Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#1401) erdoke válasza róland (#1389) üzenetére


erdoke
titán

ImgBurn tud ISO-ba és fájlba is másolni, csak nem kezel másolásvédelmet.

A legjobb aláírás a héten

(#1402) rétisün válasza erdoke (#1400) üzenetére


rétisün
veterán

ha .aviból készült a dvd, akkor nincs meg az eredeti színtábla. azért kell így átállítgatnom. PgcEdit-ben bármilyen színre át lehet állítani a feliratot?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1403) rétisün


rétisün
veterán

a dvdsubedit-ben hogy lehet az összes feliratra vonakozóan elmenteni a váloztatást?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1404) erdoke válasza rétisün (#1402) üzenetére


erdoke
titán

Igen, vizuálisan össze-vissza variálhatod a színtáblát, de elég sokáig tart pusztán próbálgatás alapon. :)

A DvdSubEdites kérdésedre nem tudom fejből a választ, megnézni pedig nem tudom, mikor lesz időm. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1405) Mycronet


Mycronet
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném, segítségeteket kérni.

Sajnálatos módon a vid tk-ban lévő lemezeket, nem csak lekodolják, hogy nehogy másolni lehessen, de újabban egy speciális lemezvédelemmel is el látják. Ennek köszönhetően a dvd-olvasók nem olvassák be a lemezeket azt írják ki, hogy nincs lemez, vagy hogy (a lemez üres)!! Sajnos házimozim nincs, és nem is igen akarok venni, mivel elég a pc, viszont már ali akad olyan film amit le tudok játszani, legalábbis az újabbak közül. Ha van aki tud e problémára valami megoldást kérem segítsen, mert már teli a hócipőm.

Előre is köszönöm.

(#1406) ANT válasza Mycronet (#1405) üzenetére


ANT
őstag

Vannak másolásvédelem ellen progik. Pl. AnyDVD, DvdFab Decrypter. Bár azt kétlem, hogy ezek a beolvasási hibát is korrigálnák. :F Nem valami leharcolt/hibás optikai drive-od van?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1407) Mycronet


Mycronet
csendes tag

A drívert frissítettem, sőt az író Firmware-jét is. Egyébként Nec DVD íróm van. Olvastam, hogy van egy újfajta másolási védelm, valamit azt hiszem ráraknak a cd-re, vagy mi a szösz ezért a pc-ben lévő meghajtók nem látják a lemezt, vagy üresek titulálják. És azt is olvastam, hogy egyre több lemez lesz így levédve. A feltörő programok ezen nem tudnak segíteni, mivel amíg a meghajtó nem olvassa be a lemezt addíg, nincs mit feltörni. Na persze ezáltal azok is hátrányban vannak, akik csak meg akarják nézni a filmeket pc-n, és nincs DVD, vagy Házimozi rendszerük. De reménykedem benne, valaki tud valami megoldást. :W

(#1408) PPeter válasza Mycronet (#1407) üzenetére


PPeter
addikt

Olyan védelem nincs, aminek köszönhetően a PC-s meghajtó nem látja a lemez tartalmát. Kevered a szezont a fazonnal. Valami más probléma van nálad.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1409) Mycronet


Mycronet
csendes tag

Más probléma? De mi? Csak a tk-s lemezekkel szarakodik. Ha veszek valahol filmet minden tökéletes, haveroktól kapott másolt lemezeket simán beolvassa. Mindíg minden frankó, de ha elmegyek a tékába kiveszek vmi újabb filmet, azt írja ki üres vagy pedíg, hogy a meghajtóban nincs lemez. Na ezt mivel magyarázod? Még csak az sem lehet, hogy a lemec karcos mivel a kaptár 3 filmet én kaptam a kezembe elsőnek. 1 hete vettem ki a láthatatlan c. filmet nem olvasta be de egy másik filmet igen. Ami érdekes, hogy csak az újabb filmeknél van probléma, a régieket sibán bezabálja.

