Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Hellosztok!

Az előző topic betelt itt a folytatás.

DVD film írás - Archívum I : [link]

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) netkoo


netkoo
senior tag

Senki :O

Samsung S22+

(#3) erdoke válasza netkoo (#2) üzenetére


erdoke
titán

Válasz erre: [link]

''Sziasztok
Vettem egy DVD s camot bemásolom a gépre a lemezröl videt.
De nem tudom kirini se szerkeszteni
Tudnátok ebben segiteni?
Milyen progi kell hozzá?
Elöre is köszi:Netkoo
''

Biztos, hogy adtak erre való szoftvert a kamerához. Szétnéztél már azon a CD-n? :F

A legjobb aláírás a héten

(#4) netkoo válasza erdoke (#3) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
Igen szét néztem Nero 6 Expr.van hozzá
Szoval kirni kitudom vele.
De én esetleg szerkeszteni szeretnék mondjuk olyan részeket amik nem letek jok kivágni stb..
Akor roszzul fogalmaztam utolag is sory :R

[Szerkesztve]

Samsung S22+

(#5) erdoke válasza netkoo (#4) üzenetére


erdoke
titán

Van itt valahol egy téma ingyenes MPEG2 vágóról, de ez még ma is elég körülményes, nem arra tervezték a DVD-Video-t, hogy össze-vissza vagdossák, ez a kész anyag formátuma. Pl. ezért nem vennék én DVD-s kamerát, sokkal inkább merevlemezest. Bár nagy gond a DV-vel sincs, csak lassú a kazetta, és nem fér rá sok.

A legjobb aláírás a héten

(#6) fila


fila
senior tag


Hi

Tegnap elrontott az írom 20-ból 2 lemezt az írásnál.
Mindkettőnél kb 1 cm-t írt meg.
A log-filet lementettem, de megfejteni nem tudom mi a gond.
Ez a hibaüzenet többször benne van a logban:
18:15:36 #29 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 1284
18:15:36.562 - PIONEER DVD-RW DVR-110\H1 T0 : Queue again later

Mi lehet a gond?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#7) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy megírt feleslegessé vált régi Divx, DVD filmek, illetve némelyik 1-1 helyen akad, ezekkel mit lehet csinálni. Kukába sajnálom kidobni.

Gondoltam, hogy el lehetne ajándékozni, de titeket is megkérdezlek, hátha tudtok ötletet adni. :F

(#8) Cyberslider válasza erdoke (#5) üzenetére


Cyberslider
őstag

erdoke,én ugy tudom,hogy a merevlemezes kamcsik is mpeg2-vel dolgoznak...!

Én szoktam vágni mpeg2-t,tudok tanácsolni egy jó ingyenes progit,az mpeg2snitt-et.

[link]

Egy kis flash bemutató a lényegről :)
[link]

Nagyon jó kis progi,mert nem bonyi,kicsi,csak a megfelelő helyen engedi vágni a cuccot,és akár több részt is bejelölhetünk,kivágjuk,majd egyszerre megcsinálja az egészet.

Még az mpeg2vcr-t is ajánlom gyorsan dolgozik,de az fizetős,és körülményesebb.

Netkoo: na ugye! Mégiscsak kell vágni! :)

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#9) Notes


Notes
senior tag

Ma elegem lett. Nekem DVD író kell. Pont. Neincsenek extra igényeim csak megbízható legyen. Ajánljatok valami bevált típust! Köszi.

UI: Dual layer-rel le lehet másolni egy műsoros DVD-t? Vagy azért az nem ilyen egyszerű?

Romanes eunt domus!

(#10) Cyberslider válasza Notes (#9) üzenetére


Cyberslider
őstag

1. plextor
2. (1)pioneer111,(2)benq,(3)nec...

