Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#451) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#450) üzenetére


Victoryus94
őstag

FCC módban most 800m-ig mentem el. Simán tudott volna tovább, de még nem vagyok olyan bátor...
:D

2 kérdésem lenne:
- Hol lehet beállítani, hogy a mobilra mentéskor felvegye a kijelzőn a feliratokat/infókat is? (pl magasság-távolság infó, stb)
- Mivel/hogyan célszerű tisztítani a drónt? A gimball környéke már most poros egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#452) Misi1979 válasza Victoryus94 (#451) üzenetére


Misi1979
őstag

Én pormentes helyre teszem olyankor és bekapcsolom, járatom a motort alap fordulatszámon egy ideig (a földön).. de van sűrített levegős spray is.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#453) Geller72 válasza Victoryus94 (#451) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem van kompresszorom, azzal szoktam kicsit távolabbról lefújni, azután nedves textil kendővel letörölgetem. Ha beruházol egy összehajthatós landig padra, akkor elkerülhető, hogy a felszálláskor a port maga alá veri, rá a kamerára. 100-110 cm-es landig pad már szerintem jó. (P4)

(#454) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

Sűrített levegő van a cégnél. Idővel muszáj lesz beruháznom még elég sok mindenre, de most lenulláztam a pénztárcám. :)

[ Szerkesztve ]

(#455) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tudnátok ajánlani egy androidos appot amivel a panoráma képeket össze lehet illeszeteni?

(#456) Victoryus94 válasza qpakcovboy (#455) üzenetére


Victoryus94
őstag

A DJI összeilleszti magának. :) Készít egy jpg-t is.
Ettől jobbat még Windowsra sem találtam (Lightroom/PS nálam elcseszi).

[ Szerkesztve ]

(#457) Geller72


Geller72
veterán

..valamiért nekem ez az FCC dolog nem megy. Fake gps elindít, beállítok egy fake amcsi koordinátát, nyomok egy startot a fake gps-en, droid v7.x.x-ben a fejlesztői beállításokban a hibakeresésnél a helyadatok kezelésénél megadom a fake gps-t, mint appot. Indítom a dji go-t és tőlem semmit nem kérdez. Hol látom tehát, melyik appban, meyik menüben azt, hogy melyik módban van a gép? Azaz FCC-ben, vagy csak a defaultban.
A fake gps tutira jól megy, mert az időjárási adatokat ha helyhez kötve kérdezem le, akkor hozza az USA beállított helynek megfelelő időjárási adatokat, hellyel megadva, pontosan.
Valami nem kerek. Van valami indítási sorrend, amit esetleg nem veszek figyelembe?

Most a sorrend:
-Tablet megy, indítom a fake gps-t a beállított koordinátára ugrik, nyomok neki ugye egy startot, ezért.
-Indítom a dji go-t, távot, utána a gépet. van képem, de semmi felugró ablak, hogy nem jó helyen vagyok, vagy bármi.

Any idea? P4 amúgy. a legújabb up do date szoftverekkel.

(#458) Zalaym válasza Victoryus94 (#456) üzenetére


Zalaym
tag

(#459) Victoryus94 válasza Geller72 (#457) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ugyanígy csináltam.

Drónt + kontrollert bekapcsoltad? :)
Kábellel vagy wifivel csatlakozol hozzá? /én kábellel tettem/

A következő indításkor az app maga hozta fel, hogy más országban vagyok.
Bár igaz, azóta nekem is csak egyszer jött fel, nem minden indításkor.

Amikor belépsz a wi-fi beállításokban (dji appon belül), ott 11-ig vagy 13-ig vannak számozva az 2.4-es csatornák?

Én csinálnék egy teló restartot. Beállítanék egy kínai helyet, elindítanám az appot, majd vissza Amerikába, és megint app restart.

(#460) Amarton válasza Geller72 (#457) üzenetére


Amarton
tag

Ha a legutóbbi verziót használod, akkor downgrade-elj.
Az új verzió bugos és nem kérdez, így hiába állítod be USA lokációt, nem kérdezi meg az FCC módot sem.
Ha viszont egy régebbi verzióval átállítottad, akkor mehet fel az új és mivel az már nem kérdez, így kényelmesen FCC módban maradsz.
4.2.8 még kérdezett.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#461) Victoryus94 válasza Zalaym (#458) üzenetére


Victoryus94
őstag

Teljes gömbpanorámát DNG-ből hogy tudjátok megcsinálni?

Sokkal jobban szerkeszthető mint a "gyári jpg", viszont nekem semmilyen programmal nem jön össze.

