Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#401) Jackal2 válasza Geller72 (#399) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, ezt tudtam eddig is, a kérdés inkább az volt, hogy a hason lévő szenzorokat használja-e tárgyelkerülésre, hiszen magasságtartásra nyilván...

De attól, hogy a szenzor ott van, nem biztos, hogy része a tárgyelkerülési rendszernek, pont ez a gond a Sparkkal:
- elől szenzor és tárgyelkerül
- alul szenzor de nem tárgyelkerül

Szóval becsapós.

PS: amióta nem használtam a Floatert, nem is fagyott ki semmi, szóval azzal van gebasz...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#402) Jackal2


Jackal2
senior tag

Jah, egyébként a kolléga ajánlása alapján kipróbáltam az antennák állítgatását és a táv döntögetését, hogy jó legyen a vétel és segít. Amikor el akart menni a jel, akkor állítottam és újra jó lett, szóval érdemes vele játszani.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#403) Amarton válasza Jackal2 (#401) üzenetére


Amarton
tag

Miért használtad a Floatert folyamatosan?
Egyetlen egyszer kell és le is lehet törölni.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#404) Jackal2 válasza Amarton (#403) üzenetére


Jackal2
senior tag

Érdekelt, mi okozza a fagyást. Az. Nekem egyébként úgy visszaállt CE-be, mint a huzat.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#405) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, úgy néz ki venni fogok egy Mavic Air-t. Akitől venném a bontatlan terméket azt mondta a garancia gyártói és a Chs-n keresztül intéződik ha bármi baj van. A Chs oldalán tényleg megtaláltam a gépet . A kérdésem az lenne, hogy Chs megbízható cég nem lesz gond, hogy nem a jól bevált ipon vagy 220volt vagy társaihoz szól a gari?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#406) total90 válasza *Ropi* (#397) üzenetére


total90
veterán

Soha nem ütköztem még ebbe a problémába. A Nikon nef-eket nálam a Windows Codec Pack-el teljes méretben kezelte. Most a Fuji RAW-okkal van az, hogy csak 1080p-be jelenítni meg, de az a Codecban le is volt írva.

Más...

Vettem Polapro filter szettet és brutális :Y

[link] Dolgoztam ugyan a színeket, de nem sokat.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#407) twine válasza total90 (#406) üzenetére


twine
addikt

A környék a "brutális" ahol repülsz....gyönyörű :Y :R :R

(#408) total90 válasza twine (#407) üzenetére


total90
veterán

Itt van a sarkon ;] Na jó, kb. 2 óra míg odaérek, de valóban szép környék :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#409) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Tegnap kipróbáltam a Mavic Pro-t,hát most már értem,hogy miért dicsérik nagyon a DJI-t a tulajok.
Ez egy fantasztikusan stabil gép! Repkedtem vele ide-oda,gondoltam kipróbálom az RTH-t.
Megnyomtam a gombot,és elkezdett felfele repülni megijedtem és újra megnyomtam és visszavettem az irányítást,ez mitől lehetett?

(#410) total90 válasza lalapapa55 (#409) üzenetére


total90
veterán

Amikor RTH-ra kapcsolsz, akkor fel/lemegy arra a magasságra, ami be van állítva mint minimális magasság. Ezt érdemes magasra állítani, mert közbe van valami fa, vagy akármi, akkor tud probléma lenni :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#411) lalapapa55 válasza total90 (#410) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Akkor ezért volt,mert 30 m-re van állítva és nem mentem olyan magasra.
A DJI Go app-ban lehet állítgatni dolgokat,ha nincs bekapcsolva a drón?

(#412) total90 válasza lalapapa55 (#411) üzenetére


total90
veterán

Igen azért.

Ugyanúgy megnyitod az appot és a "Fly" feliratra kattintasz. Ha a drón csatlakoztatva van, akkor kék a háttere a feliratnak, ha nincs, akkor fehér.
Ha jól tudom, akkor nem minden opció elérhető drón nélkül...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#413) Amarton


Amarton
tag

Most volt Április 1-én a biztosítási évforduló, úgyhogy beléptem a DOE-ba.
Megkötöttem a biztosítást.
Egy olyan kérdésem lenne ahhoz, aki tag, hogy tagsági kártyát kiküldik postán?

