Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#301) AtHoS válasza OddMan (#298) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az egész hangot ennyivel kellene eltolni vagy folyamatosan bizonyos szakaszonként kell a hangot hozzáigazítani a képhez?

99%, hogy az utóbbi lesz ami kellene neked. Én ezt is a vdubmoddal csináltam eddig, de ha valaki mond rá egy jó kis progit, amivel egyszerűbben megoldható, mint vdubmoddal, akkor azt én is örömmel fogadnám.

read-only mode on the forum

(#302) lorcsi


lorcsi
veterán

hol lehet a dvd\cd lezárást szabályozni a 7511 neroban?

(#303) AtHoS válasza lorcsi (#302) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mert mit is szeretnél?

Burning Rom-ban az új összeállítás-nál van egy többmenetes fül. Ott pl. kiválaszthatod, hogy mit is szeretnél ill. attól függően, hogy itt mit jelöltél be, közvetlenül az írás megkezdése előtt lehetőség van esetleg módosítani.

read-only mode on the forum

(#304) lorcsi válasza AtHoS (#303) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, értem
kösz

(#305) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok! Egy számomra nagyon bosszantó problémába ütköztem. Olyan progit keresek ami kiírja azt, hogy valójában milyen hangsáv van a DVD Lemezen! Röviden a sztori amiért ez kellene nekem:

Kaptam egy filmet ajándékba, (Bőrpofa: A Texasi Láncférészes Mészárlás 3.)! Namost ezen a NetPiac szerint van egy Angol/Magyar DD 5.1 és egy Angol DTS 6.1 hangsáv!
Ehhez képest a film Setup Menüjében ezt olvasom:

Magyar Dolby Digital 2.0 - ez mi? :Y Tudtommal ezt Dolby Surround-nak hívják!
English Dolby Digital EX 5.1 Surround sound
English DTS ES 6.1 surround sound

Ha ez valóban így van akkor nagyon nincs rajta 5.1 Magyar hang vagyis a netpiac és az összes többi DVD bolt félrevezetik a vásárlókat! :( Ezt szeretném kideríteni valami progival, hogy tisztán lássunk! :((

(#306) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

A MAYA féle leírással szétszedtem egy DVD filmet kép, hang, felirat-ra. A feliratot akartam módosítani. Majd összeraktam.
A gond a következő: A kép és hang az oké, de felirat sehogy sem akar megjelenni. Kapcsolgattam már ki-be, semmi.

A feliratot egy sub fájlból alakítom át:
pl.

00:00:12:ide a szöveg
00:00:14:a másik

Ez az időformátumos fajtából alakítottam át a Maya féle Subtitle workshop-al
[link]
Mindkét módszert kipróbáltam, de egyiken sem jelenik meg a felirat.

A filmet Windvd-vel nézem.
Vki ötlet? :F

(#307) djsunny válasza djsunny (#305) üzenetére


djsunny
aktív tag

Nah közben rájöttem a dologra! :) A Budapest Film az idióta ;] ugyanis ők adták ki a lemezt és amatőr módon ezt írják a weblapjukon: Angol/Magyar Dolby digital 5.1! Erről ennyit. Szóval aki a jó hang reményében szeretné megvásárolni ne tegye!

Júj most néztem, ezt a kérdést mások topikba kelett volna beírnom! :B Na mind1. :DDD

(#308) fishi válasza gabor128 (#306) üzenetére


fishi
tag

Mivel rakod össze? Milyen formátumú a felirat, amit végül odaadsz a programnak?

