Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51651) SocketA válasza sirály69 (#51649) üzenetére


SocketA
aktív tag

Az általam eladásra kínált gép a LENOVO IdeaTab S6000L (59-394061), ami NEM 3G-s változat, csak wifis!

Esetleg még itt is el tudod érni a termékleírást: Notebook.hu

Laraxiornak pedig szerintem ez van: Lenovo IdeaTab S6000 (59-373783) 3G tablet, szürke + Android 4.2 - ez 3G-s, Wifi-s, GPS-es

(#51652) Blabcsi válasza baleee89 (#51645) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Üdv, dobtam egy privit.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51653) arpeen2 válasza simii16 (#51648) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hétvégén volt shotgun IPSC apafán, sztem kimész találsz amennyi kell.

(#51654) birq


birq
csendes tag

Sziasztok!
használt vinyók JÓÁRASÍTVA!:
WD Green 1,5TB - 32 MB (WD15EADS) 100/100 - 11k
WD Green 1,5TB - 64 MB (WD15EARS) 100/100 - 12k
WD Black 1,5TB (WD1502FAEX) 100/100 - 13k
WD Black 1,5TB (WD1502FAEX) 100/100 - 13k

üdv: Attila

(#51655) Gercsa


Gercsa
senior tag

Néha feljött itt a fórumon a LED lámpa mint téma.

Akit esetleg érdekel:

ALDI-s akciós lámpa vasárnaptól

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#51656) Laraxior válasza SocketA (#51651) üzenetére


Laraxior
titán

Jajam nekem is ez van mert gps is van benne.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51657) Frozzy


Frozzy
őstag

Eladó Piaggio NRG 50 MC3 Extreme Sport!

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#51658) #65675776 válasza ngabor2 (#51642) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor a továbbiakban hasonló eljárást javaslok a közlekedési (gyalogos vs kerékpáros vs motoros vs autós) és táplálkozástudományi (gyros vs döner, melyik hamburger a szarabb) témákban is. Tolvajkergetők detto. Csak a konzekvens hozzáállás kedvéért...

Egyébként nem láttam semmiféle flame-et.

[ Szerkesztve ]

(#51659) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

A következő problémámra keresnék megoldást!Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol ilyennel foglalkoznak?

Köszi!

(#51660) #65675776 válasza bence007 (#51659) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Szerintem bármelyik elektronikai boltban vagy szervizben levágják és raknak fel helyette egy másikat.

(#51661) Blabcsi válasza bence007 (#51659) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Beletekersz egy facsavart, majd méretre vágod, örülsz. :))

Viccet félre téve, előttem szóltak helyesen.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51662) bence007 válasza #65675776 (#51660) üzenetére


bence007
tag

A gond csak az, hogy ez egy elég drága gép és nem szeretném farigcsálni(garancia is van rá de sürgős lenne nagyon)!Más megoldás nem játszik?

(#51663) #65675776 válasza bence007 (#51662) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem játszik. Vagy a teljes tápkábelt kell cserélni, vagy csak a dugót a végén.

(#51664) PindurAnna válasza bence007 (#51662) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Vidd vissza így garanciába..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#51665) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

WTF :(( [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#51666) copass válasza bence007 (#51662) üzenetére


copass
veterán

vidd vissza hogy garanciában javítsák meg. kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#51667) bence007 válasza copass (#51666) üzenetére


bence007
tag

Ezzel csak az a gond, hogy ez a munkaeszközöm és a legközelebbi szerviz pesten van..

(#51668) Blabcsi válasza bence007 (#51667) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hívd fel a szervizt, hogy ilyenkor mi van, ha megértőek, hogy munkaeszköz, nélkülözhetetlen, lehet rábólintanak a dugvilla cserére úgy, hogy a gari is megmarad.
Ha surmók küldd vissza, vagy gari vesztéssel, de kicseréled. Előbbi postaköltséggel ~3K utóbbi ~0.3K.
Ennyi.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51669) arpeen2 válasza bence007 (#51667) üzenetére


arpeen2
senior tag

Fényképezd le a rossz dugvillát a géppel együtt, aztán cseréld ki egy újra, nem kell ezt túlbonyolítani.

(#51670) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ismertek valami üzletet, ahol egyedi basepall sapkákat készítenek?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51671) #33253120 válasza #65675776 (#51658) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nincs ebből baj.
Aki géppel szeret fotózni, az lekicsinyli a mobilt. Joggal. Mert fotózni akar valamit
Aki meg mobillal akar fotózni az a pillanatot akarja elkapni. Ok, a DSLR ekkor is szebb képet csinál, ha nálad van, ha nem múlik el a pillanat mire előveszed.

