Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Mivel ezek a szériák a "két véglet" Thinkpad és Ideapad közé esnek, ezért mindkét topikban kakukktojásnak számítanak, így gondoltam nem árt nekük egy új topik, ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat, kérdéseket a témában.

Íme az én új Ryzenes szerzeményem:

Egyelőre fogalmam sincs mennyire lesz tartós és valami be fog-e dögleni rajta, de a kezdeti pár napos benyomások nem rosszak, pedig Thinkpadekről jövök. Thinkpades körökben az Ideapad széria nagyon le van sajnálva és anno régebben amiket próbáltam, tényleg egyhasználatú feelinget adtak, ez a Thinkbook széria meg talán jobban hasonlít rájuk, mint a Thinkpadekhez, szóval kissé szkeptikusan vettem a kezembe. Aztán jöttek a pozitív meglepetések, hűvös, full aluminium ház, locsolás-álló világító billzet, webkamera retesz, jónak tűnő zsanér, okés kijelző, ujjlenyomatolvasó stb. Ha ezt a minőségérzetet a mai Ideapadek is hozzák, szvsz nincs okuk szégyenre. Persze nem olyan robusztus, mint egy Thinkpad, a billzet sem olyan jó, nincs pöcökegér és meglátjuk mennyire bírja majd a napi használatot. A ryzen 3 4300u egyelőre bejön, de a 8gb ram mellé majd kell még legalább 8.
Esélyes volt mellette a:
HP 255 G8 - ha jól rémlik a műanyag ház, "setét" billzet nem tetszett
Dell Inspiron 5593 - jobb volt a proci, de nincs billzet világítás, drágább volt és sok szívás, rossz tapasztalat miatt nem bízok a Dellben
ExpertBook B1 - Ezen máig agyalok, hogy milyen lett volna, ha ezt veszem, de gyengébb volt a proci azonos áron és nincs rendes SD kártyaolvasó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3) jjeahh válasza #45469952 (#2) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kissé doboz hangja van, de amúgy meglepően hangos és minimális mélyei is vannak. Ezerszer hangosabb, mint az elődei, a T520, T420, ha nem vagy vájtfülű, alap dolgokra megfelel.

Más: Én a billzet kiosztásával nem vagyok elégedett amúgy, de ez kb. az összes mai notebookra igaz sajnos :( . A Delete nem a sarokban van és kicsi, keresni kell, az Enter szintén kicsi és fölötte van az ű, így véletlenül gyakran ű-vel végződnek a mondataim, a PgUp-PgDn fel-le nyíl gombok picik, mert így egy síkban lehet az alsó sorral... cserébe ergonómiailag gáz. Hangerő, multimédia stb gombok az Fn-ekre vannak zsúfolva szokás szerint. Amúgy használható, de a folyamatos baklövés helyett nem értem miért nem tud egyik gyártó sem már valami ilyesmit csinálni:

A tapipad tetejét is az elején sokat nyomkodtam, de fölöslegesen :D
Hamarosan bekalibrálom a kijelzőt, kíváncsi vagyok alkalomadtán mennyire lesz fotószerkesztésre használható, de az alacsony sRGB lefedettség miatt nem számítok csodára. A kontraszt jó, csak a windowsban az auto contrastot ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4) #54597376


#54597376
törölt tag

Én pár napja vásároltam egy 14 G3 acl-t. Vettem még hozzá 16GB memóriát, így 24GB elég lesz egy ideig. Ami viszont első pár napban néhány kisebb agyvérzést okozott, az az hogy random újraindult kernel power 41 error hibaüzenettel. De egy BIOS frissítés után jónak tűnik minden.

