Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) verybigboy válasza Kam1kaze (#6799) üzenetére


verybigboy
senior tag

A 215-ös íróm is szépen kezeli a Philips DVD-R lemezeimet, a 2 db. 115-ösöm még ki sem próbáltam ... pedig abból kiindulva hogy nálam az IDE-s cuccok szebb eredményt adnak mint a SATA-s cuccok, elvileg jóra számíthatok.

A mínuszos Infomedia lemezeket nálam ált. a 4x-es sebesség írja a legszebben, igaz tán épp a 215 az az író amelyiknél kicsit gyorsabb sebességet kell válasszak a jó eredményért.

(#6802) Kcsabi válasza Gallac (#6798) üzenetére


Kcsabi
tag

AZ én 216L íróm is nagyon hasonló eredménnyel ír.
Nálam is az elején vannak kiugrások, utána viszont szép egyenletes.
216L író, INFOME-R30 8X
[link]

Viszont sajnos nem egyforma a minősége, másik hengerből már rosszabb.
216L író, INFOME-R30 8X

(#6803) Gallac válasza Kcsabi (#6802) üzenetére


Gallac
senior tag

Szvsz mindkettő jó eredmény :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#6804) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! baj van a DVD írómmal, (samu sh-s203p)...az általa kiírt DL lemezeket nem olvassa...minden mást igen.

Mennyire járható út, hogy veszek mellé egy csak olvasót, írónak meg meghagyom ezt, hisze a DVD olvasók azért olcsóbbak mint egy új író?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6805) Kam1kaze válasza Flashget (#6800) üzenetére


Kam1kaze
tag

Tudom, de mivel nem nagyon lehet jelenleg kapni mínuszba, ezért azokat csak adatmentésre használom, 90 darab van belőle félretéve erre a célra.
A pluszosok meg filmre jók, abból is most vettem pénteken 120 darabot, egy kis ideig most kitartanak.

(#6806) djculture válasza volvoguy (#6804) üzenetére


djculture
félisten

Újonnan 1000ft van egy olvasó meg egy iró között vagy még annyi se ..Kb fél éve néztem én is mert olvasót akartam venni direkt de nem éri meg.
pl:
LG DH16NS30 Fekete OEM 4069ft
SAMSUNG SH-S222AB/BEWE Fehér SATA 4.643 Ft

[ Szerkesztve ]

(#6807) #77246208


#77246208
törölt tag

Maxell Xtreme Protek Plus, Pioneer blu-ray íróval pörkölve, állítólag 6x sebességgel (típust nem tudok, mert nem én írtam a lemezt):

Nem voltam lenyűgözve az eredménytől, ezért gondoltam, hogy majd én megmutatom, mit lehet kihozni egy ilyen remek lemezből! Samsung SH-S222L, 6x írás:

Hát... besült a mutatvány :B Lehet, hogy nagyobb írási sebességgel jobb lett volna az eredmény, de ezt már sosem tudom meg.

(#6808) M107


M107
addikt

Hali
Valaki mondjon már vélemény a Jvc Dvd +r Tando-s lemezről?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6809) verybigboy válasza M107 (#6808) üzenetére


verybigboy
senior tag

Bocsi mit értesz "Tando-s" lemezen?

(#6810) verybigboy


verybigboy
senior tag

Mai írás:

Philips DVD-R 16x, jó sorozatszámú!!!
Most a kettes számú kedvenc AD-7200A írómmal írva, fw. 1.04, 4x, OPTODISC stratégia:

A PIE érték a vége felé sajnos elment :( ... a PIF érték alacsonyabb lett, na és hát a jitter érték ... szééép

NEC AD-7200A No. 2. :R

(#6811) Flashget válasza verybigboy (#6810) üzenetére


Flashget
félisten

:R

szerzek egy ilyen írót is magamnak :DDD

Realme GT Master Edition

(#6812) M107


M107
addikt

Hali
Elnézést akkor így kérdezem
Valaki mondjon már vélemény a Jvc Dvd+r Taiyo Yuden lemezről?
De ha lehet egy kicsit részletezze.
UI: Verbát használtam de most hogy sokan írtátok hogy már nem annyira tökéletes, váltok ha jó a lemez remélem nem fogok mellé hisz Taiyo Yuden alapanyag gondolom én.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6813) Met válasza M107 (#6796) üzenetére


Met
nagyúr

Szívesen ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6814) djculture


djculture
félisten

Na vettem pár maxel dvd ram lemezt,mostanában ezek is kezdenek hiánycikké válni.Memorex dvd-ram nagyon jó évekig lehett kapni most sehol nincs,de lassan más se.Gondolom ezeket évek óta nem gyártják már.

