Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#201) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Létezik, hogy nem létezik eredeti gyári nd sor Mavic Air-hez? (A dji.com-on nem találok, csak amazonon találtam egyet, aminél nem egyértelmű, hogy eredeti vagy sem... az összes többi, amit találok, 3rd party)

nnna, nem tudom beszúrni az amazonos linket, mobilról írok... ott annyit ír, hogy DJI CP.PT.00000202.01
ez lenne az eredeti DJI nd? Huszonpárezer Ft 3db, nincs semmi dji logó a szűrőn.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#202) Alabástrom válasza Alabástrom (#201) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Most kerültem gépközelbe...
Tehát ez itt eredeti DJI nd sor?
Esetleg van valami valami más, olcsóbb, de jó minőségű darab? (ekkora üvegekért ez az ár kész vicc)
Előre is köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#203) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, ha jól emlékszem XDead beszélt régebben a DJI Care-re. Van nálam egy kibontott de még be nem kapcsolt Spark, és arra szeretnék Caret, viszont képbe kéne hoznotok a kondíciókat illetően, a gép Gearbestes. Mivel ázsiai régiós, ahhoz hogy legyen garanciám a gépre , vennem kell Caret. Ha jól értem, a Care a normális garancia idejét fedi le, vagyis ha nem szándékosan esem be vele egy gyárkéménybe vagy öntöm le benzinnel és gyújtom fel, akkor a DJI megtéríti a költségeket.

A kérdésem az, hogy a biztosítás szó fogalomkörét kimeríti-e a Care? Tehát pl. balesetben sérül a drón és nem garanciális a javítás? Az oldal szerint kétszer cserélik a gépet egy éven belül, csak az nem teljesen tisztázott, hogy milyen esetekben?

Vagy jogilag ez csak a garanciális hibákból eredő - dead on arrival, műszaki hiba miatt leesik és nem tudják rám verni - károkért térít?

Megvárom a választ, addig nem kapcsolom be a gépet (meg úgyis esik az eső:D)

Áhh megvan a 145#-nél a lényeg, jól emlékeztem:D Erről is kéne írnom egy cikket, ha már úgyis veszek.

Biztit nem kínál a DJI?:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#204) Amarton válasza Alabástrom (#202) üzenetére


Amarton
tag

Engem is érdekelne jó áron szűrő.
Én pont ma kapaszkodtam bele a gimball-ba, hogy lecsavarjam a szűrő helyét.
Hát nem mondom, hogy nem próbáltam meg kb. 12-szer, mire sikerült lecsavarni.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#205) Alabástrom válasza Amarton (#204) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mielőtt bevásárolsz nd sort, érdemes utánaolvasni a szoftveres utólagos motion-blur-nek (pl: ReelSmart Motion Blur). Nekem a "videó dslr-el" topicban ajánlották, állítólag jó eredményt ad, csak baromi lassú és a bokeh-nél hibázik. De drónnál nem nagyon van bokeh... ellenben nd szűrőt cserélni elég nagy szívás repülés közben. :D

Egyébként a topiclakók körében van ilyen jellegű tapasztalat Mavic footage utólagos mosásával? Jó eredményt ad? (Ha a bokeh-nél hibázik, akkor el tudom képzelni, hogy a Mavicok lágyabb felvételeinél is... :( )

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#206) Amarton válasza Alabástrom (#205) üzenetére


Amarton
tag

Én jobban hiszek a HW-es dolgokban, mint a SW-esben.
Pl. Okostelefonok SW-es DOF-ja ezért véleményes, mint egy full frame fényképezőgép tág rekesszel.
Van ez a program Macbook-ra is? Én FinalCut-ban vágok.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#207) gonger válasza Alabástrom (#202) üzenetére


gonger
senior tag

Polarpro, gopro esetében teljesen jól bevált. Én Sparkhoz gondolkodom ND szűrő készletben(ugyanolyan áron van,mint a Mavichoz. Azt gondolom, hogy ez a 3-as pack egy átlag felhasználó igényeit lefedi, nálam kb. ez a lélektani határ amit meg is ér.

