Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#101) PazsitZ válasza L4D1K (#99) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én itt találtam meg a ''NEVI'' márkájú :) DVD lejátszómhoz firmware-t. És azt is megtudtam pl. h Orion által gyártott chip van benne. Szóval itt sok infót és firmwaret találhatsz.
Persze ezzel a művelettel óvatosan bánj.Ha pl. elmegy az áram közben akkor DVDjátszó->kuka, (de nem tart sokáig 20-30mp míg megírja).
[link]

- http://pazsitz.hu -

(#102) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy kis problemem:
ISO-t akarok csinálni erre pedig Ultra Isot(8.0.0.1392-t) használok
Amikor rányomok az Elkíszít gombra elszáll, megcsinál egy 0kb filet és kiép aprogiból

Az inter Video DVD copy5-öt használja vki?

(#103) AtHoS válasza lorcsi (#102) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lemerem fogadni, hogy biztosan használja valaki ;]

Szerk.: Amúgy ennyi lett volna a kérdésed?

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#104) lorcsi válasza AtHoS (#103) üzenetére


lorcsi
veterán

hmmm
a kérdés az lett vona ha eddig nem tűnt volna fel, hogy másnak is volt-e/van e ilyen problemja az ultra Iso-val és mi lehet a gondja?


Érdekes hogy a dvddecrypter simán megcsinálta :F

(#105) AtHoS válasza lorcsi (#104) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valahogy nemtaláltam a kérdőjelet, így csak egy hozzászólásnak vettem. Bezzeg a második rész végére azért került ''?''

Megamúgy azt sem írtad le, hogy egy lemezről akarsz csinálni ISO-t és nem pedig egy összeállítástból, mertugye egészen más mindkét esetben a leányzó fekvése.

Egyébként nekem nem volt vele ilyen gondom, igaz rengeteget azért nem készítettem vele ISO-t lemezről, de akkor jól működött. Bár lehet a verziószáma nem biztos, hogy egyezik azzal amit Te használsz!

read-only mode on the forum

(#106) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Amúgy itt egy frissebb változat az UltraISO-ból: [link]
pass: kapcsos zárójelek között található

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#107) tavi007


tavi007
csendes tag

hello
lenne egy kérdésem nem teljesen idevágó, de azért hátha segítetek.
szóval van sok avi fájlom ami egy sorozat és ezt szeretném egy dvd-re ráirni
lehetséges ez?
előre is köszi

(#108) ANT válasza tavi007 (#107) üzenetére


ANT
őstag

Igen. Adatlemezként kell kiírni (pl.Nero-nál DVD-ROM)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#109) erdoke válasza lorcsi (#102) üzenetére


erdoke
titán

DVD-Video képfájl készítéshez használd az ingyenes ImgTool Classicot inkább.

A legjobb aláírás a héten

(#110) tavi007 válasza ANT (#108) üzenetére


tavi007
csendes tag

Köszi, de igy az asztali lejátszóm sajna nem játsza le...
esetleg valami progit nem tudnátok ajánlani?

(#111) billywood


billywood
tag

Sziasztok!

Van egy pár mpg és avi kitejesztésű videóm, és ezeket szeretném kiírni úgy DVD-re, hogy a nem Divx-es lejátszón meg lehessen nézni. Milyen rogi szükséges ehhez?

Előre is köszönöm!

S III

(#112) ANT válasza tavi007 (#110) üzenetére


ANT
őstag

Az asztali lejátszód tud Divx-et kezelni? Mer' az alapvetés lenne. Vagy vissza kell konvertálnod Mpeg2-be.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#113) ANT válasza tavi007 (#110) üzenetére


ANT
őstag

Pontosan nem tudom, melyik a legjobb avi --> dvd konvertáló progi (én ált. dvd-ből szoktam avi-t gyártani), de nézz szét itt [link]
billywood:ugyanezt ajánlom neked is!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#114) AtHoS válasza billywood (#111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nem akarsz sokat görcsölni, akkor a NERO csomag Vision Express cucca is megcsinálja. Jó minőséghez 2 menetes kódolást állíts be, meg tartsd kordában a lemezre kerülő videohosszt.

read-only mode on the forum

(#115) oregcsóka válasza billywood (#111) üzenetére


oregcsóka
őstag

Én a VSO DivXToDVD-t használom, volt ennek egy free verziója, másfél óra alatt átkonvertál egy filmet, csak ajánlani tudom.
A free verzió száma: 0.4.5.74
Próbáld meg ezt megszerezni, ha rákeresel a googleval. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#116) polip válasza billywood (#111) üzenetére


polip
addikt

az mpeget jó esélyel lejátsza az asztalid (talán még akkor is, ha nem szabvány)

az avi 2 dvd konverzióhoz meg mindenképp valami komoly, erre kitalált cuccost használj...

pl ne nero-t :)

a legjobbak:
tmpeg
canopus mpeg encoder
CCE....

