Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#851) Sanraith válasza petymeg (#850) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Arra jó, hogy ha saját hibádból összetöröd, akkor egy kis összegért cserébe kérdés nélkül küldenek neked egy újat. Azért van rá kevés idő, nehogy a baleset után vedd meg hozzá. A 48 óra leteltével is van lehetőség megvenni, csak sokkal macerásabb, mert valami bizonyító videót csináltatnak veled, hogy még ép-e a drón.

(#852) jozsi252 válasza petymeg (#850) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha a drónt saját hibádból töröd össze akkor az 1 év alatt 2x bizonyos összeg fejében cseréli a DJI neked a gépet. Érdemes mindenképp megvenni, mert vízbe esés esetén is érvényes. Viszont a drónnak mindenképpen meg kell lennie! Mert be kell küldeni a DJI-hoz, de az már csak formaiság.

iPhone 13 Pro Max

(#853) t72killer válasza jozsi252 (#852) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"vízbe esés esetén is érvényes" vs.: "Viszont a drónnak mindenképpen meg kell lennie!" így már nem érdekel annyira. A dunából aligha fogom tudni kihúzni, még ha pl a Balcsiból éppenséggel ki lehet halászni, ha nem süllyed el...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#854) twine válasza t72killer (#849) üzenetére


twine
addikt

"- ezt a v1.0 is tudja,"

Na ez nekem új, :R mert ugye én a sima P4-hez hasonlítottam a cuccot, lévén azt váltotta...

Az élőképnél engem sem nagyon érdekel a felbontás, mert sokkal nagyobb "ellenség" a napsütés komponálás közben :DDD Barátunk és ellenségünk :DDD hiszen napfényben lehet gyönyörű minőségű filmeket lőni, de napfényben meg alig lát valamit az ember....(rendeltem napellenzőt a telefonra,,nagyon kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb a helyzet)

Repülési idő....:
az a +500mAh szerintem "semmit" nem ér....Én legalábbis utálom amikor elkezd sipogni 20%-nál az akis,,,és nem hagyja abba....van amikor hagynom kell addig merülni amig szól hogy haza akar jönni,,,de ezt csak akkor szoktam "cancel"-ezni, ha ott van a közvetlen környezetemben a gép...és ez ritka...
Részemről ezt is "marketing hype"-nak tartom, hogy így elmondhassák elértük a 30perc repülési időt!

4 aksit használtam, kettőt adtam el a régi géppel, most így 3 maradt,,,,muszáj vennem még legalább egyet, mert nagyon hiányzik,,,de valszeg a "kisebbiket" veszem, mert azt általában olcsóbban kapni, és nem használom ki azt a +3-4 percet amit az a +500mAh adhat, mert úgyis előbb rakom le a gépet....
Annyi történt , hogy a régi aksikat, beraktam az új gépbe, frissítette az aksik firmware-jét a gép, és máris haverok lettek...vidáman lehet az 5350-es aksikat is használni!

Pro, és V2.0 Mechanikus zár volt persze, és H265 is, hiszen ugyanaz a kamera....
Nekem a sima P4-hez képest nagy előre lépés a a Pro kamerája,,,bár némileg copatósabb is a nagyobb tudás,,,hiszen az eddigi végtelen fókusz helyett, most "b@szogatnom" kell a fókuszt is :DDD :))
De legalább van mit b@szogatni :D :R

Ocusync-ről valami olyasmiket olvastam eleinte, hogy valszeg akkor jön elő igazán a különbség, ha az ember használja a Dji szemüvegét,,,, (mert igy vezeték nélkül lehet szemüvegezni talán, mig a lightbridge-el nem :F talán,,,,,nem biztos,,de valami ilyesmi rémlik...vagy két szemüveggel,,,,vagy tkm tudja)
Én nem használom....nekem nem kell, nem is fogok venni....elképzelni nem tudom, hogy tapipaddal a fejemen "símogassam"/nyomogassam meló közben a beállításokat....nincs a géppel közben "visual contact....",.....szar ez igy nekem,,,,nem kell DJI szemüveg...
Arra meg ,hogy "On The Air" néha élvezzem a tájat fentről, élmény repülés közben drágának tartom...
Majd utólag élvezem itthon a projektoron :DDD

Zaj..."utohangosítás" :
MIvel a gép amugy sem rögzít hangot,,,,max a streamelt kép mellé tudja telefon mikrofonját bevonnia dologba, (igy lesz hang az átküldött videón) nincs is más lehetőséged....

