Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#751) erdoke válasza Integra (#750) üzenetére


erdoke
titán

Az egy AudioCD? csak a Win kreténsége, hogy a rajta levő trackeket cda kiterjesztésű fájloknak mutatja.
ExactAudioCopy (EAC, www.exactaudiocopy.de) és Lame Encoder kombinációját javaslom.

A legjobb aláírás a héten

(#752) Kicsirics77 válasza Integra (#750) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pl easy cd-da extractorral

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#753) Integra válasza erdoke (#751) üzenetére


Integra
titán

most meg simán lerippeltem media player... pfffffffffff

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#754) Dictator^


Dictator^
veterán

van egy kis gondom.
batyam megvette a bourne csapda filmet.
akartam rola masolatot csinalni.
eloszor siman lemasoltam a video_ts mappat.
aztan nem volt jo.
majd most dvd shrinkkel lementettem, a hangsavokat toroltem (eritetlenul mentettem le kiv.: a hangsav).
betoltottem dvd remake proval es az osszes video resznel ilyen zoldes kepeket mutat, mintha kodolt lenne vagy nem lenne codec fent a gepen?!..

na megprobaltam mas filmet betolni remakeproba hatha vele van a hiba de nem, a tobbi mukodik benne.
aztan most megprobaltam geprol lejtaszni a filmet , es akad meg minden baja van.
eddig nem volt bajom eredeti dvd masolas\irasaval.
vki tudna mondani vmit?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#755) Dictator^ válasza Dictator^ (#754) üzenetére


Dictator^
veterán

problema megoldva.
az athuzott video_ts mappat toroltem, es kapasbol a lemezrol shrinkeltem le (erintetlenul a dvd-t), es igy jatsza a filmet.
plusz le tudom rola szedni mar a felesleget dvdremakeben, mar rendesen mutatja a filmet nem ilyen zold szarsagot.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#756) Dilikutya válasza erdoke (#749) üzenetére


Dilikutya
félisten

DVDremake-et még nem próbáltam. Menü, extra nem fontos, csak a film (úgyis a lényeges anyag max fél óra, az extrák elég unalmasak).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#757) Dilikutya válasza Dilikutya (#756) üzenetére


Dilikutya
félisten

Működő DVD-t eddig ezzel se sikerült csinálni. A vob-okat a bsplayer lejátsza, de én nem elégszem meg ennyivel, pláne hogy ez eddig is megvolt:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#758) Dictator^


Dictator^
veterán

elég sokban különbözik ugye a dvd shrinkes videóképminőség csökkentéses rippelés és a ''CCE-s :F '' kodolás.

milyen szintü meló lenne megtanulni a dvdket tömöriteni (vagy kodolni, nem tudom minek hivjam) ezzel a cce-s kodolással?
jobb minőséget érhetnék el vele igy?

a mostani modszerem egy biztonsági mentésre.
dvdremake proval levagni (hide) az extrákat, majd shrinkkel ha kell egy kicsit csökkenteni a minőséget (plusz pár hangsávot leszedni).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#759) Dilikutya válasza Dictator^ (#758) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nem nehéz a CCE (bár csak felületesen próbálkoztam vele, nem volt szükségem rá). Inkább idő kell hozzá, míg Shrinkkel 20 perc alatt kész egy DVD5-ös film, addig CCE-vel kicsit több, az rendesen nekiesik újrakódolni több menetben. Emiatt jobb lesz a kép is, persze csak ha hosszabb filmet tömörítesz, akkor lesz látható különbség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#760) Dictator^ válasza Dilikutya (#759) üzenetére


Dictator^
veterán

Cinema.Craft.Encoder.SP.v2.70.02.10

ilyennel rendelkezem, mi kell még hozzá, mármint a tömöritéshez? program...?
gondolom a hosszabb filmeket kb 120percnél továbbiakra érted :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#761) Balinov válasza Dictator^ (#760) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Dictator,
ha már CCE-re adtad a fejed,akkor szvsz a DVD REbuilder mindenféleképpen megér egy próbát. [link] itt találod a progit magát,FAQ-ot is, van belőle fizetős pro ill. ingyenes változat is. Itt van egy Doom9.org-os képes leírás hozzá: [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#762) Dilikutya válasza Dilikutya (#757) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem akar ez menni :U

