Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#17251) guppy_83 válasza herdsman12 (#17250) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Végig néztem a beállításokat, beírogattam a még hiányzókat.
Sajnos így sem működik.

Ez egy független Iphone 5.

Köszönöm a segítséget.

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#17252) sfdrakex válasza guppy_83 (#17251) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mented a beállításokat miután beírtad amit kell? Telefon újraindítás volt? Ha újra ránézel az előzőleg beírt adatok látszanak, vagy visszaállt alapra?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17253) szkorhetz válasza guppy_83 (#17251) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nagyon fura, nekem anyu iPhone-ján minden beállítás nélkül ment automatikusan.

(#17254) guppy_83 válasza sfdrakex (#17252) üzenetére


guppy_83
tag

Nincsen külön lehetőség a mentésre. Ha később visszalépek megmaradnak az "internet" beírások. Újra is indítottam és azóte se semmi. Térerő van de nincsen net... :(

Kezedek szomorú lenni....

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#17255) herdsman12 válasza szkorhetz (#17253) üzenetére


herdsman12
őstag

Az valóban furi, ki a manó írta be?

guppy_83

Másik telefon, másik SIM próba?

[ Szerkesztve ]

(#17256) nyitom válasza guppy_83 (#17254) üzenetére


nyitom
aktív tag

Egy rendszervisszaállítás se segítene? Érdemes lenne kipróbálni.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#17257) guppy_83 válasza nyitom (#17256) üzenetére


guppy_83
tag

Megoldódott...

Kikapcsolt állapotban töltőre tettem, bekapcsolt magától és már LTE-t írt mikor bebootolt...
Összeszedte magát, vagy amelóhelyemen nincsen DIGI-s hálózat....

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#17258) denko válasza DonMaster (#17228) üzenetére


denko
senior tag

Alapvető esetben nem értem hogy a gyártónak mit kellene aktiválni, pontosan mi a folyómat, már csak azért ha abból indulok ki hogy maga a készülék támogatja akkor miért nncs Volte /Vowifi

Attól függetlenül írtam a gyártónak, és azt a választ kaptam hogy ugyan menjek a a Digihez és Boxoljam le velük mert a készülék alapvetően tudja szolgáltatást.

https://www.hihonor.com/hu/support/how-to/detail-troubleshooting/?resourceId=1362289

Digi azt mondta hogy alapvetően ők támogatják a technológiát és Volt-e vagy nem Volt-e a VoltE az már nem ö dolguk.

Hol az igazság srácok? :C

[ Szerkesztve ]

(#17259) DevKiller válasza guppy_83 (#17257) üzenetére


DevKiller
senior tag

Van sok hely, ahol beltéren csak 2G-re tud csatlakozni a telefon, valószínűleg ez volt a probléma..

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17260) sfdrakex válasza denko (#17258) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a telefon tudja a VoLTEt azt a szolgáltatónak engedélyeznie is kell, és a telefonon rajta kell lennie adott szolgáltató profiljának, ha nincs, hiába tudja a VoLTE-t, ha nincs hozá Digis profil. Lehet trükközni, de nem 100%os a siker.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17261) 4Grider válasza denko (#17258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott az igazság, hogy a szolgáltató-specifikus VoLTE profilnak benne kell lennie a telefon szoftverében.
Pl. az S9-es Samsung XEH szoftverbe a Digi profil a májusi szoftverfrissítéssel érkezett. Amíg azt nem tetted fel a készülékre, addig nem tudta a Digi VoLTE-t. Amint feltetted, megjelent a kapcsoló. Ha nincs VoLTE kapcsolód egy adott sim kártya mögött addig a készüléked nem tudja az adott szolgáltatóét, ergo nem fogod tudni a VoLTE-ra felengedni a sim-et.
Elméletileg a telefonok gyártóinak is figyelnie kellene az új szolgáltatók és a hozzájuk tartozó VoLTE profilok megjelenését, meg persze a szolgáltatóknak is illene megküldeni a gyártók felé az új profilt.
Nekem a Huawei tűnik inkább ludasnak, mert elég foghíjas a VoLTE-támogatása, azaz egyes modelleken egyes szolgáltatókat nem támogat, míg más modelleken szinte mindenkit, azaz a profilok terítése modellenként különbözőképpen alakul náluk.

(#17262) denko válasza sfdrakex (#17260) üzenetére


denko
senior tag

Akkor átb*sztak, tudtok valami műszaki leírást a működéséről hogy kicsit jobban lássam a helyzetet hogy Diginek bepanaszoljam hogy kapják be szépen.

Illetve a profil tájékoztatási csatornára rátudunk szimpla emberként rálátni?
(Hogy lássuk el-lettek e küldve gyártónak, lettek-e tájékozóda)

[ Szerkesztve ]

(#17263) 4Grider válasza denko (#17262) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digi adta el neked ezt a készüléket?

