Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#16201) m_kovacs válasza Flashget (#16185) üzenetére


m_kovacs
tag

Megvan! Úgy hívják,hogy "Telekom Hu" (ki gondolta volna)

(#16202) Beca1990 válasza Intruder2k5 (#16197) üzenetére


Beca1990
senior tag

de ahogy látom ez csak mobilinternet.
nekem hívásra is kellene. :)

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#16203) Kuter


Kuter
senior tag

Na emberek VoWifi kipróbálva közép Afrikából tökéletesen működik.
Itt 44 fok van most brutál.A telefonom tokja megereszkedett lötyög.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#16204) Brandynew válasza Kuter (#16203) üzenetére


Brandynew
őstag

Munka, szórakozás vagy élet? :)

(#16205) #29810560 válasza Brandynew (#16204) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem látod az avatárját? Oroszlán...vadász közép Afrikában. Munka és szórakozás az élete. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16206) Watson25 válasza Intruder2k5 (#16197) üzenetére


Watson25
tag

Az inviteltől van tv telefon és internet szolgáltatásom. Viszont a településen nincs digi mobil lefedettség. Ezek szerint én is köthetek szerződést digi aktív 50 es csomagra?

(#16207) samujózsi


samujózsi
tag

Az elmúlt napokban tapasztalt közületek valaki olyat, hogy olyan helyen, ahol van lefedettség, nem lehetett elérni digis számot? Csak egy automata válaszol, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem elérhető.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16208) Intruder2k5 válasza Watson25 (#16206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A linkelt oldalon írtak szerint igen.

(#16209) pooty válasza #29810560 (#16059) üzenetére


pooty
tag

Ez egyébként így igaz, a "lefedetlen területen" a ház földszintjén nincs, vagy gyenge a 4G, az emeleten már jó :))

(#16210) KTU válasza m_kovacs (#16184) üzenetére


KTU
addikt

SIM-kártya eszközkészlet, rendszer alkalmazás.
Ne a beállítások menüben keresd.

Akinek nem lenne meg SIM Toolkit APKMirror
Play-ben nem találtam ezt a Google által fejlesztettet. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16211) prozodus válasza Beca1990 (#16196) üzenetére


prozodus
őstag

Meg akinek jo helyen lakik a csaladja, rokona, baratja, bnoje 😁
Nekem is mar reg lenne, ha elobb szoltam volna, igy majd csak a jovo heten. Mostanaban milyen szamokat osztogatnak?
Vegul is letezik a diginel rahordozas, v csak sima hordozas?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#16213) wwenigma válasza #72445440 (#16212) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ráhordozás - X idovel az elofizetes megkotese utan - mas szolgaltatonal is csak elméleti lehetoseg de nem szoktak engedni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16214) #08205312 válasza wwenigma (#16213) üzenetére


#08205312
törölt tag

Vodánál működik.

(#16215) KTU válasza wwenigma (#16213) üzenetére


KTU
addikt

A vodához sok számot vittem ráhordozással, 1 - 2 éve még működött.
Rendeltem ingyen SIM kártyát weben, erre hordoztam a számokat.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16216) wwenigma válasza #08205312 (#16214) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Telekom+telenor meg biztos hogy nem. Legalabbis regebben amikor kerdeztem nem engedték.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16217) Zozzy válasza #29810560 (#16152) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nekem sem működött tegnap Ausztriában, akármit csináltam. Elvileg a térkép és a leírás szerint mindenféle külön beállítás nélkül mennie kellett volna (normál módban), de az összes hálózatra azt írta, hogy tiltott.

(#16219) sfdrakex válasza Zozzy (#16217) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1272-t felhívtad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16220) Zozzy válasza sfdrakex (#16219) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nem, mivel a weboldaluk szerint nekem a sötétkékkel jelölt országokban (Ausztria ilyen) nincs teendőm. Annyira meg nem okozott problémát a dolog, hogy ezzel foglalkozzak, mivel volt nálam Telenoros SIM is, továbbá csak egy fél napos kirándulás volt.
A tapasztalatomat szerettem volna megosztani, hogy aki nem akar így járni, az tényleg tegyen lépéseket előtte, mert a tájékoztatásban írtak egyelőre nem fedik a valóságot.

(#16221) sfdrakex válasza Zozzy (#16220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak jó lett volna, ha már ott vagy, ha felhívod őket, így kiderült volna, kell kérni aktiválást tőlük, vagy valami más volt a gubanc nálad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16223) Lipigab válasza Zozzy (#16220) üzenetére


Lipigab
tag

Jól értelmezem a leírást, hogy külföldön számláznak a mobilnetért? Vagy csak a Roaming+ -os hálózatokon?

