Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#651) hucsikoi válasza #46372352 (#650) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Elvileg biztos.Miért nem keresel rá külföldi torrent oldalon,én is onnan szedtem le a 10-es verziót.Ha valamivel nem boldogulsz keress nyugodtan.
Üdv

(#652) lorcsi válasza nyomika (#639) üzenetére


lorcsi
veterán

ezzel a progival nagyon könnyen meg lehet csinálni a nem kívánt részek kivágását és tök egyszerű. sajna még csak demót találtam azzal pedig csak az első 15mp lementhető

(#653) hucsikoi válasza lorcsi (#652) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Innen letölthető a Pro.v3.5.3 -as verzió [link]

(#654) lorcsi válasza hucsikoi (#653) üzenetére


lorcsi
veterán

:R köszi

(#655) lorcsi válasza lorcsi (#654) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem seeder is lesz

(#656) hucsikoi válasza lorcsi (#655) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én le tudtam tölteni és maradtam is seedelni.

(#657) hucsikoi válasza hucsikoi (#656) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ha nem megy próbáld meg ezt: [link]

(#658) lorcsi válasza hucsikoi (#657) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi :R:R
meg van mit rontottam el először, mostmár minden ok :)

(#659) erdoke válasza hucsikoi (#653) üzenetére


erdoke
titán

A tört ReMake-ek nagy része nem jól működik. Néhányat maga a program szerzője dobott ki a netre aknaként, másokat a balfék krekkerek csesztek el.

Másrészt ha szeretnél rendszeresen írogatni nyilvános fórumokba, akkor jobban teszed, ha tartózkodsz a nyílt warezeléstől. Máskülönben rövid úton kipenderítenek.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#660) lorcsi válasza erdoke (#659) üzenetére


lorcsi
veterán

''Add Post to Pre Commands''-ot nem találtam meg a ReMake-ban viszont a lent említett hide-os technika tökéletes eredményt hozott (valamennyire még be kellett tömöríteni shrinkkel, de jó lett a végeredmény)
Köszi a segítséget mindenkinek :R

(#661) _stick_


_stick_
őstag

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék. Nem tartom magam amatőr dvd írónak, de a következő hiba meghaladja a képességemet. Megszereztem a Hangyaboy ZSO féle változatát. Azt már kitapasztaltam, hogy a ZSO-s filmeket nem tudom a szokásos módon, Nero-val dvd-képként kiírni, mert akkor nem olvassa be a filmet az asztali lejátszóm, a menüig sem jut el. Innentől 2 féle megoldást találtam: berakom Daemon Tools-ba és dvd-videó file pontból kiírom, vagy DVD decrypterrel felmásolom a vinyómra és onnan írom ki Nero-val. Az utóbbi módszerrel írtam ki egyik havernak a filmet és a két asztali lejátszója közűl egyik sem akarja lejátszani, ugyanúgy mint nekem, mikor egyből a neróval dvd képként írtam. Nekem meg tökéletesen lejátsza. Lenne egy másik mód, ahogy a ZSO filmeket tökéletesen ki lehet írni? Hol hibáztam? :F

(#662) _stick_ válasza _stick_ (#661) üzenetére


_stick_
őstag

up

(#663) erdoke válasza _stick_ (#661) üzenetére


erdoke
titán

Ott hibáztál, hogy megbízol másokban. Én csak saját magam által ellenőrzött navigációjú és szerkezetű, saját kezűleg gyártott ISO-t írok ki. Szigorúan ImgBurn-nel, bár ennek nincs nagy jelentősége. :)

A legjobb aláírás a héten

(#664) gabor128 válasza gabor128 (#637) üzenetére


gabor128
aktív tag

erdöke:
Na a köv. a helyzet: Feltelepítettem a progit, de szintén nem tudom elindítani. A Winfos kiirja, hogy hiba, blablabla, bezárja, blablabla. Lehet hogy gagyi a win-em?