(#5) jjeahh válasza #54597376 (#4) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt nekem is csinálta, de nem jöttem rá, hogy mi volt a gond, arra gondoltam, hogy az egyik usb-c miatt :F . Egy ideje már nem csinálja, szal lehet egy frissítés nálam is megoldotta.
Nem lehet rossz az az 5500U, én már a régebbi Ryzennel is oda vagyok meg vissza. A teljesítménye nekem bőven elég és elképesztő mennyire sokáig bírja az akksi vele, régi laposoknál nem ehhez szoktam :D . Core Temp progival figyelem a hőmérsékletet is, vicces, hogy roll cage nélkül, filigrán hűtéssel sem akar túlhevülni, még ilyen vékony házban sem. Sokat fejlődtek a procik a második generációs intel óta :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6) #54597376 válasza jjeahh (#5) üzenetére


#54597376
törölt tag

Én egy Macbook Air M1-ről váltottam, mivel muszáj volt a natív windows. Én pont fordítva érztem, az Air után az akkuidő borzasztó :) De tudtam mit veszek, jó lesz ez így. Én teljesen elégedett vagyok vele.

(#7) jjeahh válasza #54597376 (#4) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na megvan nálam is a tettes! A microsoft store-os Instagram app miatt indul újra a laptop. Hogy miért és mi a baja vele, az nekem magas, de érdekes. Szerintem a Windows 11-el van valami problémája, de laikus vagyok hozza.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8) #54597376 válasza jjeahh (#7) üzenetére


#54597376
törölt tag

Kizárnám, hogy nálam az instagram miatt restartolt. Az első dolgom hogy ilyen szemét appokat törlöm.

(#9) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Köszönet az új topikért! :C :R
Én is a napokban újítottam be egy Yoga Slim 7 Pro X 14-est (amolyan vekony, konnyu mindenesnek, programozáshoz is) és bár alapvetően Apple ökoszisztémában dolgozok, kellett egy nativ windowsos gép.
Egyelőre le a kalappal, a sebességre egy rossz szavam nem lehet es az akksiidő is várakozáson felül teljesít.
A windows 11et szoknom kell még; utolso windows az Xp volt, amit napi szinten használtam. :DDD
Bizonyára lesznek kérdéseim a jövőben, illetve a géppel kapcsolatosan én is szivesen válaszolok a felmerülő kérdésekre. :)

Semmit sem írok alá!

(#10) jjeahh válasza bmwk1200s (#9) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem semmi kis gép :))
Még kezdetleges a topik, de ideje volt már, gondolom van "pár" Thinkbook és Yoga user, majd egyre többen találnak ide.
A windows 11 az elején engem nem taglózott le, de most a szeptemberi frissítéssel elég nagyot változott és hamarosan jönnek még ficsőrök, pl. lapok a fájlkezelőbe :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11) bmwk1200s válasza jjeahh (#10) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszi! Hamar megszerettem a kis gépet. :R
Azt nem tudod veletlenul, hogy nekem miert nem jelzi a szeptemberi frissitest? Vagy az MS fokozatosan adja ki? Esetleg a Lenovo tartja meg vissza a gepem tipusanal?

Semmit sem írok alá!

(#12) jjeahh válasza bmwk1200s (#11) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fokozatosan adják ki, nálam sem jelezte, csak én nem bírtam kivárni, amíg lejön frissítéssel, ezért ápdételtem manuálisan :D . Eddig minden oké vele, csak egy problémát tapasztaltam: a Radeon driver az őszi frissítés után többé nem akart működni. Letöltöttem az AMD oldaláról, feltelepítettem újra és így műkszik. De a Windows Update jelzi, hogy van újabb verzió és ha azt telepítem megint elcsesződik. Gondolom (remélem) hamarosan javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13) bmwk1200s válasza jjeahh (#12) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ertem, koszi!
Akkor legjobb lesz, ha en szepen kivarom a soromat. :DDD

Semmit sem írok alá!

(#14) #54597376


#54597376
törölt tag

Ezzel lehet valamit kezdeni, hogy ne 2x jelenjen meg? Gondolom a felső a Lenovo saját valamije, az alsó pedig a windows popupja.

