Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#251) gonger válasza twine (#235) üzenetére


gonger
senior tag

Sokat agyaltam, hogy kell-e ND vagy nem, igaz még alig 2 hete van meg a Sparky, de ezt a szettet meg fogom venni hozzá. Tudom, nem túl széles a skála, de akik ND-znek, mind azt mondják, hogy 16 fölé csak ritkán mennek.
Vannak olcsóbb (pl sunnylife és társai ) megoldások is, de azok panoráma módban és sport módban gimbal hibát idéznek elő, mókolni kell a felfogatás során stb..

[ Szerkesztve ]

(#252) Geller72 válasza Alabástrom (#201) üzenetére


Geller72
veterán

Tudom, nem mai kérdés, de pont belefutottam.

Dji Mavic Air gyári ND szett.

[ Szerkesztve ]

(#253) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ha ugat a Spark hogy gyenge a jel és állítsak az antennán, ő milyen szöget szeretne? Van valami optimális állás, mivel kifele nem lehet dönteni az antennákat.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#254) gonger válasza Jackal2 (#253) üzenetére


gonger
senior tag

Van egy tök jó DJI video erről. Én ennek alapján szoktam állítgatni az antennát, annak függvényében, hogy inkább előttem van a gép, vagy pont a fejem felett.

[ Szerkesztve ]

(#255) total90


total90
veterán

Ha filtert rakok a drónra (Mavic Pro), újra kell kalibrálni a kamerát?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#256) Amarton válasza total90 (#255) üzenetére


Amarton
tag

Mire gondolsz?
Ha a gimballra, akkor nem kell, mert a dőlésbe a szűrő nem fog beleszólni.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#257) Karajev7


Karajev7
tag

Sokan panaszkodnak a DJI GO aplikáciokra, hogy lefagy, megszakad, lag, stb. Ha ez ennyire szornyu, hogy merjek venni DJI dront? Van más app, amivel mukodik rendesen, vagy? :F

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#258) Geller72 válasza Karajev7 (#257) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, van. Pár kommentel feljebb is írték. A Litchi. Van iOS-re és Androidra is. Valami 8k huf-ért vettem meg iOS-re anno. De jellemzően nekem a gyári apppal sem sok gondom volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#259) Karajev7 válasza Geller72 (#258) üzenetére


Karajev7
tag

Annál is panaszkodnak, h használhatatlan, pénzkidobás... LG 3 asom van, amiröl van is video youtubeon, h eléggé lagos. Nem szeretnék új telefont venni, elég drága maga a drón is. Nem is értem hogy egy ilyen cég nem tud kiadni egy tuti alkalmazást.

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#260) Geller72 válasza Karajev7 (#259) üzenetére


Geller72
veterán

..ez elég sok cégnek nem megy.. Nem beszélve arról, hogy neked kell olyan készülékkel rendelkezned, ami megfelel erre a célra. A szoftveres résszel nekem komolyabb bajom nem volt, alap nálam, hogy azonnal, automatikus update-t nem engedélyezek, ha az előző verzióval alapjaiban nem volt gondom, amíg az új verzióról kellő pozitív tapasztalatokkal rendelkezem - akár más fórumokon tájékozódva. Nem várható el, hogy akármelyik cég app fejlesztése során figyelembe vegyen 40 ezer fajta telefon, 200 fajta android verzióval. Vannak ajánlott készülékek. Ha egy 200k+-os drónba fektetek, alap, hogy előtte utánanézek, mik a feltételek, és ha nem megy, akkor eldöntöm, hogy mi legyen. Miután androidos és iOS-es készülékkel is használom mindegyik appot - állítom, hogy nekem a fenti óvatos módzser miatt talán, de nem volt eget rengető problémám. Olyan volt, hogy android alatt kilépett az app, de ilyenkor a drónt megállítom, újraindítom az appot és egyek tovább. Talán kétszer ha volt ilyen. Arra is figyelek már - főleg androidnál, hogy repülés előtt újraindítom a tabletet, mert az androidos készülékek hajlamosak már abba is betérdelni, ha pár napja nem indítod újra őket. Akkor is, ha brand készüléked van, egyedi MUI-val, esetleg első kézből kapsz frissítést a Google-től. Ilyenkor az újraindítás előtt lefrissítek mindent, ami kell, és az újraindítás után már nem engedek frissíteni semmit, ami a telefonhoz tartozik. Egyszerűbb, ha amúgy is manuális update van beállítva a készüléken. Alapvetően majdnem mindenhol alap, hogy az MTK processzoros készülékek nagyrészt semmire sem jók, vagy sok mindenben macera bármit is használni velük. Szintén drónozásban, másik területen részemről használhatatlanok, mert külső csatlakoztatott hw-vel nem hajlandó menni egyik app sem. Snapdragonnal minden ok. A másik, hogy ha minden be van kapcsolva, látszólag minden ok, akkor várj egy kicsit a felszállással, hogy gyakorlatilag is képben legyen a géped is. Ilyenkor határozza meg és állítja be magának a home pointot is, és az ehhez hasonló fontos dolgokat. GPS műholdak száma, poziciója, helyzete.. iránytű, magasság, stb.. Én általában egy percet várok a felszállással onnantól, hogy a progiban már látszólag minden rendben van.