(#1410) IRON STORM válasza Mycronet (#1409) üzenetére


IRON STORM
őstag

1. Bizonyára valami szoftveres probléma van nálad, cd-dvd emulációs szoftverek eltávolítása javallott.
2. Másnál próbáld ki a lemezeket, hátha az íród olvas rosszul.
3. Alapelvek! Ha elolvastad amikor regisztráltál, akkor tudod, hogy amit írtál az ütközik az alapelvekkel.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#1411) PPeter válasza Mycronet (#1409) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg a gépedre telepített valamilyen rezidens másololásvédelem-kiiktató és/vagy emulátor program kavarodik bele a lemezek újabb védelmébe, de mint mondtam korábban, NINCS olyan védelem DVD-Video lemezeken, ami a PC-s meghajtóban történő olvasást és főleg a lemez tartalmának elérhetetlenségét okozná. Azzal magyarázom, hogy nem értesz hozzá és valamilyen szoftveres problémád van. Még mielőtt megkérdeznéd: igen, megfordul nálam szinte minden hivatalos kiadvány (azok is, amik a tékákba mennek - 99%-ban ugyanezek kerülnek bolti, lakossági forgalomba is), tehát nem valószínű, hogy csak külön abban a tékában csak neked legyártanának spécin védett lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1412) Balinov válasza IRON STORM (#1410) üzenetére


Balinov
félisten

4. Szarul megírt lemezt kapott a tk-ban. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1413) nat


nat
senior tag

Sziasztok.
Melyik illetve milyen progival lehet olyat csinálni,hogy:
Van 3db házi videó dvd formátumban.Ebből kéne nekem csinálni kb.3/4 dvd anyagot,hogy megmaradjon a minősége.
Eddig a Pinnacle Studio 11 progival próbáltam nem sok sikerrel.megvágtam a 3 lemezt elmentettem mpg2-be convertxtodvd progival amikor összefűztem akkor a 3. file nagyon beremegett és az első 2 file-nál minőségromlás volt.

(#1414) #54715584 válasza nat (#1413) üzenetére


#54715584
törölt tag

dvd-lab pro sztem jo erre

(#1415) PPeter válasza nat (#1413) üzenetére


PPeter
addikt

A minőségromlás a többszörös újtatömörítés, a "remegés" meg vélhetően az interlace anyag field-sorrendjének megfordulása miatt volt. Ha mindenképpen nagyon meg kell vagdosni a DVD-n kapott anyagot, akkor célszerű az összes cuccot már az első körben a lehető legkevesebb veszteséggel járó, szerkeszthető formátumba konvertálni, ezt követően ezt az anyagot vágni - és végül az egészet exportálni a vágásra használt programból hasonlóan veszteségmentes formába a későbbi MPEG-2 tömörítéshez (DVD-Video alapanyagnek megfelelően), vagy egyből MPEG-2-be (esetleg kapásból DVD-nek) menteni, ha a vágóprogram alkalmas erre (illetve meg tud szólítani egy külső, jó minőségű MPEG-2 enkódert, plugint). Azok a programok, amik mindezt egyben nyújtják, legtöbbször silány minőséget és sok hibát adnak eredményül, így érdemes külön-külön kezelni a folyamatokat: konvertálás, előkészítés, vágás, export, dvd-video authoring.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1416) nat válasza PPeter (#1415) üzenetére


nat
senior tag

Köszi: PPéter
Köszi: monstre
:R

(#1417) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Mycronet - Én még nemt alálkoztam olyannal,, hogy aTK ból kivett filmeket ne olvassa be a DVD irom... :B

(#1418) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok

nagyon kezdö vagyok rippelésben,
ezért szeretnélek megkérni titeket hogy segitsekek
- milyen minöségi fokozatai vannak egy DVD rippnek

milyen formátumban marad meg leginkább a minöség,

elöre is nagyon köszönöm

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1419) Balinov válasza gezatata (#1418) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ennél nagyobb általánosságban nem is kérdezhettél volna...

cd-ripet - már ha Xvid/Divx a célformátum - általában úgy lehet minőségi jellemzővel leírni,hogy - csunya szó- hány cd-s.. 1cd-s rip nyilván agyontömörített,2cd-nél már jobban el lehet a rendelkezésre álló bitsürüséget osztogatni,és így tovább

milyen formátumban marad meg? hát ez megint qrvasoktól függ,ha van egy jó asztali dvd playered,akkor inkább dvd formátumra ildomos,ha tudja a divx/xvid-et,akkor abba.A legjobb minősége meg ugye általában a gyári lemeznek van . Ez utóbbi válasz inkább szubjektív, a saját véleményemet tükrözi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1420) gezatata válasza Balinov (#1419) üzenetére


gezatata
aktív tag

Köszönöm válaszod Balinov

probáltam Xilisoft DVD Ripper Platinum 5.0.28.0221 egy dvd-t be rippelni
de nem tudtam sem Xvid, sem Divx -é nem engedte. csak avi-vá.
ugy olvastam hogy a Xilisoft ügyes kis progi, de nekem nem akar menni ahogy szeretném