(#15) jjeahh válasza #54597376 (#14) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt próbálkoztál?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16) #54597376 válasza jjeahh (#15) üzenetére


#54597376
törölt tag

Igen. Ugyanúgy megjeleníti. De kitöröltem a Lenovo hotkeys cuccot, így már csak a Windows jelez.

(#17) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ma estére nálam is megjelent a win11 őszi frissítése. :C

Semmit sem írok alá!

(#18) jjeahh válasza bmwk1200s (#17) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó sokáig tölti majd. Nálam azóta nem nyitja meg a radeon driver kezelőfelületét, de cserébe az ujjlenyomatolvasó megjavult :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19) bmwk1200s válasza jjeahh (#18) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Valoban eltartott egy ideig, de utana a telepites valami elkepesztoen gyors volt. Gondolom az ujabb Gen4 SSD es a DDR5 Ram segitett ebben.

Semmit sem írok alá!

(#20) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Jól látom, hogy a Yoga Slim Pro X 14-est, AMD 6800HS-sel nem is lehet hivatalosan kapni Magyarországon? :Y
Ha így van, miért nem? :F

Semmit sem írok alá!

(#22) jjeahh válasza #56769280 (#21) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is G2 van, csak ips-es.

A billzet az elején annyira nekem sem tetszett, de hamar megszoktam, nem olyan vacak az, apám Apple billzete sokkal rosszabb :DDD . Szvsz a mai vékony laptopok 90%-ában ilyen, vagy rosszabb van, szép új világ, sajnos a trendek diktálnak :D .
Az ips kijelző is felhős, de nálam szerencsére nem vészes a dolog, sajnos elég általános probléma, főleg Delleken vettem észre.
Linuxal nincs tapasztalatom.
Nálam a hangzás rendben van, igazából sokkal jobb, mint anno Thinkpaden.
Igen, sajnos viszonylag hajlékony, de remélem nem okoz majd gondot :( . Fura, hogy a fedele meglepően merev a házhoz képest :F . Amúgy fogalmam sincs miért gyártanak aluminium házzal laptopot, szép, meg minden, de borzalmasan sérülékeny, vigyázni kell rá.
Az akku led nálam is világít, én sem értem, de letojom, nem zavar.

Nem tudjátok visszaküldeni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24) jjeahh válasza #56769280 (#23) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én rollcage Thinkpadről jöttem, az után a Dell üzletiekben is csalódtam, a HP-ben még jobban :B . A Thinkbook inkább konzumer, mint üzleti, ezért számítottam rá, hogy nem fogja hozni a workstation feelinget, sőt, féltem, hogy botrányosan sz*r lesz, de végül mivel alacsonyan volt a léc, kellemesen csalódtam. Persze nem egy workstation, de nem is az a használhatatlan szint, ami nemrég az ilyen vékony trendi konzumer notiknál általános volt. Szerintem jó gép ez, csak nem szabad az üzletiekhez viszonyítani. Ha konzumerekhez hasonlítod, akkor meg tud pár extra ficsőrt, ami nem megszokott, pl. webkam retesz, TPM, ujjlenyomatolvasó, normálisnak tűnő zsanér, fémház stb.
A Lenovo Vantage fel van telepítve? Nem tudom mennyire komoly akku diagnosztika kell, de abban van valamiféle. Írja a kapacitást, hogy hányszor volt feltöltve, be lehet állítani, hogy csak 60%-ig töltsön, így elvileg kíméled, meg ilyenek. Thinkpaden mondjuk az alsó-felső küszöbértékeket is lehetett állítani, ezen sajnos nem lehet.
Amúgy szerintem elég ritka, amelyik ips kijelző nem foltos, a haverom Dell XPS notija botrányos, két Dell ips monitort küldött vissza emiatt, végül egy Philips ips vált be. Az is foltos, de legalább nem zavaróan. Nekem az első dolgom volt bekalibrálni, így most bekalibrálva 90 nit körüli fényerőn nem igazán látszik (néha fotót retusálok vagy illustratorban dolgozok és ilyen melókra 80-120 nit a max ajánlott fényerő ha jól rémlik). Sajnos ez az ips kijelzők gyengéje.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26) Edorn