Na mindegy.

Viszont találtam egy másik progit, valami Unlead DVD editor, a pontos nevére nem emléxek. Ez a progi a beimportált DVD-t lejátssza, frémenként lehet léptetni, így szépen meg tudom nézni, mikor jelenik meg a videofájlon a szöveg. Az időt is kijelzi századmásodpercre. 1 gondom van vele, és emiatt nem stimmel a felirat ideje sem, hogy a századmásodperc számlálója csak 0-tól 24-ig számol minden másodperc alatt!
Ezt nem tudom miért csinálja! Hiszen a másodperc törtrésze a tizedmásodperc, századmásodperc, nem? Akkor 0-tól 99-ig kellene elszámolnia 1 másodperc alatt.
Most mit csináljak? A 0-24 századmásodpercet mindig szorozgassam 4-el, hogy azért arányban legyen??? :F

(#665) erdoke válasza gabor128 (#664) üzenetére


erdoke
titán

Az nem századmásodperc, hanem frame. Mivel a PAL videó 25 képkocka másodpercenként (fps = frame per second), ezért a 0-24-es skála pontosan megfelel ennek. Ha 1/25 másodperccel számolsz, elvileg időben vagy. :)

A legjobb aláírás a héten

(#666) gabor128 válasza erdoke (#665) üzenetére


gabor128
aktív tag

Ugy érted, hogy 1/25=0,04 azaz 1 képkocka az 0,04 sec?

Egyébként akkor nem értem, hogy az idő kijelzésnél, a századoknál miért a frém értéket mutatja, miért nem számolja át azt is időbe? Igaz, hogy csak n*0,04 értékű számok lehetnének, de akkor legalább nekem nem kellene számolgatnom.

Köszi a segítséget!

(#667) erdoke válasza gabor128 (#666) üzenetére


erdoke
titán

Igen, ez egy szokványos megjelenítési mód PAL videónál, mivel a kisebb értéknek úgysincs értelme. Képkockánál kevesebbet nem nagyon tudsz vágni vagy kijelölni. A mozgókép már csak ilyen, az emberi szemet kell becsapni állóképek gyors sorozatával, és megvan a végeredmény.

A legjobb aláírás a héten

(#668) gabor128 válasza erdoke (#667) üzenetére


gabor128
aktív tag

Heló!

Úgy néz ki ezzel az átszámolással működik a dolog.

Egy másik filmmel kapcsolatban felmerült még egy dolog: Van egy kész dvd film amit tökéletesen le lehet játszani. Szét akartam szedni(DVD2DVD valami), hogy a feliratot majd kicsit editálom, de a magyar szinkron hang frémek sérültek. Tehát a magyar szinkron hangot azt nem tudtam külön leválasztani, csak a videofájlt, és az angol audio-t. Úgy póbáltam menteni a dolgot, hogy a hangkártya progijának van egy olyan funkciója, hogy fel lehet venni vele ami hangot a rendszer éppen kiad (What you hear). Elinditottam a felvételt, majd lejátszottam a teljes filmet, így megvan a hang wav formátumba. Ezt a DVDMaestroval hozzá tudnám adni a filmhez, de ennek a hangfájlnak a mérete több mint 1GB. Próbáltam átkonvertálni mindenféle formátumba, amit az összerakó megenged, de 1GB alá nem tudtam menni. Így pedig az összerakott film nagyobb mint 5GB, vagyis minőségrontás(DVDAuthor) nélkül nem fér rá egy lemezre.
Most ott tartok vele, hogy újból fel kellene venni a hangot, vagy áttömöríteni, mert most 16biten sztereoan van felvéve, átkonvertálva aif formátumba. Ha csak mono és/vagy 8 bitet használok, akkor kb fele akkora lesz a mérete, de a minősége is romlik, és még így sem biztos hogy ráfér a lemezre.