A légtér engedély még nem teljesen tiszta.
terkep.legter.hu webhelyen meg lehet nézni, hogy merre van szabad légtér.
Tiszafüredre azt írja, hogy
LHB05Környezetvédelmi szempontból korlátozott légtér
Magasság (AMSL) GND – 1500 ft

Ez most mit jelent?
Tudok igényelni vagy sem?
A másik Bükfürdő. Ide megyünk nyaralni. Gondoltam a nyaralás idejére igénylet eseti légteret.
Egy reptér közelében csücsül. Itt lehet repülni vagy sem.
Bük-fürdőAFIS-t nem biztosító repteret körbevevő légtér
Magasság (AMSL) GND – 2000 ft

Olyan vélemény érdekelne, ami nem találgatásra alapoz. Van itt olyan, aki már jártas a légtér igénylésben?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#414) total90 válasza Amarton (#413) üzenetére


total90
veterán

Környezetvédelmi szempontból korlátozott légtér - tudsz, de oda extra engedély kell, mint minden környezetvédelni területhez. Az engedély 18k.

Reptér közelében (7km-es rádiusz) meg nem lehet mint privát személy.

Én már igényeltem.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#415) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Megnéztem a videót,az mitől lehet,szaggat a felvétel,mondjuk nem állítottam rajta semmit.

(#416) total90 válasza lalapapa55 (#415) üzenetére


total90
veterán

Nekem is volt már ilyen, de általában akkor ha nagy szél volt és ellenszélben repültem. Olyankor azért nem sokat ér a gimbal :B

Vagy a másik a záridő. 1/50-1/60 körül nagyon szép smooth a kép, de pl. 1/2500-nál néha olyan mint ha szaggatna.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#417) Zalaym


Zalaym
tag

Nagy megelégedéssel repkedek a Mavic Pro-val, minden tökéletes, jobb mint vártam.

Egyetlen egy dolog van ami zavar és nem találtam rá eddig megoldást. Imádom az FPV módot, megvettem a Litchi appot és egy Samsung S7 EDGE - el használom egy Xiaomi VR Play szemüveggel. (Sajnos bármennyire is hatalmas Xiaomi rajongó vagyok, ez a szemüveg úgy szar ahogy van... nem fekszik fel az arcomra, másnak sem egyébként, és emiatt bevilágít minden mögűlem, de sebaj, nincs még olyan meleg, marad a kapicnis felső. :DDD )

Szóval a gond az FPV nézetes felbontás. Sima képen hiába hibátlan FHD a kép, az FPV nézetben elég pixeles, kicsit homályos.

lehet ezzel kezdeni valamit? van rá beállítás vagy amit nem találtam meg? vagy ez ilyen? ennyi? ha jobbat akarok vegyem meg a DJI Goggles-t? :F :O

(#418) total90 válasza Zalaym (#417) üzenetére


total90
veterán

DJI megoldása sem sokkal jobb. Jelenleg ennyi van a technolódiában.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#419) Geller72 válasza total90 (#418) üzenetére


Geller72
veterán

...a dji szemüvegben 2 db 5"-os kijelző van, egyenként FHD felbontással... :U Azaz szemenként..HDMI-n keresztül. A telóra meg VR boxon (nekem pl a 6S-re) 720p jön max. Fixme.