[ Szerkesztve ]

(#6815) Flashget válasza M107 (#6812) üzenetére


Flashget
félisten

Ha visszaolvastál akkor azt is láttad teljesen lutri a dolog a lemezekkel. Most jelenleg a Philips + és - lemezeivel készülnek a legjobb pörkölések de csak az INFOME R30 és INFOMEDIA R30 mides lemezekkel.
A JVC valóban TY-t használ, de ez nem olyan mínőség már mint pár éve a Verbatim féle TY.
1-10 skálán a 7-es osztályzat nálam. A Philips jobb lemez jelenleg.
De ha veszel JVC-t akkor +R médiát vegyél.

Realme GT Master Edition

(#6816) Kcsabi válasza M107 (#6812) üzenetére


Kcsabi
tag

Az oldal tetején, jobb oldalt van egy kereső, beírod, JVC DVD+R és kidob majd egy csomó hozzászólást erről a lemezfajtáról, vagy rákereshetsz a Philips DVD+R-re is.
Én személy szerint nem szeretem, már eleve nem lehetett jól megírni és pár hónap elteltével jócskán romlott a minősége.
Nem is kellene erőltetni annyira.
Amit mostanában lehet ajánlani az a Philips DVD+R INFOME R30 mid, vagy a Philips DVD-R INFOMEDIAR30 mid.
De ezekről Flashget pár hozzászólással feljebb írt is.
Csomagolás..25+5, 50+10 Carry pack Promo ezek INFOMEDIAR30 DVD-R midesek,
DVD+R 25+5, 50+10 Carry pack Promo, ezek meg nagy valószínűséggel INFOME R30 mid.

(#6817) Joltee válasza #77246208 (#6807) üzenetére


Joltee
aktív tag

Privi lett volna... :B

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6818) Joltee válasza verybigboy (#6810) üzenetére


Joltee
aktív tag

Kár a végéért tényleg, de még ezzel együtt is szép! :C
INFOME R30-as Philips-et próbáltál ezzel az íróval?
(Jövő héten indul útnak hozzám is egy 7200A, remélem nem leharcolt példány lesz!) :)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6819) verybigboy válasza Joltee (#6818) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ha visszaemlékszel mikor nálam voltál, Istenítettem a 7200A-t, mondtam hogy mint a többi alap DVD író (LG GSA-4163B, LG GSA-4167B, Samsung 222L, Pioneer 215L, NEC 7260S ... remélem nem hagyok ki valami nagy kedvencemet) ennek is illik minden DVD megszállottnak a tarsolyába lenni. Anno nem azért mondtam hogy azt is tőlem vedd meg (7200A-m nincs is eladó, akkor sem volt) csupán tudom hogy Te is milyen úton jársz ... én is ezen jártam anno, most meg itt az eredménye 6 nagy doboznyi DVD író (12-14 író/doboz).

Joltee NEC 7200A-t Neked ... mert megérdemled :D

Infome R30-at nem próbáltam, mivel az nincs raktárkészleten nálam ... bespájzoltam + os lemezből Verbatimokat (Made in U.A.E. ill. egy jó sorozat Made in India-t). Persze elhiheted piszkálja az orromat a dolog ... majd meglátjuk, lássuk ott is jó sorozatot kell/kellene kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#6820) verybigboy válasza Flashget (#6811) üzenetére


verybigboy
senior tag

Te is jól teszed, gyeünk a 7200A-ért!!! Amit Joltee-nak írtam Rád is igaz ... alap írókból be kell spájzolni ... lásd kicsirigo kollégát is, Ő is tudja mit miért tesz, Tőle aztán tényleg sokat tanulhat az ember!!! :R

(#6821) Joltee válasza verybigboy (#6819) üzenetére


Joltee
aktív tag

Biztosan tudnál mondani még olyan pörkölőt, amit "megérné" (direkt idézőjelben ;)) beszerezni; én úgy érzem amit eddig ajánlottak az "itteniek" a fórumon az mind itt figyel a gépben, illetve a szekrényben. Mivel lassan már nem lesz (illetve már most sincs) annyi időm, hogy mindegyiket minden fajta lemezemmel leteszteljem, itt én leállok az íróbeszerzéssel. Remélem az említett és a sorba utolsónak beszerzett 7200A teszi fel majd az "i"-re a pontot. :) (Talán a realitás talajára lépésemet mutatja, hogy a Pio 216D-től már meg is váltam; azért látszik, hogy ezeket az írókat még értékelik: meghirdetettem és már aznap jelentkeztek érte, mondván ismerik a típust.)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6822) Joltee válasza verybigboy (#6819) üzenetére