Ebben kérném segítségetek, hogy hogy tudnám úgy lekicsinyíteni a magyar audio fájl méretét hogy ráférjen egy lemezre és a leg kevesebb minőségi romlás legyen.

Ja: egyébként a felvett audio fájlban nincs semmi akadás ami a frame hiára utalt volna.

(#669) nyomika válasza gabor128 (#668) üzenetére


nyomika
csendes tag

Próbáld meg a PgcDemux nevű progival szétszedni video, hang és feliratsávokra és chapterpointokra. Szerintem ha le lehet játszani, akkor a demuxnak is menni kéne. Előtte célszerű Decrypterrel merevlemezre menteni a filmet és úgy futtatni a Pgcemuxot.

(#670) gabor128 válasza nyomika (#669) üzenetére


gabor128
aktív tag

Megpróbálom, bár nem fűzők hozzá túl sok reményt.

A DVD2DVD one? Na ezzel a progival ha elkezdem szétszedni, akkor egy darabig csinálja, majd kiir egy hibát, hogy audio frame hiba. majd még egyet, majd mégegyet. A kb. 15. után meg megáll mondván, hogy túl sok a hiba.

(#671) fsb1000


fsb1000
nagyúr

XMPEG 5.0.3 (legújabb) verziójával kapcsolatban lenne kérdésem.
Minden müködik rendesen, de csak a DVD első VOB file-ját konvertálja AVI-ba.

Akkor is ha IFO file-t jelölök ki rippelésre, akkor is ha DVD mappát adok meg forrásként.
Pedig a beépített lejátszójával szépen végig tudok menni a filmen a forrás kiválasztása után.
Vagy akár start-end pozicióit is meg tudok adni.
Minden esetben csak a VOB határig konvertál, default bveállításokkal install után is.
Próbáltam már direk DVD-ről, AnyDVD-vel Hdd-re másolt állományokból.
Sehogy sem akarja az egész filmet rippelni.
Mit kéne beállítanom?

(#672) Obus


Obus
tag

Az lenne a kérdésem, hogy miket,s hogyan érdemes a legoptimálisabban használni, ha egy házi készítésű, kb 900MBos DVD-ből szeretnék kb 100-200MB--os AVI-t varázsolni? Milyen kodeket használjak, és azokat hogyan config-oljam?

A következő programokkal próbálkoztam:

DrDivX - lerippelte ugyan a dvd-t, de semmilyen médialejátszó nem tudta lejátszani, rögtön hibaüzenet, az AVI file futtatásakor

A1 DVD Ripper - Első nekifutásra DivX Pro-t használtam, s úgy rippelte le, hogy a lejátszáskor csak hang volt, kép helyett meg szép zöld háttér, és hibaüzenet fogadott.. A hang az szépen szólt, s ment
- másodjára XVid-et választottam... no ez már megcsinálta, de egyrészt csíkozódnak a kontúrok,főleg a kameramozgásoknál, másrészt, ha beletekerek a filmbe, akkor vagy 10 mp kell neki, hogy magára találjon, hogy hol is tart?
Hogyan lehetne ezeket orvosolni?

Most MovieJack-kal próbálkozok, de erről még nincs végeredmény...

A válaszokat előre is köszönöm!

Honnan tudod, hogy tudod?!?

(#673) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani valami jó konvertáló programot (aviból dvd formátumba)?
Én Nero Visiont és VSO ConvertXtodvd programokat használok.
És hogy lehet 5.1-es hanggal kikonvertálni a filmet?

