Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#901) Geller72 válasza t72killer (#900) üzenetére


Geller72
veterán

Az egyszerre töltést szerintem el is felejtheted. A gyári töltőt, ha nézem, 100W-os és egy akkut tölt egy időben. A HUB-ok is ilyenek, ha a gyári adaptert használod hozzá. Azaz hiába rakom fel a hérom akkut a HUB-ra, egyesével tölti. Ha mind a hármat töltené sem lennék előrébb, mert a 100W akkor is 100W lenne.
Az autós töltő szvsz. szintén jó ha tudja a 100W-ot, azaz kb megint csak ott vagy, hogy egy akkut tölt egy időben. De erről többet megint csak twine tudna mondani, ő próbálta és ha jól rémlik nem jött be neki.
A gyári autós töltője a Dji-nak is csak 90W-ot tud, ami 1 óra 10 percet jelent egy normál P4 akkunál. A táv nagy akkuját 3 és fél óra alatt tolná fel. A végeredmény úgy is az lesz hogy 3 vagy több akku fog kelleni. A 3 akkuval én fent vagyok kb 1 órát nettó, ebből kb 10-15 perc használható anyag készül, ha szigorú vagyok.

(#902) petymeg


petymeg
addikt

Ma megreptettem az Airt komolyabban, nem csak az udvaron beginner módban. Az van, hogy a Bükkben élek , legközelebb negyed órányira egy kis tisztás volt, párezer négyzetméter, körülötte erdő. Hatótáv így kb 200 méter, utána eldobta a jelet és rth. Nem gondoltam volna, hogy a fák is így leárnyékolják. Majd jövő héten a Hernád -völgyben is megreptettem egy fennsíkról, ott meglátjuk mit tud. Repülési idő 15 perc nagyon max, szélcsendben. Az adatlap szerinti 21 percet nem tudom hogy sikerült összehozni. Kell még egy akksi, a töltőre úgy is ráfér, mert négy hely van ott. Amúgy tetszik nagyon. Okos kis gép.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#903) twine válasza t72killer (#899) üzenetére


twine
addikt

Egyéni,saját véleményem:
A hideg ráz a Phantom szériánál az utángyártott aksiktól...
Eddig baromira örültem, mert a P4szériától fölfelé nem nagyon lehetett utángyártottat kapni,,,,talán egyetlen típust láttam a piacon nagy ritkán...

Aztán most pár hete "elöntötte" az ebay-t is az utángyártott 5870-es aksi!

MIért mondom azt, hogy "baromira örültem"?! Hiszen nekem akár mindegy is lehetne, hogy ki mit használ a madarában!
És ez így is van,,,,véleményem van róla, de tök mindegy számomra ki mit vesz,és használ...

Viszont a sok "kamu" aksival az ebay-es vásárlás is nehezebbé válik nekem is!

Eddig legalább nyugodt szívvel tudtam leadni a rendelést....mert ami P4 aksi volt, az nagy valószínűséggel eredeti aksit jelentett az ebayen...
Legutóbb egy lengyel eladótól vettem 40.000forintért zsír új bontatlan aksit,,,,(ami teljesen tégla volt,,,de azonnal cserélték szó nélkül....jött a futár érte, és küldték a következőt cserébe... 3napon belül itt volt)

MOst itt van példának Ez az eladó

Nincs ugyan odaírva hogy Original, vagy Genuine,,,,de a képeken eredeti nagyobb kapacitású P4 aksi szerepel...
Ha megnézed az eladó többi hirdetését, van közötte obsidian ugyanezért az árért, amin már látszik, hogy "kamu", nem az eredetit hirdeti..... :(((

Ennyiért eredeti bontatlan aksit nem lehet venni....még ebay-en, kínából sem.....

Szóval szerintem némileg átbaszás...
Szóval ezért van tele a gyík, mert eddig az ilyen köröktől meg tudtam magam kímélni!

Én biztos nem veszek "kamu" aksit a gépbe.....
Valahogy nem áll össze a fejemben a kettő....hogy félmilliós gép, majdnem autonom tudással, és alá rakok valami sufni elemet.....Komolyan,engem nem vet fel a pénz.....de ilyet nem csinálok....

