Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#801) NORBl válasza _X10Dead_ (#799) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi, hasznos tanácsok.

Más.: Mit lehet tudni a Mavic 2 ó, mikor jelenik majd meg, és hozzávetőlegesen szerintetek mennyibe fog kerülni ?

[ Szerkesztve ]

(#802) _X10Dead_ válasza NORBl (#801) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

2 féle MavicII lesz, az egyik zoomos (Zoom), a másik nagy-szenzoros (Pro). 23-a az új időpontja az event-nek.
Árban cca 20%-kal feljebb várják, mint ahogy a Pro stratolt, de ez már tényleg csak spekuláció

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#803) NORBl válasza _X10Dead_ (#802) üzenetére


NORBl
aktív tag

Mennyiről startolt anno ?

(#804) 33as válasza NORBl (#803) üzenetére


33as
senior tag

Sziasztok, mivel az osztrákoknál lakom így csak a 250g alatti "drón" jöhetett számításba a városban vagy a strandon való használatra!
Mivel már régóta megvan, szerintem úgynevezett "szelfi" :W drónnak tokéletes!

Egy kis utómunkával nem rosz szerintem a végeredmény!


[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#805) apacsay válasza _X10Dead_ (#799) üzenetére


apacsay
tag

további javaslatom még az UAV Forecast , már az ingyenes változat is megfelelő, megteszi. Érdemes felszállás előtt a különböző magasságokhoz tartozó szélerősségeket és pöfföket ellenőrizni...

Aztán a mavicpilots.com fórumon is érdemes böngészgetni, legérdekesebb a balesetek, törések, gép elvesztések történetei... rendesen be nem pattintot lötyögő akkumlátorral repülés, szélviharban repülés, hátszélben távolodás és ellenszélben visszarepülés... van ott minden , amit az ember ki tud találni :)

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#806) jozsi252


jozsi252
veterán

Gondolom most már érdemes megvárni az Augusztus 23-ai eventet hogy hátha a Mavic 2 mellett még mutat be a DJI más drónt esetleg? Elég sokat gondolkoztam az AIR illetve Pro-n, de végül AIR mellett teszem le egyelőre a voksom. Nincs szükségem a több kilométeres hatótávra, sem a nagyobb akku időre. Amit tud az AIR az nekem pont jó lenne mindenben.
Viszont hátha lesz valamilyen meglepi még a Mavic 2 drónon kívül, esetleg egy jobb Spark 100$-al drágábban, vagy bármi más.

iPhone 13 Pro Max

(#807) usergefi válasza jozsi252 (#806) üzenetére


usergefi
kezdő

Arról nem is beszélve, hogy ha új modellek jönnek (márpedig biztosan fognak), akkor a jelenlegiek ára is valószínű esni fog majd. Nyilván egy Mavic Pro 2 esetén a sima Mavic lesz olcsóbb.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#808) jozsi252 válasza usergefi (#807) üzenetére


jozsi252
veterán

Mavic AIR-t már 230 körül meg lehet venni. Persze ha olyan forgalmazótól veszed aki hivatalos disztribútortól szerzi be, akkor ez olyan 260 környéke. Mavic PRO-val ugyanez a helyzet, csak ott 280-310-es ár érvényes. Ha mondjuk lemenne a Mavic Pro ára 260 környékére akkor lehetséges hogy azt venném meg, csak a tudását nem tudnám kihasználni. Ezért is raktam le a voksom az AIR mellett.
De én azért még reménykedek hogy Mavic 2 mellett fog még más is jönni.
Egy Spark 2 jó lenne, mondjuk egy lightosabb ocusync-el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#809) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Miért lehet az, hogy "darabos" a Mavic pro-m felvétele? 4k, 25 fps mellett a visszanézett video meg-megáll szempillantásnyi időkre, de folyamatosan, a felvétel elejétől a végéig. Valakinek valami ötlet?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#810) Geller72 válasza Tibcsi68 (#809) üzenetére


Geller72
veterán

Mármint a kártyára mentett, vagy a tableten/telefonon lévő? Nem lehet, hogy a kártya sebessége kevés?

