Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Pár hasznos infó érhető el az összefoglalót megnyitvaˇ
****CS:GO OFF TOPIC****
[PH!] Steam Group | Facebook

Ha szeretnél jönni 10-es mixre,discordon jelezd
|PH CSGO Discord | Discord beállítási útmutató |
Láda Drop útmutató| Major infó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68505) Gabró válasza Cirkaloo (#68495) üzenetére


Gabró
tag

Oké, meggyőztél, kell az i5, nem is nagy beruházás, kb. 15000 forint a lehet a különbözet a jelenlegi i3-2105-höz képest.

A 2400 és 3470 között volt érdemi különbség?

Videokártyát még annyira nem látom át. Szívem szerint egy 4GB-os 1050 Ti-t vennék :), de ha tényleg overkill (alap skinekkel játszanék, de valószínűleg nem mindent low-ra húzva), akkor felesleges, így a 2GB-os 1050 felé hajlok, ami <40 ezer forint. Valószínűleg újonnan venném, mert a használt piac sincs elárasztva ilyen kártyákkal. A 1050 alatt van még kártya, amiben érdemes lehet gondolkodni?

Memória: nem dual-channel 1 8GB-os modul, ez komoly probléma?

(#68506) dugo_ válasza Gabró (#68505) üzenetére


dugo_
veterán

1050 2GB fullHD CS-re bőven elég, viszont a 4GB-s Ti erősebb és ki is futja a vramját, ha mással is játszanál akár most, akár később.

CS alatt ilyen 50-60%-os kihasználtságra és 1GB vram használatra számíthatsz full low beállításokkal.

Szerintem 45k körül/alatt Ti-nek is kell lennie az aprón, de azért most nem keresek rá.

(#68507) lemusz válasza Gabró (#68505) üzenetére


lemusz
addikt

2400 vs 3470

A szokásos 4-5%-os generációs fejlődés és ha jól látom +100Mhz a 3470 javára. Valamint a 2400 szerintem csak 1333Mhz-es ramokat tud kezelni. Ha 1600-as ramod van, akkor ez egy érv lehet a 3470 mellett. Egyébként pedig kérdés hogy mennyi az árbeli különbség köztük. Hasamra ütök, nekem kb 3-4 ezer forintot érne meg maximum.

Videokártya

A skin nézegetést csak viccből írtam. :D De viccet félretéve, az valós hogy vannak egyes skinek, amik teljesen máshogy néznek ki low és high shader beállítás mellett, ilyen például a tiger tooth skinek. Low shader mellett szó szerint fos színe van, high mellett pedig szép. A 1050 elég lehet, főleg ha nem minden van maxra húzva, ugyanakkor manapság a 2GB vram újabb játékokban már nagyon kevés. Ha ez számít neked valamit... Használt piacról 1050 körüli teljesítmény: gtx 950 / 960, esetleg még egy 750Ti is elég lehet.

Single vs dualchannel

Csak feltételezek most, de szerintem egy olyan 10-30 fps közötti különbséget jelenthet cs:go-ban, függően a szoftver és hardverkörnyezettől, valamint az ingame 3d beállításoktól. i5-tel és 1050 körüli vga teljesítménnyel elegendő fps-ed lesz, úgyhogy nehogy túlmisztifikáld. Itt 10-20 fps nem jelent annyit, mint más átlag 60 fps-es játékokban. (Meg lesz neked a fix 120+)

[ Szerkesztve ]

(#68508) adise válasza Gabró (#68505) üzenetére


adise
őstag

1050-et felejtsd el fullhd-ra, persze lehet neked elég a 100-150fps nagy akcioba vagy annyise. Ez nem az a játék amit 70-80fpsel kell tolni

[ Szerkesztve ]