[ Szerkesztve ]

(#208) Amarton válasza gonger (#207) üzenetére


Amarton
tag

Ez konkrétan Mavic Pro-hoz van. Szerintem a polar szűrőknek nem sok haszna van.
Az ND szűrőből két darab az nem sok.
Ebayen láttam JSR szűrőket.
ND4, ND8, ND16: 5000Ft. Ugyan ennél az eladónál lehet venni 2000Ft-ért ND32-t.
7000Ft-ból négy szűrő nem rossz.
Ezekből lehet vásárolok. Ha bejön, akkor kersek ND64-et csak fotózásra.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#209) Skimaster


Skimaster
senior tag

Üdv!Mavic air-el valakinek van személyes tapasztalata,véleménye?Nemsokára érkezik az enyém,ezért mindenre kíváncsi vagyok.Köszi! :R

(#210) Amarton válasza Skimaster (#209) üzenetére


Amarton
tag

Nekem van.
Van előnye és hátránya is. Összességében szerintem nagyon jó drón.
Ajánlott átrakni FCC módra, hogy ne legyen gond a hatótávval.
Én nem tudom olyan messzire küldeni, hogy a jelet eldobja, mert vissza kell fordulni, hogy ne merüljön le az akksi.
17-18 percet tud repülni és akkor az akksiban még marad kb. 20%
Jel vesztés akkor fordulhat elő, ha valami árnyékol (épület, domb stb.) A felszállást úgy kell megválasztani, hogy ne legyen akadály az útjában.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#211) Skimaster válasza Amarton (#210) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi!Volt már Phantom 3 és Spark a birtokomban,az alap dolgokkal tisztában vagyok.Itthoni teszteket néztem,ahol 1000 m-t elment,az nekem elég.Te magad raktad át FCC módba?Sima verziót vettem,egy haveromtól veszek egy plusz akkut,mert neki 3 van a fly more combóban,de nem kell neki annyi.

(#212) Amarton válasza Skimaster (#211) üzenetére


Amarton
tag

Én. Kell hozzá egy Androidos kütyü vagy egy Macbook.
Én IPhone-al használom FCC módban.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#213) Geller72 válasza Amarton (#142) üzenetére


Geller72
veterán

..ezzel a teszttel mi a helyzet? :U

(#214) Amarton válasza Geller72 (#213) üzenetére


Amarton
tag

3.5km-t volt házak között.
Valamikor tavasszal kimegyek a Hortobágyra.
Ott nem kell félni, hogy valakire ráesik.
Ott fogom kipróbálni és azt fel is rakom a YouTube-ra.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#215) Geller72 válasza Amarton (#214) üzenetére


Geller72
veterán

Melyik fake gps progit használtad? Én kb a 250. kilistázottnál elbizonytalanodtam az áruházban.. :U :D

(#216) Jackal2


Jackal2
senior tag

Megrepültem az előbb a DJI Sparkot, ez fantasztikus. Értem már, miért vannak ennyire belebu*ulva az emberek. Főleg úgy, hogy én végigjártam a szamárlétrát nagyjából 70-80 géppel, ez mindent überel.

Nem mondom, drága mint a disznó, de király nagyon. Mondjuk a racereimet nem adnám érte oda, de azért ez rendesen össze lett rakva, meg nagyon minőségi feelinget kelt, az 100%.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#217) Amarton válasza Jackal2 (#216) üzenetére


Amarton
tag

Fake GPS Location - Floater
Az Androidos eszközt developer módba kell rakni. Utána a developer menübe belépve ki lehet választani, hogy a beépített GPS-t használja vagy az applikációt. Itt ki lehet választani a Floater-t és ahová az be van állítva, az lesz a GPS pozíció.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#218) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Miért jobb kábellel összekötni a telefont a távirányítóval? Sparkról van szó, amit samsunggal használok.