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#763) erdoke válasza Dilikutya (#757) üzenetére


erdoke
titán

A probléma pontos ismerete nélkül lehetetlen érdemben segíteni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#764) Dilikutya válasza erdoke (#763) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már mindegy, töröltem az egészet. De leírtam mindent, amit én tudok róla.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#765) Dictator^ válasza Balinov (#761) üzenetére


Dictator^
veterán

köszi, pont egy régebbi verzioról van a leirás :\
probálkozok persze
[link]

általában már 6 és 9 passosba szokták nyomni a filmeket ha jól láttam, a többit pontosan nem értem, hogy mit csinál..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#766) Balinov válasza Dictator^ (#765) üzenetére


Balinov
félisten

6-9pass! :Y az már igen,meglehetős jó hatásfokkal osztja el a biteket az ilyen sokmenetes.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#767) erdoke válasza Balinov (#766) üzenetére


erdoke
titán

Vannak még kiváló minőségben dolgozó MPEG2 enkóderek, és egyiknél se tartották lényegesnek, hogy kettőnél több menetben tudjon kódolni. Emellett szubjektív véleményem szerint alig van minőségbeli különbség az OPV (One Pass Variable) és az 5 menetes kódolás között CCE esetében is, amit alátámasztani látszik a szoftver fejlesztőjének véleménye is, amit a felhasználói kézikönyvben leír, miszerint 4 menet fölött már nincs látható javulás, ezáltal értelme sem a gépidő pocséklásának. ;)
(OPV-nél más gondok adódhatnak, a kimeneti fájl méretbecslése lényegesen nehezebb, és emiatt gyakori a célméret túllépése.)

A legjobb aláírás a héten

(#768) Balinov válasza erdoke (#767) üzenetére


Balinov
félisten

ennek ismeretében már értem,CCE-ben miért 2pass a többmenetes kódolás default. az OPV-nél én is észrevettem,hogy a becsült fájlméret (m2v,mpa) majdem mindíg eltér a kívánt,beállítottól.ezért is tértem át, 1+1 pass vbr kódolásra. egy ~40perces Lost epizódnál elég jól mindegy,hogy 1x20perc,vagy 2x20perc a kódolás,a lényeg és szempont nálam az az,hogy egy dvd-r-re mindíg rámenjem az a fix számú rész (6 rész+a sablon Lost os DVD-lab menüm)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#769) Dictator^


Dictator^
veterán

akkor most mi alapjan kene eldontenem, hogy cce-s kodolasba hany passal nyomjam a filmet ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#770) erdoke válasza Dictator^ (#769) üzenetére


erdoke
titán

3-4 pas fölött sokkal többet számít, ha fel tudsz szabadítani még 10 % bitrátát, mint további akárhány menet kódolás.
Ha magas a kimeneti bitráta (~4500+ kbps), akkor elég 2-3 pass. Ha ez alatt van, akkor lehet 3-4 menetes, de 3500 kbps alá nem érdemes menni, ott már nem segít a 99 pass se (átlagos akciófilmről beszélek, animációs filmnél, vagy sötétben játszódó búslakodósnál kevesebb is elég lehet).
Tehát az alapelv a minél magasabb bitráta, nem a minél több menetes kódolás. Ha elég magas a bitráta (5 Mbps fölött), és kicsi a tömörítési fok, akkor én pl. simán megcsinálom CloneDVD 2-vel, 8-10 perc az egész.

A legjobb aláírás a héten

(#771) hebdab


hebdab
csendes tag

Sziasztok...

Volne néhány kérdésem, és lehet már lerágott csiont, de most merült fel, és nincs arra időm, hogy elolvassak itt mindent:)

szóval:
adott egy video, ami avi, mpeg stb ,,,de DVD-t szeretnék csinálni belőle,,,,

Neroban ezt még el is végzem a Visionnal,átalakítja meg minden, viszont, ha feliratot szeretnék hozzátenni, mert pl angol, akkor azt hogy tudom megoldani, gyakorlatilag olyanra volna szükségem, mintha sima filmet néznék felirattal, csak éppen DVD-ként.