No meg azt se felejtsük el, hogy egy dslr-t nem viszel magaddal buliba, nem viszed magaddal ha információs/jelzésértékű fotókat kell csinálni. (nem napi rutin, de gyakran van, hogy fotózd le az adattáblát/kapcsolási rajzot/kész munkát/stb, és dobd át majd a telephelyen a céges wifin a céges mail-re)

Lefotózni a kocsiból, ahogy nyáron a kitört hátsó szélvédős matizban az üveg helyén kinyúlva a tetőn pihentetik a kezüket mintha gyári opció lenne annak a lehúzhatósága, vagy a vízszerelőt aki úgy görnyed a folyó csap előtt mintha a vizet hányna, vagy a motivációs indoknak is megfelelő kocsmában végződő szivárványt (ott a koboldok kincse) megfizethetetlen... :) Előveszed, rajta tartod az ujjad, elfordítod, vagy zárképernyőre rakott ikonról indítod, és azonnal csinálhatsz képet. Ez nem AZ a fotózás, ez a pillanat rövid időre való megörökítése információs, humor, vagy más alantas indokkal. Ezek a képek nem az örök életnek készülnek, nem is az a céljuk. Ahhoz, hogy Pindur beküldjön a rádiónak egy képet a házuk előtti balesetről, aminek az a célja, hogy a honlapon átgörgessenek rajta mert alatta van a szöveg, tökéletesen megfelel.
Ugyanígy a dslr-nek is megvan a maga helye.

(#51673) #65675776 válasza #33253120 (#51671) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem sincs. Ezért sem értem miért kellett törölni.

Ezt a "hirtelen előveszem, és csinálok egy képet" nem a mobilokkal találták ki. Évtizedek óta léteznek point & shoot fényképezőgépek. Már a hagyományos filmes érában is voltak ilyenek. Az elsők valamikor a '80-as évek elején jelentek meg. Csak akkoriban ugyan azt a nyersanyagot használták, mint az SLR-ek, a minőségbeli eltérést mindössze a gyengébb optika okozta, de az sem volt olyan veszélyes. A digitális korszakban távolodtak el látványosan a komolyabb gépektől. A telefonok erre rádobtak még egy nagy lapáttal a még gyengébb optikák és szenzorok következtében. Anno szomszédom Pentax Optio 30-a nem volt annyival gyengébb egy DSLR-től, mint ma egy telefon. Előbbin ugyanis elfért egy rendes optika rendes zoomamal. Plusz pár dedikált gomb a gyorsabb kezelés végett. Pont az az érdekes az egészben, hogy ahogy fejlődik a technika és technológia, úgy nyílik egyre szélesebbre az olló a skála két vége között.

[ Szerkesztve ]

(#51674) #33253120 válasza #65675776 (#51673) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez is ok. De az everyday-carry-m ne abból álljon már, hogy minden vackot magammal cipelek.
Vihetnék egy alap Texas Instruments, vagy felsőbb kategóriás Casio számológépet, egy mp3 lejátszót, egy fényképezőgépet, egy telefont, külső vinyót/pendrive-ot, internetmegosztót, (ehhez aggregátort) adatkábeleket, fülhallgatót. Meg egy laptopot amivel pl. a képeket "azonnal" el tudom küldeni. És ezeket egy hátizsákban.
Ezzel ellentétben erre elég egy telefon, meg egy töltő sok esetben.
Én így is rengeteg cuccot cipelek félfeleslegesen nap mint nap. Ahhoz, hogy információs értékű fotókat csináljak nem kell profi cucc.
Feladathoz eszközt kell választani.
A közterületes fotóin sem látod meg a karcolást az autón. A trafipax sem akar olyan képet csinálni amin a fülszőröd is látszik.

Ez kb olyan mint amikor városon belül reggelente melóba pályakerékpárral, és versenyfelszerelésben járnak az emberek... Odavisz, de felesleges.

(#51675) ati012 válasza bence007 (#51659) üzenetére


ati012
senior tag

Tápkábel, gép felőli vége levág, blankol, forraszt, használ.

Kéretik lájkolni, izé, szavazni barátnőm videójára.

"Kikelet" címmel van fent.

Videó -> közép és ált. iskola -> lásd másképp a természet szépségeit -> Kikelet.

(#51676) #65675776 válasza #33253120 (#51674) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is kell minden vackot, csak ami fontos az embernek.