A dji forumos felvetésre, hogy szöszölni jó kamu aksival....
Az első pár hétben bennem is felmerült, hogy mekkora szop@tás, hogy minden szöszölésnél merül az aksi....növekszik a töltési ciklus...de így utólag visszagondolva....ez az összes ciklus töredékét teszi ki szeritnem,,,,mert egy idő után már nem szöszöl az ember a géppel...megismered a gépet, a szoftvert, a kamerát,,,aztán pont.....
ehhez meg 30körül venni egy kamu aksit, hogy az eredetit ne fáraszd....
szerintem inkább ez a pazarlás :))

Már megint jó hosszút írtam...
Elnézést :B :B :R

Autós töltő....:
Igen vettem eredeti DJI töltőt....de hát mit mondjak róla....tölt... :DDD
Még nem tudtam lemérni mennyi idő alatt tölti fel az aksikat, mert alig tudtam használni...
Rallyn szopatás mert a DUster amivel általában megyünk nem ad feszt a szivarra járó motor nélkül...
AZ én kombi MOndeom hátuljában van egy aljzat, az ad feszt,,,álló helyzetben is,,,de többször tapasztaltam, hogy mintha egy idő után lekapcsolná az autó azt...
MOst Legutóbb Veszprémben meg sikerült vele 2 aksit is feltölteni,,,de jelentős ideig volt az autóban mindkettő töltőn, és közben többször lett megnyitva az autó....

Hát szóval esete családja, és felhasználása válogatja....
Nekem a helyzet miatt nem vált be....amikor kéne a töltés, nincs alattam olyan autó....AMikor van olyan autó, akkor nem sürgős a töltés....és van 220 a közelben....
Lehet ,hogy van akinek beválik....amit ígérnek azt valszeg tudja a gyári....csak olyan autó kell hozzá... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#904) twine válasza twine (#903) üzenetére


twine
addikt

Én nagyjából el is engedtem ezt az autóban töltöm dolgot...
Úgy tapasztalom, azok a munkák amiket én kapok, 4 aksiból már nagyjából teljesíthetők,,,vagy közben már tudok tölteni....
Így inkább az aksi vásárlás szerintem a hasznosabb, mint az autós töltögetés....
Kva sok idő az a cca 1 óra....
:O

(#905) sgery válasza twine (#904) üzenetére


sgery
őstag

Én egy olcsóbb szivargyujtó 12v > 230v inverter vettem az autós töltő helyett, olcsóbb is, jobb is. És úgy tölt vele mint otthon.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#906) t72killer válasza twine (#904) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam más a felállás, egyrész az octavia folyamatosan adja a kraftot, másrészt lakókocsi 12V-os rendszeréről is menne a töltés. A töltési idő nem annyira fontos.

Most látom csak, hogy a 3 akksi dji adaptert rá lehet tenni az autós töltőre is, ez így jó is lesz (lenne, ha nem kérnének szumma 120eur-t egy kb 30eur értékű cuccért:((()

#905: inverter van a háznál, csak amikor akksiról megy a töltés, nem szívesen iktatnék be még egy, kb 20% veszteséggel dolgozó elemet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#907) twine válasza sgery (#905) üzenetére


twine
addikt

:R

Eleinte sokan ajánlották az invertert nekem is,,de végül a gyári töltő mellet tettem le a voksomat....
Optimális helyzetben valszeg ez is azt tudja, amit írnak a papírján, tehát ugyanannyi idő lenne vele a töltés, mint a hálózati töltővel!
Amiért én a gyári megoldás mellet döntöttem, az a mult béli tapasztalatomnak köszönhető,,,,
Egyszer egy filléres kamu szivargyújtó töltő, hazavágta téglára az akkor 100+ezres szeretett Nexus4-emet!

Azóta rettegek minden szivartöltőtől... :B :B Hosszabb úton inkább kesztyűtartóba dobott powerbankról táplálom a telefonomat pld....
Ezt a töltőt is csak azért vettem, mert "muszáj" volt....legalábbis úgy éreztem....

Ezért is mondtam, hogy csalkádja, embere, és helyzete válogatja....
Az inverter jó ötlet, és "sok az egyben" akár mást is táplálhat ami220v-os :R :R :R

CSak ott meg nekem magyarázták, hogy nem mindegy milyen jelet küld,,, :F "Négyszög vagy......" vagy a tkm tudja ....lehet hogy ez a négyszög is hülyeség....
Szóval agyaltam rajta, de okosabb nem lettem, viszont legalább rettegtem,,,,
Így maradt a szivaros gyári megoldás.....

