Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#201) Balinov válasza Zebu (#200) üzenetére


Balinov
félisten

smartripper? vstrip? utóbbi gknot rippack része...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#202) Zebu válasza Balinov (#201) üzenetére


Zebu
addikt

annyi, hogy az anydvd nem oldotta meg ez utóbbi kettőt lecsekkolom.
Amúgy a film a Go! (Nyomás!) ha valaki találkozott már vele, az szóljon!

(#203) Zebu válasza Balinov (#201) üzenetére


Zebu
addikt

Smartripper nem ment, vstrippel most küszködöm,

(#204) Zebu válasza Zebu (#203) üzenetére


Zebu
addikt

Ááááááááááááááhhh vazze!

Szar a gyári lemez, megakad 1:12nél! szopás! itt szenvedek vele, ehh nincs meg valakinek?:)

(#205) róland válasza Zebu (#200) üzenetére


róland
veterán

DeCSS, DVDFab, BlindeWrite, CloneDVD+AnyDVD. ezeket próbáltad már? Mind kereskedelmi ternmék, de 30 napos próbaverzió letölthető a cégek oldalairól.

Amúgy már sokszor leírták itt a topicban is, hogy a DVD Decrypter fejlesztése megszűnt. Az utódja csak az író funkciókat megtartott ImgBurn lett.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#206) Zebu válasza róland (#205) üzenetére


Zebu
addikt

tévedtem asztaliban jó, csak számcsin akad meg

egyik sem jött be
mit tegyek?

(#207) AtHoS válasza Zebu (#206) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1:12-nél hibás szektorok vannak?

Ha igen, akkor DVD Decrypterben állítgasd be, hogy a hibás szektorokat ugorja át ill. a szoftveres és hardveres újrapróbálkozások száma legyen nagyon kicsi (0 vagy 1), hogy időt takaríts meg. AnyDVD-t futtasd a háttérben, így a CSS védelemmel nem lesz gond. A Decrypterrel meg ISO-ba szedd le a lemezt. Ha DVD9 a forrás, akkor gond lehet DVD5re írással, mivel sajnos számgép számára a hibás szektoros részek olvashatatlanok, míg az asztali csak simán átugrik a hibás részek felett.

read-only mode on the forum

(#208) Zebu válasza AtHoS (#207) üzenetére


Zebu
addikt

jah ezaz, hogy DVD9 és ha DVD5-re akarom kódolgatni akkor ahol megakad ott megáll és kész, vagy onnantól zöld lesz minden.
Azért megpróbálom most úgy ahogy leírtad.

(#209) Zebu válasza AtHoS (#207) üzenetére


Zebu
addikt

Am]gy nem hinném, hogy hibás szektor lenne, nem tudom... az mitől van, hogy számcsin megakad, Shrinknél megáll, vagy bezöldül?

Otthonin jól muzsikál az asztalin... akkor már buktam a konverziót?

(#210) Zebu


Zebu
addikt

ugyanaz, 1:12 körül megálla a kép a hang torzulva továbbmegy és kész ende:(

szerk: eredetin ugyanígy csinálja, megpersze az iso-ból is, mert lenyomta gond nélkül

[Szerkesztve]

(#211) AtHoS válasza Zebu (#210) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mennyire összetett, ami kell a lemezről. Egy módszer lenne, amivel talán megoldható.

Szét kellene dobni darabokra a filmet (video, hang, felirat), majd újra egyberakni. Próbáltad TC-ben csak simán lemásolni lemezről a video_ts könyvtárat? (anydvd futtatással a háttérben, ha kódos a lemez). Aztán ha sikerül lemásolni, akkor ebből készíteni a DVD5-öt. Hátha így rendben lesz.

read-only mode on the forum

(#212) Zebu válasza AtHoS (#211) üzenetére


Zebu
addikt

Áh feladtam a dolgot:(

(#213) pisti666


pisti666
tag

hello azt akarom tudni hogy ha dual layeres lemezt irok azt nem mindig olvasa be a lajátszo miután kiirtam ez mink a hibálya lehet :))

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#214) IRON STORM válasza pisti666 (#213) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen lemez?
Milyen író?

