Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#901) Haby válasza erdoke (#897) üzenetére


Haby
tag

köszi sikerült :)

(#902) Haby válasza Balinov (#900) üzenetére


Haby
tag

köszi :R

[Szerkesztve]

(#903) fila


fila
senior tag

Meg lehet állapítani egy írott lemezről, hogy milyen progival és milyen sebességgel készítették?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#904) PPeter válasza fila (#903) üzenetére


PPeter
addikt

A fájlrendszer összerakása során az alkalmazás beírja bizonyos helyekre az adatait, de korántsem biztos, hogy ugyanazzal a programmal is lett kiírva a lemez. Lehet, hogy csak az image fájl készült azzal a programmal, amit az állományrendszer jelez, de a kész image-et más alkalmazással írták ki, illetve vagy ha ez egy kiírt lemez akárhányadik lemezszintű másolata, az sem fog látszani, hogy milyen programmal/programokkal másolták - akár egyszer, akár többször - időközben. Az írási sebesség meg végképp nem derül ki semmiből.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#905) fila válasza PPeter (#904) üzenetére


fila
senior tag

köszi a választ

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#906) lorcsi


lorcsi
veterán

Kiírtam egy eredetileg Iso-ban lévő filmet, de az asztaliban a főmenü előtti kis videónál megáll és nem hajlandó tovább menni :F
Ha a számítógéppel próbálom lejátszani (powerdvd) nyomnom kell egy gombot, mert itt sem ugrik rá a főmenüre
Hogyan lehetne ezt a hibát megoldani?

(#907) erdoke válasza lorcsi (#906) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre nem tudjuk, mi okozza a problémát, így megoldást se mondhatunk. Indítsd el PgcEdit Trace módban, és nézd meg, hogy amikor elakad, milyen hibát ír ki jobbra lent.

A legjobb aláírás a héten

(#908) lorcsi válasza erdoke (#907) üzenetére


lorcsi
veterán

ok.
8.1-est találtam ingyenesen
hibaüzi1: [link]
hibaüzi_2: [link]
hibaüzi_3: [link]
hibaüzi_4: [link]


[Szerkesztve]

(#909) erdoke válasza lorcsi (#908) üzenetére


erdoke
titán

Az első nem érdekes.
A második már komolyabb szerkezeti hibára utal, de nem feltétlenül jelent navigációs gondot. Melyik VTS-ben van a menü, és ha másikban van a film, akkor annak a száma?
A harmadik szabványos, ahogy írja is, a Nero meg le van...
A negyedik is kevés gondot jelent a navigációban, esetleg a hang- és feliratválasztásban rejlő problémákra utalhat.

Nekem nem a programba való behíváskor feldobott hibaüzenetek kellenének, hanem ez után a Trace mód hibaüzenetei, amiket navigáláskor ad, amikor zsákutcába kerül. Ezek nem külön ablakban jelennek majd meg, hanem a fő ablak jobb alsó részében, valószínűleg egy rakás normális ide-oda ugrálás és regiszterállítás után, felkijáltójellel a végükön lesznek felismerhetők.

A legjobb aláírás a héten

(#910) lorcsi válasza erdoke (#909) üzenetére


lorcsi
veterán

a 4. hibaüzi után ezt dobta:
[link]
itt mit akar csinálni?
várjam meg ennek a vét?
nem akarja bezárni sem :F

Melyik VTS-ben van a menü, és ha másikban van a film, akkor annak a száma?

ezt honnan tudom megnézni?
nyissam meg a vts-eket külön?