Dual layer-re inkább ne, Double layer-re igen! :D
Persze,fellehet! Ha 1 az 1-ben akarsz,akkor hogy biztos jó legyen (oda rakja a rétegváltást,ahova kell) használj DVDDecryptert, iso read -> le, majd iso write-ba ki. Íráskor pedig az MDS file-t nyisd meg veleamit az iso mellé csinál. Ennyi :)

Ja,és CSAK Verbatim dvd+dl-re,semmi másra ne..

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11) Notes válasza Cyberslider (#10) üzenetére


Notes
senior tag

Köszi az infókat. Asszem Pioneer 111-est veszek. De a lemezt nem értem. Egy TDK, vagy Sony nehogy már olyan vacak legyen... Vagy rossz tapasztalataid vannak? Én évekig használtam Philips, Sony, és TDK CD-R-t, CD-RW-t és soha semmi bajom nem volt velük.
Egyébként a ''plusszos'' és ''mínuszos'' DVD-k között mi a különbség? Van valami gyakorlati haszna egyiknak vagy másiknak?

Romanes eunt domus!

(#12) Cyberslider válasza Notes (#11) üzenetére


Cyberslider
őstag

Én double layer-es lemezről beszéltem,nem a simáról. Többféle van, ritek (traxdata), ricoh,stb.. És Verba.
Tapasztalatok alapján ajánlatos a verba lemezt használni,ha jót akarsz. Hidd el.. Sok gáz volt a ritek féle trax-al pl.
A TDK úgytudom már csak szitáz,hol innen szerzi be az alapanyagot,hol onnan. Meg kell jól nézni,melyik is a jó.

De itt egy kis olvasnivaló,ebből mindent megtudsz kb a másik kérdésedre is :)

[link]

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13) netkoo válasza Cyberslider (#8) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
Igen ;]
De ez van:)

Samsung S22+

(#14) Smogus


Smogus
őstag

Tudom hogy nem igazán ide való a kérdésem mivel nem dvd-írásról van szó hanem avi-t dvd-be hogyan kérdésem lenne
Filmmachine -t szeretném használni de beállítom neki hogy QuEnc-t használjon a tömörítéshez el is kezdi de ahogy a video feldolgozáshoz kezdene kinyom egy ilyen hibaüzit [link]
a CCE is hasonló hibával leáll, valamint a TMPGEnc sem bírkozik meg vele
bennem van a hiba vagy az avi-ban vagy valamit rosszul csinálok
Az avi tök frankó mínőségű per pill ac3-as hanggal
[link]

Ja és nem csak ennél az avinál csinál ilyet hanem többnél is
Segítsen valaki

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#15) blattida válasza Smogus (#14) üzenetére


blattida
nagyúr

A legfrissebb AviSynth van fönn?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16) Smogus válasza blattida (#15) üzenetére


Smogus
őstag

2.5

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#17) Smogus válasza blattida (#15) üzenetére


Smogus
őstag

Egy új kódekpakkal megoldottam a problémát :D szóval azért köszönöm :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#18) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Van itt vki aki vágja a DVD-LAB-ot?

Az kéne,hogy létrehozok scene menüket,de több oldal.. Oda a hangot alá tudom rakni,de hogy tudom azt megcsinálni,hogy az összes menü alatt ott legyen a hang (na ezt még megtudnám) de hogyha váltódik a menü,akkor ne kezdje előlről a hangsávot,hanem folytassa folytatólagosan.........?

Aki ezt megmondja kap egy virtuális sört :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#19) Smogus válasza Cyberslider (#18) üzenetére


Smogus
őstag

Ezen én is tököltem egy jó ideig és nem is sikerült rájönnöm :D
én is ezt használom de, mivel magamnak írom a filmeket ezért mostanában lemondtam a zenés menüről, sőt néha még a menüről is ;]

De ettől függetlenül jó lenne ha én is tudnám

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#20) Cyberslider válasza Smogus (#19) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát azért maga a menü készitése nem olyan gázos, zenét is könnyü alá tolni,csak ilyenkor áll meg a tudomány. De asszem hagyom,elég az,ha az extra meg főmenü alatt szól. Micsinájjak......:)
Azé köszi!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#21) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Be tudna linkelni nekem valaki egy olyan oldalt, ahol van egy olyan progi, amivel le tudom szedni a gépre a dvd tartalmát image fájlba? (nem filmre gondolok, hanem játékra)

