Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72810) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Srácok! Ez a stílus nem kell ide. Ha nem megy kultúráltan, akkor nem kell be/visszaírni.
Eddig ez egy normális topik volt maradjon is az.
Köszönjünk.

(#72811) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Asszony kapott home office ra egy uj Dell latitude 7420 at, egy régebbi Dell notit cserélt annak a pontos típusát nem tudom, de az kevésbé tűnt drágának. :D . Az a problémám, hogy az eddigi type-c dokkolo amivel töltöttük, és egy FHD monitor is rá volt kötve most nem működik megfelelően. A monitor csak interlaced módban hajlandó menni 1600*900 as felbontás felett.
Esetleg így valami ötlet? I7 valami xe igp. Dell usb c dokkoló. Persze minden is le van korlátozva benne, csak rendszergazdi állitgathat kb bármit.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72812) Tsebacsi válasza Zoltn (#72811) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég áramot kap a gép? Előző/másik Dell gép van-e amivel tesztelni lehet a dokkolót?
A képernyő beállításoknál sem lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72813) Zoltn válasza Tsebacsi (#72812) üzenetére


Zoltn
senior tag

A régi notival hibátlanul működik.
Az új notit tölti rendesen, nincs se hibaüzenet semmi.
A felbontást és frissítést lehet állítani. És ugye 1600p felett csak interlaced frissítés van engedélyezve. :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72814) Tsebacsi válasza Zoltn (#72813) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Simán lehet, hogy az új noti C-csatija hibás, driverei is rendben vannak? Esetleg egy USB-s linuxon tesztelném még, hogy ott is ez a hiba van-e?!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72815) Zoltn válasza Tsebacsi (#72814) üzenetére


Zoltn
senior tag

Céges appcenteren keresztül lehetett drivereket frissíteni, azt megcsináltam lefutott, elvileg azok ok. Elvileg. :D USB-s linux nem rossz ötlet, de nem igazán érzem otthon magam benne.
Egy kis adalék még, hogy ha nem homeoffice van, bent az irodában is dell type-c dokkolók vannak, 34-es monitorokkal, és azok sem működnek rendesen.
Közvetlen hdmi-vel összekötve még nem néztem meg, de valószinű úgy működne. De úgy meg nem akarjuk használni kell a francnak a sok kábel. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72816) Tsebacsi válasza Zoltn (#72815) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem logikus, nekem egy Latitude 3400 van egy WD15-össel, dokk saját tápjával tölti a gépet és megy róla egy 25-ös FHD 144Hz-es monitor minden gond nélkül, máshol 2 FHD monitor van a dokkra kötve gép lecsukva és megy, szóval ha ez egy többszereplős probléma, máshol is tapasztaljátok, akkor lehet céges image hiba is.
Ezért lenne jó egy másik oprendszerrel is megnézni. Meg egy előző gépen jól működik. Szóval ez több mint gyanús, de több/jobb ötletem egyelőre nincs. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72817) plömplöm válasza Zoltn (#72811) üzenetére


plömplöm
őstag

"Dell usb c dokkoló"

és melyik típus?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#72818) Zoltn válasza plömplöm (#72817) üzenetére


Zoltn
senior tag

WD15

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72819) Zoltn


Zoltn
senior tag

Aham, itt van valami.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72820) plömplöm válasza Zoltn (#72818) üzenetére


plömplöm
őstag

csak egy ötlet: a wd15-höz is volt/van fw frissítés, ezt nézted?

valamint: "The flicker is present when the attached laptop lid is closed - it does not appear when the lid is open", ez valid?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#72821) Zoltn válasza plömplöm (#72820) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ja azt a FW frissitést a dokkon megcsinálom, hátha.