(#219) Amarton válasza qpakcovboy (#218) üzenetére


Amarton
tag

Az új firmware frissítés óta nem jobb.
Régen az volt az oka, hogy kisebb volt a lag kábellel és a telefon WiFi nem zavart be a távirányító jelébe.
A telefont át lehetett kapcsolni repülő módba.
Ez mára eltűnt. Kábel nélkül kisebb a lag.
Ha továbbra is valaki repülő üzemmódban akarja használni, akkor kell a kábel.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#220) qpakcovboy válasza Amarton (#219) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi a választ. :R

Spark lett végül. Szerintem tökéletes kezdő drón. Annyi bajom van vele, hogy a távirányítót van hogy többször kell bekapcsolni, mett nem látja a wifit.

(#221) Amarton válasza qpakcovboy (#220) üzenetére


Amarton
tag

Nekem nem volt vele ilyen jellegű gondom.
Próbáld meg újra linkelni.
A Sparkon is sokat segít az FCC mód.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#222) qpakcovboy válasza Amarton (#221) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az nem jár garancia vesztéssel? A következő beruházás egy 4k-s tv lesz, aztán veszek egy airt.

(#223) Jackal2 válasza Amarton (#217) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszi, bár nem én kérdeztem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#224) Geller72 válasza Jackal2 (#223) üzenetére


Geller72
veterán

Értjük akkor is. :R ;).

(#225) Amarton válasza qpakcovboy (#222) üzenetére


Amarton
tag

Nem tudom, nem hinném.
Minden indulásnál nyomni kell egy Cancel-t, hogy FCC módban maradjon.
Ha véletlenül valaki rányom az OK gombra, akkor vissza áll CE módba.
Ha pedig se kép se hang a drónnal, akkor garancia esetén még lehet azt mondani, hogy USA-ban volt használva utoljára és így maradt.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#226) qpakcovboy válasza Amarton (#221) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Még egy kérdés felmerült. Az fcc módban a videó jele is erősebb? Tegnap bontogattam a szárnyait először komolyabban. 120 méter magasságból már nem jött a kép, illetve 350 méter távolság utan sem. Mindez külvárosi környezetben.

A másik téma a care.
A hosszú hétvége miatt szombaton vettem meg a gépet, de ahol vettem ott nem volt készleten care biztosítás. Mondom az eladónak, hogy no para majd azt elintézem a jővő héten. Erre közölte ezt a 48 órás dolgot. Ennek ellenére elhoztam. Az aktiválásnál az app felajánlotta, hogy vegyem meg a szolgáltatást, ezért nem haboztam. Kifizetést követően 10 percen belül jött is a mail, hogy el van intézve a dolog. Ügyintézés szwmpomtjából szerintem ez volt a legegyszerűbb.

(#227) Amarton válasza qpakcovboy (#226) üzenetére


Amarton
tag

Természetesen!

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#228) Jackal2 válasza qpakcovboy (#226) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, ezek szerint pont ugyanabban a stádiumban vagyunk a géppel kapcsolatban. Én tegnap vettem rá a Caret, de számomra még mindig nem teljesen tiszta hogy ez csak garancia vagy van egy biztosítás része is.

Én 300 méterre mentem el, jó rálátási viszonyok között, ott még nem akadt a kép. Én egy Xiaomi Redmi Note 4-gyel használom, de sajna a fényereje nem elég nappali körülmények között. Viszont 30 méternél magasabbra nem mentem, mert nem láttam az értelmét, plusz eléggé fújt is a szél.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#229) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Igen a szelet nehezen viseli. Én Samsung s7-el használom, de már rendeltem hozzá egy tablet tartót. Ha javul a videó jele és a kép is nagyobb, akkor egy darabig el leszek a spark-al.

(#230) Skimaster válasza qpakcovboy (#229) üzenetére


Skimaster
senior tag

Jó a Spark én nagyon szerettem és a sport módban még bohóckodni is lehet vele.Engem nem zavart a 2 tengelyes gimbal és a videó minősége is teljesen jó.Én csak azért vettem Air-t,mert volt rá pénzem,meg az egy-két újdonság vonzott....

(#231) twine válasza Jackal2 (#216) üzenetére


twine
addikt

Engedd meg, hogy a saját hozzászólásoddal reagáljak a másik topicból! :P :D

Nagyjából ugyanaz történik velünk, csak "pepitában"...(Azzal a különbséggel, hogy te azért nem kezdőként tapasztalod a gépet mint én a racert)
De látom tetszik a "DJI érzés" ;) :D
Így vagyok vele én is mióta megvettem a gépet...