''hibálya'' az helyesen hibája

Csak a TDi!

(#215) Met


Met
nagyúr

Vannak wav filejaim, DTS és DD5.1 verzióban.
Ezeket szeretném kiírni DVD-re, lehetőleg úgy, hogy lehessen váltogatni a 2 hangsáv között (ha egyszerűbb külön külön lemezre megcsinálni akkor úgy is jó)
A DD 5.1-el nincs gond mert azt az Audio DVD Creatorral meg tudom csinálni csak abba, hogy teszem bele a DTS wavokat? Jó lenne egy szám választós menü is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#216) hm


hm
aktív tag

Hali.

A netről lepottyant 3 dvd-nyi anyag a wincsire. Viszont nem képfájlban vannak, hanem egy az egyben úgy, ahogy DVD-n látnám őket. Az egyik fájl így néz ki a VIDEO_TS mappában:

VIDEO_TS.BUP 14kb
VIDEO_TS.IFO 14kb
VIDEO_TS.VOB 10kb
VTS_01_0.BUP 38kb
VTS_01_0.IFO 38kb
VTS_01_0.VOB 2092kb
VTS_01_1.VOB 1048298kb
VTS_01_2.VOB 639030kb
VTS_02_0.BUP 18kb
VTS_02_0.IFO 18kb
VTS_02_0.VOB 10kb
VTS_02_1.VOB 15322kb
VTS_03_0.BUP 18kb
VTS_03_0.IFO 18kb
VTS_03_0.VOB 10kb
VTS_03_1.VOB 30870kb

Kérdés: Milyen módszerrel tudom DVD-re rögzíteni, hogy az asztali is jó eséllyel lejátssza?

[Szerkesztve]

(#217) Met válasza hm (#216) üzenetére


Met
nagyúr

Nero, új DVD film, Video TS mappába behúzgálod ezen fileokat és burn.
Először csinálj belőle image-et, hogy biztosan működik e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#218) ANT válasza pisti666 (#213) üzenetére


ANT
őstag

Ez lehet a lemez hibája, lehet az író hibája, de még tán a lejátszó hibája is! :DDD Mégis mi'en választ vártál?

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#219) Dilikutya


Dilikutya
félisten

DVD filmre hogy lehet a meglévő szinkron mellé újat tenni, hogy a menü is működjön? Történt, hogy van egy filmem, amit megvettem, de a gyári verzión csak a szar új szinkron van, de megszereztem az eredeti szinkront is, ezt kéne valahogy rárakni. Demux stb dolgokat ismerem, de azok kinyírják a működő menüt.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#220) Dilikutya válasza Dilikutya (#219) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vagyis a meglévő helyett. Úgy, hogy a magyart kiválasztva az induljon el, amit én beraktam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#221) Balinov válasza Dilikutya (#220) üzenetére


Balinov
félisten

szia Dilikutya,én úgy csinálnám,hogy demuxolnám a video-t,az eredeti szinkront majd dvdlab-ban a ratyi uj szinkron helyére a már meglévő,jó régi szinkront adnám meg 2ik hangsávnak,aztán compile dvd.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#222) Dilikutya válasza Balinov (#221) üzenetére


Dilikutya
félisten

Légyszi írd már le lépésről lépésre, nagyvonalakban. Van Pgcdemux-om, azzal szét tudom szedni, de akkor a menünek vége. Vagy ne azzal csináljam? dvdlab dvd-t nem tud megnyitni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#223) Balinov válasza Dilikutya (#222) üzenetére