(#811) Tibcsi68 válasza Geller72 (#810) üzenetére


Tibcsi68
tag

A kártyára mentett... Első körben én is erre gondoltam. Még nincs másik kártyám, hogyan lehetne biztosan meggyőzödni arról, hogy ez a gond?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#812) Geller72 válasza Tibcsi68 (#811) üzenetére


Geller72
veterán

Csinálsz egy videót kisebb felbontással/fps-el. Ha mondjuk 1080p/30-on nem akad, mész tovább. Ha a kártya kevés, eljön az a pillanat, amikor kiderül. ;) Több kártya mindenképpen kelleni fog. Sandisk extrémekkel nekem eddig jók a tapasztalataim. Nekem 64-esek vannak Phantomban is és más akciókamerákban is.

[ Szerkesztve ]

(#813) Tibcsi68 válasza Geller72 (#812) üzenetére


Tibcsi68
tag

Rendben, köszi!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#814) Victoryus94 válasza Tibcsi68 (#813) üzenetére


Victoryus94
őstag

Min játszod le, és hogyan?
Magáról a kártyáról, vagy átmásolod előtte HDD-re/SSD-re? Elég erős a géped?
Próbáltad másik video lejátszóval?
Csak azért kérdezem, mert megeshet hogy csak a lejátszás akad. Jó biztosan kizárni. :)

Milyen SD kártyát használsz?

(#815) Geller72 válasza Victoryus94 (#814) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, ez is igaz. Lehet, hogy a géped kevés hozzá. Egy régebbi C2D-s gép a 4K-hoz kevés, ha nincs mellette komoly VGA.

(#816) twine válasza Tibcsi68 (#811) üzenetére


twine
addikt

A géped "erejét", konnyű kiderítened.....

MPCHC alatt ha játszod a videókat nézet/statisztika, és látod , hogy dobálja e lejátszás közben a képkockákat a program...
Ha dobálja, valszeg gyenge a gép a 4K 60-100Mbps(fejból nem megy milyen bitrátával rögzít a mavic) videókhoz...
Ugyanez VLC alatt eszközök/médiainformációk/statisztika
Ahogy mondták a többiek, ha "moslék" a microsSD-d, attól is simán lehet ilyen, hiszen folyamatosan 60Mbps videót szeretnél rögzíteni,,,ha ennél lassabb a kártyád írási sebessége, hibás videókat tud csak rögzíteni a gép....
De mivel képhibákról nem írtál, (márpedig lassú kártyánál az is van) szerintem a géped lesz a szűk keresztmetszet...
Ezt a fent említett módszerrel könnyen kiderítheted....

Üdv

(#817) Tibcsi68 válasza Victoryus94 (#814) üzenetére


Tibcsi68
tag

Mindegy, honnan játszom le, és mivel, mindig akad... Sikerült kölcsönkérnem egy jó kártyát, Sony, 90 mb/s írási sebességgel, de ennél is ugyanaz a helyzet, sajna...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#818) Geller72 válasza Tibcsi68 (#817) üzenetére


Geller72
veterán

Formáztad a kártyát, mielőtt beraktad a gépbe?

(#819) Tibcsi68 válasza twine (#816) üzenetére


Tibcsi68
tag

A géped alatt a pcmre gondolsz? Szerintem bírnia kéne: I5 6500T, 8 giga ram, nvidia 1050TI 4G, 64 bit.

A VLC ezt írja ki. Ez egy kb 47 mp hosszú video.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#820) Tibcsi68 válasza Geller72 (#818) üzenetére


Tibcsi68
tag

Igen

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#821) Geller72 válasza Tibcsi68 (#820) üzenetére


Geller72
veterán

exFAT-ra formázod?

