Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#601) hucsikoi válasza gabor128 (#600) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Innen letöltheted: [link]

(#602) gabor128 válasza hucsikoi (#601) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi!

Majd kipróbálom.

(#603) hucsikoi válasza gabor128 (#602) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szivesen. :DD

(#604) Dictator^


Dictator^
veterán

ide is leirom
tehát arra lenne szükségem, hogy van egy eredeti dvd film (nevezetesen az Oldboy) szeretnék másolatot késziteni belőle, namármost a felesleg nem érdekel, tehát a reklámokat szeretném levenni, talán az egyik hangsávot is angol dd 5.1, dts marad rajta.
mivel oldható ezek a müveletek meg? dvd shrinket használtam de azzal nem tudom a reklámokat leszedni.
a menük minőségét lebuthitottam a leggyengébbre, aztán a main videó igy 71%os lett.
tudom nem a legprofibb megoldás.
ha tudtok vmit okosabbat mondani, akkor gyerünk.
ezt a CCE-s kodolást nem igen vágom ebbe is jöhetne help.:)
egyelőre ennyi
thx

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#605) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Volt egy film amit kiírtam dvd-re, de ott elcsúszott a hang, de aviban még jó volt.
Hogy tudnám ezt orvosolni?

Köszi

(#606) lorcsi


lorcsi
veterán

Ismeritek az Inter Video dvd5 progit?
dvd9-ből dvd5 akartam csináltatni vele, elég jó a menüje meg a kezelőfelülete. valami oknál kifolyólag viszont nem akarja úgy megcsinálni hogy az asztaliban is menjen :F
valami egyszerű de megbízható progit tudtok ajánlani?

(#607) Dictator^ válasza lorcsi (#606) üzenetére


Dictator^
veterán

dvd shrink? elég egyszerű , de nekem az a bajom, hogy a rohadt reklámot nem lehet vele kivenni..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#608) Chaser válasza Dictator^ (#607) üzenetére


Chaser
titán

Milyen reklámra gondolsz? Kivágod a sallangot, és csak a főfilmet hagyod meg, re-author módban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#609) Dictator^ válasza Chaser (#608) üzenetére


Dictator^
veterán

[link]

amin áll a kép ott egy pár mp-es reklám van, hogy 18 éven felülieknek ajánlott...és amint látod szürke a delete stuff.

nekem kell az egész film a menüvel együtt, csak a reklám meg ezek nem kellenek.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#610) erdoke válasza Dictator^ (#609) üzenetére


erdoke
titán

Kiblankolod VobBlankerrel, vagy ha nincs szükség a helyre, kikerülöd a navigációban PgcEdittel (jobbegér a PGC-jén, és ''Kill Pgc Playback''). Mindkettő ingyenes progi.

A legjobb aláírás a héten

(#611) Dictator^ válasza erdoke (#610) üzenetére


Dictator^
veterán

valahogy a vobblanker kezelhetőnek tünik, de azzal se jött össze pontosan amit akartam.
pgcedit meg föleg nem.

most shrinkkel re-author modba csinaltam, levettem a hülyeségeket, lebuthitottam a menü minőségét.
kiváncsi leszek dvd strukturája jó lesz-e igy, 47perc mire vegez. majd irok:)

nekem tünik csak bonyolultnak a vobblanker és a pgcedit?
vagy van olyan progi ami csak arra van, hogy a reklamokat eltavoltisd stb?..

amugy meg nem értem még azt se, hogyha shrinkkel lementem akkor már ugyis dvd5 lesz belőle, szóval felesleges eltávolitani a reklámokat (vagyis nem teljesen felesleges, de részben igen) minősége már nem lesz jobb töle..

mod: esetleg ha nagyon nem megy, egy msn-es segitséget elhasználhatok?:) persze ha van jelentkező, aki birná idegekkel.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#612) erdoke válasza Dictator^ (#611) üzenetére


erdoke
titán

A reklámokat előbb érdemes eltüntetni, utána tömörgetni DVD5-re.
Ha menüd van, akkor valami nem kóser Shrink Re-Author módban. :D

A legjobb aláírás a héten

(#613) Dictator^ válasza erdoke (#612) üzenetére


Dictator^
veterán

ohh fakk, akkor mit csinálok most...:DD:DD
naszóval akkor dvdshrinkkel hogy szedjem le a reklámot? vagy mi a pontos sorrend erre?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#614) Dictator^ válasza Dictator^ (#613) üzenetére


Dictator^
veterán

fura amit a dvd shrink lát, reklámot, azt a vobblankerbe nem látom (2.1.2.0)ás verzio.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#615) Chaser válasza Dictator^ (#609) üzenetére