Talán a földön "alapjáraton" lehet észrevenni azt a kevés decibel csökkentést.....de ahogy megemeled a levegőbe, "üvölt ez ugyanúgy..." :DDD

Ahogy kivettem az eddigi kérdéseidből téged inkább a kamera érdekel,,,az pedig valóban ugyanaz...
Engem a H265 kevésbé érdekelt, mert nem támogatja a a procim a kódolást...
Ha "magamnak" dolgozok, H264....

Idén megrendelésre meg már 4k D-LOG-ot kértek....azt meg főleg "nem tudja" a gépem....(mármint a 4K-t)
Talán majd ha lassan cserélem a masinát, akkor váltok H265-re,,,addig viszont nem használom, míg nem tudom hardveresen gyorsítani :B :B Így marad az 1080/50p H264 magasabb bitratával....

Pro-ról semmi értelme váltani, V.2.0-ra, ez is biztos....
Ha meg ujat vesz az ember,,,,hát eldönti, mik a prioritások, és mi fér bele....
ÉN próbáltam inkábba frissebb tipus felé terelni magam....
Így talán a következő váltásnál is könnyebben eladható a gép,,,stb...

Én pld. a P4-et is akkor vettem amikor épp jött be a pro....meg az advanced,,,,nem érdekelt, dolgozni akartam...
Szerintem ne várj semmire,,,járd körbe a témát mi kell neked, és vásárolj,,,
Várni mindig lehet valami ujdonságot a tech. piacon... :U
Aztán ha megvetted, akkor meg úgyis durván zuhan az ára...és ugyis lesz "egy hónap" múlva jobb...

[ Szerkesztve ]

(#855) jozsi252 válasza t72killer (#853) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen egy folyó már más tészta mint egy tó. De ennek ellenére is érdemes megkötni. Gondolom nem csak víz felett fogsz repkedni, hanem szárazföldön is. Ha meg pont ott ér a baleset akkor foghatod a fejed hogy miért nem kötötted meg. Ha a drón értékét veszed alapul akkor nem nagy összeg, de ha rommá töröd akkor 139 EUR befizetése mellett kapsz egy újat. Amúgy meg maradna egy 500k-s papírnehezéked. Ha törik valami a zuhanás közbe, az tuti hogy a gimbal meg kamera, azoknak meg nem 139EUR az ára.

iPhone 13 Pro Max

(#856) t72killer válasza twine (#854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nekem a sima P4-hez képest nagy előre lépés a a Pro kamerája"

Ez természetesen így van:R, az 1"-os szenzorral, modern kodekkel megérkeztünk az űrkorszakba. Apró gond, hogy lencséből nem fért fényerősebb, minőségibb a P4 Pro-kba, a dpreview-n olvasgatom, hogy érdemes a blendét f/4 környékére levenni.

Igen, nálam a kamerán van a hangsúly, sokáig szemeztem a csereobis rendszerekkel, de az inspire hatalmas, sherpát meg nem bérelek a nyaraláshoz (+bankszámlaügyileg is teljesen más dimenzió, olyan összeg, amit hóttziher, hogy nem mernék a levegőben tartani).

A várakozás kérdés nálam mondjuk úgy néz ki, hogy 90%-ban utazáskor használnám a madarat, és legközelebb jövőre utazunk komolyabb helyre, úgyhogy túlságosan nem sietem el.

#855: jogos, bár nálam a vízi felhasználás teszi ki a repidő zömét majd. Bizonyos szitukban mondjuk vízről is össze lehet szedni, ha csónakból eregetem, nem egy örvénylő hegyi patak fölé, akkor utána lehet menni és ki lehet halászni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#857) jozsi252 válasza t72killer (#856) üzenetére


jozsi252
veterán

Ami hasznos és jó páran használják az a GetterBack nevű kis cucc. Itt van egy kis videó a működéséről, és innen tudod megrendelni. Sajnos most Sold Out elvileg, de én írnék nekik hogy mikortól lesz készleten. Ha mindenképp a vizes kalandokat szereted akkor én megpróbálnám minimalizálni azt hogy a drón elvesszen végleg. Ez a kis szar meg hasznos dolog nagyon.
DJI mavic pro water crash and recovery getterback

iPhone 13 Pro Max

(#858) twine


twine
addikt

Természetesen nem ennyire "fekete és fehér" a dolog ahogy alább vázolni fogom, hiszen érdemes Care-ben gondolkodni (bár én egyikhez sem vettem :B ) és vannak szituációk amikor tényleg jobb lenne, és megúszható volna egy helyzet "aprópénzből" , ha nem lett volna ott a víz a gép alatt....de mindezt félre téve én viccesen ugy szoktam reagálni , ha valaki "aggódik helyettem" a víz felett repülés közben, hogy:

-Egyetlen dolga van egy drónnak.....hogy repülni tudjon....hogy mi van alatta tök mindegy....repüljön,,,,ha ezt nem tudja, akkor b@szthatom :U :B :DDD

Ismétlem,,,nyilván ez nem minden helyzetben igaz.... :R

Más de hasonló téma:

Titeket nem szokott szétb@szni az ideg attól, ha odajön valaki és elkezd "károgni"?