A racer meg most valami, teljesen új....Én ugye sokszor mondtam, mennyire komlyan veszem a Phantomot, és a repülést...
Így az első időkben azért volt "izgalom" a Phantommal is amíg össze nem szoktunk...
És bér tudtam, de most meg is tapasztaltam mennyire más a Racer...az valami őrület, hogy egy kövér gázra egy mp alatt van fent "a holdon...." :C Duuurva...
Ha eddig azt mondtam a Phantomra oda kellet figyelnem repülés közben, akkor erre a kis méregzsák zümire nem is tudom mit mondjak...
A héten szeretné szemüveggel is kipróbálni...eddig még nem "mertem".... :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#232) Jackal2 válasza twine (#231) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, de szerencsére nálam objektív okai vannak, miért nem fogok ennél nagyobb DJI-t venni (mondom most, de majd a fejemre lehet olvasni a dolgokat később:D).

Szóval én több okból szerváltam be egy Sparkot:
- hülyén néz ki bloggerként, hogy nem tulajdonlok DJI terméket, aminek az oka anyagi, nem azért, mert ne szerettem volna (sajna, nem vagyok Casey Neistat, aki beleeshet a tengerbe egy 1500 dolláros P4 Pro-val, akkor is kap másikat, mert én egyet sem kapok :D)
- érdekelt, hogy mi fogja meg az embereket benne, mert valami oka mindig van
- szeretném elvinni túrázni, ehhez viszont minden más nagy
- ki akarom egyedül taposni azt az utat, ami a tapasztaláshoz vezet. Ezért vettem 70 EUR-ért DJI Caret, ok, pénz, meg fáj, de ha nem csinálom meg, akkor csak prédikáció, amit írok nem?

Mondom ezeket úgy, hogy repültem P3-mal, meg P4-gyel is, és a bajom ugyanaz, ami anno az XK X380-nak volt: rohadt kényelmetlen vele bárhova elmenni, mert nagy, ezért is adtam el anno. Aki vidéken lakik, az ki tudja ezt aknázni, de én a város közepén nem. Nem csináltam vele semmit, párszor repültem vele és kész. De hogy egy Kék Túrára el nem vinném, az 100%. Ellenben a Spark erre tök jó, elmentem vele 300 méterre, volt élőkép, egy szép tisztáson ez bőven elég, vagy felvenni vele valami érdekes sziklát, na arra is. Három akksit tölt a töltője, ez pont elég, 3x 12-13 perc. Aki repült már nagy géppel (pl. 600-as Hexa) az tudja, hogy egy merő unalom, mire lemerül, ha nincs mit felvenni. Így meg legalább van mit:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#233) Alabástrom válasza Amarton (#206) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, van FinalCut verziója is.

Igen, vannak dolgok, amiket nem érdemes szoftveresen eröltetni, viszont vannak, amiket sokkal egyszerűbben, adott esetben akár még jobban is lehet szoftveresen megoldani.
Egy fix blendés, miniatűr szenzoros drónt nd-szűrőzni szerintem az öntökönrúgásnak egy különösen kegyetlen formája, bár még nem próbáltam, csak sima filmes tapasztalatokból beszélek... Elvileg jövő héten jön a drón, van ingyenes tesztverziója a ReelSmart-nak, úgyhogy első nekifutásnak én azzal próbálkozok majd, és nagyon-nagyon-nagyon remélem, hogy be fog válni és megúszom az nd-ket. :K

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#234) twine válasza Jackal2 (#232) üzenetére


twine
addikt

"rohadt kényelmetlen vele bárhova elmenni, mert nagy, ezért is adtam el anno. "

EZt adom...nekünk tereprallyn, egyik pontról a másikra kell menni ezerrel, általában hárman mozgunk...(egy fotós, 2 operatőr)
Hát embertelen szívás a Phantomot időben össze, majd szétcsomagolni, naponta sokszor kint a terepen...és hát sokszor ugy szakítunk A-ból B-be, hogy kopog a fejem a "plafonon", közben még a gépet is fogni,,,a gimbal le ne törjön....Szopás na, ugy ahogy van...
De nekem meg a MAvic nem pálya...a "kicsik" meg értelem szerűen nem munkára valók...
Kva jók,,,nehogy valaki "meg akarja" magyarázni...Nekem nem kell, az összes DJI terméknek a "betege" vagyok, csak mindet a helyén kell kezelni, és arra használni amire való....