(Microsoft IC, Illustrator, Hugin).
Egyiknél sem 2:1 az arány, így skypixelre nem tudom feltenni.
(vagy 21:9 körüli az arányom, vagy 1:1)

Roundme-n pedig ehhez hasonló lesz a végeredmény (GoPro appjában is mutatja): https://roundme.com/tour/266870/edit/809670

[ Szerkesztve ]

(#462) Geller72 válasza Amarton (#460) üzenetére


Geller72
veterán

Ez most mire értendő? Fake gps, vagy a dji go?
4.2.12 van fent a tabon.

Amúgy:

-nekem ugye nincs wifi.
-próbáltam androidon, semmi
-ipadem nincs, androidos tabon nincs régió, csak nyelv. ipaden láttam, hogy annyi az egész, hogy átállítod a régiót usa-ra és kész. Az lenne a legegyszerűbb, mert ahhoz semmi nem kell.

:U

[ Szerkesztve ]

(#463) Victoryus94 válasza Geller72 (#462) üzenetére


Victoryus94
őstag

DJI GO-ra gondolt.

Tegyél egy próbát egy régebbi app-pal (Amarton 4.2.8-at ajánlotta). Ha átállt FCC-re, mehet vissza a legfrissebb, és utána úgy marad. :)

https://www.apkmirror.com/apk/dji-technology-co-ltd/dji-go-4/dji-go-4-4-0-6-release/

[ Szerkesztve ]

(#464) Geller72 válasza Victoryus94 (#463) üzenetére


Geller72
veterán

4.2.12 van fent.

(#465) Misi1979 válasza Geller72 (#462) üzenetére


Misi1979
őstag

IOS-on csak régió beállítás kérdése? Erről van valami infó, link? (ipad+iphone kombóval repülök)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#466) Geller72 válasza Misi1979 (#465) üzenetére


Geller72
veterán

Egy yt-s videón láttam, hogy egy fószer az ipad-en átrakta a régiót és ennyi volt, a dji go-ban az a menü, ami eddig nem volt állítható, azután az lett. Nekem nincs ipad-em, mert vr boxban iphone-val, tabon droidos tabbal repülök. Az iphon-on litchi van, a tabon a dji go. :U
Holnap jobban ráhasalok a témára.

(#467) Jackal2 válasza Geller72 (#466) üzenetére


Jackal2
senior tag

MIUI alatt (Oneplus, Xiaomi) is van régió, megnézzem neked mi lesz, ha átnyomom?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#468) Geller72 válasza Jackal2 (#467) üzenetére


Geller72
veterán

:K :R Bár ettől még kezelheti másképpen.

[ Szerkesztve ]

(#469) twine válasza Jackal2 (#467) üzenetére


twine
addikt

A telefon (redmi note3se )nyelvét atallitom amerikai angolra, akkor P4 nél dji go4 alatt előjön a manuális csatorna állítás, és a streaming minőségének állítása...

[ Szerkesztve ]

(#470) Amarton


Amarton
tag

Kipróbálta már valaki a ma megjelent 4.2.14-es alkalmazást?
Bugos még az FCC kérdés?

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#471) Skimaster válasza Skimaster (#442) üzenetére


Skimaster
senior tag

Sajnos csak rootolt telefonnal lehet egy app segítségével megcsinálni, hogy ne szívja a kontroller akkuját az androidos telefon zsinóros kapcsolat esetén.... Ez szívás.

(#472) Geller72


Geller72
veterán

A BG-n a Dji szemüveg akcióban 302 euró. ;). Ha esetleg valaki úgy gondolja. :). Még 4 db van.

[ Szerkesztve ]

(#473) Victoryus94 válasza Amarton (#470) üzenetére


Victoryus94
őstag

"The problem was if you were a new user it never asked you to switch to the correct flight region."
Elvileg megoldja. (Androidos vagyok, nem tudom).

Illetve az 5.8GHz-es wifire jött javítás, azzal nem tudom milyen gond volt.

[ Szerkesztve ]

(#474) Geller72 válasza Amarton (#470) üzenetére


Geller72
veterán

Droidra nekem nem ad fel frissebbet a 4.2.12-nel. Es tovabbra sem mukodik. :((

(#475) hadrianus98


hadrianus98
újonc

Sziasztok!

