Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

(#6551) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#6550) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Na ne már. :DDD Kétnaponta az csak 1 óra. :)
De ezt te is tudod. ;)

Szk:
Az anyagi oldala már más kérdés.
:U

[ Szerkesztve ]

(#6552) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#6551) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Igaz, lehet rá költeni, de ez látványosabb főleg nyáron :D

Csak a TDi!

(#6553) miko_

miko_
(tag)

Megérkezett a Philips DVD-R 16X: 25-ös hengeres kiszerelés:
Mid: Sajnos : CMC MAG, AM3 :(
Író: Optiarc AD-5260S

4X írás:

8X írás:

Lehet tudni mennyire tartós ez a MID? Az írás minősége sajnos nem éri el az infomediar30 minőségét. :(

[ Szerkesztve ]

(#6554) Gallac válasza miko_ (#6553) üzenetére

Gallac
(aktív tag)

Nekem is van ilyen, az Info MID jobb, de a mai nagy átlag közül ez jónak minősíthető.
Én Samsung SH-222L-el írtam ilyen lemezt.

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#6555) Kam1kaze válasza miko_ (#6553) üzenetére

Kam1kaze
(tag)

Sima 25-ös csomagolású volt, vagy a promo 25-ös?
Ilyet akartam rendelni, tegnap néztem, hogy érkezett, de most látom már elfogyott.

(#6556) miko_ válasza Kam1kaze (#6555) üzenetére

miko_
(tag)

Ez volt:
[link]

(#6557) Kam1kaze válasza miko_ (#6556) üzenetére

Kam1kaze
(tag)

Ahha, kösz. Azt hiszem akkor 25+5-ös pluszost veszek majd, az legalább biztos Infomedia.

(#6558) Flashget

Flashget
(félisten)

ez a fajta promo csomagolású volt az INFOMEDIAR30 a 25+5, 50+10 és a 100-as kiszerelésű.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6559) kicsirigó7 válasza miko_ (#6553) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

CMC MAG AM3 MID-et 4x sebességen érdemes pörkölni,az hozza a legjobb eredményt.
Tartósságát tekintve, jobb mint a RitekF1, vagy Chinai Verbatim.
25cake-ben is van-volt promóciós csomag. De ez már ezek szerint a sima.

(#6560) djculture

djculture
(félisten)

Én ma jvc dvd-r vettem tyg03 média kódos.Csak jó lesz remélem.

(#6561) Joltee válasza verybigboy (#6528) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

Igazad volt, a "Made in Japan" TYG03-as Verba nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Még csak egyet írtam meg, íme. Ja, az író egy SH-222L volt.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6562) verybigboy válasza Joltee (#6561) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

:) ... nincs új a nap alatt, nem volt nehéz ezt megjósolni ...

(#6563) zsizsef

zsizsef
(senior tag)

JVC-R :(

[ Szerkesztve ]

(#6564) Joltee válasza verybigboy (#6562) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

Nem voltak egyértelműek a jóslások (#6526)... Na mind1... ebből látszik: nem minden arany, ami MIJ. ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6565) verybigboy válasza Joltee (#6564) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Sajnos így van :( ... Taiyo Yuden-ék táján is leadtak a minőségből, vagy másképp fogalmazva, a vevőik nem hajlandók a mi általunk keresett minőséget megfizetni. Ennyi pénzért azt mondják ezt tudjuk adni. ... valószínű nem Ők gagyisodtak el, ill. nem tudnak már lemezt gyártani, pl. a JVC azt mondja Nekik van X dollárom egy 50-es tégelynyi lemezre, erre a TY azt mondja OK, akkor ebből a stócból tudok Neked adni ezért a pénzért! Pl. Panasonic azt mondja van X+3 dollárom Ő már egy másik stócból "válogathat", ezért is voltak a Panasonic TY lemezei jók ... de mintha pár hozzászólással ezelőtt ezt mondtam volna Neked, nem? :F

(#6566) djculture válasza verybigboy (#6565) üzenetére

djculture
(félisten)

Ez a kérdés megfog oldódni mert 1-2 év még és a dvd mint olyan teljesen kimegy a divatból.Nem fog ráférni semmi,annyira növekszik minden tipusú fájl mérete.Számomra már most is kínlódás de hozzászoktam. lassan viszont nem lesz választás elkell felejteni.Venni kell 2-3terás vinyókat.

