Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#17301) sfdrakex válasza Adamo_sx (#17300) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a hálózatválasztást fix 2Gre teszed, úgy se megy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17302) DevKiller válasza Dragonb (#17297) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ezt kell megtaláld

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17303) DevKiller válasza Adamo_sx (#17300) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ügyfélkapun keresztül ellenőrizd le, hogy aktív-e a roaming az előfizetéseden.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17304) Dragonb válasza sfdrakex (#17298) üzenetére


Dragonb
csendes tag

Szuperek vagytok. Sikerült köszi :R

(#17305) Adamo_sx válasza sfdrakex (#17301) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Az üfsz a 2G/3G-t javasolta, de most a csak 2G-vel próbáltam, így sem megy.

Dávid2135: Ez is érdekes: péntek este néztem, akkor nem volt bekapcsolva, úgyhogy bekapcsoltam és azóta azt mutatja, hogy be van kapcsolva, és ugye a 24 óra is eltelt. Az üfsz meg azt mondja,hogy már augusztus 14-én elindították a roaming bekapcsolását (akkor "vettem" az előfizetést).

(#17306) CharlieR válasza Adamo_sx (#17300) üzenetére


CharlieR
csendes tag

Szia, nekem roaming +-al tökéletesen ment egy Xiaomi Mi9 -en Belgium-Luxemburg-Németországban.

(#17307) szaboi6512 válasza lala666 (#17293) üzenetére


szaboi6512
őstag

Digi probléma lehet. Nekem sem talált a szervert wifin, Telenoros hálózattal (Wifi Hipernettel),meg egyből.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#17308) DevKiller válasza Adamo_sx (#17305) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én a helyedbe lemondanám az ügyfélkapun a roamingot, majd megint aktiválnám. Hátha Probléma adódott a rendszerrel. Egy próbát szerintem mindenképp megér.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17309) nokiauser válasza lala666 (#17293) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Úgy tudtam frissíteni, hogy Telenoros netkapcsolattal csatlakozott a szerverhez, utána már Digis wifin le tudta tölteni.

(#17310) lala666 válasza nokiauser (#17309) üzenetére


lala666
senior tag

Köszi. Nem értem,hogy tudnak valamit így eltúrni!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#17311) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ma kaptam kézhez a xiaomi mi 8-as készüléket, volte/vowifi bekapcsolva és a kezdő képernyőn is megjelent.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17312) #98572800


#98572800
törölt tag

Sziasztok! Kedd óta van Digi Mobilom, és kb. naponta mérek sebességet. Eddig ment 5-6 megával, ma már el sem éri az 1 megát. 5,5 GB-ot forgalmaztam... Ennyire le van terhelve a hálózat?

(#17313) DrBubo77 válasza #98572800 (#17312) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Eléggé helyfüggő.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17314) sfdrakex válasza #98572800 (#17312) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az elméleti max 22,5/7,5 szóval nem nehéz leterhelni. 1 tornyon páran youtubeoznak, és vége.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17315) zzola


zzola
félisten

Egy TP-Link M7350-be tettem ma bele a SIM-et, mindenféle konfigurálás nélkül működik 4G.

(#17316) #98572800


#98572800
törölt tag

Helyileg ugyanott vagyok, otthon (Siófok)

(#17317) #98572800 válasza zzola (#17315) üzenetére


#98572800
törölt tag

Nem figyelmeztet a Digi?

(#17318) enginev3.0 válasza #98572800 (#17316) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hosszúhétvége, nincs itt semmi meglepő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17319) zzola válasza #98572800 (#17317) üzenetére


zzola
félisten

Mire és vagy miért?

[ Szerkesztve ]

(#17320) sfdrakex válasza #98572800 (#17316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Siófokon csodálkozol? Ott a 3 nagyot is lezúzzák nyáron.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17321) #98572800 válasza zzola (#17319) üzenetére


#98572800
törölt tag

Elvileg routerben nem használható

(#17322) sfdrakex válasza zzola (#17319) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom, hogy a SIM routerbe ment, nem telóba. Bár nem írtad teszt sim vagy az 50 gigás mobilnet csomag.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17323) zzola válasza #98572800 (#17321) üzenetére


zzola
félisten

Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Próba erejéig tettem csak be, egy iPad-ba kerül majd a kártya később.

(#17324) zzola válasza sfdrakex (#17322) üzenetére


zzola
félisten

Igen, mobil routerbe, teszt SIM.

(#17325) #98572800


#98572800
törölt tag

Egy ismerősnél sem szóltak, pedig pár hete benne van...