(#68510) Mclovin válasza lemusz (#68507) üzenetére


Mclovin
senior tag

XMP ON a Biosban és menni fog az 1600 is Sandyvel. :K

(#68511) Tav-Csoves válasza lemusz (#68491) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Elnézést, hogy ismét kérdést teszek fel. Csak nem rég vettem észre, hogy eddig nem kaptam pontot, mert közösségi szervereken játszottam. Viszont a normál eredeti szervereken a DM-ben random jelenünk meg a pályán, és a kérdésem az lenne, hogy van olyan szerver, vagy beállítás, hogy a csapattagok csak 1-1 ponton éledjenek újjá?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#68512) lemusz válasza Tav-Csoves (#68511) üzenetére


lemusz
addikt

Tudtommal nincs.

polarmaci: Neki valószínűleg nem XMP-s memója van. :)

[ Szerkesztve ]

(#68513) gtamate2 válasza lemusz (#68507) üzenetére


gtamate2
veterán

Kezeli az 1600-ast is

*Sn0w

(#68514) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziatok!

Mi van, ha meghal a szerver, pedig el sem kezdődött a game... lecsatlakoztam 4p után és 9p büntetést kaptam...vicc...van erre valami orvosság? Megbüntetnek, mert fos a VALVE szervere? :"D

HUN_Thorpedo

(#68515) lemusz válasza gtamate2 (#68513) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem nálad csak azért kezeli, mert Z-s lapod van, nem? :F

(#68516) ReFleXx válasza lemusz (#68515) üzenetére


ReFleXx
addikt

elvileg csak Z-sben meg a P67-esben van RAM overclock
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#68517) fatal` válasza szabog4 (#68514) üzenetére


fatal`
titán

Bannol sajnos, még a hydrában volt ilyen nekünk, wingmanben. 4-5 kör után széthullott a szerver, kidobott mindkettőnket, visszacsatlakozni nem lehetett, fél óra ban.

(#68518) kuLi_


kuLi_
tag

Uhh, egy élmény volt visszaolvasni az utolsó 100 oldalt, csodálatos dolgokról maradtam le. :))

Ez itt a reklám helye.

(#68519) lemusz válasza kuLi_ (#68518) üzenetére


lemusz
addikt

100 oldal, tényleg? :Y Nem inkább csak 100 hsz?

(#68520) kuLi_ válasza lemusz (#68519) üzenetére


kuLi_
tag

Amióta létezik discord, azóta nagyjából 1-2 hetente néztem be ide olvasgatni, viszont az elmúlt 3 hónap teljesen kimaradt. :)

(Na jó, legyen kb. 12 oldal. :D )

[ Szerkesztve ]

Ez itt a reklám helye.

(#68521) HdRew


HdRew
őstag

Srácok, én nem MM-ezek, csak sima casual közösségi szerverekre járok fel picit pötyögni, időm nagy részét a PUBG-vel tolom, de azért elgondolkozok rajta, amikor ilyen szerveren is egymástól kérdezik, hogy ki-milyen cheat-et használ, aztán menőzik, hogy naponta 4 MM-et tol a gyerek és még nem bukott le...

Engem a különböző rangok nem izgatnak, már kicsit kinőttem belőle, egyetem mellett nincs is rá időm, de amikor csak lazítanék egy keveset, akkor is ez megy.. hát mit mondjak. :/

Eléggé ódzkodtam ettől, hogy sok a cheater, már csak a drága skinek miatt is, mert a Source-on is volt egy pár csaló, de annyira nem volt feltűnően sok, pedig van/volt benne 2000 órám.

[ Szerkesztve ]

(#68522) adise válasza HdRew (#68521) üzenetére


adise
őstag

2017 van nem az mm az egyetlen lehetoseg

(#68523) HdRew válasza adise (#68522) üzenetére


HdRew
őstag

Pont ezt írtam, hogy még egyáltalán nem mentem MM-re. Sima közösségi szerver. Tehát elvileg tétje nincs.

