Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#951) Casanova* válasza PPeter (#950) üzenetére


Casanova*
veterán

értem,köszi! hülyeséget kérdeztem. :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#952) Texasflood


Texasflood
csendes tag

uhhh! mennyi ilyen topik. ez már beteges :Y :C :DD

Texas Flood

(#953) Casanova*


Casanova*
veterán

sziasztok! avi-t hogy tudom átírni 3gp formátumba?? előre is köszi! remélem ez értelmes kérdés! :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#954) ktg3


ktg3
őstag

vki segítsen legyen szíves... kicsit off! dvd filmet akarok lejátszani hang van kép nincs..
sem mplayer 10 el sem mplayer 11gyel sem powerdvdvel sem mplayer classiccal!
ace mega codec pack 6.03as -asszem a legújabb...

vmi 5let h miért nincs kép?a gép nem az enyém egyébként 2.4 cerbona 512 ddr400 és 4megás riva 128as vga!így ennyi
kösz!

(#955) PPeter válasza ktg3 (#954) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kellett volna fosadék kodekpakkot feltenni, valószínű ennyi a titok. De VGA-kártya drivere is szórakozhat, lehet hogy érdemes lenne a hardveres gyorsítást kikapcsolni (lejjebb venni a csúszkát) a grafikus beállításoknál, illetve a programokban is ki/be kapcsolni a hardver közvetlen támogatását.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#956) ktg3 válasza PPeter (#955) üzenetére


ktg3
őstag

őőő codec pack nélkül semment ugyanilyen volt!
hardveres gyorsítást win+pause speciűlis otvegyem le?
programokban hogy lehet kikapcsolni a hadveres támogatást?

(#957) nyomika


nyomika
csendes tag

Sziasztok, feliratrozás ügyben szeretném a hozzáértők segítségét kérni.


Egy film alá próbálok feliratot illeszteni. Az időzítéseket megcsináltam Subtitle Workshopban, ez rendben van.
Az authoringhoz a DVD-Lab-ot gondoltam. Azért ezt, mert nem ismerek más programot, ami .sub formátumú feliratot tud muxolni.
Szóval beimportáltam a feliratokat, próbálkoztam többféle beállítással, de valahogy sehogy sem néz ki jól a képernyőn.

A kérdésem az lenne, hogy milyen betűtipust és méretet célszerű használni, és milyen egyéb beállításokra kell odafigyelni, hogy a lehető legjobban nézzen ki? Mi az előnye, ha 16:9 és 4:3 formátuman is elkészítem a feliratokat?

Köszi a segítséget!

(#958) dagijoe78


dagijoe78
csendes tag

Decryptert mindenkinek! :C

Dag! j0E

(#959) ANT válasza dagijoe78 (#958) üzenetére


ANT
őstag

Vagy inkább ImgBurn-t! Az némileg újabb konstrukció! ;]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#960) Balinov válasza ANT (#959) üzenetére


Balinov
félisten

vaqgy lottóötöst,azt nem kell dvd-t másolgatni.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#961) Casanova*


Casanova*
veterán

sziasztok! avi-t hogy tudom átírni 3gp formátumba??

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#962) ANT válasza Balinov (#960) üzenetére


ANT
őstag

Lottóötös mellett is másolgatnánk! Már csak a feeling miatt is! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#963) Balinov válasza ANT (#962) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..lehet..csak akkor fizetnék a cce professionalért,dvd rebuilder pro-ért,dvdlab-ért,meg paypalon nyomnék pár dodót az IMGburn és egyéb ingyenes okosságok fejlesztőinek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#964) ANT válasza Balinov (#963) üzenetére


ANT
őstag

Egy igazi úriember! :R

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#965) Casanova*


Casanova*
veterán

sziasztok! SUPER 2007.21 progival hogy tudom az avit átkonvertálni 3 gp formátumba? segítene valaki?! :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#966) PPeter válasza Casanova* (#965) üzenetére


PPeter
addikt

Jóember, vedd már észre magad, hogy hetek óta rossz helyen próbálkozol. Ennek semmi köze a DVD-Video filmek készítéséhez, írásához, ráadásul a kérdéseidre nem lehet felelni, mert semmi részletet nem közölsz a forrás AVI állomány paramétereiről, meg hogy mit is akarsz pontosan...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#967) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Uhmm, tud valaki ajánlani valami 1xű programot ami:

- tvből tunerkártyával felvett mpg1 v 2 -ben leledző több mint 2 órás több mint 5 GB -os videófájlt átalakít DVD -vé

- nem kell semmi csicsa, menü ilyenek, csak sima lejátszahtó dvd legyen

- dvd9 vagy dvd5 mindegy de jólenne ha a progi automatikusan széttudná szedni 2 lemezre, és dvd kép fájlt készítsen

utóbbi azért fontos mert eddig próbált programok elvéreztek, valószínüleg túl nagy s hosszú a fájl, ulead progi volt használva meg nem tudom még mi sajna nem voltam ott, most is csak közvetítek...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#968) PPeter válasza Thulcandra (#967) üzenetére


PPeter
addikt

Canopus Procoder a Te barátod, mert MPEG-2 tömörítéskor kimenetként nemcsak azt authoringhoz megfelelő csupasz .m2v stream választható, hanem a ''DVD(VOB)'' kimeneti formátumot választva egy egyszerű, menü nélküli DVD-Video állományrendszert kreál neked végtermék gyanánt, ami rögvest írható is ki DVD-re. Ha szerencséd van, akkor megeszi a forrásodat, ha mégsem, akkor lehet, hogy Avisynth scripten keresztül kell megetetned vele. A bitrátát magadnak kell kiszámolnod a rendelkezésre álló tárhely és a film hosszának függvényében. Érdemes a 2 menetes módot választani.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#969) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire tartósak az írt DVD-k? Hány évig bírják, mielőtt célszerű újra írni őket? Melyik DVD-lemez márkák a legtartósabbak?
Mindenkinek előre is köszi a válaszokat! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#970) Thulcandra válasza PPeter (#968) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Köszönöm, megnézzük mire jutnak vele! :R

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#971) jani77


jani77
csendes tag

Szisztok!
Egy Samsung SH-S182d íróval írok dvd-t,de sajnos több,mint két órán át írja.Nero 7-tel írom a 16x lemezeket(Fuji,Tdk stb.)8x-os sebeséggel.Frissítettem a firmwiret,de nem segített ez sem a problémán.Mitől lehet ez szerintetek?

(#972) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Dvd lemezek menüjéből gombokat eltüntetni mivel lehet? Mert a mögöttük lévő tartalomra egyszerűen blank-ot nyomtam vobblankerrel, de azért a gomb zavaró hogy ott van.

(#973) PPeter válasza adalbert1 (#972) üzenetére


PPeter
addikt

Tévedésben vagy (mit oly sokan). A gombok elszíneződése (nyugalmi, kijelölt és megnyomott állapotukat jelző változó színe, azaz a ''highlight'') ugyan külön ''réteget'' képez, egy speciális felirat sávként van jelen a menüen, de maga a gomb rajzolata, grafikája a menü videóanyagában van ''benne'', tehát nem lehet csak úgy eltüntetni, ahhoz ki kell szedni a videót (vagy állóképes menü esetén az állóképet), megfelelő programmal kiretusálni a gomb rajzolatát, majd tömörítés után visszahelyezni a menü megfelelő részébe.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#974) adalbert1 válasza PPeter (#973) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszönöm a fejtágítást, ma is megtudtam valami újat. :R
Leírva egyszerűnek tünik, viszont gondolom gyakorlatban már nem annyira az. :F
Már csak egy kérdésem van : Melyik szoftverekkel lehetséges ezeknek a folyamatoknak a megoldása? (az állóképnél gondolom bármilyen képszerkesztő szoft jó, a videóhoz viszont ötletem sincs mit lehetne használni, miképp a szétszedés-visszahelyezéshez se).

(#975) nyomika válasza adalbert1 (#974) üzenetére


nyomika
csendes tag

Hali!

A gombok ''eltűntetését'' a DVD Remake nevű progival lehet nagyon egyszerűen megoldani. A ''Hide button''-t kell választani a jobb egérgombos menüből (semmiképp se a ''Delete button''-t, mert az összezavarja a navigációt), majd az átszerkesztett anyagot exportálni kell. Ekkor maga a ''gomb'' (ami ugye maga a háttérkép) nem tűnik el, csak nem lesz választható, így nem fog az eltávolított részekre mutatni.

