Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#151) erdoke válasza CarrGomm (#150) üzenetére


erdoke
titán

[link]

A legjobb aláírás a héten

(#152) polip válasza CarrGomm (#150) üzenetére


polip
addikt

erdoke linkje nem megy, tessék mégegy : [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#153) róland válasza erdoke (#151) üzenetére


róland
veterán

Jól láttam, hogy a DVD2DVD-R programmal ki lehet szedni a feliratokat egy már kész DVD-ből, hogy azokat máshol használhassam?

Amúgy még mindig a korábbi archiválási problémámmal küzdök. Adott a film 2 db 8,5 GB-os DVD-n. De úgy számoltam, hogy az extrákat elhagyva, archiválni lehetne 2 db sima DVD-re, csak eddig nem találtam olyan programot, amivel a feliratokat is ki tudtam volna szedni az eredeti DVD-ből, meg új menüt létrehozni a filmnek. S most az érdekelne, hogy a fenti programmal ki lehet-e szedni csak a feliratokat a filmekből? A többi problémám nagyjából megoldódott, ha ez menne, akkor sikerülne összerakni a filmet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#154) Chili7


Chili7
őstag

Biztos lámer a kérdés, de mivel tudok egy általam kiírt dvd filmet a pc-n lejátszani?
A DVD-n van egy AUDIO TS meg egy VIDEO TS mappa!
WMP nem játsza le!

(#155) róland válasza Chili7 (#154) üzenetére


róland
veterán

PowerDVD, WinDVD talán a két legjobb általános lejátszó. De amúgy sok lejátszó van forgalomban ezeken kívül is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#156) AtHoS válasza róland (#153) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gabest féle VobSubrip simán kiszedi a feliratokat.
Namost ugye már csak az a probléma, hogy ezt hogyan is lehet visszacsempészni.

Egyébként ereszd rá a DVDShrinket. Külön lehet állítani benne a menü és a film tömörítését megtartva a feliratokat. Reauthor módban megtudod nézni vele, hogy az extrák nélkül mennyit foglal maga a film és így elfér-e DVD5-ön.

Feliratok kezeléséhez 1-2 progi:
SubTitleCreator [link]
SubRip [link]
DVDSubEdit [link]

read-only mode on the forum

(#157) róland válasza AtHoS (#156) üzenetére


róland
veterán

Az alap probléma a következő:

DVD #1: a sorozat első négy része, kb. 7 GB-nyi ''adatként''.
DVD #2: a sorozat 5-7 részei, plusz az extrák, szintén kb. 7 GB-ban.

Szóval arra gondoltam, hogy az extrák elhagyásával archiválnám, csak az eredeti filmeket, s menüt készítenék az egyes lemezek elejére. Minden filmhez van angol és magyar hang valamint angol és magyar felirat. A gondom eddig az volt, hogy mivel tudom úgy kiszedni a feliratokat, hogy azt a későbbiekben a megfeleő programmal vissza tudjam rakni a filmekbe.

SUP-ból SUB-bá kellene alakítani, mert azt kezeli a kérdéses program.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#158) polip válasza róland (#157) üzenetére


polip
addikt

lehet h félrértelek, de pl dvd shrinkkel le tudod szedni re-author módban csak a filmet az általad kiválasztott hangokkal és feliratokkal, akár tömörítés nélkül is....

vagy nem erre gondoltál?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#159) zeee


zeee
senior tag

Helo mindenkinek
CSak annyiban vágna témáába a kérdésem hogy ugyebár a dvd iró tárolja ugy tudom darab számra, hogy hány lemezt irtunk vele.
A lényeg az lenne hogy hogy hogyan kell ezt lenullázni, kitörölni, stb.
???????? :F :F

(#160) erdoke válasza róland (#157) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem jó, ha 4 db DVDR-re teszed? Az elsőt kettévágod, így 2-2 rész lesz egy lemezen. A másodiknál szintén 2 rész jut egy lemezre, a másikra pedig az utolsó rész és az extrák.