Edorn
aktív tag

Ez a változat mennyire ajánlott?

https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-thinkbook-15-g2-itl-79995-elado

LENOVO THINKBOOK 15 G2 ITL - i3-1115G4, 15.6FULL HD, 256 GB, 16GB, UHD Graphics

Amire kell: Irodai munka (excel, videochat [általánosiskolai távoktatás a gyereknek], könyvelő program, kulcssoft, stb), filmnézés, netezés.

Van valakinek vele tapasztalata?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#27) Edorn


Edorn
aktív tag

Illetve a 20VE00G4HV és 20VE00G4HV-3 között mi a különbség? Melyik ajánlottabb?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#28) jjeahh válasza Edorn (#26) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tűnik az a proci valami acélosnak, de másképp nem lehet rossz, amire kell, valszeg megfelel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Nekem cégesként van egy Thinkbook 15 G2. Azt a furcsát vettem észre, hogy amikor kikapcsol a kijelző akkor elkezd villogni ez a kör alakú power led. Először azt hittem hogy lemegy ilyenkor alvóba, de továbbra is ment a ventilátor.

Másnak is ezt csinálja? Tehát valóban nem megy le alvóba?

Galaxy S23 256GB Cream

(#30) jjeahh válasza Simivok (#29) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Enyém elalszik. De amúgy külön lehet állítani a kijelző kikapcsolását és külön az elalvás idejét. Az nem lehet, hogy nálad először csak a kijelző kapcsol ki és később alszik el?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31) Simivok válasza jjeahh (#30) üzenetére


Simivok
senior tag

Szia, csak a kijelző kapcsol ki, alvó állapot sohaként van beállítva. Miután a kijelző kikapcsolt el kezd villogni a bekapcsológomb.

Galaxy S23 256GB Cream

(#32) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Akinek ThinkBook 15 (G4 IAP) gépe van:
Néhány hónapja vettem a gépet és olyan furcsaság van vele, hogy a gép bal oldalán, a tápcsatlakozó környékén olyan sercegő, percegő hangot lehet hallani, mintha merevlemez kerregne benne. De nyilván M2SSD.
Ami még jobban arra jellemző, hogy amikor valamilyen munkát végez a gép, akkor hallani, tehát tényleg olyan, mintha merevlemez lenne. Egy programindítás, egy speedtest vagy akár csak egy gyorsabb görgetés egy weboldalon is előhozza a sercegést.
Mi lehet ez? Nálatok van ilyen hang?
Egyre inkább sercegést írok, mert lassan már csak arra tudok gondolni, hogy valami hibás benne...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#33) movax


movax
őstag

Intel procis ThinkBook 14 G6 modellel van valakinek tapasztalata?

(#34) SZATA válasza Simivok (#31) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem is ezt csinálja. De ami mégfurcsább, hogy alvó módból az egér megmozdítására a pillanat törtrésze alatt felébred, mintha nem is aludna. (Fastboot, hibernálás ki van kapcsolva)
Próbáltam feltenni a gyári oldalon lévő energiamenedzsment drivert, de azt írta, nincs mit frissíteni.

Más: tényleg nincs semmilyen normális touchpad driver? Így elég fapados az eszköz, meg a szélén húzott ujjra sem tudja a görgetést.

(#35) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Lenovo V155-höz van valamilyen program, amivel lehet szabályozni, mennyire töltse fel az akkut? Javarészt töltőről van használva, de szeretnénk minél jobban kímélni az akkut hosszú távon. Bocs, ha rossz topic, nem találtam ennél közelebbit.

(#36) SZATA válasza akos727 (#35) üzenetére


SZATA
senior tag

A Lenovo Vantage-ben van ilyesmi opció. A pcsupport.lenovo.com oldalon nézd meg, kompatibilis-e a gépeddel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.