Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#701) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Na ugy tűnik nekem lesz egy eladó sparkom fly more comboval.. megvettem de ahányszor használni akartam állandóan fújt a szél. Ez tényleg 10/10 alkalommal ez volt.. egyszer a tujába is sikerült belerepülnöm, de szerencsére működik hibátlanul. Felétek nem fúj a szél vagy mi? 😃

Üdv: Csabee.

(#702) martinkeet válasza Csabee. (#701) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Igen, sajnos ez a nyár nem Nekünk kedvez.

(#703) Geller72 válasza Csabee. (#701) üzenetére


Geller72
veterán

A nagyobb Dji gépek a súlyuk és kialakításuk miatt, a racerek pedig a magas fordulatú, erős motorjaik miatt kevésbé érzékenyek a szélre.

(#704) Csabee. válasza Geller72 (#703) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen valószínű az is a gond. De szeles idő van idén. Az Air is nagyobb súlyban a sparknál?

Üdv: Csabee.

(#705) apacsay válasza twine (#699) üzenetére


apacsay
tag

grat, várjuk a további tapasztalatokat

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#706) total90 válasza Csabee. (#704) üzenetére


total90
veterán

Havernak volt Spark, Mavic Pro és most Air. Ő az Airre is panaszkodott, hogy a széllel nem bírkózik meg annyira, mint a Mavic Pro. Én ezért nem is vennék kisebbet és könnyebbet. Mavic pro elég jól bírja a szelet :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#707) twine válasza apacsay (#705) üzenetére


twine
addikt

+*Ropi*:

:R :R
Köszönöm szépen...

A tapasztalatokat én is várom :DDD

Azóta nem repültem vele,,,talán ma sikerül ismét....
Annyit vettem észre még a legutóbbi repülésnél,hogy az új propellerek miatt valóban "más" lett a hangja...
Ahogy a teszt videókon is figyeltem ,,,közelről, fülre nem kimondottan halkabb, inkább picit "más" a hangja, de úgyanúgy "üvölt"...
10-20m távolságról veszem észre, hogy talán (nem röhög mert én is érzem hogy hülyeség :P :B ) mintha ilyen távolságból jobban "eltűnne a hangja" mint a régi propoknak,,,

Fene tudja....üvölt ez a mindenhogy :DDD
biztos tudnak a mérnökök itt ott hozni a propokkal másodperceket, illetve pár decibelt,de nem gondolom, hogy ezen a szinten már olyan szignifikáns változást lehetne eszközölni csak a propokkal :U

Ami viszont még tetszik, a régi és "sima" p4-hez képest a motor vezérlése, illetve annak finomhangolása...
Az inditás is látványosan "smooth-ab" (én kérek elnézést a szóért :DDD ) finomabban indítja a motorokat az első pillanatban, majd utána kapcsol fordulatra,,,,a leállítás pedig gyorsabb, mintha fékezne a motor...ez utóbbi is jó ötlet volt tőlük....hasznos tud lenni amikor nem egyenes talajra landol az ember és esetleg megbillen a gép,,,vagy (nálam 90%-ban ez történik) ha kézben landol az ember....az előző Phantomon még pörögtek a propok "szabadonfutón" leállítás után, ez meg konkrétan fékez...

Ennyi a "friss" tapasztalat részemről...

És annyi, hogy hiába tartottam meg a fél szűrőkészletemet, nem kompatibilis a kettő...új CPL-t kellet rendelnem...
A régi phantom aksikat az ember ahogy berakja, jelzi a GO4, hogy firmware-t kell frissíteni rajtuk...bevillogtatja az aksi középső ledjeit, és már meg is tanulta hogy a régi aksi van benne....(ezt természetesen csak egyszer, első használatkor) Így most vegyesen tudom tökéletesen használni az 58xxmAh aksikat, és az 53xxmAh aksikat...
Ennek örülök....az a plusz pár perc kevésbé hasznos nekem, mint a jelentős árkülönbség...EGyelőre biztos nem veszem a nagyobb kapacitásu aksikat...amikor lényegesen "olcsóbban" szórják a "régi" aksit...

