Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#17502) nyitom válasza lala666 (#17498) üzenetére


nyitom
aktív tag

20. án írtam nekik a bejelentő oldalon, mára emailban jelezték a probléma megszünését, úgyhogy a bejelentésemhez képest szerintem elég gyorsan megoldották a problémát. Nem számítottam ilyen gyorsaságra, éppen ezért nagy köszönet a DIGInek. :R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#17503) so_ha válasza n00n (#17499) üzenetére


so_ha
senior tag

Úgy tűnik, hogy 3 hónap alatt kezdik megérezni a bevétel kiesést, így valamit lépni kell ... pedig korábban sokan leírták, nehogy bárki azt gondolja, hogy a Digi miatt bármilyen lépéskényszerbe kerül a triumviátus ... pedig de.

(#17505) lala666 válasza nyitom (#17502) üzenetére


lala666
senior tag

Én is két helyen is írtam nekik.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#17506) nyitom válasza #20749568 (#17504) üzenetére


nyitom
aktív tag

Annak idején a kábeles fronton is ez történt.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#17507) viktorhu válasza n00n (#17499) üzenetére


viktorhu
veterán

Átverés és lesznek is belőle panaszok - a voip hívások fogyasztják a keretet, szóval kamu a korlátlan messenger és whatsapp.

(#17508) sirlacika


sirlacika
csendes tag

VoWifi működéséről van valakinek valami normális linkje?

Tök kíváncsi lennék, hogy ez mint és hogyan működik... De nem a marketing bullshit érdekelne, hanem technikai leírás.


Honor 10 DS volte és vowifi képes telefon.
Persze, hogy nem megy a vowifi :D

Gyártó oldala:
https://www.hihonor.com/global/support/how-to/detail-troubleshooting/?resourceId=1275884

volte és vowifi képes.

Felvettem a kapcsolatot a gyártóval a válaszuk:

"A Honor 10 mind a WoWifit és a VoLTE funkcióra képes, de ehhez szolgáltatói támogatás szükséges ahhoz, hogy teljes mértékben mükődjön, ami lehet egy frissités vagy egyéb más beállítás."

qrva kíváncsi vagyok, hogy akkor most mi van :D
Diginek kell valamit csinálnia, vagy a gyártónak? Ahogy láttam a kompatibilis készülékek listáját... Honor 10 Lite tudja a fentieket :D
Picit vicces....

(#17509) qnadam válasza sirlacika (#17508) üzenetére


qnadam
veterán

Diginek kell valamit csinálnia, vagy a gyártónak?

mindkettőnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17510) sirlacika válasza qnadam (#17509) üzenetére


sirlacika
csendes tag

Értem én :D csak nem akarom érteni.
Gondlom a vowifi az egy szabvány. Minden más adatot a szolgáltatónak kellene adnia.

(#17511) DarkByte válasza sirlacika (#17510) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos nem úgy működik a VoLTE és a VoWiFi hogy a hálózat leközeli az eszköznek a beállításokat, és minden működni fog (mint az APN beállítások a mobilinternethez).

Amennyire én eddig megértettem:
A VoLTE és VoWiFi profil egy meglehetősen terjedelmes több kilobájtos konfigurációs fájl tömeg, ami a telefon firmware-jének a része. Ennek formátuma függ attól, hogy milyen 4G modem van a telefonodban (ki gyártja, Qualcomm, Mediatek, stb.) Ez van összetársítva az egyes szolgáltatók hálózati azonosítójával egy szintén firmware oldali összerendelésben. Ha ez nincs meg az adott szolgáltatóra, akkor amúgy hiába tudja a hardver, nem lesz ilyen kapcsolatod.

Egyrészt gondolom a Digi-nek kellene publikálnia hogy milyen paraméterei vannak a hálózatának a gyártók felé, másrészt a gyártóknak tesztelnie kellene a szolgáltatóval közösen és beépítenie egy soron következő firmware verzióba az összerendelést. Majd Te frissítesz és minden megy kulcsrakészen.
Sajnos ez nagyon leegyszerűsítve kb. a Huawei és Samsung oldalt van meg Digi-re (plusz a saját márkás telefonok). De még ugye van kismillió más gyártó, és olyan is van aki még pénzt is kér azért, hogy a firmware-jébe bekerüljön ez (pl. Apple).

Szóval sajnos ez nem egy egyszerű történet. És úgy látom az 5G is ugyanezeket a profilokat viszi tovább, szóval ott sem lesz egy cseppet sem jobb a helyzet. Egyértelmű hogy van benne minőségbiztosítási politika is, de gondolom elég szépen lehet rajta keresni is, hogy ennek át kell mennie egy ilyen engedélyeztetési folyamaton.