A legjobb aláírás a héten

(#161) róland válasza polip (#158) üzenetére


róland
veterán

Félreértettél. A lényeg az lenne, hogy menü is legyen a lemezeken, és menüből lehessen kiválasztani, melyik részt akarom lejátszani.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#162) Met válasza róland (#161) üzenetére


Met
nagyúr

És az miért nem jó ha eredeti menüvel ripeled le?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#163) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!
Tudtok nekem olyan, programot ajánlani, ami le tudja szedni a dvd filmről, pl. az extrákat, de úgy hogy a menü marad???
Mert a DVD Shrink 3.2 az nálam azt csinálja, hogy ha levágom az extákat, akkor a menü is belehal! Egyébként jó kis progi, mert egyszerű, és mindnet tud ami nekem kell pl. valami felirat vagy hang levágás, esetleg egy kis tömörítés... de az extrákkal mindíg bajom van!!! :O Help Me! :O
A válaszokat előre is köszi! :R

(#164) erdoke válasza Mr.Skynet (#163) üzenetére


erdoke
titán

Ingyenes: VobBlanker vagy PgcEdit
FIzetős (45 $): DvdReMake Pro (törtek általában hibásak). Esetleg a nem Pro ReMake is megfelelhet, az még olcsóbb (25 $?).

A legjobb aláírás a héten

(#165) Mr.Skynet válasza erdoke (#164) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Köszi a gyors választ! :C
Most azonnal, már keresem is az ingyeneseket (nem szeretek progira költeni :P ), remélem menni fog!
Köszi! :R

(#166) róland válasza Met (#162) üzenetére


róland
veterán

Erdőke még talán emlékszik a korábban felvetett problémámra. Sajnos az erdeti menü nem megoldás, mert nem fér rá 4 epizód egy lemezre, maximu hármat tudok elfogadhatóan tömöríteni.

Ez a baja a legtöbb régi analóg filmnek. Túl sok az adat a digitálishoz képest.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#167) polip válasza Mr.Skynet (#163) üzenetére


polip
addikt

persze, van ilyen...dvd remake pont erre való (többek közt)

ja most látom erdoke is ezt irta, :) :R

[Szerkesztve]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#168) polip válasza róland (#166) üzenetére


polip
addikt

a dvdlab pro nem eszi meg vobokat? és akkor ott tudnál menüt kreálni...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#169) zeee


zeee
senior tag

159-re senki?

(#170) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Hamár DVD lab pro

Ezzel szépen össze lehet vágni a DVDket.

VOB-ot nemtom, hogy kezel-e, de ha nem, akkor pl. így ezt meg lehet kerülni.
Dgmpgdec-el szét kell dobni az DVD9 lemezt video(k)ra és hang(ok)ra. Ha külön vannak a lemezen tárolva a részek, akkor az is megoldható, hogy külön fájlokba kerüljenek.

DVD subrippel ki kell szedni a feliratokat szöveges formába (pl. srt), mert ezt kezeli a DVDlab pro

A részek tömörgetése megoldható pl. CCE-vel.

Miután megvan minden összetevő, DVDlabPro-val lehet pakolgatni összefele az egyes elemeket és szerkeszteni hozzá menüt.

read-only mode on the forum

(#171) fishi válasza Chili7 (#154) üzenetére


fishi
tag

A Media Player Classic-ot ajánlom mindenkinek!
Ingyenes, csak egy exe+ini, dvd-t menüvel együtt lejátsza, ha felteszel mellé egy egyszem ffdshow codec-et, akkor a világon mindent lejátszik.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#172) Chili7 válasza fishi (#171) üzenetére


Chili7
őstag

Telepítettem ezt a ffdshow-ot , de még mindig nem játsza le a dvd-t.
Vagy csak én nem tudom, hogy hogy kell.

(#173) róland válasza polip (#168) üzenetére


róland
veterán

Azzal sikerült eljutnom addig, hogy mindkét hangsáv megmaradt, de sajnos a feliratok .SUB-ként kellenek neki. A demuxolásnál pedig .SUP-ként csomagolja ki az eredetiből. Ezért keresek éppen most másik programot, ami SUB-ként szedi ki a feliratokat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#174) róland válasza AtHoS (#170) üzenetére


róland
veterán

Úgy látom, hogy ez a hozzászólás a kulcs a problémám megoldásához. Kösz! :R

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#175) polip válasza róland (#173) üzenetére


polip
addikt

A Subtitle Workshop 2.0 is egy pillanat alatt átkonvertálja .SUP- ból közel 60 féle kitejesztésre, többek közt .SUB-ra is...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#176) róland válasza polip (#175) üzenetére


róland
veterán

Kösz a segítséget! :R

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#177) Fauszt válasza Chili7 (#172) üzenetére


Fauszt
senior tag

dvd lejátszásnál az mpc ffdshow segítsége nélkül dolgozik, egyszerűen csak dobd rá mpc-re azt a mappát, amiben a dvd-video fájlok vannak...