Egy Dji mavic pro vásárlása előtt vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy honnan lenne a legolcsóbb beszerezni. Eddig amit én találtam az a gearbest, ott kuponnal 850 dollár . A kérdés az lenne, hogy esetleg valaki tud ennél is olcsóbb ajánlatot? :)

(#476) martinkeet válasza hadrianus98 (#475) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy Te bonts ki, Én a helyedben keresnék egy használt, EU számlás, biztosított darabot.
Ez is jó lehet, amennyiben számlás. Bár az a 3 óra gyanús, de a Mavic applikációja minden a repüléssel kapcsolatos adatot mutat.
Ne az ár legyen a fő szempont, mert azt később megbánhatod.
...és mindenképpen Fly More Combo-t vásárolj.

[ Szerkesztve ]

(#477) Geller72 válasza Amarton (#460) üzenetére


Geller72
veterán

4.2.8 sem kérdez. 4.1.14-et meg már nem akarok visszarakni, ha ez működne. Letöröltem a legújabbat, felraktam apk-ból a 4.2.8-at. Fake indít, start, dj go indít. Egy darabig semmi nem történik, a menüben nem is jelenik meg a plusz rész, csak egy kis idő után. Nekem nem szól semmit az app. Pár perc után megjelenik, látható 13-19 chanel közti választási lehetőség. A 13 csatorna kiválasztása után a csúszka láthatóan csak annyit állít, hogy a videó jel milyen bitsűrűséggel operáljon, azaz a 2 mbit-4km vs 10 mbit-0.7 km csak annyiban különbözik, hogy mivel kisebb a visszasugárzott adatmennyiség, ezáltal lesz jobban továbbíthatóbb, az egyébként szarabb minőségű kép. Gondolom én. Nem tudtam tesztelni a repülést, mert itt elég nagy szél van. :(. (26-31 km/h)

"Ha viszont egy régebbi verzióval átállítottad, akkor mehet fel az új és mivel az már nem kérdez, így kényelmesen FCC módban maradsz."

-Én ebben már nem vagyok biztos. Az viszont úgy néz ki, hogy nem befolyásol semmit, hogy a drón firmware-ja frissült. Mert a plusz menü ott van. Látni kellene, hogyan repül, de itt napok óta szeles idő van és ahogy nézem az előrejelzést, jobb nem is lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#478) Amarton válasza Geller72 (#477) üzenetére


Amarton
tag

Nem tudom, hogy Androidon hogyan működnek a dolgok.
IOS-en átállítottam. Azóta az összes verzió kérdezett, kivéve a 4.2.12.
Itt kérdés nélkül FCC módban maradt.
A 4.2.14-et még nem próbáltam.
Mivel 4.2.8-ig az összes videó kérdez, ezért nem értem, hogy miért nem tudod átállítani.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#479) hadrianus98


hadrianus98
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a mavic air-nek fcc módban városban/város környékén mennyi nagyjából a hatótávja? illetve nagyjából hány méterig élvezhető az élőkép?

(#480) Victoryus94 válasza hadrianus98 (#479) üzenetére


Victoryus94
őstag

Erre nagyon nehéz válaszolni, mivel helytől függ.
Ha pl nincs jó rálátás a drónra, vagy van olyan eszköz/antenna, stb. ami bezavar, akkor elég kicsi (CE módban nekem 200 méternél meghülyült első alkalommal város mellett).
Függ attól, hogy te egy épület tetején állsz-e, illetve milyen magas épületek vannak körülötted.

Szerintem 400-600 métert simán meg tudsz vele tenni, ha ideális helyen helyezkedsz (ha minden optimális, akár többet is).
Sokkal távolabb viszont nem érdemes menni vele, mert nem látod a drónt.

Én város szélén teszteltem, 800 métert mentem vele (ott ahol CE módban csak 200-at). Volt még bőven jel, de már nem volt közvetlen rálátás a drónra (takarásban volt a fáktól), illetve az akksi is merült, mert előtte teszteltem az "okos funkciókat".

Nálam egyébként 5G-n jobban szokott akadni a kép.

[ Szerkesztve ]

(#481) hadrianus98 válasza Victoryus94 (#480) üzenetére


hadrianus98
újonc

köszi a választ :)
Esetleg azt még megkérdezhetem, hogy hány métertől kezd el nagyjából szaggatni az élőkép?

(#482) Victoryus94 válasza hadrianus98 (#481) üzenetére


Victoryus94
őstag

5GHz-es sávban nálam volt hogy 200 méteren is szaggatott, míg ugyanott 2.4GHz-en 500 méterig nem volt semmi gond.
Bár ez városon kívül volt a solymári várnál. Nagyon sokszor nem lehet kitalálni, mi kavar be. Másik frekvencián az adott helyen teljesen más érték jöhet ki, és automatikusan nem feltétlen a legideálisabb csatornát találja meg.