én CCE-t használok, ez toronymagasan a legjobb...de van ám erre egy külön topik is, aviból dvd címen :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#117) polip válasza polip (#116) üzenetére


polip
addikt

ja, itt a link:

[link] <-- íme :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#118) oregcsóka válasza polip (#116) üzenetére


oregcsóka
őstag

És ez a CCE annyival jobb minőséget produkál, amennyivel hosszabb ideig görcsöl vele?
És egy mezei TV-n látod is a jobb minőséget? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#119) lorcsi


lorcsi
veterán

Megkértek hogy kérdezzek ré egy progira: szal' az illetőnek van egy csomó svideo és vcd filme és ezeket szeretné átkonvertálni dvd-be. Lehetséges e ez és milyen progival?
THX!

(#120) oregcsóka válasza lorcsi (#119) üzenetére


oregcsóka
őstag

A 115-be amit irtam, megcsinálja. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#121) polip válasza oregcsóka (#118) üzenetére


polip
addikt

hát...

nem megbántásból írom, de ha kicsit értenél hozzá, ezt a kérdést nem is teszed fel...

a CCE az egyik leggyorsabb tömörítő, és törönymagasan a legjobb minőséget produkálja...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#122) polip válasza lorcsi (#119) üzenetére


polip
addikt

na akkor:

az SVCD-t és a VCD-t is lejátsza minden asztali dvd...

amúgy a konvertáláskor romlik a minősége...ez a VCD-nél lesz látványosabb, hisz annak a felbontása 352x288...

szal semmi értelme átkonvertálni dvd-be...szimplán kiírod szabvány vcd-be svcd-be és ennyi...

de mielőtt kiírod, nézd meg az FPS-eket és ennek értelmében írd ki PAL vagy NTSC formátumúra...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#123) polip válasza polip (#121) üzenetére


polip
addikt

töröny = torony :)

minek gépel vakon olyan, aki nem tud? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#124) oregcsóka válasza polip (#121) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nyilvánvaló, hogy nem értek hozzá, különben nem a két gombos VSO-val konvertálnék. :U
Viszont a kérdésem jogos, hisz próbáltam már olyan progit, ami tudott két meg három passban tömöriteni, csak éppen az egy menetes is hat órát vett igénybe, és a minősége sem volt láthatóan jobb.
Akkor ez a CCE másfél óránál hamarabb megcsinál egy átlagos hosszuságu filmet, úgy, hogy a minősége TV-n is láthatóan jobb lesz? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#125) polip válasza oregcsóka (#124) üzenetére


polip
addikt

a konvertálás lelke a mozgásbecslés...erre iródnak mindenféle konvertáló proggik...

ez azt jelenti nagyon leegyszerűsítve, hogy egy-két dolgot elmos a képen, nem élesek a kontúrok, bizonyos részeket ''kihagy''

ezt a dolgot minden proggi máshogy oldja meg...ezért változik a konvertálási idő...

a piacon levő konvertálók közül a CCE rendelkezik a legjobb engine-nel, azaz az ő végterméke a legprecízebb...

de 1pass konvertnél ne várj minőséget egyiktől sem...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#126) AtHoS válasza polip (#125) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valóban a CCE az egyik legjobb ebben a témában csak a konfigurálásával van néminemű kis problémácska. Aki nemnagyon ért hozzá az inkább kihagyja ezt a progit és keresi az egygombos verziókat, aki meg ért hozzá az bezony jól tudja használni.