Szerencsére az esetek többségében jóindulatú emberekkel találkozom repülés közben,,,de mostanában feltűnt, hogy 10 emberből 8 tuti valami szerencsétlenséget kezd el mesélni, vagy magyarázni, hogy mit hallott vagy látott drónnal kapcsolatban....és csak AZT!
Mostanában nagyon tele lett ezzel a fülem.... :(((

Utóbbi időben mondani is szoktam, hogy :
-ezt most hagyjuk abba, mert az utasszállítókon sem szokás a pilótáknak, vagy az utastársaknak légi szerencsétlenségekről mesélni felszállás/repülés közben! :(((
Igy aztán átlagban hamar elnézést is kérnek, és abbahagyják....de a tkm ki van hogy 10/8 azzal kezdi, hol esett le, hova akadt fel, kit ütött agyon,,,,,hogy ment tönkre....hogy tűnt el.....

Vagy csak engem tisztelnek meg mostanában a katasztrófa turisták ilyen nagy számban? :W :DDD :DDD

(#857) jozsi252:

HAsznos kis cucc, jópofa :R :R

MIndezt nem elvitatva....azért megmosolyogtatott, ahogy beletekerve a vidóba,épp ott áltam meg ahol öntötte rá a vödör rizst a mavicre :C :Y

Repülne a fszm.(már bocsénat a trágár szóhasználatért) egy úsztatott majd "rizsezett" madárral.....
CSak idő kérdése az oxidáció,,,,aztán először jönnek a logikusan sehova nem tehető anomáliák...késöb valami "baleset".... :U
Eladni meg egy usztatott rizsezett madarat elég tróger dolog szvsz..... :U

Ismétlem,,,,nem a termék hasznosságát vitatom el,,,,csak a "rizsezős " jelent jutatta mindezt eszembe.... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#859) jozsi252 válasza twine (#858) üzenetére


jozsi252
veterán

Még én "terveztem" régebben :D Amúgy nagyon zavaró, főleg mikor repcsiztem akkor ugye a szemed a gépről se veheted le mert utána mire megtalálod hogy hol van már a földbe száll.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#860) twine válasza jozsi252 (#859) üzenetére


twine
addikt

:C :C :R

(#861) t72killer válasza twine (#858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#857: nem rossz, bár akkor inkább valami úszós szivacsot raknék a lábaira, ami mindenképp vízen tartaná, csendes időben akár szárazon is.

Repülni tuti fog, és tuti víz felett is (kb arra venném...), viszont ezzel az "eladja az úsztatott drónt" dologgal beleültetted a bogarat a fülembe, érdekes kérdés, hogy miért is ad el valaki egy high-end drónt úgy, hogy nincs effektíve utódja a piacon (a nagyobb tudású meg 4x annyiba kerül, autóval kell szállítani+sok helyen extra engedély kell hozzá).

"katasztrófaturisták" - na, ahol én repkednék, nem biztos, hogy 5km-en belül található lenne ember, de majd meglássuk;]

#859: :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#862) *Ropi* válasza twine (#858) üzenetére


*Ropi*
félisten

A rizs semmit nem ér. Ilyenkor desztillált vízbe vagy alkoholba kell áztatni, hogy teljesen ellepje (és kiszorítsa belőle a benne lévő vizet, ezzel meggátolva az oxidációt), majd sürgősen a legközelebbi elektronikai szervizbe kell vinni, ahol megfelelően lekezelik ultrahangos tisztítással és infrás hőkamrában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#863) t72killer válasza *Ropi* (#862) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rizsezett gopro-ról hallottam már, de a csóka tudtommal ott is először desztvízben kimosta belőle a tengervizet, utána ment a cuccos a rizseszsákba.