[ Szerkesztve ]

(#6567) #77246208 válasza djculture (#6566) üzenetére

(törölt tag)

Nem fog ráférni semmi,annyira növekszik minden tipusú fájl

Azért pl. fényképekből elég sok elfér még DVD-re. Egyéb adatok tárolására is megfelel. Amit írtál, inkább csak a videora igaz szerintem.

(#6568) IRON STORM válasza #77246208 (#6567) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Kérdés hogy az 50-60 forintos lemezre rá mered-e bízni az adataidat. Kb 220 dvd lemezre fér el 1 TB anyag. Akkor inkább merevlemez, amit csak adattárolásra használok és nem megy állandóan.

Csak a TDi!

(#6569) Flashget válasza #77246208 (#6567) üzenetére

Flashget
(félisten)

meg újabb játékokra mely a videóknak köszönhetően12-15 GB vagy több méretben lesznek.
dvd-t leváltja a BD végleg ez lesz 2 év múlva szerintem.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6570) #77246208 válasza IRON STORM (#6568) üzenetére

(törölt tag)

1. Nincs 1 TB-nyi fényképem :)
2. Nekem nem kell választanom, hogy DVD vagy vinyó, mert nálam ez úgy hangzik, hogy DVD és vinyó.
3. Legtöbbször filmet írok DVD-re, olyat, ami nem kapható itthon (és a számomra szükséges jellemzőkkel nem vásárolható meg külföldön). Ha valamelyik lemez tönkremenne, csak egy filmről van szó, nem tragédia.
4. Fontosabb dolgokat több darab és több féle lemezre írok. Időnként csekkolom és újraírom őket.
5. Fénytől védve, tokban tartva, páramentes helyen tárolva a lemezeket, eddig még megúsztam az adatvesztést (kopp, kopp...)
6. Tisztában vagyok vele, hogy a DVD, mint adathordozó nem atombiztos. Mint ahogy a BD, vagy a vinyó sem.

[ Szerkesztve ]

(#6571) m0rd0k

m0rd0k
(senior tag)

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot,de kérdésemre nem találtam választ,ezért bátorkodom rákérdezni.

Van két íróm, egy satás PIONEER DVR-216D és egy IDE-s Samsung TSSTcorp SH-S182M.

Eddig Maxell DVD-R lemezre írtam (RITEKF1),különösebb gondom nem volt vele,viszont itt úgylátom elég jól szidjátok.

Most szeretné megint úgy 100 db dvdre beruházni és még vagy 25 DL lemezre plussz vagy 25 CDre is. Miket ajánlanátok ami nem túl drága?Maxell dvdket 40 ft körüli áron vettem. és honnan? Legjobb lenne a személyes átvétel Debrecenben,de a posta vagy futár is megteszi.

Köszi előre is.

Minden szinten,szinte minden.

(#6572) #77246208 válasza Flashget (#6569) üzenetére

(törölt tag)

Ez a játékprobléma nem érint. Az is biztos, hogy annyi filmet BD-n nem fogok vásárolni, mint amennyi jelenleg van (gyári) DVD-n. Sajnos sok olyan alkotás van, aminek a beszerzése DVD-n is problémás, nem hogy BD-n (Teljesen érthető, hogy a kiadók először a gyorsan, sok zsetont hozó filmeket nyomatják blu-ray lemezen. Engem viszont hidegen hagynak az AvatarTransformersStarwars-jellegű műremekek ;]).

(#6573) #77246208 válasza m0rd0k (#6571) üzenetére

(törölt tag)

Szerintem, ha visszaolvasol egy kicsit látni fogod, hogy a promo-csomagos Philips-ek elég jól teljesítenek legtöbbünknél. DL tekintetében Verbatim! Állítólag jók még a Ricoh MID-es DL lemezek is, de én még csak Veratimot próbáltam.