(#420) total90 válasza Geller72 (#419) üzenetére


total90
veterán

Próbáltad már, mert én igen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#421) Geller72 válasza total90 (#420) üzenetére


Geller72
veterán

Azért is írtam, hogy fixme, mert még nem, de venni akartam. :D. De most elbizonytalanítottál.... :U És HDMI-n, a távról próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#422) total90 válasza Geller72 (#421) üzenetére


total90
veterán

Én Note 8-on próbáltam VR szemcsivel, meg a DJI megoldását, mert a havernak van. Én kipróbálnám a helyedben mielőtt megvenném... Használtál már HTC Vive-ot?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#423) Jackal2


Jackal2
senior tag

Egy kérdés: A Mavic Air is 4:3-as képeket és 16:9-es vidiket csinál vagy ott valahogy változtatható az arány?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#424) Amarton válasza Jackal2 (#423) üzenetére


Amarton
tag

Változtatható 16:9-re, de nem éri meg, mert a 4:3-at vágja.
Jobban jársz 4:3-on, amit utólag te vágsz meg.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#425) Jackal2


Jackal2
senior tag

Népsziget Sparkkal. Nem tudom miért van ez, de amikor kigenerálom a fájlt Premiere Pro-val akkor a végtermék szaggat, de a nyers felvétel nem. Ez miért lehet?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#426) KovA válasza Jackal2 (#425) üzenetére


KovA
tag

Mivel nekem is Sparkom van :) Sokat olvasgattam, hogy mire kell figyelni a video editálásnál és azoknál akiknél ilyne probléma jelentkezett mindenhol a fps-el volt probléma. Mármint hogy a végtermék amit generáltak nem 30fps-el volt legenerálva, miközben a Spark meg 30fps-ben vesz fel. ...

Csak ötlet hogy itt kell körbenézni, én még nagyon kezdő vagyok :) majd esetleg az okosabbak még megmondják :)

https://kova.hu/konfig

(#427) Amarton válasza Jackal2 (#425) üzenetére


Amarton
tag

Valami miatt nem csak a Spark, de az összes DJI terméknél a vágó programok nem jól ismerik fel a frame-ratet.
Gondolom autodetect módban használod a vágó programot. Ő 29,97-et fog beállítani. Manuálisan állítsd át 30 FPS-re és jó lesz.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#428) Jackal2 válasza Amarton (#427) üzenetére


Jackal2
senior tag

nope, probaltam igy is es ugy is. 30 fps es 29,97 is volt

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#429) total90 válasza Jackal2 (#428) üzenetére


total90
veterán

Miben vesz fel a gép? 25 vagy 30 fps?
Az, hogy 29,97 vagy 30, az teljesen mindegy, mert bár a drón beállításában 30 szerepel, valójában 29,97 fps.

Miben vágod? Ha Pr, akkor melyik profilt használod? 4k avgy full HD?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#430) Amarton válasza total90 (#429) üzenetére


Amarton
tag

A Spark 30FPS-el vesz fel 1080p-ben.
Egyáltalán nem mindegy, hogy 29,97 vagy 30.
Amikor nekem Sparkom volt, akkor egyértelműen az volt a megoldás, hogy az idővonalat 1080p30fps-re állítva később húztam rá a videóanyagot.
A youtube-n rengeteg spark videó van, ahhol szaggat a kép.
Én FinalCut-ban vágom, de ez mindenhol jelen van.
Nekem ezt sikerült kihozni, de több felvételt nem is csináltam mert vittem vissza a boltba:
https://www.youtube.com/watch?v=I11_JdTlEgE

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#431) total90 válasza Amarton (#430) üzenetére


total90
veterán

De az :U

A szoftverben 30 fps-t ír, de másold a gépre és nézd meg az exifet, ott majd a Win/macOS kiírja, hogy 29,97 fps.
A szaggatós videók meg azért vannak, mert ~25 fps-ben vesznek fel és ~30 fps-ben exportálnak, vagy fordítva.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#432) Amarton válasza total90 (#431) üzenetére


Amarton
tag

Hozzászólásodból az látszik, hogy sosem volt Sparkod.
Nekem volt. Ha 29,97-volt beállítva az idővonalra, akkor dobálta a framet. Ha 30-ra, akkor pedig nem.
Tehát nem mindegy.
A DJI-nál egyébként is van egy bug, mert nem 29,97-el vesz fel, hanem 29,98-al, de a legtöbb program ezt 29,97-nek ismeri fel.
[link]