Fürdik a phantom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#864) jozsi252 válasza twine (#858) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze totálisan egyetértek veled, itt a fő cél nem az hogy a drónt megmentsed hanem hogy megkerüljön. Care érvényesítéséhez kell a drón mindenképpen a vizes baleseteknél is, ezért hasznos ez a kis cucc.
Amúgy ha nem lenne care de nem akarok másikat venni akkor sajnos csak az a lehetőség van hogy elrohanok egy szervizbe vele minél előbb ahol szétszedik darabjaira és megtisztítják ultrahangos tisztítóval minden porcikáját alaposan. Nyilván akku az kuka már, de a drónt meg tudod valószínűleg menteni.

iPhone 13 Pro Max

(#865) Geller72


Geller72
veterán

A motorok nem tétel a Phantomnál sem. A nyákot (is) és a géptestet le lehet fóliáztatni és akkor nem lesz gond, ha beleszaladsz az esőbe, vagy ha ködben, magas páratartalmú levegőben repülsz. (Én azért az ilyen szitut kihagyom). A vízbe eséssel az a gond, hogy baromi nagy zárlat lehet, ami megöli a panelt akkor is, ha fóliázva van. Jó esetbe a legtöbbször kibírja, ha nagyon gyorsan kikapod és leveszed az akkut. nekem így fürdött már meg drónom, igaz kicsi, de pont ezért nem fűztem nagy reményeket hozzá - mégis majd másfél évet repült még, pedig vagy 3 percet víz alatt volt, "áram alatt". De a szomszéd farkaskutyájával nem akartam ujjat húzni, mire kijött a szomszéd, megfogta átugortam, kivettem a hordóból, elég sok idő eltelt. Ott világítottak a ledek a hordó alján. :D. Az akku kuka lett, a gép - mint említettem még sokáig ment, aztán azért megadta magát. :D.

A víz felett amúgy is ésszel repülünk, kikacsolt szenzorokkal. Sajna, az Airnél nem lehet kikapcsolni az alsó szenzorokat. :/

Idéztem:

"Víz feletti repülés:
Ha víz felett tervezünk közvetlenül repülni 1-2 méter magasságban, akkor érdemes kikapcsolni a VPS (Vision Position System) rendszert. Ezek az alsó szenzorok, amik a drón alatti felület textúráját figyeli vizuálisan és ultrahangos megoldással, hogy jobban tudja magát tartani a talajhoz képest ha már közel van hozzá. Ezzel pontosabban be tudja magának lőni a talaj közeli távolságot, mintsem a barométerrel. Ha ez az alatta levő felület túlságosan homogén vagy tükröződik vagy ritmikusan változik, az megzavarhatja a pontos mérésben, emiatt téves magasságot határozhat meg és süllyedhet annyit a drón, hogy az már a vízben köt ki. Vízfelület esetében ez akkor léphet fel, ha tükörsima a víz felülete, a napsugarak pont úgy verődnek vissza, hogy az “elvakítja” a szenzort, vagy éppen az aprólékos kis hullámfelületek zavarják meg az optikai szenzort. Az ultrahangos jelek is máshogyan verődnek vissza a vízfelületről, mint pl. a föld felületéről. Beltéri reptetésnél ilyen problémákat szoktak még okozni a szőnyegek, amik elnyelik az ultrahangos jeleket, így azok nem tudnak visszaverődni. De problémát tud okozni egy fényes csempefelület is. Ha ilyen felületek felett repülünk akár kültérben, akár beltérben, inkább kapcsoljuk ki az applikáción kerresztül a VPS szenzorokat és óvatosan repüljünk, tartsuk a magasságunkat. A VPS szenzorra 2 méter felett már nem hagyatkozik a drón. Ha 2 méternél magasabban repülünk az ilyen felületek felett, akkor nem szükséges a szenzorokat kikapcsolni."

--Forrás--

(#866) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Nincs ötlet mi lehet a baj?
[link]
96%-os akku.Előtte fel volt töltve.Ki-be kapcsoltan kb. 4x aztán már csak ezt produkálja,előtte 20perceket repültem vele...

(#867) petymeg


petymeg
addikt

Nagyon úgy fest, hogy erről a Care Refreshről lemaradok. Ugyanis 2 nap mire hozzá tudok jutni hazai forrásból is, a dji shop-ból is postázni akarnak valamit hozzá. Azt gondoltam, megadom a serialt, fizetek és kész. El se tudom képzelni mit akarnak postán küldeni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#868) martinkeet válasza petymeg (#867) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Egy dobozka benne egy plasztikkártyával, amivel a beazonosítás történik baj esetén...ha jól emlékszek.

(#869) petymeg válasza martinkeet (#868) üzenetére


petymeg
addikt

De az aktiváláshoz a kódot e-mailben küldik azonnal, vagy postázzák, vagy hogy működik? Erre nem találok leírást.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#870) martinkeet válasza petymeg (#869) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Aktiválás
A kártyán lévő sorozatszámmal, és kóddal aktiválod online felületen.
Persze szükséges az aircraft sorozatszáma is.