Chaser
titán

Értem már. Shrinkkel nem lehet ilyet csinálni - sztem már te is rájöttél -, vagy az egészet letömöríted mindenestől, vagy az alapfilmet re-author módban, de azt már csak menü nélkül. Esetleg a reklám helyére lehet berakni egy képet..de én ilyennel sose vesződtem, mainmovie, sallang kivág és go:D Esetleg ha alapból kicsi a főfilm mérete, akkor az egészet meghagyom, a sallang minőségét meg minimálisra veszem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#616) lorcsi válasza Dictator^ (#607) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem is ez vele a bajom. a menü kell mega film lehető legjkobb minőségben de a többi nem

(#617) Dictator^ válasza Chaser (#615) üzenetére


Dictator^
veterán

hát rájöttem, de a vobblankerrel meg a pgceditettel bajlodom..
lorcsi neked is ezeket kéne megnézni, állitólag ezzel faszán klappolna, de én nem igazán értem még..szóval még ma büvészkedek vele.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#618) lorcsi válasza Dictator^ (#617) üzenetére


lorcsi
veterán

poersze, megnézem majd azokat is
most ezzel :[link] nézem meg milyen is lesz (az extrákhoz still imagest választottam, az oldalról sikerült leszednem égész jó képeket is hozzá). ha ez nem lesz olyan amilyet várok megcsinálom a másik 2 progival

(#619) Dictator^ válasza lorcsi (#618) üzenetére


Dictator^
veterán

én még mindig szenvedek a két progival, most lementem az egész filmet shrinkkel tömöritetlenül, bár olyan mintha lemásolnám egy az egybe az egészet a gépre.
aztán kezdek szorakozni velük.
ha jutottál vmire, akkor pls msnen kéne egy info áradat ami elkap engem is :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#620) lorcsi válasza Dictator^ (#619) üzenetére


lorcsi
veterán

nem lett jó amit akartam shrinkkel :(. az film elején van egy jó adag reklám ami helyett most kép van elég hosszú ideig. ezt mndenképp el szeretném tűntetni, megpróbálkozom a vobblankerral. de szerintem először a reklámokat és a nem kívánatos elemeket kellne kiszednem a filmből, hogy ami kell jobb minőségű legyen


ez a vobblanker elég kínai :F. megnyitottam vele egy vts-t a filmből, aztán lentre kihozott még néhény title set-et, de az mind a menü része és nem a reklámok amiket ki akarok vágni

[Szerkesztve]

(#621) lorcsi válasza Dictator^ (#619) üzenetére


lorcsi
veterán

vaalmit barmoltam ezzel a VobBlankerrel, de nem úgy sikerült az tuti. ki skippletem amik nem kellettek, megcsinált egy adag vts-et mpeg kiterjesztéssel viszont ha powerdvd-vel próbálom lejátszatni (könyvtár mutatással) nem játszik semmit, csak ha a fájlt nyitom meg :F

(#622) Dictator^ válasza lorcsi (#621) üzenetére


Dictator^
veterán

nekem is kinai volt hidd el, eddig nem tudtam foglalkozni vele mert ismerős gépét reparáltam, de most sztem nyomok egy full tömöritetlen copyt az oldboyból, aztán a gépen elbarmolok vmit.. keresni kéne más progit lehet..nekem az is mind1, h free-e vagy nem :) majd utánanézek..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#623) hafer


hafer
csendes tag

sziasztok!
Olvasgatom itt a topikokat és látom, hogy profikkal vagyok körülvéve és nem értem a felét sem amit írtok. Ezért bátorkodom megkérdezni, hogy egy magyar nyelvű leírást nem tud valaki a NeroVisionExpresshez? Angol nyelvűt találtam, de hát.....

szánjon meg valaki...
Köszi
:R

hafer

(#624) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Ezzel a programmal VSO DivxToDVD alakítom át a filmet.
Az egyik filmnél valamiért elcsúszik a hang. Az összes többit jól megcsinálta.
Valaki tudja, hogy miért csinálja ezt? Vagy hogy hogyan tudnám jól megcsinálni a filmet?

Köszi

(#625) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

Biztonsági másolatot készítek jelenleg egy filmről. Azt vettem észre, hogy a második lemezről nyugodtan le lehet venni az utolsó 2 VOBot mert az a stáblista meg a köszönjük a faneknek :). Mivel csak a DTS hangsávot hagyom rajta és semmi menü meg extra(DVDRebuildert használok), így ezt a lemezt nem is kell tömöríteni. Idáig rendben is van csakhogy valamiért a chapterek között ottmarad ez a kettő, és eléggé zavar, hogy pl a lejátszó is beleszámolja a hátrlévő lejátszási időbe. Gondolom ez az IFO fileban van tárolva. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ezt a problémát megoldani? Milyen programot ajánlotok?