(#708) Sanraith válasza Csabee. (#701) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Itt borsodban biztos nem fúj, de nekem még sosem volt baja a Sparknak a széllel. Nem kapcsolódott ki / romlott el valamelyik szenzor?

(#709) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van egy olyan problémám (spark), hogy a távirányító bekapcsolása után nem látható annak WIFI-je. Kikapcsolom, majd ismét be és ekkor már megjelenik.
Tapasztalt valaki hasonlót? Szerintetek ez garanciális vagy beállítási hiba?

Igazából ki lehet bírni azt a + 3 percet, de azért bosszantó is tud lenni. Úgy látom, hogy a távirányító reseteléséshez szét kell szedni, azt nem vállalom.

Előre is köszi!

(#710) Csabee. válasza Sanraith (#708) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Neem. Ma felrepültem vele(Pont Borsodban). Csak szimplán én nem merek repülni vele szélben. Egyébként ma betámadtak a fecskék.. kb egy 10-15 fős csapat követett míg le nem szálltam.

Üdv: Csabee.

(#711) sgery válasza Csabee. (#701) üzenetére


sgery
őstag

Nálam is jól bírja a szelet. Én alap szélben simán felküldöm, amíg csak sárgával írja hogy vigyázz fúj a szél addig nagyon simán gond nélkül üzemel.
Pirosig még nem jutottam, pedig közepesen nagyobb szélben is próbálgattam már.

Szerintem is valami szenzor gond lehet, mert a gép leküzdi a szelet ésszel és ereje is van még bőven menni benne (persze nem tripod módban)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#712) Skimaster válasza Csabee. (#710) üzenetére


Skimaster
senior tag

Tegnap én is repkedtem és a fecskék nekem is nézegették, kíváncsiskodtak az Air körül, furcsa is volt, mert még nem találkoztam ilyennel élőben.

(#713) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tegnap egy 15 emeletes ház tetejéről száltam fel. Nagyon erős szél volt ezt pirossal jelezte is. Szemmel láthatóan oldalazva repült de még így is jó képelet csinált. Sokáig nem mertem használni.

A fecske kíváncsi rá, viszont a galambokkal vigyázni lell mert neki is repül.

(#714) Geller72 válasza qpakcovboy (#713) üzenetére


Geller72
veterán

A galamb ragadozó madárnak tekinti és megtámadja. Minél több galamb van, annál előbb és agresszívebben. Galambok közelében mindig vigyázni kell. Ha gyakran repteted egy helyen, ahol vannak, egy idő után megszokják, amiért nem támadóan viselkedik a drón. De kell neki idő. Nálam két házzal odébb vannak galambok, elég komoly tenyészet. Az elején necces volt, de mivel eleve nem arra repülök, vagy szállok fel/le így hamar megbarátkoztunk. :). Ők is alkalmazkodtak hozzám, már másfele szállnak fel és a körözés után le.

(#715) Carlas


Carlas
senior tag

Ha valakit érdekel van egy eladó 2xer használt makulátlan, Dji Mavic Air gyári táskám jóval jóval a bolti ár alatt. Illetve Mavic air gyári kemény tokom is van , szinten vadi új, ugyan úgy kb 2xer használt az is eladó lehet. Ingyenes futárral is megoldható.

A táska: 15.000ft /bolti ár 25000/
Együtt a kettő: 20.000ft /bolti ár kb 37000/
Futár: ingyenes
Személyesen: Budapesten

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#716) martinkeet válasza Carlas (#715) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Hamarabb elmegy, ha a hardveraprón hirdetnéd.
Amennyire emlékszek a fórumokban amúgy is tilos hirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#717) Carlas válasza martinkeet (#716) üzenetére


Carlas
senior tag

FElraktam oda is de sosem tudni kinek kell. van amelyik topikba nem lehet ezt nem neztem. ha valakit erdekel 15e egyben a ketto, es makulatlanok csak polcon allnak, miota kivettem oket.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#718) cintula187


cintula187
addikt

Azért ez az Áruk HÁza ajánlat árukeresőn eléggé megtévesztő .... :(((

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#719) Carlas válasza cintula187 (#718) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát van ez igy de azért nem megtévesztő. mindenki tudja mennyi az air kb

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#720) Victoryus94 válasza cintula187 (#718) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az gázabb, amikor kiherélt (táv, akksi, gimball, stb nélküli) gépeket árulnak 20-30%-kal olcsóbban.