A legegyszerűbb megoldás érdekelne, köszönöm..

(#772) Dictator^ válasza erdoke (#770) üzenetére


Dictator^
veterán

nah reggel 11után kezdtem el a jay es nema bobot csinálni, extrák nélkül.
3 hangsáv van, egy magyar dd 5.1, egy dts, es egy angol dd 5.1
2 felirat (angol magyar)
menü megmaradt.
logok, sallangok eltavolitva.

- Reduction Level for DVD-5: 74,0%
- Overall Bitrate : 4 199Kbs
- Space for Video : 3 241 684KB

még folyik a kodolás cce sp2-vel, vbr bias 30, vbr passes 6

tehat ha jol ertem ha a filmnek alapbol nagy a bitrataja pl 4000 felett van akkor eleg kevesebb passos (6 alatti pl) kodolas?

es aminek minel kevesebb pl 2000-3000 oda meg nagyobb (pl 6 passos kodolas)?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#773) erdoke válasza Dictator^ (#772) üzenetére


erdoke
titán

A 2-3000 nem a DVD (MPEG2) tartománya már, hanem a DivX/XviD-é.
Én kidobtam volna az említett filmből az angol Ac3-at, úgyis ott a DTS. Ezzel kb. 4500 kbs-ra emelkedett volna a film bitrátája. Aztán vagy HC Encoderrel (''Best'' minőségi beállítással), vagy 3 pass CCE-vel nyomtam volna át.
Olyan filmeknél, amit egyszer (vagy esetleg pár év múlva még egyszer) nézek meg, a menüt is ki szoktam dobni. Két felirat- és hangsávnál ugyanis a távirányító választógombjaival gyorsabban át tudok váltani, ezért csak a jelenetválasztó menü marad értelmesen meg. Az pedig középszerű filmeknél szintén fölösleges, többszörnézős filmeknél jön jól, amikor egyes jeleneteket újra meg akar nézni az ember. Arra meg tökéletesen fölösleges a menü, hogy a film előtt az OK gombot meg kelljen nyomni az indításhoz...
Ha sok hangsáv van, fontos a jelenetválasztás, és legfőképpen ha extrák is maradnak, akkor persze kell a menü is.

A legjobb aláírás a héten

(#774) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Hojj Mindenkinek!

Abban segítsetek nekem, hogy egy dvd hangsávját hogyan tudnám a lemezről leszedni és mp3-má lényegíteni, mert az asztali dvd-felvevőmmel feltudom venni időzítve a rádióadást , de arról csak dvd-ként tudom kiírni, abból pedig a kép abszolute felesleges számomra.
A TMPGENC aszongya hogy dolby digital (ac3) 2ch 48000HZ-el veszi fel a hangot...

A kérdés csak az hogy ebből hogy lesz mp3...

Segítségeteket előre is köszönöm

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#775) Dictator^ válasza erdoke (#773) üzenetére


Dictator^
veterán

kérdeznék még.
jay es nema bobot eredeti dvd-ről shirnkel probaképpen leszedtem 70%ra kellett buthitani és ott a powerdvd 1,70-3mbps kozott mozgott a bitráta. ez mitől van?

na mind1 a angol dts és a dd5.1 azért maradt meg mert az asztali lejátszó nem viszi a dts-t igy gondolva másokra rajtahagytam..

a cce sp2-es (6pass) kodolásnál amugy azt irta a progi hogy 3,3-4,5mbps kozott mozog a bitrate (- Overall Bitrate : 4 199Kbs)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#776) erdoke válasza Varga Csaba (#774) üzenetére


erdoke
titán

[link]

A legjobb aláírás a héten

(#777) erdoke válasza Dictator^ (#775) üzenetére


erdoke
titán

Az elmúlt években már nehéz volt olyan házimozi erősítőt találni, amelyik nem viszi a DTS-t, de te tudod.
PowerDVD bitráta mérésével én nem foglalkoznék, egyrészt mert ezer éve nem használom, másrészt mert a legtöbb kommersz lejátszóprogi ilyesmiben megbízhatatlan. Viszont a Shrink egész lemezes tömörítésnél beleszámítottad az extrákat is?
A legegyszerűbb, ha megnézed, mekkora helyet foglal a videó, és milyen hosszú, ebből egyszerűen kijön, hogy mi a bitráta. A DVD Rebuilder, aminek a számítását megadtad, már megbízható.