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1421) Balinov válasza gezatata (#1420) üzenetére


Balinov
félisten

az xvid/divx csak egy kodek,az avi meg egy konténer,ami tartalmazhat xvid,divx,stb kodekkel készített anyagot.Xilisoft-os programokat én bevallom,kerülöm,pedig csak egy aviból 3gp formátumra készító programjukat próbáltam.Nekem az nagyon felejtős volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1422) gezatata válasza Balinov (#1421) üzenetére


gezatata
aktív tag

szeretném megkérdezni te mit használsz,
és ha irnál pár szot a te általad jegjobbnak vélt beálitásokrol
elöre is köszönöm
szép napot

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1423) folytan79


folytan79
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Avi feliratos filmet hogyan és melyik programmal lehet kiírni DVD-re?

(#1424) engel11


engel11
csendes tag

Keresnék nero 8-t de nem demo változatot amiben a nero vision express is működik.
Segítséget előre is köszi

(#1425) runner 125 válasza engel11 (#1424) üzenetére


runner 125
nagyúr

Be kell sétálni a boltba,és megvenni :) ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1426) runner 125 válasza folytan79 (#1423) üzenetére


runner 125
nagyúr

Attól h rávan égetve a felirat,nem hiszem h különleges programot igényelne..NERO-val ki tudod írni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1430) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Videókamerával több kislemezre felvett videót akarok felírni 1 DVD-re úgy, hogy az asztali DVD lejátszok lejátszák.

Első kis DVD fájlok:
video_ts.bup
video_ts.ifo
video_ts.vob
vts_01-0.bup
vts_01-0.ifo
vts_01-0.ifo

Második kis DVD fájlok:
video_ts.bup
video_ts.ifo
video_ts.vob
vts_01-0.bup
vts_01-0.ifo
vts_01-0.ifo
vts_01-2.ifo

Ezeket hogyan adjam hozzá a Nero-ban úgy, hogy ne reklamáljon a névazonosság miatt?
(van még 3. 4. kis DVD is...)

Elnézést az amatőr kérdésért,- remélem segít valaki.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1431) Balinov válasza Veriakilis (#1430) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,
esetleg probald ki a Mediachance fele DVDLab-ot, ott van lehetoseg a projektnel hozzadni megegy movie-t, amihez pl. a masodik lemez fajljait csak siman be tudod tallozni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1432) Balinov


Balinov
félisten

Udv Urak,

en is kerdeznek valamit. Van nehany DVD9 image-ben levo dokufilmunk kollegaval, ami korlatozva van 6-os regiora. Van 1-2 iso, ahol az osszes regio engedelyezve van.

A kerdesem az lenne, van-e valami okos, egyszeru es ingyenes program, amivel az osszes regiot engedelyezni tudnank a kerdeses lemezkepeknel.

koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1433) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Samsung VP-D101-es miniDV-s kamera.

DVi kábellel összekötöttem a notival, s fel szeretném digitalizálni az anyagot, h tudom megoldani? Milyen progival toljam fel? :F

Köszönöm.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1434) IRON STORM válasza runner 125 (#1433) üzenetére


IRON STORM
őstag

Arra hogy DV AVI-ban feltold a gépedre jó a beépített movie maker is.
A kapott dv avi anyag óránként kb 15 giga helyet foglal. Ezután valami jó tömörítővel( pl Canopus Procoder) meg tudod csinálni mpeg2 vagy dvd formátumra.

Csak a TDi!

(#1435) runner 125 válasza IRON STORM (#1434) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben megoldódott, köszönöm.

Egyébként, h h ilyen brutál nagy a mérete DV AVI-ban? :U

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1436) IRON STORM válasza runner 125 (#1435) üzenetére


IRON STORM
őstag

Másodpercenként 20 vagy 25 mbit adatot tárol. Ezért jön ki kb 15-18 giga körülire.

Csak a TDi!

(#1437) Balinov válasza runner 125 (#1433) üzenetére


Balinov
félisten

ha csak az attoltes a kerdes dv aviba akkor arra meg a windows movie maker is boven elegendo. vagy az ingyenes WinDV

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1438) runner 125 válasza IRON STORM (#1436) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az igen, noh köszi.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1439) Migee


Migee
tag

Üdv mindenkinek.
Milyen UDF revisio-ban érdemes írni mkv-t?

