Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#352) Balinov válasza zoltanz (#349) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen,nincs mit

kipróbáltad? vélemény,tapasztalat?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#353) OddMan


OddMan
őstag

Nem tudjátok, hogy a ''DIGITAL VIDEO ESSENTIALS'' DVD-n pontosan melyik szektornál van a layer váltás helye? :F

Itt egy kép a problémáról. [link]


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#354) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

tobb kerdesem is lenne hirtelen
a gepen az audio_ts konyvtar tartalmat miert nem lehet latni?
van ott egyaltalan valami?
ha van egy zenei dvd-m, arrol csak az 5.1-es hangot hogyan tudnam leszedni?
valaszokat elore is koszi

(#355) #54715584 válasza #54715584 (#354) üzenetére


#54715584
törölt tag

valaki ha erre jarna :)

(#356) Senior tag válasza #54715584 (#354) üzenetére


Senior tag
aktív tag

DVD-Video esetében nincs ott semmi.
Ugyanúgy tudod a hangot leszedni, mint bármely más, nem zenei DVD-ről. Pl. kimuxolod belőle PgcDemux-szal.

Ugorgyunk!

(#357) #54715584 válasza Senior tag (#356) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi az infot :)
akkor elvileg csak el kell kuloniteni a hangsavot es akkor mar el tudom menteni...

(#358) szállitó


szállitó
senior tag

üdv biztosan meg volt már válaszolva ez a kérdés itt...

szóval bocsi a probléma a következö a film nagyobb mint amit fel lehet irni img kiterjesztésben van cd kép felirással probálkoznék 2048as blokk méret nem jó 4488mB HELYETT 4517 a 2352blokk nál meg megint hibát ir mi a teendö ilyenkor...

(#359) szállitó válasza szállitó (#358) üzenetére


szállitó
senior tag

ugy gondolta engedélyezek tulirást 20Mb nem sok de nem enged...ezért meg nem akarom tömöriteni a filmet...

(#360) lazydog válasza szállitó (#359) üzenetére


lazydog
addikt

Néhány íróval, ilyen például a NEC, nem lehet túlírni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#361) róland


róland
veterán

DVD-Audio-ról hogyan tudok mp3-ba konvertálni? Valakinek ötlete?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#362) szállitó válasza lazydog (#360) üzenetére


szállitó
senior tag

LG vel sem... :((( köszi ennyi... shrink kel megfaraghatnám de a shrinket valamiért nem szereti a win em vagy valamim mert belassul és utána lehet frissiteni mendent...


köszi

(#363) vakondka


vakondka
őstag

Szeretnék DVD lemezt készíteni 5db avi fájlból, amit a fényképezőgépemmel készítettem.
Nero-val próbálkoztam, mindig meg is írta szépen, csak éppen minden lemez a kukában landolt, mert semmilyen DVD nem olvassa a végerdményt, sőt még a számítógépem sem... :W

Nincs valami EGYSZERŰ megoldás ???
(nem akarok semmi menüt, vagy más extrát, csak le tudjam játszani DVD lejátszóval)

Előre is köszi:

Laci

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#364) paxxi válasza róland (#361) üzenetére


paxxi
csendes tag

Neroban megnyomod az f9-et(sávok mentése), és ott elég egyértelmű...

(#365) Senior tag válasza róland (#361) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nem adták ki DVD-Videoban? Elég a normál Ac3 is mp3-nak. Esetleg ugyanazon a lemezen van DVD-Video tartalom is.

Ugorgyunk!

(#366) Senior tag válasza vakondka (#363) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nézd meg, mi van az AVI-n belüll, és olyan programot keress, ami azt tudja konvertálni. Esetleg adtak a fényképezőhöz is. (Általában vmi MJPEG-et szoktak a fényképezők csinálni)

Ugorgyunk!

(#367) ANT válasza lazydog (#360) üzenetére


ANT
őstag

Sőt, szerintem csak néhány íróval lehet túlírni (Plextor és BenQ), és csak +-os lemezre! :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#368) paxxi válasza ANT (#367) üzenetére


paxxi
csendes tag

Pio 111d-val lehet túlírni?

(#369) ANT válasza paxxi (#368) üzenetére


ANT
őstag

Azt nem t'om. Plextor 712, 716 és BenQ 1640 biztosan tud +-os lemezre. Forrás:[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#370) vakondka válasza Senior tag (#366) üzenetére


vakondka
őstag

Nézzem meg mi van az AVI-n belül ???
A film van benne.Ezt nem értem...ezt hogy kell érteni ?
WindowsMediaPlayer lejátssza, Winamp nem...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#371) B@zs


B@zs
tag

Sziasztok
Ugyan nem pont filmet akarok írni de majdnem és ebben kérnék egy kis segítséget.
Az lenne a problémám hogy át akarok másolni egy eredeti dvd-t de valamiért nem csinál cdképet mert egy pontnál megakad és azt írja hogy nem másolható egy bizonyos fájl.
Gondolom valami írásvédelem lehet.Ezt hogyan lehett kiiktatni valaki megtudja mondani?
Néróval és alcohollal is próbáltam de ugyanaz az eredmény meg még úgy is póbáétam hogy az egészet átmásolom a gépre és onnan majd mentem dvd-re de egy fájlt nem lehet másolni.Valaki tud nekem segíteni?
Köszönöm Balázs