[Szerkesztve]

(#911) erdoke válasza lorcsi (#910) üzenetére


erdoke
titán

Várd meg, amíg befejezi, akkor a Cancel gomb Close-ra vált. Bezárhatod azonnal is, ha türelmetlen vagy, ritka a BOV.
Bal oldalon írja az egyes PGC-kben levő videók hosszát, amelyikben 1:xx:xx hosszúságú van, az a fő film. A sor elején van a VTST és a száma. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#912) lorcsi válasza erdoke (#911) üzenetére


lorcsi
veterán

vártam egy ideig(vagy fél órát), de semmi folyamatot nem látok és nem akarja be sem zárni :F
valami nagy hiba lehet a készítés során, mert jó szerkezető dvd-filmmel simán megy minden

[Szerkesztve]

(#913) erdoke válasza lorcsi (#912) üzenetére


erdoke
titán

Ha normálisan megy a dolog, akkor lent az üzenet sávban látható, ahogy számolja a szektorokat. HDD sebességétől függően max. 1-2 perc lehet.
Próbáld meg behívni VobBlankerbe és exportálni, a hibák nagy részét ki tudja javítani a progi.

A legjobb aláírás a héten

(#914) csigi


csigi
addikt

Sziasztok.
A következő probléma lenne:
Adva van sok darab .mov kiterjesztésű videófájl, amik fényképezőgéppel készültek. Felbontásuk 640X480 25kép/másodperc.
Ezekből kellene csinálni DVD video formátumot. Valahogy úgy, hogy minden egyes 20-100MB-os snitt külön/vagy lapozható legyen.
Hogyan és milyen progival tudnám ezt megtenni?
Köszönöm, üdv: csigi :R

nofene

(#915) Balinov válasza csigi (#914) üzenetére


Balinov
félisten

Nofene,

a legegyszerübben a WinAViConverter 7.7-essel tudsz,az megbírkózik emlékeim szerint mov fájlokkal,ha mondjuk fennvan a quicktime alternative.
Kicsit elegánsabb a CCE+DVD-Lab megoldás,de itt már nem vagyok biztos benne,hogy nem kell-e avisynth-et használnod a fájlok CCE-vel való megetetésére. Talán DirectShowSource szintaktikát kell nézni. itt találsz avs szkript mintákat.[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#916) csigi válasza Balinov (#915) üzenetére


csigi
addikt

Tényleg nofene! :DDD
Te itt ilyen szakembri vagy, de jó. Mert én nem... A hozzászólásod második bekezdéséből pl. egy kukkot sem értettem. :B
Szóval maradjunk valami egészen egyszerű megoldásnál, én eddig DVD filmet csak néztem. Akkor legyen az a WinAviConverter 7.7?
Miaza Quicktime alternative? Nekem normális QuickTime van...
Köszi. :R

nofene

(#917) Balinov válasza csigi (#916) üzenetére


Balinov
félisten

QT Alternative az egy herélt QT setup,gyk, a lejátszáshoz szükséges DirectShow filtereket és a mediaplayer classicot tartalmazza.Megtalálhatod itt: [link] nem rak fel mindenféle sosehasznált istenharagját.
CCE az egy fizetős,de profi avi->mpeg enkóder program,van 30napos próbaverziója (vízjelet rak a képre) is. nagyon profi minőséget csinál,elég jól paraméterezhető, és nálam Lost hdtvrip->mpeg2 konverziónál elég jól el szokta találni a beállított,kívánt fájlméretet (ez gondolom nálad is szempont).[link]
DVD-Lab egy dvd authoring tool ([link]
amivel szabványos dvd-video struktúrát tudsz létrehozni. neked eléglenne az alap próbaverzió is,gondolom 1video és 1 hangsáv lenne cuzammen. Menüt,jelenetválasztót a videóklippeknek ezzel nagyon egyszerüen lehet készíteni. A linkelt honlapon egy jó csomó,képpel illusztrált guide van,az egész alap megoldásoktól a komplikáltabbakig is.

