Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#1201) Richter36 válasza zsiga667 (#1200) üzenetére


Richter36
őstag

Nem rossz! ;]
Mármint a youtube-os linked.

(#1202) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!
Nekem egy olyan gondom lenne, hogy van egy nem túl olcsó Panasonic DVD lejátszóm. Ez még nem is lenne gond, de az igen, hogy csak az eredeti lemezeket viszi. Namost én az eredeti DVD-imről szoktam biztonsági másolatot csinálni, amit használok, mert az eredetit nem akarom nyúzni. Én DVD FAB Platinumot használok, a régi lejátszó simán vitte, úgy hogy leszedtem minden védelmet, de ez nem akarja. Mindig lefagy tőle. Milyen kódot kellene a lemezen hagynom, hogy ez a szar is beolvassa a biztonsági másolatot?
Ugye ilyen védelmeket tud leszedni: CSS, RCE, APS, RC, UOPs, Sony ARccOS
Segítségeteket előre is köszönöm.

Don't Tread On Me

(#1203) PB válasza zsiga667 (#1200) üzenetére


PB
tag

Köszönöm, asszem fog menni :)

(#1204) nyomika


nyomika
csendes tag

Sziasztok Guruk,

Az lenne a kérdésem, hogy a DVD-Lab tud-e fogadni kész külső felirat streameket, mint amit pl. a PgcDemux produkál (sup), vagy pedig csak a belső szerkesztőjével hozható létre a felirat szöveges fájlból? Jó lenne, ha valahogy bele tudnám passzintani a kész sup-ot is...

Köszi!

(#1205) Balinov válasza nyomika (#1204) üzenetére


Balinov
félisten

hülye kérdés bár,de megkérdezem,kipróbáltad csak simán hozzáadni a sup felriatot?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1206) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Dual Layer DVD írásával kapcsolatban.
Ilyen lemezt ugyanis eddig egyszer próbáltam írni, de valamiért az is a kukában végezte! :)
Tekintve hogy nem 2 Ft egy ilyen 8,5 GB-s dvd, ezért gondoltam inkább rákérdezek.
Szóval a Medal Of Honor Airborne-t szeretném kiírni. Van egy Philips DVD+R DL lemezem.
A 7 GB körüli iso fájt benyitom a Deamon Tools-al .. idáig stimm. Berakom a lemezt az iróba (Pioneer 112D) és a Neroval csak simán DVD másolás úgy, hogy a Daemon meghajtó a forrásmeghajtó ?????? Ennyi?

Előre is hálás tenkjú bármilyen segítségért! :)

Ciao

(#1207) Balinov válasza Forza_JUVE (#1206) üzenetére


Balinov
félisten

ki fogsz röhögni,de pont én is ezt akartam kérdezni. Sztem ilyen esetben nem kell mountolni semmivel,Nero-t is hanyagolnám ilyen szempontból, inkább a free IMGBurn-nel irnám ki ISO módba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1208) IRON STORM válasza Forza_JUVE (#1206) üzenetére


IRON STORM
őstag

Így van. ImgBurn-el írd ki az iso fájlt. Fel fogja ajánlani a rétegváltás helyét, ott az optimálisat kiválasztod és már mehet is az írás.

Csak a TDi!

(#1209) nyomika válasza Balinov (#1205) üzenetére


nyomika
csendes tag

Sajnos a DVD-Lab nem ismeri sup formátumot. Az asset bin-be nem húzható, a belső feliratszerkesztője pedig csak szöveges formátumokat ismer.
Próbáltam átnevezni a sup-ot sp1-re, mivel mindkettő bitmap alapú stream, gondoltam hátha megeszi. így nem jelzett hibát, de az authoring után csak üres feliratsávot tett az anyagba.

Azért lenne jó, ha kész feliratokat tudna fogadni, mert a gyári feliratok többsége sokkal jobban néz ki (igazítás, precízebb időzítés, betűtípus), mint amit szöveges fájlból ésszerű időráfordítással csinálni tudok.

Ha új feliratot akarok egy DVD-hez tenni, akkor az újat megcsinálom DVD-Lab-bal, majd PgcDemux-szal szétszedem, végül Muxmannal összerakom az eredeti és az új feliratot. Ezután IfoUpdate-tel frissítem az eredeti állományt, így működőképes marad a menü is.

Kicsit macerás. Van valakinek egyszerűbb ötlete?