De sokszor hangsúlyozom,,,,közel sem biztos, hogy az én döntéseim jók lennének :B :B :R

(#908) twine


twine
addikt

DE most már hogy pontot tegyek ennek a találgatásnak a végére, eskü kipróbálom, mennyi idő alatt tölt fel,,illetve mennyi idő után veszi el a feszt a mondeo.....
úgyis itt áll a kertben.....bedobom mellé az akció kamerát, aztán az majd csekkolja helyettem :B :D

Már engem is érdekel....főleg ,hogy idén realizálódott hogy egy szivaros hűtőtáska is jó lenne a söröknek
a gyerek üdítőinek :B :DDD

(#909) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Sziasztok!
Milyen progi a Litchi,érdemes 8500.-ért megvenni?

(#910) twine válasza lalapapa55 (#909) üzenetére


twine
addikt

"érdemes 8500.-ért megvenni?"

Nem!

DE 50% kedvezménnyel 4 rugó környékén szerintem jó ha be van zsákolva! :D
Nem túl sűrűn akciózzák,,,de Black friday környékén általában megkapja az 50%.ot....és van mikor év közben is...de ritkán!

Két dologban tud "többet" a GO4-nél legjobb tudomásom szerint...
Az egyik az előre programozható utvonal:

Ez zseniális szerintem, bár "élesben" eddig semmire nem használtam, de tetszik hogy ilyesmit meg lehet csinálni vele! :R :R
Otthon "leprogramozod" akár PC előtt ülve kényelmesen,,,, elmented,,,majd kimész a területre,, azt mondod neki hogy "upload"->"Go"...
és lerepüli azt amit megadtál neki!

SOk helyen hasznos lehet,,,,,terulet megfigyelésnél/felmérésnél...stb..stb...

A másik a "VR" nézet....ha van egy VR szemuveged, belerakod a telefonod, átváltasz VR nézetre, és lesz egy "BUTA Dji" szemuveged.......

EZeken kívül nagyjából ugyanaz mint a GO4.... :U

[ Szerkesztve ]

(#911) lalapapa55 válasza twine (#910) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Meg a magyar nyelv,mert angolból elég gyenge vagyok.Szokott ez olcsóbb lenni?

(#912) Geller72 válasza t72killer (#906) üzenetére


Geller72
veterán

A 3-akkus HUB ebayen 10 euró volt. Grammra ilyet árulnak itthon 30k-ért. Én rendeltem kettőt, gondoltam ha nem jön be, nem bukok sokat. Ha meg ok, egyiket eladom és a másik ingyen lesz és mindenki jól jár, mert ha 6k-ért adom azt az egyet, akkor sem 30k. Haver itthon vette drágán még korábban az övét, összenéztük azzal, ami nekem jött és koppra ugyanaz. Az övé is kínai, és ugyanott gyártották. De megint szólok, hogy egy időben csak egyet tölt és ha az kész, tölti a következőt.

(#913) twine válasza lalapapa55 (#911) üzenetére


twine
addikt

50%-nál olcsóbb soha nem volt...

Viszont ne felejtsük el a magyar nyelv mellet, hogy elvileg gari vesztéssel jár, ha valami baj történik, és kiderül, hogy nem a GO-val repültél....

Van akit érdekel,van akit nem,,,, van akinek garija sincs,,,csak gondoltam a tisztán látás miatt leírom ;)

[ Szerkesztve ]

(#914) Geller72 válasza lalapapa55 (#909) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem igen, megéri, de ha kifogod, van amikor olcsóbb. A VR BOX része kiváló, ha olyan telód van, ami head trackinges - mint pl az iphone - akkor nem kell a kamerát kézzel kezelned, mert a fejedet követi a gimball. Ez mozgó cél követésénél nagyon jól jön, mert tudsz csak a géppel, a repüléssel foglalkozni.

Ami nagyon jó, hogy a GO progija alapján van a beállítás a litchiben is, azaz azt veszi alapul, ami abban be van lőve. Tehát, ha GO-ban lekorlátozod a gépet, akkor az a litchiben is le lesz azokra a paraméterekre.

[ Szerkesztve ]

(#915) lalapapa55 válasza twine (#913) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Nincs rá garim,Dubai-ból hozta a fiam.

(#916) lalapapa55 válasza Geller72 (#914) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Az Iphone-on (7-es) hol állítod be a fejmozgást

(#917) t72killer válasza Geller72 (#912) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, ez lesz akkor, a gyári töltővel párosítva
Az egymás után még jobb is, hamarabb kész az első:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#918) Geller72 válasza lalapapa55 (#916) üzenetére


Geller72
veterán

Nem kell állítani semmit. Van. A teló rá van kötve a P4 távra, benne van a VR BOX-ban.