(#822) Tibcsi68 válasza Geller72 (#821) üzenetére


Tibcsi68
tag

Igen

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#823) Geller72 válasza Tibcsi68 (#822) üzenetére


Geller72
veterán

Szedd le ezt a progit és formázd le ezzel. Nézzük meg, mi lesz utána.

(#824) Tibcsi68 válasza Geller72 (#823) üzenetére


Tibcsi68
tag

Ugyanaz, sajna...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#825) Geller72 válasza Tibcsi68 (#824) üzenetére


Geller72
veterán

1,-Ugye nem gyorsformázással formázol? :).
milyen kártyaolvasóba rakod a karit? Mindig ugyanabba, vagy msikban is próbáltad, Csak mert nekem egyszer egy ilyen olvasóban a windóz lecserélte a drivert a tudtom nélkül és nekem is voltak ott ezzel pont ilyen gondjaim. Miután lefrissítettem a drivert, megoldódott a gondom. A géped bőven elég lenne hozzá, mármint a lejátszáshoz. Gyanús, hogy a probléma változó körülmények közt is azonos. :U

(#826) Tibcsi68 válasza Geller72 (#825) üzenetére


Tibcsi68
tag

Van jelentősége, hogy milyen formázással formázódik a kártya? Ha bemásolom a gépre a felvételt, akkor is szaggat.

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#827) Geller72 válasza Tibcsi68 (#826) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, van. A gyors formázás csak a partíciós táblát törli, a fájlokat nem. gyakorlatilag olyan, mint amikor egy könyvből kitépet a tartalomjegyzéket, de a lapok benne maradnak. Válaszd ki a teljes formázást.

Amit írtam korábban, hogy alacsonyabb bitrátával/fps-el is készíts filmet, azt megcsináltad? Az is szaggat? Tehát pl 1080p/25 fps?

(#828) martinkeet válasza Tibcsi68 (#809) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Megosztanál Velünk egy videót?
Ne csak a megtekintést, a letöltésd is engedd.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#829) apacsay válasza Tibcsi68 (#809) üzenetére


apacsay
tag

kártya kérdés is lehet, ahogy előttem szólók is mondták de érdemes minden repülés előtt frissen leformázni a kártyát ( nyilván előtte lementeni az anyagokat róla) , én mindig ezt teszem

közben ezt is tanácsolták már mások is

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#830) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, phantom 4 pro beszerzésén töröm a fejem - a speckól alapján lényegesen jobb képminőséget kéne adnia pl a Mavicnál.

Kérdés viszont a fix 24mm-es lencse látómezeje: létezik olyan könnű előtétlencse, amit elbír a gyári gimbal és amivel halszemmé vagy kistelévé lehetne varázsolni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#831) Tibcsi68 válasza martinkeet (#828) üzenetére


Tibcsi68
tag

Ebben kissé járatlan vagyok, ha esetleg privátban, vagy telefonon segítenél, azt megköszönném!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#832) Victoryus94 válasza Tibcsi68 (#831) üzenetére


Victoryus94
őstag

Google Drive-ban ha megosztod, azt le is tudjuk tölteni. (gondolom a többi felhő is megfelel: onedrive, dropbox)
Vagy ott a mega.nz (ez titkosít, 50GB alap tárhely)
Wetransfer (alkalmi megosztásra, regisztrálni se kell)
... stb.

[ Szerkesztve ]

(#833) Tibcsi68 válasza Victoryus94 (#832) üzenetére


Tibcsi68
tag

A gogle drive-ot időközben elmagyarázta valaki, úgyhogy az megy!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#834) martinkeet válasza Tibcsi68 (#831) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nincs ötletem, csupán szeretném látni a videót lebutítás nélkül.
Nálam is szokot ilyesmi jelentkezni, és szeretném látni, hogy azonos-e a hibajelenségünk.
Eddig azt gondoltam az Én esetemben, hogy user error amit azért még fent tartok.

[ Szerkesztve ]

(#835) Sugi2009 válasza Tibcsi68 (#809) üzenetére


Sugi2009
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni h a Sparkot át lehet még állítani FCC-re?