Joltee
aktív tag

Jaaa, hát jó sorozattal könnyű! :DDD

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6823) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Kicsit off,de írhatnátok 1-2 olcsó lemezbeszerző helyet... :R
Mióta nincs a burningmedia,f...ngom sincs,honnan kéne jó lemezt OLCSÓN szerválni...Vidék,posta,futár játszik...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#6824) verybigboy válasza Joltee (#6821) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ha nem lennék elvetemült, én is megválnék tőlük (ha jól emlékszem 216-ból is és a 116-ból is 2-2 db.-om van). Pioneer-ből nálam a 215 a favorit, én ezt szeretem a legjobban. A többi Pio is tud jót produkálni, de valahogy a 215 szerintem jobban "mindenevő".

LG GSA-4163B-t én még azért beszerezném a helyedben, ennek még oda kellene férnie a sorba, sokszor jó az "öreg" a háznál (jó, stabil, megbízható író)! :R

(#6825) Flashget válasza Joltee (#6821) üzenetére


Flashget
félisten

Azért egy LiteOn 524A-nak is örülnék :)

Realme GT Master Edition

(#6826) verybigboy válasza Flashget (#6825) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az is van 1 idehaza ... nekem a liteon-ok nem jöttek be. Amekkora "nevük" van nagy whooow ra számítottam, de nem. Az említett favorit íróim valahogy jobb eredményeket produkálnak. Liteon-t minőség-ellenőrzésre használok csakis kizárólag.

(#6827) Flashget válasza verybigboy (#6824) üzenetére


Flashget
félisten

van használt eladó fekete pio 215D 3K-ért :)

Realme GT Master Edition

(#6828) Flashget válasza verybigboy (#6826) üzenetére


Flashget
félisten

hát pedig azzal az íróval jó eredményeket láttam.

Realme GT Master Edition

(#6829) verybigboy válasza Flashget (#6827) üzenetére


verybigboy
senior tag

Te árulod? Na ne!!! ;)

(#6830) verybigboy válasza Flashget (#6828) üzenetére


verybigboy
senior tag

Pl.? Tudnál linket adni, vagy a myce oldalon láttad? Kérdés milyen alapanyagra mit tud???

(#6831) Flashget válasza verybigboy (#6829) üzenetére


Flashget
félisten

nem.
nekem fehér van és fekete a házam :)

Realme GT Master Edition

(#6832) Flashget válasza verybigboy (#6830) üzenetére


Flashget
félisten

kicsirigo mutatta illetve guglit használtam. lehet azon az oldalon.

Realme GT Master Edition

(#6833) Joltee válasza verybigboy (#6824) üzenetére


Joltee
aktív tag

Anno volt egy LG 4082B íróm, ami sajna tönkre is ment, pedig nem írtam vele sok lemezt... egy Pio 110D váltotta fel, az még most is megvan... (s hogy ne érezze magát egyedül, ma kapott egy 112D tesót :D) Akkor még nem voltam benne ebben a témában annyira se, mint most... ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6834) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Császtok!
Mi lehet az oka hogy imgburn alatt a PX880SA író 16 x sebességgel el sem akar indulni az írás. A LEAD IN szakaszba pörög és a write retriesnél megy fel a számláló. Egyébként alacsonyabb sebességen is csak kínlódik a bevezetésnél. Firmwaret már cseréltem. ,???????????????????????

(#6835) M107 válasza electrocarlo (#6834) üzenetére


M107
addikt

Daemon tools vagy egyéb lemezklónozó progi van fenn?
az imgburn logja mit ír ki a program aktiválásakor?
Melyik verziója az imgnek?
Milyen típusú a lemez?

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6836) Altair24


Altair24
csendes tag

Philips 12X írva:

(#6837) strike-force válasza verybigboy (#6820) üzenetére


strike-force
őstag

Kérdezném (mint laikus), hogy ha a 7200A ekkora király író, nem lehet hogy a rá épülő modellek is ugyanolyan jók? Nekem 7203S van és az is elég jól ír! Ha jól tudom a kettő ugyanaz a széria.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6838) verybigboy válasza strike-force (#6837) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én csak arról tudok nyilatkozni amilyen írom van és amit velük tapasztaltam. Van 2 db. 7200A-m, van 3 db. 7200S-em és van 1 db. 7203S-em. Ez a széria 1 alapra épül, ez vitathatatlan, mégis nekem az IDE-s verziók mind jobb írási eredményt tudnak produkálni mint a SATA-s verziók. Érdekesség még hogy nálam valahogy az IDE-s írók szebben írnak mint ugyanazon író SATA-s verziója. Itt persze nem azt kell érteni hogy a SATA-s verzió kuka, az IDE-s verzió meg a király, mert nem, de azért szerintem egy 5-10%-al gyengébb eredményt adnak a SATA-s íróim mint az IDE-s íróim. Ez átlag usernél elhanyagolható, egy mazochistánál viszont sajnos nagy különbség.