(#1440) IRON STORM válasza Migee (#1439) üzenetére


IRON STORM
őstag

Attól függ hol szeretnéd majd megnézni? PC esetleg PS3 stb...
Ha PC-n akkor 2.01 revizió, ha PS3 akor 2.5 revizió.

Szerk: PS3-n csak akkor tudod megnézni ha átalakítod m2ts konténerbe.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#1441) Migee


Migee
tag

Igazából pc-n tárolnám a dolgot,meg LG blu-ray lejátszón nézném hébe-hóba.

(#1442) IRON STORM válasza Migee (#1441) üzenetére


IRON STORM
őstag

Akkor 2.01, az asztali Blu-ray lejátszód nem tudom milyen formátumokat támogat.

Csak a TDi!

(#1443) Migee


Migee
tag

Akkor oké,az LG játsza az mkv-t.

(#1444) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Nekem is problémám akadt.
Van egy 4.2 GB-os Divx filmem, amit ki szeretnék írni egyben.
De a Nero csak UDF-ben hajlandó, így viszont nem látja az asztali lejátszó.
Hogyan lehetne ezt megoldani? (darabolás nélkül)

(#1445) IRON STORM válasza VIPowER (#1444) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen felbontású a divx filmed? Az asztalid milyen formátumokat támogat?

Csak a TDi!

(#1446) VIPowER válasza IRON STORM (#1445) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szia.
720×576 a felbontás.
De nemrég megnéztem egy másik lejátszóban, annak meg nincs gondja vele.
Még egy harmadikban is meg kellesz néznem (az övé lesz a lemez)
ha ott is megy, akkor nincs gond.
Egyébként az első egy Divx-et támogató Akai volt, az nem is látta a lemezt,
a második egy 1 éves Orion, az meg gond nélkül játszotta.
Csak este tudom meg, hogy a harmadikban megy e.

(#1447) vakimaki


vakimaki
csendes tag

Hello!olyan gondom van,hogy az isoban lévő dvd filmeket nero expresszel szoktam írni,
power isoba rakom és bemásolom audio,video ts-t adat dvd készítésbe,
nem játsza le az eredményt az asztali dvd-m.
Azért furcsa,mert régen is így szoktam és nem volt vele probléma,utóbbi 3
írásomnál betöltés aztán stop jelenik meg a dvd lejátszón...
-Nem vagyok nagy szaki.
:F

[ Szerkesztve ]

(#1448) IRON STORM válasza vakimaki (#1447) üzenetére


IRON STORM
őstag

Általában az iso fájlokat ImgBurn segítségével írjuk ki. Használd te is azt.
Nálad problémaként merülhet fel még a kiírandó dvd struktúra hibája.. vagyis az authoring során valamit elszúrtak. Ha más filmeknél nem jelentkezik, akkor valószínű ez a probléma.

Csak a TDi!

(#1449) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!

Az hogy lehet, hogy...
FlyTV2000-rel VHS-t digitalizáltam, a gyenge CPU miatt 352x576-os felbontású MPEG-2be. /Honectech, 6000 Kbps/

Ezt mind a MPC-HC, mind a WMP az eredeti felbontásban, tehát ezzel a hülye állított téglalap alakban játsza le.

Valakitől korábban kaptam egy DVD-video lemezt, amiről pár fejezetet begrabbeltem, azokat az illető szintén 352x576-os felbontásban vette fel VHS-ről. Mégis, ha az utóbbi lemez anyagát játszom le (a PCről, szintén MPEG-2 formátumban) mindegyik media player széthúzza azonos media player beállítások mellett "helyes" 4:3 méretre.

Tehát a kérdés, az általam felvett anyagokat miért nem húzza szét a lejátszó, a mástól kapottat meg miért?

TMPGenc Authoringgal az én VHS felvételemet megcsináltam DVD-video formátumba, nincs átkódolás, csak vágás) és a HDDről megnézve szintén nem húzza szét a MP a képet.
Őőő, hogy lehet ez?

hozzáteszem, nincs jelenleg semmi codec pack a gépen.

:F :F
Üdv, P.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1450) pigsty válasza pigsty (#1449) üzenetére


pigsty
aktív tag

valahol az az érzésem, talán a video file headjébe, vagy hova kellene megadni, hogyan nyújtson képet lejátszáskor a lejátszó... de hogyan?

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.