(#919) lalapapa55 válasza Geller72 (#918) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Köszi,gondolom a Mavic Pro-nál is így van.

(#920) twine válasza lalapapa55 (#919) üzenetére


twine
addikt

(#921) lalapapa55 válasza twine (#920) üzenetére


lalapapa55
csendes újonc

Köszönöm!

(#922) Brunószan


Brunószan
újonc

Dji Mavic AIR fly more combo-t kaptam Amerikából ajándékba addig nyomkodtam ,hogy a távirányító nem kapcsolódik a repcsivel segítséget szeretnék kérni a párosításhoz. Telón progi fent van .Segítségeteket előre is köszönöm .

(#923) jozsi252 válasza Brunószan (#922) üzenetére


jozsi252
veterán

Kábellel összekötötted, és a kis led ugyanúgy a távon piros marad?

iPhone 13 Pro Max

(#924) Brunószan válasza jozsi252 (#923) üzenetére


Brunószan
újonc

Igen ! A dronon nyomtam a hátsó villogó gombot szerintem azzal rontottam el mert addig egyből csatlakoztak .

(#925) jozsi252 válasza Brunószan (#924) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt igazából nem nagyon kellene használnod, az a drón visszajelzője hogy épp mi a helyzet vele. Egyszerűbb ha belinkelem hogy párosítsad újra a távval.
https://www.youtube.com/watch?v=JXnp3PQiJ6s

iPhone 13 Pro Max

(#926) Geller72 válasza petymeg (#902) üzenetére


Geller72
veterán

Az a helyzet, hogy BÁRMI, ami a táv és a gép közé áll azonnal csökkenti a hatótávod, mert ez egy wifi. A legjobb, ha fizikailag semmi nincs a két eszköz közt. A max hatótávot is így érti a gyártó. Persze ez sokszor elkerülhetetlen, de nagyon észben kell tartani. Az interferencia is sokkal jobban hat rá. Én ezért nem szeretem az ilyen cuccokat, amik wifin kommunikálnak.

(#927) t72killer válasza Geller72 (#926) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! a hatótáv-interferencia kérdéshez: az 5GHz támogatás hasznos dolog tud lenni, bár amilyen ütemben terjednek a 802.11ac-s routerek, lakott területen arra se vennék mérget. Előnye mondjuk, hogy amíg te rálátsz a drónra, a házfal mögött lapuló 5GHz-es router nem, és az ő zavarójele elég árnyékolást kap.

Az ilyen range booster "parabolácskáknak" van bármi értelme? (azon kívül, ha a drón az antennák "mögé" kerülve elveszti a jelet...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#928) Tibcsi68 válasza twine (#913) üzenetére


Tibcsi68
tag

A Litchi kompatibilis a Phantom 3 Pro-Val?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#929) Amarton válasza t72killer (#927) üzenetére


Amarton
tag

Semmi.
Sokkal rosszabb a hatótáv.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#930) jozsi252 válasza Tibcsi68 (#928) üzenetére


jozsi252
veterán

iOS alatt ez van, gondolom akkor hasonló droid alatt is.

"Compatible with: DJI Mavic Air/Pro, Phantom 4 Normal/Advanced/Pro/ProV2, Phantom 3 Standard/4K/Advanced/Professional, Inspire 1 X3/Z3/Pro/RAW, Inspire 2, Spark."

iPhone 13 Pro Max

(#931) t72killer válasza Amarton (#929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R gondoltam. Már a geometriája is gyanús volt, szokásos "adjunk el egy ötletet kp-ért a hülye vásárlónak" project:U

Az autós töltőről egyelőre lemondtam, mert látom, hogy minden egyes dji drónnak más az akkucsatija, hogy még csak véletlenül se szemeteljen az ember egy töltővel kevesebbet, ha generációt vált. Az utángyártott akksikat is felejtem, nem-repülős célra 20-30EUR-ért vettem volna valamit, de az ebayen a legolcsóbb kamuakksi 80EUR körül van - és ki tudja, hány ciklust bír. Akkor meg inkább veszek egy teljesértékűt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#932) Tibcsi68 válasza jozsi252 (#930) üzenetére


Tibcsi68
tag

Köszi!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#933) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kínából ebayen mennyire rizikós akksit rendelni? A DJI vissza tudja igazolni sorozatszám alapján, hogy az eladó nem valami dzsunka, homokkal megpakolt téglát küldött az eredeti ár 80%-áért?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#934) jozsi252 válasza t72killer (#933) üzenetére


jozsi252
veterán

Itthon 8500 ft-al drágább csak. Megéri ennyiért kockáztatni?
http://bevachip.hu/dji-phantom-4-pro-obsidian-part-113-5870mah-intelligens-akkumulator-p628592/

iPhone 13 Pro Max

(#935) twine


twine
addikt

Válasz a drónos topic (#60542) t72killer hsz-ra!