(#836) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem talaltam topik nyito fejlecet, hogy lehet FCC modba tenni. Nezegettem neten, vannak is videok, de nem tudom a legfrisebb firmware-rel is mukodik-e.

Kerdesem, Spark-ot hogy tudom FCC modba tenni IOS-en?

Jol olvastam, hogy az FCC mod csak US-ben elreheto, mashol a CE mod van a vilagban?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#837) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zenmuse x5(s)-t lehet más drónon használni, vagy kizárólag DJI madarakon életképes?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#838) Victoryus94 válasza Badb0y (#836) üzenetére


Victoryus94
őstag

3 mód van: FCC (Amerika), CE (Európa), SRRC (Kína/Ázsia)
Tudtommal Androidos telefonnal át lehet állítani a Sparkot is (nekem Air van) FakeGPS-el.
Ezután ios-es eszközzel is működik FCC móddal.

(#839) sgery válasza Badb0y (#836) üzenetére


sgery
őstag

Így van, kövesd valamelyik videó utasítását aztán kész.
De kell hozzá android, mert ios nem engedi meghamisítani a gps adatokat. El kell hitetni a géppel, hogy amerikában van, fcc-re állítja magát, utána pedig nem szabad engedi a jövőben hogy visszaállítsa. Ennyi :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#840) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Phantom 2 akku vs. hidraulikus prés...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#841) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, volt-e már, jön az 1"-os szenzorral szerelt Mavic:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#842) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

a sima P4P és a V2.0 között van használhatóságbeli-megbízhatósági különbség, esetleg reszeltek valamit a kamerán, ami a speckókból nem derül ki?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#843) Geller72 válasza t72killer (#842) üzenetére


Geller72
veterán

1.-
2.-
3.-

De kérdezd meg twine-t, neki volt/van mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#844) usergefi válasza t72killer (#842) üzenetére


usergefi
kezdő

- Halkabb a drón a továbbfejlesztett meghajtás miatt.
- Lightbridge-ről OcuSync HD Video-ra váltás (jobb, biztosabb kép és irányítás)
- Mechanical shutter (mechanikus rekesz - mondunk ilyet magyarul???) bevezetése - gyorsan mozgó objektumokról élesebb fényképet tudsz készítemi.

Ezek nagyjából a fontos különbségek. A kamera az teljesen megegyezik a kettőben.

https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

(#845) twine válasza t72killer (#842) üzenetére


twine
addikt

Kamerán semmit!
Ugyanazt a kamerát kapta mint a P4pro
Nekem a sima P4-em volt, azt váltotta a P4pro V2.0!

Erről tudok neked nagyjából nyilatkozni...ami kb fedésben van a kérdéseddel, mivel a P4 és a P4pro Lightbridge átvitelt használ, a V2.0 pedig Ocusync-et!

A napokban voltam Veszprémben!

Ugyanitt tavaly a városban a P4 egyfolytában nyöszörgött az iterferencia miatt, dadogott a kép, nem volt az igazi, nem is szívesen repültem vele....
Idén egy nyik nem volt a V2.0-től,,,folyamatos kép semmi hiszti!
Élmény volt magabiztosan repülni, zabszem nélkül....

Ugyanezt tapasztalom sok más helyen!

Nem tudom, hogy az én P4-em volt e hisztisebb droiddal "darabra", mint a többi,(mert a vevő aki megvette azt mondta neki iphone-al világi a kép.....bár ő teljesen "szűz" volt Phaqntom területen ) vagy más volt az ok.....!?

Én hiszem, hogy más volt....Ez pedig az adatátvitelben jelentkezik...hiszen a V2.0 tudja a 2,4Ghz-et, az 5,8-at, automatikusan tud kapcsolni......és "hivatalból" is nagyobb repülési távolságokat irnak a papíron,(7km) mint a régi verziónál(5km)
Tehát eleve nagyobb a "mozgástere" a technikának hogy stabilabb legyen....