Vannak nagyon jól használható GUI-k, amik a CCE-t használják tömörítőnek. Ilyet kellene keresni. Ezek közül olyat is lehet találni, ami egy előzetes Q számítással megközelítőleg 2-3 menetes tömörítési minőséget tud produkálni egy menetben. Így a tömörítés ideje jelentősen csökkenthető. Nem utolsó sorban egyes GUI-kal a feliratotak is bele lehet pakoltatni a végeredményként kapott DVD-be (már, ha DVD-be kell egyáltalán).

A CCE sebességére pedig egy 2200MHz-en ketyegő Athlon XP egy másfél órás film egy menetét kb 1 óra alatt megcsinálja (természetesen ez függ azért a forrásvideo paramétereitől is).

read-only mode on the forum

(#127) lorcsi válasza polip (#122) üzenetére


lorcsi
veterán

Nem nekem kell, de megmondom az iletőnek
THX! mindenkinek :R

(#128) erdoke válasza oregcsóka (#124) üzenetére


erdoke
titán

Használj OPV-t (One Pass Variable). A méretet nehezebben tudja belőni, de inkább lefelé tévedésre állítják be. A minősége nagyon jó, és gyors is. Vagy vegyél dual core procit, és alkalmazz multiszegment kódolást. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#129) ANT


ANT
őstag

Felmerült egy probléma, amiben segítséget kérnék: DVD-video formátum kiírása Nero-val nem megy, mert a video_ts könyvtárból hiányzik egy ''bup'' fájl. Lehet ezt utólag generálni valahogy, vagy csak a forráslemezről lehetne visszavadászni :F (ami természetesen nincs meg!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#130) erdoke válasza ANT (#129) üzenetére


erdoke
titán

A BUP az azonos nevű IFO fájl biztonsági másolata (BackUP), tehát abból szimpla másolással+átnevezéssel előállítható.

A legjobb aláírás a héten

(#131) ANT válasza erdoke (#130) üzenetére


ANT
őstag

Köszi! :R

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#132) Met válasza erdoke (#130) üzenetére


Met
nagyúr

Azt meg tudod mondani, hogy miért kell oda?
Ha sérült az IFO akkor a lejátszó megkeresi a BUP-ot?
Vagy a dvd struktúra létrehozásakor ''keletkezik''?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#133) polip válasza Met (#132) üzenetére


polip
addikt

ha az ifoval baj van, akkor ezt használja

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#134) Balinov válasza AtHoS (#126) üzenetére


Balinov
félisten

Athos vagy a többiek,
mondanátok ilyen CCE GUI-kat? már ami a 2.70.xxx változatokat használja?

Köszi :R
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#135) erdoke válasza Balinov (#134) üzenetére


erdoke
titán

DVD-ről DVD-re a DVD Rebuilder, DVD2DVDR, DVD2SVCD, stb,

A legjobb aláírás a héten

(#136) Balinov válasza erdoke (#135) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi, Erdőke.

rebuildert szándékomban áll a közeljövőben kipróbálni. avi/wmv/mpeg1/2 forrás esetén tudnál vmit ajánlani?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#137) AtHoS válasza Balinov (#136) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''DVD-ről DVD-re a DVD Rebuilder, DVD2DVDR, DVD2SVCD, stb,''

Ebben a sorban Erdoke leírta azt is ami neked kell
(az stb előtti az, ha nem találnád) :DDD

Avi-t biztosan eszik! wmv-t és mpeg1-et nemtom, nem próbáltam.

Itt: [link] említik az Mpeg-et, de a wmv-t nem


[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#138) Balinov válasza AtHoS (#137) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm uraim a tippeket. :R

még 1 kérdés: esküvőm videója 2db egyoldalas dvd-n van. az egyik az 1.58 a másik 1.47 hosszú. Ebből hogyan és mivel lehet kétoldalasra átműteni a filmeket? érdemes egyáltalán?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#139) AtHoS válasza Balinov (#138) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gondolom kétrétegűre gondoltál. DVDshrinkkel behúzhatod 1 projectre a 2 lemezt, de menüt azt külön kell majd szerkeszteni hozzá.

Kiírás előtt ISO-t érdemes csinálni, de hogy mivel, majd Erdoke megmondja (a rétegváltás miatt)

read-only mode on the forum

(#140) ANT válasza Balinov (#138) üzenetére


ANT
őstag

Nekem is volt ilyen problémám régebben. DL lemezre íráshoz kellene az MDS fájl is az ISO mellett. Ha ez hiányzik, így [link] tudod megoldani a dolgot. (By erdoke)

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#141) oregcsóka válasza erdoke (#128) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm erdoke a segitséget! :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#142) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Sziasztok!