(#17264) denko válasza 4Grider (#17263) üzenetére


denko
senior tag

Nem, nem Digi

(#17265) sfdrakex válasza denko (#17262) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem b*szott át senki. A Digi oldalán ott vannak az általuk támogatott készülékek, melyeken megy a VoLTE és a VoWiFi is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17266) denko válasza sfdrakex (#17265) üzenetére


denko
senior tag

Azt értem. Áttol függetlenül működhetne más készüléken is, vagy azért amit nem forgalmaznak már ne keljen megmozdulni?

(#17267) 4Grider válasza denko (#17266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáld már meg felfogni, hogy a készüléked gyártójának bele kell tennie egy frissítésbe a Digi profilt ahhoz, hogy működhessen. Ott van náluk, már több másik modellben működik.
Mikor frissült utoljára a telefonod szoftvere?

(#17268) sfdrakex válasza denko (#17266) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működik is, pl a P30 asokon is megy, bár nincsenek a listában. Telenornál is van sok készülék amin nem megy. Ahogy olvastam nem igazán szabvány dolog a VoLTE és ezért problémás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17269) Lackooo84 válasza denko (#17258) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát a magyar honor (direkt kisbetű) supportot inkább hagyjuk, én is anno megírtam nekik, hogy az euban, illetve itthon hivatalosan forgalmazott Honor 8 készülékek szoftverében semmi eu támogatás nincs ilyen téren, csak az összes indiai szolgáltató profiljaival van tele. 3 hónapig hintáztattak, aztán mikor rájuk írtam, ezt vágták hozzám, erre vártam 3 hónapot.... :

Mondanom sem kell, hogy ezután a válasz után úgy begurultam, hogy elküldtem őket a fenébe. Megírtam, hogy szégyen, és felháborító ilyen hozzá(nem)értéssel dolgozhatnak a Honor support részlegén stb. Mert ugye előtte részletesen leírtam, hogy csak a gyártó tud frissítést kiadni a készülékhez, azzal a szolgáltatató semmit nem tud csinálni. Egyébként ez teljesen nonszensz, hogy mindig a szolgáltatóra akarják terelni a dolgot. De tényleg, egyébként a Marika nénit a szomszédból is odatehetnék, kb. ő is annyira kompetens az ügyben, mint ezek...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17270) denko válasza 4Grider (#17267) üzenetére


denko
senior tag

Köszi, nem kell megpróbálni, megy anélkül is.
Értem én hogy gyártónak kell bele rakni, de gondolom szolgáltató jelenti náluk ha van változás.

(#17271) denko válasza Lackooo84 (#17269) üzenetére


denko
senior tag

Ez igen...de legalább írtál nekik, különben ha nem kapnak feedbacket nem sok minden változna.
Akkor terrorizalom őket én is! Köszi

(#17272) Lackooo84 válasza denko (#17271) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem így sem fog...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17273) Fecsike


Fecsike
kezdő

sziasztok!

van egy xiaomi redmi note 5 A mobil. digi sim belehelyezése után a hívás működik, viszont a mobilnet egyáltalán nem. tudnátok segíteni, hogy kellene beállítni, hogy jó legyen? apn át lett állítva, úgysem jó.

köszi előre is.

(#17274) beller válasza Fecsike (#17273) üzenetére


beller
aktív tag

Ha az APN-t jól beállítottad, elfogadtad akkor működnie kell. Nekem is RN5 van, tökéletesen műxik.

(#17275) Zeki válasza Fecsike (#17273) üzenetére


Zeki
nagyúr

4G van, vagy csak 2G?

(#17276) Fecsike válasza Zeki (#17275) üzenetére


Fecsike
kezdő

semmi.

(#17277) mokus18 válasza Fecsike (#17273) üzenetére


mokus18
tag

Nekem is Redmi Note 5-öm van, nekem nem kellett állítani, SIM betéve, és már ment is a net.
Igaz másodlagos kártya SIM2-ben.

(#17278) DevKiller válasza Fecsike (#17276) üzenetére


DevKiller
senior tag

Üdv, én belenéznék a beállításokban-->telefonról-->Állapot-->Hálózat vagy Sim kártya adatai--> és hogy csatlakozol a hálózathoz. Mert ha 2G, csinálhatsz bármit semmi nem fog történni.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#17279) Sas madár válasza sfdrakex (#17260) üzenetére


Sas madár
őstag

Érdekelne a trükközés....Redmi 7 gyönyörűen kezeli a vowifit a note 7 en is van hozzá kapcsoló mégsem megy.
Itt valami profil beállítással életre lehet kelteni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#17280) sfdrakex válasza Sas madár (#17279) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Passz. Nekem nem kellet trükköznöm. Betettem működött minden. (P30 Pro) Van aki india szolgáltatók profiljával próbálkozik, nem tudom, hogy megy. Csak a topicot olvasva látom próbálkoznak sokan, sok mindennel, de nincs garantált siker, azonos készülékeken sem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17281) Sas madár válasza sfdrakex (#17280) üzenetére


Sas madár
őstag

Azt hittem tudsz valami technikai megoldást.