A legjobb aláírás a héten

(#778) Varga Csaba válasza erdoke (#776) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Köszi,

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#779) Dictator^


Dictator^
veterán

nah kesz lettem tok szepen megcsinalta a filmet 6passesba, 8,5 ora alatt, csak az a gondom, hogy hang nincs :F ez mi? vmit elfelejtettem? hangsavokhoz nem nyultam, rajta hagytam mindent.-

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#780) erdoke válasza Dictator^ (#779) üzenetére


erdoke
titán

Tipp: rosszul feltört Rebuilder Pro? Ingyenes verzióval próbáltad?

A legjobb aláírás a héten

(#781) Dictator^ válasza erdoke (#780) üzenetére


Dictator^
veterán

rebuilder prof 1.21. akkor igazad lesz.
tehat ha kesz a tomorites vege, kene lennie alapbol hangnak rajta ugye?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#782) erdoke válasza Dictator^ (#781) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Mi az az extra fícsör, ami miatt nem elég a Free?

A legjobb aláírás a héten

(#783) Dictator^ válasza erdoke (#782) üzenetére


Dictator^
veterán

hat nem tudom sajnos, fent volt a vinyon regota, nem hasznaltam meg sosem, hat gondoltam felrakom... (de csak 8 orat buktam vele :( )

szedem a free-t aztan megcsinalom meg1x, tuti lesz rajta hang ugye? tehat mast nem kell allitanom a tomoritesen kivul..?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#784) Dictator^ válasza erdoke (#782) üzenetére


Dictator^
veterán

cee sp2-es kodolas nincs a free verzioban?!

mod: sp (new)hoz kene megadni itt az sp2es cuccot?

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#785) erdoke válasza Dictator^ (#784) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy nincs SP2 támogatás benne. Miért azt vetted meg 2000 $-ért, miért nem a 2.70-es SP-t? :D
Próbáld ki a HC Encodert szerintem, a minőségnél állítsd Best-re. Ha kétmagos procid van, akkor egyszerre kettőt is futtathatsz, úgy már legalább a CCE sebességét hozza.

A legjobb aláírás a héten

(#786) Dictator^ válasza erdoke (#785) üzenetére


Dictator^
veterán

problema megoldva :)
egy ember segitsegevel most megy rendesen a rebuilder :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#787) Integra


Integra
titán

mp3-at wav-ban milyen íróval tudok dvd-re kiírni??
ez a tetves nero csak audio cd méretben konvertál mp3-at át wav-ba.
audio cd van, de audio dvd nincs

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#788) IRON STORM válasza Integra (#787) üzenetére


IRON STORM
őstag

Először told át az mp3-at wav-ba. Én erre a sound forge-t használom.
Aztán utána írd ki dvd-re.

Csak a TDi!

(#789) Integra válasza IRON STORM (#788) üzenetére


Integra
titán

ettől féltem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#790) erdoke válasza Integra (#787) üzenetére


erdoke
titán

Tulajdonképpen mi értelme van annak, amit szeretnél? :F
AudioCD azért van, mert az egy létező szabvány. Audio DVD azért nincs, mert olyan meg nem létezik. PCM hang fájlokat DVD-re kiírhatsz szimplán adatként, ezt PC-vel le tudod játszani. Ezen kívül készíthetsz DVD-Videót vagy DVD-Audiót PCM hangsávokkal. Ezeket a megfelelő asztali játékosokkal is le lehet játszani.

A legjobb aláírás a héten

(#791) Dictator^ válasza erdoke (#785) üzenetére


Dictator^
veterán

még1 kérdés :)
müxik a rebuilder , már sikerült 1 dvd-t megcsinálnom van hang meg minden klappol..

4420mb lett összesen a film (még pár mb ráfért volna a datawrite lemezre egészen pontosan 4489mb (összesen)
hol állithatnám hogy mondjuk 4480mb körüli legyen a tömörités végén a filmem?
(csak annyit találtam hogy dvd5 és dvd9re szabja öket, valahol beállithatnám kereken x MB-re?)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#792) drpepito


drpepito
csendes tag

Hellok Mindenkinek!