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#309) ISZOLE válasza gabor128 (#306) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A DVD összerakáshoz a feliratot át kell konvertálni egy speciális bitmap formátumba, legtöbbször .SUP kiterjesztéssel láthatsz ilyet. Amikor összerakod akkor az IFO fájlokat is módosítani kell mert azokból tudja szegény lejátszó, hogy van és milyen felirat multiplexelve a VOBokba. Az Ifoedit oldalán találsz leírásokat.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#310) Zoollanderhu


Zoollanderhu
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen új illetve láma vagyok DVD írásban.Ezért bocsi mindenkitől előre is .
szóval az aprobklémám , hogy van egy 2 Cd-s Xvid dvdripem amit szeretnék visszatenni DVD-be...illetve kiírni.
Szóval mit kell vele tennem? ( A adat DVD,k majd divx-s lejátszó nem játszik nálam, én DVD-t akarok , mivel a játszóm nem divx-es...sajna...).
Mit ajánlotok? Mi lenne a legjobb minőségű megoldás? Illetve Ez menyi idő a gépemnek ha P4 2,8G?
A válaszotokat előre is köszi!!! :R
Üdv.
További jó fényeket!
Zoollanderhu

Zoollanderhu

(#311) Balinov válasza Zoollanderhu (#310) üzenetére


Balinov
félisten

szia,
első körbe fusd át ezt a topikot,sok hasznos programnév,eljárás és leírás található benne[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#312) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

2 kérdésem lenne:
1;win98hun első kiadáshoz keresnék dvd másoló programot,dvd decrypter uccsó változata,úgy gondolom megfelel erre,csak nem vok 100%-ban biztos,hogy tökéletesen támogatja a w98-at a fat32 miatt
2; mivel a dvd decrypter tökéletesen megfelelne a másolt 1 oldalas dvd-k másolásár,már csak a gyári dvd-k a kérdés. DVDRebuilder-re gondoltam ennek a megoldására.nincs most előttem a program,de van mód úgy beállítani a dvdrb-t,hogy párklikkes módban, a beépített enkódert használva, működjön? vagy inkább használjuk dvd shrink-et?

nem saját részre lenne,egy picitláma haveromnak, p3 633/677 körüli cerkás gépre. Tudom,hogy fájlméret miatt jobblenne az xp,de az istenér nem bírom rábeszélni.

köszi a válaszokat
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#313) gabor128 válasza ISZOLE (#309) üzenetére


gabor128
aktív tag

Csá!
[link]
Az itt található oldalon van 2 fajta DVD szétszedés és összerakás. Mindkettőt megcsináltam, ahogy oda van írva, de egyiknél sem jött elő a felirat.

(#314) ISZOLE válasza gabor128 (#313) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az mit jelent, hogy nem jött elő?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#315) gabor128 válasza ISZOLE (#314) üzenetére


gabor128
aktív tag

Miután összeraktam a filmet, elindítottam, hogy megnézzem.
A felirat kiválasztásánál ott volt a megnevezése, be is kapcsoltam, de nem jelent meg semmi. Tehát a lejátszó felismeri, hogy ott kéne egy feliratnak lennie, de nem jeleníti meg.

(#316) ISZOLE válasza gabor128 (#315) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Akkor sokmindent nem ronthattál el. (A film gondolom megy rendesen hanggal együtt.) A színskálán próbálj állitani az ifoeditben. Hirtelen több ötletem nincs.

[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#317) Chili7


Chili7
őstag

Üdv!
Egy két részből álló filmet szeretnék egy lemezre írni úgy, hogy a divx lejátszó menüjében a film első fele legyen először, és a második fele utána.
Rendszeresen megfordítja, pedig abc szerint is, és sorrend szerint is előbb kellene lennie a film első felének!
Hogy lehet ezt beállítani?

(#318) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Hogy lehet olyan DVD-t csinálni, amin van videó adat és kép adat is, és utóbbi lapozgatós menü módon legyen rajta, nem pedig ''bemutató'' kész videóként?

(#319) berczy03


berczy03
aktív tag

Helló!

Lenne egy olyan gondom, hogy állítgattam a DVD-m régiókódját. Moist egyesen van és még van egy lehetőség az állításra. Vissza akarom rakni 2-re, de nem engedi, mert asszondja, hogy nem én vagyok jogosult a felügyeletre. Rendszergazda userrel. HOgyan tudom kiütni a meghajtó régiókódját, hogy lehessen ismét változtatni?