Biztonsági másolatot szerettem volna készíteni a következő filmekről:
- Csontdaráló
- Dick és Jane trükkjei
- Motel
- Utcai igazság

A következő programokkal próbáltam meg, de sajnos nem sikerült...
- DVD Fab Decrypter
- DVD Decrypter
- DVD Shrink

Aki tudna mondani egy tippet, hogy mivel próbáljam meg, vagy akinek már sikrült ezekről biztonsági másolatot készítenie, azok legyenek kedvesek segíteni!

Köszönöm.

Üdv. Sygoinon

(#143) erdoke válasza Sygoinon (#142) üzenetére


erdoke
titán

Két lehetőség van:
1. Rábízod magad az egygombos programokra. Ezekből mindig a legújabb verziót használd (AnyDVD, DVDFab Decrypter, RipIt4Me, stb.).
2. PgcEdit + PDL plugin + DVD Decrypter segítségével szeded le. Ez se bonyolult módszer, viszont mindig tuti, és egy FixVTS-sel karöltve teljesen kipucolt anyagot kapsz, ellentétben az 1. pont progijainak gyakori malőrjeivel.

A legjobb aláírás a héten

(#144) erdoke válasza erdoke (#143) üzenetére


erdoke
titán

Izé, PSL az a plugin, természetesen. :B

A legjobb aláírás a héten

(#145) Sygoinon válasza erdoke (#144) üzenetére


Sygoinon
csendes tag

Köszönöm szépen, az egyiknél kipróbáltam már, és működott, szerintem a többinél is fog... (a 2. módszert)

[Szerkesztve]

Üdv. Sygoinon

(#146) Balinov válasza ANT (#140) üzenetére


Balinov
félisten

Hú,köszi urak a dl kérdésemre a választ. maradok az egyrétegü soxorosításnál.tekintve,hogy lényegesen egyszerűbb,megspórolom a re-authoring idejét,nameg a dl lemez sem olcsó még mindíg..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#147) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok.
De rég írtam ide.De ez a probléma már teljesen kiakaszt.Egyik naprol a másikra a DVD RB + CCE 2.70.02 párosom bekrepált és kezdte elrontani a filmeket.Jólvan mondom biztos rajta hagytam vmi védelmet.Aztán megint csinálta.Egy tuti szüz filmel.Akkor gondoltam dobok egy uj rendszert,hátha elromlott vmi.És ugy tűnik hogy most se lesz jó a téma... :O
Ja a gond pedig egyrészt kodolás közben kiirja egy egy szegmens megnyitásánál hogy:
V0200110000xxxx no/empty .M2V, retrying.
Ez nem is zavarna,hogy ha rebuildnél össze is tudná rakni frankon a dolgokat.Csakhogy ott meg a következő írja:
Possible dropped frame [xxxx] in this segment.
Ez a filmben pedig ugy jelenik meg hogy a kép megáll csak a hang megy.Gondolom ezek a dropped frame-k.Olvastam hogy az lehet probléma hogy előtte megszerkesztettem a filmet és ezt nem szereti az RB.De mindig így csináltam.
Erdoke nincs vmi tipped?Már teljesen kiakaszott... :(

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#148) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#147) üzenetére


Zomb€€
őstag

Megoldottam a problémát.De a legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna hogy az lesz az.Mégpedig az MSN Messenger 8.0 BETA :Y
Újrainditotta már a gépemet mikor új üzenetnél megszolalt a hang,és eközben vmi másik audio alkalmazás ment,de hogy a DVD kódolást is ez k*rja el :Y
Mind1 azért örülök hogy megvan a gond.És ha vmi hasonloval találkoztok akkor az msn a ludas :D

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#149) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű kérdésem van, hogy hol lehetne feliratot találni a Szakíts, ha bírsz! és a Verdék című filmekhez???

Mindenki segítségét köszönöm!!!

Üdv. Sygoinon

(#150) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Kérdés: van nekem egy német-angol nyelvű gladiátor dvd-m. nincs rajta magyar felirat. meg lehet vhogy oldani azt, h úgy tudjam kiírni, h lesz rajta magyar felirat, vagyis lehet rá tenni vhogy?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.