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#433) total90 válasza Amarton (#432) üzenetére


total90
veterán

Sparkom nem volt, de Mavic Pro van. Egyébként ami még itt játszik a PAL vagy NTSC, de a 0,01 fps-t észre sem lehetne venni.
A videón lévő szaggatás tuti bug, de nem az a 0,01 fps.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#434) Amarton válasza total90 (#433) üzenetére


Amarton
tag

Akkor mégegyszer.
A Spark csinálja. Bug vagy nem az, de csinálja. Megoldás: statikusan 30fps-re állítani az idővonalat.
Nekem most Air van. Nincs vele gondom.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#435) Jackal2 válasza Amarton (#430) üzenetére


Jackal2
senior tag

Teljesen mindegy hogy 29,97 vagy 30 FPS. Most direkt 29,97-ben rendereltem és jó.

A PP nek van egy olyan hibája, hogy ha beraksz egy nyitóképet, akkor abból származtat valahogy FPS-t, és ez alapján generálja le a szekvenciát. Megoldás: behúzod a nyers anyagot, eléteszed a nyitót, nyers anyagot kuka, előnézetben feldarabolod, visszahúzod, jó lesz, már nem szaggat.

Ennyi volt a történet. Kigeneráltam egyébként 30 FPS-sel is, tök ugyanaz az eredmény.

Itt az új Népsziget vidi, nem szaggat.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#436) total90 válasza Amarton (#434) üzenetére


total90
veterán

OK, Spark bug, ennyi tiszta.

Ezt nem nézve viszont a 30 fps = 29,97 fps és az ilyen 0,01 fps-es nem okoznak gondot. 25 vs 30 már igen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#437) Jackal2 válasza total90 (#436) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem hát, tök mindegy hogy 29,97 vagy 30, ez marhaság.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#438) gonger válasza total90 (#436) üzenetére


gonger
senior tag

Ki ne találjátok már, hogy spark bug....

(#439) Jackal2 válasza gonger (#438) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem, premiere pro kezeli rosszul a nyitokepet

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#440) papptacsi


papptacsi
tag

Sziasztok!

DJI Mavic Pro (Fly more combo) vásárlás előtt állok.
Szeretnék tőletek tippeket kérni megbízható hazai boltokra, akiktől jó árban lehet beszerezni az említett pakkot.

Ha valaki esetleg tudna olyan forrást, üzletet mondani, akiknél EU-s adószámmal rendelkező külföldi cég tud áfa nélkül vásárolni, az lenne a legjobb!
Ilyen esetben, ha nem az én nevemen lenne a drón számla szerint, akkor a biztosítással, vagy bármi ilyesmi papírozással lehet esetleg gond (ha szabályozást betartva szeretnék vele repülni pl munka miatt)?

Ha nem találok ilyet, akkor elgondolkozom a Gearbest-ről való EU-expresses vagy EU raktáras vásárláson.
Ezzel kapcsolatban plusz kérdés még, hogy olvastam egy cikket, miszerint a Kínából érkező, arra a piacra szánt darabok garanciáztatásánál lehet gond, mert ezeknek a daraboknak a garanciája is Kínába fog szólni, tehát nem a Németországi szerviz fog vele foglalkozni. Ez valóban így van?

Bocsánat a regényért, csak sok a kérdés így a keresgélés során.

Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat, infókat!

(#441) Alabástrom válasza Alabástrom (#384) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Minden jó, ha jó a vége - visszakaptam az Air árát. :R
Külön megemlíteném, hogy nagyon korrekt volt a webshop, már úgy visszaadta a pénzt, hogy ők még a DJI-tól nem kapták meg. Annyit írtak, hogy lehet, hogy fogják még a segítségemet kérni az ügy tisztázásában a DJI felé.
(A T-Infinity volt, egy egyébként sokak által eléggé lenézett szürkeimportos shop.)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#442) Skimaster


Skimaster
senior tag

Megjött külhonból az Air,beüzemeltem,agyon frissítette magát,de megbirkóztam vele és kétszer felszálltam az udvarban Kb. 10 percre. Szépen ment a csikó.Előre-hátra állítani kell az érzékenységen, de az első benyomás Phantom 3 és Spark után pozitív.