Nem értek a lovakhoz.... :U :D de a gyakorlat nálam azt mutatja stabilabb a jel, és a kép.....

ami furcsa , hogy a motor indítása-leállítása nekem jobban tetszik a V2.0-nál...valahogy finbomabban működika dolog(állítólag ESC-et is cseréltek ebben a verzióban)
Viszont pld a "fék" mintha lágyabb lenne...
Ezt ott veszem észre, hogy 90%-ban én repülés után "behúzom" a gépet magamhoz, és kézzel megfogom!

A rutin ugye megvan az ujjamban, de az uj gépnél hozzá kellet szoknom, hogy jelentősen tovább úszik a levegőben a karok elengedése után, mint a régi....
Valszeg ezzel is az aksit, és a motorokat kímélve....

Lehetne ezt ragozni...én a V2.0-t jobb szívvel ajánlom....Amíg a papírformát nézegettem csak, nem voltam ennyire biztos a dologban....mióta repülök vele....nem bántam meg a cserét....

[ Szerkesztve ]

(#846) petymeg


petymeg
addikt

Szevasztok!

Próbálom életre kelteni a madarat, de valamiért Galaxy S7 telefonnal nem akar WIFI-n párosodni. Jelentkezik másnál is ez a hiba?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#847) petymeg válasza petymeg (#846) üzenetére


petymeg
addikt

Elfelejtettem írni, Mavic Air.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#848) Sanraith válasza petymeg (#847) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Az Air-ről nem tudok nyilatkozni, de a Spark Fly More kombója tud olyat, hogy alapból csak a távirányítóra lehet csatlakozni a telefonról. Ha közvetlenül a drónra akarok, akkor "resetelni" kell a drón wifijét a bekapcsoló gomb sok másodpercig nyomva tartásával.

(#849) t72killer válasza twine (#845) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

köszi!:R

A v1.0 és a v2.0 pró között rágódom, elég komoly anyagi vonzata van a dolognak: még garis v1.0-t kapok 1000EUR alatt, a v2.0 új lévén nemigen fordul elő használtpiacon, új ára meg 1550EUR környékén van.

"a V2.0 tudja a 2,4Ghz-et, az 5,8-at, automatikusan tud kapcsolni...." - ezt a v1.0 is tudja, azaz gondolom a wifi-interferencia a régebbi pro modellnél se lesz akkora gáz

A speckók között nekem a liveview 1080p ugrott ki - de ez annyira nem zavar, a komponáláshoz sztem a 720p is elég lesz.

"a motor indítása-leállítása nekem jobban tetszik a V2.0-nál...valahogy finomabban működik a dolog ... Valszeg ezzel is az aksit, és a motorokat kímélve..." <- ez viszont érdekes fejlemény:R

#843: ebből engem ez a rész érdekel igazán:
"The most significant changes to the Phantom occur under the hood, specifically the inclusion OcuSync HD Video Transmission system and the FOC sinusoidal driver ESCs. This new propulsion system is paired with 9455S quick-release propellers to reduce the noise power up to 60%." - ez gondolom repülési időben is tükröződik.

#844: a régebbi pro-nak is van mechanikus zárja, és kavartak a híroldalak a h.265-tel is, mintha azt is a v2.0-val találták volna fel, pedig mégse.

A gyakorlatban a kérdés, hogy az új ESC-k és az OcuSync megér-e a gyakorlatban 5-600EUR avagy bő 30% többletkiadást, de sztem maradok a réginél, hacsak nem mutatnak valami komoly fejlődést képminőség-téren. A zaj engem nem zavar, úgyis új audiosávot kapnak majd a videók.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#850) petymeg válasza Sanraith (#848) üzenetére


petymeg
addikt

Megoldódott.

Ez a care refresh micsoda? Kapásból meg akarja velem vásároltatni 99 euróért. Meg azt írja hogy 48 órám van megtenni. Ez valami garancia lehet?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.