[ Szerkesztve ]

(#871) petymeg válasza martinkeet (#870) üzenetére


petymeg
addikt

Ez a baj. Mire ideér az a nyamvadt kártya legalább 2 nap (ha magyar shopban veszem) Ha közvetlen a dji-től, Kínából, akkor meg ki tudja mennyi idő. Így nem lehet 48 órán belül aktiválni. Tegnap délután regisztráltam a gépet.
Egyszerűbb lenne, ha küldenének kódot e-mailben. Vagy serial megadásával egyből hozzárendelnék. Miért kell kártya küldözgetéssel, meg kódok beírogatásával vesződni?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#872) jozsi252 válasza petymeg (#869) üzenetére


jozsi252
veterán

DJI oldaláról rendelsz Care-t, akkor bekéri egyből a S/N-t. Nem hiszem hogy te fogsz bármit is kapni, a szerződést mail útján küldik meg, a Care meg egyből élni fog. Ha a DJI oldalán kiválasztod régiónak Hungary-t, megkeresed a Service menüponton belül saját drónod, rámész arra hogy Shop Now és egyből kéri a drón szériaszámát. Szóval úgy gondolom hogy egyből aktiválva lesz a Care neked! ;)

Legalábbis nekem úgy tűnik hogy így működik ha a DJI oldaláról vásárolt Care. Ők sem hülyék, tudják hogy xy országból nem fog megérkezni a Care 48 órán belül. Szóval csak így van ahogy írom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#873) usergefi válasza jozsi252 (#872) üzenetére


usergefi
kezdő

Ez pontosan így van. Ha jól emlékszem, amikor megérkezik a gép és először bekapcsolod, akkor fel is ajánlja a GO 4 app, hogy vegyél hozzá Care Refresh-t. Ott megadod a gép sorszámát, fizetsz és egyből biztosítva is vagy. Nem küldenek semmit sem, online megy az egész.

Ha kicsúsztál a gép aktiválásától számított 48 órából, akkor is lehet, csak akkor már fényképeket kell küldeni a gépről, hogy teljesen egyben van és egyéni elbírálás alapján jeleznek vissza, hogy megveheted-e hozzá, vagy sem. Legalábbis kb egy éve így volt.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#874) jozsi252 válasza usergefi (#873) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen így van, 48 óra után egy hosszú procedúra kell ahhoz hogy a Care éljen a drónra. Konkrétan minden szart meg kell mutatni hogy működik. Ezért érdemes aktiválás után azzal folytatni hogy a Care-t beaktiválod hogy le legyen tudva.

iPhone 13 Pro Max

(#875) t72killer válasza usergefi (#873) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használt gépezetben gondolkodom, vajon egy fél-egyéves gépnél is beveszik a programba, ha minden műkszik?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#876) twine válasza t72killer (#875) üzenetére


twine
addikt

Szinte biztos hogy nem!

Használt gépre legjobb tudomásom szerint nem lehet care-t "kötni"!

"viszont ezzel az "eladja az úsztatott drónt" dologgal beleültetted a bogarat a fülembe, érdekes kérdés, hogy miért is ad el valaki egy high-end drónt úgy, hogy nincs effektíve utódja a piacon"

Nem akartam, elnézést.... :B :R

Természetes, hogy használt eszköz vásárlásnál az ember mindig "fél" az átb@szástól...
én is ilyen vagyok, sőt talán az átlagtól jobban körültekintőbb vagyok,,,legye az bármi....DE!

Saját példámból is azt tudom mondani,,,a P4-et a piac legolcsóbbjaként adtam fel hirdetésbe, és semmi álltalam tudott baja/hibája nem volt...
Egyszerűen csak eladni szerettem volna, nem pedig hírdetgetni hónapokig!
Elmondta a vevőm, hogy ugy jött, hogy alkudni akart még abból is, de mikor látta/érezte milyen eladó vagyok, meggondolta magát...Nem találta értelmét...Így a+1aksit is kifizette, mert emberi áron adtam, én pedig mellé raktam még neki az ND4-ND8 szűrőket ajiba...MOndtam hogy a CPL-t megtartanám, mert én meg azt használom többségében....aztán mikor kiderült számomra, hogy a P4pro-ra nem jó a szűrőm, felhívtam, megkérdeztem a címét, és a CPL.t meg a szűrő tartó dobozt is megkapta ajándékba....
Ezzel nem magamat fényezve,,,csak mondom, van amikor a vevő, és az eladó is megtalálja amit keres!

Hiszem hogy van az a "kategória" aki megveszi, kiderül, hogy valóban nem tudja használni, mert nincs ideje(mint én a racer settel) vagy nem tud belőle pénzt csinálni pedig azért vette stb.... ezért adja el!
Itt embere válogatja, mennyi bukót hajlandó beáldozni,,,ismerek olyan embereket, akiknek kevésbé számit,,,de annyira viszont 7sidó hogy ne álljon a polcon,,,ezért jelentősebb bukóval is hajlandó megválni egy egy nagyobb értékű cucctól...