Fizetős CCE helyett használhatsz ingyenes HCencodert,itt van egy GUI-s változat[link] hátránya,hogy dvd2avi projektfájlokon és avisynth szkripten keresztül lehet vele forrást megetetni. Van még a szintén ingyenes Qenc,ez is avisynth(avs)-t eszik,de van közvetlen avi bemenetre is lehetőség.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#918) #54715584


#54715584
törölt tag

huha kedves csigabiga, nagy faba teccett vagni a fejszejet :D
en is a winavi nevu progit ajanlom, ahol valaszd ki azt, hogy merge into one DVD es ne adjal meg chapter idot, igy ha a next gombot nyomod meg, automatikusan a kov videora ugrik :)
de ha megadsz idointervallumot, akkor is az uj videot a legelejetol jatssza le
ha meg menus dvd-t sxzeretnel, akkor dvd-lab, itt a forumban linkelt mar Balinov egy jo kis flash animaciot, ahol bemutatjak, hogyan kell hasznalni, nekem egyszeru volt, en is onnan tanultam meg dvd-t szerkeszteni :)

(#919) csigi


csigi
addikt

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget! :R
Akkor majd letöltögetek, próbálkozom, ééés szinte biztosra veszem, hogy jövök majd ide vissza és kérdezgetek... :DDD :B
Köszi, üdv: csigi

nofene

(#920) Balinov válasza csigi (#919) üzenetére


Balinov
félisten

akkor is várjuk ám a tapasztalataidat,ha történetesen minden klappol faszán elsőre :P

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#921) csigi válasza Balinov (#920) üzenetére


csigi
addikt

Ehe, erre nem is gondoltam... :DDD
De rendben, mindenképpen írok majd valamit, de ez még hetek kérdése is lehet. :R

nofene

(#922) Balinov válasza csigi (#921) üzenetére


Balinov
félisten

én ráérek.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#923) Dictator^


Dictator^
veterán

hali

annyi lenne a kérdésem, hogy van egy filmem amin csak angol hang van, és szeretném ha ugy indulna a film alapból , hogy magyar felirattal...
(tehát ne külön kelljen bekapcsolni (menüt leszedtem), tehát milyen progival csinálható ez meg?)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#924) #54715584 válasza Dictator^ (#923) üzenetére


#54715584
törölt tag

mondjuk az asztali dvd lejatszon beallitod ezt? :F

(#925) Dictator^ válasza #54715584 (#924) üzenetére


Dictator^
veterán

már erodike megválaszolta priviben... (köszönet érte)

nem a lényeg az volt, hogy a film kapásból felirattal induljon.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#926) csigi válasza Balinov (#922) üzenetére


csigi
addikt

No ha megígértem, ám legyen:
Volt haladás, a hétvégén apámnál letöltöttem két progit, amiket ajánlottatok. De mivel a pendrive otthon maradt, csak most hétvégén kapom meg őket.
Egyenlőre ennyi, jó munkához idő kell na. :DDD

nofene

(#927) Balinov válasza csigi (#926) üzenetére


Balinov
félisten

nemá,hogy nem tod letölteni ezeket? felrakjam vhova olyan helyre,ahol te is eléred? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#928) csigi válasza Balinov (#927) üzenetére


csigi
addikt

Köszi de már csak meglesz...

Otthon egy mobillal nyomom a netet, borzalmas lassú. Melóban meg ugye lekorlátoznak.

nofene

(#929) as_Rock


as_Rock
őstag

'Napot! :DDD
Van nekem egy dvd-iso-m, de sajnos nincs rajta se magyar hangfile, se magyar felirat.
Megvan a felirat 2 db srt-ben.
Lehet-e ebből összehozni nem túl sok munkával olyan dvd-t amin magyar felirat is leledzik :F:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#930) erdoke válasza Dictator^ (#923) üzenetére


erdoke
titán

Bemásolom ide is, hátha másnak is akad hasonló problémája:

Viszonylag egyszerű (és ingyenes) megoldás, ha behívod PgcEditbe (megvárod, amíg végignézegeti, de le is nyomhatod az induláskor felugró ablakot). Ha nincs menüd, a bal oldalon ez lesz az egyetlen VTS, feltehetően egyetlen PGC-je. A PGC-re kettőt kattintva (vagy a nagy gombsorban a filmtekercset választva) ellenőrizheted, hogy hányas sorszámú a magyar felirat. A jobb oldalon ráállsz a ''Pre commands'' nevű szürke csíkra, majd nyomsz rajta egy jobbegeret, és ''Add after''. A létrejövő NOP parancson duplakatt, aztán a felugró kis ablakban typus szerint megkeresed a SetSTN parancsot, és megadod a magyar film sorszámát. A komplett parancsnak meg kell jelennie az ablak leokézása után, pl. SetSTN set subtitle stream = 0.
Elmented a File menü Save pontjában, leokézod a felbukkanó ablakot, és kész.

A legjobb aláírás a héten

(#931) Balinov válasza as_Rock (#929) üzenetére


Balinov
félisten

potgelt,napot májsztró.szvsz a legegyszerübb,ha bemountolod,majd pl. dvd decrypterrel (fájl módban lerippeled),dvd lab-ba új projekt,beimportálod a vob-okat (úgyrémlik,tudja ezt a formátumot a dvdlab),aztán hozzáadod a feliratfájlokat,esetleg chaptereket beállíttatod a programmal,aztán author gomd,iso kimenetbe,mountolva lellenőriz és voilá.
lehet pgcedit-tel még1xrübben meglehet,de annak Erdőke a tudója.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#932) erdoke válasza as_Rock (#929) üzenetére


erdoke
titán

Az ISO-t kibontod egy VIDEO_TS könyvtárba, aztán szétbontod (demultiplexeled/demuxolod) az alkotó sávokra (kép, hang, felirat, fejezetinfo, stb.), az srt feliratot összerakod, és átkonvertálod SUP-ba. Ezután már csak össze kell illesztened az egészet új DVD-Video struktúrává (remultiplexeled/remuxolod).
Szerk: a demuxolást valóban meg tudod csinálni bemountolt képfájlból is.
A szükséges programok:
PgcDemux
srt2sup
Subtitle Studio /Subtitle Workshop
Muxman
PgcEdit (a felírat színének, alapértelmezett sávok beállításhoz)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#933) Dictator^


Dictator^
veterán

dvd rebuilder ha elkezdi a cce tömöritést és vmi ok miatt ki kéne löni a gépet, lehet valahogy folytatni, vagy előről kell kezdenem a tömöritést?
(még neadj isten nem volt ilyen, de ha nem lehet folytatni beleörülök :D)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#934) Balinov válasza Dictator^ (#933) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,úgy rémlik,be lehet állítani vhol az ideiglenes fájlok törlését/nemtörlését.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#935) erdoke válasza Dictator^ (#933) üzenetére


erdoke
titán

Mivel CELLID-nként tömörít, csak az éppen tömörítés alatt álló szakaszba feccölt CPU idő veszik el. Ehhez nem kell semmit csinálnod, csak újraindítani a Rebuild fázist. Az már jó kérdés, hogy ha 1 klikkes módban csináltad, akkor mit csinál, ha újraindításkor 3 klikkesre váltva próbálkozol. Ezt sajna nem tudom, én sose használtam egyklikkes módban. :F

A legjobb aláírás a héten

(#936) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Sziasztok! Segítséget kérek: Alkohol 120%-kal íro :R m a dvd-ket de most Double Layer-t is kell írnom, de az Alkohol csak a Image fájlt csinálja meg utána gyönyörűen ''végigírja'' a Double Layert de a végén a discen nincs semmi. A dvd írom jó mert az a legújabb LG 50-es és a Nero megírja a Double Layert is de én nem szeretem a Nero-t. Mit kell tennem hogy az Alkohollal is tudjak Double Layert kiírni? Köszönöm.