(#6574) Flashget válasza m0rd0k (#6571) üzenetére

Flashget
(félisten)

16x DVD-R Philips InfomeR30 midest (keres vissza a topicban melyik az)
DL lemez: Verbatim vagy Ricoh
CD lemez: JVC (mert TY fajta) de vettem maxellt is és lejátszotta az autóban a lejátszó.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6575) Flashget válasza #77246208 (#6572) üzenetére

Flashget
(félisten)

nálam már gondot jelent hova rakjam a lemezeket..valszeg vinyó lesz a megoldás és miután teleírtam pár nap alatt, megy vissza a dobozába és a fiókba. lemezek helye pedig felszabadul. Csak most a taiwani árvíz miatt fenn akadások lehetnek vinyók terén :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6576) IRON STORM válasza #77246208 (#6570) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Persze ez a Te dolgod, nem is különösebben érdekel ki hogyan tárolja az adatait.
Általánosságban írtam, főleg türelmem nincs már lemezekre írogatni, meg variálni mikor melyik lemezt éppen melyik író fogja jól megírni. Meg persze az idő, sokkal gyorsabb vinyóra rátolni. :)

Csak a TDi!

(#6577) Kam1kaze

Kam1kaze
(tag)

Gondoltam körbenézek GoldMedia-nál... ilyen szép üzeneteket kaptam felváltva, míg be nem zártam teljesen a böngészőt xD

GoldMedia&NOD32

(#6578) slaci007 válasza Kam1kaze (#6577) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Nálam is. :DDD

Tungsram 1896-1989

(#6579) kicsirigó7 válasza Kam1kaze (#6577) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Avast is blokkolja :K .

(#6580) Flashget válasza kicsirigó7 (#6579) üzenetére

Flashget
(félisten)

ez fertőz:
URL: http://m-e.crossfitharlem.net/z/st1

valamit becumiztak tegnap még nem volt ez.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6581) Kam1kaze

Kam1kaze
(tag)

Megoldották a problémát, most néztem és már megy rendesen.

(#6582) Flashget

Flashget
(félisten)

Vajon a DVD lemez piacot mikor rengeti meg a thaiwani árvíz? A Philipseket ott gyártották.
mert a vinyókat már elég rendesen úgy felment az áruk :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6583) djculture válasza Flashget (#6582) üzenetére

djculture
(félisten)

Beléptem az iponra és összestem a hdd áraktól azthittem először hogy valami 2008 as árlista:) Asszem rendelek lemezt ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#6584) november

november
(tag)

Sziasztok!

Szerintetek milyen sima és duplarétegű dvd-t érdemes venni? És mennyire állja meg a helyét az h a márkás dvd-k, aminek darabját 4-500 forintért árulják (lásd maxel, verbatim, sony stb) jók? És még egy kérdés; nekem az egyik boltban azt mondták h a mínuszos lemezek jobbak mint a plusszosak, merthogy a régebbi meghajtók is jobban beolvassák.
Örülnék neki ha valami hozzáértő válaszolna ezekre a kérdésekere

(#6585) AtG válasza miko_ (#6553) üzenetére

AtG
(aktív tag)

Nekem a legszebben 6x-es sebességgel pörköl az 5260S, úgy szerintem max. 2-es PIF értéked lesz.

(#6586) Flashget válasza november (#6584) üzenetére

Flashget
(félisten)

DL: Verbatim, Ricoh
DVD+R Philips INFOMER30 mides
DVD-R Philips INFOMEDIAR30 mides
verbatimból csak a DVD+R a made in china kerülendő miként a DVD-R.
nagyjából ez a helyzet jelenleg..
használd a topic keresőt a márkák beírásával és a 2011-es év találatait érdemes elolvasnod. Aztán Te döntesz kinek hiszel azt itt felgyűlt tapasztalatoknak vagy a boltosoknak.

mínuszos lemezt a régebbi írók szeretik az újak manapság kaphatók a +R lemezt.