(#68524) adise válasza HdRew (#68523) üzenetére


adise
őstag

Menj dedikalt publik szerverre biztos van magyar is. A casualnak semmi ertelme

[ Szerkesztve ]

(#68525) mobal válasza adise (#68524) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem van, pl. az új d2-n az összes idétlen spoton valaki guggol.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68526) dargelot


dargelot
senior tag

No kb ma telt be a pohár ezzel a ranked system-mel. SilverElitMaster voltam, berakott silver1-be. Ok. Nyertem zsinórban 6-ot, mindig én voltam a csapat élén, és az ellenség fikázott ,hogy smurf vagyok. Ennek ellenére nem rak silver2-be, sőt egyre bénább csapattársakkal dob össze, 2-3bot van a csapatban, mert elhagyták a játékot a többiek már alap. Sikitozó gyerekhangok minden egyes játékban vannak. Mute-olni nem leht őket, csak véglegesen "kommunikáció blokkolása" és így nem látom mit ír. Aztán olyanok vannak akik olyan bénák, hogy a bot után könyörgök. Pl csak 100 golyóst vesz minden körben, páncél az minek, a trappolás alap, csapatjáték? az meg mi? Megöl a csapattárs mert kell neki az AWP, kezdőn a dobálja a flasht és a molotovot. Csak azért küzdők, hogy meglegyen a prime hogy mehessek a kalás haverokkal, fegyverversen meg rombolás 48xp-t ad, versengő 480xp-t, tehát marad az only versengő de így 2-3 meccs után meghasad a fejem, meg mi az hogy 6 nyert után a legalacsonyabb rangnál legalább silver2 játékosokkal is összedobna, de nem.....
Tudom ez a topik nem a flame-elés helye, de van egy rakat játék amiben 10x jobban ki van dolgozva a ranked. LoL,SC2,HOTS, stb. Itt nem látom mennyi a ranked értékem, mikor fogok szintet lépni, nyerésnél mennyit nyerek, vesztésnél mennyit vesztek. Ha egy csalótól kapok ki akkor amint VAC bant kap jóváírja-e a vesztett pontot amit ellene vesztettem? Ha 2-3 bottal lose-olok akkor is esek a rankedbe le vagy nem? Ha 2-3 bottal nyerek az számít? Legjobb lettem a meccsen az számít? Nem nagy dolgok, de mennyi ki aprósággal jobbá lehetne tenni ezt a rankedet. Persze ez mind személyes vélemény, nem arra azt mondom, hogy a CS nagyon rossz játék lenne, csak kicsit lemaradt a fejlődésben.

(#68527) lemusz válasza dargelot (#68526) üzenetére


lemusz
addikt

(#68528) qdak válasza dargelot (#68526) üzenetére


qdak
addikt

kb ugyanez van nalam (bar en nova 2 vagyok) is ha jatszok, csak vkik itt nem hiszik el, lehet peches vagyok...
nana h beleszamit, mivel en maradi vagyok es erdekel a kdr, a csalok meg a te altalad emlitettek vegett megy lefele ... es tuti nem kapod vissza ha aim al lot le, de ha vissza is kapnad, akkor se karpotol teljesen, mivel lehet pont egy ilyen miatt lo el kovi korbe akar mas is, mivel a sok halal miatt nincs penzed!
ja es aki 1000% aim ozott ellenem, mar lassan 1 honapja nem lett vac olva!

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#68529) szebe válasza dargelot (#68526) üzenetére


szebe
őstag

A Silver1 acc-ok úgy hallottam elég jó árfolyamon mennek. De mivel tiltott az accountok adás-vétele, így nem mondom hogy add el (csak kibszott feltűnően kacsintgatok).

Silver/nova ezzel van tele, ez van sajnos. Megszoksz vagy megszöksz...