Remélem tud vki segíteni?! Szeretnék egy Sony védjegyes dvd átmásolni, de eddig még egyik szoftverrel se tudtam megoldani! Esetleg vki tudna javasolni egy progit, amivel áttudom másolni????
Előre is köszi :DDD !

Üdv

(#793) erdoke válasza Dictator^ (#791) üzenetére


erdoke
titán

RB-Opttal tudod állítani a Prepare és az Encode között, vagy a rebuilder.ini-ben átírod a CCE target sectors-t. Kérdés, hogy megéri-e a szarakodást. Ha 3500 MB a videód mérete, akkor a nyerhető 60 MB annak kevesebb mint 0,2 %-a, miközben a lemez széle gyakran sérülékenyebb vagy gyengébb minőségű...

A legjobb aláírás a héten

(#794) erdoke válasza drpepito (#792) üzenetére


erdoke
titán

Én tudok segíteni: olvass vissza egy kicsit. Talán még 50 hozzászólást se kell.
Nincs mit! :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#795) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy gyári dvd, amit át szeretnék másolni, de dvdshrink mikor analizálja a lemezt, akkor megakad egy helyen. Mindig ugyanott. De ha lejátszom a filmet, akkor minden ok.
Próbáltam neroval is image-ként felirni vinyóra, ott meg azt mondja, hogy a lemez nem olvasható. TCben megpróbáltam átmásolni a videófájlokat, szintén olvasási hiba.
De mint mondtam, lejátszásnál nem jelentkezik a probléma!
Tud valaki segíteni? :O

May The Force Be With You!

(#796) drpepito válasza erdoke (#794) üzenetére


drpepito
csendes tag

Hello Erdoke!

Megerősítésképp kérdeném, h a Riplt4Me progira gondoltál? Vagy esetleg tovább kellett volna keresnem, olasnom?
Tudod az a gáz, h már jó pár dvd-t kiírtam, másoltam (persze a magam részére :) :) ), de ez a Sony védjegyes dvd-k feladták a leckét! Se a dvddecrypter, se a dvd shrink, se a clonedvd nem tudta leszedni! :((
Köszi szépen előre is a segítséget!

Üdv Néked, további szép napot!

(#797) drpepito válasza LordVader80 (#795) üzenetére


drpepito
csendes tag

Helloka!

Próbáltad már a Clone dvd-t? Ha nem akkor ajánlom, mert elég sok dvd-t át lehet vele másolni! Kell hozzá egy AnyDVD nevű segéd progi is, aminek írás közben futnia kell a háttérben! Ha esetleg nem találod akkor írj, és mejd megbesz h hogyan jutattom el Hozzád :DDD! Ja ha az eredeti dvd sony védjegyes, akkor ezzel a progival se fog menni, mint láthatod én is kértem segítséget ez ügyben!

Üvd

(#798) LordVader80 válasza drpepito (#797) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem sony védjegyes, meg 4 dvd-s a film, ebből 3at simán megírtam dvdshrinkkel.
De megpróbálom azzal, amit ajánlottál! :Y
Köszi, az eredményt majd írom....

May The Force Be With You!

(#799) LordVader80 válasza LordVader80 (#798) üzenetére


LordVader80
senior tag

Sajnos nem segített!
Olvasási hibát jelez a clone dvd is! :( :( :(
Csak azt nem értem, hogy ha sérült a lemez, akkor lejátszani meg hogy lehet és akkor miért nem akad????? :W :W :W :W :W

May The Force Be With You!

(#800) PPeter


PPeter
addikt

Ez az ARccOS™ (és sok más hasonló) védelem lényege: a lemezen direkt hibás részek a normál lejátszáskor szépen kimaradnak, ugyanakkor a buta másolóprogram mindent be akar olvasni, illetve a szándékosan összekevert script rávezeti a hibás részekre a menürendszer felépítésének elemzése közben. Google három kattintással elvezet a megoldáshoz, de ha visszaolvasol kicsit, a topikban is megtalálsz mindent.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.