EZért is pártoltam a másik topicban is mindig családi "repcsinek" a SParkot...

Szóval
Biztonságos, jó repülést kívánok neked, sok örömmel, és bízzunk benne, nem lesz szükség a Care-re ;)
Én nem vettem a Phantomhoz...
Pedig most már tudom, hasznos ha van ilyened...
Kicsit több mint egy év alatt egy százast már ráköltöttem a szervízre...pedig csak kétszer jártam ott a géppel :B
(Egy komplett váz csere, illetve legutóbb egy gimbal szallagkábelcsere)
Én megnéztem a youtube "repair" videókat, hátha megúszom alkatrész árban....
De kb 5 perc után azt mondtam, csinálja ezt az akinek van hozzá szakértelme (és 6 anyukája) :B :DDD
Egyrészt "munkagép", másrészt én nem kockáztatom senki és semmi biztonságát egy "sufnituningól" adódó felelőtlenséggel!

[ Szerkesztve ]

(#235) twine válasza Alabástrom (#233) üzenetére


twine
addikt

"Igen, vannak dolgok, amiket nem érdemes szoftveresen eröltetni,"

Ilyen pld. a CPL....Nem tudod reprodukálni szoftveresen, hiszen ha valami becsillan, vagy tükröződik a felvételen, azzal utólag már semmit nem lehet kezdeni....

És ha már a cpl-t cserélgeti az ember, meddig tart feltekerni egy ND-t? ugyanaddig.....

Ezzel tehát nem ellent mondanék neked...épp ellenkezőleg, szinte ismételtelek, mert egyetértünk ;) :R
Csak annyiban gondolom "túl" a dolgot, hogy semeddig nem tart letekerni a gyári lencsevédőt a gépről, és feltekerni az adott szűrőt... :U (szerintem)

(#236) Alabástrom válasza twine (#235) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ez addig OK, hgy felteszel egy ND-t, de a feszálláskor nem biztos, hogy tudod, hogy majd párszáz méterrel arrébb milyenek lesznek a fényviszonyok. Ha meg még változnak is a fényviszonyok (napfelkelte, naplemente, stb), azt hogy oldod meg? Ha túlsötétítetted, akkor tolod neki az ISO-t? Ez egy Mavic-nál felejtős... Ha meg túl gyenge az ND akkor letolod a záridőt és ugyanott vagy, hogy szaggat a mozgás?

Nem kötekedésből, tényleg érekel, tanulok. :B :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#237) Jackal2 válasza twine (#234) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, plusz itt pont fordított a helyzet mint a racereknél, én azt veszem komolyan, nekem ott számít, hogyan repül, meg én mit csinálok vele, ez meg funnak van, nekem ez a bohóckodás része. De majd kérdezek tőled DJI ügyben, ha elakadok.

De tény, ez a maga műfajában legalább olyan jó, mintha 100-zal tolnád a fák között:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#238) twine válasza Alabástrom (#236) üzenetére


twine
addikt

ÁÁÁ tőlem nem fogsz(tanulni) :B :DDD
Nem vagyok én akkora "szűrő szaki...."