Nekem pl számít, hogy milyen minőségben hallgatok zenét. Innentől kezdve a telefon, mint eszköz teljesen kiesik. A Sansa Clip+ nem foglal érdemi helyet, ráadásul anélkül kezelhető, hogy egyáltalán ránéznék, vagy akárcsak kivenném a helyéről. Ha már a kényelem szempont. És bizony még buszon is kijön a különbség egy jó és egy rossz lejátszó között, ahogy egy átlag füldugó és egy jobb fül- vagy fejhallgató között.

Manapság mániákusan rakják bele a fényképezőgépekbe a WLAN és NFC vezérlőket. 2G/3G/4G modem ugyan nincs bennük, de apróság. Persze akiknek fontos, hogy azonnal ott legyen a kép a neten és lájkolják orrba-szájba, azoknak ez sem elegendő. Nekem nincsenek ilyen igényeim. Valahogy soha nem éreztem a késztetést arra sem, hogy lefotózzam, hogy éppen hol és mit eszek. Akárhogy is nézem, inkább ezeket próbálják rámerőltetni, és ha esetleg azt találom mondani, hogy ezekre nincs szükségem, akkor én vagyok igénytelennek kikiáltva. Mintha ezek nélkül már nem is lehetne élni, nem is lenne ember az, aki nincs regelve FB-on és nem oszt meg naponta legalább 10-20 képet.

[ Szerkesztve ]

(#51677) patex1983


patex1983
őstag

Szerintetek mennyire életbiztosítás egy külső Revoltec USB-s házban 24/7-ben üzemeltetni egy egy 5400 rpm-s HDD-t? Megmakkanna hamar?

X

(#51678) mghltm válasza patex1983 (#51677) üzenetére


mghltm
addikt

ha stabilan kapja a naftat az usb kabelen, nem melegszik tul, nem eri fizikai sokk, akkor nem lesz baja

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#51679) patex1983 válasza mghltm (#51678) üzenetére


patex1983
őstag

3.5"-os HDD, szóval külső tápot kap. Állítólag elég jó tápot adnak a Revoltec házhoz, nem értek hozzá.
Mozgatva sem lenne, szóval ez is pipa. A melegedés, illetve a folyamatos üzem miatti elektronikus részek elhasználódás a kritikus pont szerintem.
De akkor azt mondod, elméletileg bírnia kell?

X

(#51680) ngabor2 válasza patex1983 (#51677) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nekünk így megy, ráadásul 7200 rpm-es, és köszöni szépen, jól van.

(#51681) saril válasza #65675776 (#51676) üzenetére


saril
senior tag

milyen fülessel használod a sansat?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#51682) vlevi válasza patex1983 (#51677) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, a Revoltek ház milyen, de nekem egy Sharkoon Rapid Case USB3-ban van egy WD RED winchester. Szinte folyamatosan megy, töltögetés fel/le. Egyáltalán nem melegszik, legfeljebb kézmeleg. Még akkor sem melegedett, amikor a gépben lévő belső vinyóról másoltam rá USB3-on (80-100mega sebességgel) majd 1TB-ot. Ebben része van a RED vinyónak is, mert szándékosan 24/7 üzemre tervezték, de a Sharkoon USB ház is jó, mert teljesen fém, és jól kivezeti az esetleges hőt belülről. Másik házam egy Kolink, az már korántsem ilyen jó, mert műanyag érintkezik a vinyóval, és sokkal rosszabbul adja át a hőt.
Ja, és a Sharkoon ház másik jósága, hogy ha 10-15 percig nem történik semmi, akkor leállítja a vinyót, és csak akkor pörgeti fel újra, ha valaki hozzá akar nyúlni. Persze ez 5-10másodperc késlekedést jelent, de legalább egyáltalán nem megy 24/7-ben a vinyó, hacsak nincs rá tényleg szükség.

(#51683) func93


func93
senior tag

Eladó:

Microsoft WMO 1.1a egér, jó állapotban. - 1500

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#51684) mezis válasza patex1983 (#51679) üzenetére


mezis
nagyúr

Google cég statisztikája szerint a meleg nincs befolyással a HDD-k élettartamára.
A ki/be kapcsolgatást meg célszerű minél kisebb számban végezni, mert leginkább ez befolyásolja az élettartamot.

mezis

(#51685) Zola007


Zola007
veterán

Rendeltem egy telefontokot elmebayról
Meghozta a postás, rá volt írva, hogy sérülten érkezett:


Hmm, mondom korrekt. Még jó hogy ráírták! Különben észre sem veszem!:

a borítékra rejtett 2db ajándék kavicsot köszönöm a Postának! ez a kis darab zúzott bazalt hiánypótló példánya lesz a kőzetgyűjteményemnek:

a telefontok természetesen csak némi karcolást szenvedett 1-2 gramm anyagveszteséggel karöltve:

Nem nagy tétel, de mondja már meg nekem valaki, hogy mi a faszene ment ezen keresztül, hogy így néz ki? :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#51686) AndrewBR válasza Zola007 (#51685) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Hát ez szuper.