És a fedél csak akkor van csukva, ha ki van kapcsolva a gép. Tehát kinyitva vibrál.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72822) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#72798) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Update: az ssd volt a ludas, vagyis hogy nvme típus volt (mindhárom), amikkel próbáltam, mert én balga nem vettem észre, hogy egy másik gép doksiját nézem, ez meg egy korábbi gép, ami csak sata m.2 ssd-t kezel.
Az "anomális" is azért volt, mert a bios-ban nincs pci-e driver, de a win telepítőben meg igen, így fel tudtam telepíteni, de boot-olni már nem tudott.
Most kapott egy sata m.2 ssd-t, több újraindítás után is működik.
Lényegében user error volt a részemről, de azért köszönöm a sok tippet és brainstormingot! :R
(Remélem nem én indítottam el valami lavinát a bénázásommal, ami miatt törölve lett pár hsz)

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#72823) Tsebacsi válasza J0shu4M1ll3r (#72822) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem Te voltál a ludas, más miatt volt. :N
De örülök, hogy kiderült a problémád! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72824) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy a Dell Vostro 15-3568-as laptopomhoz milyen adaptert szabadna vásárolnom, mert a mostani sajnos tönkrement. A jelenlegi adapteren 45W szerepel, de ilyet szinte magyar oldalakon nem is találok: vagy számomra noname webshop árulja, vagy más a csatlakozója (type-c), vagy teljesen más márka termékéről van szó. Fontos, hogy én mindenképpen szeretnék eredeti, Dell adaptert használni.

Lehet nagyobb "W"-set használni (65W, 90W)? Abból már lényegesen nagyobb a választék.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#72825) Tsebacsi válasza yxcv (#72824) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyugodtan használhatsz nagyobbat.
A készülék már nem garanciális? Mert az adapter a készülékkel együtt garis, nem csak 1 évig!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72826) totron válasza J0shu4M1ll3r (#72822) üzenetére


totron
addikt

Segáz, mikor nem szól a rendszer kezdődik el a gondolkodás/okulás, mint olyan. Jó volt ez így, pont jó.

(#72827) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Nemrégen vettem egy használt Dell G3 3579-et mely az alábbi anomáliát játsza el: ha a laptop alvó állapotba kerül, és felébresztem, akkor olyan 1-2 percig gond nélkül megy, majd a kijelző befagy, kép megáll (hang megy tovább a fagyás után pár pillanattal).

Ha lehajtom a laptopot, várok 5-10 másodpercet, majd kinyitom újra akkor a laptop kijelzőn lvisszajön a kép (tudni kell, hogy külső monitorral használom), ellenben se az Intel, sem az Nvidia driver nem látja a videókártyákat. Újraindítás után minden rendbe jön.

Ha terhelve használom a laptopot (játszok, videót nézek), akkor nincsen semmi baj.

Kérdés: mire ezethető vissza a hiba:
- driver problémák? (chipset, VGA, windows hiba?)
- alaplap hiba? (de akkor terhelés alatt miért nem hibázik?)
- egyéb felsőbb rendő hatalmak szórakoznak?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72828) Tsebacsi válasza Spet (#72827) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Driver és vagy BIOS is lehet, de inkább driver szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72829) csurgoi


csurgoi
aktív tag

A házilag végzett memória bővítés garanciavesztéssel jár?

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#72830) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

Sziasztok!

Van egy dell k17A001 (wd15) dokkolóm, és ha azon keresztül csatlakoztatom a gépet hdmi kábelen a tévéhez ( soundbarhoz) akkor csak a stereo hang megy át. az 5.1 vagy atmos nem. ha a hdmi kábelt közvetlen a gépbe dugom, akkor gond nélkül átmegy minden hang. van erre valami beállítás, vagy a dokkoló nem tudja ezt?

köszönöm

(#72831) #72755712 válasza csurgoi (#72829) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nem, ram, ssd, stb. ügyfél által cserélhető.