Én ha lehet egyszerűsítem az életemet...
Egyrészt, általában jó fényviszonyok között repülök...(ez nyilván nem csak a verőfényes napsütést jelenti, a téli borús nappali fény már elég...)
Naplementében nem emlékszem ,hogy sikerült volna igazán szép felvételt készítenem...
Hajnali fényben már igen....
Fotózni nem fotózok a géppel...
Munka közben annyit meg nem töltök egyszerre a levegőben, és nem is dolgozunk olyan hosszú snittekkel, hogy 10-20perc folyamatos felvétel legyen azonos jellemzőkkel....(csak hobbiból szoktam távolságot repülni)
Olyan fordult már elő, hogy egy témát (szobor)100x kellet rögzíteni, mert a téma árnyékban van fa alatt, a háttér kiég, a gépet húzod hátra a témától és az automatika utána állít...ilyenkor jön jol az AE lock...de azzal problémám még nem volt, hogy rommá kelljen "művészkednem " a felvételt....
Sőt, bevallom, én nagyon sokszor automata módban használom a gépet, és ritkán tolom manualban.... :B

Mentségemre szóljon, ez nem azt jelenti, hogy hülye vagyok hozzá, hiszen egy Sony HXR-NX3-al dolgozom a hétköznapokon "full" manual módban, mert színházi a legtöbb felvételem, rengeteg különböző színpadképpel, és fénnyel,,,,ott "akármilyen" jó egy kamera, az automatika elhasal, tehát szükség van a manual modra....
De a Phantomnál nappali fényben eddig nem sok szükségét láttam annak, hogy felül bíráljam az automatikát...
Volt már rá példa, de sokszor el is kurt@m a dolgot, mert miután leszedtem a szűrőt, kitekerve hagytam az expo-t,ez nyári nappali fényben a telefon kijelzőjén nem volt látható, hiszen örültem , hogy egyáltalán bármit láttam a kijelzőn,,,csak utólag a vágásnál derült ki, hogy f@sz voltam, és ki van égve a kép :W

Egyszóval, nem én vagyok az akitől tanulni érdemes :B :D
De a CPL-t azért is hoztam fel példának, mert egyrészt imádom,,,gyönyörű "vizes" képeket lehet vele készíteni, másrészt tényleg az egyik olyan szűrő, amit szoftveresen nem lehet "hozni"....

:R

[ Szerkesztve ]

(#239) Alabástrom válasza twine (#238) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi. :R

CPL-t már rendeltem, abban mindenképpen egyetértünk. :)
Az ND-ken még dilemmázok... Persze ideális az lenne, hogy egy jól megválasztott (semmiképpen nem túl erős) ND, aztán ha az végül kevés, akkor még egy kis szoftveres motion blur utólag. Csak ehhez olcsójános vagyok... És ha választani kell a kettő közül, akkor így látatlanban/kipróbálatlanban a szoftveres tűnik egyszerűbbnek és elkerülhetetlenebbnek.

Egyébként Neked nincs véletlenül tapasztalatod utólagos motion-blur-rel? Vagy kollégáidnak? Profi körökben ez egyáltalán nem játszik?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#240) twine válasza Alabástrom (#239) üzenetére


twine
addikt

"Profi körök" itt kezdődnek... :D
Kis gyermeteg "dicsekvés", hogy múlt héten beállhattam ennek a jimmy jib-nek a karjai mögé, életemben először...
Jó fej volt az operatőr, mert mondtam neki, hogy tartson már plíz egy gyorstalpalót, mert én ezt a munkáim során drónnal helyettesítem....
"-ja drónozol? akkor gyere ez ugyanaz!" és ezzel át is adta a cuccot :C :R

Asszem ezzel el is mondtam, hogy én csak a "szélén mocorgok" a profi köröknek...én magam sajnos nem tartozom közéjük....(bár küzdök, "mint a fogatlan tigris", :DDD hogy előbb utóbb megtörténjen)

Edius pro8-al dolgozom,,,abban van motion blur,(hiszen melyikben nincs!? :DDD ) De kő egyszerű,,,
van némi utánhúzás, aminek a mértékét egy skálán tudod állítani és pont....
Viszont jól lehet maszkolni.....
Maszkolva már egész szép dolgokat lehet szvsz létrehozni...

Milyen tapasztalatra gondolsz?
after effects lényegesen okosabb, de attól függ mit szeretnél a motion blur-el "megmutatni"...lehet hogy az meg már túlzás...
MI a cél?