Köszi

--Trance 4ever--

(#674) #54715584 válasza joker55 (#673) üzenetére


#54715584
törölt tag

winavi

(#675) Dictator^


Dictator^
veterán

DVD REmake Proval vágnék pár cuccot a filmből, erre jön egy hibaüzi, hogy hibák voltak olvassam el a logot.
a Logba ez áll..
Read DVD from: C:\****
Read VMG
Read VTS1
Read VTS2
Recovering C_ADT & VOBU_ADMAP tables. (818:VobData.cpp)
Read VTS3
Read VTS4
Read VTS5
Read VTS6
Read VTS7
Read VTS8
Read VTS9
Read VTS10
Read VTS11
Read VTS12

ez most milyen hiba?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#676) szucsi


szucsi
őstag

sziasztok

megvettem a karib tenger kalózai 2-t, és szeretnék róla biztonsági másolatot készíteni.

sajnos az általam ismert ripperek (shrink, dedrypter) egyike sem tud mit kezdeni a koronggal.

tudnátok javasolni valamit?

köszi

(#677) szucsi válasza szucsi (#676) üzenetére


szucsi
őstag

köszi közben megoldottam. AnyDVD-vel szépen lejött.

(#678) erdoke válasza Dictator^ (#675) üzenetére


erdoke
titán

Olyan hibam, ami oda van írva. A ReMake kijavítja, nem kel aggódni. Feltéve, ha normálisan működő verziót használsz...

A legjobb aláírás a héten

(#679) erdoke válasza szucsi (#676) üzenetére


erdoke
titán

[link]
DVD Decrypterre alapozva dolgozik ez is, viszont teljesen ingyenes.

A legjobb aláírás a héten

(#680) gg72 válasza szucsi (#676) üzenetére


gg72
veterán

Ez is megbírkózik minden új lemezzel és szintén ingyenes:
[link]
Letöltés:
[link]

(#681) Dictator^ válasza erdoke (#678) üzenetére


Dictator^
veterán

3.5.3-ast használom.
a remake irta a hibat, de a film gond nélkül müködik...bár eddig annyira nem tudtam büvészkedni vele, általába a reklámokat és a felesleges dolgokat , hide all blocksal nyomom és igy is elég sokat le lehet csipni a dvdből, igy jobb lesz a film minősége.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#682) szucsi


szucsi
őstag

köszönöm!!! :)

(#683) forceberg


forceberg
veterán

Szevasztok. Hátha idevág a kérdésem. Kedvesem gépén a DVD-im nézhetetlenek, illetve hallhatatlanok. A probléma az, hogy a hang szerintem rosszul keverődik le, mert a beszéd alig hallatszik, s a különböző zajok stb. meg túl hangosak. Lehet ezen valahol állítani? Ja, és a MP Classic jól keveri a hangokat, de az meg minden DVD-t szakadozva játszik le. A többi lejátszó rosszul keveri a hangokat, de nem szakadozva játszik. A gép egy 733-as cerka, alaplapi hangkarival(Abit VH6 II).
:Y :F :O

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#684) erdoke válasza forceberg (#683) üzenetére


erdoke
titán

Ezek mind 5.1 hangsávnál fordulnak elő, vagy 2.0-nál is?
A hangkártya beállításait nézted már? Valószínűleg csak sztereót tud az a régi lapra integrált csoda, és egyszerűen az 5.1 hang frontjait adja ki sztereóban. A lejátszó proginál kell a hangot sztereóra vagy sorroundra konfigurálni.

A legjobb aláírás a héten

(#685) forceberg válasza erdoke (#684) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, sztereo a hangkártya... De Mplayer Classic jól keveri le, de az meg szaggatva játssza le a filmet. Ez nekem meglepő MPlayer Classic-től... A más progikban kerestem a hangbeállítás lehetőségeit, de mindhiába. Ha meg csak a két frontot játssza le, akkor ezen az otthoni tartalék hangkarim, a 4 csatornás SB live! sem fog segíteni. De lehet, hogy veszek egy ócska 5.1-es hangkarit...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#686) forceberg válasza forceberg (#685) üzenetére


forceberg
veterán

Na, úgy látszik Win Mediaplayer-ben sikerült beállítanom, hogy jó legyen. Vhol a DVD speciális fülénél volt a megoldás...
:C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#687) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Valaki meg tudná mondani gyorsan, hogy az IFOeditor-ban hogy lehet megcsinálni, hogy a második feliratnak is normális fekete keret, fehér nem dőlt , nem félkövér betűk legyenek. Az elsőt meg tudtam csinálni, beírtam a PGC első 4 sz ín sorába:
10 80 80
20 80 80
80 80 80
eb 80 80