Ennél is érdemes lenne a régió váltással próbálkozni... Fel sem merült bennem.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#17282) sfdrakex válasza Sas madár (#17281) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudok, nem is írtam ilyesmit. Keresgélj itt a topicban, hátha találsz segítséget.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17283) Killing


Killing
addikt

iPhone 6-tal a netes ügyfélkapun aktivált roaming hibátlanul működik romániában, mindenfajta piszka nélkül. /Adatforgalom, hívásindítás és fogadás/

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17284) adam1400


adam1400
tag

na én is vettem c1-et, klassz a teló. rendes a digitől h hátsó tokot is adtak hozzá viszont headsetet nem :D az akksiján meglepődtem hogy nem kivehető (?) ha jól láttam :D a volte szépen megy a digis kártyán rajta, gyors hívásfelépülés, hívásközbe is van net, és persze hd minőségű a beszéd. telenoros kártyával valóban nincs volte. a vowifi is klassz otthoni vodás wifis routeren simán jobb minőséget ad, de próbáltam h a telenoros vagy vodás telómon is megosztom a netet úgyis mükszik a vowifi.

(#17285) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Németbe használtam a digi simet egy hónapig gond nélkül.
Most jöttünk haza Magyarba és nincs terero nincs hálózat mióta Hegyeshalomnal átléptünk a határt és jöttünk Pestre az M1 sen.
Ausztriában is volt terero telefonáltam is róla.
Itthon meg semmi semmi terero se 4G se 2G...
Telo (Xiaomi MI9)újraindítás már volt,de semmi ...
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#17286) Killing válasza pusi1981 (#17285) üzenetére


Killing
addikt

Roaming plusz ki van kapcsolva? Ha nem akkor a sim toolkitben kapcsold ki, ausztria hiába van normál roaminggal, az osztrák t-mobile roaming+-os, szóval azért mehetett ott is a telefon.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17287) pusi1981 válasza Killing (#17286) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Köszi!
Ez volt a probléma!
:R

(#17288) Soma01


Soma01
veterán

Ez a roming kapcsoló (sima / plusz) mit állít át pontosan? Ezt nem lehet manuálisan is megtenni? Nem csak az APN-t állítja át?

(#17289) 4Grider válasza Soma01 (#17288) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hálózatkódot vált, így onnantól kezdve nem Digisként roamingolsz. Itthon viszont azzal a hálózatkóddal nem tudsz semmilyen hálózatra felmászni.

(#17290) Soma01 válasza 4Grider (#17289) üzenetére


Soma01
veterán

A sim-en az MCC és az MNC kódokat?
És akkor "mi leszek" átmenetileg (virtuálisan), ha nem Digis?

(#17292) Soma01 válasza #72445440 (#17291) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

(#17293) lala666


lala666
senior tag

Sziasztok!
Akinek Samsung tabja vagy mobilja van megnézné tudja e frissíteni digis Wi-Fi, digis mobilnetről? Nekem nem kapcsolódik a szerverhez csak a voda,telenor nettel.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#17294) razorbenke92

Sziasztok!

Digi R1 mobil másnál is használhatatlan kihangosítva?

A másik fél teljesen visszahallja magát, akár hagyományos hívásról legyen szó, akár internetes app (Messenger, Hangouts).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#17295) 4Grider válasza lala666 (#17293) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legalább egy hete már így van. A Diginél lesz valami routolási probléma.

(#17296) lala666 válasza 4Grider (#17295) üzenetére


lala666
senior tag

Köszi! Hívtam az ügyfélszolgálatot, de hagyjuk inkább. Azt sem tudja miről beszélek... :))

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#17297) Dragonb


Dragonb
csendes tag

Sziasztok! Egy Xiaomi mi a2 telóm van. Olaszországba teljesen jól működött a roaming hívás/netem, minden különös beállítás nélkül. Viszont itt hollandiába nem csatlakozik hálózathoz. Tudom, hogy roaming+ kellene, de nekem nincs ilyen roaming+ lehetöség a beállításokba. Van valakinek ötlete?

(#17298) sfdrakex válasza Dragonb (#17297) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sim toolban/sim eszközökben keresd.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17299) ati2 válasza Dragonb (#17297) üzenetére


ati2
őstag

Nem a beállításokban van, hanem külön app ami települ elvileg (narancssárga SIM ikonja van).
Eszközök -> SIM eszköztár -> Roaming mód választó (RN5-ön)

[ Szerkesztve ]

(#17300) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Hahó! Van valaki, aki Belgiumban roamingol? Nálam valamiért nem akar működni, nem tud csatlakozni a hálózathoz a teló, sem automatikus, sem manuál módban. Átkapcsoltam a Roaming+ -ra, de semmi. A Digi ügyfélszolgálat is keresi a megoldást, de eddig nem sikerült. Annyit tudtak mondani, hogy az Orange szolgáltatóval van megállapodásuk, 2G és 3G szolgáltatásra, de hiába, ezekhez sem tud csatlakozni a telefon (Xiaomi MIX 2S).

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.