Továbbá nem győzöm megint hangsúlyozni, hogy a rendszer csak nevében "competitive", egy hatalmas pubszeró az egész matchmaking.
Kala haverokkal meg tudsz menni faceit-re is, sőt amúgy is tudsz menni, ott egy picit jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#68530) dargelot válasza szebe (#68529) üzenetére


dargelot
senior tag

FaceIt nem tudom mit jelent, de ha azt hogy ha kivan a csapat akkor lehet velük menni akkor az már megvolt, csak szóltak, hogy legközelebb csak akkor jöjjek ha prime-os leszek, mert annélkül 3ból 3x full csaló csapatot kaptunk. Van közel 300 órám a CS-ben, meg 100 akárhány versengő winem, de az új rendszerben ezt nem tudta volna legalább lvl20ra átkonvertálni. Így Elit ezüst mesterből Silver1 lett, lvl0 rangal. Csapatban csalók jönnek szembe. A közeli nyilvános várók viccnek is rosszak, nem tudom innek ki próbálta már. Egyszerűen +erőnek érzi azt ha csapatban megyünk, pedig 1 perce csatlakoztam hozzájuk. Ugye mint emlitettem silver 1 vagyok. Jött haver (dupla kala) rankedezni. Duo-ban nem lehet, mert nagy a szint külömbség. Akkor maradnak a közeli várók. Beléptünk kb silver 3 körüli csapathoz, erre az ellenfél full sheriff volt. De nem csapatban. Tehát ha csapatban játszotok, akkor a silver3mas játékos simán hoz egy egy kalás szintet minimum a gép szerint. Gondoljátok mi volt az eredmény, ha egy kört tudtunk hozni sokat mondok. Kövi alakalommal meg ismét csalók jöttek szembe, így ki van adva parancsba hogy legyek prime. Kínszenvedés az egész.

Az elöző poszom óta beszedtem ismét 2 wint, így már 8 win egyhúzamban, de még mindig silver 1. Hány win után rak át? Ha win streak-em van az +pont??, logikus lenne. Ha 8 win nem elég akkor innen vissza elit ezüst mesterig ahol voltam nem is tudom hány meccs kelhet. CS GO logic. Ha veszek dragonlore-t biztos kegyesebb lesz hozzám a rendszer mert akkor kap zsét Gaben. :(((

(#68531) szebe válasza dargelot (#68530) üzenetére


szebe
őstag

5 vagy 6 szint különbségig tudtok nem teljes váróban meccset indítani. Ha megvagytok öten, akkor mehet össze-vissza a rankosdi, de mindig a legmagasabbhoz igazítja az ellenfelet, ezért kaptatok sherifekből álló ellenfelet.

A rendszert pontosan senki nem ismeri, csak találgatások vannak, hogy miket néz a rangsoroláshoz (pontszám, kdr, mvp, stbstb...).

faceit.com
Regisztrálsz, csatolod a steam fiókod, aztán duoq haverral. Ha van meccs, szól a trombita (vagy amit beállítasz), elfogadod, bedob egy szobába. A (random) kijelölt kapitány levezényli a szerver- és mapveto-t, kapod az ip-t és csatlakozol. Késkör, oldalválasztás, aztán mehet.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#68532) adise válasza dargelot (#68530) üzenetére


adise
őstag

Nem ertem a felhaborodast silver meg kala meg ilyenek kb a legazarabb aminlehet a jatekban. Fejlodni kene nem sirni. Bar nem ertem 300ora utan miert hiszi valaki magat jonak

(#68533) Redneck válasza adise (#68532) üzenetére


Redneck
veterán

A játszott óra nem feltétlenül mérvadó. Egyik régi ismerős év elején vett gépet és állt át 1.6-ról. 80-100 óra alatt globálban volt, hamar átállt az új metára. :P Persze ő kirívó példa, rengeteg LAN-on megfordult, nem "Átlagos Ottó".

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68534) adise válasza Redneck (#68533) üzenetére


adise
őstag

Nyilván vannak akik nem totál tehetségtelenek.