Mint ahogy a Clone CD, csak ugyebár a Clone DVD sajnos csak filmeket tud :(

Köszi :R

(#22) blattida válasza Mr_Vercetti (#21) üzenetére


blattida
nagyúr

Clonecd-vel is le tudod szedni, az is kezel dvd-t! Meg például az Alcohol. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23) Mr_Vercetti válasza blattida (#22) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

clone cd nem jó, alcohollal megy, köszi :R

(#24) Kaiser...


Kaiser...
csendes tag

Szevasztok...

Talán nem teljessen ide vágó a dolog, amit írok, de bízok benne, hogy tudtok nekem segíteni...
Érdekelne, hogy milyen úton lehet feliratot DVD-lemezhez hozzáadni, de természetesen kiküszöbőlve a felirat elcsúszási problémát.
Én már próbálkoztam ilyesmivel, de sehogy se, hogy ott írja a feliratot, ahol azt kell. :(
Ha tudtok légyszíves segítsetek....
Ja, és természetesen a program is érdekelne, amivel ezt meg lehet csinálni!!!

Köszi.... Üdv.

SL

(#25) Met válasza Kaiser... (#24) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

Célszerű olyan felirattal próbálkozni ami dvd rip vagy az alapján készült.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26) Tatoo6


Tatoo6
csendes tag

Hali!

Írtáták egyesek, hogy bele lehet égetni a filmekbe a feliratot egy bizonyos VirtualDub nevű progival. Le is töltöttem de amikor meg akartam vele nyitni az Xvid filmet azt írta, hogy nem talál vmi decompressor-t az Xvid-hez és nem tudja megnyitni.
ezt a problémát kéne leküzdeni közös erővel :D

(#27) erdoke válasza Tatoo6 (#26) üzenetére


erdoke
titán

Tettél fel mondjuk ffdshow-t?

A legjobb aláírás a héten

(#28) Tatoo6 válasza erdoke (#27) üzenetére


Tatoo6
csendes tag

az mie szolgál? egyébk nem

(#29) erdoke válasza Tatoo6 (#28) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted ha a VirtualDub decompressort hiányol, akkor az általam jaánlott cucc vajon mire szolgálhat? :P

''FFDSHOW is a DirectShow decoding filter for decompressing several video formats, including DivX, XviD, WMV, MPEG-1 and MPEG-2 movies.

Filter also supports nowadays decoding of virtually all audio formats used in movies, including AC3, DTS, MP3 and Ogg Vorbis, and several subtitle formats.

Codec also features postprocessing capabilities, support for virtually all MPEG-4 video formats, support for various processor enhancements (such as SSE and MMX), etc. FFDSHOW is released as an open source software under GPL license agreement.
''
[link]

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#30) Tatoo6 válasza erdoke (#29) üzenetére


Tatoo6
csendes tag

Elsőre úgy hangzott mintha az is a programhoz tartozna vagy valami nagyon álltalános dolog volna :D

Köszi a helpet!!

(#31) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Szfvár és környéke!

Ír valaki dvd-ket? Csereberéhetnénk!

Írj privit!

(#32) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már válaszoltatok valaki másnak erre, de nem sikerült megtalálnom, hogy hogyan lehet két feliratot egybe vágni???

Részletesebben: van egy felirat 2 CD-s változatához egy filmnek, de nekem a film 1 CD-s változatban van meg. A felirat időzítése jó, legalábbis az első részhez tartozó tökéletes. De azt szeretném, ha egyben lenne a két felirat... Esetleg az is jó, ha mondtok egy olyan lejátszó progit, ami egy filmhez több felirat egymás utáni lejátszását támogatja...

Előre is köszi mindenkinek, aki tud segíteni...