ha neked régebbi íród van ne cseréld le mert szebben pörkölik mindkét lemez tipust.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6587) Flashget válasza djculture (#6583) üzenetére

Flashget
(félisten)

brutális a történet..de még azok is ezt teszik akik a régi áron szerezték be a vinyókat..nekik ez most amig van készletük extra profitot hozhat...kell vagy 4-5 hónap (lehet több is) mire visszaáll a régi rend az árakban. :(

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6588) djculture válasza Flashget (#6587) üzenetére

djculture
(félisten)

Még a régi áron kapok egy 500 as vinyót szerencsére mert még hétfőn rendeltem.De utána a vinyóvásárlás kifújt pár hónapig az garantált.Nagykeres srác aztmondta nekem hogy még ennek a horror árnak a duplája is lehet az ár.

[ Szerkesztve ]

(#6589) november válasza Flashget (#6586) üzenetére

november
(tag)

Köszönöm a válaszodat Flashget. Még annyit hogy erre a Philipsre gondoltál; [link] És ilyen Ricoh lemezt hol lehet kapni?

(#6590) Flashget válasza november (#6589) üzenetére

Flashget
(félisten)

igen meg az ugyanilyen kiszerelésű 25+5-ös csomagra.
ricoh ép nem látok, de ha hoznak belőle akkor azt javaslom a verbán kívűl.
de ebben is sokat írtunk már mi az ajánlott DL lemez és miért.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6591) november válasza Flashget (#6590) üzenetére

november
(tag)

Jó ez igaz. Csak én se vagyok (meg ahogy gondolom sokan mások) állandó forumozó, és időm sincs elolvasni az összes hozzászolást. Inkább lehetne írni egy FAQ-ot a témában. Azt átrakni pdf-be és kész. De ez csak egy ötlet:)

(#6592) Flashget válasza november (#6591) üzenetére

Flashget
(félisten)

én jobbra felül található keresőre gondoltam.
az a baj olyan szinten változnak a lemezek manapság, hogy egy ilyen FAQ-ot hetente lehetne átírni...sajna.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6593) Kcsabi

Kcsabi
(tag)

Sikerült beszereznem egy Pioneer 216D írót.
Új szerzeményemmel írtam pár lemezt, íme az egyik.

Philips DVD+ INFOME R30

(#6594) verybigboy válasza Kcsabi (#6593) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Hát igen, manapság ez az egyetlen beszerezhető alapanyag amivel ezt, ilyen eredményt el lehet érni! Gratulálok!!!

(#6595) Flashget válasza Kcsabi (#6593) üzenetére

Flashget
(félisten)

:C

ha tudnál jittert is mérni még meglepőbb lenne a mai írókhoz képest, leszámítva a 7260-at.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6596) Hyria

Hyria
(csendes tag)

Sziasztok!
arról szeretnék érdeklődni, hogy milyen korongot ajánlanátok szimpla film és adat tárolásához, valahogy úgy, hogy az kölcséghatékony is legyen...???
előre köszi a válaszért! :))

(#6597) djculture

djculture
(félisten)

Nemárt betartalékolni mert ha nem lesz vinyó ráfog ugrani mindenki a lemezekre.Már most is erősen ráugrottak,csak lesem hogy a goldnál is alig van valamilyen lemez.

(#6598) AtG

AtG
(aktív tag)

Samsung SH-222AB Maxell DVD+R 8X írás:

Sony 5260S Maxell DVD+R 8x írás:

A Ritek G05-ös Maxell-t is sokkal szebben égeti a Samsung, mint a Sony, át is minősítettem elsődleges íróvá. :R

(#6599) #85154688

(törölt tag)

Sziasztok!Tudom,hogy nem a legjobb helyre írok de lenne egy kérdésem.Feltelepítettem a CD Burner XP nevű free író programot,azt szeretném kérdezni,hogy ebben a programban lehet-e állítani az írási sebességeket?Előre is köszi.

(#6600) norbi0604

norbi0604
(aktív tag)

Sziasztok!

Mostanság honnan érdemes DVD-t vásárolni? Megbízható, nagy választékkal rendelkező online bolt érdekelne. Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.