(#68535) Vanir válasza Redneck (#68533) üzenetére


Vanir
veterán

Tehát mégiscsak mérvadó, mert gondolom az 1.6-ba belerakott x ezer órát. Ha teljesen rookie lenne, akkor nyilván nem lőné magát 80 óra alatt Global-ba. :)

Amúgy egyszer tuti aneurizmát fogok kapni ezektől a magyar fordításoktól. Versengő, közeli nyilvános váró, elit ezüst mester... Te jó ég. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68536) edgR válasza Redneck (#68533) üzenetére


edgR
őstag

Csak az a probléma, hogy a legtöbb hasonszőrű játékosnak nincs CS előtörténete/tapasztalata. COD-ozás után elhiszem, hogy 300 óra alatt is nehéz megszokni a recoilt. :DDD

(#68537) adise válasza edgR (#68536) üzenetére


adise
őstag

Pedig mindent elkövet(ett) a valve, hogy a lehető legjobban noob friendly legyen a játék a cod,bf stb játékosnak már az elején

(#68538) dargelot válasza adise (#68532) üzenetére


dargelot
senior tag

Nem írtam hogy jó vagyok, nem tartom magam kalának, ez világos. Csak silver1-esnek sem. Egyszerűen akik ott vannak annyira lehúnak, hogy nem tudsz feljutni, ezt akartam elmagyarázni. Csapatjátékban a többiek nélkül egyszerűen nem lehet lehozni a kört. A másik, hogy 8 nyert meccs és még egyel nagyobb ligából sem dob be embereket, pfff. Bár ha szerinted az sírás meg felháborodás, hogy belekötök a ranked rendszer hiányosságaiba akkor tényleg soha nem fogják megváltoztatni, mert sokaknak jó ez a kiforratlan rendszer is.

(#68539) adise válasza dargelot (#68538) üzenetére


adise
őstag

Ilyen nincs, hogy lehuznak meg annyira rosszak. Valoszinuleg ez a szinted. Lehetnél egy kettővel feljebb. De ha te tényleg annyival jobb lennél és ahogy irod nem oda kéne tartoznod akkor lehoznád a meccset. Silver szinten kb botok vannak meg kormánnyal meg trackpaddel funolo arcok 30fpsel. Se gondolkodni nem kell se lőni tudni. Gyakorlatig ha p90el futsz végig DMG szintig elmész vele és még ott is agyhalottak vannak.
[link] kb igy lehet leirni az also szinteket

[ Szerkesztve ]

(#68540) dargelot válasza adise (#68539) üzenetére


dargelot
senior tag

Nem kenyerem a vitatkozás, de látszik nem silver1ből kezdted, hanem valamelyik nagyobb rangtól. Ezzel nem is lenne gond, de hidd el azon túl, hogy tényleg sok béna megfordul silver1-ben, ez nem azt jelenti, hogy ha jó vagy akkor egyből lehozod a meccset, hisz ott is vannak akik nem "agyhalottak" mint ahogy te fogalmazol. "Ha jó vagy akkor nem itt kéne lenned" ---> 1besoroló meccsem volt winnel és ide rakott be, ebből aztán azt szűrtem le, hogy ha pl. 5. ranggal nagyobb lenne a tudásom, akkor is erővel ide rakott volna, ez nem kérdéses.
5-10 besoroló meccs nagy kérés lenne a rendszertől? Nem hiszem, hisz még egy ranked felépitésű játékkal sem találkoztam, ahol egy meccs alapján döntött volna a rendszer, hogy milyen szintű vagy.

(#68541) adise válasza dargelot (#68540) üzenetére


adise
őstag

10 meccs alapján kapod a rangod szóval nem értelek. Vagy csak egyet nyertél a 10ből? Mert akkor sajnos erre volt elég.

(#68542) fatal` válasza adise (#68541) üzenetére


fatal`
titán

10 nyert meccs után adja a rangot úgyhogy ez sem lehet. Valószínűleg nem játszott 1 hónapig, elvesztette a korábbi rangját és utána valóban 1 win után ad valamilyen rangot, ami általában alacsonyabb, mint az eredeti volt.

(#68543) GhanBuri Ghan válasza adise (#68539) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Volt olyan rangkiosztás, ahol kala alatt csak a nagyon kezdők voltak, mintha két éve lett volna egy derank hullám, azért most meglepődnék, ha csapatjáték nélkül, puszta p90-es rohangálással el lehetne jutni seriffig.

(#68544) Vanir válasza GhanBuri Ghan (#68543) üzenetére


Vanir
veterán

Prime-on, ha egy kicsit mákja van az embernek és nem minden második meccsen smurf-be botlik, szerintem simán.