Van pár hack azért, pl. másik szolgáltatókhoz kitalált profilt ami kellően közel van a Digi beállításaihoz be lehet kapcsolni Qualcomm-nál, de igazából ez sem tökéletes minden esetben. Illetve egy következő firmware frissítéskor megint visszaáll eredeti állapotba és konfigurálhatod újra. Én pl. a OnePlus 6T-men fel is adtam az ezzel bohóckodást. Egyrészt mert igazából a 2G hanggal is el lehet lenni, másrészt mert csak adat SIM-nek használom egyelőre a Digi kártyát amúgy is a telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#17512) so_ha válasza #20749568 (#17504) üzenetére


so_ha
senior tag

Úgy tűnik hogy Te kajáltad be ...
"Véletlenül" a Telenor is most duplázta az adatforgalmát (mert jó fej lett hirtelen), mert a "T" anya cége módosított ... ja nem.

(#17513) trec12 válasza so_ha (#17503) üzenetére


trec12
addikt

Nem hinném, hogy remegne a lábuk a Digitől. :) Egyelőre. ;) Viszont hiba lenne nem figyelniük a Digire. Szerintem most még marginális azok száma akik eddig a három nagytól vették a mobilnetet és Digis SIM-re áttérve már nem ott veszik. Valószínűleg már ennek sem örülnek. :N
Ősszel többet látunk majd ki/mi merre felé mozdul, halad... :K

[ Szerkesztve ]

(#17514) sfdrakex válasza so_ha (#17512) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Telenor tavaly nyáron is duplázta a Blue csomagokban lévő netet, mikor a Digi még sehol nem volt. . . Szóval ezt benézted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17515) sfdrakex válasza so_ha (#17512) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Majd 1-2 év múlva lehet, hogy kicsit paráznak a Digitől. Még romániában is a Digi a legkisebb, ott se parázik tőle a többi szolgáltató, pedig ott régebb óta nyomják.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17516) n00n válasza trec12 (#17513) üzenetére


n00n
őstag

Biztos hogy nem örülnek. A családban az én nevemen volt több előfizu, amiket visszamondtam, vagy lecsökkentettem kisebbre a Digi miatt. Azóta már fel is hívtak a szuper (ja, nem:D ) ajánlatukkal. Rajtunk 30k-t buknak havi szinten és biztos nem vagyunk egyedül. Telekomnál visszavettem egy GB-ra a netcsomagunkat (tartalék gyanánt, navira vagy spotityra, főleg hogy most ez már nem fogyaszt), a korlátlan hívást meg a legkisebb csomagra (mindenkinek van a családban már Digis SIM-je).

(#17517) rfszabi válasza bg2001 (#17492) üzenetére


rfszabi
tag

én használtam a román digi hálózatán keresztül a roamingot, nem volt vele gond.

(#17519) sirlacika válasza so_ha (#17512) üzenetére


sirlacika
csendes tag

Köszi szépen az infót! Valami ilyenre jutottam én is.....
Fasza ez az egész :)
Mondjuk erre igazán rámehetne a digi. Hiszen jelenleg azért lószar a lefedettsége.
Pl. Budaörsön a lakásban már sokszor nulla a térerő :D
Úgyhogy a privát számomat, amt T-től áthoztam, azt átirányítottam most a cégesre, ha nem elérhető a digi hálózat. Pedig k-ra nem zavarna, hogy nincs térerő.... mert van wifi. :)

(#17520) Zeki válasza sirlacika (#17519) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég embere nincs a diginek. Pedig az antenna telepítés jól fizet.

(#17521) so_ha


so_ha
senior tag

Valószínűleg egyik operátor sem remegett bele a Digi teszt üzemmódjába, de hogy az adatforgalomból származó bevételük jelentősen csökkent, azt biztosra vehetitek, és ez azért fáj jobban, mert már nagyobb bevételt hoz nekik ez, mint a hagyományos kommunikációból befolyt összeg.

(#17522) Kuter válasza sfdrakex (#17514) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja meg duplázta ,félév után meg megemelte a csomag árát ( módosította a bule tarifákat és csomagokat)
Asszony blue 5200 helyet lett 7000 ft .Igaz fél évig dupla net csomagja volt ingyen.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17523) sfdrakex válasza Kuter (#17522) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a Blue L 14 ezerről, Blue+ L 12 ezer lett. 2 giga netet nem duplázták tavaly, hanem triplázták, 6 giga lett, de a +Lben már 8 giga van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17524) sfdrakex válasza so_ha (#17521) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet sokan kevesebbet költenek a 3 nagynál netre, de a Digi mellett is tartanak sokan tartaléknak, amit el sem használnak, mint én a csomagomban lévő 8 gigát, fizetem, de nem használom, csak ha nincs Digi térerő, de szerencsére amerre járom az országot, legtöbbször megy a Digi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17525) Tressy válasza #20749568 (#17518) üzenetére


Tressy
senior tag

Verseny???? :C Ha verseny lenne Digi be sem tudott volna lépni a piacra.Szép kis kartell van mindig lezsírozva minden előre.Egyedül a voda szokott időnként meglepetést okozni de a többiek felejtős kategória.