Samsung Galaxy S I9300 | 4.1.2 (LL4) | Siyah 1.8.6+ |

(#320) Majstor


Majstor
senior tag

Hi!
Szerintetek mennyire kompatibilis dolog ha valaki szimpla CD-re ráír DVD formátumú Filmet?
Normálisan letudja e majd játszani egy asztali lejátszó?
Eddig RW CD-re ráírtam és valami miatt csúnyán akadozott a kép & csúszott a hang (PC-em pedig simán vitte)
Milyen sebeségen érdemes ráégetni a cuccot?
:F

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#321) polip válasza berczy03 (#319) üzenetére


polip
addikt

szerintem tegyél rá régiófüggetlen firmware-t

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#322) ISZOLE válasza Majstor (#320) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az a kérdés, hogy az asztali milyen sebességgel olvassa a CD-t. A számítógépedben lévő drájv nagy valószínűséggel gyors olvasásra képes ami -ha jól csalódom- a lemez elején 14-16 szoros olvasást jelent. Ha a fölírt bitfolyam ennél nagyobb sebességű vagy az asztali lassabban tud csak olvasni akkor akadni fog.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#323) Majstor válasza ISZOLE (#322) üzenetére


Majstor
senior tag

Akkor ezek szerint mennie kéne normálisan...csak max. 16x-osan kel megírni azt?

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#324) ISZOLE válasza Majstor (#323) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Félreértettél. A lemezírás sebességének ehhez semmi köze (már ameddig nincs rontva a lemez). Én a film jelsebességéről beszéltem.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#325) Dr Smoke válasza Majstor (#320) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Miért akarsz CD-re DVD-formátumú filmet rakni? Nem férhet rá túl sok... :DDD :DDD :DDD

(#326) Majstor válasza ISZOLE (#324) üzenetére


Majstor
senior tag

ok thank's

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#327) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

van egy kb 5.2 gigas dvd, de szeretnem egy sima (4.7) lemezre atirni, viszont extrak nelkul (ez egy zenei dvd, extra nem kell bele, viszont nem akarok emiatt masik 4 gigat elpazarolni)

a dvdcopytools nagyon jo kis progi, de nem tudom meghatarozni benne, hogy melyek lehetnek az extrak, a dvd-lab-bal meg nem probaltam kiszedni az extrakat, de ide kapcsolodna a kerdesem: ha megnyitom a dvd-t a progival, akkor a kapcsolatokat rogton latni fogom a lemezen? vagy ha nem, akkor a dvd reszeit / felepiteset esetleg?

vagy ha van egyszerubb javaslat, megkoszonnem :)

(#328) #54715584 válasza #54715584 (#327) üzenetére


#54715584
törölt tag

raer este 6-ig ez a problema, ne siessetek a valaszadassal :DDD

(#329) #54715584 válasza #54715584 (#328) üzenetére


#54715584
törölt tag

lecci lecci vki :)

(#330) Dr Smoke válasza #54715584 (#329) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

A megoldás a CloneDVD! Sok sikert!

Üdv.: Dr Smoke

(#331) #54715584 válasza Dr Smoke (#330) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi a tippet
viszont kapasbol 3 verziot talaltam, az egyik elby, a masik x, a harmadik meg slysoft... most melyik az eredeti? :)

(#332) #54715584 válasza #54715584 (#331) üzenetére


#54715584
törölt tag

mar rajottem, de 5 percen tul :)

(#333) Dr Smoke válasza #54715584 (#332) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Az ElBy-t használd! Az a legjobb!

(#334) #54715584 válasza Dr Smoke (#333) üzenetére


#54715584
törölt tag

kollegam is azt javasolta, neked is koszi :)

(#335) Dr Smoke válasza #54715584 (#334) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Szívesen! De azért majd írd meg, hogy sikerült-e!