(#721) cintula187 válasza Carlas (#719) üzenetére


cintula187
addikt

De titkon bízik az ember egy véletlenül elírt árnak, amire le lehet csapni. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#722) Carlas válasza cintula187 (#721) üzenetére


Carlas
senior tag

Visszamondhatja ha nagy az eltérés. szóval nem adnek erre :D

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#723) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kezembe akadt ma egy Zhiyun Smooth 4 gimbal, és nemrég volt nálam egy DJI Osmo 2, és azt kell hogy mondjam, az előbbi jobb minőségű. Szóval az Osmo 2 kapcsán eléggé levitte az anyaghasználatot a hárombetűs cég.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#724) Carlas válasza Jackal2 (#723) üzenetére


Carlas
senior tag

Sajna igen de a funkciók hibátlanok, csak a műanyag gagyibb. Ha a Zhiyun is ugyan ilyen stabil mindig akkor sokkal jobb vétel. egyre több a próbálkozó ebben a kategóriában a dji-nak figyelni kellene. oké a drágáknál dji atom de itt nagyobb a piac és én is a Zhiyun-t választanám föleg ilyen áron amit ad az nagyon király ha jól megy. jó lenne egy próba :D

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#725) Misi1979 válasza Jackal2 (#723) üzenetére


Misi1979
őstag

Úgy tudom, az Osmo2 az nem dji-által gyártott cucc..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#726) Carlas válasza Misi1979 (#725) üzenetére


Carlas
senior tag

Ezt honnan veszed, megis ki gyartotta? Nekem elég Dji-nak tunik a gyarto :S

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#727) Misi1979 válasza Carlas (#726) üzenetére


Misi1979
őstag

Valami bérgyártó, kb mint a Tello drónt. Ha jól rémlik, mindkettő “powered by dji” felirattal rendelkezik, sima Osmo-nál pl a vezérlőszerveknél ott van felül a pici dji felirat. Osmo2-nél nem láttam ilyet.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#728) apacsay válasza Jackal2 (#723) üzenetére


apacsay
tag

Sajnos tele a net, a fórumok vele, hogy a Zhiyun Androidos appja egy katasztrófa... Nem is ígértek rá gyors javulást, októberre (?) ígérték, hogy használható lesz...

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#729) bLaCkDoGoNe válasza Misi1979 (#727) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Manufactured by SZ DJI Osmo Technology Co., Ltd."

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#730) Geller72 válasza apacsay (#728) üzenetére


Geller72
veterán

...az a kár, hogy az osmo2 meg az IOS-t nem szereti..

(#731) bLaCkDoGoNe válasza Geller72 (#730) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Merthogy?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#732) Geller72 válasza bLaCkDoGoNe (#731) üzenetére


Geller72
veterán

"Mielőtt összegeznénk a tapasztalatokat, szót kell ejtenünk a beépített stabilizátor és a gimbal anomáliájáról, ami az előző modellnél is gondot jelentett. Bár reméltük, hogy a következő generációban a DJI talál erre megoldást, ami részben sikerült is, részben pedig nem. A felső kategóriás telefonok szinte mindegyike tartalmaz már optikai képstabilizátort, amivel a gimbal rendszerek nagyon nincsenek jóba, egy idő után egymás korrigációira reagálva mikro röcögéseket okoz a képen
Ez az apró röcögés nem teszi vállalhatatlanná a képet, de azért örülnénk, ha nem lenne. Valószínűleg a DJI kihozta a legtöbbet, amit kilehetett az Osmóból, a mobilgyártóknak kellene valamilyen technikai támogatást nyújtania a hiba kiküszöbölésében."

-És ezt egy imagazin írta. Ennél durvább kommenteket is olvastam. Többeknek folyamatosan eldobja a kapcsolatot a telefonnal, kardán kalibrálási problémák, stb. Itt lehet szemezgetni belőlük.