(#16224) Zozzy válasza sfdrakex (#16221) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nos, most megtettem utólag, és felhívtam a 1272-t.
A roaming szolgáltatást az igénybevétel előtt aktiváltatni kell telefonszámonként. Ez egy hang alapú szerződéskötés a DIGI-vel, aminek a felolvasása után az előfizető egy határozott IGEN-nel fogadja el a szerződést. Akinek több telefonszáma is van, de nem egyszerre kérte ki a SIM-eket, mint én (első körben 2-t, majd még 2-t hoztam el), az figyeljen oda, mert az ügyfélszolgálatos nekem sem vette észre elsőre, hogy 4 telefonszámom van, így a szerződést kétszer olvasta el, és kétszer kellett elfogadnom. Mivel elsőre csak az először elhozott telefonszámokat olvasta hozzá a szerződéshez, gondolom a későbbiek valahol máshol szerepeltek a rendszerében, így nem vette észre.
A szolgáltatás aktiválását 24 órán belülre vállalják, amit most nem fogok tudni ellenőrizni, hogy valójában mennyi időbe telik, de akinek ez fontos, vegye figyelembe.

#16222:
Szó szerint ez van a honlapjukon: "A térképen sötétékék színnel jelölt országok esetén Önnek nincs teendője a roaming szolgáltatás használata esetén,"
(a helyesírási hiba is benne van).
Semmi nem utal arra, hogy előtte aktiváltatni kell.

#16223:
Jól értelmezed, roaming során az adatforgalmazás díjköteles, mindegy, hogy normál, vagy roaming+.

[ Szerkesztve ]

(#16225) Soma01 válasza Zozzy (#16224) üzenetére


Soma01
veterán

Aki a Digi roaming bejelentése után kér kártyát, annak nem kell tennie semmit. Akinek mát régebb óta megvan a sim, annak vagy telefonon kell az általad említett szerződést kiegészítést megkötnie, vagy egy Digi ponton kell személyesen aláírni egy kiegészítést a szerződéshez.

(#16226) m_kovacs válasza KTU (#16210) üzenetére


m_kovacs
tag

Voltam bátor megírni tegnap, de ismét:Úgy hívják,hogy "Telekom Hu" (leánykori nevén SIM eszközkészlet)
m_kovacs

(#16227) #29810560 válasza Zozzy (#16217) üzenetére


#29810560
törölt tag

Oké, zsoké! :R

Most felhívtam ismét őket és a jelenlegi ügyintéző már képben volt.
Aktiválták is mind a 4 teszt SIM-et kb. 5 perc alatt. :C

Szóval minden külön értesítés helyett a meglévő teszt SIM kártyákon a roamingot tényleg aktiváltatni kell a 1272-es telefonos ügyfélszolgálaton (ill. ha már külföldön vagyunk akkor a +36 1 707 0707-es számon, ami szintén a telefonos ügyfélszolgálaton csörög).
Az aktiváláshoz kell a szerződésszám ill. egy-két személyes adatot (pl. születési idő, hely) megkérdeznek még az azonosítás miatt.
Minden SIM-re kérni kell az aktiválást, amit külföldön használni akarunk, tehát amivel barangolni fogunk.

Aktiválás után még a telefonos beállítást is el kell végezni. Ez Roaming+ esetén fontos (pl. Németország) normál roaming esetén csak a roamingot kell bekapcsolni a telefonokon (pl. Ausztria).

DIGINet Aktív 50 szolgáltatásra/SIM-re egyelőre nincs roaming és nem is tudják mikor lesz. :(
DIGINet Aktív 50 szolgáltatáshoz/előfizetéshez való szolgáltatói USB stick pedig még mindig nincs. :N

[ Szerkesztve ]

(#16228) wagon


wagon
csendes újonc

Sziasztok!
Valaki tud esetleg segíteni , hogy a korábban lehetséges hotspot megosztás miért nem megy nekem?
Valamiért két napja az egyik készülékben lévő digis kártyáról osztva csak annyit ír a csatlakozó készülék , hogy csatlakoztatva - nincs internet.
A segítségeket előre is köszönöm.

(#16229) sfdrakex válasza wagon (#16228) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáltál új hotspotot beállítani? A készüléken megy a net, amiről osztani szeretnéd?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16230) Manus4 válasza #29810560 (#16227) üzenetére


Manus4
tag

USB stick mikor lesz nem mondták?mert már többször lejárt a 2-3 hét: :)

(#16231) #29810560 válasza Manus4 (#16230) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem látnak rá a készletre, de annyit tudnak, hogy most még nincs és majd egyszer lesz. :DDD

(#16232) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Ha valakinek olyan problémája van, hogy Xiaomi Mi A2 Lite telón a DIGI SIM használatba vétele után a másik szolgáltató (nálam Telenor) kártyáját soha többet nem lehet felhívni, mert nem elérhető, akkor olvassa el ezt, mert végre sikerült működésre bírni a DIGI SIM + Telenor SIM kombinációt.