Azt tudja esetleg valaki hogy 8-as androidon hol lehetséges és hogyan,hogy ne töltse magát a telefon az RC-re csatlakozáskor? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#443) Victoryus94 válasza Skimaster (#442) üzenetére


Victoryus94
őstag

A töltés engem is érdekelne. Pont pénteken vettem én is egy ilyet :D
8.0-s A1-gyel használom.
(nagykerből szóltak, hogy lemondta valaki, és hozhatom - főnök elszámolja cégesnek)

Majd lesz vele egy reklámvideó cserébe :D

Nekem CE módban mind 2,4 mind 5GHz-en 80m magasságban már elment a kapcsolat (város mellett, nyílt terepen).
Ezt leszámítva minden f*sza.

Most keresgélek oktató videókat, tanácsokat (kezelni könnyű, de az app kicsit idegen)
Meg FCC hack-et.

(#444) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#443) üzenetére


Victoryus94
őstag

Végül csak a GPS-t állítottam át. Holnap tesztelem, meddig jutok.

(#445) Skimaster válasza Victoryus94 (#443) üzenetére


Skimaster
senior tag

Azt hogy milyen módban van hol lehet megnézni? Érzékenység rendben, még nem volt időm tesztelgetni, csak kicsiben állítgatom, csak udvarban repkedek :Y
Kellene még egy akku, azt néztem hogy 25 ezer mindenhol. Tök jó eddig a gép.

(#446) Jackal2


Jackal2
senior tag

Írtam DJI Sparkról tesztet, íme.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#447) Skimaster válasza Jackal2 (#446) üzenetére


Skimaster
senior tag

Jó teszt, frankó videók, én is nagyon szerettem a Sparkot, tökéletes hobbi gép, de tényleg csak fly more combo játszik. Gratulálok. Az Air - ről is olvasnék egy ilyent. Pl. magyar YouTube videók mélyen nem elemzik a beállításokat...

(#448) Victoryus94 válasza Skimaster (#445) üzenetére


Victoryus94
őstag

Jaja, akksi nekem is fog kelleni, kevés a 18 perc. :D (főleg hogy 200 töltési ciklusra van tervezve az akksi, ahogy olvastam)
Meg egy 64GB-s SD kártya (90MB/s+ -s)
Én kimegyek a város szélére mindig. Itt sok a fa, meg wifi, stb. (és picit hangos is) Egyelőre jobb ott.

Irányítással (DJI app opciói) kapcsolatban itt mindent megtalálsz:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL65kukZorPdMj0Uh22SeX-_Jyb_dMJEss

Nem teljesen értem, mire gondoltál a "mód" alatt. Alapból bal oldalt kiír mindent... Egyébként pedig a beállításokat kell végig bogarászni (sport mód több helyen is bekapcsolható, ha erre gondoltál)

[ Szerkesztve ]

(#449) Skimaster válasza Victoryus94 (#448) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem, én a ce és fcc módra gondoltam, hogy látszik e valahol. A beállításokat már végig próbáltam, teszteltem,meg ennek hasonló a Spark- hoz.

(#450) Victoryus94 válasza Skimaster (#449) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, az appon belül a Wifi beállításnál látszik. Ha 13-ig számozott csatornákat látsz, akkor CE, ha 11-et, akkor FCC (+5ghz-s csatornák)

Egyébként 99% hogy CE módban van. :)

Kell egy Fake GPS app (engedélyezned kell a fejlesztői beállítások között, hogy átállítsa a helyadatokat; ezt ki is írja indítás után). Beteszed magad Amerikában valahol, elindítod a gépet, a programot, stb. észleli hogy máshol vagy, leokézod, megnézed a wifi átállt-e. Ezután kikapcsolható a fake gps, és FCC módban maradsz, ha a mégse gombra mész minden indítás után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.