(#1210) Forza_JUVE válasza IRON STORM (#1208) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi srácok az infót! Már le is szívtam a netről a progit! :)
Helyesbítem előző írásomat, melyszerint legutóbbi dual layer lemezem nem a kukában végezte, most esik csak le, hanem a következő volt a haláltusája:
Nero --> Write Error --> open --> lemez kiszed --> tiszta kajakra nekirepült a falnak --> 1000 pici db --> porszivó !!! :D :D
Remélem most nagyobb sikerrel járok!

thx

ciao

(#1211) Forza_JUVE válasza IRON STORM (#1208) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi srácok az infót! Már le is szívtam a netről a progit! :)
Helyesbítem előző írásomat, melyszerint legutóbbi dual layer lemezem nem a kukában végezte, most esik csak le, hanem a következő volt a haláltusája:
Nero --> Write Error --> open --> lemez kiszed --> tiszta kajakra nekirepült a falnak --> 1000 pici db --> porszivó !!! :D :D
Remélem most nagyobb sikerrel járok!

thx

ciao

(#1212) Tcm


Tcm
tag

Sürgős segítség kellene! HD-DVD ből szeretnék DVD-t kódolni. Kérem segítségeteket, hogy mivel tehetném. Nem eredeti lemezről van szó, hanem töltöm le a HD-DVD anyagot, mert csak ilyen formátumban találtam meg.

(#1213) Bomc válasza Forza_JUVE (#1206) üzenetére


Bomc
aktív tag

Egyszerűbb ha neroban dvd írást választassz ki és megnyitod az iso-t...

(#1214) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Korábban már segítettetek, most anak következményeivel kellene megbirkóznotok :DDD

Tehát: Adott egy dvd-iso amit bemountoltam daemon toolsal, file-kezelőben látszik is szépen a meghajtó, benne a video_ts és audio_ts könyvtárral, az elsőben a file-okkal.
Egyúttal tanácsotokra feltelepítettem a FairUse nevű programot.
1. Programot elindítom, új projekt nevét megadom, majd options-ra kattintok, ahol az alábbi beállításokat teszem, ezután jön ugye a
2. DVD-meghajtó kiválasztása,
3. ezután a látott képpel ellentétben Ctrl-gombot lenyomba mind a 6 nagy file-t kijelöltem, mind a két verziót "csak a kiválasztott programláncok másolása", és "programláncok másolása (többbmenetes)" kipróbáltam, de az eredmény ugyanaz.
4.Elkezdődik a programláncok indexelése,
5. majd bejön egy ilyen ablak, ahol csak tovább-ot nyomtam,
6.a következő ablak-nál pedig a felismerés-re kattintottam, (közvetlen-eljárás + bob összefésülést állított a program)
7. a következő képernyő a kezdetihez hasonló, itt megintcsak tovább-ot nyomtam
8.elindul a kódolás,
de várakozásommal ellentétben minden verzióban a 2x700MB-s file helyett 6 darab különböző méretű file-t kaptam, mely a dvd-n lévő film 1-1 fejezete:( annyi a különbség, hogy a 3. pontban írt 2 verzió valamelyikénél bejön még egy ilyen ablak is.
Mit csinálok rosszul, hol/mit állítsak be?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1215) Balinov válasza Mercutio_ (#1214) üzenetére


Balinov
félisten

1 kérdésem lenne (grat a szépen illusztrált hsz-ért,tanpéldába is elmehetne! :R ) eredeti lemezről készített iso-t mountoltál,vagy már DVD-5-re készítettet? igazából fingom nincs,miért nem 1db kimeneti fájlba készíti el a fairuse a cuccot,ezt talán 1db fájlba rippeltetéssel lehetne kiküszöbölni.Úgy rémlik dvddecrypter tudta ezt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1216) Mercutio_ válasza Balinov (#1215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gőzöm nincs mi volt a forrás, valami torna....torma....torment....izé szóval érted... :DDD oldalon "találtam" az iso-t :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1217) Balinov válasza Mercutio_ (#1216) üzenetére


Balinov
félisten

ó,hát presze hogy értem....csak lövésem nincs,miért nem 1-be csinálja,miért vobonként 1 fájlba....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1218) [sultan]


[sultan]
tag

video_ts.vob hiánya lehet gond bizonyos asztali lejátszóknál? :))

(#1219) Mercutio_ válasza Balinov (#1217) üzenetére


Mercutio_
félisten

erdoke igazán benézhetne, neki mindig van valami jó tippje :K :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1220) ANT válasza Mercutio_ (#1219) üzenetére


ANT
őstag

Privát üzenet? :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1221) Pedro_amigo