(#17526) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Valaki linkelte itt, hogy a Digi mikor milyen tornyokra kapta meg az engedélyt.
Sajnos most nem találom.
Tudná valaki esetleg még egyszer linkelni?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#17527) gabor9991 válasza kano (#17526) üzenetére


gabor9991
őstag

(#17528) kano válasza gabor9991 (#17527) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Van egy kész tornyuk itt a közelünkben csak meg nincs meg az üzembe helyezési engedély állítólag.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#17529) sfdrakex válasza kano (#17528) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondoltad hazudnak, leellenőrzöd? Szerinted ha mehet, nem kapcsolják be, poénból? . ..

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17530) Lajosnagy17 válasza gabor9991 (#17527) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez a link nem tartalmazza az összes engedélyezett tornyot, nem igazán látszik mikor, mit fognak bekapcsolni.

(#17531) gabor9991 válasza Lajosnagy17 (#17530) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez van.
Nincs más az NMHH oldalán.

(#17532) p2pp válasza trec12 (#17513) üzenetére


p2pp
őstag

Anyósom 3500-at fizet 3,5 GB adatért a Telekomnak.
De most már nem fog.
Kap Dual Simes telót.
Teszt kártyája már van.
Ennyi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#17533) vbalint77 válasza kano (#17528) üzenetére


vbalint77
tag

Van ahol a felhordó hálóval van gond, vagy a betáppal, azért nincs még bekapcsolva.
A Grassalkovich úton az iskola tetején vagy fél éve ott vannak az rru-k is bekötve, mégsincs bekapcsolva...

(#17534) st3v3np3t3r válasza p2pp (#17532) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én most hoztam ki a 3.dik előfizum a telekomtól, 1890Ft-ot fizetek 3GB mobilnetért.
A Domino Maraton 3.5GB 3550Ft,viszont nem 30naponta kell újra megrendelni, hanem csak akkor,amikor lefogy a keret.
Korábbi csomagnál volt a NetPlusz XL 3GB,de az is csak 2135Ft volt havonta.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17535) sfdrakex válasza p2pp (#17532) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mennyiidőre volt elég neki a 3,5 giga?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17536) p2pp válasza sfdrakex (#17535) üzenetére


p2pp
őstag

1-1,5 hónap.
Még sima 1 simes telóval nyomja, de keresem már a dual simes telóját.
Fater Mifizik a Telenornál, lejárt hűséggel.
Ugyanennyit fizet, de 25GB adattal.
Nála még nincs Digi, de csak lesz idővel ott is.
Neki adatkártya jó lesz majd.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#17537) Lelahel


Lelahel
csendes tag

Samsung Galaxy S4-en létezik, hogy csak a hang szolgáltatás megy?
Internet nem megy hiába állítgatom az APN-t.
Azt írja ki a tekó, hogy: Nem található mobilhálózati jel

[ Szerkesztve ]

(#17538) Zeki válasza Lelahel (#17537) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az tud 4G LTE-t? Vagy csak 3G?

(#17539) sfdrakex válasza Zeki (#17538) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MAs tesztben speckóknál ott van az 1800as lte.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17540) DrBubo77 válasza Zeki (#17538) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Elvileg tudnia kellene.
@Lelahel: Pontos típusjelzést tudsz írni? I9500 vagy I9505, esetleg más?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17541) Lelahel válasza Zeki (#17538) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Telekomnál vagyok és igen, 4G
I9505

[ Szerkesztve ]

(#17542) sfdrakex válasza Lelahel (#17541) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pontosan úgy állítottad be az apnt ahogy az összefoglalóban le van írva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17543) Lelahel válasza sfdrakex (#17542) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Úgy, bár az IPv4 jelenik meg csak nincs választási lehetőség. Tehát nincs olyan, hogy IPv4/ IPv6

(#17544) nyitom válasza Zeki (#17538) üzenetére


nyitom
aktív tag

Mennie kéne.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#17545) sfdrakex válasza Lelahel (#17543) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Adatmentés után rápróbálnék egy gyári visszaállításra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17546) Lelahel válasza sfdrakex (#17545) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Megvolt. Minden kártyával megy a 4G csak a Digivel nem. Új telót én meg nem veszek az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#17547) sfdrakex válasza Lelahel (#17546) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dual simes kártya? Próbáltad csak Digis kártyával? Telekomos készülék?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17548) Lelahel válasza sfdrakex (#17547) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Nem dual simes a készülék de én is utána néztem és mennie kellene mert tudja a feltételeket amit leírtak.

(#17549) sfdrakex válasza Lelahel (#17548) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Telekomos a készülék, lehet a saját szoftverük kavar be.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17550) Lelahel válasza sfdrakex (#17549) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Független.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.