A tényleges eltűntetés már jóval bonyolultabb, főleg mozgó menünél. Mozgó menü hátterét átszerkeszteni nagyon nagy szívás, vagyis inkább aránytalanul nagy idő és energia befektetés az elért eredményhez képest.

Az állókép szerkesztése jóval egyszerűbb.
Ehhez a DVD Remake-ben állóvá alakíthatók a mozgó menük (Convert to still) és van egy ''Export frame'' menüje is, ami az állóképet képként elmenti. Ezután egy képszerkesztővel tetszés szerint szerkeszthető a kép, csak arra kell vigyázni, hogy a meghagyni szándékozott gombok helye ne változzon.

Az átszerkesztett képet egy authoring progival (pl DVD Lab) kell egy VOB-ba tenni, amiből a DVD Remake importálni tudja (asszem ''Replace with still'' valami hasonló), de itt van egy jó leírás, csak már kicsit elavult, de a lényeg benne van: [link]

Ez alapján kis tanulással biztos sikerül!

(#976) PPeter válasza adalbert1 (#974) üzenetére


PPeter
addikt

A menü VOB-ok ''szétszedéséhez'', a videosáv de-muxolásához és visszahelyezéséhez vannak aprócska célszoftverek (de-muxoláshoz a Vstripet ajánlom, az ''összeszereléshez'' ilyenformán nincs tippem, mert én mindig teljes authorizációt csinálok, nem ilyen belenyúlok-kiszedem-visszateszem mókát), lesznek, akik tudnak segíteni ebben itt a fórumon. A kiszedett mozgókép módosítására sok minden szóba jöhet, ugyebár először érdemes olyan formátumba konvertálni, ami emészhetőbb ilyen bevatkozáshoz (DV AVI, vagy egyéb kevésbé veszteséges kodekkel tömörített AVI), az ilyen munkára vágó-effektelő-szerkesztőprogramok garmadája alkalmas a kommersztől a professzionális termékekig, csak majd ügyelni kell rá, hogy az elkészült új videót ugyanolyan paraméterekkel rendelkező MPEG-2 elementary stream formába kell hozni, hogy vissza lehessen tuszkolni a menübe.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#977) chelseafc


chelseafc
csendes tag

Sziasztok..én cd-re szeretnék filmet írni...de sehogyse sikerűl....msn:sifting92kft@hotmail.com
Aki tudna segíteni vegyen fel msnre...köszi :)

Edge

(#978) PPeter válasza chelseafc (#977) üzenetére


PPeter
addikt

Sok sikert.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#979) chelseafc


chelseafc
csendes tag

cdre szeretnék,,,,ez arra van?

Edge

(#980) Balinov válasza chelseafc (#979) üzenetére


Balinov
félisten

sztem PPeter arra gondolt,hogy megoszthatnád velünk ,hogy konkrétan mit,milyen formátumból,mivel,milyen oprencer alatt,milyen célmédiumra kívánsz írni és mivel akarod lejátszani .
Ezen infok birtokában mrá sztem tudunk itt segíteni,vagy megfelelő szaktopikot ajánlani.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#981) chelseafc


chelseafc
csendes tag

van mondjuk a dragonball z 1 része..aviba és én cdre szeretném írni..akkor mivel lehet?

Edge

(#982) chelseafc


chelseafc
csendes tag

és én dvd lejátszóval akarom lejátszani...a dvd dvixs....

Edge

(#983) Balinov válasza chelseafc (#982) üzenetére


Balinov
félisten

tehát van egy párszáz megás avi-t (db rulz) meg egy divx-es dvd játékosod. simán,adatként kiirod cd-re azt keziccsókolom. ha feliratos,akkor figyelj,hogy a felirat és a videófájl neve a fájlkiterjesztést kivéve egyforma legyen,régebben volt 1-2 divx-es játékos,amelyik csak így vitte a feliratot rendben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#984) chelseafc


chelseafc
csendes tag

s meik cd írot használjam?

Edge

(#985) Balinov válasza chelseafc (#984) üzenetére


Balinov
félisten

egy mezei Nero Burning ROM vagy akár az express is megteszi.
[link] itt találsz fizetős (demo,időkorlátos,stb.) és ingyenes megoldásokat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#986) chelseafc


chelseafc
csendes tag

köszi szépen..