Előre is kösz.
Üdv

iDontcare

(#626) curtis2


curtis2
tag

Tudom, hogy megköveztek, de...
Komolyan ki mit ajánl a legjobb minőségű eredmény eléréséhez? Visszaolvastam, de nem egyszerű ez egy ilyen méretű topicnál..
DVDRebuilder?

curtis

(#627) blattida válasza curtis2 (#626) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen. Plusz vagy HC Encoder(ez ingyenes és a Rebuilder része) vagy CCE(ez fizetős, de ezzel kapod a jobb eredményt)! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#628) erdoke válasza FishAir (#625) üzenetére


erdoke
titán

Hát semmiképpen sem a Total Commandert, ez a dolog nem egészen úgy működik, hogy ''le lehet venni az utolsó 2 VOBot''...:))
Egyrészt ha csak DTS sávot hagysz rajta, az nem szabványos, és gondjaid lehetnek bizonyos lejátszókban. Másrészt ha le akarod vágni a végét, akkor azt DVD Shrinkkel is meg tudod csinálni. Sőt, ha nem kell tömöríteni (vagy csak egészen kis arányban), akkor az egészet meg tudod vele oldani (hangsávok eltávolítása, Reauthor Mode és cut).

A legjobb aláírás a héten

(#629) erdoke válasza blattida (#627) üzenetére


erdoke
titán

Szerény véleményem szerint nincs nagy minőségi különbség, 2000 dollárnyi meg különösen nincs. A HC Encoder is szép képet ad, én ''Best'' beállítással használom. Kettőt futtatva párhuzamosan a sebessége is hasonló egy 3-4 pass CCE kódoláshoz.

A legjobb aláírás a héten

(#630) erdoke válasza curtis2 (#626) üzenetére


erdoke
titán

Magas átlagos bitrátát, és jó tömörítőt, hogy azt jól szórja el a filmben. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#631) gabor128 válasza gabor128 (#602) üzenetére


gabor128
aktív tag

A progival kapcsolatban:

Felraktam, de amikor elindítom, akkor kiír egy hibaüzenetet a windows, hogy hibát észlelt stb. Leállította. Tehát el sem indult a progi.

Van hozzá patch, vagy hogy oldjam meg a dolgot?

(#632) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Haver azt szeretné tudni, hogy milyen progival lehetne egy dupla rétegű dvd-n lévő filmet 2 db sima dvd-re kiírni?

(#633) erdoke válasza albgab (#632) üzenetére


erdoke
titán

A DvdFab Platinum egységsugarú felhasználóknak is abszolválható módon lehetővé teszi a kérdéses tevékenységet. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#634) erdoke válasza gabor128 (#631) üzenetére


erdoke
titán

Milyen verziót raktál fel? Nekem jó XP és Vista alatt is. Itt van egy 2.22-es, hirtelen ezt találtam: [link]

A legjobb aláírás a héten

(#635) FishAir válasza erdoke (#628) üzenetére


FishAir
senior tag

Közben megoldottam a problémát. Kiderült, ahogy néztem, hogy a stáblistából még az utolsó VOBban is van. Na mondom most akkor mi lesz?! :) Fogtam PgcEditet és az utolsó 3 cell ID-t lepucoltam (ebből kettő a le sem rippelt VOBok a másik meg az utolsóban lévő utolsó chapter). Ezzel az IFO-ban helyre állt a rend, játékidőt újrakalkulálta stb. Ráengedtem VTSFix-et az meg a VOB-ból kipucolta azt a részt amihez nem talált az IFO-ban hivatkozást.
A DTS sáv miatt nem aggódok mert az egész házimozi nekem a gép köré épül. Az hogyha másnak kölcsönadom és nem megy esetleg az annyira nem izgat. :)

[Szerkesztve]

iDontcare

(#636) Dictator^


Dictator^
veterán

oldboy filmeból (alapbol 7.5 giga környékén van) akartam másolatot késziteni.
a folyamat:

dvd shrink 3.2-vel lementettem, ugy hogy leszedtem 4 audio sávot, plusz tömöritetlen a videó minősége.
aztán miután lementettem vinyóra, dvd remake pro 3.5.3-al kiszedtem belőle a sallangokat. majd rámentem az export dvd-re elkezdte kimenteni, egy hibát irt a ki a végén, de a filmet lementette igaz csak pár mega jött le belöle de az se gond, idegesitő reklámok nincsenek. de viszont a film inditáskor a main movie jött be előszőr és utána a menü, mit ronhattam el?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#637) gabor128 válasza erdoke (#634) üzenetére


gabor128
aktív tag

Heló!