Pedro_amigo
csendes tag

Szevasztok Szakik!
Nagy elgondolkodásban vagyok mostanság. Kicsit talán off-topic is leszek. Alapvetően laptop-os csákó volnék, és ezen nem is akarok változtatni elfogadván annak minden előnyét és hátrányát. Ellenben egy ideje már gyűjtöm a különböző dvd-(és minden más formátumú) filmeket. Mivel mostanában már csak töltök vagy cserélek ezért elérkeztem az adattárolás problémájához.
Azon filózok, hogy külső dvd-írót vegyek vagy külső winchestert a gyűjteményem további növeléséhez. A dvd-s megoldás hosszabb távon olcsóbb lenne, de azt hallottam hogy egy csomó lemez elöregszik, elmegy róluk az adat. A winyót viszont nem erre találták ki alapvetően. Ráadásul cserélgetni sem lehet olyan egyszerűen más emberekkel ugyebár..A gépemben ugyan van belső dvd-író dehát az nem ugyanaz.
A 160 gigás winyók kb ugyanúgy 20 ropi körül vannak mint a külső dvd-írók, szóval ez nem nagyon dönt..
Vélemény ???

Keresni akell azt az Arkhimedeszi pontot amin foroghatunk majd egy darabig...

(#1222) Bomc válasza Pedro_amigo (#1221) üzenetére


Bomc
aktív tag

Vegyél egy jó nagy belső vinyót 750 GB-ost arra elfér minden egy ideig, ami kell azt kiirod DVD-re... vagy vegyél kettőt vagy 3-at :D

(#1223) hoby36 válasza Bomc (#1222) üzenetére


hoby36
senior tag

Laptopba?Van ekkora egyáltalán?

A logikában semmi sem véletlen!

(#1224) hoby36 válasza Pedro_amigo (#1221) üzenetére


hoby36
senior tag

Vegyél Verbatim lemezeket,azokkal nem lessz gond.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1225) erdoke válasza Mercutio_ (#1214) üzenetére


erdoke
titán

Használj inkább AutoGordianKnot-ot, ha DVD-ből AVI-t csinálsz. Nem ismerem az általad próbált programot.

A legjobb aláírás a héten

(#1226) polip válasza Bomc (#1222) üzenetére


polip
addikt

laptoba itthon jó ha kap 200-ast....de 250 körüli a legnagyobb

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1227) polip válasza Pedro_amigo (#1221) üzenetére


polip
addikt

én is laptopozok, szvsz a külső hdd a legjobb....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1228) Mercutio_ válasza erdoke (#1225) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az is könnyen, logikusan kezelhető, vagy 6 különböző paramétert kell almenükben turkálva megadni :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1229) polip válasza Mercutio_ (#1228) üzenetére


polip
addikt

ami ilyen 3 lépésben mindent megoldás, az soha nem hozza azt a minőséget, amit egy rendesebb cucc tudna...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1230) erdoke válasza Mercutio_ (#1228) üzenetére


erdoke
titán

Ritkán használom, de szerintem egyszerű, és ahhoz képest tűrhető minőséget ad.
Nem vagyok AVI guru, még a gyári DVD-im felét se láttam, nem is beszélve az írottakról. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1231) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helloo
Kérek valakii könyörögm azt modja meg hogy nekm egy kurva dvmen sicns hang miért ??
felcdképelem a gépre és egyszerűen akármivle nyitom emg sosincs hangja.
kirpóbáltam hogy letöltötem de csak a próba képpen hogy hátha é nraktam fel rosszul agépre és nem
akármivel is akarom megnyitni egyszerűen ncis hang :((( :((( :((( :W :W
miért??
köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1232) Kiskokó válasza Kiskokó (#1231) üzenetére


Kiskokó
veterán

mármitn dvd filmről lenne szó és ááá oylan idees avygok má semiylne filmenk nics hangja a gépe de mia f@szé?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1233) g@bo


g@bo
nagyúr

van egy dvd biztonsági mentésem, valami nagyon elvan vele bénázva.... menü ügyben.

mivel lehet átnézni, rendberakni? pls...

/ asztalin kiakad, pc-n menü után beáll /

(#1234) erdoke válasza Kiskokó (#1232) üzenetére


erdoke
titán

Pl. hiányzik a szükséges kodek. Tegyél fel egy FFDSHOW-t, vagy használj KMPlayert a lejátszáshoz.