DE "betervezik" :DDD

Ezért van az INspire2-ben már kettős,avagy redundáns aksi rendszer,,amivel akkor is le tudod hozni a gépet, ha az egyik aksi megpistul!

Ha jól emlékszem talán még az "egyéb" elektronikájában is fellelhető hasonló kettős védelem!
De az most pacekból nem megy, hol tervezték be a mérnökök!
Az aksi maradt meg fejből, mert nagy az irigység részemről, hiszen Phantomnál az "aksi csere" jelentős időt vesz igénybe a ki-be kapcsolással, majd ezután az "észhez téréssel" és GPS fixel....

Inspire2-nél ezt elvileg kikapcsolás nélkül tudod abszolválni,,,,a gép végig életben marad, míg cseréled az aksit,,,,ki-be és már ugrik is a levegőbe....

Komoly dolgokat tudnak ezek a gépek,,nem véletlenül kerülnek ennyibe....nyilván ezek is csak elektronikák....
és a gravitáció rájuk is hat....de ebben a kategórában azért már fellelhető némi "gravitáció elleni" védelem :DDD

Phantomnál egyébként régi gondolatom, illetve vágyam, hogy vajon miért nincs benne valami stndby, mód ahol valami über keveset fogyaszt a földön, de hamar észhez tér, ha melóra akarja fogni az ember......
Én tereprallyban sokat szopok a feleslegesen elpazarolt földön töltött "eltapsolt" aksival....
Nem lehet tudni mikor jelenik meg a következő autó,,,,amikor megjelenik, és ki van kacsolva a gép akkor meg már késő.....
És relatíve elég sokat fogyaszt a a gép a földön is....hamar szaladnak le a százalékok....

Jó volna valami üzemmód, ahol mondjuk csak a gps-t tartja életben....és gombnyomásra kapja meg a feszt a többi alkatrész....vagy a tkm tudja....nem vagyok mérnök,,,nem tudom mi fogyaszt ennyire jelentősen....
ventilátor, proci, szenzor, etc...etc......
de Valami stndby mód jól jönne.... :U

[ Szerkesztve ]

(#936) t72killer válasza jozsi252 (#934) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kérdés, hogy jelent-e bármi kockázatot? Az eredeti akksikat kínában gyártják, ergo a magyar/EU üzlet is ugyanonnan hozatja a cuccát. Civilizált "kínai" eladóknál meg akár kényelmesebb is lehet egy esetleges gariztatás, van, hogy nem kérik vissza az árut, csak egy videót arról, hogy meghalt.

A 8.5k pedig 3 akksinál kiad a gyerekek egy komplett játékdrónt - a phantomot meglátva úgyis 100%, hogy az lesz az első gondolata, hogy neki is kell egy ilyen :DDD.

#935: noigen, nagyon tudnék értékelni egy redundáns rendszert, majd a következő drónom olyan lesz:R. A standby-t meg ugye egy gombelemmel el lehetne intézni, de nem teszik:(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#937) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Go app a guglimaps-ben előre letöltött térképszegmenseket is használja, vagy csak azt, amit az appban töltöttem le? Esetleg lehet másféle, pl topografikus térképet rátenni?

Szerk: kipróbáltam, nem húzza be a gugli appjában letöltött térképeket:(. Ráadásul ultrakicsi a tárhely, zsebkendőnyi szegmensekből is csak kb 700MB-ot enged, ami hosszabb tervezésnél elég kényelmetlen:(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#938) petymeg


petymeg
addikt

Ma kimentem reptetni egy nagy nyílt mezőgazdasági területre az Airt, itt már azért jobb volt a vétel. 300 méterig engedtem el, nem mertem tovább. Pedig biztos ment volna még, mert atomstabil volt az adás. Így sem láttam hallottam már, ekkora távolságból. A sport módot is kipróbáltam állat, ahogy "driftelt" a levegőben a kicsike. A játékom közepén megjelent egy telepjáró pár úriemberrel, finoman érdeklődve, hogy mi a bánatot csinálok én ott, ki fia borja vagyok. Megnyugtattam őket, hogy nem hivatal vagyok és nem a parlagfüvet nézem, csupán turista, de jobbnak láttam inkább lépni.
Eddig háromszor voltam reptetni, háromszor jöttek oda, hogy mégis mit művelek. Nem lehet nyugodtan űzni ezt a hobbit, úgy látszik. Pedig abszolúte senki privát szférájába nem mászok bele, csak tájfotókat lövök.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#939) Amarton válasza petymeg (#938) üzenetére