[ Szerkesztve ]

(#241) Alabástrom válasza twine (#240) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Na tessék, Mr. Jimmy Jib mellett egy Phantom ultrahordozható! Egy szavad se lehet! ;]

Nekem egyetlen dologra kellene a motion blur, hogy rövid záridővel készült felvételeken alacsony fps mellett (24, 25 vagy 30) se legyenek röcögősek a mozgások. Magyarul hoszabb záridőt szimulálni... (Én DaVinci Resolve-ot használok, annak csak a teljes verziójában van motion blur)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#242) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy szerintetek honnan érdemes vennem egy DJI Mavic Pro-t? Árukereső listája alapján a legolcsóbb hely az E-Stock webáruház. Elvileg jók a visszajelzések, de nem tudom.
Van bármi előnye-hátránya, hogy honnét veszem? Garancia esetén nekem a bolttal kell egyezkednem, vagy a DJI supportal? :U

Előre is köszi! :R

(#243) qpakcovboy válasza Zalaym (#242) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én úgy tudom h9gy az eladónak kell vinned. A helyedben inkább megvenném az aquaban, vagy edigiben. Vagy inkabb vennék egy air fly moret és mehet az fcc mod.

Nekem spark van egyenlőre. Ma megcsináltam az fcc modod és tényleg 100-szor jobb. Ahol korábban már akadt a videó jel most tökéletes.

Rendeltem meg akksit egyébként és alig várom a hétvégét, hogy kirepüljek.

Arra van app, hogy samsung vr szemüvegen lehessen látni élőképet?

(#244) Zalaym válasza qpakcovboy (#243) üzenetére


Zalaym
tag

A Litchi nevű app-ot keresd! ;)

Amúgy nekem az élőképes hatótáv nagyon fontos, így a wifi technológiás dolgokat inkább hanyagolom. A családban van egy Spark, azzal repkedtem most a hétvégén is, de családi házas környéken 30m magasságban olyan 2-300 méter között már teljesen szétesik meg akadozik a kép. Főleg sport módban. :(
Marad a Pro és az OcuSync :))

(#245) qpakcovboy válasza Zalaym (#244) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ebben az esetben igen. Mondanám, hogy várd meg a 2-es verziót, de legalább fél év mire a sima pro ára leesik. Az meg pont az idei szezon.

(#246) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

A spark távirányítóját lehet resetelni? Nagyon bosszantó, hogy kétszer kell bakapcsolni a használathoz, mert az első alkalommal nem látja a wifi és kábellel sem csatlakozik.

(#247) twine válasza Alabástrom (#241) üzenetére


twine
addikt

ha szépen megkérek valakit a topicból...töltene fel valahová egy ilyen "röcögős" nyersanyagot?
Tök mindegy mi az,,csak svenk közben "röcögjön"...
egy órája túrok a nyersanyagaim között, de mivel én 60frame-el operálok szinte mindig....(ugatnak is érte a vágók) ezért háááát...nem nagyon találok ilyet.....
Biztos hogy van, vagy volt valahol, az én gépem sem különlegesebb mint a többi Phantom,de egy óra után belefáradtam a keresésbe..
Valaki dobjon már fel egy anyagot plííz, én meg utána rakok fel egy félig lemaszkolt bal oldala eredeti,jobb oldala m.blur képet...aztán kiderül.... ;)

(#248) Karajev7


Karajev7
tag

A Sparkal és a Mavic Airral csak kb.300 métert lehet repulni, azután már nincs élokép!? Miért hirdetik ugy h 2km a hatótávolság? FCC moddal, hány métert lehet kapni?
Mavic Pro se ad éloképet 7km-ig?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#249) Amarton válasza Karajev7 (#248) üzenetére


Amarton
tag

Sparkkal FCC módban lakott területen kívül, WIFI interferencia nélkül 2km.
Air ugyan ilyen szituban 4km.
A Pro CE módban 4km és FCC módban tudja az is a 7km.
Az első kettőnél kell a rálátás, tehát ha valami beárnyékol, akkor megszakadhat a vétel.
A Pro az nem ennyire finnyás.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#250) Skimaster válasza Karajev7 (#248) üzenetére


Skimaster
senior tag

Sparkom CE módban sík terepen 400m körül dobta a jelet, Air tesztben CE módban 1km ment és dobta a jelet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.