Szóval csak azt akarom mondani, nem minden használt drón esett, úszott, pusztult a piacon.....szerintem...

Ugyanakkor valóban körbe kell nézni, mert láttam én is a piacon pár "kupecet" ahol relative nagyon olcsón lehet kapni, olyan "csak kipróbált,"meg "bemutató" gépeket.....hogy túl szép hogy igaz legyen...ha pedig túl szép, az valszeg nem is igaz.....
szerintem a realitásokat kell keresni a piacon is...

Én pld elmondtam a vevőnek, hogy eladhatnám neki 12xrepült gépnek az enyémet, emrt olyan állapotban van, és az uj aksimban ennyi ciklus van!....Nem fogok hazudozni,,,,ott az első aksim 90+ciklussal is,,,meg a másik 2 aksi, tkm tudja mennyivel.....de a gép hibátlan....
Vagy.....menjen és vegye meg a "csak kipróbált gépet" ami csak 12 x járt a levegőben....közel egy évesen,mert már csak 3 hónap gari van rá.....persze :U

Szóval járd körbe rendesen,,,de a használt piac sem az ördögtől való....szerintem :U :B

Persze nyílván megnyugtatóbb érzés, hogy minden percét ismered a gépednek....
Ezt már majd te eldöntöd.... ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#877) Teréz Atya válasza jozsi252 (#859) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Részer edisön:
- Igen, ez egy drón
- Igen, magam építettem
- Ez nem az az ócsó fajta, ilyennel versenyeznek vagy műrepülnek
- Drone Racing League az Eurosporton
- Nem, nem leskedek vele cicis néniket
- Ez 150-et megy és 2 sec alatt van százon
- Fák között 100m, nyílt terepen 500m
- Bokorugrásnál 3 perc, nyélgázon 1,5
- Azért van nálam tíz akku

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#878) twine válasza Teréz Atya (#877) üzenetére


twine
addikt

:C :C
És mind igaz........tényleg ugyanazok a standard kérdések, mindig, mindenhol..... :DDD

(#879) t72killer válasza twine (#876) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a gondolatokat:). Használt lesz, mert alku nélkül is komoly az árelőny az új gépekhez képest. Utánanézek, mennyire bonyi "felnyitni a motorháztetőt": az elektronikára ránézve egy perc alatt meg tudom, mondani, hogy fürdették-e, van-e valami belső sérülés...

Amúgy én a németajkú piacon mozgok, alapvetően 2féle hirdetést látok: egy, aki bolti áron hirdeti a 2éves, ezerórát repült madarát leharcolt akksikkal "merthát 2000EUR-ért vette anno", a normálisabbak viszont értelmes, 30% körüli kedvezménnyel adják a 4-6 hónapot futott, garis drónjukat.

Alternatív lehetőségként gondolkodtam az olcsóbb P4 Advanced-en, de sztem kell nekem az az 5.8GHz-es kommunikáció, nem szeretném, ha a környező wifi-jelek bezavarnának a vezérlésbe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#880) Teréz Atya válasza t72killer (#863) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A vadbaromja telibe fújja a kábelokat akril alapú szigetelővel? :D
De az ESC alját nem fújja be, minek azt! :D

Én Starbrite folyékony taknyot, aka folyékony szigetelőt használok a racerekre. Egy gépemet nem kentem le, hát nem pont az esett a vízbe. Az elektronika nagy része kezelés után működött, aztán füstölt el. A vízkár márcsak ilyen. :/
BTW egyedül a mocikat nem kell félteni a víztől, azokat simán ki lehet mosni. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#881) twine


twine
addikt

Két érdekes videó a vizes témában:

AZ egyikbe épp a napokban futottam bele....
Eső védelem
:U
Személyes véleményem, és közel sem biztos hogy igazam van....én szkeptikus vagyok az ilyesmikkel kapcsolatban....valahogy úgy vagyok vele, egyszerűen nem erre találták ki ezt a gépet,hogy vízben esőben csapassuk vele....
De nyilván a pénztárcám is mondatja ezt velem,hiszen ha tele lennék mocskosul, valszeg én is lesz@rnám,,,,és könnyebben kísérletezgetnék....