(#336) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!!!
Nem igazán vág ide a téma, de sajna nem találtam megfelelő topic-ot... :(
Egy olyan problémával küzdök, h. a Maffiózók c. sorozathoz keresnék dvd borítót.
Eddig csak olyat találtam, ami az eredetihez jó (6 borító/évad) :O , de nekem olyan kellene, ami 1 borító/évad. Ha esetleg tudna segíteni valaki, azért nagyon hálás lennék!!!!!! Bármilyen megoldás érdekel, még angol nyelvű is!!! :R :R :R Előre is köszi a segítséget!!! THX!!! :C

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#337) #54715584 válasza Dr Smoke (#335) üzenetére


#54715584
törölt tag

meg mindig nem tudom pontosan megkulonboztetni, hogy mi micsoda - kiveve persze a main moviet :)

(#338) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a hdd-ről egy 8gigás dvd filmet hogy tudok kiírni két lemezre? :F :F :F
Mert a CloneDVD-vel egy 4,7-re rá tudom írni, de akkor nagyon leromlik a minősége.

[Szerkesztve]

(#339) Gorcsev válasza #54715584 (#337) üzenetére


Gorcsev
tag

Próbáld meg DVDShrinkkel, az 3 részre bontja a Dvd-t : menüre, filmre és extrákra. Ha csak a film kell, akkor reauthor módban kiválasztod a filmet, leszeded a felesleges hangot, feliratot és backup

(#340) Gorcsev válasza Dr Smoke (#338) üzenetére


Gorcsev
tag

Úgy emlékszem a CloneDVD tudja a filmet két részre bontani, csak meg kell benne adni, hogy hol vágja meg

[Szerkesztve]

(#341) Dr Smoke válasza Gorcsev (#340) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Csak az a baj, hogy én nem találtam meg, hogy hogyan! Amúgy ez már csak maga a film! Menü meg reklámok már nincs benne, de majd megpróbálom, amit írtál!

(#342) Balinov válasza #54715584 (#334) üzenetére


Balinov
félisten

üdv
DVDShrink miért nem jó erre a célra?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#343) Gorcsev válasza Dr Smoke (#341) üzenetére


Gorcsev
tag

Ha így áll a helyzet, akkor erre is csak a DVDShrinket tudom javasolni. Ez ugyan nem írja meg egyúttal, de egyszerűen ketté lehet vele vágni a filmet.

(#344) Dr Smoke válasza Gorcsev (#343) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Remek! Kipróbálom! :R

(#345) ANT válasza Dr Smoke (#338) üzenetére


ANT
őstag

DVDFab Platinum. Ennek a totyiknak az archívumában rá is kereshetsz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#346) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv Emberek!

Lenne nekem egy feladatom, de eléggé fogalmatlan vagyok DVD buherálással kapcsolatban. Egy DVD-re rögzített fellépésből kellene nekem kivenni egy bizonyos részt, és azt kiírni egy másikra. De mivel még soha nem csináltam ilyent szeretnék egy kis segítséget kérni. Főleg arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán milyen szoftverrel álljak neki de egy-két technikai jótanács, mit-hogy csináljak, stb. is jó lenne.

Köszönöm előre is!

(#347) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tanácsot szeretnék kérni az ügyben, hogy milyen tapasztalatok vannak avi-ból DVD-t készítő olyan program ami kezeli a sub str feliratfájlokat behelyező ebbe vagy mivel lehet egyesíteni egy avi fájl felirattal? ( most nincs időm végig olvasni 5000 hozzászólást. Előre is kösz a válaszért.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#348) Balinov válasza zoltanz (#347) üzenetére


Balinov
félisten

ha gyorsaság jobban számít a minőségnél,akkor winavi video converter
[link]
ha fennvan a vobsub és a felirat fájl neve megegyezik a videofájléval,akkor ráégeti a kész anyagra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#349) zoltanz válasza Balinov (#348) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nincs fenn egyik sem.

Köszi a gyors választ.
:R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#350) Chili7


Chili7
őstag

uppocska --->[link]
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.