Kis szerencsével simán mehetsz vele kilométeres távot, majd még 400 métert "szakadozó képpel", míg máshol 700 méternél szaggat, majd 10 méter múlva megszakad.

Azt egyből láttam, hogy a CE szabvány kevés... mert nem túl stabil. Viszont kilométerekre még nem mertem elküldeni a gépem. És a Youtube videókból is az látszik, hogy sok kiszámíthatatlan tényező befolyásolja a hatótávot. Pl. sok szolgáltató használ Wi-fit 2-5 kilométeres távokra is, mivel bizonyos esetekben (pl. kisebb folyó, kevés ügyfél) olcsóbb, mint a vezetékezés. Egy ilyen hely környékén jóval magasabb az interferencia.

[ Szerkesztve ]

(#483) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok,
Gobdolkodol egy dron vásárlán. Talán beleférne egy DJI Spark (Fly More combo), mi a véleményetek?
Csak hobbi célra, otthon repkedni kicsit.
Mennyire tartósak? (normális használat mellett?)
YouTube videók alapján nagyon szép képeket videót készít. Az akku ahogy láttam kb. 15 percet tart, hány ciklus töltés tart?
Ami zavar az a távolság limit! Láttam több videót ahol egy régebbi FW-Ben módosítottak a gyári értékeket. Próbálta már valaki? A fake GPS is megoldás lehet androidon, de nekem iPhone-om van.
Egyenlőre ennyi.
Előre is köszönöm! :R

(#484) Victoryus94 válasza hadrianus98 (#481) üzenetére


Victoryus94
őstag

Csináltam neked videót városon kívül.:

1. videóban 5GHz-en mentem (talán túl) alacsonyan. / viszont összevetve a másikkal jól látszik, hogy kb alapból akad kicsit/
2. videóban 2.4GHz-en magasabban. Viszont közbe nagyon erősödött a szél, szóval 2 km-nél vissza kellett fordulnom.

Nincs vágva, gyorsítva, ill zene sem alattuk. A videót a mobilról vettem fel.
Illetve célszerű figyelni a felugró ablakokat, mert ezek városban elég idegesítők lehetnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#485) hadrianus98 válasza Victoryus94 (#484) üzenetére


hadrianus98
újonc

Nagyon szépen köszönöm :R :R :R

(#486) matyi19 válasza Victoryus94 (#484) üzenetére


matyi19
őstag

Az durva, a 2. vidóban 63%-al indultál, és meg így is elment 2km-t!
FCC szabvány vagy, hogy tudtál olyan messze repülni?

(#487) hadrianus98 válasza Victoryus94 (#484) üzenetére


hadrianus98
újonc

Ahogy látom 5GHz-en nagyjából 300 méternél kezd el eléggé szaggatni az élőkép, mondjuk ez eléggé kiábrándító úgy, hogy nem is lakott területen repültél vele.
Viszont 2,4GHz-en egész jó, 1km-ig teljesen rendben volt az élőkép ahogy látom, utána is még teljesen élvezhető. Fura én pont fordítva gondoltam, hogy a 2,4GHz-en fog inkább szaggatni az élőkép. Lehet, hogy inkább mavic air mellett döntök mavic pro ellenében, bár annak az élőképe több kilométer távolságból sem szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#488) Victoryus94 válasza matyi19 (#486) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, FCC van beállítva. Fent is FCC-t érintette a kérdés, viszont városba nem szívesen csinálnék ilyen tesztet.

Alapból csak a 2.4GHz-t terveztem tesztelni, de ez a rusnya mindig visszaáll 5G-re.

Az utat amúgy alig használják (ahol leszállt)... és amikor jöttem vissza, már sétáltam előre. De így is 200m -rel előbb szállt le, mint terveztem.

hadrianus98: Szerintem normál esetben felesleges 1-1.5 km-től messzebb repülni. Nincs sok értelme. Persze az, hogy tovább bírja az akksi, stabilabb a jel, és több a beállítási opció sokat jelenthet (+ picit jobb a kép) - viszont az árkülönbségből kijön 2 pótakksi az Air-hez.