A másik ez a
WaterStrider

Ez nekem nagyon tetszik, mint "gyári" megoldás, a felkötözött habszivacsok helyett...kulturáltnak néz ki...
DE hiáa tetszik,,venni biztos nem fogk....viszont jópofa :R

(#882) t72killer válasza twine (#881) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a waterstrider Szuper! Stabil, rugalmas, enyhén hullámzó vízen is megtartja a madarat. Két dolog nem tetszik:első a -90foknál (kamera alatt) lévő átkötőelem! Ez a felülnézeti képezést-videózást, ami a drónok fő attrakciója nekem, ellehetetleníti. A másik meg az ára (140$+posta+vám...) mégse lesz instabuy, inkább összeütök egy hasonlót itthon, tizedéből - ráadásul olyat, ahol a két oldal közötti merevítés valahol a lábak hátsó oldalánál lesz, így nem zavarja a felülnézeti filmezést.

A "wetsuit"-ról meg túl keveset tudni, így nekem zsákbamacska...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#883) petymeg válasza usergefi (#873) üzenetére


petymeg
addikt

Megoldva. Magyar webshopban vettem a myactioncamera-n, fél 11-kor utaltam, 11-re már aktiválva volt a géphez a Care.

Más:
Szerintetek van értelme a DOE tagságnak? A felelőségbiztosítást mindenki egyénileg intézte? Ezen az egyesületen keresztül mintha egyszerűbb lenne.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#884) dronosroli


dronosroli
újonc

Sziasztok,
P3P-hez új akksit (eredetit, nem BG-ről másolatot) hol érdemes venni EU-n belül (vagy vámmentesen)?
Ha lassan is jön, nem baj, inkább az a lényeg, hogy eredeti legyen (meg olcsó :) )
Köszi ha van ötletetek :)

http://dronosroli.hu

(#885) usergefi válasza petymeg (#883) üzenetére


usergefi
kezdő

Szerintem van, az éves díj sem fog földhöz vágni. Cserébe a biztosítást rajtuk keresztül kapod, nem kell neked rohangálni, illetve kapsz egy tagsági kártyát is. Továbbá bármilyen kérdésem volt edddig egy napon belül válaszoltak telefonon, vagy e-mailben. A légtér ügyintézésben is nagyon segítőkészek.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#886) Sanraith válasza petymeg (#883) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Amint lesz olyan szabályozás, amit hobbieszközökre, és nem utasszállító légi járművekre terveztek, el fogok gondolkodni rajta. Addig feleslegesnek tartom.

(#887) jozsi252


jozsi252
veterán

Közben ma beszálltam én is a topicba egy Mavic Air-el. :B Még az első repülés előtt megkötöttem a Care-t, fő a biztonság! Illetve első felszállás előtt egy iránytű meg IMU kalibrálást is csináltam. Azt kell hogy mondjam nagyon frankó ez a kamera, nagyon szép képet is csinál meg ugyanúgy videót is. A sima verziót vettem csak, veszek még hozzá akkut aztán az nekem bőven elég lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#888) twine válasza jozsi252 (#887) üzenetére


twine
addikt

Gratulálok,,, balesetmentes repülést ;)

[ Szerkesztve ]

(#889) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben papíron beszálltam a klubba énis: végülis egy új P4P "obszidiánra" esett a döntés, és care-t is intézek hozzá. Kedden hozzák, addig tűkön ülök ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#890) Geller72 válasza t72killer (#889) üzenetére


Geller72
veterán

És mennyivel lett volna drágább egy P4P V2.0? Mert én személy szerint ha újat vettem volna, akkor azt venném. A v2.0 kb. 525k induló árban, a P4P obsidian meg 500k. :U De persze a te dolgod. :R.

(#891) t72killer válasza Geller72 (#890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

400€ a konkrét esetben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#892) jozsi252 válasza twine (#888) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Veszek hozzá egy ilyen telefon tartót, mert a gyári megoldásba nem jó a telefonom tokkal együtt. (i8 Plus)
https://www.djiars.hu/termek/mavic-pad-holder-tablagep-rogzito-konzol-a-taviranyitora

iPhone 13 Pro Max

(#893) t72killer válasza t72killer (#891) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(Nagyakció volt egy olyan boltban, ahol a v2.0 drága és a sima alapon jó árú, 1200eur volt csak a végösszeg)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#894) Geller72 válasza t72killer (#893) üzenetére


Geller72
veterán

Azt hittem, Mo.-i árakkal számoltál. A kinti az más. :D .

(#895) twine válasza t72killer (#889) üzenetére


twine
addikt

Csak ismételni tudom magam! :D ;)

Tőlem kicsit távol áll a fekete.....mert bennem van a berögződés, hogy fekete, az "szívja a napot/hőt" melegszik....ésatkmtuddja.... :B :U
Ugyanakkor hiszem, hogy nem hülyék ülnek a DJI mérnökei között,,,ráadásul többször olvastam már "kufodi" oldalakon is a fehér reflexióját napsütésben, amit fekete proppal tudtak csökkenteni....