(#261) Zalaym válasza Geller72 (#260) üzenetére


Zalaym
tag

:R

(#262) Amarton válasza Karajev7 (#257) üzenetére


Amarton
tag

Ios rendszerrel még soha semmilyen gondom nem volt.
Szerintem nem véletlen,hogy alapból lighting kábellel van szerelve.
Tipikusan a DJI osmo mobile ilyen. A háza úgy van kialakítva, hogy amikor a gimballt balancet állítja az ember, akkor koppig betolva sima iPhone, koppig kihúzva iPhone plus. Többi telefonon meg lehet játszani, hogy hová állítja az ember.
Ebből azt akarom kihozni, hogy DJI-nál iPhone az elsődleges platform.
Az androidos verzió csak "megtűrt".
YouTube tesztet is ha nézek (még a magyar nyelvben is), ios rendszer van az esetek nagy többségében.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#263) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Gyakrna hallani hogy a dji a drónok iphon-ja. Én androiddal használom (s7 és tab3) és nem volt vele gondom. Ha van egy gyors telód sok rammal, akkor nem fog betérdelni szerintem.

Engem viszont az érdekelne hogy szerintetek mikor megy tönkre a drón motorja? Illetve garanciális hibának minősül ha naponta repülsz vele egy órát és fél év múlva valami elromlkk benne a sok használattól?

(#264) Amarton válasza qpakcovboy (#263) üzenetére


Amarton
tag

Szerintem ezek a BLDC motorok sokkal hosszabb életűek, mint a sima kefés DC motorok.
Nem gondolom, hogy aggódni kellene miatta.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#265) total90 válasza Amarton (#256) üzenetére


total90
veterán

Igen, arra gondoltam és köszi :R

(#257) Karajev7

Nekem pl. sohasem volt gondom és használom már pár éve. Volt gimbalom, most drón, mindegyikhez a gyári appot használtam és minden megy rendesen. Ellenpélda mindig van és csak azok írják le a véleményük, akiknél baj van/volt... szóval szerintem a legtöbb esetben nincs gond.

(#263) qpakcovboy

Szerintem ezen nem kell paráznod. Tudok 2 sztorit is, hogy a DJI mennyire jó arc ha gari jön szóba :K
Haver nekirepült egy fának sport módban izomból. A propellerek ripityára törtek, a drón jó 20 méterről a földre esett. A log-ból kiderült, hogy az egyik motorral elvesztette a szoftver a kontaktot. Gari időn kívül kicserélte a DJI :C
A másik az én drónommal volt, elveszítette a GPS jelet és megfürdött... log adatok küldése DJI-nak és ment a csere ;)
Egyébként én jó messze repültem, meg erdős volt, de még a gyári megadott értéken belül, ezért szó nélkül cserélték.
Még hozzátenném, hogy az egyik ismerős természetvédő és minden nap csinál felvételt egy területről már kb. 2 éve. 5-6 akkut fogyaszt el egymás után, akkora területet kell berepülnie és simán bírja a drón.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#266) Geller72 válasza qpakcovboy (#263) üzenetére