DVD Tray Player Professional 2.2.0.230

Én ezt szedtem le, de nem akar indulni.
Ki fogom próbálni a 2.22-t. Köszi. :DD

(#638) Dictator^ válasza Dictator^ (#636) üzenetére


Dictator^
veterán

rájöttem, de még igy se tudom megoldani

szóval az a baj hogy az első 3 reklám gondolom egymáshoz van kötve én meg levettem mindet, remove pgc-vel aztán hideoltam is de sehogysem jó, most csak olyat tudtam csinálni aminél nem indult el a film, mert gondolom rosszak a link?!-elések vagy minek hivják ezt dvd editálásba...vki tudna segiteni?

hogy a letörlött blockok előtt lévő blockok, ne az utánalévőre mutassanak hanem még 1 -el odább :) remélem érthető volt :DD

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#639) nyomika válasza Dictator^ (#638) üzenetére


nyomika
csendes tag

A DVDRemake-ben a sallangokat csak a Hide és ne a Delete paranccsal tüntesd el! Így a törlendő Pgc-k ugyan benne maradnak az összes végrehajtandó paranccsal együtt, de 0 idejig fognak csak megjelenni. Bonyolultabb lemezeknél (ahol sok regisztert állítgat az egyes menük vagy reklámok lejátszása során) a parancsokat átírogatni elég macerás...

(#640) Dictator^ válasza nyomika (#639) üzenetére


Dictator^
veterán

most csináltam egyet, asszem torlés és hideot is használtam.
de összejött, megy a dvd- kapásból a menü jött be és faszán megy.
teljesen eltávolitani nem lehet? hogy a 0-mpig se menjen? :)
de igy már tetszik.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#641) nyomika válasza Dictator^ (#640) üzenetére


nyomika
csendes tag

De, el lehet, csak néhány DVD-nek elég bonyolult a menüje, és a PGC-k lejátszásakor mindenféle R() változókkal állít pl. nyelveket, vagy ugrál menükre. Ha ezeket eltávolítod, akkor nem fog működni a lemez. Nem biztos, hogy megéri ráfordítani az időt a tökéletes megoldásra, ha a lejátszáskor alig vehető észre (max. pár 10-ed másodperc) a különbség.

(#642) Dictator^ válasza nyomika (#641) üzenetére


Dictator^
veterán

jó hát akkor marad ez a megoldás, de azért probálgatom, csak időigényes.
amugy az oldboy tökéletesen jó lett, megnéztem asztaliba is!
annyi a gáz, hogy direkt a dts-t hagytam rajta meg a magyar dd 5.1-et, igy nem mindenhol lehet megnézni a filmet a dts hangsávval :( (asztali megoldásra gondolok).
de mind1, a többit eltekintve oké lett.
thanks a helpet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#643) nyomika válasza Dictator^ (#642) üzenetére


nyomika
csendes tag

Örülök, hogy sikerült. Még annyit fűznék hozzá, hogy a fölösleges gombokat, hangsávokat, és feliratokat (bár ezeket tapasztalatom szerint az esetek többségében inkább jobb békén hagyni) is jobb hide-olni (vagy disable-t választani), de semmiképpen sem törölni, úgy sérülhet a navigáció.

(#644) Dictator^ válasza nyomika (#643) üzenetére


Dictator^
veterán

a hangsávot és a feliratokat shrinkkel távolitom el, ott nem lehet baja.
aztán remake-elem és igy lesz tökéletes :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#645) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, 2 lemezes filmbol hogyan lehet egyszeruen 1 lemezt csinalni, amin csak a film van?
dvd-lab-bal meg tudnam csinalni, csak nagyon maceras lenne, es konnyen elvesznek a beallitasok kozott, lehet rosszul is sikerulne...

(#646) erdoke válasza #54715584 (#645) üzenetére


erdoke
titán

A legegyszerűbb DvdReMake Proval. Fizetős ugyan, de nem túl drága.

A legjobb aláírás a héten

(#647) erdoke válasza Dictator^ (#642) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem fontos csökkenteni a méretet, akkor PgcEditben egy jobbegér a PGC_n és ''Kill PGC playback''. Ezzel egyszerűen kikerüli a navigáció az adott szakaszt.
Hasonlóan működik ReMake-ben az ''Add Post to Pre Commands''.

A legjobb aláírás a héten

(#649) hucsikoi válasza #46372352 (#648) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia.
Ajánlom az Ulead Video Studio 9,vagy 10-es verzióját amivel tudod vágni esetleg zenét alátenni és menüt szerkeszteni.Már ezt használom egy ideje nagy megelégedéssel.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.