Balinov
félisten

b+am meg.nem olvastam rendesen végig,hogy az eredeti menüt is akarod. nincs vmi dvd menu extractor? :F

bocs,hogy félrevezettelek :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#224) Dilikutya válasza Balinov (#223) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom. Menü nélkül már megcsináltam, igazából jó is lenne, csak az én hülyeségem:). Végülis csak egy backup. Feliratot hogy lehet amúgy normálisan rátenni. Szétszedtem, majd muxmannal összeraktam, immár az új szinkronnal, de a felirat belekerült a képbe, és csúnya lila. A színproblémára nagyjából tudom a választ (ifoedittel kell belemahinálni), de a feliratot jó lenne lehúzni a fekete csíkba. Konkrétan nem ehhez a filmhez fontos, de a későbbiekben még jól jöhet:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#225) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Nem vagyok benne ebben a témában ezért a kérdésem nekem az, hogy melyik a legjobb dvd-másoló program? Ajánljatok bármilyet ami jó minőséget produkál és jól beállítható (menü, nyelvek, feliratok, extrák) Nem baj ha lassú, csak jó minőségű legyen a végeredmény.
Addig értem, hogy kell egy AnyDVD és talán egy DVDdecrypter. De aztán? (kölcsönzött filmet szeretnék másolni)

(#226) AtHoS válasza Soma01 (#225) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AnyDVD + felirat, menü, extra, hang kiszedéséhez jóljöhet egy DVDshrink vagy CloneDVD2. Az így kapott anyagot pedig az IMGburn-nel szépen lehet kiírni kétrétegű lemezre.

Sejtem azért, hogy nem duplarétegű lemezre szeretnéd átmenteni a filmeket :D

Így keress olyan progit, amiben CCE-vel lehet átkódoltatni a filmet. Esetleg DVDRebuilder....

read-only mode on the forum

(#227) Soma01 válasza AtHoS (#226) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen! Van egy Jdobbs DVD Rebuilder PRO v1.10.5 azzal próbálkozok majd.

(#228) Petya25


Petya25
addikt

Kamerával vettünk fel 3 filmet, ami 3 video_ts könyvtárban van + többszáz kép könyvtárakban. Össze tudom gyúrni, úgy 1 dvd-be, hogy asztaliként is menjen menüvel?

Valami ingyenes progi esetleg ehhez?

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#229) Met válasza Dilikutya (#224) üzenetére


Met
nagyúr

Vob Blankerrel lehet visszarakni az orig menüt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#230) Met


Met
nagyúr

DVD Lab Pro használatában tudna valaki segíteni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#231) papatigris


papatigris
csendes tag

hi!
Hogyan lehet egy DVD filmet 4,706 GB ról 4,700 GB ot csinálni mert igy nem lehe kiirni a filmet?????

(#232) PPeter válasza papatigris (#231) üzenetére


PPeter
addikt

Visszaolvasással.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#233) AtHoS válasza PPeter (#232) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát azthiszem ennél találóbb és poénosabb hozzászólással nem lehetett volna egyetlen huszárvágással elrendezni a kérdést :R

read-only mode on the forum

(#234) _stick_


_stick_
őstag

Helló!

Gondolom sokan ismeritek a bithumen torrent-oldal HD film szekcióját.
A kérdésem, hogy hogyan lehet ezt a formátumot asztali dvd lejáztszós formátumba konvertálni?

Előre is köszönöm!

(#235) papatigris


papatigris
csendes tag

De én nem tudom hogy hogy kell mert ha tudnám nem tettem volna fel a kérdést!!!
egyébként meg nem tudom mi az a visszaolvasás?????
Túl nagy a fájl mérete és nem tudom kiirni egy DVD lemezre!!!

(#236) papatigris válasza PPeter (#232) üzenetére


papatigris
csendes tag

és azt hogy kell vagy mivel???