Üdv

(#372) ISZOLE válasza vakondka (#370) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem arra gondoltak próbáld meg kideríteni, hogy a kép és a hang milyen kodekkel van kódolva a fájlban. Az AVI az konténerfájl, szinte bármi lehet benne.
Egyébként a fényképezőgép biztosan MJPEGet csinál mert csak JPG kódolásra van benne HW. DVD készítéshez valamilyen author progi kell, az alap szerkesztéseket VirtualDubbal megcsinálhatod.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#373) DandyX2 válasza B@zs (#371) üzenetére


DandyX2
csendes tag

Szia!

Próbáld meg ezeket a progikat:
AnyDVD v6.0.8.2 és a DVDFab Decrypter v3.0.2.5-öt

Egyébként mindkettő program önmagában is tud rippelni, igaz csak full DVD-t, de tud. (Az AnyDVD-nél jobb gomb az óra melletti ikonra és ''Rip Video-DVD to Harddisk''). Ezzel elvileg be kell tudnia olvasni bármilyen eredeti DVD-t!

Engem még nem hagyott cserben...

(#374) vakondka válasza ISZOLE (#372) üzenetére


vakondka
őstag

Igen a gép leírásában az van, hogy ''Motion JPEG AVI format''.
A Gspot program ezt írta ki a fájlról: Motion JPEG including Huffman Tables.
Azt is kiírta, hogy ''codec not installed'', nem tudom ez fontos-e, hiszen a Média Player mégis le tudja játszani.

Én nem akarok semmit szerkeszteni rajta, csak feltenni egy DVD-re.
Milyen author progit használjak ? Nero Premium nem jó ?

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#375) Senior tag válasza vakondka (#374) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Olyan konvertáló programra van szükséged, ami az MJPEG-et DVD-Video kompatibilis MPEG2 sávvá alakítja. Kapásból fogalmam nincs, mi csinál ilyet, de a Canopus Procoder nagyon sokféle formátumot konvertál jó minőségben.

Ugorgyunk!

(#376) Senior tag válasza B@zs (#371) üzenetére


Senior tag
aktív tag

RipIt4Me
A hasonló nevű .org oldalon megtalálod. [link]

Ugorgyunk!

(#377) Balinov


Balinov
félisten

Srácok,dvd-video-ból iso-t akarok csinálni IMGBurn 2.1.x.x.-el,de az istenér nem jövök rá,hogy kell.tudnátok segíteni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#378) Bodz válasza Balinov (#377) üzenetére


Bodz
nagyúr

[kép]

Hozzáadod az audio és video_ts mappát, megadod, hogy hova mentse és kész is.

(#379) Balinov válasza Bodz (#378) üzenetére


Balinov
félisten

azta,menniyre 1xrü,jó lesz átszoknom a dvddecrypterről erre,mert amúgy tetszik.
és ha pl. nem dvd video-bol szeretnék iso-t csinálni,hanem pl akármilyen dvd-s játékból? arra inkább alcohol 120%-ot?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#380) nyomika


nyomika
csendes tag

sziasztok,
egy külföldről kapott DVD filmről szeretnék biztonsági másolatot készíteni. a filmnek csak német hangsávja van, felirata nincs. át szeretném alakítani úgy, hogy beleteszek egy magyar és angol feliratot. ezeket megtaláltam srt formátumban és átalakítottam sup formátummá.

a filmet pgc demux-szal szedtem szét video és hangsávra, majd muxman-nal akartam összerakni. amikor a hangot adtam volna hozzá, a muxman kiírta, hogy ''ac3 not uppercase'' vagy valami hasonlót és nem hajlandó beletenni. tudja valaki, hogy ez mit jelent és hogyan oldható meg?
lehet, hogy a hangsáv nem szabványos?

a dvd lejátszó szépen viszi az eredeti lemezt, a hang is rendesen szól. a film az 1979-es orosz stalker német kiadása.

köszi a segítséget!

(#381) Senior tag válasza Balinov (#379) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Bármiből tudsz ISO-t csinálni vele HDD-re, de már lemezre is tudod írni a kiválasztott adatokat, sőt, akár DVD-Video-t is. Hibátlanul működik mindkettő.

Ugorgyunk!

(#382) Senior tag válasza nyomika (#380) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Valószínűleg a hangsáv nem szabványos, de ha gyári lemezről származik, akkor ennek csekély az esélye. Nem nyúltál hozzá, csak demuxoltad?

Ugorgyunk!