(#17326) vbalint77


vbalint77
tag

Láttátok a Tmobile új reklámját? Hatalmas ahogy a korlátlan mobilnetet húzzák le....
Ennyire beszartak a Digitől?

(#17327) zzola válasza vbalint77 (#17326) üzenetére


zzola
félisten

Nem!

(#17328) Adamo_sx válasza DevKiller (#17308) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Meglátom, hogy tudnak-e kezdeni valamit a mostani állapottal, aztán, ha nem megy, akkor kipróbálom, amit javasoltál. Ami gyanús, hogy ha hívni próbálom a számot másik készülékről, akkor azon olyan, mintha kicsengene, ahelyett, hogy mondjuk "az előfizető nem elérhető" lenne.

(#17329) p2pp válasza zzola (#17327) üzenetére


p2pp
őstag

Nem szartak be, de Cseh2-t néznek.
Van félni valójuk egyébként.
Ez szép lassú, de biztos folyamat most.
Amint kiépül a Digi.Mobil országos hálózat,
simán bukhat a Tmobile idővel akár 1 Millió előfizetőt is
hosszútávon. Ami a mostani horror árazásukat tekintve
egyáltalán nem elképzelhetetlen. Ár/érték arányban is!

Végre van teszt kártyám.
Ahol megy ott kristály tiszta a hang minőség.
(Nem vodás, viszhangos)
Ráméregettem, de felesleges.
Használható. Ez a lényeg.
Egy átlag ember számára ez a lényeg.
A többi majd kiépül. Szépen lassan kialakul.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#17330) #98572800


#98572800
törölt tag

Az előbb térerő se volt néhány pillanatig... Szerintem haldoklik a torony...

(#17331) mover válasza vbalint77 (#17326) üzenetére


mover
tag

Nem láttam, mert éppen messze roamingolok, de ha egyszer hazaérek... :)
Apropó tök jól megy a VoWifi. Van már másik szolgáltató, aki az ügyfelei roaming alatti lehúzása helyett megoldotta ezt? :)

(#17332) torma99 válasza p2pp (#17329) üzenetére


torma99
aktív tag

Azért nagyon messze még az az országos lefedettség. Meg kell nézni, hogyan alakul a piac a frekvencia-aukciót követően. Jelenleg a hálójuk nem bír el 1 millió usert, de lehet 100-200 ezret sem. Még évek hosszú munkája áll előttük, addig a régi telkóknak a csomagjai, meg a flották nem rosszak szerintem. Persze közmunkásbérből megint más. Egyébként én is csak ott használok más mobilnetet, ahol nincs lefedve digivel, de a Dunántúlon még szerintem jövő év végére sem lesz kiváltható egy régi cég előfizuja. Rettentő soknak tűnik a vakfolt a megyeszékhelyeken kívül.

(#17333) DonMaster válasza mover (#17331) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem VoWifi-n is roaming-nak számít, de a t-mobile ha ügyfélszolgálatot hívod aktiválja a VoWifi-t, más szolgáltatónál egyenlöre nincs VoWifi és VoLTE se alapjáraton aktiválva.

torma99
ezt írta:
Ez szép lassú, de biztos folyamat most.
Amint kiépül a Digi.Mobil országos hálózat,

Honnan jön megint ez az 1 millio ügyfél? kb 4millio sim-et adhat ki ha országos lenne és minden mostani digi ügyfél tudna kérni, de mivel helyhez kötött igy ez nem éri el az 1millio-t se. az összes kiadható sim kártya efinként 4-el számolva.

Mikor kiveszik a helyhezkötött korlátozást akkor lehet beszélni, 1millio-ról, csak addigra nem 2+3mhz-el fogja már tolni, hanem többel.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17334) Lackooo84 válasza DonMaster (#17333) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A VoWifi nem roaming. Rendes otthini hálózatnak számít, ezért is tiltja le sok szolgáltató...

The Truth is out there...

(#17336) Lackooo84 válasza #72445440 (#17335) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mondom nem roaming.

The Truth is out there...

(#17337) DonMaster válasza Lackooo84 (#17336) üzenetére


DonMaster
addikt

jo igen, kábelen nézve logikus nem roaming-nak venni, de mivel a mobil-> külföldi vezetékes-> digi hungary -> akit hívsz.
és nem tel->digi hu-> akit hivsz,

logikusnak tünik hogy igy nem számit roaming-nak,
de az is ha igen, szerintem annak számit,

bár igazsg szerint Digi-nél te hogy mondanád meg hogy roaming-nak számolta vagy sem?
mivel kint is a digis- számok 0ft, minden más 5ft , pont mint belföldön, tehát kb ember legyen a talpán aki a Digi jelenjegi árazásával megmondja hogy külföldön VoWifi-n meg mondja hogy az roaming díj vagy nem.

