#6326) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hmm a tv-hez elég közel van a kofferem, de eddig nem tapasztaltam romlást.. kipróbálom azért. :)

Csak a TDi!

(#6329) #77246208 válasza Flashget (#6326) üzenetére


#77246208
törölt tag

Na, ezt kipróbálom :)
Egyébként azért nem értem a dolgot, mert a házi használatra szánt írható CD/DVD nem mágneses, hanem optikai úton tárolja az adatokat.

(#6330) Flashget válasza IRON STORM (#6328) üzenetére


Flashget
félisten

Régi analóg tv mellett éveken át voltak magnó kazetták, de olyan 30 évben gondolkodj :D
némelyiknek érdekes lett a hangja :D

Realme GT Master Edition

(#6331) djculture válasza Flashget (#6330) üzenetére


djculture
félisten

Magnó kazetta az mágneses rögzítés,cd meg dvd meg optikai.Kis mágnes mező semmit se hat rá de jól van.Ha nem így lenne akkor mivel a földön eleve van mágneses mező gyorsan tönkremenne a lemez.Az amit te tapasztaltál az anyag öregedése :)

[ Szerkesztve ]

(#6332) Flashget válasza djculture (#6331) üzenetére


Flashget
félisten

azért azzal én is tisztában vagyok más a megnókazetta és más a DVD lemez..

ezért mondtam 2 lemezt kel megirni egyiket megvédeni mindentől majd összehasonlítani. ha mindkettő romlik akkor egyértelmű, de ha csak az amelyik direkt erős mágneses térbe van akkor..

Realme GT Master Edition

(#6333) ledgeri válasza Flashget (#6332) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is kíváncsi lettem! :Y

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6334) IRON STORM válasza Flashget (#6332) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mindettől függetlenül amit leírtál nem tudom elképzelni, hogy ártana a lemeznek. Tulajdonképpen erős mágneses térről beszéltél, az meg hol? Szerintem itthoni szinten nincs erős mágneses tér, de úgy egyébként sem. De 4 hónap alatt valóban lehet rosszabb a minőségteszt de más okokból kifolyólag. Ne érts félre nem kötekedni akarok maximális respect :)

Csak a TDi!

(#6335) ledgeri


ledgeri
nagyúr

valakinek elérhető közelben egy mr, amit használhat pl mérnokök stb ismerős által??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6336) Kcsabi


Kcsabi
tag

Na csináltam egy pár tesztet, hát a JVC+R kicsit meglepett.
Saját hengerében tartom a lemezeket, ez a romlás nagyon sok, miközben a Philips+R lemezeknél szinte semmi változás.

Ez a mostani vizsgálat:

Hát többet sem veszek ilyen lemezeket.

Philips 16x DVD+R INFOME R30 különbség:


Ennek mostani vizsgálata:

[ Szerkesztve ]

(#6337) tyan válasza Kcsabi (#6336) üzenetére


tyan
senior tag

A JVC DVD+R lemeznél 1 hónap elteltével ez a romlás eléggé brutál.

Ezt mindenkitől kérdezem:
Mi a fenétől van ekkora romlás a JVC lemez állapotában?

(#6338) Kcsabi válasza tyan (#6337) üzenetére


Kcsabi
tag

Nem tudom, de jó lenne, ha mások is raknának fel régebbi +JVC lemezekről tesztet, hogy összehasonlíthassuk az eredményeket.

(#6339) Flashget válasza tyan (#6337) üzenetére


Flashget
félisten

Tipp
földrengés után beakarják hozni a kiesés miatti termelést és full kapacitáson nyomják a lemezeket.

Realme GT Master Edition

(#6340) Kam1kaze válasza Kcsabi (#6338) üzenetére


Kam1kaze
tag

Igaz nem régebbi JVC+ lemezek, de én is csináltam ilyen tesztet. Belinkelem, ha nem láttad volna. :)
Link 1
Link 2
Majd még készítek ilyen tesztet valamikor.

(#6341) Altair24


Altair24
csendes tag

Philips 8X írva:

[ Szerkesztve ]

(#6342) #77246208


#77246208
törölt tag

Író: Optiarc AD7260S , fw: 1.03, írási sebesség: 8x

Reménytelen ez a lemez! A LiteOn iHAS124A és a Samsung SH-S222L után az Optiarc sem tudta normálisan megírni.

(#6343) IRON STORM válasza #77246208 (#6342) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én is bevásároltam a Sony +R lemezből ,egy kalap sz.r..... sajnos.

Csak a TDi!

(#6344) Joltee válasza IRON STORM (#6343) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az ember csak reménykedik, hogy egy Sony író a Sony lemezt jól megírja... :( :(((
(Nekem is 25+5 lemez bánja...)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6345) IRON STORM válasza Joltee (#6344) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen, de egyik íróm sem írja meg jól ez a gond. :) pedig van egy pár...

Csak a TDi!

(#6346) Joltee válasza IRON STORM (#6345) üzenetére


Joltee
aktív tag

Na ez az...
Komolyan mondom, kár hogy 1-2 évvel ezelőtt nem olvastam ezt a topikot, mert akkor beraktároztam volna jópár UAE Verbát! :K :(

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6347) ledgeri válasza Joltee (#6346) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hejj.. de jó lenne az időgép ilyenkor....

Én simán feladnám a fejlesztéseket egy évre, ha azután lenne esély a múlt változtatására..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6348) jeni válasza Joltee (#6346) üzenetére


jeni
félisten

UEA az melyik ország? Anglia?

(#6349) IRON STORM válasza jeni (#6348) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyesült Arab Emírségek

Csak a TDi!

(#6350) verybigboy válasza Joltee (#6346) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mi akik akkor is itt voltunk mindent megtettünk hogy beszerezzünk a Made in UAE lemezekből, de sajnos mi sem tudtunk betárazni :( Én is "csak" 250db. ilyen lemezt tudtam rendelni mikor ez kiderült, többet akartam, de már nem volt (sehol!).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.