(#688) joker55 válasza #54715584 (#674) üzenetére


joker55
tag

Winavit én is használtam, de sorra elb..ta a filmeket.MIndig megállt 20-30 mp-re a kép valahol a filmben.Kb 10ből 9 filmnél...
Valami más konvert program esetleg? Amivel feliratot is tudok hozzáadni...
És 5.1-et hogyan tudok konvertálni?

--Trance 4ever--

(#689) erdoke válasza gabor128 (#687) üzenetére


erdoke
titán

Használj inkább PgcEditet, ott látod is a színeket. Egyébként a legegyszerűbb egy másik szín paramétereit másolni, pl. az eredetiét.

A legjobb aláírás a héten

(#690) Fece007


Fece007
csendes tag

Heló!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnék felírni egy kb 7 gigás koncertet egy normál DVD-R-re.

cső

(#691) Dictator^ válasza Fece007 (#690) üzenetére


Dictator^
veterán

dvd shrinkkel egy kicsit ''összetömörited'' a filmet..megcsinálja egy normál dvd5 ös szabványra és elég egyszerű progi...bár tul sokat ne várj tőle.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#692) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ha megvan egy DVD9 -ről az összes fájl, de sajna nem isoban, akkor azokat vissza tudom írni úgy v.hogy dvd9-re h működjön rendesen :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#693) PPeter válasza Thulcandra (#692) üzenetére


PPeter
addikt

ImgBurn, Build mode, itt a VIDEO_TS könyvtárat dobd be a felírandó állományok ablakába, írás előtt majd megkérdezi a program, hogy melyik - a program által használhatónak vélt - rétegváltási helyet szeretnéd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#694) dome911


dome911
tag

Ulead Video Studio 10 Plus-t használ valaki, érdemes váltani a 9-es verzióról?
:R

[Szerkesztve]

(#695) PPeter válasza dome911 (#694) üzenetére


PPeter
addikt

Ha kielégítenek a 9-es szolgáltatásai, akkor minek? Ha meg az igényeidnek kevés az a szolgáltatás, amit a 9-es verzió nyújt, akkor inkább ne ebben a home katagóriában nézegess, ez mind egykutya. Vagy mindenképp szeretnél pénzt költeni szoftverre feleslegesen? ;]

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#696) dome911 válasza PPeter (#695) üzenetére


dome911
tag

Köszi!
Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy került e bele valami használható plusz (pl.mint az 5.1, de az pont nem érdekel, mert csak 2.0-ban tudok felvenni, stb...), de ezek szerint nem.

Na, hamár szóba kerültek a professzionális programok, akkor azok mivel tudnak többet a több hang és képsáv kezelését leszámítva?
Olyan dolgok érdekelnének, amik egy házi videó feldolgozásánál tényleg használhatóak is.
:R

ps.: engem csak a barátnőm szokott kielé....ni! ;]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#697) joker55 válasza dome911 (#694) üzenetére


joker55
tag

Milyen progi ez az Ulead Video Studio?
Vágó vagy konvertáló...?

--Trance 4ever--

(#698) dome911 válasza joker55 (#697) üzenetére


dome911
tag

Alapvetően vágónak hirdetik, de különboző formárumokat más formátumba is át tud konvertálni.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#699) lacko22


lacko22
aktív tag

Vista alá milyen DVD-író progit?

(#700) erdoke válasza lacko22 (#699) üzenetére


erdoke
titán

Minden Win alá ImgBurn.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.