A legjobb aláírás a héten

(#1235) erdoke válasza g@bo (#1233) üzenetére


erdoke
titán

PgcEdit ingyenes.

A legjobb aláírás a héten

(#1236) Mercutio_ válasza polip (#1229) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem az is jó ha 2 programban kell 3-3 lépést végigjátszani :D vagy egyben 6-ot, de azt egy sima "varázsló-szerű" lépésenként végigmenős, és egyértelműen, könnyen eldönthető kérdésekkel operáló formában tegye :B

erdoke: Az a baj, hogy ninics kedvem 3 dvd-t "elpazarolni", de annál értékesebbek a filmek, hogy simán letöröljem őket, az általad ajánlott programot majd megnézem, hátha azzal nem futok ilyen dologba:R

kiskokó: Esetleg rakj fel egy AC3-codec-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1237) erdoke válasza Mercutio_ (#1236) üzenetére


erdoke
titán

AGK letöltés

A legjobb aláírás a héten

(#1238) Mercutio_ válasza erdoke (#1237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hála és köszönet:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1239) Kiskokó válasza erdoke (#1234) üzenetére


Kiskokó
veterán

köszi meglesem

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1240) g@bo válasza erdoke (#1235) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi, beolvassa... de csak lesek, mit kéne tenni most. :U

(#1241) Bosiken


Bosiken
csendes tag

Helló!

Lehet, hogy nem a legjobb helyen járok, de ha tudtok segítsetek please!
Eddig xp-én járattam a dvd rebuilder-t + cce, de most vistám van és nem megy rajta.
Tudtok valami komolyabb megoldást a másoláshoz, vistához??

Köszi

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#1242) erdoke válasza g@bo (#1240) üzenetére


erdoke
titán

Elindítod a virtuális lejátszót, aztán sasolsz, hogy mikor és miért áll le a lejátszás. Valószínűleg a navigáció történeti ablakban lesz hibaüzenet is.

A legjobb aláírás a héten

(#1243) erdoke válasza Bosiken (#1241) üzenetére


erdoke
titán

Bár nálam elindul a CCE SP2 Vista alatt is, ugyanazt az ingyenes HC Encodert javaslom, amit XP alá is szoktam. ;)
Ez persze lehet DVD Rebuilder + HC Encoder párosítás is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1244) Bosiken válasza erdoke (#1243) üzenetére


Bosiken
csendes tag

Köszke!
Meg is nézem :R

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#1245) vancha2 válasza Bosiken (#1244) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hi

Van pár TV sorozatom DivX-ben, és most azokat szeretném kiírni DVD-re. A kérdés az, hogy csak simán adat-ként írjam ki? (DVD-be konvertálni nem szeretném, mert úgy az 1 évad 2 DVD-jéből lesz 6 :(( ) Ezt később minden olyan asztali DVD lejátszó viszi majd, ami támogatja a DivX-et?
A Nero 8-ban van egy olyan opció, hogy a DivX-es *.avi fájlok optimalizálása DVD lejátszóra... (valami ilyesmi :B ), csak azt írja, hogy a kiírt fájl nem biztos, hogy megegyezik a forrásfájllal. Ha ezzel írom ki, akkor több DVD lejátszó fogja lejátszani?

A válaszokat előre is köszönöm...

(#1246) Bomc


Bomc
aktív tag

Vistában lévő DVD készítő kihasználja mindkét magot rendesen 98%-on megy mind a kettő... nero meg a winavi csak az egyik magot használta érdekes..

(#1247) vancha2 válasza vancha2 (#1245) üzenetére


vancha2
aktív tag

Naa, valaki csak tud rám szánni 3 percet... :O

(#1248) Balinov válasza vancha2 (#1245) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,próbáld ki a WinAVi Video converter 8-as változatát.elég jó minőséget tud produkálni,meglehetős gyorsan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1249) ANT válasza vancha2 (#1247) üzenetére


ANT
őstag

Első kérdésedre egyszerűbb a válasz: igen, sima adatként kell kiírni .avi-t.
A másik már egy kicsit összetettebb: egyrészt milyen opciókkal lett kódolva a film (bvop, qpel, gmc.....), másrészt ezek közül mit támogat a játékos, amin le akarod játszani?
Itt utánanézhetsz ezeknek:
Opciók
Játékosok

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1250) vancha2 válasza ANT (#1249) üzenetére


vancha2
aktív tag

Köszi!
Még egy kérdés: mivel tudom megállapítani, hogy milyen opciókkal lett kódolva? (Gspotnál nem láttam ilyen részt :( )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.