(#237) PPeter válasza papatigris (#236) üzenetére


PPeter
addikt

Lefelé (vagy a fórum beállításától függően felfelé) görgeted eme topik szövegét és visszaolvasol, hogy kb. félszáz alkalommal mit válaszoltak már ugyanerre a kérdésre. Segítek, hogy milyen szavak ragadják meg a figyelmed: decrypter, shrink, cloneDVD, recode.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#238) Balinov válasza PPeter (#237) üzenetére


Balinov
félisten

pff :C :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#239) Dilikutya válasza _stick_ (#234) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért akarod te ezt asztali lejátszós formátumba konvertálni? Divx-et nem fogsz tudni csinálni belőle, szerintem jó nagyra hízna, így is csodálkozom hogy egyesek képesek DVD méretűre tömöríteni a HD videókat. Amúgy ha nincs HD ready TV-d, akkor értelme sincs az egésznek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#240) polip válasza PPeter (#237) üzenetére


polip
addikt

:R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#241) Dilikutya válasza Met (#229) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, ezt kipróbálom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#242) Dilikutya válasza Dilikutya (#241) üzenetére


Dilikutya
félisten

No kéremszépen, erre volt szükségem! Működik tökéletesen. 1000 köszönet mégegyszer:). Ki is ganajoztam gyorsan azt a szar új szinkront.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#243) Balinov válasza Dilikutya (#242) üzenetére


Balinov
félisten

Szerinted ez a progi mennyire lenne használható arra,hogy egy x dvd - nekem bas*ottul tetsző - menüjét kicsit átfazonírozva egy másik film menüjének meg lehessen csinálni,dvd labbal?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#244) Dilikutya válasza Balinov (#243) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó kérdés. Én mindössze annyit csináltam, hogy ezzel a progival megnyitottam a DVD-t, majd lent a PGC-nél a filmet kicseréltem arra, amit én raktam össze (eredeti szétmux, majd videó, feliratok, angol és az én szinkronom összemux, és annak a mappáját megetettem a progival). A végeredmény tökéletes, a menüben választható a magyar/angol szinkron és a felirat is. A DVD labhoz sajnos nem értek.
Így első ránézésre ez a Vob Blanker arra jó, hogy szinkront, feliratot kicserélhessek úgy, hogy a menű működő marad. A menü átszerkesztéséhez nem értek, illetve nem tudom, hogy a Blankerrel a filmtől különválasztott menüt össze lehet-e szerkeszteni ismét. Ez annyit csinált, hogy a filmet kicserélte, és szerencsére a sávok hivatkozásai is jók voltak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#245) Balinov válasza Dilikutya (#244) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..értem,köszi a válaszod.akkor úgynézem,ez is a puding próbája az evés esete lesz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#246) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Üdv mki! Volna egy kis problémám a dvd-film írással kapcsolatban:
Nero-val való dvd-videó íráskor megírja a lemezt , de a végén kiírja hogy cd írás hiba!Pontosabban meghatározatlan cél hiba!A film pedig lejátszhatatlan lessz...Minden mást megír,pl.mp3 avi progz stb, de DVD-filmet hibásan...
Az asztali gépemen jól ment eddig minden, de a notebookomon nem:HPQ nx6125
Valaki találkozott már ilyen hibával???
HELP!!! :O

(#247) Soma01


Soma01
veterán

Nem régóta olvasgatok DVD másolással foglalkozó írásokat és keresem a nekem legmegfelelőbb progit. Ne haragudjatok rám ha hüjeségeket kérdezek.
A minőségre helyezem a hangsúlyt. Eredeti DVD-ről másolnék első körben. Ez a progi jó szerintetek? #1 DVD Ripper 4.2 (van törése is) [link] Amit ígér az jónak hangzik, de kipróbálni nem tudom (nem vagyok olyan helyen). Szerintetek?
''Built-in 2-pass encoding'' Ez jól hangzik. Mi ez? Nagy szám ez egyáltalán? :F

[Szerkesztve]

(#248) Rotor82 válasza Soma01 (#247) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Heló.
Én a dvd decrypter-rel szedem le, majd a dvd shrink-kel nyomom össze a számomra legmegfelelőbb méretűre.Sztem ez a legegyszerűbb , legjobb megoldás.

(#249) polip válasza Rotor82 (#248) üzenetére


polip
addikt

mivel a kolléga azzal kezdte, hogy a minőségre helyezi a hangsúlyt, a shrink nem bizti h jó megoldás....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#250) Met válasza Rotor82 (#248) üzenetére


Met
nagyúr

csak nem a legjobb minőségű megoldás

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.