[ Szerkesztve ]

(#489) hadrianus98 válasza Victoryus94 (#488) üzenetére


hadrianus98
újonc

Az van, hogy nekem már volt egy dji mavic pro fly more combo-m, csak a drónnal történt egy kis baleset, szóval most azon gondolkodok, hogy veszek egy sima mavic pro-t (ami gearbesten, ahol eddig a legolcsóbban láttam 850$) és akkor már van hozzá nekem +2 akksi + táska stb vagy eladom ezeket és veszek egy mavic air fly more combo-t, és emiatt kérdeztem a hatótávjáról mert eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

Teljesen igazad van, nem kell 1-1,5 km-nél nagyobb hatótáv, de az sem mindegy hogy 500m-re még teljesen sima a kép, vagy 1-2 másodpercenként beszaggat. Viszont ahogy a videóból láttam 2,4GHz-en egész jó volt a mavic air élőképe :)

(#490) DonDennis válasza hadrianus98 (#489) üzenetére


DonDennis
senior tag

Ha zavara szaggatás veszel 30ért a mavic air hez egy raptor sr-t és kész.

video

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#491) Victoryus94 válasza hadrianus98 (#489) üzenetére


Victoryus94
őstag

Használtban nem gondolkodsz esetleg?
Nem akarlak sem le, sem rábeszélni semmire. :)

Viszont ha Pro-hoz szoktál, és már akksid is van, szerintem azzal jársz a legjobban.
Főleg ha kapnál egy alig használt, magyar garis példányt.

[ Szerkesztve ]

(#492) hadrianus98 válasza Victoryus94 (#491) üzenetére


hadrianus98
újonc

dehogynem, használtakat is néztem, de amiket láttam azok drágábbak voltak mint egy új a gearbestről :)

(#493) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Air-hez létezik olyan HUB, ami egyszerre tölti az akksikat? (vagyis nem 3,5 óra 3 akksi, hanem 1 - 1,5)

[ Szerkesztve ]

(#494) DonDennis válasza Victoryus94 (#493) üzenetére


DonDennis
senior tag

van

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#495) Geller72 válasza Amarton (#478) üzenetére


Geller72
veterán

iOS-re melyik fake gps-t használod? 4.2.14 csak iOS-re van még, droidra jelenleg a 4.2.12 a legfrissebb.
Nekem nem kérdez a 4.2.8-nál sem. Ha egy picit csillapodna a szél, megnézném, hogyan repül. Annak ellenére, hogy nem kérdez, az említett plusz állítási lehetőség egy idő után "megjelenik" a menüben, de ha beállítom és vissza akarok menni, akkor már nincs ott. :(. A droid alatti fake gps tuti jó, az időjárás-app a helyalapú jelzés estén a fake gps által megadott koordináták adatait adja be. Én tartok attól, ha most lefrissítem megint a 4.2.8-at 4.2.12-re, akkor ugrik a dolog. :U
A chanel módnál nekem az auto melletti custom button akkor sem aktív, ha lent a csúszka megjelenik és állogathatom.

[Edit:] Most látom, hogy ami neked előugrik, az nem az, amire én gondolok, tehát az csak azoknak "ugrik fel", gondolom, akiknek wifis a kütyü. Mert ez konkrétan arra kérdez rá.

De nekem ugye ilyenem a P4-nél nem jön képbe. Ezért gondolom, hogy nekem azért nem jön be az ablak.. :U

[ Szerkesztve ]

(#496) Victoryus94 válasza DonDennis (#494) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi.

További két kérdés:
- ND szűrőből van ajánlott, ami nem 30 ezer?
- Ilyesmi lencse védőt be lehet szerezni valahonnan, ahol nem 5 hét, amíg megérkezik (esetleg nincs valakinek 1 db)? :)

[ Szerkesztve ]

(#497) Geller72 válasza Amarton (#478) üzenetére


Geller72
veterán

Kiszaladtam az időből. Ezen a képen jobban látszik. Ez nem a P4-hez van, ez az air esetén. De látható, hogy ez csak a wifis gépekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#498) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni Spark fly more combot, jelenleg itthon ti hol vennétek? Kínából nem szeretnék rendelni.
Ha valaki tud jó tippeket azt megköszönöm! :R

(#499) Skimaster válasza makszi (#498) üzenetére


Skimaster
senior tag

Jófogás tele van,én onnan vennék.

(#500) makszi válasza Skimaster (#499) üzenetére


makszi
aktív tag

Hát ha jobban megnézed akkor olyan ami nem 1 hónapnál régebbi és fly more combo az csak 2-3 van, mert van aki elég gyakran felteszi különböző árakon, de a fényképeke elárulják hogy jó eséllyel ugyanarról a drónról van szó...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.