Edge

(#987) Balinov válasza chelseafc (#986) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen.remélem találsz neked megfelelőt. IMGBurnt prószáld ki,ingyenes, és nagyon ott van a szeren

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#988) chelseafc


chelseafc
csendes tag

és azt hol találhatom meg?

Edge

(#989) adalbert1 válasza chelseafc (#988) üzenetére


adalbert1
veterán

[link]

Amúgy google-ben a legelső találat, ha rákeresel arra, hogy imgburn download.


Szerk.:

PPeter: ez már elég bonyolultnak tünik, komplett reauthoringot nem akarok végezni, annyit nem érne meg pár sallangmentesített biztonsági másolat.

nyomika: ez már egyszerűbbnek tünik, de ha csak hide-olva vannak a gombok, akkor attól még nem lehet rányomni véletlen? :F

[Szerkesztve]

(#990) chelseafc


chelseafc
csendes tag

már megvan az imgburn csak nem magya ezért nem nagyon értem..vki elmagyarázná hogy kell használni

Edge

(#991) adalbert1 válasza chelseafc (#990) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha valamilyen iso file-t akarsz kiírni, akkor mode>>write, majd a source ablakban beállítod a forrást, ha több íród lenne, a destination ablakban kiválasztod az írót, a settingsnél kiválasztod a write speed-nél, hogy hányszorosan írja, a copies-nál, hogy hány másolatot akarsz az adott iso-ból, és a write ikonra kattintva már megy is az írás.

(#992) chelseafc


chelseafc
csendes tag

köszi

Edge

(#993) Kicsirics77 válasza chelseafc (#990) üzenetére


Kicsirics77
veterán

roppant egyszerű vagy olvas iso-ba vagy ír iso-ból és mindezt a mode gombnál tudod állítani ha megvan mit akarsz akkor csak tallózdki hogy hova/honnan és nyomd meg a nagy gombot alul középen
ui.: file módot is tud ez lemaradt

[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#994) chelseafc


chelseafc
csendes tag

én Nero burning rom-mal írtam.....így Cd-Rom(ISO) írtam pl egy avi filmet ami kb 300megás volt de nem sikerült....beteszem a dvd lejázszóba és nem 2 másod/cig elindul majd vége....és tuti hogy divixs a dvd ....mi lehet a gond?hol hibáztam?vagy mi lehet..??

Edge

(#995) ANT válasza chelseafc (#994) üzenetére


ANT
őstag

Hmm. Pedig ezt elég nehéz elrontani. Milyen lemez -R -RW? ?x sebességgel írtad? Lezártad a lemezt? Csak találgatni tudok. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#996) chelseafc


chelseafc
csendes tag

-R a cd...3600kb/s...de az nem tuti hogy lezártam a lemezt...az naon fontos??

Edge

(#997) blattida válasza chelseafc (#996) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem zárod le, az asztali gépek nem fogják olvasni, illetve üresnek látják.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#998) chelseafc


chelseafc
csendes tag

ok-köszi...ezt nem tudtam ...

Edge

(#999) nyomika válasza adalbert1 (#989) üzenetére


nyomika
csendes tag

Hide-olásnál nem lehet rányomni véletlenül, mivel a gomb nem választható sem asztali sem software-es lejátszónál.

A delet-tel az a baj, hogy ha pl a feliratválasztó menüben van 6 gombod, akkor ezeknek a számozása 1-től 6-ig fut. Ha pl a 2. gombot kitörlöd, akkor az eredetileg 3. gomb lesz az új 2. számú és nem azt a feiratot fogja választani, ami rá van írva, hanem a következőt.

A Hide esetén maga a gomb megmarad, csak 0 kiterjedésű lesz és a bal felső sarokba kerül, de nem fog látszani. Így nem keveredik össze a sorrend.

Ha nem vagy biztos az eredményben, a módosítások után először nyomj egy test export-ot, ekkor egy rövidített DVD-t csinál a prog sokkal rövidebb idő alatt mint a teljeset. Ezzel aztán lehet ellenőrizni, hogy jó-e a navigáció.

(#1000) chelseafc


chelseafc
csendes tag

Nero burning-->majd CD-ROM(ISO) és ott s Multisession nál mi legyen bexelve,
Start Multisession disc vagy
Continue Multisession vagy
No Multisession ????

[Szerkesztve]

Edge

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.