Alapvetően az volt a probléma, hogy amint bekerült a DIGI SIM és a teló egy kicsit használta is netre vagy hívásra, a Telenor kártya soha többé nem volt elérhető. Nem lehetett felhívni. Semmilyen SIM konfigurációban (melyik SIM melyik slot-ba kerül), semmilyen beállítással.
Nekem egy Samsung Galaxy J5 2017 van, abban Telekomos SIM és DIGI SIM simán működik, hibátlanul.

Egy ideje már nem próbálkoztunk vele, de most újból nekifutottunk. A SIM behelyezésekor a telefon meghülyült, pár mp. működés után lekapcsolta a képernyőt és ezt ismételte. Nem volt más megoldás, mint a factory reset. Partíció cache törlés már nem lehet mert nincs már benne a recovery menüben...

Ezután én kíváncsiságból úgy próbáltam ki a dolgot, hogy a Telenor SIM-et egy Telekom SIM-mel párosítottam össze a telóban. Az egy DOMINO kártya, melyen van net. SIM1 a Telenor, SIM2 a Telekom.
Mint a kisangyal, úgy működött! Simán elérhető maradt a 20-as kártya, ha netezés közben befutott egy hívás, akkor csak úgy, mint az én J5-ömnél, megszűnt a net kapcsolat, de a hívás befejezése után betöltötte a weboldalt.

Ezután megcseréltem a kártyákat. SIM1 a Telekom, SIM2 a Telenor.
Hibátlanul működött így is! A teló megjegyezte az előző beállításokból, hogy a Telekom SIM-et akarom mobil adatra használni és a Telenort beszédre és SMS-re és a SIM-ek megcserélését emlékeim szerint automatikusan lekövette.

Ezután a Telekom SIM-et egyszerűen lecseréltem a DIGI-re (APN-t nekem kellett kézzel felvenni, a többi szolgáltatónál a teló beszerezte a beállításokat de DIGI-nél nem) és azóta hibátlanul működik.

Nem kapcsoltam be szerviz kódokkal a VoLTE-t se a VoWiFi-t, ahogy a factory reset után volt a teló, úgy maradt.

Azt vettem észre, hogy a legfontosabb beállítás az a teló számára, hogy melyik SIM-et mire akarom használni. Amíg nem ezzel kezdtem, addig mindenféle érdekes dolgok történtek. Pl. SIM1-en kikapcsoltam a mobil adatforgalmat és erre SIM2-n is kikapcsolt. Ha ott visszakapcsoltam, akkor SIM1-en is bekapcsolt magától. Ha viszont a SIM manager-ben kezdem a beállításokat, ahol megmondom, melyik SIM-et akarom hívásra, SMS-re, mobilnetre használni, akkor minden szépen működik a többi menüben.

Nem tudom, mennyire lesz tartós ez a működés. DIGI ügyfélszolgálatos mesélte asszonynak hogy Mi A1-en neki sem ment csak 2 hétig, most Redmi Note7 van és azon jó.

Egy valami más még a korábbi próbálkozásokhoz képest: a Telenoros kártyára aktiváltunk egy mobilnetet mert kellett és a DIGI nem volt használható. Az még aktív, bár a teló úgy van beállítva hogy nem használja és a SIM is 2G-n megy csak. Ha ettől javult meg, az holnap kiderül, mert holnapig aktív a 20-as net.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#16233) sfdrakex válasza gippazoid (#16232) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Telenros SIM korábban is 2G-n használtátok, vagy automatán volt, szerintem itt az lehet a megoldás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16234) samujózsi


samujózsi
tag

Digi ügyfélszolgálat eddig sem volt a helyzet magaslatán, de tegnap minden eddiginél nagyobbat alakítottak.
Meg akartam kérdezni, hogy rá tudnak-e nézni, hogy a Fóton lévő ismerősömet miért nem tudom elérni: náluk van a hiba vagy az ismerős telefonjával van gond? Válasz: Fóton még nincs szolgáltatásunk. Még bátortalanul rákérdeztem, hogy akkor hogy tudtam vele egy hete, ugyanott beszélni, a választ még megvártam, aztán kedvesen elbúcsúztam a hölgytől...
Azóta sem értem, miért mondta, a saját térképük szerint százalékosan a budapestit közelíti a fóti lefedettség.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16235) sfdrakex válasza samujózsi (#16234) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Térképen van térerő Fóton, de a listában még nincs benne. Gondolom a listár nézte. Haverodnál van térerő? Vagy el se éred sehogy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16236) samujózsi válasza sfdrakex (#16235) üzenetére