Üdv. Sygoinon

(#33) ssolitude válasza Sygoinon (#32) üzenetére


ssolitude
őstag

Subtitle Workshop-al össze lehet illeszteni a két vagy több feliratot. Ha korrigálni kell az időzítésen, akkor azt is megteheted itt.[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#34) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Köszi szépen!

Üdv. Sygoinon

(#35) heim


heim
tag

Sziasztok!
Végigolvastam a fórumot (kb 2 hét alatt). Teljesen kezdő vagyok a dvd írásában, csak néha másolok. Létezik olyan, hogy egy DVD-R (TTH02/TDK) lemezt nem lehet Nero/DVD Copy-val átmásolni egy DVD+R (CMC MAG E01/Philips) lemezre?
Nekem nem ment, egy: Samsung 4165B-vel. Tudom, hogy nem ezt ajánljátok, de sajna nekem csak ez van. FW frissítve ezt is itt tanultam.
Előre is köszönöm... :U

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#36) Met válasza heim (#35) üzenetére


Met
nagyúr

Valszeg rajta maradt a másolásvédelem a lemezen.
Ha mindenképpen onthefly akarsz másolni (amit nem javaslok) akkor másolás előtt indítsd el az AnyDVD nevű programot.
A legjobb az lenne, hogy DVD Decrypterrel készítesz egy iso-t és azt írod vissza szintén a Decrypterrel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37) heim válasza Met (#36) üzenetére


heim
tag

A Decryptert használom, de már többször me szerettem volna kérdezni, hogyan működik az írás funkciója, mert én nem találtam, lehet egy régebbi verzió?
A másolás csak DVD-R (TTH02/TDK)-ról-DVD+R (CMC MAG E01/Philips) -re nem megy egy tdk-ra átmásolta, és a philipset is megírtam, csak fényképeket írtam rá...valószínüleg nem a másolásvédelemmel volt a gond...

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#38) Zomb€€ válasza heim (#37) üzenetére


Zomb€€
őstag

Decrypterrel úgy lehet írni hogy: Mode/ISO/Write [link]



[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#39) heim válasza Zomb€€ (#38) üzenetére


heim
tag

igen, de nem engedi kiválasztani a megírandó fájlokat, amejyek már a gépben vannak összetömörítve...csak azért eröltetem, mert azt írtátok, hogy a decryper az egyik legjobb filmíró progi, én a nérót használtam és eddig működött. De ha ez jobb ezt használnám, csak úgy tűnik nagyon láma vagyok hozzá...
Előre is kösz a segítséget...

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#40) Lord Zero


Lord Zero
addikt

akadt egy kis problémám
megkértek, h írjak át dvdre egy-két házifelvételt, mondtam jó, már száz ilyet csináltam
namost: adott 3 minidvd lemez (az illető kamerája erre rögzít), amin faszán van egy csomó klipp, elméletileg pal, 4:3, 720x576, stb
ha a minidvdt játszom le, akkor egy szélesvásznú képet kapok, amiben az alakok arányosak, tehát minden oké - de abban a pillanatban, h a minidvd-n lévő anyagból összeraknék egy dvd-videot, annak ellenére, h minden beállítást meghagyok az eredetinek megfelelően, az egész kép összemegy (szélességében rövidül), így klassz hosszú alakokat kapok
mindennel próbáltam már, nero vision, tmpg dvd author, ulead - ahányszor hozzányúlok az eredeti klippekhez (márpedig kénytelen vagyk, mert csak így tudok 3 dvdről származó anyagot 1 dvdre zsúfolni - ha csak egyesével kellene átmásolni, az nem lenne gond, ott megtartja az eredeti arányokat), annyiszor torzul a kép

gyanítom, h a kamerán baszogathattak vmi effektes dolgot, így a két fekete sáv (szélesvászon-szerű effekt) is a képanyag rézét képezi, merthogy maga a .vob minden progi szerint 4:3 - de az illető nem tudta megmondani, pontosan mit állított, csak nyomta a rec-et

nem tudom, mennyire voltam érthető :)
holnapra meg kellene csináljam, van vmi ötlet?