Geller72
veterán

A garancia időhöz van kötve, nem "munkaórához". Ez nem autó, hogy év, vagy km limit van, amelyiket előtt eléred. A gép azért van, hogy repüljön. Ha napi szinten órákat, akkor annyit. Ha a motor elpukkan, azzal sok mindent nem tudsz kezdeni. Ha garanciaidőn belül vagy, akkor szerencséd van, ha nem, akkor nincs. Azonnal lejön. Akármilyen magasról. Nagy reményeket nem kell hozzá fűzni, hogy talán nem lesz baja, mert már 100-ról is olyat esik, hogy szilánkos lesz. Fent van a neten egy vidi, amikor egy srác a márvány hidegben, ködben felküldte a géped és valamiért (talán prop fröccsent el a hidegtől, jegesedéstől) lejött a gép. 110 méterről esett, progiban visszanézve a végén már vagy 175 km/órával ért földet kb. Igen, pont így is nézett ki. :D. Nem kell parázni, parázva nem lehet repülni. Félelemben nem lehet élni. ;] Ha akarsz köss rá jó nagy biztit, jó sok évre. Én inkább gar időn belül eladom és veszek egy másikat. :D. Jöhetne már a Mavic 2, arra kíváncsi vagyok, ha már az egyről lemondtam és nem az lett. ;)

(#267) Geller72 válasza total90 (#265) üzenetére


Geller72
veterán

"A másik az én drónommal volt, elveszítette a GPS jelet és megfürdött"
-Hát ezt hogy? :U

[ Szerkesztve ]

(#268) total90 válasza Geller72 (#267) üzenetére


total90
veterán

Víz felett repültem kb. 2 méterre és egyszer csak elment a jel... megállt egy pillanatra, majd elkezdett landolni... a vízbe :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#269) Geller72 válasza total90 (#268) üzenetére


Geller72
veterán

Ugye tudod, hogy mit kell kikapcsolni, amikor víz felett repülsz? ;) No meg attól függ, mi volt beállítva neked failsafe-nek.. :U

[ Szerkesztve ]

(#270) total90 válasza Geller72 (#269) üzenetére


total90
veterán

Mire gondolsz?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#271) Geller72 válasza total90 (#270) üzenetére


Geller72
veterán

Vízfelület felett, kb 2m-ig a VPS-t nem igazán jó ötlet használni..

(#272) total90 válasza Geller72 (#271) üzenetére


total90
veterán

Ezt nem tudtam :B Viszont emiatt még nem kellett volna a GPS jelet elveszítenie és elkezdeni magától landolni. DJI-nak elküldtem a log fájlt és azonnal ment is a csere.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#273) Geller72 válasza total90 (#272) üzenetére


Geller72
veterán

De miért nem nyúltál bele? Vagy minden jel elment? A táv szokta jelezni, ha necces már a dolog. Sárgán villog sűrűn. :U Bár a video jel előbb elmegy. Az is igaz, ha nincs GPS, akkor az RTH sem működne. Ez elég cumi, hogy autiomatice le akar szállni ha nincs GPs jeled tartósan. A barométer attól még megy, és akár emelkedhetne is, vagy szinten maradhatna, ahelyett, hogy mondjuk vízre száll. :D. Vagy egy gejzírbe. :D.

(#274) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Használom én nyugodt lelkiismerettel, mert van biztosítás és garancia is. Csak puszta kíváncsiság, hogy egy ennyire összezsúfolt gép, amibe sok kopó-mozgó alkatrész van hogy bír ki ennyit. Minden esetre örülök hogy megvettem és alig várom, hogy legyen időm vele mókázni.

(#275) total90 válasza Geller72 (#273) üzenetére


total90
veterán

Elvesztette a jelet és semmir nem reagált. Gondolod nem próbáltam meg mindent, amikor láttam, hogy landolni próbál a vízre :DDD
Egyébként olyan 150-200 méterre lehetett tőlem a drón.

Végül is, most már jót nevetek az egészen... még megvan a cache videó ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#276) Geller72 válasza total90 (#275) üzenetére


Geller72
veterán

Én is biztos, hogy ott, akkor könnyen kibírtam volna röhögés nélkül. :/. De akkor ott más is lehetett, ha eleve ilyen közel volt hozzád és bele sem tudtál nyúlni, mert nyílt terepen elment a gps is. Ott valami komoly hiba lehetett. Nem pördült meg, csak szépen vízre szállt?