samujózsi
tag

Az a poén, hogy már többször beszéltem vele ugyanazon a címen, volt térerő. Régi mobilja van, a VoLTE és a VoWifi nem működik rajta.
Csak pénteken és tegnap történt olyan, hogy pénteken a budapesti munkahelyén sem tudtam elérni egész nap, szombaton meg Fóton.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16237) sfdrakex válasza samujózsi (#16236) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor lehet nála lesz valami gáz. Vagy csak kikapcsolta. Más elérhetőséged nincs hozzá?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16238) samujózsi válasza sfdrakex (#16237) üzenetére


samujózsi
tag

De, a másik szolgáltatójánál gond nélkül elérhető volt. Pénteken ráadásul hívást kezdeményezni is csak a másik kártyáról tudott, a digi-s csak vészhívást engedélyezett, míg ki nem ment az utcára.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16239) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok. Olaszországban vagyok, felhívtam a Digit, hogy engedélyezzék a roamingot. Ezt meg is tették, a hívás már működik, viszont az adatforgalom nem. Adatroaming be van kapcsolva. Valami APN beállítás kell, vagy hogy lehet működésre bírni? Nehezíti a helyzetet, hogy iPhone X-ről van szó... Köszönöm.

(#16240) sfdrakex válasza samujózsi (#16238) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nála nincs térerő. Mi a kérdés? Eddig volt bent, most nincs?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16241) samujózsi válasza sfdrakex (#16240) üzenetére


samujózsi
tag

Pontosan. A fóti még so so, érthető. A budapesti nem annyira és jó lett volna, ha a digi ügyfélszolgálat esetleg meg tudja mondani, hogy épp kiesett ott a tornyuk vagy rajtuk kívülálló oka van. Nincs jelentősége, elvégre tesztüzem, csak kicsit ciki, hogy a hibabejelentő elküld térképet nézegetni, ő meg elfelejt ránézni. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16242) wagon válasza sfdrakex (#16229) üzenetére


wagon
csendes újonc

Próbáltam de csak a hotspot nevét -titkosítását jelszavát engedi átírni nem újként felvenni. Titkosítás nélkül is csak csatlakozik de nem ad netet..
Több készülékkel próbáltam de nem sikerült.
Az alap készüléken megy a net (amiben a SIM van)
Ötlet?

(#16243) zichie válasza holex91 (#16239) üzenetére


zichie
senior tag

A roaming+ beállításnál vannak mindenféle olasz apn-ek, lehet, hogy azzal menne?
A digi roaming térképe alapján Olaszországhoz normál roaming kell, de egy próbát megér esetleg a roaming+ beállítás.

(#16244) #71835392 válasza samujózsi (#16241) üzenetére


#71835392
törölt tag

jó lett volna, ha a digi ügyfélszolgálat esetleg meg tudja mondani, hogy épp kiesett ott a tornyuk vagy rajtuk kívülálló oka van

Ezt most úgy mondod, mintha a másik háromnál ez működne, az ügyintéző bármi ilyenre rálátna/kapna róla infót. Sajnos az összes nagy cégnél ez így megy, lehetőséged, esélyed nincs olyannal beszélni aki ilyenre rá tudna nézni.

[ Szerkesztve ]

(#16245) #71835392 válasza zichie (#16243) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért nagyon kiváncsi lennék, hogy milyen technikai oka van ennek a roaming+ bohóckodásnak a DIGI részéről, miért nem megy egyből úgy a roaming, mint az összes többi szolgáltatónál?!

(#16246) samujózsi válasza #71835392 (#16244) üzenetére


samujózsi
tag

A másik háromnál(? mintha több is lenne) nincs tesztüzem. Itt viszont az van, ebből gondoltam, hogy esetleg az ügyfélszolgálat is jobban képben van, meg esetleg érdekli is őket, hogy hol van kiesés.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#16247) sfdrakex válasza samujózsi (#16246) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolod van egy térkép a falon, rajta mindenhol egy led ahol torony van, és ha leáll egy, akkor pirosan villog? 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16248) vkp válasza sfdrakex (#16247) üzenetére


vkp
aktív tag

Akár még lehet is. Ha nem is led a falon, de nagy tv a falon, amin pl. egy nagvis térkép van kirakva, amin minden látszik.
[link]
(ez nem digi térkép, de kb. ugyanennyi megcsinálni)

[ Szerkesztve ]

(#16249) gippazoid válasza sfdrakex (#16233) üzenetére


gippazoid
senior tag

Dehogy is! Amíg 1 SIM van benne, addig lehet kapcsolgatni de sosem kapcsolgattuk, alapbeállításon volt (2G/3G/LTE). De ha kettő, akkor már az adatos SIM megy a 4G-re, a másik meg automatikusan 2G-re és ezen nem lehet változtatni a menüben.

Gippazoid Novelties Inc.

(#16250) Intruder2k5 válasza vkp (#16248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akár. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.