#17335) ish4d0w
Szerintem sokan fognak a 2017 okt 24-es rendelkezésel jönni mikor megszűnik a teszt és nem 0ft lesz és nem korlátlan net, meg társai , lesz itt még balhézás amiatt, sokat nem fog dobni az hogy a VoWifi roaming vagy sem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17338) Lackooo84 válasza DonMaster (#17337) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A VoWifi teljesen ugyanaz, mintha egy hazai toronyhoz csatlakoznál, tök mindegy, hogy a világ melyik pontján vagy. Ha a szolgáltató engedi, akkor ugyanaz, mintha itthon lennél egy toronyra feljelentkezve. Nem értem a "külföldi vezetékes"-t mire érted, na azt meg aztán végképp nem kéne idekeverni.

Ha már nem lesz ingyenes, lesz kb. 1000ft. na bumm...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17339) DonMaster válasza Lackooo84 (#17338) üzenetére


DonMaster
addikt

külföldön ha wifi-re mész az külföldi vezetékes szolgáltatáson jutt el hazánkba .

de mint írtam lehet úgy kezelni ahogy leírtad, de lehet roaming-nak is kezelni, a világ elég nagy részén azt is roaming-nak számolják, jobb kérdés, a Digi teszt után hogy fogja számolni.

És továbbra is a Digi jelenjegi árazásával nem tudod hogy mi a roaming és mi nem. VoWifi-nél.

jah nem nagy cucc, egyet értek, hogy ha 1000ft lesz, de látva a digi vezetékes topicját van akinek most járt le az okos és átkerült 6e/hó-ra ami többeknél már márciusban emg történt, és megy az nmhh-s feljelentgetés,
mi lesz itt mikor 0ft-ról átkerül havi 1000Ft-ra. az havi 3-4 kg kenyér, pár füzet a gyereknek cukorka vagy csoki a gyereknek stb, ilyen érveket szoktak emberek felhozni 500-1000Ft/hónál, jah és a 2év allat az 24e Ft- :D 10 alalt meg 240e Ft.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17340) herdsman12 válasza DonMaster (#17339) üzenetére


herdsman12
őstag

Így terjednek a rémhírek.
Legalább olvasnád el figyelmesen azt a hsz-t.

(#17341) DonMaster válasza herdsman12 (#17340) üzenetére


DonMaster
addikt

milyen rémhír? és milyen hsz-t? legalább linkelnéd ! offolás helyet.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17342) DevKiller válasza DonMaster (#17341) üzenetére


DevKiller
senior tag

Idézet az összefoglalóból:

"A vowifi-hez bármelyik wifi hálózat jó vagy csak a digis otthoni wifi háló?
Bármilyen wifi jó, amin tudsz adatot forgalmazni."

Nem kell, hogy magyar legyen. Tök mind1 milyen, az a lényeg, hogy szaladgáljanak rajta a bitek le-fel.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17343) herdsman12 válasza DonMaster (#17341) üzenetére


herdsman12
őstag

"de látva a digi vezetékes topicját van akinek most járt le az okos és átkerült 6e/hó-ra ami többeknél már márciusban emg történt, és megy az nmhh-s feljelentgetés"

Csak tudod, hogy honnan szedted?

(#17344) DonMaster válasza DevKiller (#17342) üzenetére


DonMaster
addikt

Digi-töl függ, hogy roaming-nak számolja vagy sem. de a mostani árazás miatt lehetetlen megmondani,
én is örülük neki ha nem roaming-nak számolja, de még csak teszt van, ha nem roaming-nak számolja akkor remélem igy is marad, de ez még a jövő

(#17343) herdsman12
Direkt nem írtam nevet, mert tudtam , hogy akkor magadra veszed, de rajtad kivül van más is, akit csak átraktak, de nem számlázták vissza mint téged, és ment az nmhh-hoz panaszolni.(engem is átraktak)

rémhírre térve mi is:
mert hogy a teszt idő után fizetös lesz és nem 0Ft az biztos, ahogy az is , hogy lesz olyan aki emiatt a 2017 okt24-es rendelkezéssel nmhh-s feljelentést teszt, mert miért elönyös ha az efi-nek fizetnie kell okból.
ez lenne a rémhír?
nem vagyok jós de ebben biztos vagyok, hogy lesz a teszt végén ilyen ember aki ezt megteszi, és szerintem ebben a topicon belül a többség egyetért.

de ez utóbbi nagyon off itt, ezt inkább a digi internet topic témája és nem a digi mobil-é max az a része, hogy teszt után lesz ára és panaszos akinek nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#17345) vbalint77 válasza DonMaster (#17333) üzenetére


vbalint77
tag

A Ts vowifi csak belföldi ipcímekről megy... Külföldön nem...