Így ez a "távozz tőlem fekete drón" marad a saját mumusom.... :B :DDD

Jó repülést.....

És csak ismételni tudom Gellert!
Lépésről lépésre érdemes haladni,,megismerni a gépet , a határait...

Lehet ezt a dolgot bagatelizálni, mint ahogyan sokszor "le is nézik" sokan a DJi gépeit, mert egy óvodás is tudja irányítani....

Szerintem meg pont ebben rejlik a veszélye....
Lehet, hogy "70%-ban" egyszerű mint a faék, és segít, mert egy helyben marad, és el is engedheted a kontrollert....meg vannak szenzorai,,,meg "majdnem autonóm rendszer"....
De ez is csak egy gép,,,,,és marad mondjuk 30% amikor beleszól bármi a repülésbe....
Na akkor nem örülnék ha egy óvodás irányítaná a közel 1,5kg-os, "félmilliós" gépet..... :U

Uh. érdemes mindent elolvasni,,,videókat nézni,,,,és valóban lépésről lépésre közelebb kerülni a géphez....

Nekem pld. nagyon nagy élmény volt szélben gyakorolni,,,hozzászokni, hogyan és mennyire tudja lökdösni...mit kell csinálni,,,,az RTH,,,,,aztán amikor először élesben elvesztettem a jelet a géppel,,,,izzadás, görcsölés, majd visszajön az élőkép, és ismét átveheted az irányítást....

Nekem pld megvannak magam szabályai.....Rally-n is ugye az aksi idő az isten,,,,sokszor ki kell kapcsolnom a gépet....De amig én bekapcsolás után nem kapok GPS fiX-et,,,az első egy évben pld. én nem voltam hajlandó levegőbe emelni a gépet...
JObb a békesség, jobb szerettem tudni biztosan , hogy copó esetén ő tuti oda fog vissza jönni ahonnan felszállt....
Aztán volt durva szélben amikor a Phantomot is majdnem elvitte a picsába a vihar.....ha nem lett volna előzetesen szeles tapasztalatom, lehet nem lett volna mit eladnom most legutóbb.....
De volt.....
Szóval Ha elfogadod, az én javaslatom is az, hogy ne csapj egyből a lecsóba....csak szép fokozatosan ismerkedj a géppel....
Jó gép lesz alattad....de ez is csak egy gép, aminek bármikor lehet nyűgje...ezt szerintem nem szabad elfelejteni...

Saját hibám, amit lehet hogy szégyen bevallani, de eleinte én pld. sokszor megfeledkeztem a maps nézetről, és indult majdnem a pánik,hogy akkor most merre is vagyok arcal.....(nyilván ezt tőlem jelentősebb távolságra) :B :U :B
Pedig ott az a kva. maps....
sok gyakorlat után már egy vitorlás verseny sem okoz gondot....pedig
ott a víz fölött sok "egyforma" vitorlás között tényleg nem tudja az ember "merre van arccal"....

Szóval először szélcsendben,,,,aztán kis szélben,, aztán nézd meg zúzósabb szélben.....(persze mondjuk egy mezőn vagy focipályán)

aztán aztán aztán....
Nagy élmény,,,,,sok nyugodt levegőben töltött órát ;)

(#896) t72killer válasza twine (#895) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a jótanácsokat!

Fekete: sztem vagány+nemmellesleg olcsóbb volt kb 50EUR-val a fehérnél.

Gyakorlás: abszolúte:R. Elsőnek keresek valami puha füves mezőt, amin nem sérül, ha lezúg + az aerobatikát 5m-nél alacsonyabban kezdem betanulni. És persze videók, szimulátor, stb:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#897) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár érdekes gondolat az aftermarket akksikról.

Használ valaki ilyet repülési v egyéb célokra? A főakksi kímélése jól hangzik, bár nagyságrendileg nem olcsóbbak ezek az eredeti akksiknál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#898) d.tiborz válasza t72killer (#897) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Megéri kockáztatni pár ezer Ft-ér egy félmillás gépet? (pár euróér 1400-at?)

(#899) t72killer válasza d.tiborz (#898) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kockáztatni természetesen nem. Viszont a linkelt topik arról szólt, hogy van egy csomó nem-repülős feladat, ami szintén akksit igényel, ha van valami akksiféle harmad-negyedáron, az jó lehetne erre. Viszont nemigazán látok a piacon ilyen akksikat, banggood-gearbest-ebay egyikén se láttam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#900) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, ha már akksi: jó autós töltőt tudtok ajánlani, ami 2 akksit is tud egyszerre tölteni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.