(#68545) NoX válasza dargelot (#68540) üzenetére


NoX
senior tag

Akkor neked most a Prime elérése legyen a fő célod. Vedd meg a Hydrát (ha még nem tetted) és fejezz be rajta minden küldetést és játssz a heti eseményeken ameddig csak adja az XP-t. Már csak 13-áig lehet, ami jövő hét hétfő. Ezzel jó sok szintet tudsz lépni. Nem mondom, hogy megváltozik a világ Prime-ban, de azért egy kicsivel jobb lesz.

(#68546) lemusz válasza NoX (#68545) üzenetére


lemusz
addikt

Azért az kemény, hogy pár nappal az operation vége előtt ajánlod neki, hogy vegye meg. Napi 12 órában is játszhat, már akkor se farmolja ki rendesen az Xp-t és droppokat. :DDD (Max ha valami segédeszközköz nyúl, pl aimbot)

(#68547) GhanBuri Ghan válasza Vanir (#68544) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Erről csak úgy lehetne meggyőződni, ha fognánk pár átlagos képességű embert, és odaadnánk új accountokat, hogy akkor ne figyeljetek a csapattársakra, és usgyi, meddig juttok :)
Amikor még ment a ranks distribution oldal (valamelyik API változás kivette a lehetőséget), akkor azt lehetett látni, hogy a derank hullám után beállt egy szép szabályos Gauss-görbe, Nova 2-3-mal a közepén, azaz egy átlagjátékos e két szint határán billeg.
Persze ha valaki tehetséges, és van érzéke a játékhoz, annak nyilván nem jelent nehézséget funolva is seriff fölé lőnie magát.

(#68548) NoX válasza lemusz (#68546) üzenetére


NoX
senior tag

A mait is beleszámolva 4 vagy 5 nap van még hátra (13-án nem tudom lehet-e még játszani). Nekem egy új accon kényelmesen ~30 játszott óra után megvolt a teljes Hydra.

Még ha nem is tudja kiszedni az összes XP-t, akkor is biztos lép jó néhány szintet, ami segít neki Prime lenni, amit Hydra nélkül még nehezebben/lassabban érne el, és ahogy írja, addig lehet ki is égne a sok non-Prime silver versengőktől.
És még Dragon Lore is eshet neki :DDD

(#68549) lemusz válasza NoX (#68548) üzenetére


lemusz
addikt

A hydra küldetések lehet megvoltak neked 30 óra alatt, de én a teljesre gondolok a felhalmozódott wargames/winged man bizbaszokkal együtt. Abból sokkal több van, jól szemlélteti a hydra coin is, mert a küldikkel maximum csak szilver coinig juthatsz, aranyhoz és gyémánthoz kellenek azok a bizbaszok is. Arról nem is beszélve, hogy már a küldikhez elég nehéz társat találni. Akik régebben megcsinálták nem fognak leállni agyfaszt kapni némelyik újrajátszásával, ha meg idegenekkel lobbykeresőben próbálkozik tele van szilverszarral (már bocsánat), akikkel 3x annyi próbálkozásba telik 1-1 küldi, mint egy jó képességű társsal. Tudom, mert nemrég nyomtam ki smurfaccon (is) az egészet és globálként, napi néhány óra befektetéssel kb 2 hétbe telt mire megcsináltam mindent.

(#68550) szebe válasza GhanBuri Ghan (#68547) üzenetére


szebe
őstag

Én komolyan gondolkoztam azon, hogy indítok egy smurf acc-ot, mert kala környéki haverokkal nem tudok supreme-globál acc-al játszani (max faceit, de ahhoz meg nem mindig van kedvük), max ha megvagyunk 5-en, de akkor meg hozzám dobál be ellenfelet, az meg nem nekik nem pálya.

Prime-ig kénytelen lennék solozni, addig a nonprime meg merő rák.

(#68535) Vanir
Nálam a skinek fordításai teszik be a kiskaput.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.