(#72832) littlejohnny


littlejohnny
tag

Sziasztok,
Latitude E5430 notimban esetleg lecserelnem a wifit valami nagyobb tudású típusra. Persze csak ha van rá mód és lehetőség.
Jelenleg ő van benne: N 6205 (802.11 a/b/g/n) Half Mini Card
Tippet szeretnék kérni, hogy ha lehet, akkor merrefele kell keresgéljek. Vagy bukta az elképzelés?

(#72833) jack982 válasza littlejohnny (#72832) üzenetére


jack982
aktív tag

amazon.de-n nézelődj, intel ax200-as kártya állítólag jó, de van már újabb verzió is, de kérdezd meg eladótól, hogy biztosan megy-e a gépeddel, mert más csatlakózójuk is lehet ezeknek, illetve a proci is behatárolja, hogy a wifi chipsettel működik-e vagy nem.

(#72834) csurgoi válasza #72755712 (#72831) üzenetére


csurgoi
aktív tag

És milyen gyártmányú 16 Gb 3200 Mhz DDR4-es RAM-ot ajánlatos venni bele?
A gyári ilyen:

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#72835) Bogyó bá' válasza csurgoi (#72834) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még egy pontosan ugyanilyet (akár használtan) hogy dual channel-ben működjenek.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72836) Kbali válasza Bogyó bá' (#72835) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem, továbbra sem kell a DC-hez PONTOSAN ugyanolyan modul - szép is lenne...

[ Szerkesztve ]

(#72837) ViZion válasza Bogyó bá' (#72835) üzenetére


ViZion
félisten

szia, nekem is ram kérdésem van.
8 gb mellé a 4 gb mennyire pronléma? ez ilyen sulis gép, excel, ilyesmik. nem játékra, nincs is csak igp.
chrome is eszi a ramot, classroom, meet, mittudomén mik futkosnak, sokszor egyszerre. asszony laptopja gyengébb procival, 8 gb rammal nekem döcögősnek érződik, az asztali gépem után. szerinte jó az. Gyerek dell 7450-es laptopba a 8 mellé 4 gb raknék, vagy 8 illene? de kihasználja azt?
köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72838) Bogyó bá' válasza ViZion (#72837) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha megteheted, - szerintem - vegyél mellé ugyanolyat: nem csak a RAM mennyisége duplázódik meg, hanem DC-ben fog futni. Ennek igazán integrált VGA esetén van jelentős teljesítménynövelése.

#72836Kbali Nekem anno Dell-es szakik ezt javasolták, és nagyon bevált a kis e7270-ben. Két héten belül találtam itt a HA-n pontosan ugyanolyat. AUTOCAD akadás nélkül eldöcög vele, szükség esetén tudok - terepen, akárhol - a kis géppel is normálisan dolgozni ha kell.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72839) ViZion válasza Bogyó bá' (#72838) üzenetére


ViZion
félisten

köszönöm, akkor megpróbálom így. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72840) Csepy


Csepy
senior tag

DDR3 és 4 esetén még nem sikerült olyan kombinációban összeraknom memóriákat, hogy annak ne lett volna hibátlanul működő Dual-Channel a vége. (sokszáz gép az elmúlt 25 évből kb 15 évben)
Ha azonos méret nem megoldható, akkor a kisebb ram mennyiségének duplájáig dual-channel, afelett single channel módban fog menni a ram, HA az adott noti/lap támogatja.
Azonos méretű modulok esetén az egész mennyiség dual-channelben fog menni. Nem kell azonos típus, azonos márka sem. A sebesség jó, ha azonos, de a lassabb órajelű lesz úgyis a mérvadó a gyorsabb modul számára is.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#72841) csurgoi válasza csurgoi (#72834) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Ez a típus jó az általam képen mellékelt mellé ?
[link]

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#72842) Dr. Akula válasza csurgoi (#72841) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha biztosra akarsz menni, nem árt tudni, hogy rendszerint Kingstonnal szoktak bővíteni üzletekben. Thinkpad / Latitude is. És még sose volt gond vele.