(#178) PPeter válasza AtHoS (#170) üzenetére


PPeter
addikt

A DVD-Video lemezen eredetileg bittérképes formátumban lévő feliratokat kár szöveges formátumra konvertálni (hibalehetőségek garmadája), ha utána megint bittérképes formátumot készítünk belőle DVD-Video authoringhoz. Sokkal egyszerűbb a Vobsub és a Subresync használata, amelyekkel a feliratokat az eredeti formájukban tudjuk kivenni és az authoring rendszerek számára elfogadható script+képfájlok formába konvertálni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#179) erdoke válasza PPeter (#178) üzenetére


erdoke
titán

Az adott authoring progitól függ, hogy milyen felirat formátumot kezel. A nagyobbak/komolyabbak általában a Scenaristra hajaznak, azoknak ugyanúgy érdemes adni a feliratot, mint ahogy (Scenaristhoz) írtad.
Egyszerűbb multiplexelők gyakran SUP vagy hasonló formájú feliratot esznek meg, scripteket kezelni se tudnak.

A legjobb aláírás a héten

(#180) Chili7 válasza Fauszt (#177) üzenetére


Chili7
őstag

dobjam rá?..... :F

(#181) Fauszt válasza Chili7 (#180) üzenetére


Fauszt
senior tag

igen, drag & drop vagy nyisd meg vele a VIDEO_TS.IFO fájlt...

(#182) AtHoS válasza PPeter (#178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én mondjuk a DVDlabPro progihoz írtam kimondottan, mivel emlékeim szerint a VobSubRip által kimentett .idx .sub párossal valahogy nem boldogult.

Amúgy teljes mértékben igazad van. :R Fölösleges ez a konverzió, de sajnos a DVDLab fejlesztőinek ez még nem jutott eszükbe. Talán egyszer majd tudja kezelni ez a program is a script + képfájl formát a feliratoknál.

read-only mode on the forum

(#183) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Ha simán felírok egy AVI filmet egy CD-R -re, azt lejátsza a DVD lejátszó?

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#184) Balinov válasza Yeti910331 (#183) üzenetére


Balinov
félisten

ha nem támogatja a dvd játékos a divx/xvid formátumot,akkor nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#185) _calogero válasza Yeti910331 (#183) üzenetére


_calogero
tag

Itt szinte az összes mpeg4-es lejátszó össze van gyűjtve, tessék olvasgatni: [link]

(#186) Yeti910331 válasza Balinov (#184) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

Nem támogatja egyik DVD lejátszóm se. Ilyenkor át kell konvertálni a filmet? Ha igen, akkor mivel kell és milyen formátumba kell konvertálni?

[Szerkesztve]

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#187) Balinov válasza Yeti910331 (#186) üzenetére


Balinov
félisten

akkor igen,át kell konvertálni.Na,hogy ne offoljuk szét a topikot,javaslom olvasd át az Aviból DVD című topikot:[link] sok hasznos infó,programnév,tapasztalt van itt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#188) róland válasza Balinov (#184) üzenetére


róland
veterán

ugyan asztali lejátszóm nincs, de az .avi egy nagyon nyílt videó kiterjesztés. Szóval nem biztos, hogy épp mpeg4-es videó van belé kódolva, bár nagyon valószínű.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#189) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Tuneremmel tv-bol felvett anyagot szeretnek kiirni dvd-re. (Mpeg1 HQ, 3000kbit)
A gondom az, hogy 3 oras. Pinnacle Studio-val szoktam dolgozni, es az levagna 11 percet belole.
Tanacsot szeretnek kerni ezugyben, hogyan tovabb. :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#190) fishi válasza Chili7 (#180) üzenetére


fishi
tag

File -> Open DVD... menüpont. Ha nem játsza le, akkor nem sikerült szabványos dvd-t csinálnod.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#191) Balinov válasza róland (#188) üzenetére


Balinov
félisten

igazad van,úgy kellett volna írnom,hogy mpeg4 képes.

mondjuk a lejátszót fícsörlistájával nem nekem kellene tisztában lenni,de no offense.. :))

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#192) Fauszt válasza fishi (#190) üzenetére


Fauszt
senior tag

viszont ha a szabványos formátumu dvd videokat ő a winyóján különböző könyvtárakban tárolja, akkor ez nem megoldás, azért írtam a drag & drop módszert #181-ben...

(#193) nyomika


nyomika
csendes tag

Sziasztok,

használ valaki DVD biztonsági másolat készítéshez AutoQmat encodert Rebuilderrel?