(#6839) M107 válasza verybigboy (#6838) üzenetére


M107
addikt

Hy
Egy kérdésem van:

NEC AD-7200A írásminősége tudom hogy jó mint a régi NEC-nek de olvasáskor milyen (a régebbi NEC-kek mint ha porszívó lenne a gépben s a lemezekre is finnyásak voltak.
(sony-verba-Jvc lemezeket csodálatosan olvasták de a többinél 3-3.8-4GB kiakadtak és kidobták az olvasási hibát volt egy pár NEC a kezem alatt 2004-2007 közt.

Pio 109-110-111-212-215 íróim pedig vígan olvasták u.a lemez végig hibátlanul.
Nekem ekkor rendült meg a bizalmam az NEC-ben

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6840) strike-force válasza verybigboy (#6838) üzenetére


strike-force
őstag

Az 5200A-ról mit lehet tudni? Ismerősömnek volt, de eladatta velem mert néha nem nyitotta ki a tálcát. Aztán kiderült, hogy a 300-as Codegen táp nem bírta a kiképzést a gépe alatt. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6841) verybigboy válasza M107 (#6839) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igazán olvasásra nem használom ezeket, nálam az írók jönnek, mennek a gépbe/gépből, de legközelebb majd ha bent lesz megnézem mit tesznek, milyen hangot adnak.

(#6842) djculture


djculture
félisten

én direkt azért vettem új necet mert az lg ami 1 hónapos volt átment traktorba,eladtam vettem másikat az szintén.Ezek az lg-k most ilyenek 1 hónapig csendesek utána traktor bármit csinál az ember fia.Nec em meg már 3 hónapja csendes.

(#6843) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma sikerült Philips DVD+R 16X lemezt szereznem ami Infome R30 alapú.
Készítettem egy lemezt vele, de nem tűnik a legjobbnak, volt már ennél szebb írásom is másfajta lemezre.:

A lemezt egy Asusból készített Ihas 524B-vel készítettem 6X sebességgel. Lehet gyorsabban kellene írni, vagy esetleg beszerezni egy NEC 7260-as írót?

(#6844) Flashget válasza smiti (#6843) üzenetére


Flashget
félisten

így van zongorázd végig a sebességeket melyiken pörköl a legjobban....de ettől még kifoghatsz egy gyengébb gyártást.
nekem ezt a lemezt a 7260S 12x írja a legjobban.

Realme GT Master Edition

(#6845) Kcsabi válasza smiti (#6843) üzenetére


Kcsabi
tag

Egy próbát megér egy másik íróval megpróbálni, ez az Ihas 524B nem egy bajnok írásban.
Nálam az összes író 8X szereti írni ezt a lemezt, igaz a 223L-nél a 12X szinte ugyanaz, mint a 8X.

(#6846) smiti válasza Flashget (#6844) üzenetére


smiti
addikt

Akkor még majd próbálkozok másik sebességekkel is.

Kcsabi - Van még egy Plextor 890 SA íróm is majd megpróbálom azzal is.

Egyébként írásra már régóta gondolkodom egy NEC 72XX írón.

(#6847) verybigboy válasza smiti (#6843) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ahogy Kcsabi is írta, a Liteon nem egy nagyágyú írásminőséget tekintve, én nem lepődnék meg azon ha az NEC 7260S szebben írná meg ugyanazt a lemezt!

(#6848) Kcsabi válasza smiti (#6846) üzenetére


Kcsabi
tag

Remélem, hogy nem kezdik ennél a lemeznél is azt mint a JVC+R-nél, vagyis, hogy romlik a minősége magának a lemeznek. :K

(#6849) smiti válasza smiti (#6846) üzenetére


smiti
addikt

Akkor elkészült az újabb lemez a Plextor 890SA-val 12X sebességgel:

(#6850) Kcsabi válasza smiti (#6849) üzenetére


Kcsabi
tag

Ez meg egy 216L író, INFOME-R30 12X.
Lehet, hogy lemezben is van különbség, de íróban mindenképpen. :C

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.