(#72843) Csepy válasza Dr. Akula (#72842) üzenetére


Csepy
senior tag

Az üzletek 99%-a beteszi a legolcsóbb megfelelő RAM-ját és kész. A Kingston sokszor feleslegesen drága. A bolt úgyse ad rá élettartam garit, ha bővítenek. Remek minőség, de ugyanazt a minőséget (1000-ből 999x semmi hiba) hozza a CSX, a Kingmax, a Crucial (Micron), a Samsung és az SKHynix is, csak, hogy a leggyakrabban előfordulókat említsem.

Egyikkel sem mész jobban biztosra, mint bármelyik másikkal ezek közül. (biztos hagytam ki nagy, itthon is forgalmazott márkát)

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#72844) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Ha a meglévő 8 Gb DDR4-3200 Mhz mellé beteszek a másik foglalatba egy 16 Gb 3200Mhz DDR4-es memóriát, akkor az hogy fog viselkedni?
Akkor 24 Gb -ként fog működni gyorsaság szempontjából?
Bocsi, de nem vagyok szakértője a dolognak.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#72845) Dr. Akula válasza Csepy (#72843) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azok se olcsóbbak, csak máshova megy a profit. Más rammal is lehet bővíteni, értelemszerűen, csak olyat nem akarok ajánlani amiben nem vagyok biztos. Nekem most épp HyperX van a notiban, hogy az épp Kingmax vagy megint Kingston, azt nem tudom. :) Rákerestem, Kingston 8 GB 12k, Kingmax/Crucial/CSX 10k, Samsung 23k, nem tűnik drágábbnak (2 rongy azért nem a világ). De ha igen, a Kingmax nekem is bevált (a többi még nem volt).

#72844csurgoi: Jó esetben megtalálják a közös nevezőt, és azon mennek. 8 gigáig lesz dual channeled, afelett single. Hogy az adott program épp hol fog elhelyezkedni benne, az insallah. :) De összességében 24 gigád lesz, csak nem egyenletes sebességgel fogod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#72846) rukka


rukka
csendes tag

Hmm van egy Dell Latitude e7440 es lapim, és elkezdett furán foltosodni a háttérvilágítás. Bekapcsolva így néz ki, de amikor töltődik a Win még a jobb oldali folt a világos, minden más alacsony fényerejű. Aamikor feláll a rendszer ez így is marad, a jobb oldali foltot látni normálisan minden mást nagyon alacsony fényerőn (de olvashatóan) lehajtom a laptop fedelét, visszahajtom és vagy megmarad ugyanolyannak, vagy ezt a világításkiosztást csinálja amit linkeltem lent. (nagyrészt normális, bal oldal alsóközépen egy sötét folt, jobb oldal alsóközépen egy világos folt). Mi ez? Inverter? Háttérvilágítás döglik? Teljes panel cserés?

(#72847) Csepy válasza rukka (#72846) üzenetére


Csepy
senior tag

LED háttérvilágítású panel van benne, nem CCFL. Nincs világításcső és nincs inverter. Ez biza panelcserésnek látszik. Ezeknek a LED paneloknak a cseréje nem annyira egyszerű egy átlag szerelgetős felhasználónak, és teljesen ki is lehet a panelt nyírni, ha nem tudod, mit csinálsz.

Regards: Csepy

(#72848) Dr. Akula válasza rukka (#72846) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan mintha 1 LED nem világítana.

(#72849) Pyttawrx válasza rukka (#72846) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Panel cseréje szükséges.

(#72850) rukka válasza Pyttawrx (#72849) üzenetére


rukka
csendes tag

Köszönöm (Csepynek is). Vettem egy másik 7440est már úton van. Ha elég hasonló a két gép (elvileg ugyanazt az i7-es procis alaplapot tartalmazzák) akkor elég esetleg az SSDt átraknom a másikba és nem ujratelepítenem mindent? Vagy mindenképp ki kell vennem a panelt a másikból és átrakni a régibe?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.