(#733) Carlas válasza Geller72 (#732) üzenetére


Carlas
senior tag

Ez nem az osmo hibaja. Szerintem gyarilag nem engedik kikapcsolni az optikai stabit es igy osszeakad.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#734) Misi1979 válasza bLaCkDoGoNe (#729) üzenetére


Misi1979
őstag

És? Nem értem, mire célzol, ez egy pár éves alapítású cég.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#735) Geller72 válasza Carlas (#733) üzenetére


Geller72
veterán

A hiba az hiba. Mindegy, hogy ki a hibás, ha összeakadnak a cuccok. Nem olvastam a teszted, de te megemlítetted/kitesztelted ezt a részt?

(#736) Carlas válasza Geller72 (#735) üzenetére


Carlas
senior tag

Amikor teszteltem huawei p9 volt. abba nincs optikai stabi ott hibatlan volt. de itt most nem tudom ki a hunyo. Mert csak ki kellene kapcsolni a stabilizatort es jo lenne. gyanusan lehet barki, mert az ios procam szoftverbe pl ki lehet kapcsolni, es ki is kapcsolja ahogy latom. igy gondolom a DJI is kitudna. nem tudom miert nem teszi, ez most direkt van vagy csak szarnak ra. semmi infom nincs. de ha ezt megtenne maris minden jo lenne. szoval az osmo okes mint eszkoz itt a DJI szoftverbe kellene ez az opcio. Amugy en az elso osmot mutattam be de ez is kb ugyan az ilyen teren nincs valtozas. remeljuk update lesz es megoldja

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#737) Geller72 válasza Carlas (#736) üzenetére


Geller72
veterán

(..nem mondom, hogy örülök neki,hogy megváltoztattad a nicked. :P)

(#738) *Ropi* válasza Carlas (#736) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olyan ez, mint az intelligensebb képstabilizátoros objektíveken az állvány mód: normál esetben horizontálisan és vertikálisan is stabilizál, ha viszont azt érzékeli, hogy állványra tették, akkor horizontálisan nem korrekcióz, hogy lehessen vele svenkelni (fix pozícióban önmagát rázza be, ahogy a vázstabilizátoros gépek stabija is összegerjed a rájuk tett objektívben lévővel, ezért az egyiket ilyenkor kikapcsolják). A régebbi verziókon meg kapcsolóval lehetett állítani a stabilizátor üzemmódjait.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#739) Geller72


Geller72
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#740) bLaCkDoGoNe válasza Geller72 (#732) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Ennél durvább kommenteket is olvastam."

Jahogy. Én meg használom egy i6-tal, és teljesen jól működik. Az app egyébként tényleg lehetne jobb.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#741) bLaCkDoGoNe válasza Misi1979 (#734) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez van a címkéjén, nekem sokkal inkább tűnik egy gimbalra szakosodott DJI leányvállalatnak, mint bérgyártónak. (Pl. ők gyártják a Ronin 2-t vagy a Ronin S-t is.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#742) Misi1979 válasza bLaCkDoGoNe (#741) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem, a szabadalmak és a jogok tartoznak hozzájuk, az, hogy hol, melyik shenzeni cég által kerül bérgyártásra egy adott termék, simán titok.

Valószínűleg az van, hogy egy noname kínai cég megcsinálta ezt a produktumot, DJI felfigyelt rá és leszerződött velük, továbbra is a noname cég csinálja a cuccost, de komoly szerződési feltételek kötik őket, cserébe vastagon kapnak jutalékot az értékesítések után.

Nézzük szigorúan a tényeket, megjelenik egy olyan termék, ami 1000mAh akku (régi Osmo mobile) helyett 2600mAh akkut tartalmaz, sőt, powerbankként is használható - ez DJI-ra vall, nem?:) Sőt, az árban kevesebb, mint a fele az új produktum, több tudással - dettó:)

A "powered by DJI" feliratról nem is beszélve. Ez kb egy disclaimer, azt jelenti, hogy "nem a mi kutyánk kölyke, de azé szeretjük, plusz bármi botrány lesz miatta, pl random felrobban ha erősen megmarkolod, mossuk kezeinket". Az Osmo Mobile2 jó termék, én is kipróbáltam már, viszont annyi köze van a DJI-hoz, hogy a hivatalos alkalmazással kommunikál és az előbbi szöveg van ráírva.