(#383) Balinov válasza Senior tag (#381) üzenetére


Balinov
félisten

aha,mostmár rájöttem a balgaságomra,csak hülye korábbi R-rel olvas,W-re ír iso készítés/kiírás miatt keveredtem meg valszeg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#384) nyomika válasza Senior tag (#382) üzenetére


nyomika
csendes tag

annyit csináltam, hogy decrypterrel lementettem, majd rebuilderrel és cce-vel tömömörítettem. ez tudomásom szerint a hangon nem változtat. a hang amúgy dolby digital mono...
azóta próbálkoztam más audio extractor programokkal is, azok is produkálnak egy ac3-fájlt, de a muxman szintén nem tud velük mit kezdeni sajnos.

asszem megpróbálom újra az eredetiről.


(#385) Senior tag válasza nyomika (#384) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Próbáld meg a gyáriról Decrypterrel lekapni csak a hangot.

Ugorgyunk!

(#386) Bodz válasza nyomika (#380) üzenetére


Bodz
nagyúr

Próbáld ki a DVDLab Pro nevű progit! :)

(#387) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom e...
Volt régen egy olyan TV sorozat, hogy Másfélmillió lépés Magyarországon.
Ezt elkezdték DVD-n kiadni, és már megjelent 3 belőle.
Tud valaki segíteni abban, hogy hol tudom ezeket megvásárolni?
Esetleg ha valaki megválna tőlük, akkor szívesen megvenném tőle.
Segítségeteket előre is köszi!

(#388) Bodz válasza Dzsekó (#387) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha legális módon gondolod, itt megveheted: [link]


[Szerkesztve]

(#389) Dzsekó válasza Bodz (#388) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köcce, ilyet kerestem. :R

(#390) nyomika válasza Bodz (#386) üzenetére


nyomika
csendes tag

A DVD-Lab-ot is probaltam mar, az demuxolt ac3-at ő sem tudja feldolgozni, de VOB-ból sem tudja kiszedni a hangot, hibát jelez. Közben kiderült, hogy a másolt lemezen a hang semmilyen lejátszóval nem megy, pedig korábban úgy emlékeztem... :(

A lemez érdekessége, hogy a menü alatti zene LPCM formátumú, a film hangsávja pedig Dolby Digital 2.0. A Rebuilderrel való feldolgozás ilyen esetben okozhatja a fenti jelenséget?

De most nincs mit tenni, újra meg kell csinálnom, .

(#391) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

készült egy biztonsági másolat, a szgépen lejátszódik, de az asztali belehal.

mivel tudom meglesni, hol a gond?

help. :R

(#392) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok!
az asztali játékosban hibázott a film, úgyhogy megnéztem a nero ellenőrzőprogramjával, és ezt

[link]

találtam.

a számokhoz különösebben nem konyítok, de a veresbe hajló színek elég rémisztőek.

Mit gondoltok, ideje új írót vennem, vagy másban is lehet a bibi?

köszi


ps: az írást nero 7-tel, dvd video módban követtem el 6x-os sebességgel. kb 50 lemezt írtam ki régebben hibátlanul ugyanezen paraméterekkel.

[Szerkesztve]

(#393) lazydog válasza szucsi (#392) üzenetére


lazydog
addikt

Én megpróbálkoznék valami normális lemezzel is, mondjuk Verbatim-al, mielőtt a legrosszabbra gondolnék.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#394) S.Feri válasza g@bo (#391) üzenetére


S.Feri
őstag

Nekem is van ilyen problémám, megpróbáltam író progit frissíteni(másikra cseréltem), de tovább még nem jutottam.

Firmet meg sehol sem találok az íróhoz.

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#395) S.Feri


S.Feri
őstag

A nerot lecseréltem ashampoo-ra és láss csodát működik minden ahogy kell.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#396) polip válasza S.Feri (#394) üzenetére


polip
addikt

firmware: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#397) S.Feri válasza polip (#396) üzenetére


S.Feri
őstag

Már kerestem ott is, egyenlőre semmi.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#398) g@bo válasza S.Feri (#394) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem az író proggi a gond.

(#399) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Hali! Olyan problémám van, hogy ha írok egy Audio CD-t akkor utána ha hallgatom bármilyen lejátszóban néha megugrik a dal néhány mp-re mindig ugyanott, az mp3 hibátlan (amiből írom) próbáltam többfajta CD-re írni mindig ugyanaz az eredmény, háttérben nem ment semmilyen program, csak a Nero. Régebben nem csinált ilyet, pedig ugyanaz a konfigom. Mi lehet a gond?

(#400) DandyX2 válasza Matt-OPT (#399) üzenetére


DandyX2
csendes tag

Hali!

Nálam ugyan ez a probléma volt, mint nálad, és kiderült, hogy a Nero volt a hibás, mármint audio CD-írás esetén! Ugyanis a Nero7 teljes és a Nero 7.1.x.x széria ebből a szempontból hibás. Viszont a Nero v7.2-es széri már hibátlan mert ez már jól írja meg az audio CD-ket! Nekem jelenleg a Nero v7.5.7.0 van fent és minden szempontból tökéletes! Szerintem cseréld le a Nero-t.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.