nem, mindegy

(#41) Lord Zero válasza Lord Zero (#40) üzenetére


Lord Zero
addikt

tehát erről lenne szó:

[kép]

[kép]

a betűtípus torzulása mutatja, mi történik
akkor is ez lesz, ha manuálisan álltom az arányokat, akkor is ilyen lesz, ha előbb .mpg-gé exportálom és utána transzkódolom, stb

egyedül a sima dvd-copy (meg persze az image) tartja meg e képet, de úgy nem lehet 3 dvdből egyet varázsolni, és bármelyik author programmal szedem ki a vobokat (vagy akár importálom az egész minidvd-t) a fentiek történnek

:F

nem, mindegy

(#42) Balinov válasza Lord Zero (#41) üzenetére


Balinov
félisten

Lord Zero,
nemhiszem hogy segít,de én akkor szoktam ilyen torzulással találkozni,ha PAL SVCD felbontásban veszek fel tunerrel. pc-n lejátszva olyan,mint a második linkelt képed,kiírva már normális.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#43) Lord Zero válasza Balinov (#42) üzenetére


Lord Zero
addikt

kizárt, h svcd legyen (a pal az stimmel) - megnéztem bitrate viewerrel, 5xxx kbs, 720x576, stb
gondoltam arra is, amit említettél (h a pc-n más), így minden esetben kiírtam egy dvd-rw lemezre, és az asztalin is pont olyan torz volt

nem, mindegy

(#44) Balinov válasza Lord Zero (#43) üzenetére


Balinov
félisten

tudom,olvastam,hogy leelenőrizted több programmal is a pal full dvd formátumot.

hülye kérdés,bocsi is érte,de nem lehet,hogy amit a kamerához adtak sw-t (ha adtak1általán) azzal kell ilyeneket csinálni?cce-vel enkódolva is torz a kész,összefűzött mpeg/vob file?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#45) Lord Zero válasza Balinov (#44) üzenetére


Lord Zero
addikt

cce-vel nem próbáltam
nem tudom, mit adtak a kamerához, a kamerát sem láttam, nem az enyém, de használható ötlet, megkérdem a sráctól

egyszerűen csak nem értem, h egy adott vob fileból (4:3, 720as felbontás, x kbs) hogy lesz egy másik vob file (ugyanolyan 4:3, 720, x kbs beállítások mellett) teljesen más képanyaggal

nem, mindegy

(#46) ISZOLE válasza Lord Zero (#40) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nézd meg Ifoedittel az eredeti DVDket meg amit összeraktál, amennyire emlékszem az elején a lemezinfok környékén van megadva a képarány és állítsd olyanra a kész anyagot amilyen a nyers volt.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#47) Lord Zero válasza ISZOLE (#46) üzenetére


Lord Zero
addikt

talán nem túlzok, ha a következőket jegyzem meg diszkréten:
ááááááááááá :C

működik - átírtam az egyes ifokat a kész anyagban, és láss csodát: mint az eredeti!!
köszönöm

(most már csak kíváncsiságból: ha a neroban pl beállítottam a 16:9es arányt - merthogy ez különbözött az ifokban - a transzkódolt kép akkor is torzult, az hogy lehet? ifobuherával meg oké)

nem, mindegy

(#48) Lord Zero válasza Lord Zero (#47) üzenetére


Lord Zero
addikt

''pan-scan and letterbox'' - ez a beállítás volt még az eredetiben az ifoedit szerint - ezt vmi kamera-effekt beállításra utal, nem? talán ez nem ment át amikor transzkódoltam

nem, mindegy

(#49) ISZOLE válasza Lord Zero (#47) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Bonyolult dolog a DVD formátum.... ;)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#50) heim


heim
tag

akkor nem segít nekem senki a Decrypterrel kapcsolatban?

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.