Nincs ezzel baj, meg mint írtam, sok cég csinál hasonlót. Ez a cucc, ha nem lenne a gyártó leszerződve a DJI-al, simán lehet, hogy xiaomi vagy egyéb néven futna.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#743) bLaCkDoGoNe válasza Misi1979 (#742) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy igazad van, és OEM-ként készül ez az eszköz.

Nekem azért továbbra is furcsa egy kicsit, hogy míg a Tello-nál a címkén is a Ryze szerepel (OEM) gyártóként, és az FCC tanúsítványt is ők kapták meg, ezzel szemben az Osmo Mobile 2-nél a "Manufactured by SZ DJI Osmo Technology Co., Ltd." szerepel, csakúgy mint a Ronin-oknál. Itt mindegyik készülék FCC tanúsítványát ez a cég birtokolja. Már csak emiatt is a DJI a felelős, ha "bármi történik", nem "moshatják kezeiket". Innentől ez az ő eszközük, hogy rá van szitázva a nevük.

A Ronin-okat sem a DJI csinálná?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#744) makszi


makszi
aktív tag

Szia!

Nyaralások csináltam több videót is egy Spark-kal. Most hazaérve vettem észre hogy a sok felvétel közül az egyiket nem lehet lejátszani semmi. Ha megnézem a fájlt a neve és a mérete stimmel, azonban a részletezésnél nem ír se felbontást se bitrátát se semmi egyebet a videóról.
Visszagondo9lva arra jöttem rá hogy ez a felvétel úgy készült, hogy miután leszálltam nem nyomtam meg a DJI GO appban a STOP-ot a videó felvételre, hanme csak kikapcsoiltam a drónt a seggén lévő gombbal.
Ez okozhathja a fenti jelenséget?
Lehet ezzel a viodeóval valamit még kezdni vagy ezt bebuktam(Az egyik legjobb felvétel lenne szóval nagy kár lenne érte :( )?

(#745) Victoryus94 válasza makszi (#744) üzenetére


Victoryus94
őstag

Keress rá neten, én valahol találkoztam olyan weboldallal, ami erre szakosodott.
Még a DJI előtt gagyibb géppel használtam. Annak volt random jelvesztése (le is zuhant ilyenkor), és olyankor sérült a videó.

------------
Nekem a horizont nem vízszintes Mavic Air-nél. Már többször próbáltam kalibrálni, de ugyanaz az eredmény. Erre valami ötlet?
Sajna 2-4 fokos dőlés elég feltűnő ha pl. tó/tenger mellett videózok.

[ Szerkesztve ]

(#746) twine válasza Victoryus94 (#745) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Nem ismerem az Air-t, de a Phantomoknál van mód ezen változtatni...csak találgatok, de szerintem ezt az air is tudja:
Adjust Gimbal Roll
Ha nem tudja, akkor passz...
Gondolom valami kis ékkel "parasztban" meg lehet oldani ezt a problémát... :U :B
Közben rájöttem, hogy valszeg ezt te is megtaláltad volna kalibrálás közben.... :B :B
Bocs ha nagyon evidens dolgot írtam :R :B :B

(#744) makszi:
Nézd meg Handbrake felismeri e a file-t...Ha szerencséd van , és igen, eresz rá egy számodra szimpatikus konvertálást....Az rendbe rakja, és lezárja a végét szerintem a file-odnak!

[ Szerkesztve ]

(#747) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Ki lehet valahogy kapcsolni a távon, vagy a telefonon, vagy a DJI GO-ban (DJI Mavic Pro, Samsung S8) a használat közbeni telefontöltést?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#748) Victoryus94 válasza Tibcsi68 (#747) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem. De nekem nem tölt semmit.

(#749) Tibcsi68 válasza Victoryus94 (#748) üzenetére


Tibcsi68
tag

Milyen telefonnal használod?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#750) Victoryus94 válasza Tibcsi68 (#749) üzenetére


Victoryus94
őstag

Xiaomi A1

Ott a töltés ikon, de nem tölt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.