(#277) total90 válasza Geller72 (#276) üzenetére


total90
veterán

Repültem a víz felett és egyszer csak elment a jel, nem tudtam irányítani, de láttam, amit a kamera lát.
Egy pillanatra megállt, aztán elkezdett landolni.
Azóta is ott éli az életet a tengerben ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#278) Amarton válasza total90 (#277) üzenetére


Amarton
tag

Az egyik ismerősömnek pont ilyen szituja volt egy Mavic Pro-val.
Androidos telefon. Ott állt a dróntól 50m-re. A drón a víz felett lebegett. Távirányítóra nem reagált.
Elkezdett leszállni a drón a vízre, de leszállás közbe valami csoda folyamán (azt hiszem kilépett a programból majd vissza lépett) vissza jött az irányítás és partra tudta rakni.
Különös egybeesés.
Előtte volt neki valami nyűgje a Firmware frissítéssel. Amikor kiment terepre, akkor mondta a drón, hogy frissíteni kellene, de nem csinálta meg. Ezután jött a behülyülés.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#279) Geller72


Geller72
veterán

Nem igazán titok, hogy a gyári app a hatos droiddal anno nagyon nem jött ki.. :U .

(#280) total90 válasza Amarton (#278) üzenetére


total90
veterán

Most Androidom van, de ez az eset még egy iPhonnal történt, szóval szerintem nem a rendszer volt a ludas...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#281) Karajev7


Karajev7
tag

Lehet megvárom a Mavic Pro 2-t, hátha annál már nem kell csatlakoztatni telefont, hanem a távirányitoban lesz minden. Egy kérdés: Ha pl.egy hegy mogé repulok a sparkal, mavic air, v proval,és leszállok a fák kozé, ahol valoszinu h elvesziti a jelet, akkor vissza jon a kezdopontra ugy h nem utkozik neki semminek? Sparkrol hallottam valamit, h nem mindig képes kikerulni az akadályt.

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#282) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Melyik csomagban érdemes venni Mavic Prot?

Mi van az alapfelszereltségben?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#283) martinkeet válasza Dictator^ (#282) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nekem volt olyan szerencsém, hogy az Aqua-nál elcsíptem egy (Én úgy gondolom, hogy bakit, mert csupán egy-két óráig volt fent) 369.000 Ft-tos akciót. Fly More Combo + DJI Care.
A FMC-hoz kettő plusz akksi,és ezek egyszerre töltéséhez, és mobilitásáhot kapsz kábeleket, töltőállomást, és egy táskát. A táskáról annyit, hogy Én egyből rendeltem, egy nagyobbat, mert majdhogynem ropogva csúszik be maga a gép, és az kontoller karjait is megviseli a kevés hely.
Egy ilyen hátizsikát viszont hibátlan.
Ha nem csak 20-30 percet (egy akksi üzemideje) szeretnél repkedni egyszerre, akkor adott a válasz.

Ui:
most nézem, hogy megint van az Aqua-n, bár most 380K Ft ugyan az a szet.

[ Szerkesztve ]

(#284) Alabástrom válasza Geller72 (#252) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Valóban nem mai kérdés, de még aktuális. :)
Köszönöm, be is rendelem, ennyi pénzt habozás nélkül megér egy gyári szett. :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#285) Alabástrom válasza twine (#247) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ma jött meg a csomag (elképesztő minőségi érzete van az Air-nek, élmény kézbe fogni, őszintén szólva nem hittem volna a képek és a videók alapján...). Éppen töltődnek az akksik, ha még délután is verőfényes napsütés lesz, akkor csinálok "röcögős" svenkeléseket vele. Hogy tudom eljuttatni Hozzád?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#286) Dictator^ válasza martinkeet (#283) üzenetére


Dictator^
veterán

Amit látsz az a sima fly more nem? A combo más gondolom..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#287) Alabástrom válasza Alabástrom (#284) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mégsem rendelem... Csak USA-ba szállítják... De legalább kiderült, hogy amit Amazonon találtam, az is eredeti DJI, csak épp közel duplaannyiba kerül, mint usankában.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#288) martinkeet válasza Dictator^ (#286) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Szerintem ugyan az a kettő...

(#289) Alabástrom válasza Karajev7 (#259) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Egyébként meg nem kell eladni a fél vesédet, hogy vegyél egy jó Android telefont...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#290) Geller72 válasza Alabástrom (#287) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem siman engedi meg fizetni is, annyi hogy erre meg jon dhl csonagdij 25 ercsi. :D

[ Módosította: #45553408 ]

(#291) Geller72 válasza Dictator^ (#286) üzenetére


Geller72
veterán

Ugyan az. Ez a neve. Fly more combo. Benne van a nevében. ;)

(#292) Geller72 válasza Alabástrom (#289) üzenetére


Geller72
veterán

Én most vettem a gyereknek egy Redmi 5 Plus-t, magyar garral, 55k-ért. 5.99", 4/64+128-ig..etc. Gondolkozom, hogy a VR boxba jó lenne egy nekem is, mert a 6S kicsi, cserélgetni meg 6s Plusra macera lenne. És mégis olcsóbb, mint 400 euróért a gyári szemüveg. :U

(#293) martinkeet válasza Geller72 (#291) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Tényleg van olyan ahol csak Fly More, de ugyan az pakk tartalma.