( Magyar ) posta, I'm lovin it.

:(((

A.

(#51687) werszomjas válasza AndrewBR (#51686) üzenetére


werszomjas
őstag

A felirat szerint már a Magyar postához eleve sérülten érkezett, szóval valahol korábban érhette a sérülés, nem értem miért divat rögtön a Magyar postát szidni :U

üdv

(#51688) Ayg0


Ayg0
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben egy eladó 12mm vastagságú Scythe Slip Stream ventije? A Scythe-on kívül gyárt más is ilyen vastagságú ventit, vagy csak ők?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#51689) Zola007 válasza werszomjas (#51687) üzenetére


Zola007
veterán

Szándékosan nem magyar postát írtam, de egyébként az a helyi Encs posta pecsét, tehát attól még a Bp-i vagy miskolci elosztóban megszánkóztathatták a betonon
de őket sem kell félteni, mondok egy másik esetet és akkor 1:1:

Érkezett egyszer másodlagosan becsomagolva egy csomagom, betéve mellé a kis cetli, hogy a Magyar Postához már sérülten érkezett, átcsomagolták, stb.
Hogy-hogy nem, az eredeti csomagoláson a szakadás épp a vámpecsét közepén ment át.
Hogyan került rá hamarabb a magyar vámpecsét mint a szakadás, ha hozzájuk már sérülten érkezett? :N :U

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#51690) dudikpal válasza werszomjas (#51687) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha az országba már sérülten érkezik, akkor egy postanyomott zacskóba teszik, beledobnak még egy fecnit, hogy már sérülten érkezett blabla, hol lehet reklamálni stb, majd lezárják a zacsekot.
Ez a hivatalos menete. Itt most ez vagy kimaradt, vagy a helyi postás csikágózott :DDD

(#51691) patex1983


patex1983
őstag

Köszönöm mindenkinek a hdd-s témában tett hozzászólásokat, akkor délután beizzítom én is. :)

X

(#51692) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Keresek olcsón wifi adaptert asztali géphez.
Ha van valakink privátban keressen!
Köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#51693) copass válasza patex1983 (#51677) üzenetére


copass
veterán

nos, nekem 2db chieftec blackbox van, a vinyó bírja a terhelést azzal nincs gond hosszú távon. de az elektronikával már bajok lehetnek a külső hdd-n. nekem az egyik csinált baromságokat,crc ilyesmik véletlenszerűen. egy jó minőségű hdd rack-et kell szerezni vagy mindíg ellenőrzött (crc) másolást csinálni akkor nem lesz gond.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#51694) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Találtam 2 db 1GB-os DDR-400 memóriamodult. 3700/db, vagy együtt 7000 Ft.

(#51695) AndrewBR válasza werszomjas (#51687) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Ezért tettem zárójelbe a Magyar szót...

de ahogy előttem írták, a mi postánkat sem kell félteni... fociznak, kosárlabdáznak = sportot űznek a csomagjainkból. Tudnék én is mesélni.

A.

(#51696) Nooki


Nooki
csendes tag

Dual Core 1155-ös konfig eladó[link]

29e Ft

(#51697) #65675776 válasza saril (#51681) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sennheiser PX200

Zola007: Ez kb úgy néz ki, mint amire ráraktak valalmi 10-20kg-os csomagot, aztán végigtolták rajta.

[ Szerkesztve ]

(#51698) menalcas


menalcas
őstag

Vegyes bazár pénteki akció :)) :
- JVC KW-AV60BT 2DIN-es fejegyeség (fullos) 42k
- Blaupunkt GTB 300 HP mélyádaláda + Blaupunkt GTA 200 Flash erősítő csak ma 10k
- Signat FURY 400 erősítő, tökéletes állapotban, dobozában.7k
- BMW E36 Coupe hátsó lökhárító, mindenével kompletten 5k
- 140A-es BOSCH generátor 8k
- BMW E36 komplett ABS tömb 5k
- sportdob bármire jó 5k

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#51699) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Eladó Acer Aspire E1-570 tipusú 3 hónapos noti.2 év garival,amit háztól házig biztosít az Acer. Érdeklődni privátban. ar:100.000ft.

(#51700) Sensei


Sensei
tag

Olcsó fa dobozos 5.1 hangfalszett valakinek?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.