(#937) lorcsi


lorcsi
veterán

4Gigás mkv-t mivel és hogyan érdemes kiírni?

(#938) kicsitomi88 válasza Joe_Muad_Dib (#936) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Legújabb Alcohol van fent?

90 87.5 87.8 87.5

(#939) kicsitomi88 válasza lorcsi (#937) üzenetére


kicsitomi88
őstag

[link]
Itt néz körül.

90 87.5 87.8 87.5

(#940) Joe_Muad_Dib válasza kicsitomi88 (#939) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

1.9.5-ös.

(#941) as_Rock válasza Balinov (#931) üzenetére


as_Rock
őstag

pot-gelt:R
Látom ebben is otthon vagy szaki :D
A gond csak annyi, hogy szerintem a felénél elakadok mind a te, mind erdoke szaki leírásának :O no mindegy, majd próbálkozom, aztán beszámolok a történtekről:R

MÁS(a:)): Mostanság mpeg-2ben veszek fel, aztán divx encoder 6.2.nemtomhányassal összenyomom a cuccot, ezzel kapcsolatban 2 kérdés:
1. Mivel tudom az mpeg2-ből a reklámokat kivágni? (pvr2-ben nincs menetközben pause-olási lehetőség)
2. Milyen beállításokkal lesz a legjobb minőségű a divx (kieg. progit nem szeretnék használni, csak magát az encodert? (tömörítési idő nem küönösebben aggaszt)
:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#942) erdoke válasza Joe_Muad_Dib (#936) üzenetére


erdoke
titán

DVD-Video filmet ne írj DL-re se Alcohollal, se Nero-val, használj ImgBurn-t (ingyenes).

A legjobb aláírás a héten

(#943) sgergi válasza as_Rock (#941) üzenetére


sgergi
veterán

Ha a reklámra egyszerű megoldást akarsz:[link]

(#944) csigi


csigi
addikt

Sziasztok.
Játszottam a WinAvi... nevű dvd film készítő progival. Egy kérdésem lenne:
A hangnál kérdezi, hogy AC3 vagy Mpeg2... Szerintetek?
Nekem így hirtelen mindegy, csak az lenne a lényeg, hogy a világ összes asztali dvd játékosa is megbírkozzon vele. Vagy ha mind tudja mindkettőt, akkor melyik lesz a jobb minőségű?
Köszi. :R

nofene

(#945) Joe_Muad_Dib válasza erdoke (#942) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

:R

(#946) erdoke válasza csigi (#944) üzenetére


erdoke
titán

Ac3. Ritkán, de adódnak gondok az MPEG hanggal.

A legjobb aláírás a héten

(#947) csigi válasza erdoke (#946) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm. :R

nofene

(#948) FeketeMamba


FeketeMamba
csendes tag

Sziasztok!

A problémám igazából nem is a dvd film írás, hanem a konvertálás.
Vagyis konvertálás után (avi-ból dvd-be) csúszik a hang.
Erre esetleg tudnátok ajánlani valamilyen javító programot?

Köszi a segítséget! :)

(#949) Casanova*


Casanova*
veterán

sziasztok! az lenne a kérdésem,hogy a winamp media file-t hogy tudom átírni shockwave media file formátumba?! nagyon fontos lenne!!!! várom a választ! előre is köszi! :D :Y

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#950) PPeter válasza Casanova* (#949) üzenetére


PPeter
addikt

Először is ez nem a témához tartozó kérdés. Másrészt olyan formátum, hogy ''winamp media file'' nincsen, mivel ez csak annyit jelöl, hogy a te gépeden az adott kiterjesztésű állományokat a Winamp nyitja meg, de ettől még ez lehet AVI (azon belül ezernyi kodekkel tömörített kép/hang), WAV, MP3, MPEG, anyámkínja, bármi. A ''shockwave media file'' se egyértelmű, mivel azon belül is van sima vektoros animáció, hang, tömörített videó stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.