(#17346) Lackooo84 válasza DonMaster (#17344) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem, ilyen nincs. A szolgáltatón, jelen esetben a Digin múlik, hogy tudod e külföldről is használni, vagy sem, de ha működik, a VoWifi mindig saját hálózatnak számít.

A Telekomtól nem is vártam mást... Csak azt nem értem, hogy ilyenkor magukkal is kicsesznek, mert a roaming nekik is plusz költség, vagy nem...?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17347) Kuter válasza DonMaster (#17339) üzenetére


Kuter
senior tag

Híd el helyi hívásnak van elszámolva a vowifi. Tesztelem, rendesen közép afrikából. Ezen a részen nincs semmilyen roaming a diginek. [link]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17348) mover válasza Lackooo84 (#17346) üzenetére


mover
tag

Azért nem engedélyezi a többi szolgáltató, így a T sem, ugyanis ő töredék áron veszi meg a perceket és biteket a külföldi partnertől, amit aztán busás haszonnal elad. Nehogy azt hidd, hogy ő is sok dollárt fizet egyetlen percért vagy néhány mega adatért.

Nézd meg pl. a Voda roaming csomagjait. Érdekes módon napi néhány ezer forintért bárhol itthoni percdíjon telefonálhatsz és netezhetsz. Nyilván nem lenne ilyen, ha olyan horror áron kapná a forgalmat, mint amennyiért alap esetben eladja.

(#17349) mover


mover
tag

Egyébként annyira helyi hívás, hogy bekapcsolt VoWifi mellett a telefonon az állapotsorban nem csak a VoWifi jel jelenik meg, hanem a roaming mobilszolgáltató neve helyett a DIGI.HU. Persze csak míg van wifi, nélküle a szokásos hálózatnév.

Jogilag a Wifi nem is lehet roaming, ugyanis tutira nem mondható meg egy IP címről, hogy hol van. Oké, RIPE meg a route elvileg megmondja, de vannak esetek, amikor pl. valakinek a munkahelyén a külföldi anyaválllat vpn-je él.
Vagy mi van ha a nemzetközi telco cég az eddig külföldön használt IP tartományt egyszer csak átrakja Magyarországra és a mobilos ügyfél mit sem tud róla, hogy látszólag külföldön wifizik?

[ Szerkesztve ]

(#17350) DevKiller válasza Lackooo84 (#17346) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem csak a Telekom. Mind a 3 nagy.
Telekom alapvetően teljesen okés a szememben, csak az áraik miatt nem, ja meg a hálózaton belül korlátlan mobil S-el kicsapták nálam a biztosítékot.

Telenor: Jól átvertek minket. A sztori az volt, hogy Egy családtag hozott ki nekünk kártyát, és mikor volt rá lehetőség rendbe tettük, mindenki sim-je saját nevén stb. Jön az sms, hogy jó akkor lehet készüléket választani, mert lejárt a hűség. Jó, akkor édesanyám elment, ahol azzal szembesülve találja magát, hogy az ő simje még mindig állítólag a másik személy nevén van, a másik személyé meg az ővén. Jó akkor no para, a másik személy jön át velünk a vodához, számhordozással, ha anyám nevén van miért ne? Áthozzuk simán. Meg a ló*. "Az előfizető neve nem egyezik" Akkor kérdem én, ki nevén volt? Vicc a Telenor, mindig is az lesz a szemembe, azt várom hogy őt csinálja ki a DIGI a leghamarabb. Ez egy 2010-es eset volt egyébként.

Vodafone, Volt 500 mb mobilnetem. Fura, miután elfogyott a netem flottás csomagban lelassították és ment a mobilnet még mindig, kivéve a play áruház, böngésző,youtube ilyenek. Facebook messenger és instagram fullosan. Mind ezt 1500 ft-ért. akkor ez többet ért mint most nekem 5 giga net, egy nap azonban valami megváltozott és tényleg lasítottak. kb 4 éve. Megbántam mindent, amikor aláírtunk újabb 2 év hűséget(rohadtul nem kelett volna).

Ezek alapján szerintem mondhatom, hogy a DIGI kell ide. Izassza meg mind a 3-at szépséggel. Elegem van a csaló rabló bandából.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.