(#294) Alabástrom válasza Geller72 (#290) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hmm, én PayPal express checkout-tal próbáltam, úgy kidobott, hogy az én országomba nem szállítanak (Németországban vagyok jelenleg). Utána "sima" checkout-tal próbáltam, ott egyéltalán nem lehetett változtatni az országon...
Mindegy, két hét múlva megyek Kínába, majd ott bemegyek egy DJI shopba, csak nem akartam ezzel húzni az időmet ott... De lehet, hogy lenyelem a békát és kifizetem az Amazonos dupla árat, hogy ne húzzam vele az időt. Nem kell eladni a fél vesémet érte... :D

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#295) Misi1979 válasza Geller72 (#292) üzenetére


Misi1979
őstag

Sosem próbáltam még a vrboxos repülést, de a dji szemuveget nezegettem mar online.

Ugye utobbi kb 150e ft, vr boxok meg 5-10e (plusz bele a mobil, de az ugyis van).

Teljesen mas elmenyt ad a 2 megoldas?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#296) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#216) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Akkura vigyázni!

Mindig csekkeld, hogy rendesen bepattant-e, ha nem hallod tisztán a klikket, inkább mozgassd meg kicsit.
A hasán hordja a mocsok, és képes felszállni úgy, hogy az aksi nincs rögzítve. Elég ciki, ha fél perc repülés után Drezda felett érzi magát és megpróbálja lebombázni, majd kamikaze-be vált...
(Tapasztalat egy két napos jószággal, a második felszállás egy burkolatcserébe került, és csak azért úsztuk meg ilyen olcsón, mert tőlünk 3m-re lebegett...)
De amúgy tényleg király. Még azt is pozitívumnak gondolom, hogy LOS-on túl nem nagyon lehet vele csatangolni, mert kicsi a range-e.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#297) _X10Dead_ válasza Alabástrom (#239) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Fátyolfelhős napsütésben 16-os ND-vel még mindig 1/200-zal filmezget a Mavic is ISO100 mellett...
NINCS olyan, hogy a 4/8/16/32-es szettben ne találnál olyan filtert, amivel ne lenne jobb videózni, mint nélküle. Pontosabban van, valamikor naplemente után, pár percig. De akkor meg már egy aksit sem tudsz kirepülni mielőtt el kezd zajosodni a kép...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#298) Geller72 válasza Misi1979 (#295) üzenetére


Geller72
veterán

Én használom aktívan egy 3k huf-os boxal, 6S-el. Van ugye head tracking, azaz "megy utána" a gimball, amerre nézek. Természetesen le-fel az az érték, ami nagyon hasznos. Tudom, hogy van rá dedikált gomb, de sokszor jó, ha nem kell sehova nyúlkálnom, hanem szép lassan, "fejjel" megoldom. :D. Mert amúgy igen gyorsan leköveti, filmezéshez túl gyorsan is. A szemüveg biztos, hogy jobb, bár azt nem tudom, hogy ott az "OSD" van e és hogy mit mutat. VR boxnál látok mindent, ami kell adat, kezdve koordináták, sebesség, gps, akku százalék..etc. De a szemüveg felbontása és az a tény, hogy ott szemenként van egy dedikált 5"-os FHD panel, sokat dobhat a dolgon. Van egy Fat Shark Dominator HD3-am, de természetesen az sem tud olyan felbontást, mint a gyári szemüveg. Gondolkozom rajta, hogy megveszem, nagyjából 350 euróban megállna all in. :U

(#299) Geller72 válasza Alabástrom (#294) üzenetére


Geller72
veterán

Német oldalról elindulva esetleg..
Vagy ez..utóbbi eredetinek tűnik és 39 euró a komplett szett.. A fenti link meg valami újabb polar szett. :U

Kici kínai szerint eredeti, HK-ból, 10k huf alatt/szett.. :U (

Part 39 a gyári kódja egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#300) total90


total90
veterán

Ma voltam egyet repülni :)) [link]

(#299) Geller72

Nekem is ez a filter van :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.