Amarton
tag

Én pont ezek miatt adtam el.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#940) petymeg válasza Amarton (#939) üzenetére


petymeg
addikt

Amúgy nagyon szórakoztató dolog. Repkedni is, meg visszanézni a filmeket.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#941) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Ki milyen tabot/telefont használ, amire megesküszik, hogy annál jobban látható nincs szikrázó napsütésben? Én egy S6 edge-t használok, és amíg automatikusan vissza nem veszi asszem kb 5 perc után a beállított max fényerőt, addig tökéletes, utána meg már közel sem az!!!! Szóval keresem az igazit!!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#942) Sanraith válasza petymeg (#938) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Egyedül voltál? Én mindig haverral, ismerőssel reptetek. Ha többen vagytok, kevésbé bátrak odamenni az idegenek. :) Legalábbis nekem még nem volt hozzájuk szerencsém 4.5 óra repüléssel.

(#943) t72killer válasza Tibcsi68 (#941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én S7 edge-el fogok nekiindulni hamarosan. Az s6-nál nem lehet beállítani, hogy maradjon világos, ha akció van:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#944) Tibcsi68 válasza t72killer (#943) üzenetére


Tibcsi68
tag

Szerintem nem, sajna...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#945) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most csomagoltam ki a kicsikét ( :DD ), látom, kaptam vele egy 16 gigás microSD karit. Ezen van valami (oprendszerféle, stb), vagy kapásból cserélhetem 64gigásra?

(P4Pro)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#946) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megkötöttem a care-t, de őszintén nem vagyok elájulva a kivétellistától, amit a 169EUR-s ár mellett is a vásárlóra zúdítanak:

3. Exclusions/The service does not cover:

1) Lost or partially lost aircraft and accessories. (Blöki lenyelte az egyik propellerét = bukom az egész gépcserét?)
2) Stolen or abandoned aircraft and accessories.
3) Damage caused by flight in unsuitable environments. (tehát hisztizik és beleszáll a tóba, nehezen kihalászom, mégis az én bajom?)
4) The remote controller or any accessories mounted to your aircraft.
5) Deliberate losses.
6) Abrasions and shell damage that do not affect the performance of the aircraft.
7) Direct or indirect losses caused by force majeure. (azaz ha elkapja egy hirtelen forgószél, az én bajom?)
8) Replacement requests out of DJI Care Refresh’s period of validity.
9) Extra fees resulting from technical enhancements or performance improvements.
10) Damage resulting from unauthorized circuit restructuring, or the use of incompatible batteries and charger.
11) Damage resulting from using under-charged or defective batteries. Szuper, tehát az ő drága akksijuk(!) behal 20m magasságban, drónocska pedig 243db-ra hullik/szolidabb esetben nem ér ki a tópartra, akkor a 169EUR/év biztosítás nem ért semmit??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#947) Amarton válasza t72killer (#945) üzenetére


Amarton
tag

Cserélheted.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#948) t72killer válasza Amarton (#947) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R meglesz. Poén, hogy pont olyan sandisk extreme karim van, mint amilyennel adták, cs 64gigásban:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#949) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próbálom életre kelteni az új madarat, de úgy néz ki, az akksi hibernálva van. Mi is a helyes procedúra a felébresztéséhez?

Egy ilyet találtam:

1. Switch on battery - ignore what happens with lights etc. <- oké, meddig kell nyomni a gombot? Míg elalszanak a ledek? (életem első dji cucca...)
2. LEAVE IT ALONE for at least 5 minutes. <- ez menni fog:R
3. Do NOT touch power button - plug into DJI Charger. <- ezis:R
4. LEAVE IT ALONE .. it may be hours before it wakes up ... DON'T TOUCH IT ! <- erről hogy ad hírt? mailt küld a főnöknek, hogy ma egész nap drónosdival foglalkoztam, vagy begyújtja a ledeket?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#950) jozsi252 válasza t72killer (#949) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem az Air-hez elég volt annyi hogy töltőre dugtam.

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.