Áttömörítettem egy filmet, ami le is zajlott hiba nélkül, csak a rebuild során írta ki 4 szegmensnél, a ''possible dropped frames'' üzenetet. Ez a négy szegmensnél összesen kb 400 megát jelent, ennyivel lett ugyanis kisebb a kész állomány a 4,33 gigánál.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet ezeket (és csak ezeket) a hibás m2v-ket újrakódolni anélkül, hogy az egész anyagon le kelljen futtatni még egyszer. (Qmatop-pal 18 óra alatt végzett vele a gép, úgyhogy nagy segítség lenne, ha lenne rá egyszerű megoldás.)

Valami hasonlóra gondolok, mint a CCE esetében, amikor a hibás m2v-kre vonatkozó részeket (item, file) a rebuilder.ecl-ből egy külön ecl-be kimásolva és a CCE-be projektként betöltve egyszerűen, gond nélkül lefut újra.

Sajnos tanácstalan vagyok, hogy hogyan adjam át az AutoQmatEnc-nek az ecl-t, hogy csak ezeket a szegmenseket kódolja újra.

Aki tud, légy szi segítsen!

Előre is köszi a válaszokat, üdv

(#194) oregcsóka válasza JohnnyX (#189) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az MPEG1-et is ki tudod írni DVD-re, nem? Vagy elöbb át szeretnéd konvertálni DVD video-ra? Próbáld meg az Ulead Movie Factory 4.0-át, a trialváltozat 30 napig korlátozás nélkül működik. Mellesleg van egy eladó Leadtek Winfast 2000XP-m, az tud MPEG2-be is felvenni, és a DivxToDVd-vel másfél óra alatt átkonvertálhatod DVD-be a filmet.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#195) - ={ Zk }=-


- ={ Zk }=-
csendes tag

hali....nemrég került egy igen uj masina a kezem alá,és hát DVD iro is van benne!!!namármost gondoltam egyet és DVD-t szerettem volna másolni.nemis akárhogy!!!felmásoltam a VIDEO_TS és AUDIO_TS mappát egy könyvtárba!!!mondván majd kiirom később!!!kiakartam de nincs hang :F .....hameg átmásolom eccerüen azt irja ki h asztali DVDvel nemtom majd lejátszani....akkor most mivan? :F :F :F ..mit rontottam el és hol? :F ...
bocsássatok meg ha amatörnek tünök,de ez van :F
segitségeteket előreis köszönöm!!!

AMD A64 X2 3800+ @2,01GHz (+ egy brutál hütő) - Abit KN8 Ultra v1.1 - Sapphire Ati Radeon X800 GTO2 - 2X1024MB Kingmax DDR-400 PC 3200 - Samsung S-ATA 250GB

(#196) Met válasza - ={ Zk }=- (#195) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lehet csak úgy másolgatni a DVD filmeket. Célszerű image-et készíteni róla és azt kiírni egy üres lemezre.
DVD Decrypter

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#197) JohnnyX válasza oregcsóka (#194) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Megoldodott a problema, NeroVision automatice kiszamolta a bitratat.
A mostani tuneremmel is tudok mpeg2-be felvenni, csak keves volt a helyem, azert lett mpeg1 kivetelesen.
:))

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#198) - ={ Zk }=- válasza Met (#196) üzenetére


- ={ Zk }=-
csendes tag

Értem....Köszönöm a segitséget. :R ...És még annyi h amiket igy FELMÁSOLTAM azok kiirására már nincs mod?Törölhetem a p...ba?

AMD A64 X2 3800+ @2,01GHz (+ egy brutál hütő) - Abit KN8 Ultra v1.1 - Sapphire Ati Radeon X800 GTO2 - 2X1024MB Kingmax DDR-400 PC 3200 - Samsung S-ATA 250GB

(#199) Met válasza - ={ Zk }=- (#198) üzenetére


Met
nagyúr

Azt megpróbálhatod, hogy Neroban új dvd videó projectbe kezdesz és behúzgálod a fileokat a helyükre de ne írd ki csak csinálj belőle iso-t, hogy lásd működik e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#200) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam az archívumot, de nem találok megoldást!

Van egy régi filmem amit backupolni kellene. Szopás, mert CSS protection van az egyik vob file-on. Decrypter nem bírkózott meg vele 3.5.4.0-es verzió. Küszködött vele 1 darabig, de nem ment.

Nincs valami ötletetek? Tiszta szívás!:(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.